Werkgroep wikt, maar gemeente beschikt Tuinders mopperen nog niet Kersten blijft weg Stadhuis Maassluis duurder PSP 55 Varen met de Kapitein Kok V erkeersomleiding tijdens Hoekse wielerronde REDUCTIEBON"""""» DINSDAG 11 JULI 1978 Jury van koningin kan gaan werken vanuit Schiedam Herbestrating in Scbiedam-West: Veris oop '~S V *V m -\ Orgelconcert van Willem Hendrik Zwart Veel schade biJ* Lauwaars Bromfietser klemgereden Op hoorzitting in Den Haag: Kosten nu 24 miljoen gronden rond Schuurkerk mS3fl iSfe: Geluidsoverlast Op straat gezet Gevangen in lift Water te laag Bejaarde man onder auto Brand in leeg pand SC/VD/WW Z CJ Schiedam/Roermond Omdat de Schiedam se mu seumdirecteur Hans Paal man het secretariaat op zich heeft genomen van de jury voor de „koninklijke subsidie voor de vrije schilderkunst", is alle in formatie daarover te krij gen in het stedelijke mu seum op de Hoogstraat. De tentoonstelling, die wordt gehouden van ingezonden werken voor deze subsi- diejacht, vindt echter in Roermond plaats. Deze expositie werd vorig jaar nog gehouden in het Schiedam so museum, waarvoor koningin Juliana zelf naar deze stad kwam. Extra Schiedams was het nog, omdat Albert Verkade ook in de prijzen viel. Maximaal zes subsidies worden verleend aan beel dende kunstenaars, die be roepshalve met verf bezig zijn. Een koninklijke subsi die is vijf mille groot. Voorwaarden voor meedin gen daarnaar hebben met leeftijd te maken, op 1 ja nuari 1978 moest de deel nemende kunstenaar nog jonger zijn dan 30 jaar, of, als hij nog nooit een konin klijke subsidie ontving, jonger dan 35. Pas in no vember vindt de expositie in het gemeentemuseum van Roermond plaats, maar veel eerder moet de deelname bekend zijn aan Paalman, die bereikbaar is onder telefoonnummer 010-269066. De jury bestaat verder uit Jan Dijker, voorzitter, en de kunstenaars Jef Diede ren, Peter Blokhuis, Jaak Franken en Cees Franse. Schiedam „De asver springing van de Van Ruysdaellaan en de Van O stade laan komt er toch". Dat zegt wethouder Chris Zijdeveld in reactie op de uitlatingen van de werk groep van de beide lanen. Er bestaat namelijk een in terne regeling die luidt dat in zogenaamde verb lijfsge- bieden (indien de straat daartoe aanleiding geeft) verkeersdrempels en asver- springingen zullen worden opgenomen. Dit wordt ge daan om duidelijk uit te laten komen, dat de sraat niet bestemd is voor het doorgaande verkeer". Een verblijfsgebicd houdt m, dat het gemotoriseerde verkeer zich moet aanpassen aan de voetgangers en spelende kinde ren. Hiervoor wordt een straat in den regel onaantrekkelijk gemaakt voor het doorgaande verkeer door de aanlog van verkeersdrempels, asversprin- gingen of verkeerssluizen (plaatsen waar maar één auto tegelijk kan passeren). Ook voor de Van Ostadelaan en de Van Ruysdaellaan be staan deze plannen. De bewo ners kregen die 11 mei voor de eerste keer onder ogen, toen hun een tekening werd voorge* schotels met een invulling van het aantal parkeerplaatsen. De werkgroepen hadden bezwaren en produceerden een eigen plan, compleet met tekening en handtekeningenlijsten. Dit plan dienden zij in bij de projectlei der van de gemeente, Co Don kers. Donkers had echter enige kritiek op het plan van de werkgroepen; „Het plan van de gemeente was slechts bedoeld als discussiestuk en behandel- |v V: --.4V *1 Van Ostadelaan. de alleen het aantal parkeer plaatsen in de twee lanen. De werkgroepen hebben doen voorkomen dat het een defini tief plan was en dat was beslist niet het geval". Verkeerde voorstelling of niet, duidelijk was in ieder geval dat de werkgroep veruit de meerderheid van de bewoners achter zich had en op grond daarvan hoopte op een reeele behandeling van hun plan. Een behandeling die volgens hen echter volstrekt onvoldoende is geweest. Wim van Hartendorp en Jan van Donkelaar, contactperso nen van de lanen, zeggen hier over; „Donkers heeft ons plan niet serieus genomen, op de vergadering van 28 juni zou hij ons plan ter sprake brengen; hij had er slechts 30 seconden voor over". Na alle discussie bleken de bei de partijen zich toch groten deels te kunnen vinden. Er bleef echter nog één strijdpunt bestaan: de gemeente hield vast aan een asverspringing in de beide lanen en de werk groep wilde hier absoluu* niet aan. Hartendorp en Van Donkelaar vertellen: „De bewoners heb ben een duidelijke uitspraak gedaan: de laan moet zoveel mogelijk behouden blijven. In die uitspraak past beslist geen asverspringing, welke argu menten de gemeente ook aan voert. We praten al maanden over de herbestrating en nu pas blijkt dat asverspringing en verkeersdrempels minimu meisen van de gemeente zijn voor een verblijfsgebied. Als deze punten inderdaad zo be langrijk zijn, hetgeen wij overi gens bestrijden, had de ge meente dat van het begin af duidelijk moeten stellen". „Op dit punt zijn wij misschien wel enigszins in gebreke geble ven", vertelt Chris Zijdeveld, „maar ook wij maken weieens foutjes. Dat hebben wij ook in het verleden gedaan en daar van hebben wij een hoop ge leerd. In het vervolg zullen die miniumumeisen vooraf worden geformuleerd"'. Donkers vond op 5 juli dat de meningen te ver uiteen lagen om een beslissing te kunnen nemen en speelde die beslis sing terug aan Zijdeveld. Deze vindt dat terugspelen in strijd met de interne a/spraken, „om dat er in ieder geval moet wor den vastgehouden aan ver keersdrempels en asversprin- gingen, voor die beslissing hoeft er niets te worden terug gespeeld. Het enige, wat ik dan ook zal doen, is het plan van de gemeente bevestigen. Na de ze bevestiging krijgen de werk groepen een gedetailleerd over zicht thuis waarin onder ande re de argumenten voor de be slissing". De werkgroepen, die overigens de gelegenheid krijgen hun plan schriftelijk uiteen te zet ten, zullen het hier niet bij laten zitten. Zij hebben het ver trouwen van de bevolking ge kregen en willen dat vertrou wen niet beschamen. Harten dorp en Van Donkelaar: „Ais de bewoners zo'n duidelijke uitspraak hebben gedaan als nu het geval is, moet de ge meente daar op een duidelijke manier rekening mee houden. Dat is ons inziens in dit geval niet gebeurd. Daarom hebben we ook bij de gemeente geïn formeerd wat de beroepsmoge lijkheden zijn en hebben het plan daar zeker gebruik van te gaan maken". Hoek van Holland Aan de amateurronde van Hoek van Holland, doen ruim hon derd coureurs mee. De start en finish is in de Prins Hendrikstraat en vervolgens draaien de renners hun rondjes door de Lichttorenstraat, de Cordesstraat, Bonte koestraat en de Kietdijkstraat. De organisatie is in handen van de Rotterdamse wieler club De Pedaalridders. In verband met deze wielerronde heeft de politie een algeheel stopverbod ingesteld in de genoemde straten tussen 17 uur en het einde van de ronde. De straten binnen het parkoers zijn te bereiken via een doorlaatpost aan de Lichttorenstraat en de Midden- scheepvaartstraat. Het publiek wordt aangeraden zo wei nig mogelijk over le steken, en vooral om kinderen op de trottoirs te houden, omdat er levensgevaarlijke situa ties kunnen ontstaan voor kinderen en renners. Tijdens de wielerronde op 17, 18 en 19 juli zal het parkoers aan de Columbusstraat/Van Spilbergenstraat tussen 18 en 21 uur voor het verkeer gesloten zijn. De autobezitters worden verzocht gedurende deze tijd hun wagens elders te parkeren. De romantisch verlichte Kapitein Kok Donderdag vertrekt Néér lands enige echte raderboot de Kapi tein Kok, weer vanaf de Vlaardingse Maasboulevard (bij het Reltahotel) voor een sprookjesachtige vaartocht in de omgeving van VI aar dingen. Maassluis, Botlek, E ems haven en Waalhaven. Vanaf 19.30 uur vindt de inscheping plaats en om 20.30 uur worden de trossen losgegooid! Rond middernacht vindt bij de Maasboulevard weer de ontscheping plaats. Niet alleen de boot maar ook de entourage eromheen garanderen een romantisch avondje uit in de stijl van de twintiger jaren. Er is een orkestje aan boord. De keuken en de bars zorgen ervoor dat de inwendige mens niets tekort komt. Tegen inlevering van deze ben krijgt u als lezer van deze krant 4,50 (maximaal twee personen) korting op de riverboatavonden met de rader boot Kapitein Kok, die elke donderdag t/m 31 augustus vanaf de Maasboulevard bij het Delta hotel te Vlaardingen vertrekt U betaalt 13,- inplaats van j 17,50. kaarten kunt u kopten bij: Schledamsche Courant (RN-bookshop), Broersvest 3, Schiedam Vlaardings Dagblad, Brede Havenstraat 6, Vlaardingen Rotterdamsche Nieuwsblad, Coolsingel 67, Rotterdam, en aan boord van de Kapitein Kok. Maassluis Willem Hendrik Zwart, de lan delijk bekende organist uit Kampen, komt naar Maassluis om op het pas gerestaureerde or gel van de Grote Kerk te concerteren, het con cert wordt gehouden op zaterdagavond 22 juli, kwart over acht Een bijzondere geste van Willem Zwart: het concert wordt geopend met een koraalvoorspel van Willem Oranje, eer tijds in leven organist van de Grote Kerk. Verder staan ap het programma werken van Bach, Handel, Liszt en Andriessen. De toe gang bedraagt vier gul den per persoon, 65- plussers en CJP-ers be talen slechts tweee- neenhalve gulden. De liefhebbers kan in middels nog medege deeld worden dat op deze concertavond het nieuwe boek over het Maassluise orgel le koop zal worden aange boden. Het boek is een geheel bijgewerkte uit gave van het eerder verschenen boekje „Van een deftig orgel". De auteur is Jan Zwart. Het enkele honderden bladzijden tellende boekwerk kost vijftig gulden. Schiedam Voor meer dan 6000 gulden schade is door in brekers aangericht in het ma gazijn van bouwmaterialen van Lauwaard BV aan dc Hoofd straat Kasten en bureaus wer den opengebroken en door zocht en veel papieren werden verscheurd- De buit was in ver houding tot de schade gering, namelijk 900 gulden. Vreemde valuta en postzegels worden vermist. Schiedam Een 16-jarige bromfietser is op het Herenpad door een motoragent klemgere den. De jongeman had op de Nieuwe Haven het stopteken van een agent genegeerd. Hij was doorgereden omdat aan zijn bromfiets het vereiste ver zekeringsplaatje ontbrak. De motoragent riep tijdens de achtervolging assistentie in. Maar liefst drie politieauto's (met zwaailichten en gillende sirenes) gaven aan de oproep ge vole. Wcstland Het slechte weer van de laatste weken is van invloed op de produktie in de glastuinbouw. Het afrijpen van de tomaten verloopt tra ger en toen de temperatuur vorige week in sommige nach ten daalde tot zes graden moest zelfs warmte worden bijgegeven- De situatie levert de tuinders nog geen al te grote problemen op, alhoewel de komkommertelers er rela tief het slechtst afkomen. De consument heeft met dit weer kennelijk geen trek in deze groenten. Hel veiünggebeuren wordt door E. Bloem, woordvoerder van het centraal bureau van de tuinbouwveilingen in Den Haag omschreven als een kal me markt „De prijzen van de tomaten en komkommers zijn stabiel, omdat er een niet al te grote vraag is naar deze pro- dukten",aldus Bloem. Op ande re gewassen heeft de consu ment juist een gunstige in vloed. De prijzen van bloem kool, prei, andijvie en spinazie vertonen een lichte stijging. Deze groenten worden m een vochtige periode meer gegeten. „Als het weer echter ineens omslaat en er morgen 25-30 graden wordt gemeten, dan reageert de vraag direkt Het aanbod blijft dan achter bij de vraag, waardoor de prijs van tomaten fors zal stijgen. Van acht gulden nu naar bijvoor beeld elf gulden per bakje", zegt Bloem. Ing. P.A. Kruijk, voorlichter van het Proefstation Naaldwijk ziet andere problemen als het weer ineens een gunstige wen ding neemt. 1rDe zwakke ge wassen krijgen dan een flinke opdonder. Een overgang van het warme lente weer naar de ze periode levert geen proble men op, omdat de vochtopna- me en verdamping dan groot is, maar andersom wordt het veel moeilijker voor de plan ten". Schiedam G. H. Kersten zal het beroep, dat hij bij de Raad van State tegen de gemeente Schiedam heeft aangespannen, waarschijnlijk verliezen. Zelf was hij er vrijdagochtend niet bij, toen het beroep in Den Haag diende. .De gemeente was wel aanwezig in de persoon van verkeersdeskundige Hans van der Vlist en de medewerker van openbare werken Johan Broe- re. Kersten was in beroep gegaan tegen een ge- meentebesluit van 7 april 1975, waarbij was besloten het gedeelte van de Stadhouderslaan voor het Noletzïekenhuis af te sluiten voor alle verkeer, behalve patiëntenvervoer. Tevens was besloten tot instelling van parkeerverboden aan de westzijde van de Juliana van Stolberglaan en de zuidzijde van de Dr. Noletstraat. Kersten baseerde zijn beroep op drie punten: Ten eerste is een vermindering van het aantal parkeerplaatsen rond een ziekenhuis in strijd met het karakter van zo'n gebouw. In de tweede plaats is de beslissing om de Stadhou derslaan gedeeltelijk af te sluiten niet geba seerd op een raadsbesluit. Als derde argument voert Kersten aan dat zijn uitrit door de maat regelen van de gemeente waarschijnlijk door parkerende auto's geblokkeerd zal worden. De Raad van State zal nu advies geven aan de Kroon, die enkele weken later een uitspraak zal doen. Maassluis Het ia aanbouw zijnde nieuwe Maassluise stad huis in Koningshoek wordt duunier. Naast het reeds be schikbaar gestelde krediet in 1976 van 21 miljoen gulden is een aanvullend krediet nodig van bijna 3 miljoen gulden. Het hogere bedrag is nodig als dekking voor de hogere stich- tingskosten, de aanleg van een stofzuiginstallatie en de verho ging van de omzetbelasting met 2in oktober 1976. De verwachting is dat het stad huis in oktober in gebruik zal worden genomen. Het in aanbouw zijnde nieuwe stadhuis voor Maassluis gaat rond de 24 miljoen gulden kosten. Maassluis De Maas sluise gemeenteraad moet zich vanavond uit spreken over hei ont werp-besluit tot ver koop van het bouwter rein en de grond bij de voormalige pastorie van het te restaureren sch uurkerkje aan de Zuid vliet. Het voorstel van b en w aan dc raad luidt: - verkoop van het ter rein waarop 18 eenge zinswoningen (in vrije sector) gebouwd kun nen worden, aan Wou denberg B.V.; - verkoop van de voor malige pastorie aan Woudenberg, die de pastorie voor eigen re kening restaureert en de gemeente Maassluis het recht van voorkeur tot terugkoop geeft: - de gemeente bevor dert dat de bunker op het bouwterrein zo spoedig mogelijk wordt gesloopt: - het bestemmingsplan voor het gebied wordt zo snel mogelijk vastge steld. -w Vlaardingen Enkele bewo ners van Vlaardingen die dach ten zondagochtend uit te kun nen slapen kwamen bedrogen uit, toen een al te enthousiaste ijscoman hen luidruchtig op zijn aanwezigheid attent maak te. De man gebruikte daarbij een meertonige hoorn waaruit hij een flink aantal decibellen tevoorschijn wist te halen. De politie moest de man tenslotte „tot zwijgen brengen". Er werd proces-verbaal tegen hem op gemaakt Vlaardingen Een jong echt paar uit Vlaardingen moest sa men met hun 5 maanden oude kind en de 67-jarige moeder van één van de echtelieden de nacht doorbengen in het poli tiebureau. Het gezelschap was door de familie waar zij in woonden op straat gezet Be middeling had tot nu toe geen resultaat Vlaardingen Tweemaal moest de brandweer de afgelo pen dagen in aktïe komen om mensen uit een lift te bevrij den. De eerste keer was in de Coomhertstraat waar een lift tussen twee etages bleef han gen. In een flat aan de Ekster laan speelde zich een zelfde voorval af. De lift van de flat in de Coomhertstraat is de laatste tijd aJ vaker defect ge weest Vlaardingen Het water van de vijver langs de Europabou levard zakte zondagavond tot een bedenkelijk laag peiL Bij nader onderzoek bleek dat de duiker, die de verbinding vormt tussen deze vijver en de vijver aan de Parijslaan-Lepe- laarsingel, vernield was, De dienst Gemeentewerken heeft het euvel inmiddels hersteld De vermoedelijke oorzaak van de vernieling is baldadigheid geweest Schiedam Een bejaarde Rot terdamnier, die de bus wilde halen, is op dc Rotterdamse- dijk nabij de Singel door een auto aangereden. Met een ge broken arm werd de 73-jarige JJ.S. in het Noletziekenhuis opgenomen. Do bestuurder van de auto was een in Schiedam wonende Noor, de 40-jarige E.F. Het on geluk van zondagavond was het tweede in het weekend, waarbij een Scandmaviër be trokken was. Vrijdag werd, ook op de Rotterdamsedijk, de 14-jarige Deen Bo Emgard door een fietser aangereden, waarbij de jonge opvarende van een in Schiedam gemeerd schip veel letsel opliep: een k aakfractuur, een hersen schudding en een gescheurde wenkbrauw. Schiedam Voor een kelder- brand in een van de renovatie panden aan de Lekstraat heeft de brandweer dit weekend moeten uitrukken. Ba Horige jongeren hadden een stapel pa pier door het ventilatiegat van de kelder gefrommeld en er vervolgens een brandende In- cifer op gemikt Het leegstaan de pand is van de gemeente. De brand leverde weinig scha de op. Ook een andere bescheiden brand „woedde" in de Gorzen, nabij zwembad Zuid Bij de Wilhelminahaven waren enkele planken door onbekende oor zaak in het brand gevlogen. De brandweerlieden doofden het vuur binnen een kwartier.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3