SPORT ,Geen irritatie opwekken bij de spelers" mooiste 99 Asvion gelijk: 3-3 Rob van Eijk aan de leiding Schiedam blijft goed volgen 80 m Balveren: Oefenprogramma de Boys Aad Gudde (37) één van de achttien scheids - rechters: éïÈmm Programma Hermus DVS Goede start Haphael-dam toernooi DINSDAG 11 JULI 1978 SC/VDAVVV4 Schiedam De zeven vette jaren van Aad Gudde. Hij ïaeht. Of het nu ineens gebeurd is met de 37-jarige scheidsrechter, die op de centrale lijst is gezet, betwijfelt hij ten zeerste. Gewoon jezelf blijven is het medicijn van de man, die één van de achttien beste fluitisten in het amateurvoetbal is geworden. Vooral geen irritatie opwekken bij de spelers, nooit met het vingertje wijzen, altijd gevoelsmatig te werk gaan. Dat is het succes van Aad Gudde, die in drie jaar tijd doorstootte naar de landelijke top. Hij staat er zelf nog een beetje versteld van. ..Ik begon in de afdeling erg stroef. Elke scheidsrechter denkt van zich zelf aat hij dc beste is. en dat dacht ik ook ten onrechte. Maai" goed, in dc zeven jaar dat ik de fluit hanteer, stootte ik de laatste drie jaar van groep 3 naar groep 1. Vorig jaar ston den er nog dertig op dc centra le lijst, in het nieuwe seizoen nog maar achttien. Een tree hoger is weer de overgangslijsl. met de aanloop tot het betaalde voetbal" Aad Gudde durft er niet aan te denken. ..Alles is nog 20 vers. Zeker is wél. dat ik gezien mijn leeftijd geen misstap mag maken. Gebeurt dat wel. dan duikel is snel omlaag". Maar gezien zijn gemiddelde cijfers, aehtens en negens, mag hij niet mopperen. Met Aad Gudde zijn er nog twee uit het district West 2 overgestapt: Stekelen- burg uit Rotterdam, die ai 38 jaar is, en Blankenstein uit Den Haag, die. gezien zijn leef tijd. de beste kansen heeft. Conditie .Toegang tot de centrale lijst houdt", aldus de filiaalhouder van de bondsspaarbank en be stuurslid van de CO VS, afde ling Schiedam, „in, dat ik wed strijden in andere districten ga krijgen. Wedstrijden veraf, waarvoor je vroeg van huis af moet. In gebieden komt, zoals in Brabant het afgelopen sei zoen bij RKC-TOP, waar het publiek veel invloed heeft. Je moet", zegt Aad Gudde, „tegen woordig wél in een goede con ditie zijn om mee te kunnen. In dat verband is het niet zo vreemd, dat hij tweemaal per week een parcours loopt van 81/2 kilometer. Bittere nood zaak derhalve. En op vrijdag x'olgt de totale massage van Piet Bui; Bovendien vanaf don derdagavond geen aicohcl meer. Plus uiterste concentra tie op de zondagmorgen. Hij: „Meestal ga ik in de ochtendu ren fietsen". Zijn vrouw: „Zeg dan maar niets tegen hem. Zelfs wanneer ik hem met de auto weg breng, wordt er on derweg weinig gesproken. Over voetbal kan ik niet meepraten, omdat ik er totaal geen ver stand van heb. Ik ga altijd wel kijken". Scheidsrechters wor den r.iet geboren, wel is het een besmettelijke ziekte", zegt Aad Gudde. „want je komt er nooit meer van af. Ik speelde vroe ger in een lager elftal van Ex celsior '20, toidaL ik besloot de RVB in te gaan. Als scheids rechter dus. Elke fluitist denkt van zichzelf dat hij de beste is, ik ook dus", „Maar dat ging bepaald niet op. want in het begin van mijn door Bas van den Berg carrière liep het erg stroef met promotie. Maar de laatste drie jaar van de zeven is het alle maal in ene sneltreinvaart ge gaan. Als in een soort droom stootte ik door van groep drie naar 1. En waar eindigt het allemaal?" Betaald voetbal heeft op elke fluitist een magi sche klank. Gok op Aad Gud de. „Eerst maar eens zien hoe ik het er het nieuwe seizoen af breng". Voordeel is dat hij de juiste man op de juiste plaats Aad Gudde de achttien. .een van Waarschuwing Voelt een duel aan. zal nooit gaan schelden en is de rustig heid £elve. „Maar de ontwikke ling ook ïn het amateurvoetbal moet je bijhouden. Vroeger was ik veel té lief, maar nu is het gewoon dat ik 1 op 1 loop. Voor een goede verstaan der: per wedstrijd één waar schuwing uit deel. i\laar ik heb gelukkig nooit een wedstrijd behoeven te staken". Veel ge leerd van de WK? „Ja en nee! Het viel mij op, dat in de eerste ronde hard werd opge treden. en daarna de arbiters de teugels lieten vieren. Dat komt op mij erg vreemd over". Aad Gudde van de hak op de tak: „Weet je waar jc fluiten leert, in de derdo klasse RVB. Daar gebeurt van alles. Om de haverklap worden daar ook wedstrijden gestaakt. Dat is dan de weg van de minste weerstand. Ik zal ook nimmer een emotionele trainer de les lezen. Ik weet dat trainers te genwoordig commercieel moe ten denken, Als zo'n man maar niet onbeschoft wordt. Dan ken ik geen pardon. rr „Nieuw clubhuis Ton van Balveren stille werker Schiedam Het bestuur van de invali- densportvereniging De Ooievaars had vo rige week geen betere keus kunnen doen om Ton van Baiveren tot sportman van het jaar te kiezen. Dat Ton van Baiveren deze eer te beurt viel en de sportprijs van het jaar mocht ontvangen, is niet zomaar op touw gezet. De 46-jarige wedstrijdse cretaris van de tafeitcnnisafdeling van De Ooievaars is in 1970 in contact gekomen met de invalidensportvercniging en drie jaar later had hij deze huidige functie al in zijn bezit. Van Balveren is in deze afdeling niet meer weg te denken en deze bescheiden sportman werd door voorzitter Cees Kroone „De stille medewerker voor moeilijke zaken" genoemd. Bij De Ooievaars is het ledenbestand van de tafeitcn nisafdeling de 30 al gepasseerd, maar van deze groep spelen er slechts 16 in de Nederlandse Tafeltennis Bond. Vooral deze groep is het die onder leiding van Ton van Balveren nogal eens successen boekt. De rest is ondergebracht bij de NIS (Nederlandse Invali den Sportbond). Deze bond kent echter geen competi tie voor tafeltennis zoals dat bij basketbal wel het geval is. Deze zogenaamde recreanten spelen uitslui tend hun wedstrijden in toernooien. Ton van Balveren speelt al vijf jaar onafgebroken in het eerste team. Het afgelopen seizoen samen met Ronald Oosthof en Koos van Es. „Vroeger speelde ik ook nog in de dubbels mee, maar twee jaar geleden ben ik daar mee gestopt. Het wordt allemaal wel wat te veel", zegt Van Balveren bescheiden. „Ik speel nu in de voorjaars- en najaarscompetitie mee." Als wedstrijdsecretaris verzet Van Balveren vee! werk. „Aan de competities gaat veel vrije tijd verlo ren, maar ik heb dit op me genomen en wil me dan ook voor de voile honderd procent inzetten." Een levensgroot probleem voor de vereniging is momen teel de nieuwe huisvesting. Ton van Balveren zit dan ook in de bouwcommissie van de vereniging. Subsidie „Vanaf 1911 zijn we al bezig voor een nieuw clubge bouw. De gemeentemolen draaH veel te langzaam", is de eerste opmerking van Van Balveren. De kans is echter heel groot dat de vereniging binnen niet al te lange tijd op de Korte Haven gehuisvest zal worden. „De subsidie is het grootste probleem. De verbouwing is voor rekening van de gemeente Schie dam, maar de huur die dan betaald moet worden zal voor de vereniging té hoog zijn. Om er financieel uit te komen is subsidie aangevraagd." Toch blijft Ton van Balveren optimistisch en zegt dan ook vastberaden: „Ik zie het toch wel zitten dat wc in december met dc bouw kunnen beginnen, en in het voorjaar van 1979 moet alles gerealiseerd zijn". Het is voor de invalidensportvereniging te hopen, dat het huidige gebouwtje in de Dr. Zamenhofstroat voorlopig nog niet gesloopt wordt. „Mocht dat wel zo zijn. dan zijn we nergens meer en staan we letterlijk en figuurlijk op straat", is de wal sombere reactie van Van Balveren. Jubileum Niet alleen de tafeltennissers zullen dan gedupeerd zijn, maar ook de afdeling conditietraining, ontspan- ningscommissic en de jeugdcommissie die hier weke lijks sport en spel bedrijven. „Als wc aan het einde van dit jaar ons 12 1/2-jarig jubileum vieren, kunnen we geen mooier cadeau verwachten van de gemeente dan toestemming voor ons nieuwe huis", zegt Van Balveren laconiek. Binnen de vereniging zijn al diverse acties op touw gezet om aan de nodige gelden te komen. Ook zijn er al veel bedrijven die toezeggingen hebben gedaan, zoals het leggen van vloerbedekking, gordijnen op hangen, inrichten van de bar en dergelijke. Vorige week is er zelfs een club van honderd in het leven geroepen en dal dit zal slagen staat als een paal boven water. Den Haag Met een fli^ gehavend team wist Asvion in zijn ingelaste competitiewed. strijd tegen Klein Zwitserland een fraai 3—3 gelijkspel in de wacht te slepen. Asvion begon in zijn onimoe- ting tegen Klein Zwitserland door toss-verlies eerst met bat ten. Met bijdragen van Ruucj Muider 34. een nuttige 35 van Ronald Jacobs en de 23 van Steven Poll als basis werkte het aan een totaal van 123 voor 9. toen alle overs gespeeld wa ren. Dit alles op het bowlen van Ronald Henry <4 voor 53) en John Moulding met 4 voor 40. Doordat Klein Zwitserland de eerste ontmoeting op verras sende wijze van de Schiedam mers had gewonnen, werd door KZ dit lage totaal als haalbaar gezien. Men had echter geen rekening gehouden met een erg goed draaiend veldspel van de Schiedammers. Dit excellente fielden was er de oorzaak van, dat op het bowlen van Ruud Mulder (3 voor 37) het slagge- weld danig werd ingetoomd. Goed gesteund door het gecon centreerd fielden van Hans van Waerkom, met aangooien uit de boundery, wat drie run outs betekende, als de twee vangen van Steven Poll, wisten de mannen van Klein Zwitserland niet verder te komen dan 112 voor 9. toen ook voor hen de tijd om was. Dit houdt in, dat Asvion met een 3—3 gelijkspel weer naar huis kon, een resul taat dat bij vriend en vijand veel bewondering afdwong. Schiedam De cricketers van Hermus DVS werken het volgend competïtie- programma af. Op 16 juli reizen de Schiedammers naar Quick, en een week later komt HCC 2 op be zoek. Hermus DVS-ACC staat 2ondag 30 juli op het rooster, gevolgd op 6 au gustus door het duel Bloe- mendaal-Hermus DVS. Op 13 augustus zijn de Schie dammers vrij, evenals een week later, en tevens zon dag 27 augustus. Op 20 juli speelt een combinatie van HDVS op Harga tegen de Engelse school en op 2 au gustus staat de derby Ex- eetsior-HDVS centraal om de Amstelbokaal, Op 7 au gustus speelt HDVS (comb) tegen GCC en op 10 augustus is dat HDVS- SGS. Op 2" juli maakt de Rotterdamse cricketbond gebruik van het complex van HDVS. Schiedam Het damtoeruooi om de „Coupe Rap hael" gelijk ^1 met enkele verrassingen van start gegaan. De eerste surprise van het toernooi, dat dit jaar voor de tweede maal wordt gehouden, kwam ia de vorm van een onverwaehte zege van organisator Leo Mous op de 16-jarige Schiedamse damkampipen Ron Heusdens. Leo Mous: „Het is nu de tweede maal dat ik van Ron weet te winnen. Immers, ik heb hem ook bij het afgelopen Sehie- dams kampioenschap verslagen. Een verklaring hiervoor heb ik niet. Misschien komt het doordat iedereen bepaalde spelers beeft waartegen het niet wil lukken. Daarbij komt nog dat Ron, na het Schiedams kampioenschap, op revanche uit was". Boxtel In de ontmoeting tegen het honkbalteam van de Ducks in Boxtel wist Schiedam een nuttige en verdiende 9—2 overwinning te behalen. Welge moed begonnen de Schiedammers aan de ontmoe ting tegen de Ducks, in de wetenschap dat de tegenstander met vier man op vakantie danig verzwakt moest aantreden. Van de overige partijen uit die eerste ronde was vooral de wedstrijd tussen Rob van Eijk en Nederlands jeugdkampioen Nico Knoops interessant. Door de tijdregels van het toernooi waren beide spelers gedwon gen twintig zetten in ongeveer vier minuten af te handelen. Rob van Eijk hield tenslotte zijn zenuwen het beste in be dwang- waardoor hij de partij naar zich toe kon trekken. Cees den Boer en Tiny Mous zorg den tesamen voor de eerste, en tot nu toe laatste puntendeling. Wim Vrijland zag zijn partij tegen P'iel Bastiaanse in de eer ste ronde afgebroken worden. In de tweede ronde ontmoetten de twee koplopers van het toer nooi, Leo Mous en Rob van Eijk, elkaar. Rob van Eijk toonde zich duidelijk de betere, waardoor hij nu ha twee ron den alleen de koppositie heeft ingenomen, Cees den Boer volgt hem echter op slechts één puntje afstand, doordat hij zijn partij in de tweede ronde tegen Peter Lansbergen winnend wist af te sluiten. De laatste wedstrijd uit die tweede ronde, de partij van Tiny Mous tegen Wim vrijland, werd in het voordeel van Wim Vrijland be slist. De stand na twee ronden is: 1 Rob van Eijk: vier uit twee; 2 Cees den Boer: drie uit twee; 3 Wün Vrijland: twee uit één, plus een afgebroken partij; 4 Tiny Mous: één uit twee; 5 Leo Mous: twee uit twee; 6 Peter Lansbergen: nul uit één; Nico Knoops: nul uit één; Kon Heusdens: nul uit één 7 Piet Bastiaanse: één afgebroken partij Het progamma voor de derde ronde, dat morgen wordt afge werkt: Wim Vrijland-Rob van Eijk. Cees den Boer-Nico Knoops, Peter Lansbergen-Leo Mous, Tiny Mous-Piet Bas tiaanse. Ron Heusdens is vrij. Toch moest Schiedam in de eerste inning tegen een 1—0 achterstand aankijken, voordat in de derde inning eerst Bob Stijl via 4 wijd op de honken kwam en door Wim Falentïjn met een honkslag en fouten van het Ducksveld binnen werd geslagen. Ook Wim Falentijn bereikte de thuisplaat na een honk slag van Jur Blomsteel. Nog in dezelfde inning wist Ducks naast Schie dam te komen: 2—2. In de vierde inning werd de triomf van Schiedam compleet, toen door een complex van veldfouten bij de thuisclub achter eenvolgens Jan Stijl, Ro nald Bol, Wouter Don, Rob Stijl, Wim Falentijn en Harry Reijngoud de stand op 3—2 brachten. Dit haalde alle spirit weg bij de tegenstanders, die verder nog moesten toe staan dat Jur Blomsteel in de zesde innings de stand op 9—2 vastzette. Wouter Don was de win nende werper van Schie dam met de cijfers: 17-3- 6-2 veldfouten. De cijfers van de Duckswerper Rob Leermakers waren: 14-7-6-7 veldfouten. Schiedam De oefenwedstrij den van de voetbal vereniging Schiedams Boys zijn bekend. Hel volledige programma luidt: 16 augustus MSV-Scbie- dam.se Boys, 17 augustus DDC- Schïedamse Boys, 19 augustus GTB-Schiedamse Boys, 20 au- gusts van VDD-Schiedame Boys en 23 augustus SVV- Schiedamse Boys. Schiedam rukt op

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4