SPORT trainen bij FC Ylaardingen Sportgala in Margriethal Jeugé zet routiniers opzij Fortuna: driemaal goud IN TENNIS TOERNOOI VAN TSF: naar Vlaardingen? Jan den Tuinder Joop Molendijk en Whn Tijl weer „helemaal" terug Oefen - wedstrijden Fortuna De Vrijheid Sporttips v» wiJAt-j IZ JULI 1978 SC/VD/WW 5 i -, -.J. ZA' Schiedam Jan de tuinder, de linksachter van SVV, dtfe zijn contract heeft geweigerd na eerst op zijn besluit te zijn teruggekomen, gaat weg. De besprekingen met zater dagclub Ylaardingen zijn in een ver gevorderd stadium. Hij moet echter wachten tot en met de laatste dag van" de overschrijvingstermijn, 15 juli. Eerder keerde Cees Bouman (FC Vlaardingen) het betaalde voetbal de rug toe en verdween eveneens naar vierdeklasser Vlaardingen. Het ziet er niet naar uit dat beide spelers op hun beslissing zullen terugkeren. Elke Vóór de eerste training sprak voorzitter Bob van Slooten van FC Vlaardingen de selectie, die op de tribune zat, toe. Vlaardingen Een groot deel van de selectie van FC Vlaardingen is gisteravond aan het nieuwe seizoen begonnen. Voor het merendeel is het stich tingsbestuur „klaar" met de onderhandelingen over de nieuw aangepaste contracten. Nieuwe gesprek ken moeten er deze week nog volgen met Danny Molendijk, die tot dusver weigerde het aangeboden contract van een handtekening te voorzien. Johnnie Jansen, die gisteravond niet trainde, en Frans Stans, die eveneens op het appèl ontbrak. De rest van de A-selectie van twintig, een voorlopig aantal waarmee Theo Laseroms wil starten, rtaat op het punt het contract te tekenen of heeft dat intussen al gedaan. Wim Tijl maakte na geruime tijd weer deel uit van de selectie, nadat tussentijds Excelsior zijn voel horens had uitgestoken over een aankoop van de schoolon derwijzer. Een plotselinge me niscus-operatie had het afgelo pen seizoen, samen met nog twee andere operaties aan zijn gezicht, de Vlaardingse aanval verlamd. Nieuw in de selectie zijn: Joop Molendijk. Erik Versteegh, Hu- go van Houten. Patrick Jansen, Ronnie de Vos van Steenwiik en Ronnie Schrier. Voor het eerst na zijn auto-ongeluk maakte Joop Molendijk, die bij FC Vlaardingen in de spits komt te staan, of aanvallende middenvelder, zijn rentree. Erik Versteegh viel bij SW als semi-prof door de mand, maar kreeg gisteravond van Theo Laseroms de kans om zich als amateur in de „kijker" te spe len. Hij was met griep van vakantie teruggekeerd en zal, omdat hij nog steeds in militai re dienst zit, een deel van het dagelijkse trainingsprogramma met kunnen meemaken. door Bas van den Berg Ronnie de Vos van Steenwijk is afkomstig van de regionale jeugd van ADO, die bij FC Den Haag niet in aanmerking kwam voor een jeugdcontract, terwijl Hugo van Houten enke le malen het doei van FC Den llaag-jeugd verdedigde. Pa trick Jansen had naast FC Vlaardingen ook contact met Feyenoord, maar koos voor Laseroms, omdat hij die eer der zijn ja-woord had gegeven. Ronmc Schrier tenslotte moest eerst een uur rijden vanuit Goes om m Vlaardingen mee te trainen. Hel viel de spits van zaterdagclub Krabbendijkc best mee de eerste maal. Be kend is dat de Zeeuw, die ook bij Beveren Waas onder ge bracht had kunnen worden („maar zijn vrouw was er te gen", red) voor zichzelf ook regelmatig traint. Hij zal naar Schiedam Nu de renovatie van de sporthal Margriet In volle gang is en aangepast zal worden aan de wensen van diverse sportorganisaties, Is de verwachting dat de gehele ver bouwing medio september ge reed zal zijn. De sportraad voor de gemeente Schiedam is van mening dat de nieuwe ingebruikneming voor de Schiedamse sporthal weer een hoogtepunt zal zijn en sportief gezien wel enige aan dacht mag hebben. Met de stichting sporthal is overeenge komen, dat de sportraad in het kader van de heropening een sportieve bijdrage zal leveren. Dit heeft onder meer geresul teerd in het houden van twee sportdagen, waarvan de spor traad de organisatie op zich heeft genomen, te weten op zondag 24 september van twaalf tot tien uur, en op woensdag 27 september van twee tot tien uur. Het ligt in het voornemen op beide dagen een soort sportga la te presenteren, waaraan zo veel mogelijk binnensporten kunnen deelnemen. Het is nic-t de bedoeling, dat de sportacti viteiten zullen bestaan uit een aantal topwedstrijden of de monstratiewedstrijden. De opening van de sporthal wil de sportraad in het teken plaat sen van de jeugd, in de avon duren aangevuld met wedstrij den voor ouderen. Voor beide dagen is een conceptprogram - alle waarschijnlijkheid in de spits worden gezet, terwijl Theo Laseroms van plan om Jan Lohman naar het midden veld te halen Overigens tram de de Brabander gisteravond met mee door een enkelblessu re. Hij was de eerste dike bij fysiotherapeut Nico Houdijk mocht aankloppen. Voor Cees Zwamborn, die nog steeds hoop heeft op een over stap naar Ajax, was er nog een week vakantie, terwijl ook Ted Healing evenals Peter Eikeien boom nog geen traimngskilo meters in de benen kregen Theo Laseroms trainde gister avond op een veld achter de LTS aan de Vlaadingse Delta weg. Een uitstekend geschikt terrein voor duurlopen. Hij moest wel noodgedwongen, omdat het ofenterrein nog niet geschoren was. Do selectie van FC Vlaardin gen traint elke avond en zater dag zelfs tweemaal. Theo Lase roms: „Verder staan er twee traimngsweekeinden op stapel in Bosschenhoofd in Brabant en Ouddorp". Uit de Vlaar dingse selectie zijn verdwenen Cees Bouman (naar Vlaardin gen) en Dick Beek naar Haar lem. De blonde spits was wel aanwezig op de eerste training Hij: „Wij beginnen pas volgen de week donderdag". Over het Oostenrijkse avon tuur van Predrag Drapie heerst nog steeds on zekerheid. De laatste informatie is. dat hsj inderdaad 16 hoge eisen heeft gesteld bij de tweede divisie- club uit Kannthie. Intussen is ook bekend dat Wim Beroken- kamp. die vorig seizoen terug keerde naar eesteklasscr Gou da, volop m de belangstelling staat van Joop Brand bij Go Ahead Eagles Over de trans fersom - FC Vlaardingen heeft nog een claim op hem - is al overeenstemming bereikt De Margriethai nog in volle opbouw ma samengesteld, waarbij op de woensdag verenigingen, die om principiële redenen op zon dag geen sport beoefenen, der meer de volgende sporten: nastiek, basketbal, volleybal, voorrang hebben. Zaalvoetbal. microkorfbal. tennis, badminton, tafeltennis Op het programma staan on- zaalhandbal, zaalhockey, gym- en judo. Vlaardingen Fortuna heeft ter voorbereiding op het nieu we seizoen slechts twee echte oefenwedstrijden vastgesteld. Voor het overige rekent de Vlaardingse voetbalvereniging op de distri ctsbekerwedstrij- den als voorbereiding op het nieuwe seizoen. De twee vast staande wedstrijden zijn: op 5 augustus Groote Lmdt-Fortu- na en op 13 augustus Fortuna- Ursus. O Het district West 2 gaat volgend seizoen (1979-1930 dus) over op een reserve vierde klasse. De indeling komt er dan als volgt uit te zien: een reserve eerste klasse, twee re serve tweede klassen, vier re serve derde klassen en acht reserve vierde klassen. Eén en ander houdt in, dat er in de nieuwe seizoen een versterkte degradatie zal zijn in de reser ve derde klasse, terwijl met het instellen van een vierde klasse de kampioenen in het vervolg rechtstreeks kunnen promoveren. O Het eerste team van de ta feltennisclub NO AD, dat in de hoofdklasse speelt, is voor het l nieuwe seizoen aks volgt sa mengesteld. Aanvoerder René van Dijk, en verder: Dick de Vaal, R, van der Wijk en Jan Baymgs, teamleider. Team 2 bestaat uit: A. Nagtegaal, H. Zorge en 11, Brugts en dat team speelt promotie over gangsklasse. In totaal neemt NO AD met twaalf teams aan de competitie deel. O Bij Satelliet houdt men 29 juli een zg. werkersdag. Vanaf 10 uur. De werkzaamheden omvatten velden uitzetten, paaltjes verven enz. O Grocnoord-coach Ton Fa- brie uitte afgelopen zondag zijn ongenoegen over het feit, dat er te weinig aandacht aan het honkbal wordt besteed. Wellicht is dit een aardige ge legenheid om de honkbalver- halen in deze krant eens tc lezen. De uitspraak verwon derde de sportredactie nog meer, aangezien de verrichtin gen van tweedeklasse Groe- noord op de voet worden ge volgd. Maar ja. vergissen in menselijk, 6 Dampkampinen RDG speelt op 17 augustus in gebouw „De Ark" in Groenoord tegen een Rotterdamse selectie. Kan sloos zijn overigens de Rotter dammers niet, omdat RGD vier spelers mist, waaronder Ton Sybrands. Schiedam De Schiedamse postduivenhoudersvereruging De Vrijheid nam deel aan een wedvlucht vanuit St Diezier. In concours waren 153 duiven. De eerste prijsduif bereikte na 15 uur 00.37 vliegen zijn hok. De laatste deed er 16 uur 33.17 over. De eerste tien prijswinnaars waren: 1-6-combinatie Robart van Diest, 2. J. Tnel, 3. Combi natie B. Kooman Kooij, 4. S. van de Pelt, 5. A. van de Wilt, 7. J Wenteler, 8. J. van de Vijver en zonen, 9. P vaji Raaij, 10 combinatie T. van de Berg. Ook de jeugd van De Vrijheid was actief. Zij nam deel aan een vlucht vanuit Duffel. Hier waren 612 duiven in concours. De snelste duif bereikte na 10 uur 29.50 vliegen zijn hok, ter wijl de laatste prijsduif 11 uur 17.12 over de 93 kilometer deed. De eerste tien prijswin naars waren: 1-2-3-combmatie P Groot veld, 4 W van Leij- den-Koogje, 5-6-R. Heinsbroek, 7 combinatie T. van de Berg, 8. C. Zantboer, 9- J. van de Vijver en zonen, JO. G. Breur- Schafer. Vlaardingen De verrichtingen van de Vlaar dingse atletiekvereniging Fortuna zijn over het dieptepunt heen. Nadat vorig seizoen weinig in het oog lopende prestaties werden geleverd, hebben de Fortuna- atleten de laatste weken zich duidelijk in de kijker gelopen. Zo ook op de open Haagse kampioenschappen, waar de Vlaardingse ploeg met drie titels en verschil lende tweede en derde plaatsen naar huis ging. De eerste titel was bestemd voor Gilles de Rooij, die op de 400 meter m een tijd van 53.7 met alle concurrenten af rekende. Verder kwam hij op de 400 meter horden tot een derde plaats in een nieuw persoonlijk record van 59.2 en behaalde eveneens een bronzen medaille op het onderdeel hoogspringen met een hoogte van 1.65 meter. De tweede titel kwam op naam van Willy Don die op de 800 meter iedereen achter zich liet. De tijd van de Vlaardingse atlete was 2.28.8. Max van der Does was de derde „gouden" atleet voor Fortuna, Hij behaalde deze goede prestatie op het onderdeel hinkstapspringen met een sprong van 14,31 meter. Op de 110 meter horden moest de Fortuna-atleet echter genoegen nemen met een tweede plaats. Zijn tijd van 15.3 was net met snel genoeg voor een nieuwe gouden medaille. Max van der Does één van de drie Schiedam In het lustrumtoemooï van de Schiedamse tennis vereniging TSF zette de jeugd de routiniers opzij. Zo won Ronald van Vliet (TSF/KSVV) in de kwartfinale van het herenenkel B van Rotterdammer Nico Kuypers iToegh) met 6-4. 7-6 en ook de als eerste geplaatste Guus Koels (ToeghJ kon de zeventienjarige Schiedammer niet beletten de finale te bereiken. In een erg spannende partij zegevierde Ronald van Vliet In drie sets: 4-6, 7-6, 6-2. De finale tegen Gé Baars (OverschieJ, die in de kwartfinale Reinier Taapken (Be Quick) met 6-4, 6-2 klopte en in de halve finale Rogier Rol ink (ToeghJ slecbts één game meer gunde (6-4, 6-3), kon niet gespeeld worden, omdat Gé Baars In Ridderkerk niet minder dan drie finalepartijen te spelen had. Ronald van Vliet: "De partij wordt in ieder geval niet deze week gespeeld, omdat ik distnctstraimng heb. Vorig jaar heb ik al eens tegen Gé Baars gespeeld en verloor toen ruim met 6-2, 6-3 Ik weet niet of ik dit keer wel een kans maak. Ik heb wel veel ervaring opgedaan dit jaar en die zal ik zeker nodig hebben tegen Gé". Ook de halve finale bij de B-dames, waarin Joyce Fmdhammer (van het gepromoveerde MAAS) het op moet nemen tegen Momca Palm (Tocgh). is nog niet gespeeld De winnares hiervan ontmoet in de finale Marijke Plag (OverschieJ, die de eindstrijd bereikte door eenvoudig van de Vlaardingse Mar ja Dahtz, de teamgenote van Joyce Fmdhammer, te winnen- 6-2, 6-2. Ook de herendubbe] en de gemend dubbel in B zijn nog met beslist. Heren-C Bij de C-heren moest de eerste geplaatste Jan van der Graf voortijdig capituleren. De tennisser van Maasland werd door Pieter Kioprogge (Plaswijck) verrast en ook Emicl Deijl (Holy) kon Kioprogge niet stuiten: 6-2, 6-3. In de finale ging Pieter Kioprogge in de tweede set volledig door de knieen (6-0), nadat hij in de eerste set nog goed tegenstand had geboden (7-5) tegen Rotterdammer Rob de Brij (Toegh). Pieter Kioprogge had in de tweede set moeite met het voor liem te hoge tempo. Do dames-C finale tussen Sandra van der Rest (Schiebroek) en Erne Maal (VLTC) vergde bijna twee uur Beiden speelden veelal \anaf de baseline, hetgeen m lange rally's resulteerde Sandra van der Rest bleek de langste adem te hebben- 3-6, 6-4, 6-2 Erne Maat had meer succes met haar partner Lex Polderman (VLTC) tegen Connie 't Hoer. Herman Peeman (Be Quick) De Vlaar dingse combinatie won deze gemengd-C finale in twee sets. 6 2. 6-4 R. van der Aa (Overschie), als eerste geplaatst bij de heren-D, was wegens een zakenreis verhinderd zijn plaatsing waar te maken, zodat Aad Bak zonder de eerste geplaatste te ontmoeten er. zonder set verlies naar de eindstrijd kon oprukken De tennis ser van het Schiedamse Los Bi go tos had echter geen antwoord op het sterke spel van Paul van Boekei (KSVV), die hot toernooi zelfs zonder setverlies op zijn naam bracjit Paul van Boekei won met 6-2, 6-3, nadat zaterdag de partij op 2-2- door de regen gestaakt moest worden CV ca de V.'ilt (Holy), die vorig jaar tweede werd, wa als eet i te geplaatst Zij maakte dit vertrouwen van de wedstrijdleiding waar en klopte m de finale Judith Heij - zonder moeite (6-1, 6-0) Meer tegenstand kreeg Ciseu de WiR van Connie 't Hoen (Bi* Quick), waartegen zij m de halve nnale drie sets nodig had: 2-6, 7-5, C-2 Overige resultaten; Herendubbe! C. Rob de Brij Peter van Schayk (bedden Toegh) tegen Nice de Jong'Laurent Verhagen (beiden VLTC) 7-5. 6-4 Dame&dubbc! C: Toos de Kreek'El SJooter (beiden O vei ->ch je) tegen Henate Gronel leid Thea van Eyk (beiden TC Spiermgshoek) nog niet gespeeld Herendubbeï D- Hans van de Wid Jack Voorwald (KSVV) tegen J. de Winter A Slump (Aeolus Oleduj 6-2, 6-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5