Wethouders kunnen de jeugd niet aan m Een toeristenmemi kan zelfs in Schiedam niet Eindelijk terrasweer A iü i WV hoopt op volgend jaar: Boze landbouwer heeft wind tegen Zomer in Vlaardingen Planten diefstal y-m& 4®-, •smf&tffiaafm Deen bestolen Bejaarde valt van trap Vergunning voor busbedrijf Hout voor huttendorp Lunchconcert Schiedam Wethouder Her- man Posthoorn opende gister morgen met een korte toe spraak het Jeugdland-gebeuren in Schiedam. Een toespraak die beperkt bleef tot enkele - kernachtige zinnen, zodat de - verzamelde jeugd niet te lang - hoefde te wachten. Op het stadserf (naast het stadskantoor) waren verschil lende kraampjes opgesteld waar de kinderen onder meer konden genieten van een lucht matras, een glasblaasster, een pruikenmaker en een druk pers. Veel activiteiten waren hetzelfde als het vorig jaar om dat „de weersomstandigheden vorig jaar zo slecht waren dat de jeugdmarkt nauwelijks' doorgang heeft kunnen vinden, en we het daarom dit jaar over wilden doen", vertelt Joop van Broekhoven, jeugdconsulent van de gemeente en één van de organisatoren van Jeugdland. Het weer zat gisteren gelukkig wel mee; een stralend zonnetje verwelkomde een honderdtal kinderen, die het met dat mooie weer en de verschillende attracties best naar hun zin hadden. Daarin waren zij over igens niet alleen: ook verschil lende wethouders waagden zich aan bijvoorbeeld de sjoel bak en het balletje schieten. Zij waren opvallend genoeg min der succesvol in hun prestaties dan de jeugd. De opening werd extra luister bijgezet door de aanwezigheid van „de Spaland Huilers", compleet met pony's en paar den. Een geluidswagen zorgde voor muziek op de achtergrond en de kinderen konden hun honger stillen bij een poffer tjeskraam, iets waarvan dan ook druk gebruik werd ge maakt. Ballonnetjes, zorrne- kleppen en stickers van Jeud- land waren verkrijgbaar, met als gevolg dat je van alle kinde ren in Schiedam 's middags kon zien of ze wel of niet naar Jeugdland waren geweest. Wat thuis niet mag, mocht gisteren op de levensgrote springmatras Ballonnen vonden gisteren op Jeugdland gretig aftrek Schiedam Zelfs in een nota van de wethouder voor stads ontwikkeling wordt Schiedam al gekenmerkt als regionaal eetparadijs (het culinaire hart van de Rijnmond), maar bij de WV blijkt het gans onmoge lijk een aantrekkelijk toeristen menu samen te stellen in een der plaatselijke lokaliteiten. „Er is niet op te boksen tegen de prijzen, waarvoor toeristen in het buitenland dagmenu's krijgen voorgeschoteld", zegt - een beetje spijtig - Ruud Pil- lard, directeur van de Schie- damse Gemeenschap, onder welke stichting de VVV valt. „Een etentje als onderdeel van een dagje uit in Schiedam wordt al gauw veel te duur". De verschillen rijn groot, vindt Piliard. Kan je als toerist in Duitsland met een gezinnetje al terecht met vijftig mark voor een behoorlijke maaltijd, in Schiedam kan dat bedrag al worden uitgetrokken per per soon - „en dat is natuurlijk niet een specifiek Schiedams pro bleem, maar het speelt natuur lijk in heel Nederland wel, maar het maakt het wel moei lijker om toeristen een dag prettig te onderhouden", zegt Piliard. Het wordt dan ook een zaak voor het komende jaar om eens nader te bezien, hoe de mogelijkheden kunnen worden uitgebreid in dat stadje van de Rijnmond dat zomaar ineens door de veelheid van keukens bekend aan het worden is. De restaurants schoten in een paar jaar tijd als paddestoelen uit de grond: twee aan de Lan ge Haven, namelijk De Kleine Visser en op de hoek van de Vismarkt een speciaalzaak die De Lange Haven heet, en aan de Korte Dam liefst twee bi stro's tegenover elkaar, Hes man Frères en Au Bon Clo chard, En er waren al andere aardige etablissementen, waar van behalve In de Gouwe Geit vooral vermeldenswaardig zijn: restaurant Europoort aan de Maasboulevard (aan verande ringen onderhevig) en proeflo kaal De Noordmolen. Maar het grote probleem is dus, zo blijkt uit de vergeefse WV-pogingen, de soms schrikwekkend hoge prijzen. En uiteraard betaal je veel meer voor een culinair gerecht dan voor een hapje uit de war me keuken. Een toerist ook. Daarom staat Schiedam nog niet in een foldertje met Neer- landse plaatsen, waar horeea- bazen zelf een duit in het zakje steken om toeristen te lokken. „Komend jaar gaan wij het eens daarover hebben", kon digt Ruud Piliard aan. Hij wil dan meteen bezien, hoe andere toeristische trekpleisters beter zijn te benutten. „Het molenbezoek kan wellicht worden uitgebreid, en ook zou het de moeite waard kunnen zijn een deal te sluiten met de enige twee distilleerderijen die nog echt een bezoek verdienen, namelijk Nolet en Coebergh. De twee bowlingcentra kunnen ook in een programma worden opgenomen, en verder heeft de ze stad monumenten en inte ressante plekjes genoeg". Vooral op vrijdag en zaterdag is het té overwegen om een dagje voor de toerist af te slui ten in bijvoorbeeld het Zolder theater in de Teerstof, vindt de directeur van de VW. „Als je een dag in de weer bent, is het misschien wel aardig om het geheel af te ronden met caba ret of zo. Er rijn wel groepen te bedenken die daarvoor me teen geïnteresseerd zijn, zoals huisvrouwen of andere vrou wenverenigingen. Die groepen kan je makkelijk bereiken via direct mailing", aldus Piliard. Doorgaans kost een „tourist menu" ongeveer dertien gul den. Daarvoor kun je zelfs niet meer bij de Chinees terecht. Sdiiedam Landbouwer Piet Fransen begrijpt niet, waarom hij van de politie een proces verbaal aan rijn broek kreeg. .Het was voor een handeling, die je zo vaak op het platteland ziet. Als het hooi totaal verrot is en de dieren het niet meer vreten, dan moet je het kwijt. En wat is dan gebruikelijker dan het te verbanden?" zegt Fransen. In het politierapport van een week geleden stond, dat de vijftigjarige landbouwer aan de Woudweg zijn hooiberg en mesthoop in brand had gesto ken, waardoor een ontzaglijke rookontwikkeling was ontstaan die de brandweer uren werk kostte. „Een enorme rotzooi was het", luidde het commen taar van de politie. Fransen: „Als iemand zoiets zou doen, hè, een hooiberg nota bene in brand steken en dan ook nog een mesthoop, meneer, dan ben je toch niet normaal, wel? Weten ze wel wat een hooimijt is?" Het was gewoon rot hooi, dat ik bijeen gereden had en op een verhard pad in - het land in brand had gesto- ken. Rot was het geworden door die aanhoudende regen, die je toen had gehad. Dat gebeurt wel meer. De dag daar na bijvoorbeeld zag ik op wel ;vier plaatsen op het land zulke brandjes. Alleen had ik de wind tegen. Die stak ineens op,, en daardoor ging die rook over een deel van Groenoord. En daarom kreeg ik een proces verbaal, ik vind het wel idioot, hoor". Zeeuwse aandoen: Bruinisse, Veere, noem maar op". In een zomerse stemming zegt Vlaar- dinger Peter van der Pluim de op het dek van zijn drie weken geleden gekochte Franse zeil boot. Met rijn vrouw Wil zit hij ach ter een glaasje fris in de zon. Wil voegt er aan toe: „Moor Vlaardingen 38 planten, ter waarde van 140 gulden in to- taal, werden dit weekeinde uit een tuincentrum aan de Flores- laan ontvreemd. De „planten- liefhebbers" waren de broei kassen binnengekomen door heel voorzichtig de ruiten los te maken. Vlaardingen „We gaan geen wereldreis maken hoor, maar vrijdag varen we wel richting Zeeland. Met zijn tweetjes gaan we leuke stadjes in het John en Leo hebben nog niet beet Wil en Peter van der Pluim in de zon hopen dat het weer zo blijft We hebben tenslotte vakantie!". Peter weer: „Vrijdag varen we uit, eerder kon niet want ik heb me in mijn duim gesneden met hoe gek het ook klinkt dc grasmaaimaehino". De boot van de familie Pluim ligt afgemeerd aan de Oosth3- venkade. Een eindje verderop zaten gis teren twee dikke vrienden te vissen. John en Leo, die beiden op de „grote school" zitten, proberen „baarsies en vom- tjes" aan de haak te krijgen. Vraag aan beide „heren": hoe is de vangst? Antwoord: „D'r zitten zulke kanjers in". Leo maakt met zijn handen duidelijk, hoe groot die kanjers dan wel kunnen zijn. Op een stukje braakliggend terrein ptukken Regina en Da- niële wilde bloemen voor moe der thuis. De twee meisjes heb ben een goede neus voor het samenstellen van een oerzo- mers veldboeket. Eindelijk: vv:v.. 'L' Deze dames nemen het er even van op de hoek van de Hoogstraat. Schiedam Uit de internatio nale trein tussen Kopenhagen en Hoek van Holland is don derdag een koffer van een Deense zeeman gestolen. Naast kleding bevatte de koffer ook een portefeuille met 620,- aan Deense Kronen. De gedupeer de, de 22-jarige J.K.H., bemerk te de diefstal toen hij in Schie dam wilde uitstappen en de koffer verdwenen bleek. Hij heeft aangifte gedaan van de diefstal bij de Schiedamse poli tie. Schiedam De 69-jarige J.I. probeerde in een flat aan het Baehplein een boodschappen- wagentje van de vijfde naar de vierde verdieping te brengen. Hij deed dat via de trap, maar wist het gewicht van het wa gentje niet te houden zodat hij voorover tuimelde. De man liep door deze val een armfractuur op en is opgenomen in het gemeenteziekenhuis. Vlaardingen B en w van Vlaardingen. hebben aan EVAG Touringcars een ver gunning gegeven voor groeps- vervoer van scholieren binnen de gemeente. Deze vergunning geldt ook om kinderen naar het schoolzwemmen in het Kolpa- bad te brengen. Hoek van Holland Van 22 tot en met 26 augustus zal in Hoek van Holland weer het al bijna traditionele huttendorp worden gehouden. De voorgaande twee dorpen waren een geweldig succes. Evenals vorige keren is de organisatie in handen van de commissie vakantiebeste ding. Deze commissie doet nu al een beroep op de Hoekse inwoners om oud hout vooral niet weg te gooien maar het te bewaren voor de bouw van huttendorp. Een week voor de aanvang van het gebeuren zal het hout wor den opgehaald op vooraf vast te stellen plaatsen in Hoek van Holland. Vlaardingen Aad Zoutendijk geeft donderdag weer een or gel-lunchconcert in de Grote Kerk te Vlaardingen. Het con cert begint om 12.45 en eindigt om 13.15 uur. Hij zal werken van Dietrich Buxtehude, Jo- hann E. Rambt en Alfred Ho' lins ten gehore brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3