SPORT GOEDE TIJD BELONING VOOR VEEL TRAINING Diane Edeiijn dicht hij Nederlands record 200 partijen bij Los Bigotos Jeugd overheerst op Spieringshoek De Hoek oefent Weer peck voor Cor van de Velden Bij Zwaluwen nog veel spelers met vakantie UITSLAGEN Honkbal DINSDAG 18 JULI 1978 "qgflg&s i jfrawV Diane Edeiijn .doorbraak. 100 nieter mgslag dames: I. Diane Edeiijn (VZC VI) 1.0U4 (kiingrecord), 2. Monique Bos- ga (Zwemlust) 1-05.29, 3. Enith Brigitha (Y) 1.07-33. idem „all- in finale"; Monique Bosga (Zwemïust) 1,01.32 (N'R), 2. Dia ne Edeiijn (VZC VI) L0LS5, 3. Ingrid Esser (Zeester/Pr) L06.69- 100 meter schoolslag heren: 1. Ronald Hond (Y) 1.08-06 (NR), 2- Henk Bakker (Devel) 1-10.75,3- Lex Bruinink (AA) 1-10-85. Idem „all-in fina le"; 1- Ronald Hond (Y) 1.08.37, 2. Albert Boons tra (NZC) 1.09-81. 3. Lex Bruinink (AA) 1-31.53, 4. Henk BAkker (De- vel) 1.11.94. 100 meter school slag meisjes onder 10 jaar 3. Sandra Ton (Swol) 1.33.50, 2. Barbara Tjioe (ACZ) L31.81, 3. Marianne Muis (Oldc Vechte) 1-32.80. 100 meter schoolslag jongens 1363: 1. Petro Peters (Zeus) 1.12.87, 2. Michel Ver meulen (Zeester/Pr) 1.13-84, 3. Peter van der Wel (Nautilus) 1-34.35, Kees van Houwelingen (Kempvis) 1.19.42, Erwin Ale- bregtse (Kempvis) 1.21.18. 100 meter vlinderslag jongens on der 10 jaar; 1. Jeroen van Kals- beck (Polar Bears) 1.22.82, 2. Henk Tempelman (Maarkei) 1.23.23, 3. Gert Jan Slobbe (Lansingh) 1.23.30, Jan Peter Riksman (Lansingh) 1.23,30. 100 meter rugslag jongens 1967: Dick Kloppenburg (Po seidon) 1.21.93, Jeroen Ver hulst (Kempvis) 1.23.03. Idem 1966: Peter de Regt (Strijen) 1.16.43, Wira Veldhoen (ZPB) 1.18.45. 200 meter vrije slag meisjes 1363: Christine Beuke- ma (ZPB) 2.16.50, Irma Voor- ham (VZC VI) 2.17.76. Amersfoort Vlak na de „all-in'-finale 100 me ter rugslag: zat ZPA-trai- ner Peter de Visser al weer op een bankje in de ümvemruimte. Nog geen tien meter verder werden Monique Bosga, haar tra ins ter Marianne Oudkerk en Diane Ede- lijn bestookt met vra gen. En terecht, want wat deze meisjes hebben laten zien op de Neder landse kampioenschap pen was voortreffelijk. Eén week voor de natl- nale kampioenschappen had Peter de Visser, die Diane Edeiijn de laatst twaalf weken heeft ge traind, gezegd dat er een nieuw record zou wor den gezwommen, maar v/el op de wereldkam pioenschappen, Het kwam eerder. Monique Rosga, van Zwemlust/- Den Hommel, verbeter de haar eigen record met 41-honderdste se conde en bracht het op 1.04.32. Diane Edeiijn kwam tot 1.04.85. Voor beiden staat uitzending naar de wereldkampioenschap pen vast. Belangrijker waren echter de tijden van Diane Edeiijn. In de finale in de och tenduren kwam zij voor het eerst onder de 1.05.0, met 1.04.85, hetgeen uiteraard een kringrecord betekende. Dat is daarom zo belangrijk, omdat het een soort magische grens is. ook internationaal gezien. „Je moet er heel hard voor trainen", zegt Gerda Edeiijn, „om dat te bereiken". Het is met even een baantje zwem men". Diane zelf leek nauwe lijks onder de indruk van haar tijd. „Tijdens de trainingen heb ik ook goede tijden gezwom men, dus je hoopt dat het lukt. Vooral belangrijk is, dat ik on der de 1.05 heb gezwommen. Kijk maar naar de wereldran glijst. Er zijn er ontzettend veel bij, die er net boven zitten" Nu ook Diane, in navolging van Monique Bosga, onder de ze grens is gekomen, zou het best eens kunnen, dat de twee meisjes elkaar in Berlijn naar uitstekende tijden zullen opja gen. Het is zo goed als zeker, dat Diane Edeiijn na deze kam pioenschappen weer in Almelo bij Peter de Visser gaat trai nen, die zeker gelukkig was met haar prestaties. ,,Je wilt dat van te voren natuurlijk niet te veel toegeven, maar ik had wel hoge verwachtingen van haar. Het uitganspunt is altijd geweest om de limiet te halen. Dat zij in goede conditie ver keert bewijzen de tussentijden wel. Haar zwakke punt was altijd de tweede 50 meter. Nu zwom zij 31.40 over de eerste en 33.25 over de tweede baan, waarbij haar keerpunt niet ge weldig was. Nu maar afwach ten hoe de 200 meter gaat". Teleurstelling Henk Bakker (Devel) nam niet eens meer de moeite om na de finale 100 meter schoolslag uit te zwemmen. De teleurstelling over rijn tijd was te groot voor hem. In de ochtend-finale eind igde hij in 1.10.75 op de tweede plaats achter Ronald Hond, die met 1.08.06 een nieuw Neder lands record vestigde, 's- Avonds was het echter weer mis. Slechts een vierde plaats ixi 1.11.94. „De plaats is niet zo erg", zegt trainer S winkels. „Als hij vierde was geworden in een tijd rond de 1.10, dan was er niets aan de hand ge weest. Maar dit is gewoon een erg slechte tijd. Was het hem gelukt, dan had hij een prima seizoen gehad, nu moeten we proberen hem over die psychi sche klap heen te helpen. Dat is mijn taak als trainer". „Het is ook zo moeilijk om een verklaring voor zijn slechte zwemmen te vinden. Vroeger bijvoorbeeld, was hij de snelste met het maken van keerpun- door Peter van Zwïenen ten. Nu lag hij als tweede na vijftig meter, maar zijn keer punt was zo slecht dat hij veel verloor. Dan is hij weg. Het is jammer, want de rest van de ploeg doet het uitstekend. En ach, aan de andere kant,"het hoort bij de sport. Je kan niet altijd winnen". Bij de overige regioverenigin gen blijft het uitstekend dag in Amersfoort. - Lansinghtrainer Jan Waas kwam op de derde dag van deze „nationale" tot de ontdekking, dat de resultaten nu al beter waren dan vorig jaar. „Het belangrijkste vind ik, dat zij hun tijden verbete ren. Als het niet lukt is er nog geen man over boord, maar het is wel het streven. Het is al prachtig dat je hier aan mee mag doen en als dan blijkt dat je niet wordt weggezwommen, dan is het heemaal fantasti sch". Voor Arie Florusse, trainer van Nautilus, was er slechts één minpuntje te constateren: Ardi Dolderman, op de 300 meter schoolslag onder 10 jaar. „Zijn tijd van 2.02.49 viel helemaal uit de toon, maar hij werd geplaagd door bronchitis. Hij had de hele nacht niet geslapen en ik heb het aan hem overge laten en het ging de eerste 35 meter ook goed, maar daarna kon hij geen lucht meer krij gen. Het is extra sneu voor hem, omdat dit het enige num mer was waarvoor hij de limiet heeft gehaald. Daarnaast kwa men ook Peter van der Wel en Yolanda Kruithof tot goede prestaties. Het blijft alleen jammer, dat Van der Wel, door eigen schuld, Florence heeft gemist Daar was onze trai- ningsopbouw op gericht". Maassluis Coach Cor van de Velden heeft weinig geluk. Als trainer van het MSV-team moest hij ook nu, net als in de eerste ontmoeting tussen de honkbalteams van MSV en Gr oenoord 2, met een neder laag genoegen nemen. Voor de nederlaag had de MSV-trainer wel een afdoende verklaring. „Rr moet teveel geïmprovi seerd worden. Ik heb te weinig goede spelers op de bank zit ten, die het probleem van de niet beschikbare spelers kun nen oplossen. Het is dus niet mogelijk de wedstrijd van de hamk enigszins te beïnvloe den", aldus je opnieuw verlie zende coach. Toch had er m het begin alle schijn van dat MSV de volle winst zou gaan pakken. De Maassiuizers namen na een puntenioze eerste mrungs, een 5-0 voorsprong rn de tweede nuungs. Een score die voorna melijk op verantwoording kwam var> het Groenoord-veld, dat veel fouten maakte, en het tactische wapen van de stoot- slag dat MSV in die fase goed hanteerde. Ook m de derde innings kon de vijf punten marge gehandhaafd worden. Echter in de innings daarop gmg het Maassluise team goed m de fout. Vooral de tweede honkman van MSV was hier m grote mate debet aan. Groe- noord profiteerde meteen en de Schiedammers wisten in dat gedeelte de stand tot 5—3 terug te brengen. Groenoord had nu de smaak te pakken en het duurde slechts tot de vijfde innings voordat de stand gelijk was getrokken. Aangezien Cor van de Velden geen goede wis- selspelers tot zijn beschikking had, moest hij lijdzaam toezien hoe Groenoord in de zesde in nings de score zelfs tot 5—7 opvoerde. In de zevende innings viel nog een kleine Maassluise opievmg te noteren. Zij haalden toen de stand weer op tot 7—7. De ople ving was echter maar van kor te duur. In de achtste innings gmgen de Schiedammers weer over MSV heen en sloten zo doende die innings met een 8—9 voorsprong af. De eind stand werd bepaald in de ne gende en laaute innings, toen ook het Maasslmse team het Groenoord geweld niet meer kon keren en de Schiedammers naar 8—12 uitliepen. Schiedam/Maassluis In het toernooi van de Schiedamse tennisvereniging Los Bigotes worden deze week bijna tweehonderd partijen afgewerkt voordat zondag de finales gespeeld kunnen worden. Bij de heren C is Marc van Bekkwn (Holy) die in het toernooi op Spieringshoek zijn plaatsing niet waar maakte, eerste geplaatst. Ais finalist is ook de jeugdige Emile Deyl (RQVS) getipt Bij de C-dames is Thea Louwers, die vorig jaar het toernooi won, de favoriet Thea Louwers (De Lier) bewees haar vorm door dit jaar in de finale van het ROVS-toemooi van de Schie damse Marian Holtslag (KSW) in twee sets (63, 63) te win nen. Bij de D-heren werd Paul van Boekei, die het TSF-toemooi won, als eerste geplaatst In Maassluis wordt in het toernooi van Be Quick ook in B ge speeld. Rob Thyssen (Leeuwen berg) en Paul van den Berg (van het gepromoveerde Holy) zijn de favorieten. Voor de da mes-B werden slechts drie in schrijvingen ontvangen, zodat dit onderdeel vervallen is. Delia Wind, die pas uit de USA is teruggekeerd en nog niet he lemaal „thuis" is op de gravel- banen, is eerste geplaatst, Maaslandse Delia Wind wordt waarschijnlijk voor de eerste maal geconfronteerd met de vijftienjarige Connie Lugt (Ho ly), die niet geplaatst werd, maar wè) betere toemoo ires ui taten bereikte. Bij de heren D wordt een finale verwacht tus sen de als eerste geplaatste Rob van Bekkum (Holy) en Victor Mi on (Maasland), Victor Mïon: „Ik maak een goede kans tegen Rob van Bekkum. Ik heb onlangs nog van hem gewonnen in een toernooi". Mark van Bekkum. als eerste geplaatst. VIaardingen De voetbalver eniging Zwaluwen is gister avond met de eerste training begonnen. Van de 26 geselec teerden voor de A-selectie had trainer Theo de Waard nog maar 12 man op het appèl, de rest was nog met vakantie. Vanavond en donderdagavond zijn de spelers weer opgeroe pen en voorlopig houdt de nieuwe oefenmeester van de Vlaardingse club het hoofdza kelijk op looptrainingen. Op dinsdag I augustus start Zwaluwen met het oefenpro gramma. Om zeven uur komt zowel het eerste als het tweede elftal van het Rotterdamse RFC op bezoek aan de Zwalu wenlaan. Zaterdag 5 augustus speelt een Zwaluwen-combina tie tegen»SEV. Dinsdag 8 au gustus volgt de derde thuis wedstrijd tegen Hillegersberg. Zaterdag 12 augustus gaan de vier hoogste elftallen op bezoek bij KVO aan de Zwanensingel. Woensdag 16 augustus gaat de "Vlaardingse eerste klasser het opnemen tegen CW, ook weer met de twee hoogste elftallen. De zaterdag daarna, 19 augus tus, speelt Zwaluwen weer een thuiswedstrijd tegen Haasd- recht. Dinsdag 22 augustus Zwaluwen 1 en 2 tegen Zuid- land. De laatste oefenwedstrijd van de maand augustus zal ook weer thuis gespeeld worden. HSCC uit Den Helder komt dan met twee elftallen naar VI a ar dingen op zaterdag 26 au gustus. Hoek van Holland Voor de zonda&amateurs betekent de poule-inde ling voor de beker in feite tevens het oefen programma. De KNVB heeft namelijk de voor ronde van de beker al voor de competitie ge programmeerd. De wedstrijd worden gespeeld op 20, 23, 27 en 30 augustus. Hoek van Holland heeft een erg interessante poule getrof fen met VDL, Schiedam, Transvalia en Hermes DVS. Vooral die laatste pioeg spreekt tot de verbeelding. Niet alleen omdat de Schiedamse formatie tot de betere eerste klussers behoort, maar vooral ook omdat ex-blauwwitter Wim Verhoom Hermes DVS het ko mende seizoen onder zijn hoe de heeft Hoek van Holland oefent trou wens ook al vóór de bekercom petitie. Zondag 13 augustus staat er een thuiswedstrijd op het programma tegen DHV en dinsdag 15 augustus wordt er uit geoefend tegen. 's-Graven- zande rood-wit De eerste thuis- oef en wedstrijd wordt in elk ge val gespeeld aan de Dirk van den Burgweg. Or de velden met de bekerwedstrijden al ge bruikt kunnen worden is op dit moment nog niet bekend. De competitie-indeling van Hoek van Holland is bepaald wat verrassend. In de 4e klas B zijn de blauwwitten samen gebracht met vrijwel allemaal onbekende tegenstanders en bovendien zijn er enkele vrij verre reizen bij. De andere clubs in 4B zijn: Alphen, Alp- hense Boys, Altior, Archipel, DOSR, GDS, Laakkwartier, Randstad Sport, Rijpwetering, SVLV en VCS. VD/SC/WW 4 Schiedam In het tennistoernooi op Spieringshoek viel de jeugd goed in de prijzen. Vooral de veertien jarige Ronald van Griethuizen (ATV) leverde een opmerkelijke prestatie. Hij won zowel in D ais in C met overmacht. In de D-finale klopte hij Victor Mïon (Maasland) in twee sets: 6-1, 6-2. „Ik ben gewoon weggeslagen. Het is wèl een natuurtalent, want het is pas het tweede toernooi, dat hij speelt." Victor Mien vervolgde: „Hij speelt goed gespreid. Hij kan een hal ook kort achter het net spelen, waannee hij zijn tegenstander dwingt naar voren te komen. En ddn passeert hij je Bij de heren C was Just Palm (Toegh) het slachtoffer van de jeugdige Alblasserdammer: 6-3, 7-6. Just Palm- „Ik heb aanval- ler,d gespeeld om lange rally's te vermijden. In de tweede set lukte dat goed, totdat ik op een 3-1 voorsprong te veel fouten begon te maken. °e tie-breat ging gelijk op, maar met 10-fi trok ik toch weer aan het kortste eind." Just Palm was in de finale gekomen door de eerste geplaatste Marc van Bekkum (Holy) in twee sets (6-3, 6-2) terug te wijzen. Nico Kuypers bleef in het niet sterk bezette B-tcernooi Wim HhJjnsburger (Be Lier) de baas: 6-3, 6-2. De tevreden Nico sei Kuypers (Toegh): „Ik was goed op tik vandaag. We hebben beiden doorgeslagen, maar Wim maakte de meeste foutjes. Het was zeker geen specifieke prikpartij." Bij de dames B was de vijftienjarige Karin Meuldijk geen partij voor de ervaren Julia van Noort (Racketeers), die met afwach tend spel eenvoudig in twee sets won: 6-1, 6-0. In de C-finale had Karin Meuldijk (Spijkenisse) meer succes tegen de Vlaar dingse Connie Lugt (Holy). Connie Lugt nam in de eerste set met aanvallend spel een 5-2 voorsprong, die echter geen setwinst opleverde. Connie Lugt: ,Jk had eigenlijk voor de partij niet de verwachting dat ik een kans tegen haar maakte. Om te zien is haar spel niet zo aantrekkelijk, maar als je er tegenover staat In het begin lukte het erg goed de baillen te spreiden, maar halverwege de partij kreeg ik ze niet meer in de hoeken," Toch was Connie Lugt niet ontevreden, Jiet ging heel wat beter dan op het ROVS-toemooi. Daar verloor ik van een meisje, dat ik vorig jaar met gemak wegspeelde. Met deze tweede plaats heb ik mijn zeventiende beker in twee jaar te pakken." Bij de dames D kon de als eerste geplaatste Laurence Heilema (Holy) het niet bolwerken tegen Liesbeth Harthoom (CTC), die met de mentale steun de eerste set gewonnen te hebben (6-4), de tweede set soepel op haar naam bracht: 6-1. In de herendubbel C maakte het VLTC-koppel Rinus Koning/Ni co de Jong de plaatsing waar tegen Paul Koster (KSW) en Just Palm (Toegh). De wedstrijd kende een eigenaardig scoreverloop: 6-2, 2-6, 64. Rinus Koning: „In de tweede set liep het minder. De 4-1 achterstand m de derde set was echter niet nodig. Die was vooral te wijten aan cadeautjes van ons. We kregen dan ook flink de pé in, wat we net nodig bleken te hebben." Een andere combina tie van het gepromoveerde VLTC, Lex Poldennan/Connie Ko ning, lukte het als eerste geplaatste niet de eindstrijd te winnen. Lilian Gillet en Len Puit (Overschie) bleven hen met 7-5, 6-1 de baas. Bij de damesdubbel C kwam ook een Overschie-combi- natie (Riet Huizing/Toos de Kreek) als overwinnaar uit de eindstrijd. Het eveneens Rotterdamse duo Barbara Jansen/Irene Krispijn (Racketeers) werd met 6-4, 62 teruggewezen. In B werd alleen de gemengddubbel gespeeld, omdat de inschrijving voor de dames- en herendubbel te gering waren, Julia van Noort en Ad Ribbe (Toegh) hadden weinig moeite met het KSW-dubbel Paulien en Ron van Nederpelt: 61, 62. Overige uitslagen: Herendubbel D: Erik van der Jagt/Jaap Snoek (LTVB/Plaswijk) Hans van der Wiel/Jack Voorwald (KSW) 64, 64. Damesdubbel D: Irene Meenhorst/Iris Kraaikamp (DOSH) Adrie Heemskerk/Hansje van Toor (VLTC) 61, 6-1. Gemengddub bel D: Iris Kraaikamp Hans Leicher (DOSH) Sümone Gillet/Rik Karreman (Overschie) 5-7,7-5. 7-5

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4