Passage goed voor 13 avondjes uit Geïntegreerde school krijgt nieuwe kans t- 1 ^Irond^ Eerste fase idierenpension De Waterweg is gereed Lichte straf voor sukkelende Arie vf B,okJ'e Wie gaat er mee naar Stadsgehoorzaal? Schepen kijken tijdens braderie piPl ik* Bus opengebroken Gezinsvervangend tehuis geestelijk gehandicapten Kampeerders wandelden naar Kijkduin 1 Bromfiets gestolen Jonge chauffeur onder invloed WOENSDAG 19 JULI 1978 SC/VD/VAV 3 De programma's van de Stadsgehoorzaal en Passage bijten elkaar niet een blij geluid van Ruud Plllard, nadat alweer een theaterseizoen voor de deur staat dat zonder overleg tussen VIaardingen en Schiedam met artiesten is volgeboekt. Walter van Ginneken heeft zijn program voor de Stadsgehoorzaal nog niet helemaal rond, maar in Schiedam staat al vast dat er 73 avondjes-uit aan zitten te komen. Overigens vinden maar 13 van die 73 avondjes plaats in het Passagetheater. De rest komt op rekening van het Zolder theater in de Teerstoof, waar mee ook geen echt overleg plaatsvond maar dat hindert niet, want de Teerstoof is uniek en als het daar allemaal op eigen houtje gaat, is dat ten minste met toenemend succes. In Passage is dat wel anders, en Van Ginneken gaat al jaar in jaar uit rustig zijn gangetje, Schiedam of geen Schiedam. En daarom is Pillard zo blij met die 13 avonden, al zitten er enkele artiesten bij die ook wel in Vlaardingen gaan optre den, maar over het algemeen zit er wel een paar maanden verschil tussen, „Dan kunnen de mensen kiezen wanneer zij gaan." zegt Pillard, die als di recteur van de Schiedamse Ge- doqr Kor Kegel meenschap zo'n beetje verant woordelijk is voor het rijke theaterleven van de stad. (Eigenlijk zou Henk Berg als directeur van Passage de baas kunnen zijn, maar tot gruwel van wethouder Herman Post hoorn doet die man meer aan film, en Berg op zijn beurt klaagt dat hij te weinig be voegdheden krijgt en als ge wezen toneelkapper weet Pil lard toch meer van theater, dus klaart hij dat karweitje). De programma's van Passage en de Stadsgehooraal bijten elkaar niet, zei Pillard blij moedig. De concurrentie zit 'm uitsluitend in Rotterdam, dat is nu eenmaal zo, en zonder met elkaar ooit te praten we- Ruud Pillard: tevreden met 13 avonden Passage. ten Van Ginneken en Pillard dat zij elkander niet in de weg moeten zitten. Het is niet zo'n geweldige ramp, dat de Hoofd stadoperette, Mary Dresselhuis en drie toneelstukken zowel in Passage als in de Vlaardlngse schouwburg komen. Toch wordt het wel weer eens tijd voor een ritje het Vlaar dlngse, vindt Ruud Pillard, want met overleg bereik je wel licht veel meer: betere pro gramma's dus. Desondanks is hij tevreden. „Het programmeren ging na tuurlijk op z'n provinciaals." zegt hij, en hij doelt ongetwij feld op het verstevigen van ou de banden want ook weer in het komende seizoen komen de Hoofdstadoperette, de zon nige danseresjes van Brasil Tropical, het Theater van de Lach van John Lanting nee, nu niet, geen Vader Abraham, geen Losse Groeven Show, geen Ted Easton. Nieuwe ge zichten. althans in Passage, zui len zijn: Simon van Collum (met filmpjes uit de oude draai- doos), Laurens van Rooijen en Jan Akkerman, Henk Elsink en de Mounties. Er is ook nog een echte stunt: de Harbour Jazz Band komt een hele avond in Passage! Morgen staat dit or kest doodgewoon op het mu seumplein aan de Hoogstraat, als Jeugdland-activiteit. Directeur Pillard heeft ooit eens te kennen gegeven, dat hij cynisme een mindere vorm van humor vindt, eigenlijk geen hu mor. Laat het vervolg dus wat Walter van Ginneken: gewoon zijn gangetje, het gaat. toch lekker? ernstiger klinken. Is er nou een verschil tussen het afgelopen theaterseizoen en het komen de? Ja. De Schiedamse Gemeen schap is van de donderdag af gestapt. „De winkeliers konden toch al niet, en met boodschap pentassen vol ging eigenlijk minder publiek naar Passage dan verwacht was," zegt Pil lard. Voortaan vinden voorstellin gen plaats op dinsdagavond. Maandag is geen dag om uit te gaan, pal na bet weekend, woensdag is vaak een voetbal dag dus komt er geen klant Passage in, denkt Pillard, en op vrijdag en zaterdag heeft de Teerstoof vaak al wat. Van daar. Over de 60 voorstellingen in het Zoldertheater doet het Teerstoofbestuur binnenkort een boekje open (tegen die tijd zal Van Ginneken ook wel klaar zijn), en dan kan elke Schiedammer een huis-aan- huis-foldertje in de bus ver wachten met het hele theater- gebeuren op een rijtje het geeft toch te denken dat zoiets straks ook in Vlaardingen ge beurt. terwijl overleg tussen beide gemeenten weer gans ontbrak. Kennelijk wordt er gedacht: Vlaardingsrs komen Vlaardingen niet uit, en wie wil er als Schiedammer nou in he melsnaam naar de Stadsge hoorzaal? Nee, Schiedammers gaan al leen naar Passage, waar zij een programma zien waaraan de Schiedamse Gemeenschap tus sen alle bedrijven door hard heeft gewerkt en dat misschien inderdaad wel 13 plezierige avonden oplevert, maar dat verder de moeite van het ver melden bijna niet waard is. Complimenten zullen alleen voor artiesten zijn. Hoek van Holland Het ziet er naar uit dat de geïntegreer de kleuter- en basisschool voor openbaar onderwijs in Hoek f van Holland toch een nieuwe kans gaat krijgen. Eind vorig jaar raakte de nieuwbouw- plannen voor deze school vol- ledig in het slop toen de rijks- inspectie zich niet bereid ver- i klaarde haar goedkeuring te P verlenen aan vernieuwing van kleuterschool "De Duinroos". Nu blijkt dat het ministerie van onderwijs alsnog accoord is gegaan met de bouw van een geïntegreerde school. De afwijzing van de nieuw- bouw door de rijksinspectie veroorzaakte destijds een enor- i me teleurstelling bij alle be trokkenen. Zowel de leraren als de ouder- en bouweommis- sie van de Van Rijkckevorsel- school en kleuterschool "De i Duinroos" waren van mening dat juist in deze tijd de kans moest worden aangegrepen om de nieuwbouw in combinatie te j doen plaats vinden. j Besloten word dan ook om dwars tegen het besluit van de rijksinspectie in de noodzaak van geïntegreerd onderwijs te blijven onderstrepen. En niet i 2onder succes, zoals nu blijkt, j Hoek van Holland "Het eerste gedeelte van het dierenpension "De Waterweg" in Hoek van Holland is in gebruik genomen. Dat gebeurde zonder enig offi cieel vertoon omdat het alleen de eerste fase betrof. 'De kennels en de nachtverblij ven voor de honden en katten swjsgsf zijn nu gereed en gezien de £§111 grote vraag in verband met de vakantieperiode hebben Lies- belh Broekhuizen en Astrid Haieber besloten om het pen sion vast gedeeltelijk in ge bruik te stellen. Omdat het woonhuis, de trim salon en andere voorzieningen _nog niet klaar zijn, is op het "terrein voorlopig een caravan geplaatst waarin 's nachts per manent iemand aanwezig is voor bewaking en eventuele verzorging. De dierenverblijven zelf zijn geheel gereed en uitstekend in gericht. Elk verblijf is betegeld en in de buitenrennen kunnen de dieren overdag vrijuit spe- len. Uiteraard worden alle hon- den tijdig uitgelaten en dat is -een hele bedoening waarmee - meerdere mensen een groot deel van de dag bezig zijn. Dierenpension De Water weg is bijna klaar. Signalement: naam: geen ras: bastaard geslacht: mannelijk leeftijd: 6 weken kleur: zwart beharing: half lang Het is beslist niet de groot ste hond in het dierentehuis, misschien ook wel niet de mooiste en zeker niet de makkelijkste om op de foto te nemen, maar het is beslist een dotje van een hond. Ook dit kleine hummeltje zit op de kattenafdeling om te voorkomen dat hij tussen de stangen van de hondenken nel vast zou komen te zitten. Vorige week is hij al even genoemd in Blokje Rond. Hij was het hondje dat door een van de gezinsleden in huis was gehaald en een an der bij het zien van de hond bij zijn thuiskomst zei dal de hond de deur uit moest, Nu is het „beetje" hond van de foto daar het slachtoffer van geworden. Het is na tuurlijk triest om op een leeftijd van fi weken al in een dierentehuis te raken. Ieder pupje droomt er na tuurlijk van om wanneer hij een week of 7 is in een gezin te worden openomen waar hij een goed hondeleven voorgeschoteld krijgt. Ook dit hondje ging natuurlijk met dit idee naar zijn nieu we baas maar kwam van een koude kermis thuis. Liefdevol, zonder dat het hem aan iets ontbreekt wordt hij nu in de Harga- hoeve verzorgd. Het is een vrij rustig hondje die niet zo kefferig is als men zou ver wachten. Wanneer hij echter op de vloer van de kattenaf- deling even mag uitdollen en als er dan ook nog een katje op de grond komt van zo'n 3 maanden is hij helemaal niet te houden. Eerst rent hij achter het katje aan en even later zijn de rollen omge draaid. Ondanks dat ze niet altijd even voorzichtig met elkaar omgaan ontaardt het nooit in een vechtpartij. Het is een lust voor het oog om twee van deze jonge dieren met elkaar te zien spelen. Zowel het hondje als het katje 2itten op een baasje te wachten dus als er iemand is die graag een hond en een kat wil hebben heeft nu een kans om er twee te nemen die goed met elkaar kunnen opschieten. Er zitten nogal wat andere dieren in het dierentehuis te wachten op een nieuwe baas. zoals een bastaard Bo xer een herder, een bastaard dalmatiner, een bastaard kortharige foxterrier en nog een aantal lieve bastaardjes. Ook op de afdeling waar het hondje zit zit nog een aantai jonge katten te wachten. Ook 2itten er maar liefst 4 moederpoezen met een jong. Hoek van Holland De brade rie in Hoek van Holland, die op vrijdag 21 en zaterdag 22 juli wordt gehouden, heeft er een attractie bij gekregen. De I Stoomvaart Maatschappij Zeel- and heeft aangekondigd, dat I op beide dagen de rij-op-rij-af schepen Koningin Juliana en Prinses Beatrix bezichtigd kun nen worden. Dat kan alleen tijdens de morgenuren, want dan liggen de schepen aan de wal. De bezichtiging dient bo vendien te geschieden in groe pen van ongeveer twintig men sen. Liefhebbers kunnen zich melden bij de VW vanwaar ook de groepen zullen vertrek ken. Hoek van Holland Op net parkeerterrein aan de Rljp- straat in Hoek van Holland is een kampeerbus opengebro ken. De bus behoort aan een Britse familie, die regelmatig op de camping verblijft. Gedurende hun afwezigheid hadden zjj de bus op het openbare parkeer terrein gezet. Onbekende da ders hebben een van de por- tiersloten geforceerd, waarna een radio, een cassetterecorder en enkele kleine persoonlijke bezittingen werden buitge maakt. Maassluis Op het terrein omsloten door de Maassluis* Mozartlaan-Cboplnstraat- spoorbaan komt een gezinsver- i vangend tehuis voor geestelijk j gehandicapten. Het tehuis gaat plaats bieden aan maximaal 24 personen. Momenteel is een werkgroep in "nauwe samenwerking met de provincie een studie aan het maken hoe het eruit moet gaan zien. Tegen het einde van dit jaar zal de werkgroep het eind rapport voorleggen aan b en w. Voor de bouw is een terrein gereserveerd van 3000 vierkan te meter. Het overige gedeelte van het terrein (11.000 vierkan te meter) wordt gereserveerd voor woningbouw. Hoek van Holland Precies 158 liefhebbers meldden zich zaterdag voor de jaarlijkse wandeltocht van Hoek van Holland naar Kijkduin en te rug, een afstand van ongeveer dertig kilometer over het strand. De tocht wordt jaarlijks geor ganiseerd door de sportcom- missie van het Hoekse recrea tieoord waar duizend perma nente huisjes staan. In dat licht bezien en in de wetenschap dat er ook een heleboel niet-kam- peerders meeliepen, viel de del- name toch een beetje tegen. Juist de echte wandelliefheb- bers 2ouden zich aangespoord moeten voelen om deze vrij zware tocht mee te lopen die - zoals de organisatoren trots meldden - onder alle omstan digheden doorgaat. Zaterdag waren die omstandigheden trouwens helemaal niet zo slecht Het wls droog met wei nig wind en een temperatuur van zo'n graad of zestien, ideaal voor de wandelsport Degenen die zich wel bij start (en finish) hebben gemeld, had den in elk geval geen spijt van hun deelname. De sportcom- missie zorgde voor een voor- t treffelijke organisatie, com- 1 pleet met ,»ravitaU!ering" on- 1 derweg en de medailles konden 1 na afloop met gerechtvaardig- de trots worden opgespeld. i j De Lier/Schipluiden Aan de hofzichtlaan te Schipluiden is gistermiddag een bromfiets ge- j stoten. De eigenaresse had haar vervoermiddel gestald in i een tuindersschuur. Toen zij om vier uur haar bromfiets wilde ophalen was deze ver dwenen. Zij heeft bij de rijk spolitie in De Lier aangifte ge daan. Aan de Burgersdijkseweg ter hoogte van de Hoogweg is gis teren een schrikhek vernield. De politie van De Lier vraagt getuigen van de aanrijding zich bij haar te melden. Den Haag De officier, van justitie bij de Haagse politie^ rechter wilde een 22-jarige chauffeur uit Monster de ge vangenis nog besparen hoewel hij daar eigenlijk voor in aan merking kwam, zoals de rech ter vaststelde. Met de door hem bestuurde auto reed verdachte over de Molenweg in Monster maar dat ging zodanig dat hij de aan dacht kreeg van de politie. Het blaaspijpje had een bloedproef tot gevolg waarbij een alcohol- promilage van 1.38 werd vast gesteld. „En dan komt een au tobestuurder in aanmerking voor de gevangenis", consta teerde de officier. Maar de rechter wilde verdach te die nog besparen gezien zijn jeugd en omdat verdachte nog niet eerder is veroordeeld- Het vonnis werd nu 500 gulden boe te en negen maanden intrek king van liet rijbewijs. Rotterdam Een vrij lichte straf voor het rijden onder in vloed kreeg gisteren Arie van der M. Omdat hij de laatste tijd aan het sukkelen Is met zijn gezondheid veroordeelde de politierechter hem tot een. geldboete van 1000 gulden, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar en zes maanden voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid. De 43-jarige chauffeur uit Schiedam was vorig jaar juni onder invloed achter het stuur aangehouden bij de Dr. Nolet- straat in zijn woonplaats. Hij had een lichte aanrijding ge maakt bij het achteruitrijden en had 1,82 promille alchohol in zijn bloed. Officier van justitie mr. D. Hart eiste daar acht maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor en nog eens 1000 gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar. Arie zei gisteren dat hij slechts drie pilsjes op had. Het promil lage alcohol was volgens hem beïnvloed door een anti-stol- lingsmiddel dat hij voor maag klachten had ingenomen. Tij dens een korte schorsing verze kerden deskundigen politie rechter mr. M. L. F. M. van der Grinten echter dat het medicijn totaal geen invloed kon hebben gehad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3