SPORT KSVV ook voor de gezel ligheid Martin Drop snel in de sprint «Éh op m in Amersfoort: VZC'ers verbeteren hun records BERftG -race emmers: Overgang! asse oet oor mij aaibaar Van Buytenen voorzitter SFC MM &E3SÊB&, Van Mastrigt damkampioen ECHTE OPRUIMING PERZISCHE TAPIJTEN 10-40% Wielrennen OitiDJSJiDAlT ZO JÜUL i»iö VD/SC/WW 4 ijn Grave Remmers .wél ambities. chiedam Het eerste team van de op Spierings oek spetende tennisvereniging KSVV is in een jaar tijd gedegradeerd van de eerste klasse de tweede klasse. De overgangsklasse A „her- gde" de Schiedammers slechts één jaar, waarna k de overgangsklasse B een „doorgangshuis" leek: KSVV handhaafde zich één competitie. e verwachtingen ten anzien van het competi- 'evei'ioop jn de tweede sse waren zeker niet ptimistisch, „Toen we !t jaar de indeling za- en met Leeuwenberg, ostvoome en Plaswijk, achten we in termen an handhaving", zegt ede single dame Gra- Remmers. „Het be- aalde kampioenschap adden we echt niet ver acht. We hebben alleen de zesde competitiedag /an Plaswijk verloren, '5-3), maar toen waren ve al kampioen. Thuis hadden we er met gemak f7-1) van gewonnen. Als er belangen op het spel gestaan hadden, was het Plaswijk nooit gelukt de punten te pakken". „We speelden met een invaller (Paul Koster) voor Mike Ver kerk, die zijn tentamens voor de sportacademie belangrijker vond. De damesdubbel hebben we niet eens gespeeld, omdat we nog moesten repeteren voor een optreden, dat die avond op bet programma stond. We ga ven daarin met de „rackets and bails'* een persiflage op de „guj*s and dolls". Grace Rem mers snijdt daarmee het socia le aspect van de vereniging aan. „Het is een tijdje stil ge- woest in de vereniging, wat als oorzaak had dat het eerste team vrij hoog speelde. Er be stond een afstand tussen het eerste team en de rest van de leden. Er kwamen veel spelers van buiten, die oen jaartje competitie speelden en dan weer vertrokken". Grace Remmer vervolgt; "Het bestuur besteedt de laatste ja ren meer aandacht aan het ge zelligheidsaspect. Zo wordt er twee maal per jaar een barbe cue gehouden en de afgelopen winter is er voor het eerst een serie kl a verjasa vonders georga niseerd". Lot beslist KSW bracht dit jaar niet minder dn vijfentwinig com petitieteams op de been, waar van de eerste drie zondag teams kampioen werden. Geen van deze teams slaagden erin de promotiewedstrijden te winnen. „De mix van Mike Verkerk en mij heeft de beslissing ge bracht", zegt Grace Remmers over de promotiewedstrijd van KSVV I tegen De Metselaars 5. „Met alleen de beide mixen te spelen stonden we 3-3 gelijk. In sets en in games hadden we echter een achterstand (1 set, 6 games), wat bij een 4-4 ge lijkspel beslissend is. KSVV had eerst de sterkste troef uit willen spelen. Wij hadden de voorkeur me* de eerste mix (Ronald van Vliet/Lucïënne Sigmocd) te beginnen, terwijl De Metselaars het tegenover gestelde wensten. Het lot heeft toen Mike en mij aangwezen de spits af tc bijten". „Het liep niet best en we verlo ren met 6-2, 6-2. De eerste mix hoefde toen niet eens meer ge speeld te worden. In de promo tiewedstrijd vormden de dames de zwakke schakel in het team. In de competitie was dat echter niet het geval". De vierentwin tigjarige brunette vervolgt; „In de competitie hadden de heren vaak drie sets nodig om hun partij te winnen. Met name Ro nald van Vliet heeft de eerste set nodig op gang te komen". Grace Remmers kwam in het eerste team als invalster voor Ada Mol, de eerste single da me. „Ik weet nog niet of ik volgend jaar weer in het hoog ste team uitkomt", blijft Grace Remmers realistisch. „Dat hangt af van de resulta ten van Luciënne Sigmond en mij, waarbij vooral het park- toernooi in september meetelt. De mogelijkheid bestaat ook, dat we met drie dames gaan spelen. Luciënne is sterk in de single, terwijl ik juist goed in de dubbel uit de verf kom". De tweede single dame van KSW vervolgt; „De dubbel met Mike Verkerk viel wel tegen in de competitie. We spelen al twee jaar samen, maar in toernooien ging het stukken beter. Met Luciënne heb ik voor het eerst gedubbeld dit jaar en we wa ren slecht op elkaar ingespeeld. We lieten bijvoorbeeld onnodig ballen voor elkaar lopen". „Ik sta nu twee jaar op de B-lijst". besluit Grace Rem mers, „maar A zal het nooit worden. De ambities zijn er wel, maar de mogelijkheden ontbreken me. Ik zit echter nog niet aan mijn top. Overgangs klasse moet haalbaar zijn". Amersfoort Naast de, altijd ïn het oog: springen de, prestaties van Diane Edelijn, vallen ook die van de overige VZC-zwemmers niet tegen. Er zijn dan ook veel positieve geluiden te beluisteren in het Vlaardingse kamp, dat op nog geen honderd meter van het Amersfoortse Sportfondsenbad is opgeslagen. Het kamp, waar de zaken door trainer Theo Romeyn en Gerda Edelijn in goede banen worden geleid heeft, zoals het zich nu laat aanzien, een prima voorbereiding voor de NK gevormd. Marcel Blomsteel....sneller.. Vooral de verrichtingen op de 100 meter en 200 meter vrije slag van de 15-jarige Marcel Blomstee) rijn uitstekend te noemen. De enige misrekening kwam op de 400 meter vrije slag, toen hij op een tijd uit- kwam, die ver boven zijn mo gelijkheden lag. Marcel, die op de LEAO in Vlaardingen zit zelf hierover; „Ik kreeg na 75 meter kramp in mijn benen, waardoor ik de overige 325 me ter grotendeels met mijn ar men heb moeten zwemmen. Maar voor de rest ging het prima. Romeyn ziet het alle maal met genoegen aan. Hij vindt ook dat Marcel nog lang door Emile Schelvis niet aan zijn top rit. Romeyn: „Je moet rekenen dat Marcel eigenlijk een tempozwemmer is, dat kun je ook goed zien aan rijn tussentijden, die liggen vlak bij elkaar. Hij is ideaal voor de wat meer lange afstan den, zoals de 1500 meter." Ook in de prestaties van een andere Vlaardingse, Irma Voorham, is de opgaande lijn duidelijk te bespeuren. De 15- jarige leerlinge van de Groen van Prinsterer HAVO, die wel eens de opvolgster van Diane Edelijn zou kunnen worden, verbeterde op de 100 en 200 meter vrije slag én.op de 100 meter rugslag baar persoonlij ke records. Dat het persoonlijk record op de 100 meter vlinder slag op 1.11.14 bleef staan, lag in het feit, dat de VZC-zwem- ster bij het aantikken niet goed uitkwam. Irma; „Ik ben toch zeer tevreden met mijn ge zwommen tijden. We hebben, als ploeg, ook helemaal naar deze kampioenschappen toege- leefd." „De voorbereiding is, met het beschikbaar rijn van dit ver blijf in Amersfoort, en niet te vergeten de goede sfeer in onze kleine ploeg, bijzonder goed te noemen," vindt Gerda Edelijn, die overigens hoopt volgend jaar wel een estafetteploeg uit te zenden. Dan zal het vierde Vlaardingse „familielid" Anne ke van der Ende, waarschijn lijk op de schoolslag uitkomen. Anneke, niet optimaal voorbe reid, stelde op de vrije- en vlin derslag enigszins teleur. On danks de wat tegenvallende tij den blijft de 15-jarige leerlinge van de Casimir-MAVO toch se rieus met zwemmen bezig. An neke: „Mijn tijden rijn niet ge weldig geweest Daarom ga ik me wat meer op de schoolslag toeleggen. In ieder geval blijf ik zwemmen, aangezien school en de sport best te combineren rijn." Het thans nog het meest in de belangstelling staande VZC-lid blijft Diane Edelijn. Na de zil veren plakken op de 100 en 200 meter rugslag, moest de Vlaar dingse op de 100 meter vlinder slag met een derde plaats ach ter Ineke Ram en Enith Brigit- ha, die respectievelijk eerste en tweede werden, genoegen ne men. De 1.04.39 in de finale was in ieder geval een verbete ring van haar serietijd van 1.05.07. Voor Diane betekende de 100 vlinder wel een afwisse ling. Haar moedor Gerda Ede lijn hierover: „Ze was echt blij de vlinderslag te kunnen zwemmen." Schiedam Bij de voetbalver eniging SFC is er op de jaar lijkse algemene ledenvergade ring een flinke verandering in het bestuur gekomen. Niet minder dan vijf bestuursleden, te weten: Leen Winter, Henk Winter, Herman Jung, Qurien Dijke en Koen Winkelman, hebben om verschillende rede nen te kennen gegeven geen bestuursfuntie meer te ambië ren. Met het vertrek van deze vijf bestuursleden en de drie nieu we mensen: Jan van Buytenen, Arie Pit en Arie Gij sen, is het bestuur van de kersverse KNVB-er van negen tot zeven bestuursleden teruggebracht. Ook de functie van voorzitter is bij SFC in andere handen overgegaan. Jaap Gijsen, die de voorzittershamer twee jaar achter elkaar heeft gehanteerd, en al meer dan twintig jaarwin het bestuur een functie ver vuld, heeft deze taak overgege ven aan Jan van Buytenen. Gijsen hierover; „Het werd me allemaal te voel. Twee jaar ge leden heb ik deze functie aan genomen voor één jaar en het zijn er uiteindelijk toch twee geworden". Jan van Buytenen is bij SFC geen onbekende. De twee jaar terug gestopte trai ner van de blauwzwarten heeft al verschillende malen een be stuursfunctie bij SFC gehad. Jaren terug is Van Buytenen al eens meer voorzitter geweest en heeft ook enkele jaren in de jeugdcommissie nuttig werk gedaan, eveneens als voorzit ter, De nieuwe praeses heeft SFC twee seizoenen getraind en daarvoor was hij oefen- meester bij Marlinit en HVO. Het huidige bestuur ziet er als volgt uit; Jan van Buytenen, voorzitter. Kees Zuïdema se cretaris, Nico Maagdenberg penningmeester. Jaap Gijsen 2e voorzitter, Arie Pit 2e pen ningmeester, Arie van Dijk wedstrijdsecretaris en Arie Gijsen commissaris van mate riaal. Schiedam/Vlaardingen De tweekamp tussen de dames- kampioenen van Vlaardingen en Schiedam is na drie partij en tot een beslissing gekomen. De eerste twee partijen eindig den in remise, maar in de der de partij, gespeeld in het club lokaal van VDV aan de Em mas traat, toonde de Vlaar dingse kampioen Gerrit van Mastrigt zich de sterkste. Evenals in de voorgaande par tijen leverde de Schiedamse kampioen Ron Heusdens uit stekend tegenspel en beide kampioenen waren volkomen aan elkaar gewaagd. In het eindspel van de derde partij kregen de zwarte schij ven van Gerrit van Mastrigt de overhand, en hoewel Ron Heusdens zich hardnekkig ver dedigde, moest hij toch capitu leren, hetgeen voor hem wel een tegenvaller was want hij had nog wel een vierde partij willen spelen. De Schiedam/- VIaardingen titel is thans in Vlaardings bezit. Vorig jaar. toen de tweekamp voor het eerst werd gespoeld, was het de Schiedamse kampioen Wim Vrijland die toen var Wim Heuvelman (VDV) won. ADVERTENTIE van hij een vertrouwd adres Rubani{k1»in 12. Sctiicdvn T*l.: 010-7G197S Boe/rmweg 136 138. Rotleidtn* T#l.: 010 140619 Fioef ickoluti 9. Hillegertbem 1 Tel.: 010 187700 Taardingen Twee belangrijke renners in de avondcompetitie an De Coureur lieten de tweede rit verstek gaan. De winnaar an de eerste rit in deze derde avondcompetitie, Dik van (estereo, en nummer twee Peter Heijster, reden in de nationale an Hoek van Holland, zodat Martin Drop, die in de eerste t derde werd, alle kans had de leiding van genoemd duo over nemen- Hij streed er met zoveel verve voor dat bij er zelfs i slaagde zijn eerste zege in dit seizoen te boeken. ok deze tweede rit in een serie van vier kende weer een driftig oersverloop. Harga-renner Aad Brons eiste de eerste belangri jke ucht voor zich op- Na zijn uitlooppoging waren het Niko foerman en Harry Kaptein die de groep hun achterwielen lieten zien. Martin Drop achterhaalde het duo echter vrij snel, waarna het peloton druppelsgewijs aansluiting vond. Daarna is het lange tijd een kwestie van kleine maar venijnige speldeprikken geweest, die alleen een kwelling zijn geweest voor de zwakkere broeders. Het spel werd pas op de wagen gegooid toen weer Aad Brons aan de haal ging. Hij kreeg het gezelschap van Peter van Wijk, die elke week begint beter te draaien. Het duo snelde al gauw naar een straatlengte voorsprong en de beslissing leek gevallen- Op dat moment besefte Drop dat hij nu in aktie moest komen om zijn leiderspositie niet in gevaar te laten komen. Per slot van rekening eindigde Van Wijk in de eerste rit als zesde, zodat de Schiedammer zeker niet kansloos mocht worden geacht in deze boeiende competitie. Samen met trainingsmakker Harry KapteLn reed hij'naar de koplopers toe, waarna het kwartet de achtervolgers geen schijn van kans meer gaf. Het werd al snel duidelijk dat een eindsprint de winnaar zou moeten aanwijzen. De sprint van Drop had weer iets van die oude scherpte die hem in het verleden zoveel zeges had opgeleverd. Ook nu bleek hij de snelste, hoewel Peter van Wijk nog hevig aandrong, maar er niet meer in slaagde Martin Drop nog voorbij te komen. Het groepje kanshebbers in deze competitie is na dit resultaat eigenlijk gereduceerd tot vier, de vier renners die in de tweede rit deel uitmaakten van de kopgroep. Dat Martin Drop de meeste kansen maakt op de eindzege is duidelijk, maar vooral Van Wijk en Kaptein zullen een belangrijke bedreiging voor hem kunnen gaan vormen. Uitslag: 1. M. Drop (C), 2. P. van Wijk (S), 3. H. Kaptein (Q, 4. A. Brons (H>, 5, H. van der Vaart (C), 6. C. Solleveld (C), 7. N. Moerman (C), 8. R. Liebrechts (C), 9. W,. de Koning (O. 10. F,, van der Gaag (C), 11. D. Orgens, 12. B. Rietveld (H), 13. B. Heeze (H), 14. J- Koevermans (C), 15, H. Valstar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4