Vakantie in Vlaardingen MISTER PUNK Ome Willem en Kluk-Kluk in Maassluis V a kantieverhaal Maestro Roberto presenteert Vakantie in Schiedam VRIJDAG 2a JULI I«78 SC/VD/WW 5 VOOR JOU „Jasses, wat een rotvakantie", zei Jan-Jaap. En gelukkig dat jij de enige bent die dat hoort, want als z'n moeder erbij was geweest, nou reken maar van oei! „Jasses", zuchtte Jan-Jaap nog eens een keer. Hij gooide de ansichtkaart die de post net was komen brengen op tafel en ging z'n hengel halen. Wat er op die kaart dan stond? Nou gewoon: groetjes van An gel ique en Govert. Uit Torre, molinos. Het was een mooie ansichtkaart. Vol bloot en bruin en zee en zon. En gisteren had hij nog een kaart gekregen van Harry. Die zat lekker met zijn oom op het Sneekermeer. Zeilen. En Jolande was op de camping in België. En Patrick; die trok met z'n moeder door Schotland. En hij, waar zat Jan-Jaap? Juist, in dat duffe Vlaardingen. Hij moest er maar niet teveel aan denken. Want o, wat werd ie er sjagarijnig van. Eens even kijken. Had ie nou alles bij zich? Het blikje met wormen, een reserve-simmetje, zijn boterhammen? Ja hoor, alles. „Nou dan ga ik maar", zei Jan jaap tegen Noortje de poes. Want er was verder toch nie mand anders. Maar Noortje hoorde niks. Die had het te 'druk met slapen. Ze keek zelfs niet heel even op toen Jan-Jaap de deur achter zich dicht trok- Tsjonge, wat was het leven saai! En toen ie eenmaal aan de vaart naar z'n dobbertje zat te staren, moest Jan-Jaap nog steeds verschrikkelijk zijn best doen niet almaar te denken: saai-saai-saai, wat een saaie va kantie! Jan-Jaaps vader en moeder gingen dit jaar niet met vakan tie. Heb jij dat ook wel eens meegemaakt; dat je niet met vakantie kan? Jan-Jaap wèl en die vond het knap vervelend. De hele stad was leeg. Geen enkel vriendje meer. Niemand om mee te spelen. Bah! waar- om moesten zijn vader en moe- der nou zonodig een nieuw huis kopen. Hadden ze niet eens geld om met vakantie te gaan. Nou, van hem hoefde het allemaal niet Wat hem betrof bleven ze lekker in hun oude buurt wonen. Hadden ze ook nog geld voor de vakantie! Het was bloedjeheet aan de vaart. Hij was op het steigertje gaan zitten en had z'n t-shirt uitgetrokken. Het water was spiegelglad. Alsof de wereld zijn adem in hield vandaag. De dobber stond roerloos. De vis sen wilde maar niet bijten. Lo gisch, met die hitte. Jan-Jaap liet zijn blote voeten maar zo'n beetje in de vaart bungelen. Was ik maar op het strand. Of in een koel bos, Maar juist toen hij dat dacht, hoorde hij iemand achter zich in het gras schuifelen. Hee, wie kon dat nou zijn!? Er was hier toch niemand! Jan-Jaap draaide zich bliksem snel om. En wat ie toen zag, had ie nog nooit ge2ïen. Zo'n vreemde vent! Het was een man met krulhaar en best een vriendelijk gezicht Maar wat ie aanhad, dat was %vel zo gek! Een heel vies, gerafeld spijker jasje met. daaronder helemaal niks. Nou ja, niks, een hoop borstharen dan. Maar dat was ook alles. Verder droeg de man een vet glimmende leren broek en afgetrapte tennisschoenen. Is dat nou zo stom, zul jij misschien zeggen. Nee, natuur lijk niet. Want zo kom je ze op het Liesveld wel meer tegen. Maar ik was ook nog niet uit verteld. Luister! Door zijn linkeroor had de man een héle breinaald gesto ken en om zijn nek hing een soortement fietsketting. „Heb je al wat gevangen, jon geman?" Wat moest die vent hier? Waar om wou ie weten of hij wat gevangen had? Jan-Jaap vond het maar gek. „Wie bent u eigenlijk?", vroeg Jan-Jaap. De vreemde snoeshaan ant woordde niet gelijk. Glimlachte maar zo'n beetje en zei toen op geheimzinnige toon: „Ik ben mister Punk!" „Zo", zei Jan-Jaap. Hij geloof de er metéén al geen snars van, maar ja. „En ik ben Jan-Jaap. En als u het weten wil: ik heb nog helemaal niets gevangen". „Aangenaam", zei de man plechtig. „Je vindt het zeker niet bezwaarlijk als ik even naast je kom zitten?" Dat vond Jan-Jaap dus wel. Maar ook dit was nu eenmaal een groot mens. En tegen grote mensen moest je beleefd zijn. Zo zat dat. Een minuutje later zat mister Punk al naast hem Kermis Vrijdagavond 21 juli, vanavond dus, wordt er een kermis geo pend. Als je daarheen wilt, moet je naar het Erasmusplein, vlak bij de Dr. Wiardi Beck- mansingel. De kermis blijft de hele week geopend. Sportinatuif Tot en met 30 augustus kun je elke woensdagmiddag tussen twee en vier aan sport doen op het terrein van het Kolpabad. Daar is een leider die met je gaat hockeyen, volleyballen en ook sporten in het water. Er is trouwens nog veel meer te doen. Ga zelf maar kijken. Je moet wel een gewoon zwem badkaartje kopen, maar de rest is gratis. op het steigertje. Hup, ook hij zijn tennisschoenen uit. En toen bungelden er vier voeten in het water. Vier warme, lome voeten die liever op het strand hadden gelopen. „Tsja", zei de man. De manier waarop ie dat zei je zou Vakantie-aktïviteiten van de clubhuizen Ook de Vlaardingse clubhuizen hebben van 7 tot en met 18 augustus allerlei leuke dingen op touw gezet. Je kunt er mee doen met aktiviteiten rond het onderwerp „De Zee", hutten bouwen en er is een uitstapje naar Duinrell. Verder wordt er ook nog een sport- en speldag gehouden en een sprookjesdag over Tom Tippelaar. Het uil stapje naar Duinrell kost drie gulden. En als je hutten wil bouwen moet je wel je eigen hamer meenemen. Als je het leuk vindt om met deze dingen mee te doen. let dan even goed op! Als je in de West wijk woont moet je naar het Ontmoetings centrum West aan de Floris de Vijfdelaan, Woon je in de Vettenoordse- polder dan naar het Badhuis in de Valeriusstraat. Woon je in de buurt van de Van Hogendorplaan dan naar clubhuis 't Nieuwelant aan de Goudsesingel. Kinderen die in de buurt van het Liesveld wonen, kunnen naar het clubhuis De Haven op het Weeshuisplein. Woon je in de Oostwijk, dan naar de Oosterstraat 112 En tenslotte kinderen die in de Holywijk wonen, naar De Hei paal aan de Reigerlaan. Hoe het even goed in de gaten, want als ik jullie was ging ik van tevoren er maar even naar toe. Dan kunnen ze je daar wel meer vertellen over wanneer alles precies gaat gebeuren. Voor het uitstapje naar Duin rell moet je je trouwens van tevoren opgeven. De vakantie-aktiviteiten wor den gehouden van 7 tot en met 18 augustus. Dagtochten 8 augustus; Naar Avifauna en den boottocht over het Brase- mermeer. 9 augustus; Naar de Efteling 10 augustus; Naar de dieren tuin in Antwerpen of een boot tocht over de Schelde. 11 augustus; Naar het Dolfira- ma in Seharendijke en het bos- bad in Hoeven. 15 augustus; Naar het Ouwe hands Dierenpark bij Rhenen. 16 augustus; Naar „de Gouden Handen" in 's Heerenberg. On dermeer poppententoonstelling en speeltuin. 17 augustus; Variatietocht met ondermeer Slot Loevenstein 18 augustus; Naar Burgers Sa fari Park en het Openluchtmu seum bij Arnhem. „Maine dames en heren! Kaik en luister, u zult uw oigen niet geloiven! De Maestro steekt een lucifer doosje in de hoogte en laat deze eens flink rammelen. Dan doet hij het doosje open en keert het helemaal onderstebo ven, zodat alle lucifers op de grond dwarrelen. „Ziet u, hooggeéertes poebli- kaem! Het doisje is helemaal leeg." Dan schuift de Maestro het le ge bakje weer in het omhulsel, legt het doosje op zijn toverta* fel en waaiert er met een zijden sjaaltje plechtig overheen. „Oeno, oenissimo, De trom roffelt. Maestro's ogen fonkelen geheimzinnig. „Doeo,tres!" Langzaam gaat de hand van de Maestro naar het luciferdoosje. Hij neemt het op, steekt het in de hoogte en schudt het heen en weer. En Ai, presto, presto! Het publiek zucht van verrukking. Want wat is er gebeurd? Het doosje rammelt! Vol lucifers! En d'rnet was het nog helemaal leeg?! Oplossing De Maestro hield in zijn mouw aög een doosje lucifers verbor gen. Dat zat met een elastiekje Dm zijn arm vast, Je snapt het al natuurlijk, daar kwam dat rammelen vandaan! Als hij nu wilde dat het lege doosje ram melde, dan zorgde hij er voor iat hij met dezeLfde arm >chudde waar het volle doosje aan vast zat. Doe het hem maar na. je zult zien dat ook jouw „poeblikoem" verrukt zal staan! 22 augustus; Naar het spoor wegmuseum in Utrecht en de piramide van Austerlitz. 23 augustus; Huifkartoht in de buurt van de Cislerwijkse ven nen. 24 augustus; Naar het vestings museum in Naarden en de gloednieuwe speeltuin van Oud-Valkeveen. 25 augustus; Grote reis door België met ondermeer een Oli fantenshow. Vanaf vrijdag 4 augustus kun je bij de Vis bank kaarten ko pen voor zo'n tocht. De prijzen liggen voor kinderen die ouder zijn dan '2 jaar tussen de tien en twintig gulden. Kinderen die nog geen 12 jaar zijn betalen een paar gulden minder. Kin deren onder de 3 jaar mogen voor niks mee. Als je in je eentje met zo'n tocht mee wil doen dan moet je wel ouder zijn dan 7 jaar. oor Schiedammertjes is er de komende week ontzettend veel te doen. Hier onder kun je lezen wat dan allemaal. Let wel even op in welk v/ijk je woont. CENTRUM - Vrijdag 28 juli: om half elf pop penkast op het museum plein en *s middags om één uur een wandelpuz zel-tocht vanaf het stadskantoor. Zaterdag avond 29 juli om acht uur wordt er op de Plantage een popcon cert gehouden. GROENOORD Maan dag 24 juli: orn tien uur een sport- en spelinstuif aan de Oreliosingel en om twee uur knutselen op het Bachplein. Dins dag 25 juli: om twee uur film in Ark" haast denken dat hij een beetje verlegen was. Zoals ie daar met die fietsketting 2at te spe len. „Au!" Jan-Jaap wreef boos over het schrammetje op zijn blote arm, en mompelde „Kunt u niet een beetje uitkijken met die breinaald! Maar mister Punk hoorde het niet eens. „Tsja", zei die nog maar een keer. „Tsja-tsja-tsja Toen was het een hele tijd stil. Zo lang dat Jan-Jaap er een soort jeuk van, kreeg; de krie bels, kon je wel zeggen. Toen, eindelijk, deed mister Punk zijn mond open om iets te zeg gen maar nee, hij had hem al weer dicht. En daar zaten ze, Jan-Jaap en mister Punk. Te stoven in de bloedhitte. Geen vis die er ook maar over pie kerde even te bijten. „Eh, voor de goeie orde, heb je wel aas aan je haakje?", vroeg mister Punk opeens om maar wat te zeggen. Maar Jan-Jaap, die ook best iets wilde zeggen, vergat te ant woorden. Wat praat die vent eigenlijk netjes! dacht hij. Veel te netjes om punk te zijn. Hij moest het toch maar eens zeg gen. „Ik geloof er niets van. Dat u punk bent, bedoel ik". Nu werd het opeens heel stil. Een stilte waarin Jan-Jaap de man naast hem een paar keer heel diep hoorde zuchten, Bedroefd klonk dat Zd bedroefd, dat het water er van rimpelde. Mis schien had ie het toch niet moeten zeggen. Weer een zucht. En toen: „Ik baal!" „Ik ook", knikte Jan-Jaap, „Ik wil met vakantie". Ja, dat wilde Jan-Jaap ook. „Maar ik mag niet". Zucht. „Ik mag ook niet". Goh, hij vond die man eigenlijk nog zie liger dan zichzelf. Stilte. De breinaald schommel de treurig heen en weer. Er kwam een eend voorbij ge zwommen, die vlakbij Jan- Jaaps dobber op zijn kop ging staan. Watertrappelend met die rare eendenpoten. Gauw, hij moest snel zijn lijntje binnen halen, want stel je voor dat die eend er in verstrikt raakte. Toen Jan-Jaap daarmee klaar was, vroeg hij nieuwsgierig, „Van wie mag u eigenlijk niet?" De man lachte. „O, van die lui van de gemeen teraad. Die 2ijn allemaal met vakantie. En nu moet ik op de stad passen blah". „Ja, kijk maar niet zo gek. Het is echt een hondebaan, Jan jaap, burgemeester zijn". „Mmaar begon Jan-Jaap te stotteren. De burgemeester keek opeens heel vrolijk. „Zeg maar Wim, hoor. Al die poespas, die hoor ik op het stadhuis al meer dan genoeg. Ik heb me gewoon een beetje verkleed. Helemaal punk. Pun kers balen toch ook overal van?" „Ja", knikte Jan-Jaap ijverig. Hij had zelf een broer van zeventien. Die was ook punk. En dan wist je het wel. „Maar waarom heeft u van die gekke kleren aan? Dat is toch helemaal niets voor een burge meester!" „Nee, nee, nee", zei de burge meester. En hij begon steeds vrolijker te worden. „Nee, niets voor een burgemeester. Maat ik heb het gedaan om dan makkelijker uit het stadhuis te kunnen ontsnappen. Toen ik naar buiten ging had de portier helemaal niet in de gaterj dat ik het was. Dat is er vast zo eentje die is wezen protesteren bij de wethouder, zal hij wel gedacht hebben. Hij heeft me niet eens aangekeken En de burgemeester lachtte dat je het in Maassluis kon horen donderen. Zó aanstekelijk dat Jan-Jaap wel mee moest doen. Toen hadden ze alletwee de slappe lach. Dat duurde haast wel een kwartier. En toen ze weer konden praten, zei de burgemeester: „Nu gaan we samen op vakan tie!" Toen het nieuwe schooljaar weer was begonnen, had iede reen de mond vol over zijn vakantie. Angeüque en Govert, Harry, Jolande de hele klas praatte honderd uit. Zülke ver halen. Ze waren hier geweest, ze waren daar geweest. Zoiets hadden ze nog nooit meege maakt, nee, moest je luisteren En Jan-Jaap? Die zweeg fijntjes. Hij had be loofd dat ie niets zou verklap pen en daar hield ie zich aan. Hij heeft het zelfs niet tegen mij verteld. Maar dat het een hele vreemde vakantie is ge weest, dat kun je we! nagaan. Als je in Maassluis woont hoef je je zeker niet te vervelen. Want van zaterdag 5 tot vrijdag 18 augustus wordt er in ontmoetingscentrum De Koningshof voor de tiende keer fien Speelinstuif gehouden. Het feest begint allemaal als Edwin Rutten zaterdagmiddag 5 augustus naar Maassluis komt, je weet wel:' die gek met „De film van ome Willem". Daarna is er elke dag wel iets leuks te doen. Elke dag is er film en af en toe volksdansen en poppenkast. Als je ai vast meer wil weten over wat er allemaal te doen zal zijn, dan kun je bij het WV, Zuiddijk 11 gratis een programmaboekje af halen. De Speelinstuif wordt afgesloten met een daverend slotfeest. Nie mand minder dan Kluk-Kluk zal dart wel voor de nodige pret zor gen. Als je er bij wil zijn: het is in de Olympia-sporthal en wordt gehouden op vrijdagmiddag 18 au gustus. Een kaartje kost drie gul den vijftig. De andere dagen betaal je één gulden vijftig per dag. Ome Willem en Kluk-Kluk komen naar Maassluis. LUIM Hi „Ut (tri Woensdag 26 juli: om tien uur knutselen en dergelijke in school „De Ouverture", 's middags is er om twee uur disco op het Bachplein. Don derdag 27 juli is er weer om tien uur een sport en spelinstuif aan de Oreliosingel. Vrijdag 28 juli: twee uur, knutselen op het Bachplein. Zater dag 29 juli: om één uur, een viswedstrijd aan de Poldervaart. Je kunt je voor die wedstrijd tot en met vrijdag 28 juli in schrijven bij de winkels die een biljet voor de ramen hebben hangen. NJEUWLAND - Maan dag 24 juli: Om twee uur een sport en spelin stuif aan het Schutters veld. Dinsdag 25 juli: om tien uur film in wijkcentrum Nieuw» land en om twee uur knutselen op het Wi- oautplein. Woensdag 26 iuli; om tien uur weer een sport- en spelinstuif op het Schuttersveld. Donderdag 27 juli: to neelvoorstelling: Het be gint om twee uur en ze spelen „Pinokkio". In dienstencentrum „De vier molens". WIJK OOST - Maan dag 24 juli: bloemschik ken op het speelterrein aan de Lange Singel straat. Begint om tien uur. Dinsdag 25 juli: om tien uur is er aan de Marconistraat een sport- en spelinstuif. Woensdag 26 juli: om tien uur een jeugd show op het Edisonplein, van af twee uur kun je daar ook knutselen en derge lijke, Donderdag 27 juli: knutselen op het speel terrein in de Lange Sin gelstraat. Begint om twee uur. WIJK WEST Dinsdag 25 juli: om tien uur, knutselen aan het Frans Halsplein. Woensdag 26 juli: sport en spelinstuif aan de Vlaardingerdijk, twee uur. Donderdag 27 juli: hetzelfde als woens dag, Vrijdag 28 juli: knutselen op het speel terrein aan de Fabri- straat, tien uur. WIJK ZUID - Maan dag 24 juli: om tien uur knutselen op hat Rozen- burgerpleia en 's mid dags om twee uur bloemschikken op het Wilbelminaplein. Dins dag 25 juli: sport- en spelinstuif, twee uur, Maasboulevard, donder dag 27 juli; tien uur knutselen op het Rozen burgerplein. Vrijdag 28 juli: sport- en spelinstuif op de Maasboulevard om tien uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5