SPORT „VS Vlaardingen nog in de steigers HDVS SPRT ©TIPS Laatste kans voor VS Vlaardingen Speler/bestuurslid Wim Tilmans: HOEKSE JEUGDRONDE Jan den Tuinder definitief vzc weg VRIJDAG 21 JULI 1978 *0? HOPEN Groenoord- Schiedam Cricket Honkbal KAARTEN GESCHUD De Vrijheid Geslaagden bij SC/VD/WW 6 Vlaardingen De fusie tussen de Rotterdamse honkbalclub SCR en het Vlaardïngse Holy, die geresulteerd heeft in de VS Vlaardingen, is best geslaagd. Dat is de me ning van Wim Tilmans, de man die sinds de tot standkoming van de sa mensmelting de bestuur- s technische taak van cördinator uitvoert. Een taak, die hem, vanwege het feit dat hij zowel speler als bestuurslid is, goed ligt, maar ook een taak waarbij hij dit sei- zoen met de nodige pro- door Emile Schelvis blemen werd geconfron teerd. Niet alleen de ma tige prestaties van het eerste team baarde hem zorgen, ook zag hij be stuursleden, waaronder de voorzitter, vroegtij dig vertrekken. Volop problemen dus in het beginjaar van de nieuwe ver eniging Vlaardingen. Vooral het verdwijnen van voorzitter Engelbrecht en de bestuursle den Coolens en Houtkamp was een flinke kink in de kabel voor de nieuwe club. Wim Til mans: „Ja. de werkelijke rede nen weet je natuurlijk niet. Er werd enerzijds „privé" opgege ven, terwijl anderzijds werd ge zegd, dat de persoon zich op de omvang van de werkzaamhe den had verkeken. Nou is dat niet zo gek, want de mensen die aan de eigenlijke fusie heb ben meegeholpen, hebben ons daarna lelijk in de steek gela ten, zodat voor de nieuwe men- sen. ook van een totaal nieuwe situatie sprake was. En dat werkt niet gemakkelijk". Dat- geldt, zij het in mindere mate, natuurlijk ook voor de groep die het geheel in goede banen moet leiden. De groep, die naast Wim Tilmans nog uit Van Berkel, mevrouw Van Hees, Van der Kuit en Ver- hoèckx bestaat, staat voor de Foto: Wim Tilmans: ....tóch optimistisch.... 0 Het iv" heeft Hans van Tilborggestrikt om voorzitter te worden van de volleybalclub Bciïb en Part ners. De nieuwe naam voor Passage/VC J. Leden die zich daarmee niet kunnenv ereni- gen, zijn gemachtigd een le denvergadering uit te schrij ven. Hiervoor zijn minimaal tien handtekeningen nodig. De rest van het bestuur bestaat uit: Karei Hom, Leen Korving, Janny Lepol- der, Peter Pronk, Marianne van der Merendonk, Greet van Norde, John Sus beek en Hans Soeters. 0 De softbal-selectie van Schiedam mag deelnemen aan een internationaal toer nooi in Italië. Er waren vijf kandidaten, maar de Schie damse dames waren na lo ting de gelukkigen. Zij spe len op 16 en 17 september in Italië tegen teams uit Australië, Joegoslavië, Spanje, Zweden en Fran krijk. 0 Bij SW heeft intussen Wim de Haan de training hervat. Geruchten als zou hij zijn contract hebben ge weigerd, zijn daarmee ont zenuwd. Bij FC Vlaardin gen kwam Frans Stans tot overeenstemming en train de al weer mee. Ook Jan Lohman, die een enkelbles sure had, is weer aan de trainingen begonnen. 0 Het is onvoorstelbaar hoe het trainingsveld van Fortu- na en FC Vlaardingen er bij ligt Alleen maar goed om er aardappels op te poten. De selectie van de FC week vo rige week al uit naar een stuk grond nabij de LTS. Maar ideaal is dat niet. 't Is onbegrijpelijk dat er geen betere planning kan worden gemaakt tussen gemeente, FC Vlaardingen en Fortuna. Het verschil met het trai ningsveld van SW is hon derd procent. Als een bil jartlaken ligt het er bij. Ideaal om op te trainen. 0 GTB is verhuisd. De Schledamse voetbalvereni ging, die voordien in de kantine van SCDPW huisde, heeft zijn activiteiten naar de kantine van de wieler baan verplaatst. De leden hoeven echter niet ongerust te maken: GTB wordt géén nieuwe wielerclub. 0 De honkballers van Schiedam hebben zich voor het volgende seizoen verze kerd van de steun uit het bedrijfsleven. De nieuwe sponsor heet Centra BV uit Den Hoorn. zware opgave de club tot hot einde van bet seizoen te bestu ren. Overigens kent deze groep nog geen voorzitter. Wim Til mans hierover: „Kijk, de club staat nog, zoals het genoemd wordt, in de steigers. Na het vertrek van de al eerder ge noemde mensen is er een situa tie ontstaan, die voor alle men sen rondom de vereniging wéér anders is. Een feit waarvan dc meesten pas na de afgelopen buitengewone ledenvergade ring doordrongen zijn geraakt. En daarom stel ik ook, dat op het ogenblik de zaak gaande houden primair staat. Aan het eind van het seizoen zien we dan wel verder". Het is te hopen voor de Vlaar- dingers dat het eerste team zich dan nog in de eerste klas se bevindt. Want in de huidige (lage) positie op de ranglijst schuilt het degradatiegevaar. Voor die lage klassering is vol gens "Wim Tilmans geen aan wijsbare verklaring te vinden. Hij zegt: „De samensmelting is destijds tot stand gekomen met dien verstande, dat de Rotterdamse kant voor het zo genaamde speltechnische ge deelte zorg dragen zou, terwijl de Vlaardingse inbreng op het bestuurlijk niveau, en natuur lijk dc accommodatie, was ge baseerd. De huidige situatie is zo, dat de selectie gevormd wordt door de oud-eerste teamspelers van beide vereni gingen. Een inbreng van 50% dus. Maar ja, waarom de resul taten uitblijven, ik weet het niet. De sfeer in de groep is goed, misschien moet het ge heel nog verder groeien". Het is duidelijk dat de club nog m de gewenningsperiode ver keert. Maar tevens ligt het voor de hand dat Wim Tilmans, als speler zijnde, geen oordeel wenst te vellen over de aanpak van coach Ton Benrungshof. Hij zegt daarover: „Ten eerste is het niet aan mij om oen oordeel te vellen. Daarbij komt nog eens dat Ton Benningshof, een figuur die zijn sporen in de honkballenj ruimschoots ver dient heeft, bij ons het spel technische gedeelte voor zijn rekening neemt, terwijl verzor ger Bovenberg ztch met 2aken als duurlopen bezig houdt. Dat is ook nog eens een extra schei ding". Ondanks alle moeilijkheden ge looft Wim Tilmans m de toe komst van de honkbalclub VS "Vlaardingen. Met de plannen voor de uitbouw van de kanti ne (de bouwvergunning is nog met binnen) en een sterk opti misme voor de komende sei zoenen in het achterhoofd, ziet hij wel perspectief. Hij zegt: „Laat ik voorop stellen dat het honkbal in Nederland, maar speciaal in Rotterdam en om geving, vooral bij de jeugd in populariteit is gedaald. Mam- alle honkbalclubs hebben te maken met steeds minder jeugdspelers. Daarom, in ons geval, als we volgend seizoen weer eerste klasse spelen, en daar vertrouw ik op, zie ik wel mogelijkheden. Dan zullen er waarschijnlijk, als gevolg daar van, weer nieuwe spelers toe stromen, terwijl er misschien jongens komen die dit seizoen eerst de kat uit de boom heb ben gekeken". ♦ijtYgr' Schiedam Dit weekeinde staat er voor de Schiedam- se cricketveremgingen een compleet programma te wachten. Alleen Hermes- DVS heeft een thuiswed strijd tegen HCC II. Excel- sïor^O, dat 20 goed als uit geschakeld is voor de titel, kan stadgenoot Hermes DVS helpen door in Nijme gen de volle winst op Quick te behalen. De man nen van Asvion zien zich geplaatst voor een erg ver re uitwedstrijd tegen en in Hengelo. Hermes-DVS, dat vorige week slechts vijf punten wist te ha len uit twee wedstrijden, weet dat zondag zijn laatste kans daar is om zich te verzekeren van nog een jaar eerste klasse cricket. In hun duel tegen de reserves van HCC zijn de Schiedammers alleen maar ge baat bij een overwinning, om dat het op de voorlaatste plaats staat. Ook de concurrentie weet punten te pakken tegen Vlaardingen/Schiedam In de eerste klasse van de honkbal competitie, worden dit weekeinde de laatste wedstrijden verspeeld. Met de dubbels van deze week is het normale programma ten einde. Wat dan nog rest zijn enkele inhaalwedstrijden. Aan de top zijn de kaarten al geschud, Neptunus is kampioen. Voor de degradatie wordt nog volop strijd geleverd en helaas is VS Vlaar dingen nog bij dese strijd betrokken. emde moet het dan maar eens gebeuren. Mijn ploeg is té goed voor degradatie. Als iedereen overtuigd is van het belang van deze wedstrijder, en zich voor 100% inzet, dan lukt het ook en blijven wij volgend jaar eerste klasse spelen". De wedstrijden De situatie is als volgt: VS Vlaardingen en The Pirates staan samen op een gedeelde onderste plaats met vier pun ten, daarboven staat Cuïr 2000. Dit weekeinde speelt Vlaardin gen tweemaal tegen Cuir 2000 en het kan dus bij tweemaal winst naast de Bussumse ploeg komen. Lukt dit, dan hebben de Vlaardingers kans zich via inhaalwedstrijden tegen Neptu nus en Tex Town Tigers, als nog rechtstreeks veilig te stel len. Ook Cuir 2000 heeft nog twee inhaalwedstrijden tegen Tex Town Tigers. The Pirates degraderen waar schijnlijk wel rechtsteeks, om dat winst in de dubbel tegen Feyenoord niet verwacht mag worden. Mocht Vlaardingen de strijd tegen Cuir 2000 verliezen, maar komt het uit de laatste wedstrijden beter tevoorschijn dan The Pirates, dan kan het zich alsnog redden via degra datiewedstrijden. Coach Ton Benningshof is op timistisch en zegt: „Dit week- beginnen morgen in Bussum om half drie en zondag aan de Zwaluwenlaan in Vlaardingen, eveneens om half drie. In de tweede klasse duurt de competitie nog een aantal we ken voort. Maar ook daar lij keu de kaarten geschud. Met Schiedam licht in het voordeel nog zes wedstrijden voor de boeg, heeft het Bredase Jeka. een comfortabele voorsprong van vier punten. Concurrenten zijn alleen nog Schiedam en SK Groenoord. Beide ploegen verloren afgelopen weekeinde en zijn daardoor het contakt met Jeka kwijt. Aanstaande zondag spelen beide ploegen bovendien tegen elk aar, zodat één van beide nog verder ach terop zal raken. Wie dat zal zijn laat zich moeilijk voor spellen. De vorige wedstrijd op Harga won SK Groenoord overtui gend, maar sindsdien is er wel wat gebeurd. Bij Groenoord spelen zondag de gebroeders Switser niet en Schiedam is sinds enkele weken versterkt met „good-old" Wim Falentijn. De beste kansen zijn voor Schiedam, maar veel zal afhan gen van de vorm en de inspira tie van de beide werpers. De wedstrijd begint om twee uur op sportpark Kethel. hoger geplaatste verenigingen. Daarom zal Hermes-captain John Beyer er alles aan gele gen rijn om zeker voor eigen publiek te tonen dat de ronduit slechte resultaten van. de laat ste tijd op een vergissing be rust. De Schiedammers zullen dit zondag bewijzen met hetzelfde elftal dat vorige week tegen Quick heeft gespeeld. Gezien de prestaties van coach Kieth Cook mag verwacht worden, dat deze zich meer met het coachen zal bemoeien omdat ook Rob Stouthandel weer her steld is van zijn afgelopen za terdag tegen Krekels opgelo pen blessure en zeker van de partij zal zijn. De Hagenaars hebben in Rolf van Hessen, Steven Hoogstraten en bowler Han Burch hun gevaarlijkste spelers. De verwachting is dat Hermes-DVS de juiste mentali teit opbrengt om met de winst zich wat uit de gevarenzone te werken. In de eerste ontmoeting tussen Exce!siori2D en Quick Nijme gen bleken de Schiedammers geen kind te hebben aan de mannen van captain Nol Phijf- fer. Het werd toen op „Thurle- de" een duidelijke overwin ning voor Excelsior. Nu het elftal van Quick voor één van zijn laatste kansen vecht voor behoud van het eerste klasser- schap, mogen de mannen van Koos Gouka him tegenstander van zondag zeker niet onder schatten. Excelsii ïior heeft voor deze ontmoeting geen wijzi ging in het team aangebracht, dat vorige week tegen koplo per VRA slechts enkele rans te kort kwam voor de over winning. De Schiedammer we ten dat stadgenoot Hennes veel belangstelling zal hebben voor de uitslag van deze ont moeting en door de verwachte volle winst verdienen zij de dank van deze ten volle. In Nijmegen wordt de eerste bal om 11.00 uur gegooid. Asvion zal zondag vroeg uit de veren moeten om in Hengelo tegen de cricketters van deze naam te spelen. Gezien de moeite die captain Carel Nolet in de eerste ontmoeting met dit team had om de overwinning &S" - 7' 7W T Z;< v; Hans Gouka aan bat bij Excelsior'20. te pakken, zal het in Hengelo zeker niet van een leien dakje gaan. In het elftal van Hengelo vielen vooral Bert Lumker en Piet Lammers op door goed batten. Zondag zullen de man nen van Asvion zich moeten concentreren op deze spelers. Met een steeds beter spelende Ruud Mulder en Steven Poll, gesteund door het jeugdig ent housiasme van een Hans van Woerkom en Jan Rip, mag worden verwacht dat de Schie dammers met alle winst weer thuis komen. Hoek van Holland Al na de eerste twee avonden konden de organisatoren van de Hoek se jeugdwielemmde in feite tevreden zijn. Het wielerfes- tijn verliep vrijwel vlekkeloos en in een uitstekende sfeer. In zes verschillende leeftijdsgroe pen snelden de kinderen over het parcours rond de Van Rïjc- kevorsselschöol. Vooral de he le kleintjes van 6 en 7 jaar kregen veel applaus en de pre mie-aankondigingen waren niet van de lucht. Ook de andere groepen konden veel prijzen in ontvangst ne men, deels geschonken door het publiek, deels door de sponsors. Waardebonnen, bloe men, taarten en vele andere prijzen verwisselden van eige naar. Voor de winnaars in de diverse klassementen waren er bovendien mooie herinnerings standaards. Enkele valpartijtjes werden door de aanwezige EHBO-ers deskundig behandeld en dege nen die een lekke band of an dere moeilijkheden aan de fiets kregen, werden in de meeste gevallen snel aan een andere fiets geholpen zodat de koers vlot kon verlopen. Schiedam De Schiedamse postduivenhoudersveremging De Vrijheid nam deel aan een wedvlucht vanuit CBateau- roux. In concours waren 81 duiven. De eerste prijsduif be reikte zijn hok om 16 uur 24- 06. De laatste om 18 uur 12-53. De eerste tien prijswinnaars waren: 1-9 C. Robart van Diest; 2-8 Combinatie T. van de Berg; 3-7 J. Triel; 4- T. Molenaar; 5-6-10 J. van de Vij ver en zonen. De junioren van De Vrijheid hadden een vlucht vanuit Strombeek met totaal 513 dui ven in concours. De snelste duif bereikte rijn hok om 10 uur 50-50. De laatste prijsduif om 11 uur 21-50. De eerste tien prijswinnaars in Strombeek waren: 1- M. Putters; 2-3-10- Combinatie T. van de Berg; 4- J. Bakker; 5-8- S, van de Pelt; 6- P. Grootveld; 7- Robart van Diest; 9- B. Kooman en Kooij. Vlaardingen In de eerste vijf maanden van dit jaar slaagden er bij de Vlaardingse Zwem Club 328 kandidaten voor verschillende RNZB-di- ploma's. Het gemiddelde ligt daarmee op 65 diploma's per maand. Afgelopen maand wa ren de zwcmvaardïgheïdscLi- ploma's 1 aan de beurt. Dat gebeurde onder leiding van Jaap Ploeg en de dames Pors- Maat en Maas-Van Opstal. Er Schiedam De SW-speler Jan den Tuinder gaat definitief naar zaterdagclub Vlaardingen. De vervanger op de linksback plaats wordt waarschijnlijk de ex-Spartaan Wil Dijksman. „Hij zou toch al een concurrent zijn voor Den Tuinder" aldus trainer Pim Visser, die verder geen aankopen meer kan doen vanwege de financiële aspecten die een nieuwe betaalde voetballer met zich mee zou brengen. Daarom zullen de selectie-aanvullingen ook uit eigen kweek moeten voortkomen. De belangrijkste kandidaten hiervoor zijn Gijs van der Weijden en John de TVTunnilf Voor de oefenwedstrijd tegen FC Den Haag-C, die voor zaterdag om 17.00 uur op het programma staat, kan Pim Visser ook beschikken over Wim de Haan, die inmiddels heeft bijgetekend. De enige die aan de spelersgroep ontbreekt is de routinier Rinus Steenbergen. Overigens heeft de Schiedamse eerste-di visieclub voor het volgend weekeinde nog steeds geen tegenstander gevon- dea Dit omdat een reisje naar Duitsland of België te duur zou zijn. slaagden 38 kandidaten. Drie senioren, te weten: de da mes A. Eykelenboom en C. Poot en de heer J. Barend- recht, slaagden voor het B-di ploma. Voor het zwemvaardig- heidsdiploma 4, het hoogste wat er te halen is, slaagden dertien jongens en meisjes. Zwemdiploma 3: Marcel van der Berg, Robert Blok, Yo- landa_ van Brandwijk, Frits Bruinings, Linda de Heer, Jac- ky Mostert Zoltan Nagy, Coen Rijshouwer, Mark de Snaijer, Hanno Sterk en Yvonne van der Voorst. Zwemdiploma 4: Edo Doorn bos, Michel van Dijk, Marian Elvers, Gilles Gerth, Martin van der Have, Marjolein Pe ters, Rob Peters, Anjo Ploeg, Rob Rath, Sylvia Rïjnaard, Marcel Rijshouwer, Rob van der Schaft en Michel Maat. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6