Minder klachten over stank en lawaai Van Beinumlaan bij scholen veiliger Halve ton schade Schouder aan schouder over de braderie Twee doden en zwaar gewonde Bewoners krijgen grotendeels hun zin Rapport Milieubeheer Rijnmond: Fietser mishandeld -'i AUTO MIST AFSLAG KETHEL: a Straal theater Kip trekt 150 kinderen JOYRIDING IN AUTO'S Chauffeur onwel Diefstal voor drugi s Gevaarlijke pillen nog zoek Vlotter vlotte niet Roken in bed: matras in vlam SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 24 juli 1978- on afhankelijk dagblad -103dc jaargang no. 26135-4 pagina's Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachiondicnst 144144 SCHIEDAiM EN K ETHEL Het aantal meldingen vanuit de bevolking over stank €n lawaai bij de centrale meld- en regelkamer over de zomerperiode van 1977 vertoont ten opzichte van die zelfde periode van het jaar daarvoor een lichte daling. Hoek van Holland De 49-ja- rige administrateur J. van A. ait Hoek van Holland heeft aradag op het rijwielpad van de Kaapweg in Hoek van Hol land een kaakfraktuur opgelo pen toen hij zonder enige re den werd mishandeld door een nog onbekende man. Hij reed op de fiets over het pad achter de kampeerterrei nen, toen hij werd aangehou- den en aangesproken door een hem onbekende man. Nadat de wielrijder was afgestapt gaf de onbekende hem plotseling een harde vuistslag, waardoor de man kwam te vallen en even bewusteloos raakte. Personeelsleden van het re creatieoord waarschuwden de dokter, die opname in het zie kenhuis noodzakelijk achtte. Daar constateerde men dat hij een kaakfraktuur had opgelo pen. Bij de Hoekse politie is een aanklacht ingediend en aan de hand van de nu be schikbare gegevens heeft men goede hoop de dader van de onverhoedse aanval te kunnen arresteren. Vlaardingen, Maassluis en Schiedam klaagden iesamen in de zomer van 1977 1023 keer. In 1976 bedroeg dat getal 3145. Geklaagd werd voornamelijk over luchtverontreiniging en lawaai-overlash Die 1023 klachten bleken uiteindelijk teruggevoerd te kunnen wor den op 351 feitelijke voorval len. Eén en ander staat te lezen in het pas verschenen rapport van do Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond. Betekent het feit dat wij min der zijn gaan klagen nu ook dat de aanleidingen daartoe zijn afgenomen? Het Milieu Ac tiecentrum Nederland (MAN) ontkent dat heftig. "Welnee, wij kunnen het de mensen op een briefje geven dat hot met de luchtverontrei niging nog net zo treurig ge steld is als vroeger. Die cijfers van Rijnmond geven alleen maar aan. dat er minder ge beld wordt Laat ze eerst maar eens komen met de echte emis- siecijfers. Maar dat doen ze niet. Voorlopig is het nog steeds zo dat de broodnodige rookgasontzwavelingsinstalla ties niet zijn aangebracht. En Windmill loost nog steeds 400.000 ton zure gipspap per jaar. Die cijfers van Rijnmond zijn boerenbedrog, zolang ze de gegevens, waarom het gaat, ge heim houden". Aldus Remi Poppe, woordvoerder van het MAN. Uit het rapport blijkt voorts dat het aantal keren dat de industrie door Rijnmond ge waarschuwd moest worden ten opzichte van het jaar daarvoor eveneens is gedaald. Daar staat tegenover dat twee maal waar schuwingscode drie afgegeven moest worden. Code drie houdt in: schade aan muren en da ken, gehoorschade en verwon dingen enfat hevige irritatie aan ogen en ademhalingswe gen. In 1976 was dat nog niet het geval geweest. - o Van de auto bteef niet veel meer over dan een hoop schroot. (Foto beschikbaar gesteld door politie Schiedam.) Schiedam Vooral bij de twee scholen aan weerszijden van de Eduard van Beinumlaan wordt de verkeersveilig heid vergroot, nu de bewoners van deze laan een eerste voorlopig succes hebben geboekt bij de gemeente. De tekeningen voor de herbestrating zijn aanzienlijk aange past aan wensen van de bewoners van de zes lage flats langs de drukke verkeersader in Groenoord. Sauerschool en de katholieke Het is allang de bedoeling van de gemeente om de Van Bei numlaan van doorgaand ver keer te vrijwaren. Slechts de bussen van de RET zouden via een aparte baan helemaal er door kunnen rijden. Naast deze baan zouden aan weersrijden van de laan korte straatjes worden aangelegd voor ver keer naar de pleinen, die ach ter de zes flats liggen, Bewo ners zeiden echter: „Dan krijg je bij de scholen een situatie, waar drie rijbanen naast el kaar liggen, in plaats van de huidige situatie waarbij kinde ren één rijweg hoeven te over zien". Daarom remt de gemeente in het nieuwe - overigens ook voorlopige - ontwerp het ver keer nog meer af ter hoogte van de christelijke Dokter Mgr. Bekkersschool. Er wordt een sluis gemaakt, waardoor maar één auto tegelijk kan pas seren. Voorts zal een doordach te groenbeplanting dc veilig heid kunnen garanderen, hoopt directeur van gemeentewerken ir. Harm de Blo^-k. Voor de pleinen, waartoe via de Eduard van Beinumlaan toegang wordt geboden, is in het stadskantoor vastgehouden aan het woonerfkarakter. De status van woonerf geldt straks in veel gebieden van Schiedam en is dan ook een concrete beleidsvisie van het zittende college van burgemeester en wethouders. Men rekent daar door op een prettiger woonkli maat en op een meer milieu vriendelijk gedrag van wegge bruikers. Schiedam Bij een auto-ongeluk op rijksweg 20, van Vlaardingen naar Rotterdam, zijn gistermid dag twee mensen om het leven gekomen en raakte een derde zwaar gewond-. Een vierde liep lichte verwondingen op en kon na een behandeling in het ziekenhuis naar huis. Omstreeks tien over vijf reed de 19-jarige uitzendkracht A. Pinto uit Rotterdam met een snelheid van ongeveer 160 kilometer per uur over de rijksweg in de richting van Rotterdam. Het moet zijn bedoeling zijn geweest bij de afslag Kethel, Schiedam de weg te verlaten want ter hoogte van die afslag stuurde hij, vermoedelijk verrast door zijn eigen snelheid, scherp naar rechts om de afslag op te rijden. Tijdens deze manoeuvre bemerkte hij dat de auto op deze manier in de berm dreigde te belanden zodat hij het stuur naar links gooide. Doordat alles nog steeds met een veel te hogo snelheid gebeurde verloor het voertuig dc grip op de weg en schoot, op twee wielen, door de vangrail tegen een pilaar van het daar aanwezige viaduct. Na deze botsing sloeg de auto enige malen over de kop om ongeveer vijfentwintig meter verder tot stilstand te komen. De bestuurder van de auto overleed ter plaatse; de drie andere inzittenden werden door de GG en GD uit Vlaardingen naar het ziekenhuis vervoerd, waar de 16-jarige typiste W. C. Hogenboom uit Schiedam om tien voor half negen aan haar verwondingen bezweek. De 18-jarige scholier M.V.O. uit Rotterdam ligt met ernstig ■hersenletsel in het ziekenhuis; zijn toestand is 2eer zorg wekkend. De 19-jarige scholier J.D. uit Rotterdam werd slechts licht gewond en kon na behandeling van kneuzin gen en ontvellingen het ziekenhuis verlaten. Hoewel men aanvankelijk vermoedde dat de inzittenden door de brandweer uitgezaagd moesten worden, slaagde een Rotterdamse politieagent er met enkele Vlaardingse collega's in ze los te krijgen. Dc brandweer heeft in samenwerking met Rijkswaterstaat het wegdek, dat vol lag met olie en benzine, gereinigd met als gevolg dat de afslag Kethel pas na drie uur weer in gebruik kon worden genomen. Tante Jans en tante Jans kregen bekijks van ruim 150 kinderen en een heleboel moeders. Schiedam Het Wilhelminaplein in de Gor zen leent zich bij uitstek voor straattheater. Dat heeft theater Kip uit Amsterdam vrijdag middag overduidelijk bewezen. In een gezelli ge kring rondom het podium zaten meer dan 150 kinderen geboeid te luisteren en te kijken naar het toneelf, de muziek, het poppenspel, de mimiek en nog wat theatervormen die Kip allemaal in de mars heeft Het was dus wéér een geslaagde Jeugdland- activiteit Joop van Broekhoven, jcugdconsu- lent van de gemeente, wees op het sfeervolle karakter van het Wilhelminaplein dat er vol gens hem uitziet als een experimentele open- luchttheaterbak. Langs de 'bosjes rondom za ten moeders het tafereeltje prettig ontspannen gade te slaan. Alle bankjes waren vol. Tante Jans en tante Jans, gespeeld door Ki pleden Gï Sonnen en Coen van Erkel, samen de taaie tantes, hadden dan ook een moppige productie, al zaten er voor kinderen waf moeilijke begrippen in zoals de D&A-supervi- taminepiL flriLft Een 77-jarige chauf feur uit Wtlnis beeft gister avond twee auto's zwaar be schadigd, toen hij achter het stuur onwel werd. Dc man bot ste met zijn auto eerst op een voorligger, die stond te wach ten voor het verkeerslicht op de Asvest Doordat zijn vrouw rich vast greep aan de versnellingspook, reed de auto daarna achteruit tegen een achterop komende auto. De wagen van de 77-jari- ge is geheel vernield. De be stuurder werd voor controle ^aar het Oude en Nieuwe Gast huis vervoerd maar is niet op- genomen. Vlaardingen Om aan geld voor drugs te komen hebben twee jongelui zaterdag voor 308 gulden aan kleding gestolen uit een modezaak in Vlaardingen. Daders waren de 21-jarige juf frouw C. M. G. en de 20-jarige beer AS. Hoek van Holland - Het woord „braderie" bleek moeilijk in het Engels te vertalen. Vandaar ook dat de loco-burgemeester Van Harwich, mevrouw Potter, het tenslotte maar hield op street-fair", een kermisachtig straatgebeuren. En daarmee was de Hoekse braderie eigen lijk niet eens zo slecht gety peerd. Een beetje kermissfeer, niet alleen in het lunapark zelf, maar ook in de Prins Hendrik straat De ,3ritse week" vormde de basis voor deze achtste brade rie en het merendeel van de deelnemers had dat toch wel aardig in beeld gebracht- De een met wat meer fantasie dan de ander, maar vrijwel alle stands hadden toch wel een Brits tintje, hetzij door de inde ling, hetzij door de te verkopen produkten. De braderie-com missie, die het gebeuren uitste kend had voorbereid, zorgde bovendien voor een aantal ty pisch Britse aspecten in het geheel Een groep van Morris Dancers trok veel belangstelling en ook de ,3agpipers", de doedelzak- spelers, hadden veel succes, ook al waren het in dit geval raszuivere Nederlanders. Echt Engels was in elk geval me vrouw Potter, de loco-burge- Ongeveer vijftigduizend gul den schade meldt de Stoom vaart Maatschappij Zeeland aan nieuwe auto's die staan opgeslagen aan het terrein aan de Harwichkade. Onbekende joyriders hebben in vijftien van de wagens huis gehouden. Er is in de auto's gereden met als resultaat dat lien van de wagens licht tot zeer ernstig zijn beschadigd. De schade beloopt een halve ton. De auto's staan opgeslagen aan de Harwichkade. Het zijn nieuwe wagens die of bestemd zijn voor verscheping naar En geland of daar juist vandaan komen. De Stoomvaart Maat schappij Zeeland heeft name lijk contracten met verschil lende automobielfabrieken voor verscheping van deze au to's. Op de veerdienst tussen Hoek van Holland en Harwich wor den op die manier dagelijks de lege plaatsen gevuld. De wa gens staan op een terreinge- decite dat niet voor publiek toegankelijk is, maar omdat de bewaking kennelijk niet wa terdicht is, zien regelmatig jongelui kans om in de auto's te gaan rijden. De wagens rijn namelijk als regel niet afgeslo ten, de sleutels steken er in en in de tank bevindt zich een kleine hoeveelheid benzine. De Hoekse politie stelt een onderzoek in, maar omdat het hier In feite particuliere grond betreft, is dat een vrij moeilij ke zaak. De maatschappij zelf is verantwoordelijk voor de bewaking. meester van Harwich. Zij ver telde erg gelukkig te zijn dat de burgemeester zelf verhin derd was, omdat zij nu voor de tweede keer een bezoek aan Hoek van Holland kon bren gen. Met driekantige steek en omhangen met eretekenen als bewijs van haar waardigheid schreed rij over de braderie in gezelschap van deelraadsvoor zitter L. van der Houwen. Drie raszuivere Britse „bob by's", de bekende politieman nen zorgden voor haar bewa king en ook dxt dnetal vormde een opvallend aspect op de braderie. De komst van de Britten vereiste trouwens spe ciale toestemming en samen met hup Hoekse collega's zorg den rij ervcor dat ,Jaw and order" gehandhaafd bleven. En behalve al die officiële per sonen, de zakenmensen, de standwerkers, ambachtslieden en muzikanten, was er natuur lijk ook publiek. Veel publiek zelfs. Vooral vrijdagavond be woog men zich sehouder-aan- schouder door de Prins Hen drikstraat en degenen die het allemaal echt wilden zien moesten zaterdag nog een keer terug komen omdat de stands vrijdagavond overvol waren. De meeste aanwezigen tooiden rich met een bolhoed, die de verenigingen uit een voorraad van maar liefst vierduizend stuks aanboden in een poging de clubkas te spekken, De VW organiseerde verder een aan trekkelijke loterij met vierdui zend loten en hoofdprijzen, die de winnaars een reis naar En geland in het vooruitzicht stel den. Vlaardingen De vrijdagoch tend in het centrum van Vlaardingen verloren tablet ten tegen epilepsie rijn, voor zover bekend, nog niet terug gevonden. Het gaat om tablet ten van het merk Dapakine die bij het Veerplein zijn verloren. Bij Inname van verschillende tabletten kunnen vergifti gingsverschijnselen optreden en lean de betrokkene in een coma geraken- Degene die de strips met grote witte tablet ten vindt wordt verzocht con tact op te nemen met de poli tie'telefoon 3423551. Schiedam Zaterdagochtend om vijf uur werd de politie verzocht assistentie te verle nen in verband met waterover last. Gedupeerde was de 43-ja- rige A. K. die een tweede etage in de Van Tienhovenstraat be woont. Hij vermoedde dat de lekkage afkomstig was van zijn bovenburen, die met va kantie waren. Nader onder zoek wees echter uit dat de bron van ellende rich niet op de derde etage maar op de vierde bevond: de vlotter van de w.c. bleek daar niet te wer ken. Gevolg was aanzienlijke schade op de derde, de tweede en zelfs op de eerste etage. Behalve A K. waren de bewo ners van deze huizen op va kantie. Vlaardingen Doordat een 25- jarige inwoner van de Maas bosstraat tijdens het roken in bed in slaap viel heeft de ma tras van zijn bed viamgevat. De brandweer moest eraan te pas komen om het vuurtje te blussen. Een verbrande matras is de enige schade die door de vlammen is aangericht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 1