Veel bekends in Stadsgehoorzaal Busbaan in 1979 Lichtreclame naast Zakkendragershuisje Meer subsidie Groene Kruis in Maasland Varen met de Kapitein Kok m mm Naar Schiedam-Noord: Dubbele diefstal Schade in snackbar Politie grijpt steentjesdief Diefstal op kermis Crossen op Folschaatsb aan 'REDUCTIEBON' Liever alleen 'n ambulance Wv ÜL-i mm ig m u li l IS In Schiedams museum: De polder als kunstobject Opgejaagde merrie breekt los Hoorn in beslag genomen Motor zonder rijbewijs West loopt uit voor botsende directeur Kauwgom- diefstal Aangifte van mishandeling Op heterdaad ...oiJAü 8 AUGUSTUS iy'/ö Vlaardingen Voor elk wat wils. Zo luidt het motto van directeur Walter van Ginneken van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Vandaar een programma voor het nieuwe seizoen met veel bekende theatergroepen, merendeels bepaald publiektrekkers. Um er een paar te noemen: Theater van de Lach van John Lanting, de Mountïes, het Amsterdamse Volkstoneel. j Opmerkelijk overigens, 1 dat die „lach erg goed vertegenwoordigd is in I het nieuwe programma, Is dat om een volle zaal te krijgen? Walter van i Ginneken: „Dat niet alleen. Het aanbod van komedies en blijspelen is nu eenmaal erg groot. Bovendien zou ik dat i zeker geen tweederangs theater willen noemen. Met name de klucht is een van de moeiüjkse vormen van theater". Het probleem waar de directeur van de Stadsgehoorzaal steeds mee zit, is dat Rotterdam in feite naast de deur ligt. „Ik kan hier wel allerlei bijzondere theatergroepen laten optreden maar dan staan ze al gauw voor een lege zaal", zo heeft hij ervaren. „Ik moet realist zijn. Je hebt gelijk als jezegt, dat expirimentele theatervormen hier nauwelijks aan bod komen. Nou, de Vlaardingse liefhebbers kunnen dat in Rotterdam vinden". Voor Van Ginneken is het een soort schipperen tussen twee uitersten: Zorgen voor een steeds bomvolle zaal, risico's nemen bij het binnenhalen van onbekende, „zwaardere" gezelschappen. Toch valt het aantal van deze laatste categorie in het niet vergeleken met de publiekstrekkers. Weliswaar komt er dit jaar geen André van Mara, Fem, Has en Pink met on der anderen Ger- maine Groenïer (van de sexpro- blemen VPRO-ra- dïo) en Willeke van Ammelrooij over bijzondere vrouwen en bij zondere omstan digheden op za terdag 16 decem ber. Duin," het zijn er toch velen. De „zwaarderen" zijn slechts het Zwarte Theater uit Praag en het toneelspel De Kapitein van Köpenick. Het toneelstuk De Misantroop van Molière door de toneelgroep Globe is een duivelse komedie, te rangschikken onder de term „zwaar met een lach". Een greep uit het programma: Tekstpierement, Swingpop met Robert Long, Ivo de Wijs, Seth Gaaikema, Frans Halsema, Funhouse, Rooie Sien, en nog vele |s jaren met Ton van es Duinhoven en Ina van Faassen. Schiedam De 45-jarige los» werkman G.H, is geconfron teerd met een dubbele diefstal. Eerst bemerkte hij dat op het terrein van „zijn" autocross- dub Schiedam een mobiele wa tertank verdwenen was. De tank. die ongeveer 5000 liter kan bevatten, is roodbruin van kleur en had gestaan op het terrein aan de Ringersstraat. De waarde is 1500 gulden. Bijna thuis zag hij, dat zijn Ford Transit was opengebro ken. De wagen stond gepar keerd in de Tweede Tuinsingel. Men had de radiocassettcrecor- der kunnen stelen door het tochtraampje open te breken. De schade wordt geraamd op 250 guldc-n. H. meldde de dub bele pech terstond aan de poli tie, Schiedam Voor bijna dui zend gulden schade is aange richt in een snackbar in Oost. Eigenaar J.J.M. van W. (34) uit de Dieselstraat heeft bij de po litie aangifte gedaan van dief stal van 120 pakjes sigaretten en een radio. Het blijkt, dat inbrekers zijn zaak hadden kunnen binnenkomen door een spaanplaat onder de ruit van daan te halen. Schade was toe gebracht aan een sigaretten- en een gokautomaat. Schiedam Al veertig ijssel- steentjes had de 3i-jarige Rot terdamse manager J.P.A.N. in de kofferruimte van zijn auto gelegd, toen politieagenten hem in de Oranjestraat op heter daad betrapten. In de nacht van vrijdag op zaterdag vond de diefstal plaats. De ijssel- steentjes bevinden zich in de Oranjestraat, omdat zij ge bruikt worden bij bouwwerk zaamheden op 't Nieuw Werck. Een week daarvoor waren ook al ijsselsteentjes gestolen, maar t'an een heel andere plek in de binnenstad, Volgens latere ge tuigenverklaringen was de dief op klaarlichte dag op het Klein Groenendal aan het bikken ge slagen: niemand had dat ver dacht gevonden. Schiedam Op de kermis is een gokautomaatje gestolen uit een van de tenten, die op het Emmaplein staan. De 18-jarige student N.W.G.M. van S. uit Apeldoorn heeft daarvan aan gifte gedaan bij de politie. Door een plank weg te nemen kw de dief onder het zeil van de tent door naar binnen ko sten. Behalve het automaatje zijn schroevedraaiers en sleu telhangers gestolen. De totale ®^arde van het ontvreemde spul bedraagt vijftig gulden. Schiedam De zo noodzakelij ke busbaan aan de Nieuwe Damlaan/Churchiilweg, die Schiedam-Noord toegankelij ker moet maken voor het open baar vervoer, komt er waar schijnlijk in 1979. Deze bus baan zal (vermoedelijk) slechts een tijdelijke functie hebben. Het is de bedoeling dat de toe komstige sneltram vanaf het Marconiplein naar Schiedam- Noord en Vlaardingen-Noord gebruik zal gaan maken van deze busbaan. De busbaan is noodzakelijk om de snelheid en regelmaat van de buslijnen 52 en 53 te vergro ten. iets wat gezien de gebrek kige verbinding van Schiedam met Schiedam-Noord van groot belang is. Toekomstige ontwik kelingen maken het belang van deze busbaan nog groter: in de komende jaren worden in Woudhoek en Spaland onge veer 5QÜ0 nieuwe woningen ge realiseerd: een goede verbin ding met het centrum van Schiedam is voor de toekosmti- ge bewoners van deze huzien: van groot belang. Daarnaast zal buslijn 52 worden doorge trokken naar het station Vlaar- dingen-Oost, waardoor meer mensen van deze lijn gebruik zullen gaan maken. De totale kosten voor de (tijde lijke) busbaan zullen 741.000 gulden gaan bedragen. Omdat een groot deel van de werk zaamheden tevens van belang is voor de toekomstige tram baan, zullen deze uitgaven een meer dan tijdelijk karakter hebben. De verwachting is, dat 62% van het totale bedrag in aanmerking komt voor rijks subsidie. Maasland De afdeling Maas land van de Zuidhollandse Ver eniging Het Groene Kruis krijgt een éénmalige subsidie van ruim negenduizend gulden ter dekking van het exploitatie tekort over 1977. Bovendien wordt de gemeentesubsidie per lid per jaar verhoogd van 26,50 tot 28 gulden. Deze voorstellen Vlaardingen Surveillerend politiepersoneel heeft in moe- grijpen, toen de 14-jarige J. -•a. V. uit Vlaardingen met zijn cross-brommer over de rol- S'^haatsbaan nabij de Lissabon- aan het toeren was. De orommer werd in beslag geno- cnen. De romantisch verlichte Kapitein Kok Donderdag vertrekt Neêrlands enige echte raderboot de Kapi tein Kok, weer vanaf de Vlaardingse Maasboulevard (bij het Deltahotel) voor een sprookjesachtige vaartocht in de omgeving van Vlaardingen, Maassluis, Botlek, Eemshaven en Waalhaven., Vanaf 19.30 uur vindt de inscheping plaats en om 20.30 uur worden de trossen losgegooid- Rond middernacht vindt bij de Maasboulevard weer de ontscheping plaats. Niet alleen de boot maar ook de entourage eromheen garanderen een romantisch avondje uit in de stijl van de twintiger jaren. Er is een orkestje aan boord. De keuken en de bars zorgen ervoor dat de inwendige mens niets tekort komt. Tegen inlevering van deze bon krijgt u als fezer van deze krant 4,50 (maximaal twee personen) korting op de rivettooatavonden met de rader boot Kapitein Kok, die elke donderdag t/m 31 augustus vanaf de Maasboulevard bij het Delta hotel te Vlaardingen vertrekt U betaalt 13,- inplaats van 17,50. kaarten kunt u kopen bij: Schledamsche Courant (RN-bookshop), Broersvest 3, Schiedam Vlaardings Dagblad, Brede Havenstraat 6, Vlaardingen Rotterdamsche Nieuwsblad, Coolslngel 67, Rotterdam, en aan boord van de Kapitein Kok. van het college van b en w moeten nog goedgekeurd wor den door de gemeenteraad. De contributie van de leden, die in januari is verhoogd tot vijfendertig gulden, wordt jaar lijks aangepast aan het kosten- peil. B en w vinden het reëel dat de gemeentesubsidie hie raan wordt aangepast. De be groting van het Groene Kruis over I978 laat nog een tekort zien van ruim elfduizend gul den. Door verhuur zou dit be drag iets lager kunnen worden. De verhoging van de subsidie per lid kost de gemeente 2743 gulden meer: 37.352 gulden, Tachtig procent van de meer kosten wordt door het rijk ver goed. Schiedam Ver verwijderd van het Schiedam se crosster rein, achterin het industriege bied, hebben broeders van de GG en GD de 17-jarige G. J. van de T. moeten ophalen. Hoewel de jongen op dat ter rein door een motor was aan gereden, waarbij hij een been brak, brachten kennissen hem naar de Fultonstraat in Oost, waar ook de ambulance later moest komen. De politie kwam poolshoogte nemen, maar kreeg bijzonder weinig mede werking van de betrokkenen. Agenten kregen de indruk, dat zij niet erg welkom waren en dat men liever alleen een am bulance had zien komen. ét i»& Bar Intiem zal straks, met lichtreclame, nogal uit de toon vallen in het oudste stukje Schiedam, rond het Zakkendragershuisje. Schiedam Er bestaat grote kans dat het pandje naast het Zakkendragershuisje binnen kort een lichtreclame op de voorgevel krijgt. De eigenaar van Bar Intiem, die in het pand is gevestigd, heeft namelijk toestemming gekregen om, onder bepaalde voorwaarden, de lichtrecla me te bevestigen. De lichtreclame moet dan op een hoogte van 4,20 meter worden aangebracht, de omwonen den moeten schriftelijk verklaren geen bezwa ren tegen de plaats van de reclame te hebben en de lichtreclame moet worden aangebracht overeenkomstig de aanwijzingen van de direc teur van gemeentewerken. Indien aan deze dne voorwaarden wordt vol daan, 2al de Oude Sluis, een van de mooiere straatjes in Schiedam, iets van zijn oude karak ter hebben moeten inboeten. Met name de tegen stelling tot het historische Zakkendragershuisje ernaast zal dan opvallend, volgens velen zelfs storend, zijn. De bar, waar het om draait, voert nu al opvallende reclame en heeft zodoende al een heel ander karakter dan de omgevende panden. Deze reclame is echter niet verlicht. Reclame, die wel verlicht kan worden, zal, hoe hoog en op welke manier het ook wordt aange bracht, het oude karakter van het straatje nog verder verstoren. Schiedam Hoe één situatie op verschillende manieren kan worden bekeken, waardoor men er veel meer in gaat ont dekken, laat Ger Dekkers sinds het weekeinde zien in Schie dams stedelijk museum. Zijn zogenaamde meervoudige dia projectie is een nieuwe onder deel van de zomertentoonstel- ling Lucht. Zelfs het Nederlandse polder landschap, dat nogal kaal en stil kan overkomen, levert door Dekkers fotografie een steeds ander samenspel van lijnen en vlakken op. waardoor het kunstmatige karakter ervan wordt benadrukt: allemaal rechte sloten, landwegen, rijen bomen, dijken en voren wor den met de camera steeds van af een ander punt bekeken, waarbij de horizon steeds op dezelfde hoogte in het beeld vlak blijft, en dat maakt dat de polder er zeer ordelijk en be heerst uitziet. Waarvan Dekkers in zijn pro jectie ook gebruikmaakt, zijn veranderde weersomstandighe den: de stand van het gewas of het contrast 2omer/winter bij één thema. Maar Ger Dekkers houdt zich niet alleen bezig met deze Jand-art" ofwel „earth works". Hij bekijkt ook aller hande objecten, die nogal alle daags zijn maar door zijn aan pak nogal surrealistisch over komen; auto's onder hoezen, buizen, verkeersborden, vogel verschrikkers of oude autoban den. De tentoonstelling Lucht, in het museum op de Hoogstraat, duurt tot en met zondag 27 augustus. Vlaardingen Op de rijbaan van de Deltaweg trof politie personeel onlangs een rood bruine merrie aan. Het dier was vermoedelijk door twee- kornuiten opgejaagd en in pa niek door de afrastering van het weiland gebroken. Daarbij liep zij een paar wondjes op aan linkerbeen en hoofd. Het dier is zolang in een ander weiland aan de Maassluissedijk ondergebracht Vlaardingen Van een perso nenauto werd één dezer dagen een zestonige hoorn gedemon teerd en in beslag genomen. Tegen de bestuurder van de auto is proces-verbaal opge maakt Vlaardingen De 19-jarige S.M. uit Vlaardingen zal het voorlopig zonder motorfiets moeten doen. De politie nam zondagavond zijn trotse bezit in beslag. Reden: de jonge man was niet verzekerd en reed bo vendien zonder rijbewijs. Schiedam Alsof de hele wijk voor hém was uitgelopen, heeft de 40-jarige directeur C. J. van N. uit Vlaardingen zondag avond staan foeteren op iede reen in het Westen die het maar horen wilde. Een hele menigte had zich verzameld op de hoek van Aleidastraat en Nicolaas Beetsstraat, nadat de directeur, die bepaald niet al coholvrij meer was. met zijn wagen drie auto's had geramd. Tegen de eerste auto was Van N. opgereden, omdat hij vond dat deze slecht geparkeerd was. In het tweede geval was het een ongelukje, omdat hij onvoorzichtig achteruitreed. De derde botsing was weer opzei, omdat hij nog meer cJe pee in had gekregen en, volkomen on verschillig. met zijn wagen ach teruit scheurde. Agenten hebben proces-ver- baal tegen de directeur opge maakt. Bovendien kreeg hij een rijverbod, omdat een buis je over de streep heen werd geblazen. Voor tientallen om wonenden was het een aardig verzetje. Haek van Holland Kom. dacht de man, even een kauw gommet je voor de frissigheid. De daad bij het woord voe gend, kraakte hij meteen maar twee kauwgomballenautoma- ten bij een exploitatietent aan de Strandweg. Kauwgom en geld werden meegenomen. Hoek van Holland De 30-ja- rige Turkse arbeider M. J. M. heeft bij de Hoekse politie aan gifte gedaan van mishandeling. Op de tuinderij waar hij werkt had M. verschil van mening gekregen over de uitbetaling van vakantiegeld. Naar 2ijn zeggen is hij daarop door de tuinder mishandeld. M. toonde de politie enkele blauwe plek ken en kneuzingen. De politie heeft de man voor een medisch onderzoek naar een arts ge bracht en zal de zaak verder nagaan. Hoek van Holland De 18-ja- rige K. H. S. uit Duitsland werd op heterdaad betrapt bij het stelen van een fiets. De eigenaar van de fiets waar schuwde terstond de politie en de jongeman kon spoedig wor den aangehouden. Naderhand bleek dat S. zonder middelen van bestaan een bee tje door Nederland aan het zwerven was. Er werd proces verbaal opgemaakt en de jon gen is aan de vreemdelingenpo litie overgedragen. Deze stuur de de jonge Duitser terug naar zijn vaderland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3