SPORT Ronde van Maas- and: opmerkelijk debuut Ger Mak voor eigen publiek Van f ijsbergen op een zijspoor gezet N Vier categories*: dames, nieuwelingen, junioren en amateurs fel Regen spel breker bij Hoekse tennisfinales Sunlight weer ervaring rijker Bij verkiezingen sportraad SW-Excelsior M 0-0 In profronde f- van Schiedam 5ÏKSsAyJ i t.s itk> •v*nt FC Vlaardingen slordig DINSDAG 8 AUGUSTUS 1978 - SC/VD/WW4 Maasland Een opmerkelijk debuut Maasland pakt het, als tiende woonge meenschap waarin in het Westland een wielerwedstrijd wordt gehouden, meteen flink aan. Is het gebruikelijk om te begin- nen met een koersje voor liefhebbers of nieuwelingen, en is een amateurronde al een hele stap, het Maasiandse comité deinst er niet voor terug om met een aanzienlijk omvangrijker programma te I komen. Liefst vier categonèn staan mor. §en aan de Start. In Maasland rijden ames, nieuwelingen, junioren en ama- teurs. En nog heeft het comité moeten kiezen. Het dorp telt immers in vrijwel alle pelo tons uitblinkers. Beschikt ook bij de vete ranen in Jan van Geest noc over een coureur die er „recht op heeft" om zich voor eigen volk eens te kunnen laten be wonderen. Maar hij viel tenslotte af. De. voorkeur kregen Nita van Vliet, de dames kampioene van 1977, broer Teun van Vliet, die dit jaar elders in het land al zeven keer won; junioren Wim van der Burgb en John van der Hoeven. En om in het Westland echter mee te kunnen doen, om mee te tellen voor de puntencompetitie van het Westlandsche Courant-klassement, comple teren de amateurs het geheel. 9 Teun van Vliet kwam in eigen streek nog niet nan een zege toe. De Maasiandse nieuweling, die dit seizoen al wel zeven koersen won, werd ook in Wateringen weer net geklopt. Dit maal door jui chende Albert Harren. Al vanaf 14.00 uur nemen de wielrenners morgen het par cours m bezit. Een ronde van 1200 meter over Hofsingel, waar start en finish zijn, Deel stra at en Kluisweer. Een ander traject dus als oorspronkelijk de opzet was. Cormtèlid A. C. van der Hoeven (mede namens zijn collega's P-. vd, Burgh, j. Kroes, J- van Vliet en B. Hane- maayer) legt uit: „We zitten nu iets meer uit het centrum van de gemeente, maar zo groot is Maasland nu ook weer met dat dat storend werkt. Op het vori ge rondje hadden we ten eerste de busroute moeten omleggen en ten tweede was een garage bedrijf van de buitenwereld af gesloten geweest. Die man zei best de ronde te willen steunen, maar niet op zo'n manier. En daar hebben we begrip voor". Concurrentie Organisatorisch had Maasland nauwelijks andere problemen. Ket comité regelde alle zaken vlot En kreeg ia ruil ook een fors aantal inschrijvingen van de wielrenners. Ondanks de „concurrentie" van de ron de van Schiedam die ook morgenavond wordt verreden beschikt de ronde van Maas land over sterke deelnemers velden. Bij de dames al. Om 14.00 uur behoren tot de 55 vertreksters o.a. nationaal kampioene Kee- tie van Oosten-Hage, haar zus Bella, Anne Riemersma, Tine ke Fopma, Mmie Brinkhoff, Marian Bik, Schiedamse Dimp- hy Wosdorp en natuurlijk Nita van Vliet. Bij de nieuwelingen ontmoet Teun van Vliet om drie uur o.a. door Henk Kruithof Piet de Groot (Hazsrswaude), Zwanenburger Peter Pieters en Albert Harren. In het juniorenveld ligt een thuiszege het meest in de lijn der verwachtingen. Vanaf 16.30 uur mogen Wim van der Burgh, die dit seizoen eenmaal won (in Zuidland), en John van der Hoeven rekenen op hulp van de WWV/Van Hagen-ren ners. De aanwezigheid van Cees Lazeroms, Johan Lam- merts, Ad van der Poel en Ron Snijders stelt de groen-witte equipe echter voor problemen. Ook nationaal kampioen Peter Schroen behoort tot de concur renten. Misschien moet René Koppert, in eigen streek al win naar in Maasdijk, Honselers- dijk en Wateringen, het dan ook ditmaal weer zelf doen. Of is Gino Ammerlaan aan de beurt? Kwaliteit Kwaliteit is er na zeven uur voldoende in het amateur peloton. Niet alleen de Zuid- hollandse renners, maar ook bekende „namen" elders uit het land kozen voor het Maas iandse première. „Zonder", verzekert Van der Hoeven, „één cent vergoeding. Want daar beginnen we niet aan. Er is biet veel te verdienen, maar alleen met fietsen..." Wie de eerste Maasiandse ama teurwinnaar wordt? Favorieten zijn de leider in het klassement Theo Hogervorst, Peter Kop- pert, Noordhollandse stylist René Kos, oud-kampioen van Nederland Piet Kuys, Bas van Lamoen (de winnaar in Honse- lersdijk), Piet van Leeuwen, Schevémnger Gerrit Pronk, de winnaar van Den Hoorn Ger Slot, Haarlemmer Ron Smit, good-old Wim van Steenis, pas amateur geworden öerry Zoontjens, oud-prof Cees van Dongen, en waarom niet Naaldwijker Nico Toussaint, Maasland heeft bij voorbaat één zekerheid: het krijgt als eerste triomfator geen krab ber". Schiedam SW kwam gisteravond niet verder dan een doelpuntloos ge lijkspel tegen Ex celsior M. Voor de MaassJuizers een goede prestatie na het teleurstellende I—1 tegen De Hol- landiaan- Hoewel de semi- profs een licht veld- ovorwicht hadden, was er geen sprake van een eenzijdige wedstrijd. De Maassluizers kre gen echter, in te genstelling tot SW, weinig doelrijpe kansen. Cor Peits- man zag tweemaal, een doelpunt afge keurd en de keren dat hij alleen voor doelman Roel jan Abbas verscheen, werd hem de kans ontnomen. Hoek van Holland Een paar keer dreigde de regen spelbreker te worden in het open Hoekse tennistoernooi, maar uiteindelijk wisten de organisatoren het toernooi toch tot een goed einde te brengen. Voor het eerste werd een „open" toernooi georganiseerd door de vereniging tennispark ,,De Hoek" en met driehonderd deelne mers en vierhonderd partijen zat men al direkt aan het maxim urn van de mogelijkheden op de negen Hoekse tennisbanen. Ook sportief gezien was het toernooi een geweldig succes. Acht dagen achtereen kon het publiek genieten van een groot aantal uitstekende partijen en het feit dat doorlopend veel mensen rond de banen stonden werd uiteraard met vreugde begroet. In het geweld van de West!and- se deelnemers, alsook het grote aantal inschrijvingen verder uit het land, waren de Hoekse successen tamelijk gering. In de C-groep wisten moeder en dochter Trudy en In grid van Balen de finale te bereiken, maar zij verloren van het duo Reijnierse en Litgens. Het ge mengd in deze groep werd ech ter wel een Hoekse aangelegen heid, want Ingrid van Balen en Martin Ravesteijn wonnen van Anita van Duijn en Henk Boon in drie sets. In de B-groep werden alleen de enkelspelen afgewerkt Bij de dames zegevierde Corry van Staalduinen in drie sets. Zij wist M. Reijnierse achter zich te laten. Uitslagen Uitslagen: B-Groep Heren en kelspel R. Thijssen-M. Bouma Dames enkelspel C. van Staal- düinen-M. Reijnierse 6—3,2—6, 6—1. C-groep: Heren enkelspel H. v.d. Brande-P. Overvoorde 63, 6—2 Dames enkelspel T. Louwers-M. Reijnierse 6—4, 6—L Heren dubbelspel F. van Kaamsdonck 8. Dieckman-A. van Litgens/H. Blokker 6—1, 7—5. Dames dubbelspel J. lat- gens/M, Reijnierse-I. en T. van Balen Gemengd dubbelspel L van Balen/M. BavesteJjn-A. Schiedam De "verkiezin gen" voor de Schiedamse spor traad. die een zittingsperiode van vier jaar kent, staan voor de deur. De sportverenigingen kunnen voor de nieuwe raad hun leden tot 15 augustus bij het stads kantoor als kandidaat opge ven. De sectie voetbal, die door Maarten Eising (SVV) en Frans van Rijsbergen (Excel sior '20) vertegenwoordigd werd, wordt ip de komende zittingsperiode uitgebreid tot drie man. De belangenvereniging voetbal Schiedam (BVS) draagt voor deze drie plaatsen Maarten £!- sing (SW), Johan van der Gaag (Hermes DVS) en Wim Nieuws traten (HBSS) voor, waarmee de Schiedamse voet balverenigingen ztch morgen avond tijdens een vergadering van de BVS in de can tine van Hermes DVS (aanvang 20.00 uur) al dan niet accoord kun nen verklaren. De voordracht door het BVS- bestuur, dat uit vijf man be staat en waavan er drie aftre den, herbergt de twee "zitten- blijvers" in dit bestuur: Johan van der Gaag en W. Nieuwstra- ten. In de voordracht ontbreekt de naam van Frans van Rijsber gen. die echter geenszins zijn werk voor de sportraad wenst te beëindigen. „Doordat mijn naam m het rijtje van drie ontbreekt, kunnen verschillen de verenigingen het idee krij gen, dat ik geen zin meer in de sportraad heb, of dat ik het te druk heb, maar dat is beslist niet waar. Excelsior heeft mij dan ook als kandidaat opgege ven", is de reactie van Frans van Rijsbergen op zijn ontbre ken „Als de BVS op de rond- schnjving naast hun eigen voordracht, ook de overige door de verenigingen kandi daat gestelde mensen vermeld had, was dat misverstand er met geweest, De BVS wist tijdens de samen stelling van de voordracht niet eens. wie de overige kandida ten 2ijn". Frans van Rijsbergen vervolgt: „De sportraad, die nu zitting heeft, verzocht de ver enigingen kandidaten te stellen en misschien zitten er tussen de namen, die nu op het stads kantoor liggen, veel sterkere namen. Daar hoor je dan toch rekening mee te houden als bestuur van een belangenvereniging, die in het leven geroepen is voor de verenigingen en met andersom. Het bestuur van de BVS heeft nu in feite zichzelf voorgedra gen". Dit laatste ziet Frans van Rijsbergen niet als een princi pieel bezwaar. Hij: „Ik zie het zelfs ais een pluspunt, dat de BVS in de sportraad vertegenwoordigd is. De BVS zit dan met de neus op de feiten. Maar dat er gelijk twee in moeten, begrijp ik niet!" Een exacte verklaring voor het ontbreken in het rijtje van drie heett Frans van Rijsber gen niet. Het blijft bij gissen. "Men vindt mij waarschijnlijk met vereniginggebonden meer, omdat ik het afgelopen jaar geen bestuursfunctie bij Excel sior, waar ik trouwens al veer tig jaar lid ben, vervuld heb. Dat mag toch niet het krite- rium zijn om te bepalen of je je inzet voor de sportwereld, Ik heb me juist voor meer dan één vereniging ingezet. Anders ben je toch geen goed spor traadslid Frans van Rijsbergen heeft geen vrede met de gang van zaken. „Als de verenigingen vinden dat ik het niet goed gedaan heb, of als ze betere mensen naar voren menen te brengen, dan leg ik me daar volledig bij neer. Maar zoiets moet wel op een democratische wijze beslist worden. Trouwens, op de BVS-vergade- ring wordt morgenavond ook over drie nieuwe BVS-bestuur- sleden gesproken en die hoe ven m principe met achter de voordracht te staan". SP**** Ger Mak..morgenavond voor eigen publiek. Schiedam De nieuwste aan winst in de profronde van Schiedam, die morgen om kwart voor zeven van start gaat, is Ger Mak. De Schie dammer, die nog maar net pro fessional is, vervangt Nico Been wegens verplichtingen in het buitenland. Net als vorig jaar rijden de profs, die ge sponsord worden door het Schiedamse bedrijfsleven, ach ter demy's. Start- en finish van dit wielerevenement, dat bij de vorige aflevering zo'n kleine zesduizend bezoekers trok, is aan de Broersvest. Voordat de profs met het grote werk beginnen, start om half zes eerst de groep liefhebbers/- veteranen. De tachtig renners, waaronder bekende namen als Martin Drop, Sjaak Koever- mans, Wim de Koning en Jan van Geest, moeten veertig kilo meter afleggen. Bij de aanmel ding van deze groep heeft de organisatie, door het grote aan tal inschrijvingen, zeker zo'n veertig coureurs moeten teleur stellen. De rit van de professionals waarvoor burgemeester Arie Lems zelf het startschot geeft, gaat om de Grote Prijs van de burgervader. De acht combina ties zijn: Jan Breur (achter gangmaker Joop Zijlaard), Ger Mak (achter Hans Smit), René Pijnen (achter Maurice de Boe- vere), Danny Clark (achter Van der Hoek), Martin Venix (achter Noppie Koch), Leo van Vliet (achter Chris Smit), Cees Stam (achter Bruno Walraven) en Jan Brinkman (achter Dick Verdoom) Na dit eerste profgeweld ko men om kwart over zeven de amateurs aan bod. Onder ruim zeventig deelnemers bevinden zich onder andeme topama- teurs als Arie Versluis, Ton Griep en Jan Klomp. Wanneer de amateurstrijd is beslist, is het opnieuw de beurt aan de professionals, die dan een af- valwedstrijd (om de grote prijs van de Amstelbron), gevolg door een tijdrit, op het pro gramma hebben staan. Overigens zijn de problemen rond het parcours op de Broersvest, waar voor de niet- wielerliefhebbers een kermis is opgesteld, zo goed als opgelost Voorzitter Henk Breur van de Rennersclub Schiedam, die trouwens het weer als een veel groter probleem ziet, hierover: „De tijd, waarop nu begonnen wordt is natuurlijk vanwege het verkeer ongelukkig. Maar ik geloof dat alle mensen nu wel voldoende zijn ingelicht over de omleidingen. In ieder geval is het parcours wieier- technisch knap lastig. van Ouiju/EL Boon 7—5, 5—7, 6-4. D-groep Herenkelspel V. Mion- A. Buying 63, 64. Dames enkelspel C. Zwaarman-M. Verberg 36, 61, 6—2. Heren dubbelspel P. Kooij/R. Simon- F. van Daalen/W. Maas 6—2, 7—6. Dames dubbelspel T. Sampieman/A. Heemskerk—J. van Burg/A. de Koster 7—6, 64, Gemengd dubbelspel M. Verbei-g/J. van Strijen-C. Buchmesser/J. Schot 6—3, 6—4. Vlaardingen Hoewel FC Vlaardingen gisteravond met 2-0 het Belgische RC Gent achter zich liet, werd er erg slordig met de kan sen omgesprongen. Bovendien speelde het middenveld, met uitzon dering van Jan Lohman, erg zwak. Fn dat verband is de FC nog steeds op zoek naar een goede mid denvelder. De kans is daarbij niet uit gesloten dat Cees Bouman wordt teruggehaald, Hoewel de Vlaardingers met gave combinaties van vooral linkerspits Ronnie Schrier regelmatig voor de Belgische keeper versche nen, was hij voor de "OI- lander", evenals twee we ken terug thuis, een grote sta-in-de-weg. Vlak voor rust scoorde echter Rannie Schrier en in de tweede helft maakte Danny Molendijk er 2-0 van. Wim Rijl, die op trainer Theo Laseroms een goede indruk achter Het, liet twee reele scoringskansen onbe nut. In de tweede helft werd er weer volop gewis seld. Vlaardingen Sunlight; sinds drie jaar een "open" club, krijgt van de ge meente nog steeds een aparte behandeling. Het begon allemaal met een belofte, dat de zaterdag derde klasser een eigen ac commodatie zou krijgen, ergens in de Holywijk. De sportraad kwam daar echter snel van terug, om dat zij de Broekpolder, waar Vlaardingen gaat spelen, meer prioriteit wil de geven. Voorzitter Ab Schotel er- vaarde bovendien in de sectie voetbal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, dat hij weinig steun kreeg van de overige amateurclubs. Nieuw is nu weer het feit, dat Sunlight zelf zijn on derhoud heeft moeten be kostigen. Het argument van de ge meente is, dat de terreinen aan de Deltaweg particu liere grond is. Sunlight be taalt daarom ook geen huur aan de gemeente. „Maar aan het feit, dat wi) een "open" voetbalvereni ging zijn - de helft van de leden is niet werkzaam bij Unilever - gaat de gemeen te te snel voorbij", aldus één van de teleurstellende uitspraken van het be stuur. Zelfs een bemiddeling van de zijde van het gemeente lijk sportbureau om één van de sproei-instaliaties voor een dag te lenen (hu ren) kon niet door gaan

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4