1 Muzikanten uit Jamaica: Amin moet Woeden" Parkeren kost voortaan een kwartje per kwartiertje B 99 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1978 Buit nog onzeker Modehuis opent met een show Betrapt bij autokraak Slachthuis - buurt: plannen zijn rond Motorbruid Wijkbijeenkomsten VD/SC/WW 3 Vrij e Acadennie hinkend verder VI aardingen De Vrije Academie heeft haar programma voor het ko mende seizoen 78/79 ge presenteerd- Ten pro gramma waarin over de gehele linie flink gesne den is, maar waar de betrokkenen toch van hebben proberen te ma ken wat er van te maken viel. Als gevolg van de bezuinigingen zal de academie niet minder dan vijfhonderd lesuren af moeten slanken- De cursussen mode, etsen en zeefdrukken werden uit het pakket verwij derd- Een paradoxale si tuatie in feite, omdat de gene omwille van wie er bezuinigd wordt daar van nog eens extra de dupe wordt, de werklo ze- Coördinator van de Vrije Aca demie, Michel v. d, Lugt, be toonde zich dan ook allerminst tevreden. „CRM heeft een in consequent beleid gevoerd ten aanzien van de bezuinigingen. Er is op geen enkele wijze re kening gehouden met bepaalde centra met bepaalde achter gronden. Men heeft gewoon overal botweg het mes inge zet" Bijzonder jammer, vond Mi chel v.d. Lugt het ook, dat de peutercrèche zal moeten ver dwijnen. Instandhouding van die kinderparkeergelegenheid kostte de academie te veel geld. „Het betekent wèl dat moeders met niet-schoolga an de kinde ren in de toekomst buiten de boot zullen vallen. Jammer, want de vrije academie is er voor iedereen!" Ook de cursusgelden moesten dit jaar iets worden verhoogd, al heeft men het uiterste ge daan die verhogingen zo klein mogelijk te houden. Het is ten slotte 5% geworden. De avond cursus is ten opzichte van de dagcursus dan ook een half lesuur meer dan de dagcursist. Toch biedt het programma, on danks de haar door het rijk opgelegde slankheids kuur, nog best een aantal aantrekkelijke mogelijkheden. Ingeschreven kan worden voor de cursussen fotografie, tekenen en schilde ren, druktechnieken, getouw- weven, potten draaien, ruimte lijke vormen, edelsmeden. Ook zal er weer plaats zijn voor een Schiedam Bij een inbraak in het woonwagenkamp aan de Schiekade is voor enkele dui zenden guldens aan oud zilver, antiek en porcelejn buitge maakt De eigenaar van de woonwagen, de 35-jarige auto handelaar H. O., was op vakan tie zodat aangifte bij de politie werd gedaan door een familie lid, daardoor kon de precieze buit ook niet worden opgege ven. De woonwagen is door de onbekende inbrekers betreden na het forceren van een raamp- je. Uit huizen aan de Van Mus- schenbroekstraat en de Edison- straat hebben onbekenden res pectievelijk 500 en 1500 gulden buitgemaakt Schiedam Het gaat hard bij winkelcentrum Hof van Spa- land in Schiedamkethel; winkel na winkel opent zijn deuren voor het publiek. Donderdag is dat het geval bij Modehuis Sin- ke, een opening waaraan een feestelijk karakter wordt gege ven. Om 15.00 uur landen vier parachutisten op het grasveld bij het winkelcentrum met in hun bezit de voor de opening van de winkel noodzakelijke sleutel Meteen daarna begint ia het modehuis een modes how, die wordt gepresenteerd door vier beroepsmannequins, pe modeshow duurt tot 's avonds 21.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Hoek van Holland De Hoek se politie heeft twee autokra kers aangehouden. Het zijn een 22-jarige Marokkaan en een 23- jarige Fransman. Het tweetal werd betrapt bij het openbre ken van een auto nabij het kampeerterrein. Uit het ver hoor bleek, dat de mannen de afgelopen dagen minstens vijf gadere auto's hadden openge broken. Het duo is in hechtenis en aan de vreemdfi- overgedragen. SIGNALEMENT: naam: Does ras: bastaard terrier geslacht: vrouwelijk leeftijd: 1 jaar beharing: ruwharig kleur: bruin/grijs/wit Toen Does naar het dieren tehuis Hargaboeve aan de Sportlaan 2 in Schiedam werd gebracht liet zij iede reen weten dat zij dat niet zo op prijs stelde. Iedereen kon van haar een knauiv krijgen. Dat was natuurlijk niet zo leuk, want iedereen probeerde vriendelijk voor haar te zijn. Zij ging echter in haar kennel in haar mand liggen en duldde niet dat iemand haar benader de. Ook de mensen die kwamen kijken om een voor hen geschikte hond 65+- en kinderwerkplaats. Nieuw dit jaar: een cursus dra matische expressie. Deze laat ste kwam tot stand in samen werking met het Vlaardingse Centrum voor het Amateurto neel. Een compleet overzicht van het programma is verkrijgbaar bij het VW en bij de gemeentelij ke voorlichting op het stadhuis. Ook in het Hollandiagebouw aan de Oosthavenkade kan men het boekje verkrijgen. Mensen die om de een of ande re reden geen werk hebben en daarom een uitkering „genie ten" kunnen rich kosteloos voor de cursussen in laten schrijven. uit te zoeken wilde rij niet bij haar in de buurt heb- ben. Dat was een pro bleem, want op die manier zou Does nooit meer in een ander gezin terecht komen. Het vertrouwen moest haar weer terug gegeven worden. Met veel geduld en lieve woordjes is het uiteindelijk gelukt Nu springt zij van de ene hoek van de kennel naar de an dere om maar aandacht te krijgen. Heel uitdagend met haar ondeugende ogen kijkt ze je aan en ben je snel verknocht aan het dier. Het is duidelijk dat Does iets weg heeft van een ter rier. Haar kop heeft iets clownachtigs met haar leu ke oren. Aan de lijn wil ze nog wel eens trekken maar dat is begrijpelijk wanneer je alsmaar in een kennel zit en er dan een keertje uit mag. Does is wegge bracht, omdat zowel haar baas als haar bazin over dag moesten werken en Does dus de gehele dag alleen moest zitten. Dit vond Does niet 20 erg, maar haar baas en bazm vonden het voor het dier niet zo leuk de hele dag alleen. Wanneer zij met de auto mee mag heeft zij veel plezier en met kinderen spelen is voor haar hele maal het emde. Uiteraard is rij zindelijk. Ook is zij ingeent en kan dus direkt mee. In het begin zal men wat voorzichtig met Does moe ten zijn omdat zij voor vreemden in eerste instan tie nogal angstig is. Aan haar ogen kan men echter zien dat rij een ontzettend lief en aanhankelijk dier is. Ze is een zeer gehoorzame hond behalve toen zij op de foto moest. Dat is uiteraard begrijpe lijk wanneer ze net uit haar kennel is. Veel men sen willen graag hebben dat hun hond direkt luis tert wanneer men hem na twee weken vakantie weer ophaalt. De hond wil dan meestal niet direkt luisteren en dat is begrijpelijk. Ze zijn meestal veel te blij dat ze de baas weer terug zien. Hopelijk zal ook voor Does de tijd aanbreken dat zij enthousiast tegen haar nieuwe baas kan opsprin gen. Schiedam Alle plan nen voor dc verbete ring van de Slachthuis- buurt zijn rond: ook de belangrijkste werk zaamheden kunnen nu een aanvang nemen. Dat blijkt uit een ver slag van het project team Slachthuisbuurt, waarmee de fase van het planontwikkelen is afgesloten. Het project team dat zich al die tijd over de plannen heeft gebogen bestaat uit de bewonerswerkgroep Slachthuisbuurt, de ge meentelijke woning- dienst, bewonersvereni ging Schiedam-West, centrum De Kreek en de dienst gemeentewer ken Aanleiding tot het ver beteren van de Slacht huisbuurt waren de klachten die bewoners van de huizen in die buurt in 1974 hadden. Die klachten vielen sa men met de beslissing' van de gemeente om de verzakte straten weer op te hogen. Doordat er voor dat ophogen toch al werkzaamheden zou den moeten worden uit gevoerd, kwam men in de gelegenheid meteen de woonomgeving en de woningen te verbete ren. Voornaamste bezwaren van de buurtbewoners waren de slechte toe stand van de woningen, de verkeersoverlast, de geringe speelgelegen- heid en de slechte straatverlichting. Na lang overleg wer den er voor alle proble men oplossingen ge vonden; verschillende werkzaamheden zijn zelfs al uitgevoerd. Zo sdjn er al nieuwe schuurtjes bij een aan tal huizen gebouwd en zijn er al velschillende aspecten van de woon omgeving veranderd. Het rapport is zeer po sitief over het overleg tussen de gemeente en bewoners; beide partij en hebben moeten ne men en geven en op die manier veel van het overleg geleerd. Het he le project is zeer leer zaam; volgende projec ten kunnen op de erva ringen van de Slacht huisbuurt steunen. De commissie ruimtelijke ordening buigt zich op 15 augustus over het lij vige rapport van het projectteam. J Schiedam Roy Lem mer laat geen kansje glippen om Schiedam te confronteren met reggae, muziek waarbij al stam pend een brok maat schappijkritiek wordt geuit „ïdi Amin, blood up", schalde het dezer dagen over het Broers veld, toen Lemmer twee muzikanten uit het zonnige Ja maica naar zijn platenzaakje Midnite had gehaald. Jamaica is het land waar de reggae vandaan komt en dat Bob Mar- ley The Wallers als belang rijkste vertegenwoordigers in die muziekstijl heeft, min of meer toevallig, want er zijn veel reggae-artiesten die op ge lijke voet met hem staan - zelfs wat betreft de zonderlinge haardos ('t lijkt wel touw). Militant Barry en zijn producer Keith Hudson zochten Boy Lemmer op, omdat zij toch in het Hollandse rijn voor concer ten in Amsterdam, Groningen en - zondag aanstaande - in de Rotterdamse Doelen, voor een groot reggae-festival Achter de olijke blikken van het Jamai- c a an se tweetal, dat voortdu rend over het Broersveld aan het swingen en meezingen was, rit wel bittere kritiek op wan toestanden in de wereld. Daar van getuigt bijvoorbeeld de sin gle-op-elpee-formaat „Idi Amin, blood up", met een hoes waarop grimmig de gorilla van Oeganda prijkt Het nummer Hartelijk bedankt, automobilis ten, chauffeurs van de RET en de auto van Van Gend Loos, om ons, motortoerclub Schie dam, voorrang te verlenen toen wij luid claxonerend het bruid spaar Rïnus van Rij en Ingrid Voorwald naar bet stadshuis begeleiden op 4 augustus jongstleden (21e de krant van maandag 7 augustus). Maar bijzonder bedankt: de Schiedamse politie, die niet één maar wel twee oogjes heeft dichtgedaan en zelfs nog het verkeer heeft geregeld om alles goed te laten verlopen. „In Schiedam kan nooit wat," hoor je vaak. Nou, toevallig wèl! Nogmaals.iedereen be dankt! Het bestuur van MTC Schie dam Reggae-muziek op het Broersveld: van links naar Midnite-duo Roy Lemmer en David McDonald. maait militant Barry zit niet bij een bepaalde platenmaatschap pij. rechts militant Barry, producer Keith Hudson en het op kant twee van de disco-sin gle heet „Free black people". Het platenlabel is Conflict, Keith Hudson, 32 jaar geleden geboren in Kingston op Jamai ca, is de producer en militant Barry, ofwel Barry Dunn die maandag 29 jaar wordt, zingt erop. Vlaardingen Burgemeester en wethouders gaan binnenkort weer de wijken in voor hun driemaandelijkse bezoeken. Op donderdag 31 augustus wordt een wijkbij eenkomst in de wijk Holy gehouden. De verga dering begint om acht uur 's avonds en wordt gehouden in de speelhoeve, zaal .JDe Deel", Baamhoeve C. Agendapunten kunnen worden, ingeleverd bij c - wijkcentrum aan de Reiger laan 49, iele*' 2069. Op donderd ■- r-sptember wordt een wijkbij, eenkomst gei.-.uaen in de Vettenoordsepolder, in het wijkcentrum aan de Valeriusstraat 23, die eveneens om acht uur 's avonds begint Agendapunten kunnen bij het wijkcentrum worden ingeleverd of telefonisch onder num mer 354925. Voor beide bijeenkomsten geldt, dat drie weken van tevoren de onderwerpen voor de agenda moeten worden ingeleverd. Wie de vergadering sal voondttee is nog niet bekend. Voorlopig wordt bet explrimeut voort gezet om daar ten student van de technische hogeschool uit Delft voor aan te wijien, die ervaring beeft met inspraak, en begeleiding. Welke wethouders op de avonden vertegen woordigd dju is evenmin Schiedam Alle parkeermeters in de Schiedamse binnenstad heb ben een tariefsverandering gekre gen. Gistermiddag paste de Haar lemse firma Nederland de laatste parkeermeter aan aan het ge meenteraadsbesluit van een jaar geleden: voortaan kost parkeren bij een meter een kwartie per kwartier, in pltatx van een kwart je per half uur. De afgelopen weken zorgae die wijziging voor nogal wat verwar ring, omdat bij de tnt meter nog voor «an hall uur nr kwartje told en bij de andere meter, die an al was aangepast, voor een kwartier. Sinds gisteren zijn alle meters in het centrum gelijk. De maximale parkeertijd blijft op sommige plaatsen wel verschillen. Hooguit een half uur mag een auto geparkeerd staan bij de me ters in de Lange Nieuwstraat Een heel uur achtereen mag ge parkeerd worden aan beide zijden van de Lange Haven, van de Ap pelmarkt, van de Broersvest en van de Tuinlaan (inclusief de ver bindingsweg teganovar hat post kantoor); verder geldt de maxi male tijd van een uur voor de Vismarkt, de Koemarkt, de Bui tenhavenweg, de Westvest, de Sin gel, de Kreupelstraat, de Ooie- vaarssteeg, de Grote Markt en het stukje Lange Nieuwstraat bij Sla venburg. In alle gevallen gaat het uiteraard om parkeerplaatsen bij een meter, Twee hele uren aan één stuk door mogen auto's nog staan aan beide zijden van de Kotterdamsedijk, een deel van de Broersvest en - buiten het centrum - het Rubens plein. Schiedam „Heer in het verkeer" is een pre dikaat, dat niet op iede reen van toepassing is. Dat bleek gisteren weer eens, toen twee 21-jari- ge Schiedammers met elkaar op de vuist gin gen. Oorzaak van het handgemeen: de ene autobestuurder had de andere gehinderd; de twee wonden rich hier over zo erg op dat de voertuigen werden ver laten en alle vocale re gisters werden openge trokken. Waarschijnlijk wist het duo rich op die manier nog niet duide lijk genoeg uit te druk ken, zodat tot zwaarde re middelen werd over gegaan. Van beide kan ten vielen verschillende klappen, waarna zelfs enkele omstanders zich ermee meenden te moe ten gaan bemoeien. Voordat de zaak echter uit de hand dreigde te lopen nam de politie beide vechtlustigen mee naar het bureau. Een einde maken aan de twist lukte de politie echter met. Beide Schiedammers overwe gen een aanklacht te gen elkaar in te dienen wegens mishandeling. Beiden houden vol: „Hij begon".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3