Koevermans snelste veteraan SPPïi ©TIPS SPORT SW werkt aan splitsing met amateurs Gekleurde kleding taboe op „Soenda" De Hoek ingedeeld BUjartkalender WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1978 René de Boer verliest fiets Weds trijdleider Houdijk: „Ik doe het met tegenzin VD/SC/WW 5 Rotterdam Sinds het onver wacht heengaan van Pedaalridder- secretaris Paul van Nunen organi seert de Rotterdamse wielerver eniging elk jaar een naar hem genoemde wielerdag. Zoals ge woonlijk schreven weer veel ren ners in, wat enkele zeer boeiende wedstrijden tot gevolg had. De strijd bij de liefhebbers,'vetera nen was er één die lange tijd door het peloton werd beheerst. Het ho ge tempo en het zware parkoers hadden wel tot gevolg, dat velen vroegtijdig naar de kleedkamer moesten. Echt belangrijke ontsnap pingen had dit echter niet tot ge- UCYjU 4, JJliUIUUIU zttnde 3 en JAC 3. volg, In de laatste ronden slaagden de liefhebbers Martin Drop, Hans Lap en Harry Kaptein er wél in een ontsnapping op touw te zetten. Zij kregen gezelschap van onder ande re Dolman, Michielsen, Stolk, Koe- vermands en Brinkman en lieten zich niet meer door het peloton inrekenen. De eindsprint van de vluchtgroep werd gewonnen door een sterk koersende Hans Lap. die de fel aandringende Vlaardinger Drop voorbleef. Hoewel veteranen en liefhebbers één wedstrijd reden werden zij wel apart geklasseerd. Sjaak Koevermans spurtte zó goed dat het hem de overwinning bij de veteranen opleverde voor een toch weer van voren koersende Manus Brinkman en Ruud Liebrechts. Uitslag liefhebbers: 1. H. Lap (A). 2. M. Drop (C), 3. H. Kaptein (C), 4. T. Dolrnan (B), 5. Michielsen <P). 6. P. Stolk (P), L. van Hoorn. 8. N. Moerman (C), 9. Ter Horst, 10 Ummels. Uitslag veteranen: 1. J. Koever- mans (C), 2. M. Brinkman (S), 3. R. Liebrechts (O, 4. H. Hoek <A). 5. J. van Geest (C), 6. L. Flier. 7. F. van der Gaag (C), 8. A. v. Cleef <HR>, 9. M. Zomer (P), 10. J. Fran ken (P>. Amateurs De amateurs/nieuwelingen kenden niet de ca. 80 vertrekkers die bij de eerder beschreven categorie van start gingen. Toch ging ook hier een aantrekkelijk rennersveld van start, dat vrij snel gedeci meerd werd door de aanzienlijke krachtsverschillen in deze catego rie. Werkelijk van aparte klasse was het trio Dik van Kesteren, Jan Zuïdweg en René de Boer. De Boer leek geen last te hebben van de vakantie die bij net achter de rug had en koerste lustig in het al snel ontstane kopgroepje mee. Terwijl achter de drie leiders het rennersveld volkomen aan stukken werd gereten, werd al snel duide lijk dat de winnaar niemand an ders kon zijn dan één van de drie leiders. René de Boer kan in een eindsprint gevoeglijk worden afge schreven, zodat de kenners as had den uitgemaakt dat het zou gaan tussen Zuidweg en Van Kesteren. Dat gebeurde dan ook gehec-! vol gens verwachting, zij het dat de Pedaalridders niet „hun" Dik van Kesteren mochten gaan huldigen. Feijenoorder Jan Zuidweg bleek in de laatste meters toch sneller dan Van Kesteren. zodat hij de grootste Van Nunen-beker mee naar huis mocht nemen, René de Boer wachtte nog een zeer bittere pil, die niet werd veroor zaakt door het feit dat hij niet won. dat had hij ingecalculeerd. Wat hij niet had kunnen vermoeden was het feit dat iemand zijn fiets - toch altijd gauw een tweeduizend gul den - na de wedstrijd had ont vreemd. Uitslag amateurs: 1. J. Zuidwea (F). 2. D, van Kesteren (P). 3. de Boer (C), 4. H. Soek <P), 5. L, Noppen (M). 6. C. Speclpenning, 7. T. Steens (H), 8. A. Blok (P). 9. L, Smits. !0. Boeeaner (B). Uitslag junioren: 1. P. van der Linden (P). 2. P. Balvers (H), 3. E. Wittekoek (C), 4. D. Orgers (P), 5. T. Groene- veld (M). Hoek van Holland Het zaterdagteam van Hoek van Holland is voor de nieuwe competitie ingedeeld in de tweede klasse B. Samen met: Bizon. SML '46, BSC '6B, Taurus, Quick Steps, PGS, Arentsburg, Graaf Willem/LL Vac, Asso en GDA. In de tweede klasse A zijn dat: Prov ZH, MVO '72, Tonegido, DHL, Escher Boys, SVGW, Marine. NSEM, FC Veurse Boys '78, ANMB, DvJ en PVS. In de reserve hoofdklasse speelt Hoekse Boys 2. samen met: Vitesse D 5, Blauw Zwart 2, Maasdijk 3. npvin 2 rhiinnnrri 9. RAS 9 ^omrwr AJtiuc 9 rtVr1 9 ÏTrtZPO Schiedam Bij SVV stapt Daaf Scheepmaker, na 21 jaar penningmees ter te zijn geweest, op. Kandidaat is J. Schra, terwijl, wanneer de leden daar op 16 augustus mee accoord gaan. B. Zoet mulder als tweede pen ningmeester zal gaan fungeren. In de plaats van J. Ris, die gaat ver huizen, heeft het bestuur A. Pronk kandidaat ge steld, thans nog secreta ris van de amateurs. Aanvulling voor het hoofdbestuur, dat uitge breid wordt tot negen man. zijn: R. en A. van Dijk. Hel spektakel moet weer terugkomen bij Harga. Vlaardingen/Schiedam Het district Schiedam van de biljartbond heeft volgend jaar maart de organisatie van ■fc gewestelijke kampioenschappen Mtste klasse libre. Om precies te zijn [>P 23, 24 en 25 maart. Het district begint overigens 4 septemher al met de voorwedstrijden voor de vijfde «asse libre, die tot 5 oktober duren. De finale hiervoor is 20, 21 en 22 oktober. pe Voorwedstrijden derde klasse drie banden klein beginnen eveneens op 4 september en eindigen op 5 oktober. districtsfinales zijn op 3, 4 en 5 [wveinber. De voorwedstrijden vierde Was libre duren van 9 oktober tot 10 november. De finales hiervan zijn op 17,18 en 19 november. Voor de derde klasse libre zijn de voorronden tussen 30 oktober en 1 december. En de finales op 8, 9 en 10 december. Voor de tweede klasse libre zijn de voorronden tussen 4 december en 19 januari. De finales op 26, 27 en 28 januari. Voor de eerste klasse libre zijn de voorronden tussen 2 januari en 8 fe bruari en de finales op 16, 17 en 18 februari. De voorronde van de tweede klasse driebanden klein is gepland tus sen 16 januari en 22 februari. De finales hiervan zijn op 2, 3 en 4 maart. O Biljartvereniging De Kroon recipieert volgende week zaterdag ter gelegen heid van het 25-jarig be staan. Tussen 15 en 17 uur in café De Kroon aan de Hoogstraat in Vlaard le gen. O VLTC heeft een bouw vergunning aangevraagd voor het oprichten van een clubgebouw op de Vlaax- dingse landijsbaan in de Broekpolder. Zoals bekend willen de Vlaardingse ten nissers daar volgend jaar gaan spelen. P Bij korfbalclub ODO gaat vrijdagavond 25 au gustus de officiële opening van het clubhuis gepaard met een receptie. De dfag daarop is er „open huis" voor iedereen. O Het sportbureau in Schiedam heeft Ursus een brief gestuurd haast te ma ken met de bouw van de nieuwe accommodatie aan de Parallelweg. GSS staat te trappelen van ongeduld om naar het complex van Ursus te verhuizen. Q Omdat de functie van trainer/coach onverenig baar is met die van be stuurslid, heeft Freek Veer voor de laatste be dankt. „Dat de overige le den een functie in het be stuur hebben is ook niet gezond", aldus een nota van de voorzitter, „maar er zijn bij Harga geen ge schikte kandidaten over". Bij dezelfde korfbalclub moet de selectie min of meer verplicht tweemaal per week gaan trainen. Het beleid is er verder op ge richt dat er meer in de sportzaal zal worden ge traind dan in (te) kleine sportzalen. Vlaardingen In de tenniswereld zijn de menin gen nog sterk verdeeld over de bij wedstriidtennïs geldende normen ten aanzien van de kleding. Zo vermeldt een bord op het Schiedamse park Spie- ringshoek, dat gekleurde tenniskleding toegestaan is mits broek, shirt en sokken in dezelfde kleur egenzm uitgevoerd zijn. Op toernooien worden echter ande re normen gehanteerd. Cees van Meurs ondervond dat op het toernooi van Be Quick, waar hij als tegenmaatregel voorspelde, volgend jaar op het districtstoemooi met andere B-spelers een „gekleurde dag" te zullen houden. De tenniskle- ding deed méér stof opwaaien, Bijvoorbeeld toen Nico Kuy- pers in het TSF-toernooi niet meteen blauwwit trainingsjack nand Houdijk: „Ik vind ge kleurde kleding, mits het ten niskleding is en geen afgeknip te spijkerbroek, prachtig. Ten nis is een individuele sport De manier waarop je je kleedt heeft met een stukje persoon lijkheid te maken, en dat mag je niet onderdrukken". mocht spelen, bij een beslist niet aangename temperatuur. Paul van der Berg ondervond tijdens de promotiewedstrijd van Holy, dat een rode spencer niet op prijs gesteld wordt. Binnen de wedstrijdleiding van het toernooi op Soenda. dat tot en met zondag duurt, zijn de meningen over dit onderwerp verdeeld. Wedstrijdleider Wij- „Er wordt mee geschermd, dat witte kleding meer hygiëne biedt. Vroeger werd het goed op een wasbord gewassen en in de zon gebleekt". Wïjnand Houdijk vervolgt: „Bij de hui dige stand van de wastechnie ken is gekleurde kleding net zo hygiënisch. De regels van de tennisbond passen niet meer in deze tijd. Toch ben ik ver plicht me er aan te houden, dat er in dit toernooi in het wit gespeeld wordt, al doe ik dat met tegenzin. Die regels van de bond zijn trouwens niet eens consequent!". Wijnand Houdijk doelt met het laatste op een regel in het toer- nooireglement van de KNLTB: „Van 1 mei tot J oktober van elk kalenderjaar is het de deel nemers verboden te spelen in kleding met een andere kleur dan wit Afwijking van deze bepaling is slechts toegestaan na toestemming van de wed strijdleider, die op het moment van aanvang van de partij in functie is". „Ik heb volgens deze regel van de landelijke bond als wed strijdleider dus het recht niet- witte kleiding toe te staan. Het district Rotterdam (waartoe Schiedam, Vlaardingen en Maassluis behoren) geeft ech ter andere richtlijnen", merkt Wijnand Houdijk over de wir war van regels op. „Van 1 mei tot 1 October van elk kalender jaar is het de deelnemers ver boden te spelen in tenniskle ding met een andere kleur dan wit. Wedstrijdleiders geven met de aanvraag van hun toernooi te kennen met deze regel ac coord te gaan en zullen gedu rende het toernooi niet van de ze regel afwijken", luidt de te genstrijdige richtlijn van het district, waartoe besloten werd omdat"...op het toemooifront diverse uitwassen hebben plaatsgevonden" volgens de commissie wedstrijdtennis. De commissie kan zich al schrap gaan zetten voor de door Cees van Meurs aange kondigde „gekleurde dag", waarover hij eerder in deze krant opmerkte: „De mensen van de bond moeten eens door krijgen, dat tennis er voor de tennissers is, en niet voor de bonzen". Paul van der Berg ....geen kleuren... Schiedam Het 75-jari ge SVV is naarstig op zoek naar een nieuwe structuur, omdat de overheid, die met veel geld de gezondmaking van het betaalde voetbal wjl bevorderen, als voorwaarde stelt dat er een duidelijke scheiding tussen profs en ama teurs moet komen. Daar mee zal dan een einde komen aan die ene grote Schiedamse gemeen schap, die vanaf 1954 in ons land betaald voetbal speelt. Het bestuur gaat er wél van uit, dat een amateur-afdeling onmis baar blijft voor een goe de continuering van het betaalde voetbal. t^^menam iiiNiwi ,imvv,auam Wanneer de voorwaarden een maal hekend zijn, zal SW niet schromen een sphtsingsvorm aan zijn leden voor te leggen. „Gezien het feit", aldus het zo juist verschenen jaarverslag, „dat SW. ondanks alle stor men in hel betaalde voetbal, een bruisende en gezonde v-er- enigingsvorm heeft kunnen be houden, menen wij vanuit die basis een nieuwe structuur vorm te kunnen vinden". Eindelijk overheidssteun! Iets nieuws voor SW, dat jaren tevergeefs bij de gemeente heeft moeten aanklopen. Uit dat gezichtspunt heeft SW al jaren lang de eindjes aan el kaar moeten knopen. „Men kan", gaat het verslag verder, „SW verwijten risicoloos te hebben gewerkt en kruide niersvoetbal te bedrijven, zon der financiële steun menen wij dat dit tot nog toe het enig juiste beleid is geweest". SW realiseert zich ook, dat die self-supporting weinig perspec tief inhoudt. Voor het nieuwe seizoen bijvoorbeeld zal de eer ste dïvïsiedub weer moeten roeien met de riemen die zij heeft". In het totaal beeld van het Nederlandse betaalde voet bal", schrijft het bestuur ver der, „is het niet veel anders en vooral dit seizoen goed merk baar. De clubs die wél hebben gewerkt met subsidies, zowel van overheid als bedrijfsleven, staan er in het algemeen nog slechter voor dan wij. In vele gevallen zijn de schuldenlasten hoog de pan uit gerezen". Trots Hoewel va-banque politiek in het betaalde voetbal nu een maal uit den boze is, gaat SVV er van uit geen onverantwoor de lasten aan te gaan. „Wij hebben ons met het gevoerde beleid zonder moeite kunnen handhaven", aldus het jaarver slag. „Wij zijn nog steeds ge zond, zonder zorgen en er trots op, dat SW's naam elke zon dagavond door de ether klinkt". SW verwacht dit seizoen over heidssteun. „Voor buitenlan ders", vervolgt hét verslag, „zal het inmiddels een vrij onover zichtelijke zaak zijn geworden, gezien de vele rapporten die aan de materie betaald voetbal zijn besteed. Was er enkele ja ren terug het al weer gewraak te rapport Christiaanse, het af gelopen jaar heeft een nieuw ■benoemde stuurgroep van het ministerie van CRM een finan cieringsplan ontworpen, waar van men nu nog steeds de scherpe kantjes afslijpt". Dat hierbij stringente controle voorschriften in het leven wor den geroepen, acht SVV van zelfsprekend. De Schiedamse club verwacht, dat de fmatïeie- le injectie voor het betaalde voetbal dit jaar een feit gaal worden. Over het afgelopen seizoen, schrijft SW aan de vooravond van zijn ledenverga dering, dat de prestaties op de beslissende momenten zijn te gengevallen. „Kwaliteit is er, maar grotendeels door een mentaliteitskwestie kwam het er niet uit. Parallel liepen daar mee de financiële opbreng sten". Onder het motto: geen resultaat geen publiek. In het jaarverslag doet SW tenslotte een oproep aan de leden om het kader, waarvan er in ons land een tekort is van 75-000, uit te breiden. „Een enkel uur tje per week is het minste wat wij vragen". Bestuur SVV geen verwijten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5