MAARSCHUWIfp Zwemmen hij oeverbos is levensgevaarlijk Schiedam heeft slechts drie straatmuzikanten Kraan scheepje 'ÖÖR STEILE OEVER DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 Programma Maassluise speelinstuif Eerste paal water - showroom Wipperspad nog steeds afgesloten Valpartijen van 1 en 8 meter Feike Asma op het orgel Aanvragen hinderwet vergunning Raad weer in gemeente- huis' Gemeente- foutje Hans Heuschen: „Niet spontaan, als je eerst naar politie moet" VD/SC'WW 3 Maassluis Het programma van de tweede week van de Maassluise speelinstuif in De Koningshof aan de Uiverlaan 20 luidt als volgt: Maandag 34 augustus: 10.00- 16.00 uur handenarbeidactivi- teiten, zoals reliëfslaan, houtbe werker!, emailleren, tempex- snijden, werken met papier, verf en waardeloos materiaal, machinale en creatieve textiel- bewerking en make up. Sport en Spel: Apenkooien in een gymzaal (vertrek vanaf De Ko ningshof)- Leeftijden: *s mor gens 6-9 jaar, 's middags 10-12 jaar, 11.00-15,00 uur tekenfilms. 13,30-15.00 uur volksdansen. Dinsdag 15 augustus: 10,00- 16.00 uur handenarbeid- 10,00- 12.30 uur alternatieve sportdag, 's Middags spelletjes. 11,00- 15.00 uur film. 13.30-15.30 uur poppenkast. Woensdag 16 augustus: 10,00- 16.00 uur creatief berigzijn. Zeskamp. 11.00-15.00 uur film met Stan Laurel en Oliver Har dy (de Dikke en de Dunne). 13.30-15.30 uur volksdansen. Donderdag 17 augustus: 10.00- 16.00 uur creatief bezigzijn en handenarbeid. Tuinieren en spelletjes. 11.00-15,00 uur. Film: Klein Duimpje. Vrijdag 18 augustus: Olympias- porfhal, Rozenlaan; Pretfesti- val. Maasland De heer Ooms jr. slaat morgenmiddag om vier uur de- eerste paal voor de her en nieuwbouw van de water sportshowroom aan het Huis ter Lucht I in Maasland. Deze gebeurtenis is meteen de offi ciële start van de bouw van réparatiewerkplaatsen voor ca ravans. Maasland Het pad langs de vliet in Maasland, het Wipper spad, is nog steeds voor alle verkeer afgesloten. Het bedrijf Ooms heeft het hek niet weg gehaald. Hoewel het een openbare weg betreft, heeft de gemeente Maasland niet de bevoegdheid tegen het bedrijf op te treden, zo bleek uit het antwoord van burgemeester Jaap van den Brink op vragen van het WD- raadslid Nico Gautier. Volgens Van den Brink is het een taak van het provinciaal bestuur. Gautier heeft sterk de indruk, dat het bedrijf Ooms een loop je met de gemeente neemt, door na verzoeken het hek niet weg te halen. Hij dringt erop aan, dat daadwerkelijk wordt opgetreden, „desnoods met de mobiele brigade". Van den Brink zegde hem toe gedeputeerde staten opnieuw op de zaak te wijzen. Schiedam Het opstapje van bos S3 heeft de 70-jarige G. v.d, B. zoveel moeilijkheden opgeleverd, dat hij zijn even wicht verloor en ten val kwam. De GG en GD bracht de man naar het gemeentezie kenhuis, waar geconstateerd werd dat hij een hersenschud ding had opgelopen. Om tien over half negen dins dagavond heeft de 14-jarige P. L. geprobeerd langs de regen pijp van de Mgr. Bekkers- school aan de Eduard van Bei- numlaan omhoog te klimmen. Toen de jongen, die een bal van het dak van de school wil de halen, op een hoogte van achter meter was gekomen, liet hij de pijp los en viel naar beneden. Hoewel hij uitwendig slechts enkele schaafwonden had opgelopen, werd de jongen ter observatie naar het ge meenteziekenhuis gebracht «•oor t*rt LEVEREN, SCHOONMAKEN EN REPAREREN van uw panen nu/ Smederij Oaub. CattateuraUr. S0, i/lurtlnoen. T»l 14.30-96. Wij zouden hot wei m willen pompen. Voor SCHRIJF-, TEL- en REKENMACHINES. KASSA'S en TE- LEFOON0EANTWOORDERS «ent Ui ten Dij AVEHA. Meer dan 1000 ma chine* m voorraad. Prijzen v.A 95-- aveha KantoonnacWne te- pon B-V. veritoop en iedvucH* dien*Schieweg 45. R'öam, t»L 66.6437. ook zaterdags geopend. OTRO£n 2 CV 6, moi *72, 88,000 900.-. Tel. 010-357272. (In D« weekend). Alleenstaanden oezeHigriojd en DAN SEN in de ..üindraalór". zaterdag avond 8 uur- W.i 010-356400 - 015- 587066 Wij zouden hel er wol in willen pompen: voor SCHRUF- TEL- on RE KENMACHINES. eorate kijken trfj A.V.E.KA. moor dan 500 tnecftinoa ir oriaidej* geopend A.V.ÉHA ir»w- taur* ven kantoormachms. ScHto- wofl 50. telefoon 010-660437. Rotter- Vlaardingen/Maassluis Veel mensen weten het niet: het „Strandje" bij het oeverbos Lickebaert is helemaal geen strand en nooit ais zodanig bedoeld ook. toch krioelt de Nieuwe Waterweg daar op mooie, zomerse dagen van de watersportrecreanten. Zelfs windsurfing begint bij het oeverbos al aarze lend zijn intrede te maken. Maar alle schijn ten spijt, zwemmen in de Nieuwe Waterweg is levens gevaarlijk en verboden bovendien. Op verzoek van de gemeente Vlaardingen heeft rijkswaterstaat in de vloedlijn een paar borden geplaatst die dit nog eens extra moeten onderstrepen. Maassluis Feike Asma be speelt zaterdagavond 19 augus tus het orgel van de Grote Kerk te Maassluis. Op het ge restaureerde orgel speelt hij werken van Jan Zwart (cano- nisch voorspel, psalm 84), Ba ch, Brahms, Karg, Chaix en Al ex andere Guiimant (Eerste symfonie in d mineur). Hij be sluit met eigen werk: Fantasie over de Avondzang. Aanvang van het concert: 20.15 uur. De Kerk is vanaf 19.30 uur open. Vlaardingen Vier Vlaar- dingse bedrijven hebben bij het openbaar lichaam Rijn mond een hinderwetvergun ning aangevraagd, welke wordt verleend of geweigerd door de dienst Centraal Mi lieubeheer Rijnmond in Schie dam. De firma De Goede wil een schildersbedrijf starten aan de Eendrachtsstraat 29. G S Holland bv is van plan een pand aan de Deltaweg in te richten voor de bewerking van hout, textiel en metaal. De heer J, A Koetsenruyter wil in de Zwanensinge! 3 een snackbar openen en Mobil Oil bv wil haar servicestation aan de FJo- ris de Vijfdelaan 3 uitbreiden. Dat de situatie inderdaad le vensgevaarlijk is bleek onlangs toen een man, niet ver van het recreatiegebied, in het drukst be vaar de scheepvaartskanaal van Europa verdronk. Vooral bij eb is de zuiging er uiterst riskant. Maar vooralsnog lijken de watersportrecreanten er zich weinig van aan te trekken. Het oeverbos, dat tijdens een mooi weekend goed is voor zo'n tweeduizend bezoekers, vormt met het „strandje" een zeer verleidelijke uitnodiging voor zwemmers en pootjeba ders. „Dat strandje is eigenlijk niets meer dan een zandopslagplaats van rijkswaterstaat. Bij de rea lisering van het oeverbos had den wij beslist niet gerekend dat de waterrecreatie daar zo'n hoge vlucht zou nemen". Aldus de heer V. d. Hammen, lid van het recreatieschap „Licke baert". Het recreatieschap heeft in het ontwerpplan van het Licke- baertsgebied een aantal kreken opgenomen. Daar zouden even tuele vaar- en zwemluatigen wèl hun gang kunnen gaan. Zwemmen in de Nieuwe Waterweg is uiterst gevaar lijk. Niet alleen vanwege de golf slag en de steile oever, zoals deze borden vermelden, maar meer nog vanwege de verra derlijke zuigings- kracht die voorbij komende schepen produceren. „Tot nu toe is de situatie echter zo, dat, willen wij de zwem mers in de Waterweg tegen zichzelf beschermen, de politie wel aan het bekeuren kan blij ven. Er zijn er zelfs bij die op een luchtbed naar de overkant proberen te komen!", zegt de heer V.d. Hammen. Van de rijde van de Vlaar- dingse politie komt het bericht, dat nu de borden geplaatst zijn, men daar een goede aan leiding in ziet, voortaan stren ger op te treden. Maasland De eerstvolgende raadsvergadering van Maas land vindt weer in het gemeen tehuis plaats. De verbouwing van het raadhuis nadert de eindfase. Door het bijtrekken van de se cretariskamer is de raadszaal aanzienlijk vergroot In de loop van de volgende mdand zal de bevolking de gelegenheid wor den geboden het nieuwe inte rieur van het gebouw te bezich tigen. De volgende raadsvergadering is op 29 augustus. Dan wordt afscheid genomen van de ver trekkende raadsleden. Op 5 september vindt de installatie van de nieuwe raad plaats. Schiedam Zelfs bij de gemeente Schiedam worden er weieens (slordige) foutjes ge maakt. Overduidelijk bleek dat kortgeleden weer, toen de buitenwe reld de indruk werd ge geven dat Bar Intiem, het pand naast het Zak kendragershuisje, een lichtreclame wilde gaan voeren. Bar Intiem is j gevestigd in het pand aan de Oude Sluis nummer 17, lichtrecla me echter was aange vraagd door fotograaf Concisquin die het pand aan de Oude Sluis nummer 3 betrekt Waarschijnlijk is er bij het overtypen van alle gegevens een foutje ge maakt; nummer 3 is bij dat overtypen veran derd in nummer 17 met als gevolg dat de bar nu ineens een vergun ning dreigt te krijgen voor lichtreclame en de fotograaf niet Feit blijft dat zoals al eer der in onze krant is ver meld, het karakter van de Oude Sluis door het aanbrengen van 'de lichtreclame verstoord dreigt te worden. Al leen als omwonenden tegen de beslissing zou* Iden protesteren, blijft de lichtreclame uit Schiedam In de Wiltonhaven ligt een kraanschip, öp zich niets bijzonders, er zijn wel meer kraanschepen die, bijvoor beeld voor reparatie, de werf Wilton-Feijenoord in Schiedam bezoeken. Dit geval is echter iets anders dan alle andere. Het „schip" heeft nogal ongewone afmetingen, de lengte bedraagt 145 meter, de breedte 52 meter en de hoogte 36 meter. Met die enorme hoogte torent het schip met gemak boven alle gebouwen in de Schiedamse en Vlaardingse onmiddellijke omgeving uit. Mede door die vreemde afmetin gen heeft het schip weinig van een vaartuig weg; het lijkt, vooral voor een buitenstaander, meer op een dok dan op een boot. Toch blijkt het geheel te kunnen varen en, grootte en gewicht in aanmerking genomen, niet zo zachtjes ook. De snelheid die bereikt kan worden bedraagt 9 knopen of 16 A 18 kilometer per uur. Het schip is dan ook op eigen kracht naar Wilton komen varen, alleen het laatste stuk is het (de haven in) gesleept. Het kraanschip is in Japan gebouwd en vaart onder Paname se vlag; begin vorige week kwam het in Schiedam aan voor reparatiewerkzaamheden. Wilton mag de reparatie ter hand nemen dankzij de reputatie die de werf in de wereld heeft op het gebied van kranen. Het hijsvermogen van de kraan bedraagt 2000 ton, iets wat alleen door de zo vreemde bouw bereikt kon worden. Experts beweren dat het schip onder 90% van de op de Noordzee voorkomende weersomstandighe den haar werkzaamheden kan blijven verrichten- Drie muzikanten durfden tot nog foe in Schiedam de straat op. Drie maar? „Het is dat papiertje namelijk, hè, dat je moet halen op het politiebureau. Daar zit het hem in, namelijk. De schroom is veel te groot Als je wilt spelen, ergens hè, spontaan en zo, leuk, dan moet je dat meteen kunnen doen en dan moet het piet nodig zijn dat je eerst bij de politie een vergunning afhaalt, want dan is het natuurlijk al veel minder leuk". Hans Heuschen heeft er de mond van vol Hij is een van de drie Schiedamse straatmuzikanten. Veel te weinig, vindt hij. De stad leeft nog niet genoeg. Ze durven niet Namelijk, n „Maar er is best belangstelling voor, hoor, want als je geluk hebt, en zo. dan haal je in anderhalf uur wel een paar tientjes op. De mensen kijken echt wel naar je. Ze blijven er niet voor staan, hoor,maar ze wijzen ook niet naar hun voorhoofd Er zou veel meer muziek gemaakt moeten worden op de Hoog straatdan wordt het er namelijk veel gezelliger en zo, hè". Jasper de Koster was de eerste. In het verleden stond hij met zijn gitaar al op verschillende plekjes in de binnenstad van Schiedam, en oak in het Rotterdam' se centrum tokkelde hij erop los, dat het zo'n lust was dat hij van straatmuzikant zelfs zijn beroepwilde gaan maken. Hij is ook een uitstekend muzikant, zei een ieder die hem kende. Samen met Jasper de Koster trok Hans Heuschen onlangs de Hoogstraat op. Een debutant op straat, maar zonder plan kenkoorts (of zo), want door zijn mede. werking aan verschillende theaterstuk ken - zoals de Schiedamse jubileumre vue .JCrijgh de claere" in Passage, drie jaar geleden - had Hans Heuschen het al a/geleerd om publiek te schuwen. Met beklodderde gezichten stonden Jasper en Hans te spelen. Op gitaar en een soort mondorgel - accordeon, noemt Hans Heuschen het Vrolijke liedjes ,Js je moeder niet thuis?" Bedoeld als parodie op Nico Haak, die op dat moment iets verder op de Hoogstraat samen met Ad Visser een platenzaak opende. En zowaar was er afgelopen zaterdag, aangemoedigd door Heuschen en De Koster, een derde muzikant, zittende op de Hoogstraat, zingende met luide en klare stem, driftig gifaar spelende: Wil lem-Jan Notenboom, die eerderal op het terras van café 't Vierkantje zonnige klanken had laten horen. En daarmee is meteen het nauwe verband tussen café- en straatmuziek aangegeven, want bin nen de muren van 't Vierkantje hoort men ook wel eens heel vrijblijvend le vende gitaarmuziek (heel mooie, van Fred Hooghuis) of olijke zang van de MIP1S, een initiatiefgroep die zich ten doel stelt meer gewicht aan Schiedamse zaken te geven en bijvoorbeeld al pleitte voor meer activiteiten in de muziekkoe pel van het Juliana park en op het Plan tagepodium - en daarbij gaat het dan weer om theater in de openlucht Voorlopig zijn er maar drie straatmuzi kanten. Hans Heuschen op melodica en Jasper de Koster op gitaar: „Is je moeder niet thuis?"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3