Zwaluwen heeft tijd nodig 1 1 Bloemen voor Ron Smit na schitterende finale Jan Breur weer winnaar SPORT Ronde van Maasland: meteen succes Uitslagen Ger Mak voor het eerst als prof in Schiedam Gestaakt SVV slaat na rust toe MSV krijgt pak slaag HDYS winnaar Programma Juventus DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 SCA/D/WW4 9-,ïTd-J Jan Merrelaar: eerste wedstrijd voor Zwaluwen Vlaardingen Na de matige oefenwedstrijden tegen RFC (1-0) en SEV d-i) kon Zwaluwen eindelijk weer eens een behoorlijke uitslag neerzetten. Het werd, na een 1-1 ruststand, uiteindelijk 4-1 voor de Vlaardingers die, in het duel tegen het lang niet complete Hiliegersberg zeer slordig met de kansen omsprongen. Trainer Theo de Waard, al zo'n drie weken met de training bezig:, „Het belangrijkste is dat er kansen gecreeerd worden. Maar inderdaad moeten we nog wat trefzekerder worden". Vooral spits Dick Schouten, die wedstrijd de lat raakte, zegt; overigens opvallend veel over tredingen nodig had, miste no gal wat kansen. Zwaluwen moest zelfs de hulp van een Hillegersberg-verdediger inroe pen om aan de leiding te ko men. Deze speler haalde, de diep in het strafschopgebied doorgedrongen. Emest Kegel onnodig de bal van de voe ten, precies langs zijn uitgelo pen doelman 14). Deze stand werd weer gelijk getrokken, toen Ab Nijgh hij had wei nig te doen een hoge voorzet ongeconcentreerd behandelde, waardoor de bal door zijn han den glipte: i-i. Na de rust zetten de Vlaardin gers, wat steviger als m de eerste helft, de Rotterdamse defensie onder druk. Dit pres sievoetbal had resultaat. Eerst was het Jan Molenaar die van afstand succes had (2-1) en tien minuten later bracht de zeer actieve Dick van de Bergh de stand op 3-1- Hiliegersberg dat in de eerste helft nog regel matig de middenlijn over schreed, kwam er nu helemaal niet meer aan te pas. Hoewel er zich in de laatste twintig minuten nog legio mogelijkhe den voordeden, was het alleen Ernest Kegel die nog doel trof: 4-1. Het is duidelijk dat het ver jongde Zwaluwen nog in op bouwen verkeert. Een opval lend verschijnsel is wel dat de sfeer bij de Vlaardingers uit stekend is. Nieuwkomer Jan Merelaar, die m zijn eerste -.Hoewel ik pas net begonnen ben, moet ik zeggen goed te zijn opgevangen. Theo de Waard tenslotte; „ïk zal de juis te sleutel moeten vinden om de jeugd en de routine, die na tuurlijk niet helemaal weg i$, m elkaar te passen. Ik heb de tijd tot twee september". De groep nog bijeen. Bas van Lamoen geeft in Maasland het tempo aan. Wim van Steenis voigt, met in zijn buurt (links) Theo Hogervorst MaaslandDe premie- re was meteen een suc ces- Maaslands eerste wielerronde bracht wat het comité ervan ver wachtte. Een boeiende sportdag, met veel pu bliek langs het parcoiurs en - vooral - gunstige weersomstandigheden. De organisatoren moch ten elkaar, op weg naar de prijsuitreiking in „Het Wapen van Maas land" terecht gelukwen sen. In Maasland, de tiende Wcst- landse woonkern waar een wielerkoers tot stand kwam, is een begin gemaakt met een evenement dat tot een jaar lijks terugkerend hoogtepunt op de sportagenda kan uit groeien. Burgemeester v.d. Brink, die het hoofdnummer, de ama teurrace, op gang bracht zal dat bevestigen. Het comité, be staande uit voorzitter A. C. van der Hoeven, P. v.d. Burgh, J. Kroes, J. van Vliet en B. Haanemaayer, had organisato risch de zaken uitstekend voorbereid. Voor een passende beloning zorgden de deelne mers. Met in de vier wedstrij den dan wel geen plaatselijke triomf (al waren John van der Hoeven bij de junioren met een tweede plaats, nieuweling Teun van Vliet en zus Nita bij dc dames met beiden een vijf de prijs er dicht bij), maar toch wel een streekoverwin- mng. Maasdijkse Gino Am- merlaan trok namens WWV/- Van Hagen de jumorenkoers naar zich toe- Maar ook met de andere win naars mocht Maasland tevre den zijn: Keetie van Oosten- Hage, nieuweling Nico Ver hoeven en bij de amateurs Haarlemmer Ron Smit Smit (26 jaar en al jaren een ver trouwde figuur in het ama teurpeloton) handhaafde zich in een werkelijk schitterende finale. Een eindstrijd, die, op het zonder wind erg snelle parcours, zorgde voor een cli max. Met achter de twee koplopers, die zich na zestig van de hon derd kilometer hadden losge maakt uit de greep van hoofd macht, telkens andere renners. Coureurs die ook in de begin- fase tevergeefs hadden gepro beerd een breuk in het veld te forceren. Scheveninger Gerrit Pronk, oud-nationaal kam pioen Piet Kuys, Bonny Maas, Piet van Leeuwen, Monster- naar Gijs den Besten, Wim Lugtenburg en ook de twee toppers uit de puntencompeti- tie over de Westlandse wed strijden. Leider Theo Hogervorst en Wim van Steenis gunden el kaar geen meter ruimte. De Pijnackemaar: „In de finale kwam Van Steenis naast me rijden. Of ik voor een oude man zo nodig de koers moest bederven. Nou vraag ik je? Ik ben vanuit het vertrek aan het demarreren geweest En wie de sloop er telkens achter me aan? Van Steenis. Ja, op het laatst bleef tk natuurlijk weer aan Van Steenis1 wiel. Want in de spurt mocht hij niet te ver voor mij eindigen. Ik dacht Door Henk Kruithof dat ik twee plekken verloor. Dus de trui is nog voor mij". Achteraf bleek dat zowel Van Steenis als Hogervorst buiten de uitslag bleven. Het vervolg van de tweestrijd; over twee weken in De Lier. Maasland keek intussen met ingehouden adem toe. Bewon derde de jacht die Bas van Lamoen nog heel dicht bracht bij het voorop voortrazende duo Ron Smit/Jan Jongsma. De winnaar van de ronde van Honselerdijk, die dit seizoen al tienmaal een finale winnend afsloot, moest in Maasland echter capituleren. Van La moen; „Ik geloofde er ook niet in. Ik was al kapot toen ik aanzette. Daarvoor had ik al zo vaak het tempo opgejaagd. Maar telkens kwamen ze terug aan mijn wiel." Een sprint om de bloemen dus tussen Haarlemmer Smit en Bosschenaar Jorfgsma. Met de fietsende groenteboer Smit als triomfator. Eindelijk boekte hij zijn eerste amateursucces in het Westland. Al had de ereronde evengoed voor een streekrenner kunnen zijn. Want met iets meer samen werking in de jacht behoorde een massale aankomst zeker tot de mogelijkheden. En wie zag hoe gemakkelijk Peter Kopperl de pelotonspurt won, twijfelde niet lang aan het re sultaat daarvan. Zie ook de landelijke sportpa gina's. Maasland - De uitslagen van de wielerronde van Maasland zijn: Amateurs: 3. Ron Smit (Haar lem) 100 km in 2.12.11, 2. J. Jongsma (Den Bosch), 3. B. van Lamoen (Rosmalen), 4, B. Latv geveld (Lisse), 5. G. Pronk (Schevemngen), 6. P. Koppert (Monster), 7. P. Franken (Oos- terhout), 8. M. v.d. Toom (Den Haag), 9. G. StNicolaas (Dord recht), 10. N. Toussaint (Naald wijk), UR. Berst (Zwanen burg), 12. P. Kuys (Vlijman), 13. H. van Lent (Zwanenburg), 14. A. Rotteveel (Oude "Wetering), 15. W. Schuurhuizen (Rotter dam), 16. M. Visser (Amster dam), 17. T. Vrolijk (De Lier), 18. B. Jouvenaar (Den Haag), 19. G. Ratterman (Uithoorn), 20. W. Hus (Schevemngen). Junioren: 1. Gino Ammerlaan (Maasdijk) 65 km in 1.22.11,-2. J. v.d. Hoeven (Maasland). 3; H. Winkel (Schalkwijk), 4. H. Ha- vik (Zaandam), 5. S. Strijbosch (Best), 6. E. Brand (Dordrecht), 7. R, v.d. Steen (Etten Leur), 8. R. Koppert (Maasdijk), 9. A, v.d. Eeden (Eindhoven), 10. J. Lammerts (Bergen op Zoom), 11. F. v.d. Klis (Haarlem), 12 M. Leijs (Oud Gastel), 13. M. Mulder (Honselersdijk), 14. R. Snijders (Zwanenburg), 15. A, van Asten (Vlaardingen), 16. H. de Vries (Haarlem), 17. J. Meij- er (Vlaardingen), 18. A. v.d. Poel (Hoogerheide), 19. M. Boe ren (St. Wilhbrord), 20, A, Jan sen (Leiden). Nieuwelingen: 1. Nico Verhoe ven (Berkel Enschot) 40 km m 52.12, 2. P. de Groot (Hazers- woude), 3. R. Thijs (Etten Leur), 4. A. Harren (Haarlem), 5. T. van Vliet (Maasdijk), 6. R. Haster (Amsterdam), 7. J. van Wijk (Haarlem), 8. F. Harmsen (Dussen), 9. N. van Klundert (Hoogerheide), 10. M. Hermans (Drunen), 11. R. Elsbof (Hee- sch), 12. G. van Mieghen (Etten Leur), 13. R- Herben (Nieuw- veen), 14. G. Honingh (Zaan dam), 15. R. Wiesse (Amster dam), 16. R. Sienders (Zwijnd- recht), 17. P. Pieters (Zwanen burg), 18. A. Hagen (Maartens dijk), 19. H. van Straten (Rot terdam), 20. K. Dingemans (Bergen op Zoom). Dames: I. Keetie van Oosten- Hage (Kloetmge) 35 km in 57.12, 2. M. Brinkhoff (Heere veen), 3. T, v.d. Plaat (Gelder- matsen), 4. B. v.d. Spiegel-Hage (St. Maartensdijk), 5. M- Dek ker (Hoogeveen), 6. P, de Bruijn (Alphen aan de Rijn), 7. B. van IJken (Baarn), 8. N. Streef (Nieuw Lekkerland), 9. M. Bik (Lekkerkerk), 10. W. Buitelaar (Alphen aan de Rijn), 11. J. 'Huizinga (Woudriehem), 12. C. Lelieveld (Noordem), 13. H. Lieverdse (Hillegom), 14. M. Barendrecht (Ooltgensplaat), 15. D. Wesdorp (Schiedam), 16, B. Meijn (Bergen), 17. J. Barn- horn (Haarlem), 18. H. Hage (St. Maartensdijk), 19. A. Knij pers (Tilburg), 20. P. Vlot (Ber- kenwoude). Renè Pijnen wint de af valrace. Vlaardingen Het duel tussen Satelliet en FC Vlaardingen moest tussen tijds worden afgebroken omdat een supporter van de amateurclub een har taanval kreeg- De stand was toen 3-0 voor de semi-profs in een spor tief duel geleid door Auke Ploeg. De doelpunten kwamen op naam van: Joop van Dop, Ronme Schrier en Frans Stans. De Lier SVV bad zaterdag in tweedeklasser Lyra een te genstander, die pas een kwar tier voor tijd moest zwichten voor de druk van de Schie dammers. In de eerste helft en dat al na een kwartier - had Cor Feitsman met een fraaie kopbal zijn club de leiding ge- gever». maar daarna zakten de Schiedammers weg. Na rust was er sprake van eenrichtingsverkeer, maar dat overwicht mondde pas laat uit in doelpunten. Die kwamen eerst van Wim de Haan uit een strafschop, later door Cor Peitsman (0-3) en tenslotte werd het door Corrie Huigen 0-4. Bij SW ontbrak Dick Hoog- tnoedt, terwijl m de rust Wim Mulder werd vervangen door Bart Kreft. In de loop van de tweede helft wisselde Rinus Steenbergen zijn plaats in voor Fred Meerhof. In het doel van de Schiedammers stond Bas van Noordwij k, omdat Eddie van der Most verplichtingen had met het militaire elftal. Maassluis Het met 'nvaüers spelende honkbalteam van MSV'71 heeft bij Zwijndrecht danig klop gekregen. De wed strijd. die ees innings bedroeg, eindigde in 2Ï-4 overwinning voor de Zwijndrechtenaren, die in de competitie een tweede piaats bezetten. Overigens beeft de grote nederlaag geen verre gaande consequenties voor de derde piaats van de ploeg van Cor van de Velden. Schiedam Winst in de eerste manche bleek voor Jan Breur uiteinde lijk voldoende om ook de eindzege te behalen in de uit drie delen be staande dernykoers voor professionals. Een pres tatie waarmee het Schie- damse publiek, dat in groten getale aanwezig was, beslist in haar sas was, maar de wielerken- ner had voor zichzelf al iang uitgemaakt dat dit het bijprogramma was geweest van de zinde rende amateurkoers die eraan voorafgegaan was. Het had de Schïedamse Ren nersclub bepaald niet meegeze ten bij de samenstelling van het veld professionals. oud-Ne derlands kampioen stayeren Nico Been bleek ineens ver plichtingen te hebben in Zwe den en Leo van Vliet bleek zich bij een val dusdanig bescha digd te hebben, dat hij niet aan het vertrek kon verschijnen. De plotseling prof geworden Ger Mak was een leuke vervan ger, maar Don Allen kon wei nig emoties bij het wielerpu bliek losmaken. Toen ook René Pijnen niet op kwam draven werd al snel dui delijk dat de professionals de wieleravond met konden dra gen. Een werkelijk geweldige apotheose In de koers der ama teurs vergoedde echter veel. Voor dat schitterende eindspel in de amateurskoers was er overigens al veel te genieten geweest Arie Versluis en Ton Griep begonnen met een plaag stootje, dat beantwoord werd met een rechtse hoek van Aad Kraan, Martin Taverne, Johan Kuiken en zijn broer Gerard. Dit viertal reed snel naar een forse voorsprong, verloor Jo han Kuiken, maar ook als trio functioneerde het als voortref felijke gangmaker. Hun achtervolgers Martm Riet veld, Aad de Jong en John Trouw beten er in ieder geval hun tanden op stuk. Ook nadat Ron Bessems, Arie de Groot en Ruud Kos zich bij de achtervol gers hadden gevoegd, slaagde men er niet in zich dichter naar de leiders te trappen. Pas toen het leidende drietal het peloton dubbelde leek hun vlucht wat te verzanden. Het tempo stokte en de volgers roken hun prooi. Johan Kuiken, Adrie Kraan en Martin Taverne sprongen weg uit de inmiddels uitgegroeide groep volgers, en reden steeds dichter naar de kop toe. Samenwerking Johan Kuiken trachtte enkele malen uit het peloton en van zijn medevluchters vandaan te komen, maar Kraan en Taver ne gaven geen krimp. Toen de gedubbelde groep zeven ron den voor het einde afspnntte en de koplopers het drietal achtervolgers zagen komen, vond men elkaar weer in een eendrachtige samenwerking. Vooral Arie de Groot fungeer de echter ais een jachthond die zijn prooi ruikt. Als een bezete ne joeg hij het tempo op, maar in de laatste ronde was het slechts Ruud Kos die ervan profiteerde. Deze dichtte nog het gat tussen hem en de lei ders, maar toen de spurt werd ingezet was hij kansloos. Mar tin Taverne voelde zich verre van kansloos en gleed verras send langs Johan Kuiken, die tijdens de koers favoriet was geworden voor de zege. „Het was erg zwaar, het stuk vals plat en de twee scherpe boch ten vergden alles van je", aldus een vermoeide winnaar die Schiedam als zevende zege boekte. Uitslag amateurs: I M. Taverne (.Amsterdam), 2 J. Kuiken (Breda). 'i. A Kraan (Gouda), 4. R. Kos (Oudkarspel), 5 J. Trouw (Piershil), 6 A. de Groot (Gouda). 7. J Klomp (Giessenbure), 8. M. Rietveld (Rot terdam), 9 P Liefaard ('s-Graven- dec-J), 10. R. Bessems (Amsterdam), 11. A, de Jong (Wetermgbrug), 12 A. de Jager (Lekkerkerk). 13. G. v. Nuland (Rosmalen). 14 H. Hoevers (Utrecht). 15. H. Uitenboogaard (Rotterdam). 16. J. de Vries (Rotter dam). 17. W. Kroone (Gouda). 18 R. Joostema (Canada). 19 H. Craane (Dordrecht), 20. J. de Keijzer (Wer kendam) Zonder Pijnen werd de eerste man che bij de profs gewonnen door Jan Breur, die Stam en Clark nipt wist voor te blijven. Ger Mak eindigde hier als vijfde In de afvalkoers eindigde Breur als vierde en won Pijnen. Mak vocht zich bezeten naar een prachtige derde plaats. De derde manche, een üjdnt over eén ronde, leverde een zege op voor Jan Brinkman, die 1.35.9 Scoorde Jan Breur eindigde als vierde in een tijd van 138.7. Eindstand professionals: 1. Breur- Zijland, 2. Stam-Walrave. 3. Clark- De Bakker, 4. Vemx-Koch, 5. Mak- Smits, 6 Brinkman-Verdoom, 7. Al- len-Smit. De liefhebberskoers ontaardde «n een massasprint Martin Drop, die daarvoor diverse malen had ge tracht weg te komen eindigde als negende Succesvoller was Vlaar- dinger Sjaak Koevermans. die erin slaagde als derde te eindigen. Dui venvoorde v.on voor Nobel. Uitslag liefhebbers: 1. K. Duiven voorde (Noordwijkerhout), 2. P. No bel (Knmpen a.d. IJssel), 3 S. Koe vermans (Vlaardingen), 4. E. Kloos terman (Leiden). 5. P. Legierse (Achthuizen). 6. N. van Dijk (Gou da). 7. H Brinkman (Rotterdam), 8. B Kanselaar (Krimpen a d. Lek), 9. M Drop (Vlaardingen). 10. J. Gnep (Spijkenmsse) Vlaardingen De Hol* landiaan heeft In zijn ne derlaagserie geen kans ge zien om Hennes DVS uit te schakelen. De Schie dammers, die niet volledig waren, wonnen met 2-1. Ook in de twee series straf schoppen was HDVS de sterkste. In de eerste serie werden er drie benut en in de tweede vier. Voor De Hollandiaan was overigens de w'l om zich le bewijzen een Klein beetje zoek, omdat de Sehiedam- se aanval ingezet was in een combmatieteom, dat tegen de reserves van De Hollandiaan speelde op het tweede veld. De Schiedammers namen de leidig door Frans Malta, maar nog voor rust kwam de thuisclub terug door Jackie Riedijk. In de twee de helft maakte Dick Schaap aan alle illusies een einde: 1-2. Schiedam De basketbal- dames van Juventus spe len pas op 21 oktober hun eerste thuiswedstrijd in de Margriethal. Daarvóór spelen de Schiedamse da mes afwisselend in De Enk en de Energiehal. De ontmoeting die dag gaat tegen De Groene Uilen. Op 16 september begint Ju ventus in de eerste divisie aan de competitie tegen het Delftse Das in de Energiehal. Op 23 septem-s ber ontvangen de Schie dammers SOVB en op 29 september reizen zij naar US. De heren, die promoveer den naar de eerste divisie B, beginnen op 16 septem ber de competitie tegen Hertigballers uit. Op 23 september spelen zij in de Energiehal tegen Boetiek Waterloo en op 30 septem ber volgt een uitontmoe- ting tegen De Germaan. Pas op 21 oktober maken de Schiedammers gebruik van de Margriethal en wel tegen Celentas.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4