SPORT m Drecht- 8 leden training net enk om te doen' Geen basketbalveld in Maasland FC Yiaardingen erg ver: I m wm mm Weinig routine bij MVC Ui Naams wijziging Beslissings wedstrijd De vrijheid Jaap Ploeg weer zwemtrainer Italiaans avontuur - r.'i- ■- 4%~ kv t? 'JmMtUak SVV thuis Tweekamp VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1978 SC/VD/WW 5 Schiedam/VIaardingen Voor ie honkballers van VS Vlaar- ijingen staat morgen de beslis singswedstrijd tegen de Am sterdams Pirates op het pro gramma. Het duel wordt op neutraal ter rein (Olga ADO in Den Haag) afgewerkt. Voor de twee Schie- damse verenigingen staat er in de laatste wedstrijden niets meer op het spel. Groenoord gaat op bezoek bij Den Bosch, terwijl Schiedam Geldrop ontvangt. Vlaardingen De tafeltennis vereniging Hollandiaan (on derafdeling van de gelijkna- rnende voetbalclub) heeft zijn naam gewijzigd in Holy. Onder de naam Holy, dat m de competitie voorlopig met vijf teams uitkomt in de tweede, vierde en vijfde klas, zuilen de wedstrijden in het gymnastiek lokaal aan de Hendrik Casimir- «traat worden afgewerkt, De vaste speelavond, voor zo wel de recranten als de wed strijdspelers. is de vrijdag avond. Schiedam De postduiven- houdersvereniging De Vrijheid nam deel aan een wedvlucht vanuit Noyon, Van de junioren, die om 8 uur met een Z/W wind werden ge lost, bereikte de eerste prijs- dutf om 11.44.19 uur zijn hok. De laatste prijsduif om 12.38.08 uur. In concours waren 241 duiven. De eerste tien prijswin naars waren: 1-2 A. van Tuijn; 3- C. Zantboer; 4-6- combinatie T. van de Berg; 5- G. Breur- Schafer; 7-9- J. van de Vijver en zonen; 8- M. Putters; 10- S. van de Pelt. Strijen Zes jaar geleden verdween Jaap Ploeg uit het selecte groepje van Neder landse toptrainers. Tot dan toe had hii met veel succes gewerkt bij het Viaardmgse VZC, waar hij zwemmers en zwemsters als Roger van Hamburg, Ruud Beele, Ada Pors, Frieke Nuys en Tineke IVIast naar de Nederlandse top begeleidde. Plotseling was hij vertrokken. De spanning werd hem te veel en hij besloot er mee te stoppen. Nu duikt hij in een geheel ander gebied weer op. Vanaf half september start Ploeg met een centrale training in Dordrecht, waar de Drechtstedenverenigingen De Devel, Merwede, De Geul en Nautilus twee keer per week zullen gaan trainen. Jaap Ploeg „zijn" zwembad Strijen „Ik kan me voorstellen dat de meeste mensen verrast zijn over mijn terugkeer in de zwemwereld." zegt de bedrijfs leider van het Strijense sport complex. Bij VZC heb ik des tijds de deur achter mij dicht getrokken en ik ben weer iets nieuws op gaan bouwen. Ik kijk liever met achterom, want wat er nu gebeurt is veel be langrijker. Ik heb ook geen moeilijkheden gehad in Vlaar- dingen, maar op een gegeven moment kon ik er niet meer tegen op. Als je echt bezig bent met het trainersvak, dan gaat er een hoop tijd in zitten. En vaak op onmogelijke uren. om dat er geen water op normale tijdstippen beschikbaar is Geen enkele trainer kan dat volhouden. Op een gegeven moment klap je in elkaar." Hoe Ploeg bij de Drechtsteden- traming terecht is gekomen? „Twee jaar geleden al kwamen zij bij mij aan of ik er wat voor zou voelen." zegt de Strijenaar. ..Nu zit ik er niet op te wach ten. want ik heb het druk ge noeg. maar zo lang het bij twee trainingen blijft is het te doen Daar heb ik wel zin in. Boven dien is het toch prachtig om met de jeugd te werken. Er wordt altijd gezegd, dat zij met willen, maar daar geloof ik niet m. Je moet ze echter wel de gelegenheid geven." De vier trainers zullen nauw betrokken zijn bij de centrale training. „De bedoeling is dat ik de top ga trainen. Dus geen zwemmen leren, maar waar schijnlijk veel kilometers ma ken. Maar hoe het precies gaat worden weet ik nog met. Er volgt nog een gesprek met de clubtrainers en daarin moet dan een trainingsprogramma worden samengesteld. Het is echter niet zo, dat ik ga vertel len hoe de training wordt sa mengesteld. Dat is een zaak van de clubs. Bovendien wil ik eerst nog eens praten met Bert Sitters. Het komt er op neer dat wij de trainingen in geza menlijk overleg moeten laten plaatsvinden." Wellicht dat er nog mogelijkheden zijn om in zwembad West. waar Dries Peute de zwemtop uit de Rot terdamse regio traint, ook mee te zwemmen. Peute heeft in ieder geval gezegd dat daar over te praten was, volgens het principe „hoe meer zielen, hoe meer vreugd". Ook Jaap Ploeg ziet dat wel zitten. Dat is heel goed mogelijk, maar ik wil eerst kijken hoe het in Dordrecht gaat met twee trainingen per week. Dan kun nen we altijd verder zien. Kijk. we weten nog helemaal niet of het goed zal gaan. dat moeten we afwachten. Gaat het niet, dan stop ik er mee Ik kan uiteindelijk terugvallen op een fyne baan hier in Strijen, waar ik het geweldig naar mijn zin heb. Met dit werk blijf je jong." door Peter van Zwienen De begeleiding van de goede trainers vindt de Stnjenaar zeer slecht ,.Ik heb het de bond altijd verweten dat ik geen begeleiding heb gehad. Kijk, voor Dries Peute heb ik diepe bewondering. Hij is over al bezig met de zwemmers en zwemsters en hij doet dat nog steeds. Maar hoe lang houden de goede trainers dat vol? Wat er zou moeten gebeuren is dat er goede trainers ergens neer worden gezet om zich full-time met de trainingen bezig te hou den. Dat gebeurt ook in Ameri ka en Oost-Duitsland. Neder land zal daar ook een keer mee moeten beginnen. Nu ben je voor en na je dagtaak bezig met die zwemmen j en vaak ook in het weekeinde. Ik kon dat met meer volhouden en ik ben ook niet van plan om dat nog eens te gaan doen. Die Drechtstedentrammg is voor mij prima te doen. En als het leuk is dan gaan we proberen er wat van te maken Problemen met de traimngs- stof heeft Ploeg niet. ondanks de zes jaar dat hij niet actief is geweest. „Je houdt alles bij omdat je er in geïnteresseerd bent. Je volgt de ontwikkelin gen." Bovendien is het voor een man, waarvan in zijn VZC- tijd werd gezegd dat hij zijn tijd ver vooruit was wat betreft de trainmgsstof, met zo'n erva ring m de zwemwereld hele maal geen probleem Maasland Voorlopig komt tr in Maasland geen basketbal veld. Aan een verzoek een ter rein tot basketbaltraining in te richten bleek het gemeente bestuur niet te kunnen vol doen. Dit omdat er gezien de afme tingen van een basketbalveld in de gemeente geen geschikt verhard terrein aanwezig is. Ook een terreintje bij het hui- ODO-veld, alsmede het parkeerterrein van MW'27, voldoen volgens het gemeente bestuur niet. Wel zag het gemeentebestuur de mogelijkheid tot plaatsing van een oefen-basketbalbord op een betonnen voet op het grasveld van het sport- en re- creatiepark. De jeugd zal van deze voorzie ning zeker gebruik gaan ma ken, zo is de verwachting van het gemeentebestuur. Het basketbalbord komt er dan ook, en de benodigde 1.500 gul den zijn inmiddels ook door de gemeenteraad aanvaard. Eerder dit jaar besloot de raad tot plaatsing van een betonnen tafeltennistafel aan de Kastan jehof. Binnenkort is de plaat sing van dit sport-attribuut te verwachten. Vrijdag: Tennistoernooi Soenda, 18 uur; Avondvier daagse De Hoek, 18.15 uur; Spirit-The Hawks (ds), Har- galaan, 19 uur. Zaterdag: Tennistoernooi «tenda, hele dag; Excelsior M-HOV. Rozenlaan, 15 uur. Jjidland-PPSC; TSB-SC Botlek, Vijfsluizen, 14.30 uur; HVO-Zwaluwen, Zwa- wnsingel, 14.30 uur; Satel- kt.RKwiK, Kethelweg, 16 wit; Sunhght-FC Dordrecht C. Deltaweg, 14 uur; Lage Zwaluwe-Vlaardingen; DO- TO-HBSS; NSW-SW- Jeugd; CION-OLDI, Mar. £eg, 14,30 uur; SC Voome- ™ekse Boys; Sunlight Deltaweg, 12 uur; kSS-Energie Boys. Harga, «.30 uur; MW '27-Rozen- Van der Doelstraat, «•30 uur; Den Bosch-Groe- 5°°rd (h); Schsedam-Gel- k°P (h), Harga, 14.30 uur; «eelsior-HDVS; Naaldwijk- S Vlaardingen-jeugd; VS uaardingen-Pirates te Den Zondag: Schiedam-Wasse- (ds); Postduiven-Excel- f}°f, '20; Poortugaal-VFC; «ollandiaan-DHS, park 't «leuwelant, 14 uur; OW- SFC; MSV '71-OHW, Steen- Wolder. 14.30 uur; Blan- j-enburg-WF; Abbenbroek- De Hoek-DHV te gjek van Holland, 14.30; VV-FC Den Haag, Harga, p uur; Tennistoernooi «enda, hele dag; Tedo-FCN Jg ADO-Schiedam; WKW- ~dZ; Fortuna-Ursus, Mar. !4.30 uur; KL Zwitser- fti-Asvion (h); MSV *71- benoord 3 (h), Steendijk- Wder, 14J0; Demos-Nado- l' fku'ga, 14.30 uur; Marti- kftFC, Thurlede, 14 uur. Schiedam Het Ita liaanse avontuur van de Schiedamse softbal- sters begint op 14 sep tember tegen de plaat selijke club Lucca. De dag daarop ontmoe ten de dames, die tij dens het toernooi bij Italiaanse gastgezinnen zijn ondergebracht, de vereniging Massa. Op 16 september staat de wedstrijd tegen het na tionale team van Zwe den op het programma. Een dag later is de fina ledag, waar ook de win naars van de andere poules zullen spelen. Hierin spelen onder an dere teams uit Livorno en Pisa, terwijl ook het Geldropse Ducks (in verband met terugtrek ken van het Franse team) van de partij zal zijn. Aan de Italiaanse uitstap zullen bezoeken aan de steden Florence •en Pisa niet ontbreken. Het softbalteam van Schiedam.. -°i fti M.-/- V Gouda Moe, erg moe sjokten de spelers van FC Vlaardingen van het ONA-veld. Vijf oefenwedstrijden bin nen zes dagen breken natuurlijk wel op. Maar ja het boorde allemaal bij de „intensieve" voorbereiding die Theo Laseroms zijn pupillen had voorgescho teld. De trainer van FC Vlaardingen toonde zich overigens bijzonder tevreden over de 3—0 zege op tweedeklasser ONA. Klapte en juichte als er - sporadisch - een knappe combinatie plaatsvond, want de afgang tegen Oud-Beijerland (4—1 nederlaag) was hij nog niet verge ten. Imponerend was het vriendschappelijke partijtje echter niet. ONA speelde veel te gejaagd en FC Vlaardingen had ei genlijk al genoeg gras gezien. En een ongeïnspireerde ploeg tegen een goed willende amateur beloofd nou met be paald aantrekkelijk voetbal. „ONA keek een beetje op tegen zijn opponent", vond trainer Carel Hansen. „Ze hielden de bal niet m de ploeg, maar bleven jagen. Daardoor ging m'n 442 systeem mooi naar de knoppen". Want FC Vlaardingen mocht dan wel niet meer zo okselfris op de mat ver schijnen, de felle aansporingen van Theo Laseroms vanuit de dug out wer den niet in de wind geslagen. Vooral Mitrovic en Molendijk hadden er nog wel zin in en zorgden ervoor dat de ploeg in beweging bleef. Niet dat er een geweldig tempo ontwikkeld werd, maar voldoende om ONA terug te dringen. Daarbij kwam nog dat Wim Teijl al in de beginfase handig profiteerde van een misverstand in de Goudse defensie en FC Vlaardingen na tien minuten de leiding gaf (0—1). ONA. aangeslagen door die vroege tref fer werd er organisatorisch niet beter op en kwam mede door gebrek aan rust in het spel slechts enkele keren aan gevaarlijke tegenstoten toe. Cock Star- reveld was met zijn afstandskogel dicht bij een doelpunt, maar doelman Peter Eikeienboom klaarde het karwei. Vlak voor rust liep FC Vlaardingen uit naar 0—2. Opnieuw was de organisatie in de Goudse verdediging even zoek, waar door Danny Molendijk ongehinderd kon oprukken. Doelman Hans Schippers dook finaal over 2ijn inzet heen. Na de pauze kwamen bij ONA Jan van Es en Hans Nieuwveld in het veld voor Hans van der Speld en Rob Starreveld. Bij Vlaardingen verscheen Huug van Houten onder de lat en nam Pattrick Jansen de plaats in van Joop Dop. Het voetbal veranderde echter geen zier. Vlaardingen bleef ondanks de ver moeidheid de betere ploeg, terwijl ONA zich toelegde op de counter. Veel gevaar leverde de speelwijze van de Goudse tweedeklasser niet op. Daartoe ontbrak het overleg en was de routine van de Vlaardingen-verdedigers Kees Zwam- born en Chrïsto Mitrovic te groot. En als ONA dan nog een keer goed door kwam was scheidsrechter Lugthart (irri tant en nog lang niet opgewassen voor zo'n wedstrijd) wel ter plaatse om dat met zijn attribuut te bezweren. Vlaardingen kreeg nog enkele mogelijk heden om de stand wat draaglijker te maken, maar O NA-verdedigers wisten tot twee keer toe een bijna zeker doel punt te voorkomen door de bal van de doellijn te trappen. door Pieter Beeld de strijd ?-f. ONA—viaar- dingen. O Bij DRZ (De Roode Zon) is de trekking van de lote rij, die volgende week dins dag zou worden gehouden, uitgesteld tot 16 oktober. Zoals bekend is er bij de nieuwe zondag vierdeklas ser geld nodig voor renova tie van de kleedkamers. De KNVB heeft de huidige op stallen afgekeurd. O De Hollandiaan reikt zon dag na afloop van de ont moeting tegen DHS de prij zen uit van de nederlaagse rie. Inzet is de Klinkenberg- bokaal, genoemd naar de oud-voorziter van de rood- witten. Mevrouw Klinken berg zal de beker aan de winnaar overhandigen. O Bij Zwaluwen Is de eer ste stap voor de bouw van de nieuwe tribune gezet: De afrastering is al wegge haald. De overdekte tribune zal plaats bieden aan vijf honderd toeschouwers, in clusief de pers Schiedam SVV staat zon dag voor zijn laatste test met FC Den Haag op bezoek. Een week later begint namelijk voor de Schiedammers het be- keravontuur thuis tegen Hera cles. Gezien het feit dat de Hagenaars nog bepaald moeite hebben het juiste ritme te vin den, kar> het op Harga een aantrekkelijke wedstrijd wor den. Aanvang 14 uur. Vlaardingen In een zg. tweekamp ontmoeten Sateliet en RKWIK elkaar morgen aan de Kethelweg met zes elftal len. In verband met het feit dat de zaterdag-club 15 jaar geleden, bij de oprichting, vele malen tegen de wikkers heeft geoefend, wordt dit als een soort waardering gezien. De eerste wedstrijden beginnen om 11 uur en de 'erste teams spelen om 16 uur tegen elkaar. Maassluis MVC-voorzit ter Leo van Trigt vraagt zich vert wijfeld af waar de volleybal lers in Maassluis blijven. Zijn club heeft op het ogenblik zo'n honderd leden. Een aantal dat zeker voor verbetering vat baar is. Van Trigt: „Als je nu ziet dat andere gemeenten met 40.000 inwoners wei veel spe lers op de been kunnen krij gen, waarom hebben wij dan maar zo weinig teams. Onze damesafdeling is zelfs twee* keer zo groot als de heren. De kleine herenafdeling kent, naast het vinden van spelers, ook nog een trainersprobleem. Van Trigt: „Er is nog steeds geen trainer voor de heren. We zijn druk bezig om er een te vinden. Wat de dames betreft kunnen v*e in ieder geval nog een seizoen op de hulp van Cees Vijfwinkel rekenen". Cees Vijfwinkel zelf hierover- „Ik zou toch nooit meer bij een eerste divisie of zelfs eredivi sieclub terecht willen komen, gewoon omdat er teveel tijd in gaat zitten. Nee, het volleybal is wat op een lager pitje komen te staan. Bij MVC gaat er niet zoveel tijd in zitten". De dames, die het vorig jaar naar de derde klasse (landelijk) degradeerden, moeten het nieu we seizoen zonder geroutineer de krachten als Annemiek Ver- rips en Atie Meijer doen. De opengevallen plaatsen zullen worden ingenomen door jeugd- speelsters. Cees Vijfwinkel: „De jeugd bij MVC is geen probleem, wat de dames aan gaat dan. Aangezien we geen versterkingen voor het eerste damesteam hebben, moet de jeugd dat gebrek compense-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5