Huisvesting is niets anders dan verdeling van de armoe Mee te doen op het haring- en bierfeest i Drie scliolen ou-der één dak Collé verdedigt belang van eigen portefeuille: e - Varen met de Kapitein Kok ifSlllr Hf# ■- i-.a.—REDUCTlEBON*"""^ PvdA-leden wegen CDA vanavond WAT In de Steendijk polder Tweede wagen Mobiele Eenheid Waardoor? Leiding lek; toch water Auto andersom Travestie in De Kweekbak BRAND IN WOONHUIS WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1978 SCA/D/WW 3 Een iege dop. Zo noemt Eef Collé de wethoudersportefeuiJ- le, die CDA-fractieleidster Bid Taverne straks in handen krijgt. De scheidende CPN- wcihouder is het er helemaal niet mee eens, dat zijn porte feuille is verzwaard: ,JVIe- ttocw Taverne neemt er maar een klein deeltje van over, en dat is sociale zaken. Toch blaast het CDA zich nogal op, alsof het een heel gewichtige portefeuille is geworden. Maar tei stelt niks voor". Straks, tn september, zit Eef Collé in de oppositie. Gewoon raadslid is hij dan, terwijl Riet Taverne op zijn plaats zit. Volksgezondheid krijgt de CDA-vrouwe niet, want dat gaat over in handen van burge meester Ane Lems. Van hem krijgt zij huisvesting en perso neelszaken terug, en dat lijkt minstens even voornaam. De conclusie is te trekken dat de PvdA niet tot het uiterste heeft willen gaan; tenslotte waren de confessionelen tijdens de on derhandelingen over de colle gevorming al zo volgzaam, en dan zou het niet helemaal ne tjes zijn om het CDA ook nog de minste portefeuille te geven. Vandaar: huisvesting en perso neelszaken erbij. „Een wassen neus", vindt Eef Collé echter. Over sociale zaken hield hij gisteren wijselijk zijn mond, want de afgelopen vier jaar heeft hij het daarmee veel te moeilijk gehad. Ook Riet Ta verne zal er een behoorlijke kluif aan hebben. Nou was Collé als wethouder ook verantwoordelijk voor en kele kleinere gemeentelijke diensten, zoals het algemeen handelsentrepöt, de haven dienst, het abattoir en de Vrom. Geen bijzondere posten, en in de betrokken commissies vind je dan ook de minst mon- Haring op bier geeft plezier Vlaardingen Ook dit jaar wordt er weer een haring- en bierfestijn georganiseerd. Het xesde in successie alweer. En deze keer toch wel iets anders dan de voorgaande festivitei ten. Nauwe samenwerking tus sen de Vlaardingse Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk en Horeca Nederland afdeling Vlaardingen resulteerde name lijk in een programma dat jong Vlaardingen ruimschoots Jongeren aan zijn trekken laat komen. zicht van de activiteiten die er die dag te beleven zijn. Het haring- en bierfeest vindt plaats op zaterdag 26 augus tus. Hieronder volgt een over- 5 De romantisch verlichte Kapitein Kok honderdag vertrekt Neèrlands enige echte raderboot de Kapi tein Kok, weer vanaf de Vlaardingse Maasboulevard (bij het j Dcttahote!) voor een sprookjesachtige vaartocht in de omgeving - van Vlaardingen, Maassluis, Botlek, Eentshaven en Waalhaven. —Vanaf 19.30 uur vindt de inscheping plaats en om 20.30 uur --worden de trossen losgegooid. Rond middernacht vindt bij de' Maasboulevard weer de ontscheping plaats. Niet alleen de boot; maar ook de entourage eromheen garanderen een romantisch' avondje uit in de stijl van de twintiger jaren. Er is een orkestje aan boord. De keuken en de bars zorgen ervoor dat de inwendige mens niets tekort komt Tegen inlevering van deze bon krijgt u als lezer van deze krant 4,50 (maximaal twee personen) korting op de riverboatavonden met de rader boot Kapitein Kok, die elke donderdag t/m 31 augustus vanaf de Maasboulevard bij het Delta hotel te Vlaardingen vertrekt U betaalt 13,- inplaats \san f 17,50. kaarten kunt u kopen bij: Schiedamsehe Courant (RN-bookshop), Broersvest 3, Schiedam Vlaardings Dagblad, Brede Havenstraat 6, Vlaardingen Rotterdamsche Nieuwsblad, Coolslngel 67, Rotterdam, en aan boord van de Kapitein Kok. 10.30 Kinderen versieren hun fiets in de touwbaan. 12.00 Beoordeling door deskun dige jury. waarna prijsuitrei king in de Lijnbaanhal. 13.30 Eerste voorstelling van het kinderprogramma in de Lijnbaanhai. Met onder ande re: ..Bokkie" de langste man ter wereld, komische act, diver se wedstrijden en muzikaal in termezzo. Kaarten voor deze voorstelling kunnen a raison van 3,50 afgehaald worden bij het VW en alle deelnemen de horecabedrijven (herken baar aan het raambiljet). 13 30 Aanvang discjockeywed- strijd. In de muziektent op de Dayer. Kandidaten kunnen zich voor vrijdag 24 augustus opgeven bij de heer G. de Lee- de. tel.: 342493, of J. Brouwer, tel.: 343331. 15.00 Activiteiten in de Vlees- steeg. Onder andere een snelte kenaar. 15.30 Tweede kindervoorstel ling {zie 13.30) 18.00 Prijsuitreiking discjoc- keywedstrijd door burgemees ter Wim Kieboom. Route Tegenover de Lijnbaanhal: poppenmaker. Een eindje ver derop wordt gesponnen. Aan het eind van de Dayer wordt het discjockeyconcours gehou den. Lopen we dan verder de haven op richting centrum dan komen we achtereenvolgens te gen: een zilversmid, een kaar senmaker, een koperslager en een houtbewerker. Dan de Blokmakersplaats op waar we tegenover de Hema een pijpor gel aantreffen. Op de Hoog straat verder een pottenbak ker. Op de markt staat een mandenmaker, een glasblazer en een tinnegieter. Tevens een muziekgezelschap. In de Waal straat wordt een kunstmarkt gehouden. Haring en bier En waar blijft nu dat spul waar het bij dit feest om draait? Haring en bier wordt over het gehele traject ver kocht De groene haring gaat twee gulden per stuk kosten, bier en frisdranken een gulden vijfentwintig, En bovendien zullen tijdens het feest vrou wen in klederdracht haring aanbieden en verkopen. dige raadsleden. Maar toch, zegt Collé, al die dingen bij elkaar, plus volksgezondheid, zijn veel belangrijker dan huis vesting en personeelszaken, de twee taken die het CDA ervoor terugkrijgt. Hoe komt hij daarbij? Schreeuwen „Ach, ik weet het nog goed, ik heb zelf huisvesting een paar jaar onder mijn hoede gehad", zegt Eef Collé. „Maar in mijn tijd zat het nog samen met woningbouw in één portefeuil le, en dat was een goede combi natie. Dan kon je ook daadwer kelijk wat aanpakken. Later kwam huisvesting bij Lems, en woningbouw bij Zijdeveld. Dan begint de frustratie, want met huisvesting alleen bouw je door Kor Kegel geen woningen. Huisvesting wil zeggen: er komt een woning leeg, en dan kijk je wie die woning het hardst nodig heeft. Huisvesting is alleen maar een distributiekantoor: niets anders dan verdeling van de armoe. Je zit met een tekort aan huizen, en daar schreeuwen de mensen om. Mevrouw Taverne zal daaraan niets kunnen verande ren, want woningbouw blijft nu eenmaal bij Zijdeveld". Personeelszaken is net zoiets, vindt Collé: politiek nietszeg gend. „Zo gauw je gaat praten over salaris voor ambtenaren, dan heb je daarop als wethou der geen invloed, want dat re gelt het rijk. Wat het verder inhoudt, is op het puur politie ke vlak, waar een politieke keus gemaakt kan worden, de vraag of de ambtenaren in de toekomst op 1 mei vrij knjgen Maar dat is ook al geen hals- zaak". De portefeuille, die de CDA- aanvoerster krijgt, had volgens Collé nog wèl iets voorgesteld als zij de genoemde kleine diensten van de gemeente erbij had gekregen, „Maar dat gaat allemaal naar Scheeres. Het CDA houdt er niks van over". Het zogeheten contact-met-de- wijken, waarvoor ook Collé door het college was aangewe zen no het vertrek van Hans van der Wilk, is tot slot even min iets voor Riet Taverne om zich m te verdiepen, zegt Eef Collé, „want in de toekomst gaat Posthoorn zich bemoeien met, noem maar op, het wijk centrum voor Nicuwland op het Wibautplein, het wijkont- moetingscentrum Schiedam- Noord. de bestemmingen van de oude Kivéva-kleuterschool in het Westen. Sociale zaken is dus, de rede neertrant van Collé volgend, het enige dat voor mevrouw Taverne straks een beetje inte ressant is. De rest is ambtena ren werk en niets voor een be leidsfunctie, vindt de schei dende CPN-wethouder. Al had hij er zelf ook genoegen raee genomen. Schiedam Vanavond vergadert de Sehiedamse PvdA, en niet morgen, zoals aanvankelijk de be doeling was. Om acht uur begint straks in zaal Irene aan de Nieuwe Haven de ledenvergadering, die best een aardige discussie kan opleveren tussen voor- én tegenstanders van samenwerking in het college met het CDA. Daarover valt straks de beslissing door de PvdA- achterban Het is de laatste drempel, die Riet Taverne over moet Zegt de PvdA-afde- ling ja tegen haar, dan zit zij als wethouder vanaf september m de Sehie damse raad. Dan zit zij definitief op rozen. Alhoe wel - de huidige wethou der voor ondermeer so ciale zaken. Eef Collé, denkt daar anders over. Lees bijgaard verhaal. vXr-'.^'iHCy Eef Collé: „Die portefeuille voor mevrouw Taverne, stelt niets voor". Tntmti Maassluis - Samenwonen is goedkoper, zo zullen de openbare-, christelijke- en katholieke scholen van Maassluis geredeneerd heb ben. Het resultaat is er naar: Een schitterend mooi schoolgebouw in de Steen dijkp older met vijfentwin tig lokalen, goed voor ze- Schiedam De politie van Schiedam gaat een tweede wa gen voor de Mobiele Eenheid aanschaffen. De gemeenteraad heeft hiervoor een krediet van 92,000 gulden beschikbaar ge steld. Een tweede voertuig voor de mobiele eenheid is om twee redenen noodzakelijk. Ten eerste is de taak van de ME sterk veranderd; bleef het optreden van de eenheid tot voor kort nog beperkt tot het optreden op kleine schaal op plaatselijk of regionaal niveau, steeds meer vindt de inzet mas saal plaats en verspreid over het hele land. Die inzet over het hele land houdt in dat de rijtijden nogal lang kunnen zijn en dat de wachttijden, voordat wordt opgetreden, veelal kunnen oplopen tot 6 8 uur. De huidige wagen van de Mo biele Eenheid in Schiedam heeft niet de geschikte accom modatie om met behoren aan deze taak te voldoen. Met name het snel in- en uitstappen, wat voor de veiligheid van de man schappen, maar ook voor het welslagen van het optreden, noodzakelijk is, blijkt met de oude wagen onmogelijk Ten tweede is aanschaf van een nieuwe wagen noodzake lijk om verschillen met andere in de regionale ME samenwer kende korpsen te voorkomen Het oude voertuig wordt niet zonder meer afgedankt; het is in 1973 aangeschaft en, hoewel niet geschikt voer alle taken: nog voor verschillende zaken bruikbaar. Bij het plaatselijke, kleinschalige optreden kan nng steeds gebruik worden ge maakt van dit voertuig; daar naast kan het dienst doen bij andere soorten van groepsver- voer. Het nieuwe voertuig kost op zichzelf slechts 38.000 gulden; de hoge kosten worden veroor zaakt door de aanpassingen die moeten plaatsvinden om het voertuig geschikt te maken voor ME-optreden, zoals het beschermen van ruiten, het aanbrengen van banken, ver- bindingsapparatuur, zwaailich ten, enzovoorts. 9 Mag ik dat zelf uit maken? zou je zo kunnen zeggen, als je als fietser weet dat geen enkel stopver bod voor rijwielen voorhanden is. Dat maakt het bordje no gal mal, zeker als je het aantreft tussen een wirwar van meer serieuze verkeersaan- wijzingen, zoals op de Nieuwe Haven, bij de Oranjebrug, aan de westelijke rand van de Sehiedamse binnen stad. Mal, ja, want welke reden zou je nou als fietser hebben om op die plek stil te staan? Of duidt het opschrift „Wielrijders doorrij den" op luchtacroba- tiek met de fiets? Rij den dóór de rechthoe kige staalconstructie boven het bordje? Zo maak je het ver keer nou lastig. venhonderd leerlingen van lager- en kleuteronderwijs. „Het is geen samenwerkings school", benadrukte wethouder Koos Smit van onderwijs op de wat plechtige persconferentie waarbij een rondleiding door de school werd gehouden. De scholen opereren weliswaar m het zelfde gebouw, maar geheel onafhankelijk van elkaar Uil- zondering vormen de vakken gymnastiek en handenarbeid De tijd dat het onjuist werd geacht, dat leerlingen van de christelijke school met de kath olieke jongeren voetbalden of met de „openbaren" gingen boetseren lijkt in Maassluis ge lukkig voorbij te zijn. Het werkt zo natuurlijk goedkoper ook Het aantrekken van een vakleerkracht zoals voor han denarbeid valt met mee als hem slechts enkele uurtjes on derwijs geboden kan worden Met drie scholen gezamenlijk lukt dat natuurlijk veel gemak kelijker. Een gezamenlijke naam heeft het scholencomplex niet. Bo ven elk van de drie ingangen staat de naam vermeld van de betreffende school, die wordt betreden: De Dreef (openbaar). Kardinaal Alfrmk (katholiek) en T. M. Gilhuis (protestants- christelijk). Binnen het gebouw worden de grenzen gemar keerd door de kleuren van de plafonds en vloerbedekking. De drie vleugels komen uit op een grote centrale hal De on derverdeling van de drie scho len vond plaats op grond van de verhouding 4:4:2 Het totale aantal leerlingen van zeven honderd hoopt men omstreeks 19B0 wanneer de Steendijkpol- der geheel is bebouwd, bereikt te hebben. Wanneer later blijkt, dat de verdeelsleutel niet juist was, dan kan de ene school lokalen van de andere school overnemen. Indien het leerlin genaantal terugloopt kan één vleugel van de school aan de overige ruimte worden onttrok ken door middel van schuif wanden. Het ontwerp van de school is van het Architectenbu reau Steenkist en Vedder te Maassluis. Op dinsdag 22 augustus verricht burge meester Theo van Dijke de officiële opening. De dag daarna ziin de leerlingen welkom. Begonnen wordt met 15 leerkrachten en on geveer 370 pupillen. Schiedam/Vlaardingen Het springen van een waterleiding buis aan de Parkweg heeft mensen van het Rotterdamse waterleidingbedrijf uren werk opgeleverd. Om vijf over vijf dinsdagochtend begaf een Rot terdamse transportleiding naar het pompstation Vlaardingen het Omdat er daar zo'n tran sportleiding nogal wat water Stroomt (de buis was 60 centi meter dik), ontstond er een aanzienlijke plas. Zo aanzien lijk zelfs, dat men om een uur of negen nog bezig was met het verdwijderen van het water. In totaal is ongeveer 3500 kubieke meter water weggelopen. Veel overlast heeft dat de mensen m Vlaardingen niet bezorgd; de watervoorziening werd onmid dellijk door een andere leiding overgenomen. De vroege wa terverbruikers in Vlaardingen zullen alleen iets van drukver- lies hebben gemerkt. Schiedam Een aanrijding op de kruising Nieuwe Damlaan/- Vlaardingerdijk had maandag om kwart voor achten nogal ongewone afloop. De personen auto van de 25-jarige leraar A. M. kwam met de wielen om hoog en met het dak op de grond uit de botsing tevoor schijn. Oorzaak van de aanrij ding was de veronderstelling van de andere betrokkene, de 19-jange G. M. J, dat de leraar wel zou stoppen. Een harde klap getuigde ervan dat van stoppen geen sprake is ge weest. Omstanders hielpen het gekantelde voertuig weer met de wielen op de grond. Hoek van Holland Gerard van Driel 2ingt woensdagavond in travestie liedjes van Marlène Dietrich in het Hoekse theater De Kweekbak aan de Haxmoniestraat. Boet van Mechelen brengt Franse chansons en Ameri kaanse songs. Hij begeleidt zichzelf op de gitaar. Bizar-cy nische verhalen worden verteld door Paul Lensink. De groep Titoro verzorgt enkele muzika le intermezzi. Het publieksproject van de avond heeft als thema Wein. Weib und Gesang (Wijn, vrouw en gezang). Aanvang van de avond: 20.30 uur. Vlaardingen Bij een brand in een woonhuis aan de Van Aerssenstra&t is maandag avond schade aangericht aan de vloerbedekking van de' woonkamer, hal en slaapka mer. Het brandje ontstond doordat een petroleumstel oververhit was geraakt De bewoners bluste zelf het vuur. De ge waarschuwde brandweer hoéf de niet in actie te komen. De bewoner is niet tegen brand verzekerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3