SPOfi Onderzoek PUS-veld nog steeds niet afgerond PPSC houdt SVV goed bij Zwaluwen krijgt te weinig Ajax geïnteresseerd in Cees Zwamborn FC Vlaardingen: moeite met SSS wl «fis! J nut Kt:."?- WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1978 Koos Kerssemeyer: „Ik schaam me een beetje" Freek van de Gaag: solo Rob Kieberl en Ron Carli maken indruk f." VD/SCAVW4 Schiedam Voor renovatie van het hoofdveld van hoofdklasser DHS is een kleine twee ton uitgetrokken. Be gin dit jaar al, maar nog steeds on derzoekt men de toe te passen metho de. Gelet op de slechte structuur van de grond zal het nimmer een geheel nieuwe bewerking gaan worden. „Dat is weggegooid geld", redeneert hoofd sportzaken Gé Hens. „We denken eer der aan zgn. PVC-platen, die op een diepte van zestig cm in het veld moeten komen. Dit naar voorbeeld van velden in Gouda, waar de be speelbaarheid van de velden is geste gen". Wanneer? „Dat is nu juist", aldus Gé Rens, „de moeilijkheid. Het onder zoek, dat gemeentewerken en de Hei demaatschappij in opdracht van b. en w. verrichten, is nog streeds niet afgesloten. Misschien duurt het in derdaad wel een beetje te lang. Maar ik moet er eerst nog een rapport van krijgen, eer dat de gemeente aan het werk kan. Ik schat dat DHS daardoor pas eind volgend seizoen op een gere noveerd veld kan spelen". Voorzitter Koos Kerssemeyer slaakt bij dat alles een hele diepe zucht. „Ik weet zo langzamerhand niet meer waar we aan toe zijn. Iedereen be door Bas van den Berg moeit zich met ons hoofdveld. Amb tenaren lopen af en aan, er worden monsters van de grond genomen, en niemand zegt wat. Dat gaat ons een beetje de keel uithangen. De zaak is voor ons, nu DHS hoofdklasser is geworden, vanzelfsprekend in een stroomversnelling terecht gekomen. Ik schat dat wc er bij de overige clubs niet al te best zullen afkomen wat accommodatie betreft". Gé Rens weer: „Zolang de zaak in onderzoek is kan ik weinig zeggen. Het is natuurlijk vervelend voor DHS, maar dan hadden ze wel regel matig moeten bellen hoe de stand van zaken is. Dat het veld bij de minsts regenbui onder water staat, kom door de soppige grond. Daar door gaan de draineerbuizen „zwe ven" en raken ze verstopt. We kunnen nu wel regelmatig de draïnering leeg pompen, maar dat is de oplossing niet Wanneer er eenmaal nieuwe pla ten inliggen, rijst echter weer de waag: Wat zit er onder die zestig cm. laag en wat zou er onder moeten komen om de platen weer niet weg te laten zakken". Rens: „Ik ben er van overtuigd, dat de plantsoenendienst er van alles aan heeft gedaan ook deze zomer weer het hoofdveld bespeelbaar te krij gen voor de nieuwe competitie". Koos Kerssemeyer heeft daar echter evenals de rest van zijn bestuur en de selectie, zo zijn eigen gedachten over. Hij: „Je staat wel vreemd te kijken als je ziet dat er vijf verschil lende soorten graszoden in liggen. Bovendien is het een keer voorgeko men, dat er graszoden ondersteboven werden gelegd. Nee, dat is beslist geen grapje—." „Maar in volle ernst: Ik schaam me er zelfs een beetje voor, wanneer de hoofdklassers bij ons op bezoek gaan komen. Ik hoor ze al zeggen bij win st: ,,'t is jammer maar jullie horen op een beter veld te spelen, en bij verlies: Het ligt aan het slechte veld, DHS zit in feite op een schopstoel. Promotie naar de hoofdklasse, maar de accommodatie is er niet op bere kend. Kerssemeyer: „De toestand van jeugd zien we met angst en beven tegemoet, want we hebben ook maar twee velden. Té klein dus om ons uit te bouwen. Arie Verlinde van de sportraad kan dan wel op een recep tie van ons ter gelegenheid van de promotie zeggen, dat DHS op de prioriteitenlijst staat, maar dat is allemaal zo vaag. Voorlopig zitten wij hier nog, vrees ik". „Vorig jaar hadden we mondeling de toezegging dat het veld eruit zou gaan bij een algehele revisie. Daar is niets van terecht gekomen. We had den zelfs de jeugdtoemooïen ervoor uitgesteld. We maakten mee dat het eerste elftal driemaal niet kon spelen door wateroverlast In vier gevallen kon een wedstrijd alsnog doorgaan, omdat de leden bereid waren op zon dagmorgen de handen uit de mouwen te steken met prikken. Ondanks dat we nu hoofdklasser zijn, is de situatie niet veranderd. Het is misschien fout dat we zoveel zelf aan het veld doen, we moesten eigenlijk die zaak voor leggen aan de grondtechnische dienst van de KNVB". DHS en zijn toekomst? Misschien wordt het in de loop van de jaren Woudhoek, maar dan willen we er wel voor klaar zijn. Eerste vereiste meer leden dan de vijfhonderd die we hebben. Tweede plan betreft de jeugd om in de toekomst tot conti nuering van de hoofdklasse te komen. In één zaak heeft het bestuur een uitgesproken gedachte: er zal niet betaald worden. Dus spelen voor een kop koffie! Kerssemeyer; „We hebben spelers gehad die vroegen of er iets te ritselen was. Antwoord: Met bus 53 naar het complex komen om te trainen". Vlaardingen Ajax heeft andermaal interesse in FC Vlaardingen-verdediger Cees Zwamborn. De ere divisieclub heeft gisteren contact opgenomen met het Vlaardingse bestuur om de vraagprijs te weten te komen. Komende week zal het bestuur, waarvan penningmeester Vilijn met vakantie is, zich beraden over de transfersom. De heer Teske, die de onderhandlingen met Ajax voert: „Het is allemaal nog vrij summier. Maar ik kan geen beslissingen nemen voordat we met het bestuur over dit punt hebben gesproken. We gaan het zaakje eens rustig op een rijtje zetten voordat we verder in contact treden met Ajax. Voor Cees Zwamborn zelf kwam de interesse toch nog onverwacht. De lange voor stopper: „Een aantal weken geleden had ik al gesprek ken gevoerd met Ajax maar ineens hoorde ik niets meer; Dat was toch wel verve lend. Vooral omdat je toch In spanning zit af te wach ten. Op een gegeven mo ment heb ik toen zelf maar eens contact opgenomen waarin me wat omzichtig werd medegedeeld dat het allemaal niet door ging. Vandaar dat het nu wat verrassend is dat ik alsnog In de belangstelling sta". door Marlijn Verwaaijen Cees Zwamborn zelf zal pas met Ajax rond de tcfel kun nen gaan zitten als beide clubs ÏAjax en FC Vlaardin gen) het eens zijn over de vergoedingssom. „Tot die tijd kan ik ruets anders doen dan gespannen afwachten. Ik hoop nu maar dat ze het eens worden. Want dit is uiteraard een uitstekende aanbieding die je zomaar krijgt". In de oefenwedstrijd tegen Cees Zwamborn. naar Ajax. het Klaaswaalse SSS gister avond speelde Zwamborn niet mee. „Ik had er niet veel trek in," zegt hij eerlijk, „tenslotte kan je in zo'n si tuatie toch ruet honderd pro cent geconcentreerd spelen. Dus leek het me beter om er maar even van af te zien". Gehinderd door SSS'er Leen Ver maas neemt FC Vlaardingens Wim Tijl het vijandelijke doel met een kopbal onder vuur Vlaardingen Onder niet ideale omstandigheden (zowel tijdens als na de koersis de vierde ril in de zomercompetitie verre' den. Winnaar werd Freek van de Gaag (De Coureur), die aanvallen van Martin Drop en Care! Solleveld van zieh af moest slaan om tenslotte alleen over de streep te komen. Achter hem wist ASchouten he- slag te leggen op de twee de plaats. Bij de nieuwe lingen werd E. Verheul eerste en P. Peters tweede. Schiedam Volkomen onver wacht had SVV toch nog vrij veel moeite met PPSC. De uit slag (3-1) doet dat misschien niet zo vermoeden maar de tegenstand die de formatie van Piet de Wolf bood was met name in de eerste helft verrassend. SVV, dat komende zondag voor het eerst echt in het strijdperk moeten komen (in de beker tegen Heracles) lijkt er eigenlijk nog niet hele maal te 2ijn, Kiebert (ex-VDL) terugzien op een geslaagd debuut. De linker vleugelverdediger toonde al di rect veel moed cn durfde veelal mee naar voren te gaan. Dat door Martijn Verwaaijen hij nog mot direct in aanmer king za! komen voor een vaste plaats lijkt logisch (Jan den Tuinder is immers nog altijd een geroutineerde steunpilaar) maar hij greep zijn kans zeker aan. Ook met O ck de Zwart lijkt SW een goede aankoop te hebben gedaan Al moet wor den gezegd dal de steun die hij En toch waren er andermaal behoorlijk wat positieve pun ten te constateren. Zo kan Rob krijgt vaak minimaal is. Met name Cor Peitsman was in het duel tegen PPSC vaak té zelf- iQJtfr zuchtig hetgeen betekende dat het sterke punt van De Zwart (in de diepte aangespeeld wor den om vervolgens scherp voor te zetten) ruet voldoende werd uitgebuit. Toch lijkt dit SVV het nu eind elijk eens wel ver le kunnen schoppen in de competitie. De tweede helft van de wedstrijd tegen FC Den Haag wees dat al min of meer aan. Maar ook tegen PPSC kwamen een aan tal positieve punten naar vo ren. Echter, met name Wim Mulder en Cor Huigen 2oeken nog naar de juiste vorm. Dat die er echter 2al komen lijkt duidelijk. PPSC kwam met een aantal nieuwe spelers binnen te bjnen. De meest opvallende de 15 (*)- jarige middenvelder Ron Carli die, als hij zich blijft ontwikke len een hele grote kan worden. Hij was ook de man die veel vuldig gevaarlijk opdook voor het doel van eerst Bas van Noortwijk en later John Marre- vee. Ook Ruud de Wit en Leo Alders speelden zeker ruet slecht Opvallend verder bij dit PPSC was dat good-old Koen Scheffers nog altijd mee kan op dit niveau. SW nam voor rust een 0-1 voorsprong toen Cor Peitsman ven een-twee combinatie met Wim de Haan doeltreffend ach ter de nieuwe doelman Ben de Berg plaatste Het was de enige treffer voor rust omdat vooral het centrale verdedigmgs-duo Rob de Nijs/Dick Vos bergen werk verzette. Na de pauze zorgde Cock de Zwart voor 0-2, Wim Mulder 3-0 en redde Ton van der Lin den de eer voor PPSC. SW speelde met: Van Noortwijk (Marrevee), Corver, Hoogmoed, Van Dijk, Kiebert (Den Tuin der), Mulder, Kreft, De Haan (Meerhof), De Zwart, Peitsman, Huigen. PPSC. De Berg, Alders, Vos, De Nijs, De Vries, De Wit (Van de Marei), Scheffer, Carli, Win kelman. Van der Linden. Goe- dendorp. SVV zet het PPSC-doel Onder druk Vlaardingen „Kunnen jullie kampioen worden"?, vroeg CVV-vedette Arie van der Sluis midden tn de wedstrijd Zwaluwen—CVV aan de spelersbank van de Vlaardingers. De kleine man doelde daarmee op het harde spel van de jonge Zwaluwenploeg, die deze eerste graadmeter in het oefenprogramma aan pakte om zich nadrukkelijk te bewijzen. Het moet echter gezegd worden dat de CVV-ers door hun soms arrogante houding waarmee zij zich over het veld bewogen, zelf ook een behoorlijk steentje aan het ruwe karakter van de wedstrijd, die overigens in 1—1 eindigde, bijdroegen. In ieder geval, kreeg Zwaluwen niet wat het verdiende. Ondanks dat CVV al in de beginfase het spel naar zich toe trok, werd het zelden ge vaarlijk voor het doe! van Ab Nijgh. Aan de andere kant kreeg de Vlaardingse ploeg de uit gespeelde kansen. Eerst verscheen Al bert de Pee alleen voor de CW-kee- per, maar doordat de jonge Zwaluwenspits de bal te ver voor zich uit speelde, liep het avon tuur „dood". Nog geen tien minuten later zorgde door Emile Schelvis Ernest Kegel voor ge vaar. toen hij bij een cor ner hoger dan iedereen reikte. Ztjn kopbal eind igde echter op de boven kant van de lat. Vlak voor rust kwam Zwalu wen toch nog aan zijn verdiende treffer. Na verkeerd wegwerken in de CW-defensie kon Er- nest Kegel Albert de Pee bedienen: 1—0. In de tweede helft pro beerde Zwaluwen de ver worven voorsprong uit te bouwen. Het krachtige offensief leverde kansen op voor Ernest Kegel en Dick van de Bergh, die zelf overigens drie knap pe maar wel afgekeur de treffers produceer de. Theo de Waard: „Op die ogenblikken mis je een echte centrumspits, een afmaker. Daarom was het jammer dat Diek Schouten er niet bij was". Aangezien Zwalu wen het niet kon afma ken en CVV blijkbaar wemig zin had. werd de slotfase, met veel balver lies aan beide kanten, erg rommelig. Alleen de twee CVV-mini-voetballers, Jan Bruys en Arie van der Sluis, hadden nog een verrassing in petto. Na een oogstrelende combinatie kon Jan Bruys 1—1 aantekenen. „De eerste grote test ging uitstekend", vond Theo de Waard na afloop. „De jongens hebben zich voor 10Q procent gegeven en het is toch altijd even afwachten hoe zo'n jonge ploeg tegen een gerouti neerde vereniging het houdt", aldus de oefen- meester, die zich vooral verheugd toonde met het feit dat zijn selectie toch wel vrij breed blijkt te zijn. Hij: „De vervangers voor Cees Benard en Maarten van Kooy (Leen Seekles en Jelle Snel) hebben het niet slecht ge daan en ja, over de defi nitieve elf, kan ik toch nog niets zeggen. Alleen het middenveld, de dra gende kracht van dit jon ge team, staat zo'n beetje vast". Klaaswaal De rust die Theo Lase- roms zijn selectie had toebedeeld na het uitermate zware programma van vorige week, leek FC Vlaardingen goed te hebben gedaan. Fris en subtiel com binerend namen de Vlaardingers tegen zaterdagse tweedeklasser SSS binnen een kwartier een 2—0 voorsprong. Hoe wel de profs ook daarna het betere van het spel hadden, kreeg SSS meer vat op het spel, scoorde zelfs tegen en hield tot het eindsignaal van vlekkeloos lei dende arbiter Jan Jansen de schade tot 3—1 beperkt. FC Vlaardingen kende wel m de zeer vroege opening streffer (na twee minuten en gemaakt door Wim Tij! die ongedekt was gelaten) een fijne ruggesteun. SSS. zonder gerenommeerde krachten als de destijds door FC Vlaardingen be geerde spits Ad Huisman (Theo Laseroms in de rust ..Ik had hem er dit seizoen graag bij gehad. Welke club eigenlijk niet? Hij is min stens zo goed als Stuart Parker van Sparta") en spelbepalende middenvel der Jan Roodbol, had m die fase erg weinig vat op het agressieve spel van FC Vlaardingen. Dat resulteerde dan ook na veertien mmuten in een tweede doelpunt. Jan Loh* man legde vanaf een meter of dertig in alle vrijheid aan en vlak voor de grijp grage handen van SSS- doelman Gert Bons stuiter de het schot in het net. Na dat doelpunt was het plots klaps afgelopen met de gre tigheid van de Vlaardin gers, die het combinatiespel te ver doorvoerden om SSS voor al te grote problemen te stellen. door Donald Bax De thuisclub smaakte zelfs het genoegen van een te gentreffer. Leo van der Veer bediende Gert Ver maas in de diepte. Vermaas strandde eerst op Peter Ei keienboom (in de tweede helft vervangen door Toon Eggers). maar in de re bound was het Huig Noo- tenboom die toch voor 2—1 zorgde. In de tweede helft viel Vlaardingse vrije verdedi ger Krisehna Mitrovitch al snel uit met een blessure Voor hem draafde Patrick Jansen op. Later m het tweede aeel mocht ook Joop Molendijk na een lan ge afwezigheid nog even meedoen. Met een door in valler-doelman in eerste in stantie geblokt schot, legde hij de grondslag voor de derde door Wim Hoever- mans gescoorde goal Vlak voor tijd keurde Jansen te recht een buitenspeldoel- punt van Molendijk af. Vlaardin- trick Jansen). John Jansen, Van Dop, Duister, Lohman, Koevermans. Danny Molen dijk (Joop Molendijk), Tijl en Stans.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4