ENWB: „Geen tweede kruising I'ru ises Iteatrixlaan" TURKS MEISJE MAG BLIJVEN Veel werk bij Nieuw Werck" Laan in West wordt veiliger KOOPAVOND TOCH OP DONDERDAG Links Vlaardingen denkt mild over "Praag '68" BEWONERS WILLEN VERKEERSDREMPELS 95 Taxigeld voor bejaarden i WmSSm. É9ÊmmSM mêmsM MORGEN HOEKSE TAPTOE Rijden zonder rijbewijs Insluiper aangehouden Valse sleutel, echte sieraden Eerste paal woningen aan Stationsstraat DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1978 VEVSC/WW3 Maassluis Ook bejaarden in Maassluise verzorgingstehuizen kunnen gaan profiteren van de financiële regeling, die hen in staat stelt taxi le rijden. De gemeente geeft deze vorm van bijstand om het bepaalde groe pen mogelijk te maken deel te nemen aan het maatschappe lijk verkeer. De commissie sociale zaken en de gemeenteraad moeten nog hun goedkeuring hechten aan dit voorstel van burgemeester en wethouders. Vlaardingen Er moet geen tweede krui sing ter hoogte van de Prinses Beatrix- laan in Vlaardingen-Holy worden aange legd. Dit schrijft de Eerste Nederlandse Wielrijders Bond. (ENWB). Xn de brief stelt de nieuwe afdeling van de ENWB voor Vlaardingen. Schiedam en Maassluis zichzelf voor aan de gemeente raad. Tevens complimenteert de bond de gemeente met het besluit de kruising Holy- singel-Frederik Hendriklaan-Anna Pau- lownalaan te veranderen in een T-kruising. De voordelen, welke deze oplossing biedt aan ruimtebesparing, geluidshinder en wachttijden, wegen ruimschoots op tegen de voordelen van een volledige kruising", zo schrijft de ENWB. Wei wordt in de brief opgemerkt, dat de bond van mening is, dat de fietspaden langs de Frederik Hendri klaan doorgetrokken dienen te worden. De nieuwe afdeling van de ENWB telt momenteel honderdvijftig leden. Zelf zegt de bond niet anti-auto te zijn, wel voor autobeperkende maatregelen welke de vei ligheid van het langzaam verkeer verho gen. Momenteel is de werkgroep verkeer en vervoer van de bond bezig met een ënque* te onder de fietsers om de problemen van de wielrijders in Vlaardingen op een rij te zetten. Den Haag Het 12-jarige Turkse meisje lladice Copur uit Maassluis mag in Ne derland blijven, tot de Raad van State een beslissing heeft genomen over haar herzieningsverzoek voor een verblijfs vergunning, Dit heeft de president van de Haagse rechtbank mr. J. H. Blaauw gisteren besloten. De vader van Hachee had een Kort ge ding aangespannen tegen de Staat der Nederlanden, omdat het kind een ver blijfsvergunning werd geweigerd. Het meisje is namelijk geboren uit het eerste huwelijk van de man en heeft ook nooit eerder bij hem gewoond. Een verblijfs vergunning op grond van de regel van gezinshereniging kan dan ook niet wor den gegeven, omdat zij nooit tot het gezin van de man heeft behoord, zo stelde men. De staatssecretaris van justitie wil de het kind geen uitstel geven om het besluit op het herzieningsverzoek af "te wachten, omdat deze beroepsmogelijk heid in dit geval toch zinloos zou zijn. De rechtbankpresident heeft het ministe rie nu echter verboden het kind over de grens te zetten, zolang niet in hoogste instantie over haar verzoek is beslist. De rechtbank achtte het niet zo onaanneme lijk dat alsnog aan Hadice een verblijfs vergunning zal worden verleend. 1 Verkeersproblemen rond 't Nieuwe Werck. Schiedam Huizenbouw ts niet zo eenvoudig als het {ijkt; er komt nogal wat bij kijken. Een goed voorbeeld hiervan is 't Nieuwe Werck. Waren er kort gele den moeilijkheden met de elektriciteit, nu zijn er pro blemen met het toekomsti ge verkeer. Het huidige tweerichtingsverkeer op ae West vest komt ten gevolge van de nieuwbouw in de knel. Er is niet genoeg ruimte meer aanwezig om de situatie te laten zoals hij is: de straat open voor verkeer van beide kanten. Voor de hand liggende op lossing is dan het instellen van éénrichtingverkeer, iets wat vooral voor de voetgangers voordelen met zich meebrengt. Het plan bestaat"eenrich- tingsverkeer in te stellen voor motorvoertuigen tus sen de Walvisstraat en de in- en uitrit van 't Nieuwe Werck. De weg mag dan in zuidelijke richting worden bereden, iets wat vooral van belang is voor de brandweer, waarvan de uit- trekroute immers over de Westvest loopt. Levert de toekomstige maatregel voor voetgangers veel voordelen op, automobilisten ziitlen minder tevreden zijn, in veel gevallen zal een groot stuk moeten worden omge reden. Met dat éénrichtingverkeer is de zaak echter nog niet af; bij de gemeente wordt tevens gedacht over een parkeerverbod aan de kant van 't Nieuwe Werck. Door het instellen van een nieuw parkeerverbod kan een oud verbod, dat elders op de Westvest van kracht is, worden ingetrokken, Zekerheid~over de te nemen maatregelen bestaat er nog niet; het is nog maar een advies van de werkgroep verkeer en vervoer aan het College van Burgemeester en Wethouders. Schiedam De veiligheid van de Burgemeester Knappertlaan wordt waarschijnlijk vergroot. Dat blijkt uit een voorstel van gemeentewerken aan burgemeester en wethouders. Toen het hondje van de foto naar het dierentehuis werd gebracht, dit is al weer enige weken geleden, war he,i broodmager. Zijn ribbetjes kon je tellen en hij was erg angsag en bibberig. Hij had duidelijk niet die verzorging gehad, die elke hond nodig heeft. Zeker een jónge hond dient goed te worden gevoed omdat anders groei problemen ontstaan, Na een tijdje in het dierentehuis verzorgd te zijn geweest zag hij er al heel wat beter uit. Zijn ribbetjes waren niet meer zo duidelijk te zien en zijn buikje was rond geworden. Hij ging zich ook wat meer op zijn gemak voelen en haa graag bezoek van één van de verzorgers. Nu is hij volkomen ingebur gerd. Hij wordt zelfs een beetje baldadig, zoals een jonge speel se hond te hoort te zijn. Alles trekt zijn aandacht en als er mensen nar de honden lopen te kijken wil hij niets missen van hetgeen gezegd wordt. Heel ac tief rent hij door zijn kennel om aandacht te vragen en ge knuffeld te worden. Zo is met veel liefde en geduld een lieve en leuke hond tevoorschijn ge komen uit een bang en bibbe rig hondje. Wachten is nu op iemand die graag een jonge hond wil die niet te groot is (en wordt) en die graag zijn hond veel aan dacht wil en kan geven. Een hond van 2o'n 5 maanden heeft namelijk veel aandacht nodig om van alles te leren. Zijn nieuwe baas mag hem ook nog een naam geven want die is van een zwerver natuurlijk niet bekend. Of de hond al hele maal zindelijk is, is ook niet bekend maar. zoals al eens eer der vermeld, is dit met een beetje geduld en wat tijd snel aan te leren. Hopelijk komt zijn nieuwe baas snel, want hij verlangt wel naar een onder- Signalement: Naam: onbekend ras: bastaard geslacht: mannelijk leeftijd: ongeveer 5 maanden kleur: zwart/wit beharing: kort Aanleiding tot dat voorstel is een brief van de oudereommis- sie van één der plaatselijke scholen, waarin uit de doeken werd gedaan dat het overste ken van de Burgemeester Knappertlaan door de school kinderen een bijzonder gevaar lijke zaak is. Na deze brief heeft druk overleg plaats ge vonden met de bewonersver eniging Schiedam-west en de bewoners van de B.K.laan. Dat overleg mondde uit in een voorstel tot het aanpassen van de laan. De verkeersfunctie van de laan zal in het voorstel niet worden gewijzigd. Waar men wel aan wil werken is de hoge snelheid waarmee in de laan wordt ge reden. Voor de overstekende kinderen is vooral die snelheid gevaarlijk, te meer omdat kin deren de snelheid van een voertuig niet altijd even juist weten te schatten. Onderdeel van de aanpassingen is het ver breden van de middenberm ter hoogte van de oversteekplaat sen, waardoor de breedte van de over te steken weg minder wordt en waar het voor auto mobilisten duidelijk wordt dat er snelheid geminderd zal moe ten worden. De aanpassing van de laan zal niet in een keer worden uitge voerd, men denkt eerder aan een indeling in fasen. Het to taalbedrag van de aanpassing zal 350.000 gulden gaan bedra gen. Wanneer de uitvoering gaat beginnen is nog niet be kend; het voorstel moet eerst nog door het college van burge meester en wethouders worden goedgekeurd. Hoek van Holland De Hoek se Taptoe wordt morgen weer gehouden op het parkeerter rein achter de Prins Hendrik straat. Voor genodigden is er een tribune. De overige belang stellenden kunnen verzekerd zijn van een staanplaats. De drum- en showband Prins Bernhard uit Monster, de har monieverenigingen Animato uit 's-Gravenzande, E. M. M. uit Maasdijk, Liora uit De Lier en Rotterdam aan Zee uit Hoek van Holland zijn de deelnemen de korpsen. De taptoe begint om acht uur 's avonds en staat onder leiding van dirigent G, A. van den Berg. Organisator Joop Jansen hoopt dat de weersomstandigheden beter zijn dan vorig jaar. Toen moest de taptoe voortijdig wor den afgebroken als gevolg van het plotseling losbarsten van een onweersbui. Vlaardingen De politie heeft procesverbaal opgemaakt te gen de 27-jarige Vlaardinger E. P. S. Terwijl de man zijn rijbevoegd heid was ontnomen reed hij toch in zijn auto. Bij aanhou ding toonde hij de politie een Duits rijbewijs van een familie lid. De auto is in beslag geno men. dak. Ook zit er in de Hargahoe- ve een negental jonge hamster- tjes op een baasje te wachten. Uiteraard hoeven ze niet alle maal naar één baas. Ook is er nog een lief zwart dwergko nijntje. Mocht u interesse hebben aan kunt u contact opnemen met Dierentehuis Hargahoeve. Sportlaan 2 in Schiedam tele foon 714151. Schiedam De Schiedamse koopamnd blijft gewoon op donder dagavond. Deze beslissing heeft het college van burgemeester en wethouders genomen nadat uit een enquête bleek dat 80*% van de middenstanders voor de donderdagavond was. Nadat er in Vlaardingen was besloten de koopavond ook op donderdagavond te houden gingen er stemmen op de Schiedamse koopavonden te verplaatsen naar vrijdag; im mers de concurrentie zou door de Vlaardingse beslissing toe nemen en het winkelende pu- Vlaardingen "Denk aan Praag *68" hoeft niet op de medewerking van links po litiek Vlaardingen te reke nen. Het comité, tot de op richting waarvan het ini tiatief genomen werd door de Peking-gezïnde Kommu* nistische Eenheidsbewe ging Nederland(KEN), zal in elk geval bot vangen bij de Vlaardingse afdelingen van CPN, PSP en SP. De Socialistische Partij is van mening dat het initia tief veel te veel in de koude oorlog-sfeer ligt en slechts oude koeien uit de sloot haalt. Liever had de partij gezien dat er ingehaakt werd op de huidige situatie in Tsjeehoslowakije. Boven dien vindt zij dat de KEN toch niet geheel uit onver dachte hoek komt. Iets dergelijks gaf PSP- woordvoerder Leo Zeef te verstaan: „Vooralsnog zul len wij onze handtekening niet zetten. De solidariteits verklaring is puur anti-Rus sisch. Aan zoiets hebben wij weinig behoefte. Waren er andere formuleringen gekozen, dan zouden wij "waarschijnlijk wel teke- nen". Tot slot mevrouw Mies van Saus, woordvoerster voor de CPN. „Nooit van z'n le ven zullen wij zo'n verkla ring tekenen". Zij betoonde zich een uitgesproken voor stander van de Moskou-po litiek. „Ik heb er het volste vertrouwen in dat het daar in Tsjeehoslowakije wel op z'n nootjes terecht zal ko men Zoals al eerder bekend werd trok de PvdA in Schiedam zijn handteke ning in. Om navenante re denen. Vlaardingen De politie heeft de 23-jarige L. Iï. T. uit Vlaardingen aangehouden. De man wordt ervan verdacht de insluiper te zijn geweest, die zondagavond een woning aan de Olivier van Noortlaan bin nenging. Terwijl de bewoner zijn hond uitliet haalde de man er voor 12.000 gulden aan siera den weg. De sieraden zijn in middels teruggevonden. Ze ble ken in nabij gelegen bosjes te 2ijn verstopt en van grotere waarde dan de benadeelde be woner had opgegeven, name lijk zo'n vijftien mille. Vlaardingen De bewo ners van de Parkweg tus sen de Iepstraat en de Schiedamse weg in Vlaar dingen willen verkeers drempels in hun straat. Het liefst wil men hun straat veranderd zien in een woonerf. Dit schrijven zij aan de gemeente. In hun brief wijzen zij erop, dat de straat in het verle den veelvuldig als sluipweg werd gebruikt, voorname lijk door hardrijdende ta xi's als route naar station Vlaardingen Oost. Boven dien beschadigde zwaar vrachtverkeer regelmatig de bomen in de straat. Sedert ongeveer een jaar dat de straat wegens bouw werkzaamheden is afgeslo ten. zijn de bewoners van de overlast verlost. Ge vreesd wordt echter, dat wanneer de werkzaamhe den zijn afgelopen de straat opnieuw snelrijdend ver keer krijgt te verwerken. De kinderen zijn de veilige situatie in de straat al hele maal gewend, zonder door rijdend verkeer. Vandaar het verzoek van de bewo ners. Gezien de afsluiting van het afgelopen jaar zou dat verkeerstechnisch geen enkel probleem zijn, aldus de bewoners. bliek zou minder keuze hebben als beide gemeenten op dezelf de avond de winkeldeuren openden. Daar komt nog bij dat Rotterdam in de toekomst ook een koopavond op donder dag wil. Dit alles bij elkaar leidde tot de wens van burge meester en wethouders om Schiedam te laten afwijken van de buurgemeenten aoor naar een andere avond uit te wijken. De ondernemers in Schiedam wilden hier echter bijzonder weinig van weten; donderdag was een prima avond en zo moest het maar blijven. Omdat er op 1 november een nieuwe winkelwet in werking treedt moest er een koopavond wor- j den aangewezen. De gemeente raad zal zich maandag over het advies van burgemeester en wethouders uitlaten. Schiedam Sieraden en een horloge. een gezamenlijke waarde van ongeveer 4000 gul den vertegenwoordigend, zijn dinsdag uit een woning aan het Broersvest gestolen. De nog on bekende inbrekers hebben het pand vermoedelijk betreden met een valse sleutel. Gedu peerde is de 60-iarige mevrouw G. W. N. Maassluis Burgemeester J. van den Brink van Maasland Slaat dinsdagmiddag de eerste paal voor de bouw van een complex van vijftien woning wetwoningen in het bestem mingsplan Stationsstraat Lan- getaam. De bouw gebeurt in opdracht van de Algemene Wo ningstichting Maasland. De wo ningen zullen waarschijnlijk in mei 1979 worden opgeleverd. De paai wordt om 14.00 uur geslagen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3