Eindelijk fatsoenlijke ontvangst mogelijk Geen Nieuwduinen voor Westland Socialistiese Partij handhaaft beschuldiging Deelraad praat over defensieterreinen Reorganisatie van diensten Varen met de Kapitein Kok Antennes gratis weg DINSDAG 22 AUGUSTUS 1978 Staatssecretaris opent nieuw gebouw van de sociale dienst gestolen i-""b""REDUCTSEBON"""""5 Winkeldiefstal Kat in 't nauw Dieren Spookachtige aanrijding Vlaardinger mishandeld? Inbraak voor drank Tasjesdieven VD/SC/WW 3 fi1 IMF 2! Vlaardingea Drie opgezette Vogels, twee schildpaden, twintig tropische vissen en drie kuikens verdwenen on langs uit het dieren verblijf in het Heem park aan de Mamix- laan. De „dierenliefhebbers" wisten binnen te dringen door een raam uit de sponning te halen. Hoek van Holland De deel- gcmeenteraad voor Hoek van Holland begint al vroeg met het „winterprogramma". De eerste vergadering van de raad na de zomervakantie Is reeds morgenavond om half acht in gebouw de Hoekstee aan de Mercatorwcg. Belangrijkste onderwerp van de vergadering is de eventuele overdracht van de defensie- gronden. Zoals bekend be2it het ministerie van defensie ver schillende terreinen in Hoek van Holland, waaronder het terrein tussen de De Cordes straat en plan Oost. Belangrijk is ook het zoge naamde „Vinetaduiri", een groot aantrekkelijk duingebied tussen de Boulevard en de Hoeksche bosjes. Dit vele hectaren metende ter rein is voor het publiek geslo ten, maar in recente besprekin gen is defensie bereid gebleken de gronden over te dragen aan Westland - De uitbreiding van het Westland in zee vindt geen goedkeuring van gedeputeerde staten van Zuid-Holland. Ook in de andere plannen om voor al de regio Den Haag te voor zien van nieuwe woonruimte, zoals Dorp in Zee en plan Westdumen zien GS geen heil. ..Dorp in zee** wordt zelfs on veilig genoemd. Het plan Nieuwduinen van de Stevïngroep had moeten voor zien in 1300 hectare grond langs de kust van Ter Heijde, Monster en "s-Gravenzande, waar plaats zou zijn voor onge veer 20.000 woningen. Direkt na de lancering van het plan kwamen er uit het West land al diverse reakties. Zo nam de politieke partij Ge meentebelangen te Monster in zijn program op, dat Ter heij de, Ter Heijde aan 2ee moest blijven. „Niemand in de ge meente Monster is gebaat bij het plan", zo schreef de partij. Raadsleden uit 's-Gravenzande vroegen zich af of er geen na delige invloeden op het weer zouden zijn. De vrees bestond dat er minder zonuren zouden zijn. Het KNMI ontkende dat toen- dertijd echter. De deel raak Hoek van Holland toonde zich ook niet zo enthou siast. Men achtte er meer na- dan voordelen aan zitten. De secretaris van de deelraad zegt nu, dat hij weJ blij is met de mening van GS. Volgens hem lag dat ook wel in de lijn der verwachting. Er bestond geen behoefte in de Hoek aan het plan. Vooral de hoge flats aan de rand van het kunstmatige ei land en de kans, dat het water tussen Nieuwduinen en de pier een meer vol en vuil en drab zou worden stonden de deelge meente erg tegen. de gemeente Rotterdam, echter op voorwaarde dat het één transactie wordt voor alle ter reinen. Een gedeeltelijke over name is niet mogelijk. Burgemeester en wethouders van Rotterdam zijn, op advies van de Hoekse deelgemeente- raad, wel bereid alle gronden over te nemen, mits de Hoekse deelraad een dekkingsplan. sa menstelt waardoor de overna me financieel verantwoord is. Hot dagelijks bestuur van de deelraad is van mening dat zo'n dekkingsplan zonder veel moeite gemaakt kan worden. De ligging van de terreinen garandeert bijvoorbaat veel be langstelling voor eventuele wo ningbouw langs Boulevard en Strandweg en zelfs met behoud van grote stukken natuur schoon kunnen de terreinen rendabel gemaakt worden. Een daartoe strekkend voorstel zal vanavond aan de deelge- meenteraad worden aangebo- DondercUg vertrekt Neêrlands enige echte raderboot de Kapi tein Kok, weer vanaf de Vlaardingse Maasboulevard (bij het Deltahotel) voor een sprookjesachtige vaartocht in de omgeving van Viaardingen* Maassluis, Botlek, Eemshaven en Waalhaven. Vanaf 19.30 uur vindt de inscheping plaats en om 20.30 uur worden de trossen losgegooid. Rond middernacht vindt bij de Maasboulevard weer de ontscheping plaats. Niet alleen de boot maar ook de entourage eromheen garanderen een romantisch avondje uit in de stijl van de twintiger jaren. Er is een orkestje aan boord. De keuken en de bars zorgen ervoor dat de inwendige •nuns niets tekort komt. Tegen inlevering van deze bon krijgt u als lezer van deze krant 4,50 (maximaal twee personen) korting op de riverboatavonden met de rader boot Kapitein Kok, die elke donderdag t/m 31 augustus vanaf de Maasboulevard bi] het Delta hotel te Viaardingen vertrekt betaalt 13,- inplaats van 17,50. kaarten kunt u kapen bij: Schiedamsche Courent (RN-bookshop), Sroersvest 3, Schiedam Vlaardings Dagblad, Brede Havenstraat 6, Viaardingen Rotterdamsehe Nieuwsblad, Coolsingel 67, Rotterdam, en aan boord van de Kapitein Kok. Viaardingen Tegen de 19-ja- rige J. R. M. P- werd proces verbaal opgemaakt vanwege een gepleegde inbraak in een winkel aan het Liesveld. P, bad daar een radiotoestel en een bandrecorder ontvreemd. Tegen de 25-jarige B. V. werd eveneens proces-verbaal opge maakt V. was opgetreden als heler van de gestolen goederen. Viaardingen De brandweer moest eraan te pas komen om de kat van de familie F. aan de Roemer Visscherstraat weer veilig en wel terug te bezorgen. Het beestje was zijn eigen bal kon afgetuimeld en op een la ger gelegen balkon terechtge komen. waarvan de eigenaars met vakantie bleken te zijn. Schiedam Bij de gemeente lijke diensten in Schiedam heeft er een reorganisatie plaatsgevonden, en wel op het gebied van de volkshuisves ting. Tot voor kort bestonden er een gemeentelijke woning- dienst en een dienst gemeente werken. De eerste van de twee hield zich bezig met het beheer van gemeente-woningen, het bouw en woningtoezicht, de sanering en de rehabilitatie, de nieuw bouw en de renovatie van ge meentewoningen en van wonin gen van woningbouwverenigin gen. De tweede hield 2ich meer bezig met stadsontwikkeling in bredere zin. Dit anderscheid was historisch gegroeid maar leverde organisatorisch nogal wat moeilijkheden op. Vandaar dat men nu tot een herindeling heeft besloten. Bij de nieuwe regeling is het beheer, de exploitatie en de renovatie van gemeen tewonin- gen ondergebracht bij een nieuwe dienst die de naam Ge meentelijk woningbeheer heeft gekregen. Het andere deel van de vroege re woningdienst; bouw-en wo ningtoezicht, sanering, rehabili tatie, nieuwbouw en renovatie is ondergebracht bij de dienst gemeentewerken. Het belangrijkste argument voor de nieuwe regeling is dat het hele gebied van de stads ontwikkeling erdoor bij één dienst is ondergebracht. Voor het publiek levert de nieuwe regeling weinig veranderingen op: Bouw-en woningtoezicht, sane ring, rehabilitatie, nieuwbouw en renovatie blijven gevestigd op hel stadskantoor op de acht ste etage, telefoonnummer 260500. Hier kan men onder andere terecht voor klachten over particuliere woningen. De nieuwe dienst Gemeentelijk Woningbeheer vindt men in het kantoorgebouw aan de 's Gra- velandseweg 567. Het is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Voor klachten over gemeentewoningen is het nummer 269408. Schiedam Een spookachtige aanrijding leek het afgelopen weekeinde in de J. A. Alber- dingk Thijnistraat te zijn ge weest. Een vrachtauto was daar op een personenauto ge reden, maar van de bestuurder was geen spoor te bekennen. Gelukkig voor de politie waren er wel getuigen van het onge val geweest; getuigen die te vens konden melden dat zij een man hard weg hadden zien lo pen door de Mariastraat. Deze man werd door de politie inge haald en bleek de 19-jarige Schiedammer J. v.d. H. te zijn. De vrachtauto had hij kort te voren weggenomen van de Noordvest om een eindje met het voertuig te gaan toeren. Het exterieur van hel nieuwe GSD-gebouw is aangepast aan de woonomgeving. Schiedam De 34-jarige Vlaardinger P. de N. werd zaterdag iets voor acht uur liggend op het trottoir aan de Parkweg aangetroffen. De man was danig in de war en had een bebloed gezicht. In een zeer moeizaam verlopend gesprek wist de politie eruit te krijgen dat de man wa- mishandeld door vier mannen die hij niet van naam kende 1 zou hij het viertal bij weerzien kunnen identificeren. Na het gesprek werd de man naar het gemeenteziekenhuis gebracht. Er bestaat geen volledige zekerheid dat de man inderdaad is mishandeld, vooral niet omdat de Vlaardinger niet in staat was de plaats van het misdrijf aan te duiden. Schiedam Gedreven door daad te betrappen. Deze bleek geldnood heeft een 54-jarige zwaar onder invloed van drank man ingebroken bij het Schie- en werd meegenomen naar het damse filiaal van de Hema. bureau. Het lijkt waarschijnlijk Doordat er op de ruiten van dat de man geld nodig: had dat bedrijf een alarminstallatie voor nieuwe drank, reden zit was de politie snel ter plek- waarom hij de ruit bij de He-, ke om de inbreker op heter- ma verwijderde. Viaardingen Een waardige ontvangst voor de cliënten van de sociale dienst. Dit heeft voorop gestaan bij het ontwerp van het nieuwe gebouw van de gemeen telijke sociale dienst aan de Hoflaan in Viaar dingen. Na jarenlang in krappe en ondoelmatige gebouwen te hebben ge zeten, beschikt de socia le dienst nu over een volwaardig onderko men. De kosten van het gebouw en meubilair bedroegen ongeveer tien miljoen gulden en het wordt op donderdag 24 augus tus officieel geopend door staatssecretaris mevrouw JF. G- Kraaijeveld-Wouters van cul tuur, recreatie en maatschap pelijk werk. ..We kunnen ons nauwelijks voorstellen, dat we nog maar drie maanden geleden in het oude pand aan de Fransen straat zaten", zegt directeur J. A. Florijn. De noden in het oude gebouw waren hoog. Dat blijkt alleen al uit het feit, dat reeds tien jaar geleden plannen werden ontwikkeld voor de bouw van een nieuw GSD-ge- bouw. „De ruimte voldeed niet aan de minimale eisen", zegt Florijn. Het tekort aan spreek- en wachtruimten was nijpend. Mensen, die binnenkwamen, konden niet op de minst fat soenlijke manier worden ont vangen. Door het ruimtegebrek ontstonden lange wachttijden. Daar kon alleen iels aan wor den gedaan door de proble men, waar de cliënten mee kwamen, sneller af te werken. Dat werd gejaagd werken. De maatschappelijk werkers moesten onder hoogspanning gesprekken voeren met de cliënten wegens gebrek aan voldoende spreekkamers. Di recteur Florijn: „Voor de cliën ten kwam dit vaak heel ongun stig over". Afgestemd op groei De nieuwe behuizing telt vier inlekenkamers waar de nieuwe cliënt zich aanmeldt en 14 spreekkamers waar het pro bleem verder met de maat schappelijk werker wordt uit gediept. Het gebouw met een oppervlakte van 2386 vierkante meter (driemaal groter dan de oude behuizing) is op een groei van vijftien procent afgestemd. Uitbreiding van het personeel met 15 man tol een totaal van honderd is mogelijk. Alleen de begane grond is voor de cliënt toegankelijk. Daar be vindt zich de centrale ont vangsthal met de receptie. De hal dient tevens als wachtruim te maar za! naai" verwachting nooit vol cliënten zijn omdat voortaan zoveel mogelijk op af spraak zal worden gewerkt het geen wachttijden voorkomt. Loketten zijn nergens te vin den: „Zij scheppen afstand en tegenstellingen", meent W. E. C, Boxmeer, chef dienstverle ning. „We zijn blij daar vanaf tc zijn". Hoewel de ruimte dus is afge stemd op verdere groei, ver wacht directeur Florijn niet gauw verdere uitbreiding: „Het ziet er niet naar uit dat het ministerie van CRM de bij stand voor nog meer doeleind en openstelt. Juist integendeel, door middel van subsidies op bijvoorbeeld gezinsverzorging worden bepaalde zaken juist uit de bijstand gehaald. De gel den komen daardoor ook beter daar terecht waar zij behoren". Onzekere factor is echter de algemene economische ontwik keling van Nederland, van Viaardingen. „Zodra het aantal werklozen stijgt, krijgen wij er De receptie in de centra le hal voor passende ontvangst. meer cliënten bij. Daar moeten we als sociale dienst tijdig op in kunnen springen". Passend in woon omgeving Het exterieur van het gebouw heeft architect Jan Hoogstad tot problemen geleid met be trekking tot het passen bij de omgeving. Hoewel Hoogstad ook de ontwerper was van het stadskantoor, dat door vele Vïaardingers bepaald als vloe kend in de woonomgeving wordt ervaren, heefL hij er rnet het ontwerp van het GSD-ge bouw rekening mee gehouden. Dit blijkt uit het materiaal van baksteen en de hoogte van slechts twee verdiepingen. „Een stadskantoor mag opval len in de omgeving. Dat geldt niet voor een gebouw van de sociale dienst", meent hij. Aan het interieur van het ge bouw is tc zien, dat de ontwer per van het stadskantoor daar de hand in heeft gehad. Al is dat alleen maar aan de ruiten naast alle toegangsdeuren, met uitzondering van de toiletgroe pen natuurlijk. „In dit gebouw kunnen we on ze cliënten waardig ontvan gen". stelt de directeur van de sociale dienst. Het idee van .een vorstelijk ontvangst voor de bijstandtrekker" verwerpt hij met klem. „Vorstelijk duidt op overdaad. Daar is hier geen sprake van. Vergeten wordt wel eens, dat onze "dien- ten niet alleen de onderste laag van de maatschappij ver tegenwoordigen. Hier komt ie dereen van hoog tot laag in alle rangen en standen met uiteenlopende inkomens. Zij hebben slechts gemeen met een probleem te zitten waar voor ze bij ons aankloppen. Daar past geen minachtende ontvangst bij". Viaardingen De Socialistie se Partij is geenszins tevreden met het antwoord van b en w op beschuldigingen door deze partij gedaan aan het het adres van de gemeente. De be schuldigingen hielden onder meer in dat de gemeente in voorkomende gevallen op zou treden als „een ordinaire kop pelbaas". Tijdens de commis sievergaderingen sociale zaken maakte PvdA-lid Maxi van Opijnen zich daar nogal kwaad over. Hij verweet SP- woord voerder Remi Poppe een „schrijnend gebrek aan kennis ter zake". Een verwijt dat laatstgenoemde op zijn beurt liet gelden tegenover Van Opijnen. De SP zei zei onlangs in een brief aan b en w dat zij gecon stateerd heeft dat verschillende werknemers van de Gemeente lijke Sociale Werkplaats (GSW) ingezet worden als volwaardige ambtenaar. De GSW zou dit doen door haar werknemers aan andere gemeentelijke in stellingen uit te lenen om zo aan goedkope krachten te ko men. Mari van Opijnen: „Het is een grove leugen dat die mensen onderbetaald worden. Ik heb hier de loonschalen waaruit blijkt dal iemand die in de hoogste regionen zit meer ver dient dan sommige ambtena ren". Voor de SP was deze verkla ring echter verre van bevredi gend. Remi Poppe: „Dat kan allemaal wei zo zijn. Maar waar het om gaat is wat die mensen feitelijk verdienen. Daar moest meneer Van Opij nen maar eens een lijst van op laten stellen. Hij moest maar eens hard maken hoeveel van die GSW-werkncmers nu in de hoogste regionen zitten". Aldus Remi Poppe, die er bo vendien op wees dat de SP over praktijkvoorbeelden be schikt die het tegendeel aanto nen van wat b en w beweren. Hij weigerde echter namen te noemen omdat dit de betrok ken personen in direkt gevaar zou kunnen brengen. Poppe: „Hun rechtspositie is toch aJ allerbelabberdst. Plet is vaak genoeg voorgekomen dat WAO-ors die voor de gemeente werkzaam waren en moeilijk heden maakten, gewoon terug geplaatst werden naar de werkplaats. Dat kan. Ze heb ben geen enkel verhaal". De Socialistiese Partij zal zich niet bij het antwoord van b en w neerleggen, maar in de ko mende raadsperiode de 2aak opnieuw aan de orde stellen. Schiedam Voor woningen die op de Centrale Antenne inrich ting (de CAI) zijn aangesloten zijn de oude antennes overbodig geworden. Om te voorkomen dat er bij stormachtig weer schade ontstaat doordat de oude antennes loswaaien bieden de gemeen te technische bedrijven aan de antennes kasteloos te laten verwijderen. De betrokkenen krijgen hiertoe een kaart in de bus waarop de procedure staal aangegeven. Wil men de antenne niet laten verwijderen dan dient men de kaart ingevuld terug te sturen. Stuurt men de kaart niet in dan wordt aangenomen dat men de antennes wel kosteloos wil laten verwijderen. Het laten - weghalen van de antenne kan van belang zijn voor de bewoners - omdat door de antennes ontstane schade altijd op de eigenaar - kan worden verhaald. I De firma Hoogenboom zal de werkzaamheden aan de antennes uitvoeren; voor informatie kan men bij de firma terecht; het telefoonnummer is 264008 en is iedere werkdag van 8 tot 9 uur te bereiken. De werkzaamheden zullen in den regel 20 dagen na het ontvangen van de aankoncügingskaart plaatsvinden. De romantisch verlichte Kapitein Kok Schiedam Twee jonge „tasdieven" hebben het afgelopen weekeinde enige malen hun slag geslagen, door, rijdend op een brommer, tassen onder de snelbinders van fietsers weg tc trekken. Drie dames zijn op deze manier beroofd; de 66-jarige mevrouw A. J. v. W„ de 48-jarige Mv, Z. F. en de 20-jarige A. J. W. M. De totale waarde van de buit bedraagt ongeveer 345 gulden. Een signalement kon niet worden opgegeven doordat de beide jon gens integraalhelmen droegen. De gestyleerde vogel van kunstenaar Jan van Goethem verfraait de nok van het dak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3