nog wennen SPOffT SW over teleurstelling heen „Eerst de school, dan betaald voetbal'5 FC Vlaardingen heeft wat goed te maken SP RT ©TIPS mm&mm Siivaai weer naar m Sunlight ÉllÉilIË IgïlM "OENSDAG 23 AUGUSTUS 1978 ederlaagserie gestart met 4-0 verlies Zwaluwen-talent Dick van de Bergh: - - - ff\\K Opening club gebouw ODO VD/SC/WW 4 BHS moet chiedam DHS is op iet al te overtuigende -jjze de wedstrijden- eeks in de nederlaagse- ie begonnen. lVat voor ob Jacobs gold als een restigestrijd met zijn vriend Hans Eijken- roek mondde uit in een overtuigende zege voor door Martijn Verwaaijen e oefenmeester van de Sparta-jeugd. Het werd -4 na een 0-2 achter- tand bij de rust. „Een trieste vertoning", was het alleszins redelijke commen taar van Jacobs. „En eigenlijk had ik nog liever gezien dat het zes of zeven-nul was geworden. Dan waren ze helemaal wakker geschud. Want in deze wed strijd heb ik totaal geen con centratie kunnen ontdekken. Het was gewoon erg zwak". Toch moet een vergelijking niet gemaakt worden. Immers, de jonge Spartanen zijn al veel langer in training en hebben zodoende een veel beter ritme. DHS daarentegen trainde al behoorlijk veel en hard maar moet met vier nieuwelingen nog duidelijk wennen. „We zijn ook nog in de opbouw", beaamde Kob Jacobs. „Daar om ook wordt deze nederlaag serie gespeeld. ïk heb dc be schikking over vijftien vol waardige spelers. Daar kan ik zeker voor de competitie een erg leuk elftal uit halen. Het enige punt is dat de spelers die al langer bij DHS lopen het de laatste lijd niet meer gewend zijn om zo'n grote nederlaag te incasseren. Daarom is dit we] eens goed geweest. Het zal ook wel meer gebeuren". Toch leek de start van de Schiedammers overtuigend. De toch wel gevaarlijke Robert Koren gevel stoorde na vijf mi nuten zodanig dat gelegcn- heids-spits Kees van Kralingen kon scoren. Scheidsrechter Van Ham keurde de treffer echter af voor buitenspel. Sparta was gewaarschuwd en startte direct met een offen- DHS is gevaarlijk voor het Sparta-doel sief. Waarbij bleek dat Pïm Visser toch geen ideale rech ter- vleugel verdediger is. Al moet wel worden gezegd dat hij in Jeffery Oost de meeste gevaarlijke Spartaan tegen over 2ich had. Maar Visser liep teveel te zoeken en kwam ook vaak snelheid te kort. Sparta nam na tien minuten spelen de leiding toen de DHS- deft-nsio bleef staan voor ver meend buitenspel. Van Ham dacht er anders over en liet René van der Gijp gemakkelijk scoren: 0-1. Toen ai bleek dat de defensie nog erg kwetsbaar is. Jacobs: ,.Er was totaal geen organisatie. Zelfs Jos Sparla deelde zo af en toe in de malai se. Al moet ik wel zeggen dat Jos toch weer klasse was. Hij heeft een paar zekere doelpun ten voorkomen". Nadat voor rust Gerrie van der Heijden nog voor 0-2 had gezorgd kwam DHS na de paü- m 5? ze sterker voor de dag. Mede ook daardat Jacobs vijf inval lers op liet draven ten koste van Visser, Lemen, Nol Roo- zen. Dijkstra en Van Kralin- gen. Met name op het midden veld werd toen beter gecombi neerd waarbij Hans Vermeer sterk voor de dag kwam. En toch kon DHS niet verhin deren dat eerst Wijnand Klaver en later Ronald Lengkeek de score naar 0-4 opvoerden. Al kreeg dc Jacobs-formatie toch wel mogelijkheden maar Hans Schop schoot rakelings over en Piet Roozen zag de uitstekende doelman Wout van Drie) op zijn weg. Toch won DHS nog in dit duel. Dat was bij bet nemen van strafschoppen die na iedere wedstrijd genomen zullen wor den. Voor Sparte schoten Van der Heijden en Oust raak, maar reageerde Jos Sparla als vanouds op strafschoppen van Andriessen, Van der Gaag en Van der Gijp. DHS deed het beter. Piet Roozen, Ferry Hol ster en Jon Sparla waren suc cesvol, Karei Doesburg en Ro bert Korengevel niet. DHS speelde met: Spuria. Vis ser (Van der Pluym). Sla. Hol ster. Lemen (Van Gouh). Nol Roozen (Cromwell). Doesburg. Dijkstra (Vermeer). Koren ge vel, Van Kralingen (Schop) en Piet Roozen. SW in de wedstrijd tegen Heracles. De teleurstelling is al verwerkt. Schiedam - „|k heb het idee dat we wel over de tegenslag heen rijn". aldus SVV-trainer Pitn Visser, doelend op de on gelukkige bekerncderiaag te gen Heracles. „We moeten ons nu maar concentreren op de competitie. We starten met een pittig programma dus er is alle reden om de bekerwed strijd maar zo snel mogelijk te vergeten". Pim Visser kan in de uitwedstrijd tegen De Graafschap over een volledig fitte selectie beschikken. Hoe de opstelling er echter uit zal zien blijft nog even twijfelach tig. Daar is de SYV-oefenmees- ter nog niel helemaal uit. „Wel vind ik het erg ongelukkig dat Aad van der Vlisten Eddy van der Most drie wedstrijden in vier dagen spelen. Ze hebben eerst tegen Heracles gespeeld, dinsdag met het Militair Elftal tegen Zwart Wit cn vanavond weer tegen De Graafschap. Dat had ik gezien ons pro gramma liever anders gezien". Vlaardingen Een van de spelers die het verjongde ge zicht van Zwaluwen vormt, is middenvelder Dick van de Bergh. De, pas zeventienjarige, Vlaardingcr, die dit jaar waar schijnlijk een vaste plaats in het eerste krijgt, kwam het vorig seizoen in de belangstel ling, toen hij met gerichte af standschoten (tegen SHO en IJsselmeervogels) de Vlaar- dingse eerste klasser voor de gradatie behoedde. Zijn spel hij heeft alle capaciteiten om tot een spelbepalende midden velder uit te groeien gaf het betaalde voetbal aanleiding zich te interesseren voor de Zwaluwenspeler. Hoewel Ajax en Sparta al eer der. via scouts, hun belangstel ling hadden getoond, was het Feyenoord dat. in de persoon van hulptrainer Clemence Wes terhof. daadwerkelijk in con tact trad. Dick van de Bergh: Wester hof vroeg me of ik geen zin had het trainingskamp van Feyenoord in Beek mee te ma ken. Hierna kon ik dan teke nen. Maar ik heb het bewust afgeketst, omdat ik dit jaar opnieuw voor mijn eindexa- Vlaardingen - FC Vlaar dingen likt de wonden die zaterdag-kampioen Noord- wijk in het bekertreffen heeft aangebracht. Teleur stelling alom nu de betaal de club het meest negatief in de belangstelling kwam door zich te laten over bluffen door een sterk Noord wijk. De nederlaag komt hard aan. En vooral belangrijk is dat het verlo ren vertrouwen van het thuispubliek herwonnen dient te worden. Vandaar dat de eerste competitie-wedstrijd (van avond) tegen Telstar een belangrijke graadmeter zal zijn. De FC zal tegen het gedegradeerde Telstar er alles aan moeten doen om dit keer positief op ie val- ten. „We hebben inderdaad zeker ten opzichte van ons publiek heel wat goed te maken", bevestigt Bas Gouka. ..Want dit was na tuurlijk wei een flinke mis ser". De selectie van Theo Lase- roms telt aan het begin van de competitie overigens no gal wat mutaties. Patrick Jansen tobt rog altijd met een onwillige enkel terwijl Joop Molc-ndijk nog niet helemaal fit is. Wel is hij in staat te spelen. De bles sure van doelman Toon Eggers is eveneens nog niet voor honderd procc-nt genezen. Overigens betekent het vertrek van Cees Zwam- born naar Ajax waar schijnlijk niet dat de selec tie zal worden aangevuld. Bas Gouka: „In principe hebben we voldoende ver dedigers om zijn vertrek op te vangen. Het zal ech ter ook van de resultaten afhangen of er iemand bij moet komen of niet. Dat Zwamborn naar Ajax gaat is voor ons zeker geen te genvaller. V.'e hadden het wel verwacht omdat vorig seizoen Cor Brom diverse malen op de tribune 2at. Zowel voor Cees als voor ons is net toch wel posi tief". De wedstrijd tussen FC Vlaardingen en Telstar be gint vanavond om 18.45 uur op het veld aan de- Marathon weg. door Emile Schelvis men HAVO zit. en ik eerst dat diploma wil halen. Trouwens, als ik wel gegaan was. dan was het als amateur geweest, wam voor die drieduizend gulden per jaar die ze me boden, hoef de ik het niel te doen. Integen deel. doordat mijn vader dc kinderbijslag voor mij zou gaan missen, ging ik er zelfs op achteruit". Het is duidelijk dat Dick van de Bergh. die al vanaf zijn pupillentijd bij Zwaluwen speelt, de grote stap naar het betaalde voetbal, na zorgvuldig afwegen niet heeft gemaakt. Toch is een eventuele overgang niet helemaal van de baan. Dick zelf: „Mocht er een goede aanbieding komen, dan is het zeker hei overwegen waard. Kijk. de beslissing om niet te gaan heb ik zelf genomen, het gesprek met Theo de Waard heeft me alleen nog meer over tuigd. Theo de Waard: „Ik heb wat voorlichting gegeven over wat hem te wachten zou staan bij een betaalde vereniging, Plus het advies dat hij beier eerst zijn school zou kunnen afmaken". Nieuwe seizoen Voorlopig houdt dc jonge Zwaluw, die overigens wel van het feit doordrongen was dat, als je iets wilde bereiken bij een club als Feyenoord je wel een dosis geluk en aanpas singsvermogen moest mee brengen, zich met nieuwe sei zoen bezig. Samen met zijn maatje Dick Schouten, de cen trumspits van Zwaluwen, trainde hij ook in de vakantie door, om de eerste oefenenin- gen van Theo de Waard, de opvolger van Frans de Kruis, goed te kunnen doorstaan. Dick van de Bergh: „Het zal dit seizoen, vooral op het mid- V;- t Dick van de Bergh, één van de talenten die bij Zwaluwen rondloopt denveld, een temposlag wor den. Daarom ben ik ook niet zo tevreden met die oefenwed strijden tegen die derde- en vierdeklassers. Alleen het duel tegen RVVH zal een graadme ter kunnen vormen, omdat de snelheid in die wedstrijd ver gelijkbaar is met de competi tie". Trainer Theo de Waard is het we! met zijn pupil eens. maar juist die „kleine" oefenwed strijden komen hem nu wel van pas. Hij: „Toen ik bij Zwa. luwen kwam. werd ik gecon fronteerd met een bestaand oe fenprogramma. En eerlijk ge zegd, ben ik daar nu wel blij mee. Ik moet het team klaar- krijgen om in de eerste compe titiewedstrijden punten te kun nen pakken. Het belangrijkste is dat we ons dit seizoen hand havenDick van de Bergh vult aan: „In ieder geval moeten we zo'n zenuwentoestand als het vorig jaar zien te voorkomen". Theo de Waard verder: „Het materiaal is aanwezig. De vraag is alleen hoe lang het duuri voordat het er uitkomt" Het is geen geheim dal Theo de Waard, die bij zijn vorige v/er kge ver Excelsior Rotter, dam de C-jeugd onder handen nam. graag met jonge spelers werkt. Mede nierdoor en door het wegvallen van steunpilaren als Jos Buitelaar, Hugo Slui mer, Aad Boers en Hennie Kuyten heeft Zwaluwen een sterke verjonging ondergaan. Jongc-ns als Dick Keizerwaard, Dick Schouten. Ab Niigh en Dick van de Bergh vormen de toekomst van de Vlaardingse eerste klasser. Het meerjaren plan ligt klaar en staat op het punt om uitgevoerd te worden. Het is alleen de vraag of Zwa luwen zijn jonge talentvolle spelers, in een amateurwereld waar het geld een steeds be langrijker rol gaat innemen, kan behouden. Schiedam Sjaak Suvaal js maar erg kort bij DHS ge weest De speler van Sunlight, die de komende- competitie graag bij zijn oude club wilde spelen, heeft aan trainer Rob Jacobs bekend gemaakt weer terug te zullen keren naar Sun light. Suvaal was vooral teleur gesteld in het feit dat hij geen plaats in het eerste elftal kreeg Door deze beslissing is Jacobs drie spelers in korte tijd kwijt ueraakt. Eerder stopten Paul Nijs (een te hardnekkige enkel blessure) en Jan Kerkhof (ver bouwing aan zijn huis). .Maasland De Maaslandse korfbalvereniging ODO opent vrijdag haar nieuwe clubge bouw in het sportpark De Commandeur. De officiële in gebruikname heeft urn half ne gen 'savonds plaats door de ere-voorziltcr van de korfbal vereniging, de heer M. Vreug- denhil. Voor de leden zelf wordt de opening de dag daar op nog eens over gedaan. Op het programma staan die za terdag onder andere een de monstratie-wedstrijd en en duel tussen oud-leden, verza meld uit liet gehele land. Die feestelijkheden vangen om 10.0Q uur aan. 0 Als inleiding van het nieuwe seizoen geeft het bestuur van Satelliet een koud buffet voor de leden. Op zondag 27 augustus zijn de leden welkom van af 14.00 uur. Eerder werd al besloten dat iedereen die op de laatste donder dagavond van de maand komt trainen gratis een kopje soep krijgt aangebo den van het bestuur. 0 Op vrijdag 25 augustus zal het meisjes A-team van de hockcyvereniging Pol lux een wedstrijd spelen legen een team van Engel se schoolmeisjes. Het jon gensteam speelt tegen het zij Asvion hetzij Rijswijk. Na afloop zal een jeugd feest gegeven worden. 0 RKWIK heeft een nieu we verzorger. Het is de heer Meindert van Doorn uit Schiedam. 0 Ock dit jaar organiseert de KNVB afdeling Rotter dam weer een flink aantal cursussen. Voor 5 septem ber kunnen belangstellen den zich opgeven voor de opleiding bondsscheids- rechter veldvoetbal, de jeugdleiderscursus en een zelfde cursus voor gevor derden. Men kan zich op geven bij de administratie van de KNVB afdeling Rotterdam, Witte de With- straat 47 in Rotterdam of postbus 1336 te Rotterdam. 0 Bij de korfbalvereni ging Harga heeft Freek Veer zijn bestuursfunctie neergelegd. Het bestuur heeft als plaatsvervanger Ton Suttorp aangewezen zodat men nu weer terecht kan bij zeven bestuursle den. Ton Suttorp gaat ziel» vooral bezighouden met de adspirantenzaken. 0 De Fortuna-atleet Kees van de Velden heeft bij een prestatieloop over 2900 me ier een tweede plaats be haald. Zijn tijd over de kleine drie kilometer was 9.15 minuten. 0 De VJaardingse lange- afslandszwemster Irene van der Laan is bij de IJsselmeermarathon Sta- veren-Medemblik op een zevende plaats beëindigd. De Vlaardingse bereikte de finish in 6.02.07, wat maar liefst vijftig minuten achterstand op de Belgi sche winnaar, Rudy WiJ- lemse, betekende. 0 SHO is gisteravond voor niets naar SW gekomen, De Beijerlanders dachten gisteravond tegen SW-e te moeten spelen maar dat is pas vanavond. Morgen ko men ze wel weer terug- Rob Jacobs heeft voor lopig de weddenschap van de selectie gewonnen. De tien kilo die eraf moest is inderdaad verdwenenn. Volgende week gaat hij op de weegschaal. Jacobs: „Als ïk wil winnen zal het ook gebeuren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4