Conflict spor kal - De Ooievaars SPORT FC Ylaardingen: zware opgave 1%: .."sNVJ IBB fSPlRT] C1TIPS Amateurs weer terug in Maassluis Pim Visser: „Twee punten hard nodig" ^«feapasllii Juventus in actie Sportvereniging vergeet te boeken.... Toernooi WIK WKm W? rnÉÊmëïÈÉêêmmimA VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1978 - nr-- Sportagenda Enorme belangstelling voor wielerronde Van de Bergh in selectie pr iliill!li!!ll!li!!!l!l!!l!!!li VD/S C/WW 7 Schiedam - „Onbegrijpe lijk. dat ondanks de uit breiding van Sporthal Margriet er op 11 no vember geen plaats is voor De Ooievaars", Het rijn de woorden van se cretaris Ton van Balve ren. Een reactie, onstaan nadat is gebleken dat de verbouwde hal op die datum niet door De Ooievaars bezet kan worden voor het houden van het tafeitennistoer- nooi onder de naam „Je- neverstad-toernooi". De secretaris van de invaliden sportvereniging is boos. Hij zegt dat directeur Leen van der Kraan in een gesprek monde ling heeft toegezegd dat op 11 november de hal beschikbaar doar Marlijn Verwaaijen is. ..Achteraf bleek dat er voor ons geen plaats is", aldus Van Balveren. „Hieruit blijkt heel duidelijk dat ondanks de uit breiding de behoefte aan speel ruimte nog niet optimaal be vredigd kan worden". Van Balveren vergeet echter te vermelden dat Dc Ooie vaars slechts een mondelinge toezegging heeft gekregen. De normale weg, het indienen van een verzoek en het tekenen van een contract (iets wat ie dere vereniging moet doen) is hierbij aiet bewandeld. Een weg die de sportvereniging toch wel moet kennen. Vandaar ook dat directeur Leen van der Kraan bijzonder fel reageert. Hij is duidelijk verbolgen over het feil dat De Ooievaars zonder een gesprek met hem de pers heeft bena- Schiedam - De teleurstelling is groot bij SVV-trainer Pim Visser. De competitie openen met een 5-1 nederlaag is ook een start die je niemand toe wenst SVV lijkt direct weer te worden teruggeworpen naar de onderste regionen. Niels echter lijkt minder waar. Im mers. met een klein beetje meer geluk voor rust was de stand heel anders geweest. „Vooral die eerste helft liep het uitstekend. lVe kwamen er goed uit en we kregen behoor lijk wat kansen. We hadden Ylaardingen De Zwalu- vreuspeler Dick van de Bergh rekent erop dat bij de eerste schifting van de UEFA-jeugdselectie, die in Zeist plaats heeft gehad goed is doorgekomen. Hoe wel de VI a ar dinger pas volgende week definitief uitsluitsel over zijn pres tatie tijdens de onderlinge selectiewedstrijden krijgt, is de Zwaluwenspeler er- Secretaris Ton van Bal veren van De Ooievaars. derd. „Dit is geen zaken doen. Ik geef toe dat ik in een ge sprek met de heer Kemper be gin dit jaar heb gezegd dat het wel mogelijk is om dat toernooi in de hal te houden. We hebben in dat gesprek over meerdere zaken gesproken. Maar Kem per wist toen al dat de normale weg bewandeld moest worden. Dat heb ik hem ook gezegd want anders kunnen tientallen verenigingen wel met zoiets aankomen. Dergelijke gesprek ken vinden vaak plaats". ..Toen ik uit de krant haalde dat op 11 november dat toer nooi gehouden zou worden heb ik Dc Ooievaars meteen een brief geschreven. Daarin .staat gewoon pech met de afwerk ing. Na rust ging het een stuk minder maar dat kwam ook omdat de tegendoelpunten zo ongelukkig vielen. Er waren hele schlemielige bij maar ook fouten van de verdediging". Komende zondag zal tegen het sterke FSC uit een ander vaat je getapt moeten worden. Pim Visser: ..Om ons gezicht een beetje te redden moeten we toch in elk geval twee punten pakken. Anders jaag je nu het publiek al weg". De confrontatie met FSC zal onder meer dat ik tlie brief stuurde omdat ik dacht dat wij een boekingsfout hadden gemaakt. Maar dat gebleken is dat ze het nooit schriftelijk hebben aangevraagd. Het feit dat Kemper met mij heeft ge sproken over het toernooi wil niet zeggen dat het meteen een bevestiging is. Dat weet hij zelf ook". Directeur Van der Kraan heeft nog wel geprobeerd de zaak recht te zetten. Sprak hierover met het stichtingsbestuur om in elk geval te proberen het toernooi niet de mist in te laten gaan. „Daarom vind ik het mis selijk om zonder enige rugge spraak meteen de krant erbij te halen", reageert hij terecht. „Illustratief voor de hele gang van zaken wat Dc Ooievaars betreft ts ook dat ik contact met ze opnam over die 11 no vember. Toen al hadden ze de hal gereserveerd voor 24 maart. In datzelfde gesprek werd me ook even tussen neus en lippen door verteld dat die datum afviel. Dat ging niet door. Kijk, als ze dan willen dat wij alles perfect regelen, wat volgens mij in de meeste gevallen ook gebeurt, moeten ze zelf ook wel de regels in acht nemen. Het moet wel van twee kanten komen". Het toernooi, dat gehouden zou worden ter gelegenheid van het twaalf en een half, jarig be staan van de invaliden sport vereniging, zal nu waarschijn lijk niet doorgaan. Slechts een ophelderend gesprek tussen beide partijen zou ervoor kun nen zorgen dat Leen van Der Kraan alsnog gaat proberen een oplossing te vinden. Zo is hij nou ook ivel weer.... Sporthal-directeur Leen van der Kraan. niet eenvoudig worden. Zeker niet nu blijkt dat SW niet bles su re vrij is. Dick Hoogmoed speelde tegen De Graafschap al niet mee. „Hij heeft een en kel van een zwangere koe. zo dik is die", zegt Pim Visser. Het meespelen van doelman Bas van Noortwijk is ook onze ker. Hij viel woensdag uit mei een schouderblessure. Ook John Corver is niet helemaal fit. Hij heeft last van een onwil lige knie. Waarschijnlijk zal Pim Visser dan ook pas mor gen de opstelling bekendma ken. Pim Visser..ge2icht redden. Het C-clftai opent morgen dc competitie met de uitwed strijd tegen de reserves van FC Amsterdam. Ylaardingen Twee nederla gen op een rij. Het is nogal wat om op die manier de com petitie te moeten beginnen. FC Ylaardingen was zelf schuldig aan de uitschakeling van de beker. Verdiende echter veel meer dan de 0-1 nederlaag te gen Telstar. Voor Theo Lase- roms ondanks deze theorie geen geruststellende gedachte. Hij zit er maar mee. Tenslotte kampt de oefenmees- ter nu al met een aantal gebles seerde selectie-spelers. Waar door de jeugd eerder dan Lase- roms wilde aan de bak moet. De lijst van geblesseerden: Joop van Dop (een spierscheu- ring in de kuit). Toon Eggers (pink). Wim Tijl en Ronnie Schrier. In Amsterdam zal FC Ylaar dingen het tegen De Lieverdjes ook niet eenvoudig zijn. Ten slotte is de club van Dó Stoop Vrijdag: Tennistoernooi Maas land. Feestdag sportpark De Vijfsluizen. 'Opening clubge bouw ODO. 20.30 uur. sport park De Commandeur. Asvion Cartouche (dames), MSV'Tl St. Lodewijk (dames) I9.Q0 uur. Zaterdag: ZBVH - PPSC. Ex- cel si or IPTSB. Zwaluwen HSSC, Zwaluwenlaan. 14.30 uur. DVO'32 Zuidland. Ma. rathonweg, 14.30 uur. Naald wijk Sunlight, Excelsior M Ylaardingen. Sportlaan, 34.30 uur. HBSS Woudri- chem. Harga. 14.30 uur. Gouds- waardse Boys WF. HVO Maasdam. Zwanensingel. 14.30 uur. DHS comb. CION. Ke- thel. 14.00 uur. Melissant Sa telliet, Zinkwegse Boys GTB. DSO Hoekse Boys. HVO comb. GSS. Zwanen- singel, 14.30 uur, Rijnsburg MW'27. VDL - SVDBR. Sportlaan (Maasland). 14.30 uur. Jong FC Ylaardingen Schiedam - Het herenteam van Juventus is morgen voor het eerst dit seizoen weer in actie te zien. De Schiedam mers, die dit seizoen gewoon met dezelfde trainer (Jan Start) de nieuwe competitie in gaan, spelen een toernooi in Delft. Behalve Juventus verschijnen ook de basketbalverenigingen Sphinx uit Wageningen. Achil les uit Delft en het organiseren de DAS in de sporthal De Brasserskade. Overigens kent het herenteam weinig verande ringen. Voor de met basketbal gestopte Rob Mark heeft Ju ventus Ernest Meinders (Devil zeker van plan om zo snel mo gelijk weer terug te keren naar de eredivisie. Amsterdam speelde afgelopen woensdag gelijk tegen Groningen. Het C-elftal van Slobodan Du- tïna start morgen de competi tie met een thuiswedstrijd. In de afdeling waarin ook Ajax, Feyenoord, Sparta en AZ'67 zijn ingedeeld, is de eerste te genstander Telstar. jong Telstar. Marathonweg, 14.30 uur. Jong Amsterdam jong SVV. Ronde van Maas sluis. 11.00 uur, Spirit toernooi Rotterdam. Tennistoernooi Maasland, Feestdag sportpark De Vijfsluizen. Zondag: SVV FSC. Harga. 14 00 uur. FC Amsterdam FC Ylaardingen. Transvalia Hermes DYS, Schiedam Hoek van Holland. Harga. 14.30 uur. Exce)sior'2ü DHZ. Thuriede. 14.30 uur. RKWIK De Hoilandiaan. park *t Nieu- welant. DRL Martinit, DRZ CKC. Kethel. 14.30 uur. Ur- sus Alblasserdam. Harga. 14.30 uur. SVW - DHS. in Zeist. Overmaas VFC. YOB SVDPW, Abbenbroek SFC. DSC'74 FCN'66. Slik kerveer Demos. Bolnes WF. MSV Pechvogels. Steen- dijkpolder, Schiedam Sparta <ds). 11.00 uur. Harga. Spirit in toernooi Rotterdam. Tennis toernooi Maasland. Dordrecht Asvion (dames). Green Sox MSV'Tl (honkbal). Devels) en Roel Andrea (US) als versterking aangetrokken. De dames van Juventus. die trouwens ook in Delft acte de présence geven, zijn met wat meer mutaties geconfronteerd. Hoewel er geen speelsters ver trokken, konden er een aantal nieuwe mensen aangetrokken worden. Naast de komst van trainer Hans van Hoorn, die in de plaats van Emile van Heu- men komt, betekent ook het verschijnen van Marijke Klos (Charlois). Elly Stans (Hoog vliet) en Mieke Dalmeijer (BOB) een aangename verster king voor de Schiedamse da mes. Ylaardingen Als voorberei ding op het nieuwe seizoen or ganiseert WIK een waterpolo- toernooi voor heren. Aan dit toernooi zullen zes ploegen deelnemen. Naast het Vlaar- dingse WIK zijn dat Aqua Rijn. Seom, Donk. Boskoop en OZC. De WIK-heren spelen in dit toernooj hun eerste officiële wedstrijd na de zomerstop. Het helegebeuren zal zondagmid dag om 13.15 in het Kolpabad beginnen. 9 FC Vlaardïngen heeft in het programmablad weer eens uitgehaald naar die altijd al vervelende pers. Dit keer pres teert de heer Kentie het de schrijvende persmuskieten te verwijten dat de brievenactie van de stichting (een brief ko pen om zodoende de club fi nancieel te steunen) mislukt is. „Helaas moeten we constate ren dat de pers met enige posi tieve berichtgeving achterwe ge is gebleven", klinkt het. En ook: „Het is de laatste jaren toch al gebleken dat de FC Ylaardingen maar moeilijk „positief" in de nieuwsmedia komt". O Je zou bijna medelijden gaan krijgen. Dat de actie mis lukt is zal misschien ook als oorzaak kunnen hebben dat de FC Vlaardingen zeis niet vol doende moeite heeft gedaan om de actie gestalte te geven. En tja, als dat blijkt moet de bekende stok gevonden worde- n. De hockeyvereniging As vion is op zoek naar een vrij williger die wekelijks de tos ti's wil maken. 9 De korfbalvereniging Succes heeft een nieuwe trainer. Na het vertrek van Freek Veer naar Garga is de heer Kooij- mans benoemd tot zijn opvol ger. Teleurstelling alom op de redactie nu blijkt dat ook deze week geen spreuk in het Her^ mes-clubblad staat. We denken er hard over een andere „cor-. respondent" te zoeken. 9 Zelfs veteranen gaan tegexv w oor dig als voorbereiding voor. de competitie in trainings-^ kamp. Die van de hockeyclub Evergreen doen dat zelfs in Engeland waar ze op uitnodi ging van de Marlow Hockey Club een paar dagen actief zuK len zijn. 1 Maassluis Vorig jaar be sloot de Vlaardingse Renners club De Coureur, ook gezien de hoge kosten, de amateurs van bet Maassluise wielerprogram- ru te schrappen. Daardoor kon een programma worden samengesteld waarin de ande re categorieën, zoals junioren en liefhebbers/veteranen wat meer aan hun trekken konden komen. Toch miste men het tomeloze geweld dat een losge slagen amateurspeloton kan ontketenen. Daarom besloot het bestuur van de organise rende vereniging toch weer voor een wielerprogramma te kiezen, waarvan de amateurs dc hoofdschotel vormen. Drt resulteerde inmiddels in een rennersveld dat niet alleen kwantitatief, maar vooral ook kwalitatief tot de verbeelding spreekt „We hebben heel wat renners in het programma staan, die al één of meerdere koersen hebben gewonnen", al dus Coureur-voorzitter Baije Loerts. die met zijn vrouw de spil vormt van de organisatie. „Ook de winnaar van de laat ste amateurskoers in Maas sluis. Gerrie St. Nicolaas, die twee jaar terug zegevierde, is van de partij om zijn' kansen te verdedigen, terwijl de win naar van drie jaar geleden. Marcel Reehorst, ook nog een poging komt doen voor een reprise". Verder op de deelnemerslijst namen van regelmatige prijs- rijders als Ton Griep, Wim Bussem. Theo Hoogervorst (lei der in het Westlandklasse- ment). Barend Huveneérs, Pe ter Koppert, Jphan Kuiken. Piet Liefaart. Wim Lugtenburg. Gert Pronk en Wim van Steen is. Natuurlijk ontbreken ook de amateurs van de organiseren de vereniging niet. René de Boer won al eerder een koers en moet in slaat worden geacht de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Vlaardïnger van overtuigd dat hij de eerste selectie (28 jongens) heeft overleefd. Mocht Dick van de Bergh,'die overigens als enige ama teurspeler werd opgeroe pen, inderdaad bij de laat ste achtentwintig horen, dan staat er woensdag de beslissende scheiding (naar de laatste zestien) op het programma. Wim Lïebrechts bewees on langs met een derde plaats dat hij toch op de terugweg is naar een topvorm, die we ja ren van hem gewend zijn ge weest. Zijn clubgenoot Peter Heijster, die eveneens in het Coureur-shirt rijdt, zal het on getwijfeld moeilijker krijgen tussen de „kleppers" die aan deze ronde van Maassluis mee doen. Voordat de amateurs om 14.30 aan hun honderd kilometers beginnen, treden de liefhebber- s'veteranen om 12.30 uur in het strijdperk voor een koers over 55 km. Naast de Coureur-ren ners Martin Drop, Ruud Lieb- rechts, Harry Kaptein, Leen Voogd en Care! Solleveld, ver schijnen ook regelmatige win naars als Leo van der Flier. Van der Horst. Ket en Frans Vernier aan de start. Natuur lijk zal ook de nu al bijna legendarische vijftiger Manus Brinkman weer laten zien dat hij nog steeds bij de eersten kan eindigen. Yo«v de échte wielerkoersen, V orgen hun beslag krijgen. _en ook burgers in staat 'id te tonen wat zij op de tweewieler waard 2ijn. Zij krij gen om 11.00 uur de beschik king over het parcours Maas- dijk-Westlandscheweg en rij den voor in totaal 15 prijzen. „Ik heb al tientallen telefoon tjes gehad", vertelt Baije Loerts, „maar alle belangstel lenden boven 14 jaar kunnen zich voor de wedstrijd opgeven in de Parkietschool (aan de Parkielstraat. red.), waar ook de rugnummers verkrijgbaar zijn". De winnaar van vorig jaar. De Niet uit Lisse, is in ieder geval weer van de partij en vast van plan zijn huid zo duur mogelijk te verkopen. Baije Loerts: „Amateurs horen er bij".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7