li V< dA-leden g&mi mok1 eend a il koord aasland meldt illegaal hek bij provincie Jubilarissen bij Wilton gehuldigd INBRAKEN OPGELOST tmBm Parkeerverboden in Marisstraat en Mesdagstraat Carol W5S Polio Kapitein Rob Konings hoek viert eerste lustrum Geluidsoverlast bewoner in cel VOICES ZOEKEN NIEUWE STEMMEN MAAJTOAG 28 AUGUSTUS 1978 Wi^5' •"'HOEKS-, Afscheid van raadsleden Alle tijd voor inbraak Mag ik even? Wegbrommer VD/SC/WW PAT ZEG JE TOCK Nj£T. OfA JtZtlf TIE WIUE M« ÖMW/6 U KAIEW, cm Ot WT £W OAT MET' J'J HEFT EEELVK G&KOOU ENMTDOÉJCOOC- ÖJ SWESOOtHObtilET! GELCOFAU. PA7 DOt It NJ£7. IE htb 6BUJC 6ftfAP EW 50JPEMU5OW7 oPEOWZU. W7IS4UB: COW WOU. J£AW, J£ WÜPT ME VOOE 01 Get f rMQET JE HOREN, ,«f> ÉR ZIT VrtSTEEftl Ja&ZZ MONSTER IN rdv A V"IS DAT TOUW WEL 5TERK GENOEG KOM GAUW MEE, IN OM m MONSTER MST TE BINDEN? DE flPrEEBOOM ZIT EEN MONSTER.' JA, HOOR.' 3302 De bemanning van de ..Plato" roeit naar de „Ines" en wan- neer de sloepen langszij liggen komt aan de horizon ook het vliegdekschip in het zicht. Ed dy Clinton is opgewonden van vreugde, dat alles zo vlot is verlopen, want de voorraad Lutonium aan boord van de .Plato" is onbeschadigd geble ven. Ja, maar Eddy heeft dan toch geen rekening gehouden met zijn scherpzinnige tegen stander, professor Lupardi. die geenszins van plan is om de voorraad splijtbare stof die hij gedurende vele jaren moei zaam heeft verzameld, zomaar in andere handen te laten over gaan. Op grote diepte, veilig voor elke aanval, stelt hij een apparaat in werking, een pro jectiel schiet met feilloze zeker heid in de richting van de „Pla to". die onbemand op korte afstand van de „Ines" ügt te dobberen. Er volgt geen explo sie, maar Eddy. Rob. Mac Lloyd en alle anderen zien ver bijsterd toe, wat er met het schip gebeurt. Dingeman echter is zenuwachtig en loopt onrustig op en neer. Hij maakt zich kwaad, is dit 'n uur om over al die niemandalletjes te kletsen? Erger nog is de angst die hem te pakken heeft. Die oude sufferd heeft zich bij 'l sterf geval van Vader Hoeks lelijk in de maling laten nemen; heeft geen striem of schrammetje van het touw ondekt. Als Onze Lieve Heer eens nu nog met Zijn straf kwam en het door diezelfde kwakzalver met Sjaantje fout liet gaan? Drika Po&sers wordt het heen en weer gedrentel moe. Zij heeft 'n kop Sterke koffie en drukt hem op een stoel. Daar prevelt hij alle gebedjes, die hij ooit geleerd heeft en blijkbaar met succes, want de gevreesde straf blijft uit. Nog vóór de morgen gloort, dringt door de kamer het dunne schreeuwgeiuidje van een welge schapen zoon. 'r Jantje! 'n Jo hannes-Ad rianusje! Hoera! Dat geeft feest; dagen lang. Schoonmama en schoonpapa en de getrouwde zussen met hun kinderen, ze zullen worden volge propt met peperkoek en zachte bestellen. En aan de kinderen zullen ze 't glorieuze verhaal vertellen van de ooievaar en de wit-en-rose-muis- jes. De naam van de telg zal dus Hohannes-Adrianus worden. Dat is, in geval 't een jongen zou zijn. maanden tevoren al overlegd en besloien. De beide opa's. Johannes Hoeks en Adriauns van Oort. zullen zó in de geschiedenis blijven voortle ven. Hanneske Hoeks heeft na tuurlijk de meeste rechten, omdat hij dood is; daar tegenover mag Opa van Oort 'n diepe duik in z'n portemonnaie doen. Dat behoe ven ze hem niet eens te vertellen; hij begrijpt zijn plicht en komt royaal voor de dag, Niet alleen betaalt hij de witgelakte scham- melwieg en een groete fooi aan dc baker, maar hij geeft boeven- dien nog 'n tientje als eerste inleg voor 'n spaarboekje. Jan Tempe laar en Willem-baas Hoeks zullen de kleine mee aangeven. Met hun handtekening zullen zij borg staan, dal hel kind toen-en-toen. uit die-en-die ouders geboren is. Voor Jan Tempelaar. die weer regelmatig over de vloer komt. is dal vanzelfsprekend; met Willem oom Hoeks, die nog nimmer 'n stap binnen de deur zette, is dit onder een borreltje bekokstoofd. Dat was op de grote bijeenkomst ter ere van Mijntje Uiterwaafs dui- ten. De aangifte vsn een geboorte is. naar pfaaiselijk gebruik, een bijzondere ceremonie. Het is een plechtigheid, waarvoor het zondags pak wordt aange trokken en de vader wat extra kleingeld bij 2ich steekt. De terug weg is een moeilijke. Dan moet de gelukkige Pa tracteren op de goede afloop, op de gezondheid van de moeder, op de toekomst van het kind en alles, wat maar in benevelde gedachten wenst op te komen. Het wordt een dag van biljarten, liedjes voordragen en Frans praten, naargelang de aard en de draagkracht van de aange vers. Dingeman Hoeks en zijn getuigen maken het echter niet zo bont. Wel wil Dingeman groot doen en zijn vreugde in steeds nieuwe rondjes uilen, maar de twee oudere mensen laten zich niet gemakkelijk oplieren. Toch is er iets geks als ze weer thuis komen. Het kind heeft niet twee. maar drie namen gekregen. Dui delijk slaat 't in "t trouwboekje: Johannes, Adrianus. Wilhelmus. Da's casueel, vist de baker, maar Dingeman geeft haar geen nadere uitleg. Pas als hij 's avonds met Sjaanljs alleen is. vertelt hij 't waarom. Hei was enkel om Willem-oom een genoegen te doen. Dat "t kind nu op 't raadhuis anders heet dan bij de Pastoor is pas later tot hem doorgedrongen. Willem-oom schijnt gek op het kind en hij zeurde zó om vernoemd te wor den, dat Dingeman ten laatste heeft toegestemd. Goed gedaan Sjaantje? Uilgave: SUTHOFF PERS BV Deze kram verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord, (van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagscbe Courant of Het Binnenhof). REDACTIE Chef: H, L. Lambregtse Redactie SchiedanrK. Kegel en W. J. van der Post. Redactie Vlaardingen: J. Hazejager, W.A.M. Visser an C. H. van Bremen Sportredactie: B. v.d.Berg en M. Verwaaijen (Vlaardingen). De redactie Schiedam is gevestigd aan de Broerevest 3a. tel. 262566 en 266046 postbus 137, Schiedam. De redactie Vlaar dingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6. tel. 343229 en 345209, postbus 110, Vlaardingen. Berichten voor de mdactie kunnen per telex worden doorgege- ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN 161433P V3n Diepenburchstraat 34. tel. 01899- Hoek van Holland: L. van Qoijen, Mahustraat 13S. tel. 01747. 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a, Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardingen. (tel. 010-354525. b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTEN DIENST Dagelijks var» 18.00 tot 19.00 uur en zaterdao tot 10.00 uur. Rotterdamsch Nieuwsblad, Haagsche Courant. Het Binnenhof. tel. 010-144144. tel. 070-624562. tel. 070-624562 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telelonisch worden nabesteld tussen 14.30-15.30 uur. Tel. 010-144144, loost el 147, de hr. W. v.d. Knaap. I| ADVERTENTIES J Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 Maassluis Burgemeester M.K. van Dijke zal woens dag 6 september, de ope ningshandeling verrichten van de jubileumactivitei ten, die worden gehouden ter gelegenheid van het eerste lustrum van het winkelcentrum Konings hoek. Tot de festiviteiten, die naar aanleiding van dit ju bileum worden gehouden, hoort onder andere een touwtrekwedstrijd tussen gemeentebestuurders en winkeliers, die aanstaande zaterdag zal worden gehou den, In hoeverre aan deze touwtrekwedstrijd symboli sche waarde mag worden toegekend is niet bekend. Het touwtrekkersteam van gemeentebestuurders zal bestaan uit burgemeester Van Dijke, de wethouders Koos Smit, Izaak van der Knaap en Han Hummelen, de gemeentesecretaris H. Kramer en loco-secretaris H. Huiskes. De burgemees ter zal bij deze wedstrijd, die zaterdag om 13 uur be gint, als stayerman* optre den. Maasland De laatste vergadering van de „oude" gemeente raad, die morgen wordt gehouden, zal weer plaats kunnen vinden in de raadszaal in het gemeentehuis. De raadszaal, die aanmerke lijk groter is geworden, is zover klaar dat hij weer gebruikt kan worden. Tijdens de vergadering zal afscheid worden genomen van drie raadsleden, die in september niet meer terugkeren. De heren Nico Gautier (WD), Geert Ploeger (Open Groepering/Burgerbe langen) en Genit van der Lugt (CDA) hebben alle drie één raadsperiode in het gemeentelijke politieke spel meegespeeld. De raadsvergadering begint om half acht Vlaardingen Wegens ernstige geluidsoverlast heeft de politie moeten optreden tegen een bewoner van de Havenstraat De politie verschafte zich toegang tot de woning en nam de geluid sinstallatie mee. Daar de bewoner zich hier ernstig tegen verzette werd hij overgebracht naar het bureau en voor een nachtje ingesloten. Schiedam De hele inboedel van een garage aan de Vlaardings- eweg in Kethel, ter waarde van 25 mille, is door onbekenden gestolen. Eigenaar was de 30-jarige autohandelaar J. N. W. uit Schiedam. De inbraak kan gepleegd zijn in de periode van eind november tot juli. Dat die termijn zo groot is, komt omdat de eigenaar al die tijd niet in staat was zijn garage te bezoeken. Schiedam In alle onschuld heeft de 22-jarige A.W. er een onbekende jongeman even op laten rijden, en nu is zijn bromfiets weg. De jongeman kwam het voertuig niet terugbrengen. Voor de eigenaar is dat een strop van twaalfhonderd gulden, want zo duur was de Zündap. Eind vorige week had hij 'm om zes uur 's avonds mee op de Maasboulevard hem vroeg om even te mogen tuffen. i gestaan, toen de vreemdeling Gevonden Te bevragen aan het hoofdbu reau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: jas; kinderjack; Te bevragen bij de vinders: Kussen, v.d. Veen, Prof. JSa- merlingh Onneslaan 179b te Schiedam- Etui met sleutels, Vlij*rt PolRorwp»* te dam, tel 704879. Autosleutels, Schilperoort, 's-Gravelandse- weg 830 te Schiedam, tel. 715083. Bos sleutels, v.d. Hoek, Schiedamsedijk 2a te Schie dam teL 713362. Sleutels aan ring, Broeren, Mackaystraat 7 te Schiedam, teL 702785. Etui met sleutels, den Hoope, Swammerdamsingel 75a te Scheidam. Fietstas je met in houd, v. Tienen, De La Mar- ttfpin 8 tv» tel 71177* Vlaardingen Mok- kend, sputterend en kla gend ging de ledenver gadering van de Vlaar- dingse PvdA akkoord met de door de onder handelaars bereikte re sultaten tijdens de colle- gevorming. Zowel pro gramma als portefeuille verdeling en de perso nen die de komende raadsperiode voor de PvdA op de wethouders- stoelen zullen zitten werden tenslotte door de vergadering goedge keurd. Een voorstel van fractievoor zitter Hans Versluys, nog eens met het CDA te praten of de portefeuille voorlichting toch niet bij de burgemeester kan blijven, werd verworpen. Bijna alle leden waren het over eens dat wat er nu op tafel ligt het onderste uit de kan is. Leuk was anders, maar ja. Een voorstel van Fred Kerkhoven, die even daarvoor hartstochte lijk gepleit had voor een grote re invloed van de PvdA in de inmateriële sector (welzijn) en de vergadering ondermeer aan raadde welzijn tegen financiën te ruilen, leek eventjes kans te krijgen, maar moest toen toch het onderspit delven. Men moest reëel blijven, argumen teerde Hans Versluys. Tenslotte voorlichting. Het me rendeel van de leden was van mening dat als je vond dat de burgemeester politieke porte feuilles mag hebben, je nu niet moest zeuren dat voorlichting bij het CDA was terecht geko men. Maasland Hoewel het Maaslandse gemeentebe stuur al vorig jaar op de hoogte werd gesteld van de afsluiting van de Wippers kade, is dat pas half juli bij de provincie gemeld. De provincie is namelijk de enige die het onttrekken Vlaardingen Binnen afzien bare tijd mag er niet meer ge parkeerd wor den Ln gedeel ten van de Ma risstraat en de Mesdagstraat. Deze maatregel vormt onder deel van wijzi gingen in de verkeerssituatie in het gebied dat wordt be grensd door de Cronjéstraat, de Gedempte Bier- sloot, Groen van Prins terer straat en Jozef Israëlstraat. Zo komt er ook een laad- en los- zóne in de Patri moniums traat, nabij de Mes dagstraat. ten behoeve van de expeditie van een daar geves tigde super markt, en zal de kruising Maris- straat-Gedemp- te Biersloot een voorrangskrui sing worden. Bij het vaststel len van de maatregelen is nauw overleg geweest met de bewoners van de buurt Met het ruim een jaar geleden in gestelde volledi ge eenrichtings verkeer zijn goede ervarin gen opgedaan. De maatregelen zullen overigens een tijdelijk ka rakter hebben. Voor het par keerterrein naast de super markt worden bouwplannen ontwikkeld. Als op dit terrein in derdaad ge bouwd wordt, zal dit op de verkeersafwik keling grote in vloed hebben. Schiedam Het hervormd jeugdkoor Young Voices zoekt nieuwe leden. Dit koor, waarin jongeren van 14 tot 30 jaar hun stem laten horen, heeft voor de komende maanden een goed gevuld programma en kan bij het verzorgen van de optredens best nog wat jonge zangers ge bruiken. Het koor zingt moder ne en ritmische geestelijke lie deren onder leiding van de jon ge dirigent Hans de Kruijf, die nagenoeg alle muziek zelf com poneert en arrangeert. Belangstellenden zijn welkom op de repetitieavonden, iedere donderdagavond van half acht tot half tien in de benedenzaal van de Opstanding skerk aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, hock P.J. Troelstra- laan: Inlichtingen bij Jan Ver boom, Swammerdamsingel f»- »ioni i van een weg aan de open baarheid mogelijk kan ma ken, zij het dan nog onder goedkeuring van de Kroon. De Wipperskade is door een zwaar ijzeren hek met veel prikkeldraad afgesloten door het aangrenzende caravan be drijf van Ooms. Die onrecht matige daad werd al meer dan een half jaar geleden door het WD-raadslid Gautier gesigna leerd. Hij vond bij het gemeen tebestuur echter weinig gehoor, gelet op de verschillende ant woorden die hij kreeg, Eén daarvan was, dat de ge meente het bedrijf een dreig brief heeft gestuurd het hek te verwijderen. Hierop werd ech ter niet gereageerd. Dat hoefde het bedrijf ook niet te doen, want de gemeente heeft in deze zaak niets te zeggen. Tot vervelens toe bijna bleef Gautier zijn ongenoegen over de afsluiting kenbaar maken- Zelf heeft hij de gemeenteraad een brief gekuurd, waarin hij uitlegt hoe de procedure moet zijn en welke rol de gemeente hierin kan spelen. Dat is vol gens hem; het feit bij de juiste instantie melden en om spoedi ge maatregelen verzoeken. De brief die Gautier aan de raad schreef wordt tijdens de morgen te houden gemeente raadsvergadering behandeld. Het college van B W meldt daarbij, dat zij de provincie op 12 juli per brief van de situatie op de hoogte heeft gesteld. Het college verzoekt de provincie, om het pad zijn openbare fune- Namens Koningin Juliana heeft burgemeester Ar ie Lems van Schiedam in de kantine van de Dok- en Werf-Maat- achappij Wilton-Fijenoord vrijdag aan een aantal jubilaris sen Koninklijke Onderscheidingen uitgereikt. Directeur W, Zipp heeft de jubilarissen toegesproken en de gebruikelijke geschenken onder couvert, de vererende getuigschriften en de daarbij behorende insignes uitgereikt. 40 dienstjaren J. Danser: Sleepbootkapitein Rep. Maassluis. Ere-medaille in Zilver behorende bij de Orde van Oranje Naussau C. Faasse: Calculator-Prod, pi. Rep. Schiedam. Ere-medaille Ln Zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau A. Huizer: Tekenaar-Werkvoorber. NB. Vlaardingen. Ere medaille in Zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. G. Kruidenier: Souschef Tekenkamer NB. Vlaardingen. Ere-medaille in Zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau A. v. Steenis; Controleur Alg. Werkt. Schiedam. Ere-medail le in Brons behorende bij de Orde van Oranje Nassau 25 dienstjaren G. J. Baggus: Tekenaar Constr. NB Vlaardingen E. Boes: Uzerwerker NB Schiedam C. Boot. Ass. Bedrijfsleider NB Schiedam J. B. J. Fleghaar: Mach. Brander NB Schiedam C. A. A Gunnewegh: Werkvoorber. Calc. Rep. Schiedam H. Prins: Las technicus TWA Schiedam B. Spruit: Electr. lasser NB Vlaardingen Vlaardingen De recherche van de Vïaardingse politie heeft, drie mannen aangehouden, die ervan worden ver dacht een aantal inbraken in deze gemeente te hebben gepleegd. Met de arrestatie van de 22-ja- rige Vlaardinger B.R. is de inbraak van donderdagnacht 17 augustus in het dierenver blijf van het heempark opge lost De man bekende de ont vreemding van drie opgezette vogels en twee kostbare gas- en zuurstofmeters. De goederen zijn achterhaald. Verder nam hij twintig tropische vissen mee, die inmiddels dood moe ten zijn daar de man ze in een nabij gelegen sloot loosde. Twee schildpadden en drie kui kens zijn nog niet teruggevon den. De man blijkt ook in de nacht Costaschooi te hebben gezocht waar hij een vuurtje in de lera- renkamer stookte. Daar hij in zijn bezigheden werd gestoord, zag hij geen kans meer om nog enkele goederen mee te nemen zoals een schrijfmachine. Ook loste de politie de inbraak op, die 's nachts op donderdag 17 augustus werd gepleegd in een spel- en hobbyzaak aan het Liesveld. De politie arresteerde de 19-jarige J.E.MP. en de 25-jarige B. V. beiden uit Vlaar dingen. Bij de diefstal verdwe nen een radio, bandrecorder en wat geld met een totale waarde van ongeveer 2200 gulden. De

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 2