SPORT Vlaardingen kan het ver schopp en „Zomerstop" bezorgt judotop een achterstand Waar blijven onze velden?' ■i¥ TSB: vier treffers Sunlight mist teveel 1 HBSS: 2—0 HVO gelijk MAANDAG 28 AUGUSTUS 1978 Excelsior M zit nu al met veel blessures "z, Nationale ploeg verliest Laatste tien minuten fataal PPSC: winst Bert de Rooy tweemaal WF: zesmaal ODO opende nieuw clubgebouw: VDL teleurstellend GTB: nipte zege Satelliet krijgt klop VD/SC/WVV Maassluis De menin gen lagen nogal uiteen bij de wedstrijd tussen Excelsior M en Vlaar dingen (0—1). De één zag: het direct na afloop al somber in. Vooral Excel sior was bij deze pessi misten het slachtoffer. De ander was wat rèeel- er en bleef derhalve po sitief. Maar toch, Vlaar dingen kwam er in de algemene opinie het be ste van af. Redelijk was het echter toch niet. De uitstag is en blijft m oefenwedstrijden van onderge schikt belang- Al moot wei worden gezegd dat dit Vlaar dingen, met de snelle en ge vaarlijke broers Ron en Chris Bongers m de voorhoede en daarachter routinier Cees Bou rnan zeker beter uit de verf zal komen dan vorig jaar- Excelsior zit wat dat betreft wat moeilijker. De vereniging, die boordevol talent zit, heeft het niet gemakkelijk omdat nu al een waslijst aan blessures is ontstaan. Een vertwijfelde trainer Hans Kosteme: „En het vervelende is dat het alle maal niet tijdens een wed strijd gebeurt. Maar de één loopt het in het zwembad op, de ander tijdens militaire dienst en zo kan ik nog wel even doorgaan". Hoe het ook ontstaan is, tegen Vlaardingen mjste Kostense maar liefst vijf potentiële kan didaten voor het eerste elftal en viel er later nog een af. De voltallige ziekenboeg bestaat voorlopig uit Roel Jan Abbas, Rob van Leeuwen, de gebroe- door Martijn Verwaaijen ders Vork terwijl doelman Ger- rit van Reenen met een schou derblessure uitviel, Dick Ver- burgh niet volledig fit aan het duel begon en Wout van Vuu- ren de hele week met griep op bed gelegen heeft Vlaardingen zat wat dat be treft een stuk beter. (Vim Kop pelaar: „Dit is wel grotendeels het elftal waarmee ik de com petitie in zal gaan. Het enige probleem waar wij nu mee zitten is dat er geen doelpun ten gemaakt worden. Er zijn inderdaad al mensen geweest die me hebben gezegd dat we een beter elftal hebben dan vorig jaar. Maar ik ga er in eerste instantie vanuit dat we eerst zover mogelijk van de onderste plaats at komen. Dan zien we wel verder wat er te halen valt". Wel ziet het er naar uit dat FC Vlaardingen (dus niet de ama teurclub) er niet meer op hoeft te rekenen dat middenvelder Cees Bouman terugkeert DE speler die weigerde zijn con- tract te ondertekenen: „Ik heb het hier uitstekend naar mijn zin. [k zit weer bij een paar oude vrienden en speel weer lekker mijn partijtje. Natuur lijk moet ik nog wel wennen maar problemen levert dat met op. Terug naar het betaalde voetbal? Dat wil ik wel maar dan onder betere voorwaarden dan FC Vlaardingen me bood". Excelsior M, dat voor rust een aantal goede kansen onbenut liet, werd pas tien minuten voor het einde afgetroefd door Vlaardingen. Een uitval werd toen door Herman Hooger- boord doeltreffend afgerond. Terecht? Ja en nee. Maar be langrijk is het In feite niet. Wel het feit dat beide ploegen de laatste test voor het begin van de competitie volop kon den benutten. En dat deden ook sC 'A't- GT*™ W- «*v"' 7 v tf-v Chris Bongers glipt (angs Pauf Husslage. door Rik Bakker Frankfurt Met de neus op de feiten gedrukt is de Natio nale judoploeg zondag vanuit het West-Duitse Nieder-Koden, nabij Frankfurt, huiswaarts gereisd. Twee afgetekende ne derlagen respectievelijk tegen de West-Duitse a-selectie (11-1) en de b-keuze (9-5), hebben dui delijk gemaakt dat de Neder landse top met name op het conditionele vlak nog met een grote achterstand kampt. Peter Snijders over de verrich tingen van zijn ploeg: „Ik tU aan deze nederlagen niet zo zwaar. We zijn hier naar toe gekomen met een jonge en voor een deel nog onervaren ploeg die bovendien niet in staat was om gedurende het zomerseizoen door te trainen. Ik heb hen voor de afreis naar Frankfurt slechts twee maal Rotterdam TSB was In de eerste helft van het oefenduel tegen Excelsior Pernis de sterkste ploeg. Door het gebrek aan ervaring van de nog jonge doelman Peter Schaap, moest TSB toch genoegen nemen met een 33 ruststand- Thuisploeg Excelsior speelde op de buitenspel val, die Winj Stoevelaar goed omzeilde. Via een solo scoorde hij het eerste Vlaardingse doelpunt. Even later was het weer Wim Stoevelaar, die de bal uit een hoekschap direct op de slof nam: 1—2. Door een foutje van doelman Peter Schaap maakte Excelsior gelijk- Hans van Bommel bracht TSB met een schot vanaf de zijlijn op een nieuwe voorsprong: 2—3, die nog voor de rust teniet gedaan werd- In de tweede helft trok Excelsior met succes het initiatief naar zich toe: 4—3. Alleen doorgebroken trachtte Wim Stoevelaar zijn derde doelpunt en tevens de gelijkmaker te forceren. Binnen de 16-meter lijnen werd hij gevloerd. Stoevelaar benutte de toegekende strafschop, hetgeen de 44 eindstand betekende. Naaldwijk Sunlight heeft met minimaal verschil gewon nen van Naaldwijk, m.iar de met name Ln de tweede helft gecreëerde kansen hadden een ruimere uitslag dan A—I op moeten leveren. In de eerste helft speelden de mannen van trainer Gerard Flaes te traag- De combinaties werden te ver doorgevoerd en de verrassende pass in de diep te ontbrak. Na de rust lukte het de Vlaardingers beter te ver snellen, hetgeen de nodige kan sen opleverde. Met name Bou- dewijn Groen miste veel. Bij- voorbeeld toen de Naaidwijkse voorstopper de bal voor zijn voeten kopte. De spits schoot de bal van korte afstand naast. Toch was het Boude wijn Groen, die dne minuten voor Ujd de winnende treffer (uit een trekbal van Mar Verburgh) scoorde na een periode van Vl aard mg se druk op het Naaidwijkse doel. VIaardingen De laatste tien minuten in het oefenduel Cïo- nDHS (comb) werden de Vlaardingers toch nog nood lottig- Een gemiste strafschop van keeper piet Prins en doel punt van DHS-rechtsbuiten de den het tij keren voor de Schiedammers die tot dan toe nog steeds tegen een 2—1 ach terstand aankeken. DHS, met een gecombineerd eerste en tweede elftal, kwam direct na de rust in de moeilijkheden, toen de afdelingsclub 2—0 voorsprong nam. Eerst wax het Johan Goudswaard, die een voorzet van Erno Elfers af rondde en hierna zorgde die- zelfde Erno Elfers, die een pass tot zijn eigen verbazing het doel in zag rollen, voor het tweede doelpunt. DHS moest hier iets tegenover stellen en via Gerrit Droog, die van dichtbij kon scoren, kon de achterstand tot één doelpunt worden verkleind. Aangezien Cion in de laatste minuten net niet meer de kracht kon op brengen, kwamen de Schie dammers toch nog langszij. Niettemin toonde Cion-tramer Bert van Hees aach tevreden met de opgaande lijn die de Vlaardingers, die pias laat met de training zijn begonnen, te pakken hebben. Rob Hoogendijk: „We kwamen tekort". bij elkaar gehad. De Westduit sers daarentegen nebben het gehele seizoen doorgetraind". Dat kwam er tegen de Neder landse ploeg dan ook duidelijk ui L Vooral conditioneel ble ken de gastheren niet stuk te krijgen, maar ook in souplesse en snelheid toonden de Duit- sera zich de meerderen van de Nederlandse vertegenwoordi gers. Hans Hoogendijk, evenals Leo van Oosten en broer Rob Hoogendijk een van de steunpi laren van het Nationale team onderstreepte dit: „We kwamen inderdaad tekort. Deze inter land ligt echter erg vroeg in het seizoen en is eigenlijk meer bedoeld om het internationale contact, dat er sinds de Euro pese kampioenschappen in Helsinki niet meer geweest is weer te hervatten. Dat neemt niet weg dat mijn nederlaag tegen die Duitser me wat te genviel. Ik verloor door een straf wegens het ongeoorloofd verlaten van de wedstrijdruim te terwijl ik op dat moment op een voorsprong stond. Dat heb ik natuurlijk helemaal aan me zelf te wijten, maar ach zoiets gebeurt me verderop in het seizoen niet meer. Die knal te gen de tweede man van Duits land was wel een mooie revan che". Leo van Oosten zag een andere oorzaak voor zijn verlies: „Dit kwam echter meer door een gebrek aan spierkracht. Condi tioneel was het wel in orde met me dacht ik zo". Rob Hoogendijk, de lichtge wicht die voor Nederland de strijd opende tenslotte: „Het wedstrijdritme heb ik natuur lijk wel gedurende twee maan den gemist en dat is me opge broken, nu was mijn tegenstan der steeds iets sneller en vooral wat soepeler. Volgende maand gaan we echter naar Polen, eerst een toernooi en dan een traimngsweek. Dat kan ons een heel eind op weg helpen". Schiedam PPSC heeft zijn voorlaatste oefenwedstrijd winnend kunnen afsluiten. Het slachtoffer werd ZBVH uJt Zuid-Beijerland, dat met 2-1-. het onderspit moest delven, PPSC, nog steeds zonder Rob de Nijs en Dick Vors, kwant al direct in de eerste minuut achter, toen ZBVH middels een strafschop de leiding nam. Voor de pauze kwam PPSC toch al weer op gelijke voet via Ton van de Linden, die een voorzet van rechts van Koen Scheffcr op zijn juiste waarde taxeerde: 1-1. Na twintig mj. nuten in de tweede helft zorg de Hans Vorstenbos op aange ven van de Nico de Vries, voor een verdiende 2-1 voorsprong. Hier bleef het bij. Overigens spelen de Schiedammers mor gen hun laatste oefenduel. Te genstander op Tliurlede is dan de ploeg van Slobodam Duti- na: VIaardingen-C. Vlaardingen DVO '32 heeft de oefenwedstrijd tegen Zuid- land met 2-3 verloren. De Vlaardingers, die bij de rust nog een 2-1 voorsprong geno ten, hadden ook nog met de gebruikelijke problemen (bles sures en vakanties) te maken. Voor DVO '32 zorgde Bert de Rooy voor de beide doelpun ten. De eerste maal na een pass van Wil Vrïetstar en de tweede keer na een knappe combinatie met Peter Berg- man. Schiedam Maar liefst negen doelpunten vielen er te note ren in de oefenwedstrijd Goudswaardse Boys—WF. Aangezien de Schiedammers zes van de negen treffers voor hun rekening namen, werd derhalve een eindstand vaa 3u-6 bereikt. Deze „korfbalsco- re" kwam tot stand na een, vooral in de tweede helft, goe- de wedstrijd van Wilton-kant De ruststand van dit duel was 22. Voor de Schiedamse doel punten tekenden Hennic de Gids (tweemaal), Jan van Bok- kuin (tweemaal), Wout Krutte en Ben de Roy, ieder eenmaal Schiedam HBSS heeft de op één na laatste oefenwedstrijd tegen Woudrichem met 2—0 ge wonnen. Voor de Schiedam mers scoorde Henny Pierroen Uit een voorzet van Leen Dijks hoorn: 10- Vijf minuten later werd de voorsprong vergroot door een treffer van Ton van de Leye, die de buitenspel va) handig omspeelde. H£nk Struyk schoot nog op de lat Vlaardingen In een wed strijd met weinig uitgespeelde kansen heeft HVO tegen Maas dam ®et o—O gelijk gespeeld. De Vlaardingers, die vijf in vallers in moesten zetten van- wege blessures, hadden ln de eerste helft een licht even wicht, dat echter niet in doel punten kun worden omgezet. Jan Alderllestec was er met «in schoten wel dichtbij. In de tweede helft hielden de ploe gen elkaar goed in evenwicht, waarbij het spel zich groten deels op het middenveld af speelde. En gezien het totale aantal kansen was de einduit slag <0—0) daarom ook de juis te afspiegeling van de krachts verhoudingen. Maasland Met de officiële opening van haar nieuwe club huis, heeft de Maaslandse korfbalvereniging ODO een punt gezet achter 28 jaar om zwervingen. De opening vond vrijdagavond plaats door me de-oprichter en ere-voonutter Marten Vreugdenhil. Met bet wegtrekken van een laken ont hulde zich het naambord van ODO's definitieve onderko men„De Punt" Het nieuwe clubhuis van ODO js verrezen in sportpark „De Commandeur. Vooral door erg veel zelfwerkzaamheid heeft ODO de financiering en de bouw weten de realiseren. Na dat op 21 juni vorig jaar de eerste paai was geslagen, was dan nu het grote moment aan gebroken. De opening werd bij gewoond door het voltallige college van burgemeester en wethouders, afgevaardigden van hoofd- en districts be stuur, andere sportverenigingen en zij die bij de bouw betrokken zijn geweest Bij die gelegenheid werden erg veel woorden van lof en waar dering over ODO uitgestrooid. Dit allemaal via een geluidsin- '%?SS£# Het clubhuis open. nieuwe is stallatie, aangeboden door de ouders. Ere-voorzitter Vreug denhil meende, dat ODO nu op een kruispunt van wegen in de ontwikkeling stond. „Wat wordt het nieuwe doel, zijn dat de hogere prestaties, of blijft er de aandacht voor een brok ge zelligheid". Vreugdenhil stelde meteen een ereprijs beschikbaar, jaarlijks aan iemand of een commissie uit te reiken die zich organisa torisch weet te onderscheiden. Vreugdenhil meende dat als eerste de technische bouwcom missie in aanmerking kwam, waarvoor grote stimulator ach ter de bouw Jaap Lock het kleinood in ontvangst nam. Na mens het hoofdbestuur van «je korfbal bond sprak de heer Jeutjes, en namens de afdeling Rijndelfland voorzitter Van Nierop. Deze meldde, dat ODO percentagegewijs de grootste vereniging van het district was. Want 4van de Maaslandse bevolking is lid van ODO. Lof was er ook van sportwet houder Jacques Kwakkelstein. Hij wees echter tevens op de financiële mogelijkheden waar mee het gemeentebestuur te j maken heeft. Daarom heeft i ODO bij haar clubgebouw nog geen eigen velden, maar moet er gebruik worden gemaakt van het vierde veld van MW27. Wethouder Kwakkelstein deed echter geen enkele toezegging, binnen welke termijn ODO ei gen velden kan verwachten; Zijn opmerking dat het geen 28 jaar meer zal duren, werd door het ODO-gezelschap met een zuur gezicht ontvangen. „Het trainen en spelen met zoveel mensen, is voor zo'n veld toch veel te veel", aldus voorzitter Gijs Eikelenboom. „We 2ouden er toch graag willen gaan korf ballen", en daarbij de komma verzettend, „al was het maax binnen 2,8 jaar". Maassluis VDL heeft Ln een, vooral na de rust, teleurstel lende wedstrijd gewonnen van SVDBR. Aangezien de op pa pier zwakkere tegenstander gemakkelijk te kloppen zou moeten zijn gingen de VDL- spelers te vaak alleen op avon tuur, wat veelal leidde tot on nodig balverlies. Hoewel «1e Miussluisenarcn voorde pauze nog aardig acteerden Peter Berkhout (tweemaal) en Cees Lauwe wisten het net te vin den na de rust ging het bijzonder slecht. In die tweede helft kon SVDBR dan ook nog voor een onverwacht tegen- punt zorgen, zodat de eind stand bij 31 bleef staan. Op vallend verschijnsel was wel dat beide teams nog danig ge handicapt het veld moesten betreden, omdat blessures en vakanties dil noodzakelijk maakten. Schiedam Ondanks dat er halverwege tegen een 1—0 ach terstand werd aangekeken, kon GTB de strijd nog in hun voordeel beslissen. Nadat Zinkwcgse Boys voor de rust een 1—0 voorsprong hadden genomen - de buitenspelval klapte te laat dicht - kwam de Schiedamse ploeg na de pauze met twee treffers hier nog overheen. Eerst was het Wim Janson, die verkeerd uittrap pen van de keeper met een fraaie lob afstrafte en hierna zorgde Anton Wee burg, na een voorzet van Wim Janson, voor het winnende doelpunt in een wedstrijd, die niet van een al te hoog gehalte was. Schiedam Satelliet heeft in de prestigestrijd tegen de nummer twee van het vorig seizoen. Melissant, met 2—0 klop gekregen. Hoewel de sco re bij de rust nog in evenwicht was, kon ook de in het doel debuterende Adrie van Trigt niet voorkomen dat hij twee maal moest vissen. Zijn eerste wedstrijd voor Satelliet bete kende voor trainer Hans VoetS overigens wel een lichtpunt in de nederlaag. Hij: „Die jongen heeft het goed gedaan en staat er volgende week voor de com petitie tegen Hillegersberg ze- ker in". De Sateiliet-trainer mist dan waarschijnlijk nog wel zes spelers vanwege ziekte en vakantie. Als gevolg hier van speelde Satelliet dc oefen wedstrijd tegen Melissant trouwens ook met een gecom bineerd eerste en tweede elf tal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4