Schiedam heeft extra aandacht: terras woningen ia Den Melder Geen parkeerplaatsen op Wip en Goudsteen NOG GEEN SPOOR VAN BROMFIETSPIRATEN" Defensie- gronden rendabel maken Ontwerp van Henk Klunder 5- Parkeernota in de raad: Tourix start later WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1978 HOEKSE DEELGEMEENTERAAD: Ontmoetingscentrum opent nieuw seizoen Bedrijf verplaatst Lunchconcert Inbrekers willen prik 0 e^h rvr* 1 a -?>r ^ÈGkr Opening artotheek expositie ruimte Vlaardingen wacht met het krin glooppapier Jongeman steekt bosjes in brand Acht slachtoffers in ruim één week SC/VD/WW 3 Schiedam Een project van -2 terraswoningen, waarvoor dc SSN (bouwmaatschappij Noordzij) uit Schiedam vrijdag in Den Helder de eerste paal slaat, ligt ook op tafel bij de dienst gemeentewerken in het Schicdamse stadskantoor. Het wordt niet uitgesloten, dat het project wordt opgenomen in de copieerplanneljes van de gemeente Schiedam. Copieerplannetjes voor Woud- hoek-Noord uiteraard. Een voorbeeld van een woning bouwproject. dat Schiedam doodleuk imiteert, is De Grote Waal ui Hoorn, waar een aan tal raadsleden twee jaar gele den eens een kijkje ging ne men. Dat project is nogal om streden vanwege alle hellingbo nen. die in het plan zijn opge nomen (met zo praktisch voor invaliden), maar desondanks komt vrijwel hetzelfde in Woudhoek te staan. Als deel- plan t-A ofwel plan-Hoorn staat het bekend Wethouder Chris Zijdeveld noemt zich een groot voorstan der van dat copiêren: „Als je weet dat ergens iets leuks staal, hoef je geen moeite te laten doen om iets nieuws te laten ontwerpen dat misschien minder leuk is." Kritiek op die redeneertrant komt er van planologische zij de: „Je schakelt dan helemaal uit, of de omgeving bij zo'n Hock van Holland De deel gemeenteraad voor Iloek van Holland meent dat het zeer wel mogelijk is om een aantal terreinen van het ministerie van defensie over te nemen en op rendabele wijze te bebouwen. Dat laatste was de voorwaarde gesteld door de gemeente Rotterdam. Deze gemeente heeft geen bezwaren legen overname van de gronden, mits daarvoor een aanvaardbaar dekkingsplan kan worden gevonden. De terreinen die voor algemeen gebruik vrijgemaakt moeten worden betreffen de grond langs de Strandweg, hel uitge strekte Vmotaduin achter de Boulevard, de grond waarop de woningen slaan aan hot Sein pad, het voormalige fort Maasmond, het helikopter veld. de gronden langs de Cordes- straat en de vroegere torpedo- ioods. Vooral do gronden langs, de Strandweg en het Vin»'tater- rein zijn volgens de deelraad belangrijk voor woningbouw alsook de verdere recreatieve ontwikkeling van Hoek van Holland. Voor dit gebied denkt men aan zo'n 400 woningwetwoningen en nog eens 40 bungalows. Mol een erfpachtcanon van 20 dui zend gulden per woning en 100 duizend per bungalow zou dat volgens hel deelraad bestuur een rendabele exploitatie ople veren. De woningen langs hot Som pad wil do deelraad laten renove ren. De achter de woningen gelegen tuintjes zouden kunnen worden ingekort zodat er ruim te ontstaat voor een nieuwe rij huizen. De voorgenomen begroting van do Berghaven kan in het geheel uitstekend worden ingepast en het benutten van het helikop- tcrvcld. het voormalige fort „Maasmond" en de grote Tor- pcdoloods aan de Berghaven worden door de deelraad „be spreekbaar" genoemd. Een snelle uitspraak over wat er moet gebeuren met de strand- spoor lijn is daarbij wel gewen st. De declgemcenteraad zal b. en w. van Rotterdam verzoeken om de aangeboden defensie- gronden te kopen en bestcm- mings- en woningbouwplannen te ontwerpen om op korte ter mijn te geraken tot bouw en herbouw van de Oude Hoek, de terreinen langs Strandweg en Boulevard. Vlaardingen Het nieuwe seizoen staat voor de deur. Het aanstaand weekend start Ont moetingscentrum West aan de Floris de Vijfdelaan op feeste lijke wijze de reeks van aktivi lei ten, die de komende maan den zal plaatsvinden Vrijdag steekt men van wal met een optreden van de groep Bots. Men begint om 20-30 uur; toe gang 5,-. Zateiaag 2 september gonst het de gehele dag van aktivitei ten in en om het Ontmoetings centrum. Men begint 's mor gens om 10 uur met eer. spe- lochtend voor kinderen van 6 lol 12 ja ai'. Om 14 uur is er een voor stelling van het poppen theater Jozef van den Berg, speciaal voor kindoren van 4 tot 30 jaar. De toegangsprijs bedraagt 2.-. Om 15.30 uur wordt een grote tombola ge houden. terwijl er ook een lote rij en een Rad van Avontuur te vinden is. 's Avonds is er een grote buurtavond. waarop alle volwassen wijkbewoners wel kom zijn voor een dansje, een hapje en een drankje. Informatie Gedurende de gehele dag is er in het Ontmoetingscentrum een informatiemarkt over de akti- viteiten. die in het nieuwe sei zoen ontplooid worden. Op die markt wordt alles verteld over het clubwerk voor 6 tot 12-jari sen. het jongerenwerk voor de oudere jeugd, de Praethuys- avonden: de soos voor alleen staanden die iedere veertien dagen wordt gehouden en de overige aktiviteiten. Ook in het nieuwe seizoen kan men in het Ontmoetingscentrum klaver jassen, koffiedrinken, deelne men aan de vrouwenpraat groep en het vrouwencafé of diverse cursussen volgen. Ook het buurtwerk 2ai in het nieuwe seizoen niet stil liggen. De bewonersgroepen zullen ook in de komende maanden heel wat werk moeten verzet ten. Het Ontmoetingscentrum gaat haar werk m het komende sei zoen wat meer uitdragen naar de wijkbewoners. Het Ontmoe tingscentrum is gestart met een eigen buurtkrant, die regelma tig zal gaan verschijnen. In die krant zullen de bewoners van de West wijk alles over het Ont moetingscentrum kunnen le zen, maar ook andere berich ten uit de wijk zullen er een plaatsje in vinden. In de eerste uitgaven van deze buurtkrant (voor wie *m niet heeft ontvangen; af te halen bij het Ontmoetingscentrum) staan alle aktiviteiten in het nieuwe seizoen overzichtelijk op een rijtje. Vlaardingen Het college van B W heeft overeenstem ming bereikt met P. C. Mole naar BV over de verplaatsing van het bedrijf in verf- en schildersbenodigdheden. Het bedrijf is momenteel ge vestigd op de hoek van de Maasstraat en de le Maassteeg en zal in de toekomst een plaats krijgen op het nieuwe industrieterrein, dat za! komen tussen de Nederlandse Aard olie Maatschappij en Windmill Holland BV. Dc bedrïjfsverplaatsïng is noodzakelijk in verband met de .toekomstige woningbouw rond de le Van Leyden Gael- straat. De panden Maasstraat 16 tot en met 28 en le Maas- steeg 1 tot en .met 9 zullen door degemeente worden opge kocht. Vlaardingen Aad Zoutendijk verzorgt als vanouds weer het lunchconcert in de grote kerk van Vlaardingen op donder dag. Van kwart voor één tot kwart over één brengt hij wer ken ten gehore van Bach, Geb- hardi, Lasceux en Léfebure- Wely. Schiedam Je moet maar dorstig zijn. Bij centrum Oost aan dc Dr. Zamenhofstraat ts ingebroken, enkel cn alleen om vijf flesjes frisdrank te nutti gen: de prik stond in de koel kast. De medewerksters van het buurtcentrum hebben al leen wat schade aan de toe gangsdeur geconstateerd. project past Bovendien wordt steeds meer rekening gehouden met de lichtval, en als je stom weg een blok huizen ais een stempeltje ergens anders af drukt. moet het wel heel kras zijn als zij in dezelfde stand ten opzichte van de zon komen te staan." Toch is het project, dat de SSN m Den Helder gaat bouwen in samenwerking met de Amfas Vast Goed BV, op het Schie- damsc stadskantoor meer dan grondig bekeken. Het project voor 72 terraswonmgen in de premieseclor is ontworpen door de succesvolle Rotterdam se architect Henk Klunder, van wie de SSN ook in Berkel a! een ontwerp uitvoerde, alsme de in Nieuwerkerk aan den IJssel- Alleen ai omdat wethouder Zij develd weet dat de nieuwe Pv- dA-fractieleider in Schiedam, Nikolaj Dielemans, stedebouw- kundige en lange tijd Zijde- velds grootste opponent, bij zondere aandacht heeft voor het werk van Klunder. is dienst project De Torp in Don Helder met extra aandacht bekeken. V." ri i4 y P-, F Het project De Torp in Den Helder, waaraan Schiedam extra aandacht besteedt. Maassluis Het college van burgemeester en wethouders 2icl niets in. het toestaan van parkeren op de Wip. Die sugge stie uit de onlangs verschenen „nota inzake de parkeerbe- hoef te in de binnenstad" acht het college niet wenselijk, om dat het verkeer op de Wip in twee richtingen plaatsvindt, terwijl dat ook nog gebeurt op een vrij steile helling. Boven dien wordt de Wip veelvuldig door vrachtverkeer gebruikt. Ook de parkeerplannen voor de Goudsteen wijst het college af. Dc toekomstige parkeermoge- lijkheden in de Maassluise bin nenstad zullen worden bespro ken op de gemeenteraadsver gadering van 4 september: de laatste vergadering van de „ou de" raad, Er ligt een college voorstel om het aantal parkeer plaatsen in hel centrum met 62 uit te breiden. Daarnaast zal het parkeren op de Markt in goede banen worden geleid, zo dat voetgangers niet meer be lemmerd hoeven te worden. Volgens het college kunnen op de Nieuwe Kerkstraat vijf par keerplaatsen. méér worden aan gelegd dan de nota in eerste instantie aangaf. Ter verbete ring van de ontsluiting van het toekomstige parkeerterrein en ter vergroting hiervan is een nieuw plan ontwikkeld, dat ui teindelijk zal leiden tot een ca paciteit van 37 parkeerplaat sen. Hiervoor is het wel not."»"'" lijk het pand Nieuwe Kerk straat 20 aan te kopen en af te breken. Voor de realisering van het plan is een extra kre diet van 17.000 gulden nodig. De raad stelde al eerder 73 mille beschikbaar. Bloembakken Ook de Arthur van Schendel- straat, de Anne de Vriesstraat en de Zuidvliet kunnen voor parkeerdoeleinden benut wor den. Voor deze straten heeft het college eveneens plannen ontwikkeld, die uiteindelijk zul len leiden tot een capaciteit van 51 parkeerplaatsen: 25 méér dan in de huidige situatie. In dit plan zijn ook twee laad- en losplaatsen opgenomen. Door de uitvoering van dit plan wordt een verdere verfraaiing van de Zuidvliet door bloem bakken en dergelijke mogelijk. De kosten voor deze straten bedragen 66.500 gulden. Ook hiervoor was al eerder een kre diet uitgetrokken- De huidige parkeercapaciteit op de Markt is volgens het college vrij onduidelijk. Door het slecht aangeven van de af zonderlijke parkeerplaatsen wordt momenteel regelmatig dusdanig geparkeerd, dat de voetgangers belemmerd wor den. Om dat in de toekomst te f De Wip is niet geschikt om parkeerplaatsen te gaan bieden. De steile helling vormt een probleem, terwijl er vrij veel vrachtverkeer van de weg gebruik maakt. voorkomen zullen er duidelijke parkeervakken en -stroken worden aangelegd. Wellicht dat ook hierdoor een vergroting van dc parkeercapaciteit be reikt kan worden. De totale parkeerplannen voor de Maassluise binnenstad kos ten volgens het collegevoor stel. inclusief bijkomende za ken voor openbare verlichting en dergelijke, 113.500 gulden. Vlaardingen Met de ope ning van het nieuwe kunstuil- leencentrum aan de Oostha- venkade in Vlaardingen vrij dag door wethouder Ton Kloots. krijgt Vlaardingen er tevens een nieuwe tentoonstel lingsruimte bij. TVt-rden voorheen exposities in het Weeshuis aan het gelijkna mige plein gehouden, een en ander verhuist nu naar het nieuwe pand Bij gebrek aan een eigen ruimte, dat naar ver wachting nog wel even op zich j zal laten wachten, vestigt het open jongeren centrum zich tij delijk m het oude Weeshuis Twee Zweedse kunstenaars, Richard Brtxel en Lilian Kuil- gren. zijn de eersten, die m het pand de expositieruimte zullen vullen. De twee Zweden stellen hun werk niet bij toeval tn ons land ten toon Hun contacten mei Nederland dateren uit de tijd dat Lilian aan de academie in Rotter darn studeerde. Hel tweetal woont en werkt in Zwe den en in Nederland te expose ren was reeds lange lijd beider wens- Van Lilian en Richard zijn beeldhouwwerken te zien. schilderijen en werken van tex tiel De opening van de dependance van de Rotterdamse Rijnmon dartotheek en de tentoonstel ling vindt vrijdagavond om kwart voor acht plaats. Vlaardingen De invoe ring van kringlooppapier in het Vlaardingse stads kantoor zal nog even op zich laten wachten. De ar gumenten vóór gebruik en tegen zijn van dien aard, dat de commissie voor de volksgezondheid gister avond heeft besloten, nade re studie af te wachten van de Vereniging Nederlandse Gemeenten en Toegepast Natuurkundig Onderzoek (TNO). Uit een ambtelijk onderzoek van de gemeente kwamen no gal wat bezwaren naar voren legen hel gebruik van het krin glooppapier. Estetische bezwa ren (moeilijk tc lezen), proble men met betrekking tot de kwaliteit, venverking en prijs en bezwaren voor het bedie nend personeel, dat met het drukken is belast. De conclusie van het rapport luidt: „Voorzichtigheid gebo den". Geadviseerd wordt om hel kringlooppapier in het stadhuis alleen te gebruiken voor zogenaamd kort offset- wcik. Dal zijn papieren, die niet voor lange tijd bewaard hoeven te worden. Het rapport merkt verder op, dat korte tijd geleden kringlooppapier al een probleem was omdat de in koopprijs veel hoger bleek dan het normale papier Schiedam Op vier verschil lende plaatsen op de Westfran- kelandsedijk heeft een onbe kende jongeman de bosjes in brand gestoken. Daardoor gin gen enkele vierkante meters struikgewas verloren. Een signalement van de brand stichter heeft de politie niet. Uit het rapport blijkt alleen, dat het om een jongeman gaat. De brandweer kwam er mei één wagen aan te pas. De vier brandende bosjes stonden langs de dijk tussen het voor- m ali ge scheepsrepara t ichedrijf De Jong en het gebouw van de stichting verenigde provinciale bibliotheekcentrales. Vlaardingen In tegenstel ling tot eerdere berichten zal de eerste avond in het nieuwe seizoen van Aasurancetourix niet vrijdag, maar zaterdag aanstaande vrijdag, maar za terdag aanstaande plaatsvin den. De muziek groep die Tou rix voor de openingsavond uit nodigde, was op de eerder vastgestelde avond verhin derd. Volgens Aad Paardekam van Tourix staat Vlaardingen ech ter een „enorme brok muziek" te wachten, want die optreden de groep is de Toby's Blues Corporation. Een formatie, die zich vooral richt op muziek van John Mayall, Eric Clapton, Pe ter Green, Fleetwood Mac en vele andere blues-muzikanten. Het wordt dus een swingende avond, zaterdag. Schiedam— Acht vrouwen al zijn het slachtoffer geworden van de tasjesrovers, die ook begin deze week weer hebben toegeslagen. Na ruim een week heeft de politie nog maar wei nig aanwijzingen, al is hoofd inspecteur Dick van der Veen in zijn vermoeden gesterkt dat de „bromfietspiraten" uit Rot terdam komen. Ket signalement, dat de acht vrouwen opgaven, komt in gro te lijnen overeen, maar blijft tamelijk vaag omdat de tasjesr overs zogenaamde integraalhel men dragen, die een groot deel van het gezicht bedekken. Opvallend is dat het vrijwel steeds fietsende dames zijn, op wie het rovende duo het heeft voorzien. In twee gevallen ging het om meisjes op een brom mer, die overvallen werden. De wijze, waarop de twee jonge mannen toeslaan, is vrij een voudig: terwijl de een de brom mer bestuurt, grist de ander, de duopassagier, bij het passe ren van een fietser een tas weg vanuit het mandje voorop de fiets of onder de snelbinders vandaan. Door het schokeffect zijn de vrouwen te verbouwe reerd om meteen te reageren. De laatste melding van een tas jesroof kwam gisteren binnen. In de Oostsingel had de 60-jari- ge mevrouw A. P. K. -O. gefiet st, toen zij plotseling beroofd werd van haai* tas met make up, bril plus etui, portemonnee en papieren ter waarde van 355 gulden. Daarvoor was al sprake ge weest van twee overvallen. Op de Rotterdamsedijk reed het 16-jarige meisje K. van de M. uit Rotterdam met haar brom mer in de richting van de Boer- haavelaan, rond kwart over vijf 's middags, toen zij werd gepasseerd. De duopassagier probeerde vergeefs een tas te grijpen uit het mandje aan hel stuur, maar toen hem bleek dal dat goed vastzat haalde hij uil de tas nog een portemonne mei 450 gulden. Ook haalde hij uii hot mandje een langspeelplaat schoolschriften en make-up. Op de Overschieseweg, bij hei viaduct naast het station Schie dam/Rotterdam-West, werd df 30-jarige gezinsverzorgster L P. A. D. ontdaan van een tai met rijbewijs, agenda en sleu tels en een portemonnee me' vijftig gulden; ook dat zat alle maal voorop in een fietsmand je.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3