FC Vlaardingen snelle triomf AG SZC niet in finale Half dozijn voor Hemes mm i m^rM s Theo Laseroms: „Jeugd moet nog wennen Schiedam denkt al aan zondag Brandweer keurt boksschool af SW had meer verdiend DONDERDAG 31 AUGUSTUS JS78 u'-tcje* SC/VD/WW 99 Vlaardingen De eerste winst is binnen. Tegen het voorai in de eerste helft erg zwakke Helmond Sport pakte FC VLaardingen voor het eerst deze competitie de volie winst: 3-2. Moeizaam, dat wel. Maar ook onnodig omdat de FC al veel eerder het doel kon beslissen. Maar excuses voor deze ploeg zijn Veelvuldig aanwezig. Gebrek aan routine bij de jeugd is waarschijnlijk wel de meest belangrij ke. „Ik heb nog oen aantal spelers die g^n hele wedstrijd uit kun nen spelen. Daar wordt nog aan gewerkt. Logisch toch als je bekijkt dat al die knapen gewend zijn bij de amateurs te spelen. Daarom ook kregen we het na rust zo moeilijk. We gaan gewoon een ander spelle tje spelen. Proberen voor rust een voorsprong te nemen en na de pauze de kat rustig uit dc boom kijken." Het waren dc woorden van tien tevreden Theo Laseroms. Terecht ook wel. Want FC Vlaardingen speelde met name voor rust goed voetbal. Waar bij de jeugd (Koevermans, Lobman, Duister en Patrick Jansen) zich andermaal posi tief ontwikkelde. Een groep spelers waarvan de Vlaar- dingse formatie of veel plezier kan hebben, of veel geld zou kunnen incasseren. Maar ook de terugkeer van Wim Tijl in de spits bleek be langrijk, FC Vlaardingen zette Helmond Sport dan ook vanaf het begin onder zware druk. Tien minuten na het begin leek het al succesvol te zijn maar Tijl schoot tegen de paal. Er moest een treffer van de gasten aan te pas komen om de doel- puntenmachine op gang te brengen. Kreekels profileerde van een fout van Krsto Mitro- vic waarna de gelanceerde Coolen kon scoren: 0-1. De deceptie duurde slechts één minuut. Toen speelde Wim Tijl zich knap vrij en bracht Wim Koevermans in stelling. De lange middenvelder bedacht zich geen moment en liet doel man Van der Steen kansloos: i-j. FC Vlaardingen ging door, hetgeen een kwartier later de volkomen verdiende voor sprong opleverde. Dit keer was het Patrick Jansen die met een afstandschot de basis legde en Wim Tij! die attent reageerde: 2-1. Het positieve van de jeugdige ploeg van Theo Laseroms was dat ze doorging- Vlak voor rust ever de het andermaal succes op. Een hoge voorzet van Bop de Ruyter werd door de Het- mondse doelman volkomen verkeerd beoordeeld. Hij tikte de bal op de lat waarna weer Koevermans ter plekke was om het af te maken: 3-1. door Martijn Verwaaijerï 0 Van boven naar bene den, schot tegen de lat, de terugkaatsende bal wordt opnieuw ingeschoten en dat bracht de stand voor Vlaardingen op 3-1. £n toch, na rust viel het weer zwaar tegen. Waarschijnlijk door het gebrek aan routine verzuimde FC Vlaardingen Helmond Sport definitief op afstand te zetten. Wat restte Was een matige partij voetbal waarbij vooral aanvallend weinig gevaar te zien was. Het ging allemaal te doorzichting waardoor de zwakke Helmond Sport-defensie geen enkele moeite had de Vlaardingen, af te stoppen- „We moeten echt nog Ieren om do wedstrijd zo snel mogelijk te lx?slissen," meende Theo La seroms nicl helemaal onte recht. ..Dat is een kwestie van tijd. Maar dat ik talent in de ploeg heb is wel zeker. Zoals ik ze de eerste drie wedstrijden heb zien spelen hoeven we ons geen zorgen te maken." Vlak voor tijd (er u-aren nog zes minuten te spelen) bracht het doelpunt van invaller Luij- ben de thuisclub toch nog even in verwarring. Maar een echte kans op de volle winst heeft" Helmond Sport niet gehad en zou ook voor FC Vlaardingen te weinig loon naar werken zijn~.„. FC Vlaardingen speelde met: Eggers, De Ruyter, Mitrovic. Hessling, John Jansen, Koever mans, Lohman, Duister, Danny Molendijk, Tijl, Patrick Jansen (Stans). parendrecht De waterpoloheren van SZC zijn door een 85 nederlaag bij ZPB uitge schakeld voor de strijd out de ZR0-beker. ZPB, dat een klasse hoger speelt dan SZC, zal in de finale uitkomen tegen de winnaar van de partij tussen „R" en Lansingh. In een goede wedstrijd namen de Schiedam mers in de eerse minuut via een doelpunt van Willem Jan Looman de leiding. ZPB kwam op gelijke voet toen het van een nummerieke meerderheid wist te profiteren. Door een dek- kingsfout in de SZC verdediging namen du gastheren een 21 voorsprong. Het wcré irt deze periode 3—1 voor ZPB toen Willeitf» Ja-n Looman het water voor 45 seconden moesr. verlaten. Bij deze stand kwam SZC goed terug, rnaar de schoten van Willem Jam Loony an en Paul Gast werden door het houtwerk gekeerd. In de tweede speiperiode liep ZPB nog' iets verder van de Schiedammers weg Ted vën de Burg scoorde uit een man meer situatie 41. SZC kon in deze periode niet tot een doelpunt komen, ondanks dat de ploeg van trainer Wim van der Kolk tweemaal een meer derheid kreeg. In het derde kwart lukte het de Schiedamse formatie we! om tot scoren te komen. Willem Jan Looman maakte er 42 van. Toen SZC wederom een speler meer in het water had kon men wel dc ZPB doelman passeren. Dieter Kros tikte de bal van dichtbij in: 4—3. Beide ploegen kwamen weer naast elkaar, !-) <jOrd.pt Wim van der Kolk een goed opgezette mvai atfronde. ZPB kon >.de vierde periode toch nog met een voorsprong: beginnen toen het van een man meer situatiie profiteerde. In deze laatste pe- de bouwrile ZPB de voorsprong verder uit 8—'1 "''im dc Jong kon in de laatste minuut nog een Kft-r tegen scoren. Wim van der Kolk zei ever de nederlaag van zijn ploeg: „Wij hc-bt-; ij goed gespeeld, maar ik vind dat we wei iets meer verdiend hadden". Schiedam De onderwaarde ring van een toernooi. Het dïs- trictsbekertoernooi het is nu wel bekend wordt door de betreffende clubs puur en alleen als voorbereiding op de competitie (die zondag van start gaat) gerien. De beide trainers van de verenigingen Hern*5 en Schiedam, die el kaar in het kader van de be kertoernooi gisteravond ont moetten, hadden ook de wed strijd Puur als voorbereiding op het „grote gebeuren" be schouwd. Dat het duel op zich een 6—0 overwinning voor Hermes werd, was eigenlijk van weinig belang. Toch was er een groot verschil tussen de beide trainers. Jan Burki, van Schiedam had zijn blik al op zondag gericht, ter- w-iil Wim Verhoorn van Her- mes het vizier op de lange ter mijn had staan. Jan Burki: „Ik heb in deze wedstrijd, waarin ik nog steeds drie geroutineer de krachten moet missen, be wust aan zondag gedacht. Kijk, 'k zit met het gegeven dat ik zonder Leen Koorengeve] de eerste competitiewedstrijd moet doorkomen. Daarom heb ik vanavond Bram Scholte op die positie geprobeerd, maar nadat Koorengevel van de laat- ste-man positie afkwam, vielen de doelpunten. Voor het nieu we seizoen heb ik gesteld dat we een-keldering zoals bijvoor beeld TOGB en Slikkerveer hebben moeten doormaken ten koste van alles moeten zien te voorkomen." De trainer van Hermes daaren tegen heeft niet bepaalde plan nen voor zondag. Wim Ver boom: „Mijn spelers zijn in een opbouwfase. Het doel van dat groeiproces is tweedelig. In eerste instantie moeten ze niet meer van een bepaalde op dracht uitgaan, maar juist van hun eigen kwaliteiten en vooral van die van hun medespelers. Zo kunnen ze leren een sooj-t zelfanalyse te maken, waarbij de zwakke punten van mede- door Emile Schelvis spelers worden opgevangen, terwijl de sterke punten wor den gebruikt. Daarom ook heb ik de competitie in een aantal fasen ingedeeld, waarbij er voor iedere periode een doei wordt vastgesteld, maar wel pas na de vorige. Kijk, daarom moeten de supporters rekening houden met het feit dal we net zo makkelijk beneden als bo venin kunnen meedraaien." Hermes. dat het weekeinde hog naar een trainingskamp in Rockanje gaat. had met Schie dam opvallend weinig moeite- Mede door het complete be taalde voetbalprogramma en het slechte weer waren er maar weinig toeschouwers naar het Hermes-terrein geko men om de Schiedamse derby te aanschouwen- Ilermes, dat een constant hoog tempo draaide, nam in de eerste helft een 10 voorsprong via Piet Klepke, die de voorzet van de goed op dreef zijnde Frits de Nijs goed afrondde. Schiedam had in de eerste helft aanval lend weinig in te brengen, maar verdedigend wisten de derde-klassers de zaak redelijk onder contrdle te houden. ïn de tweede helft liep Hermes over Schiedam hoen. De eerste klas vereniging ondervond nog wel verzet, maar dat verdween nadat opnieuw Piet Klepke de stand naar 20 opvoerde. Hier na demareerde Hermes, wat re sulteerde in doelpunten van Rob de Nijs, andermaal Piet Klepke met knappe kopbal en twee bijna identieke doelpun ten van invaller Wil Lagrand. De linksbuiten wist tot twee keer toe mei succes Schiedam- keeper Cec-s Schuurhuizen te omzeilen. Overigens moest Schiedam het in de laatste fase zonder de talentvolle Jan van de Luiten gaarden stellen. Doordat de linksback uitviel en Schiedam al twee wissels had gebruikt, waren er slechts tien man over om het Schiedamse doel te verdedigen. Piet Klepke: drie van de zes - r i&ysw' Wim de Haan geeft aanwijzigingen in zijn boksschool. Binnenkort mag er alleen nog maar getraind worden. Schiedam De Boksvereniging De Haan heeft van de gemeente te horen gekregen dat er geen wedstrijden meer georganiseer^ mogen worden in de zaal aan de Lange Haven. De reden van dit onverwachte besluit ligt In het feit dat de brandweer vac Schiedam vindt dat het pand aan dc Lange Haven niet aan de veiligheidseisen voldoet. De eigenaar van dc boksschool, Wiiij de Haan, was zeer verbaasd over dit gemeentelijk besluit, ftiir „Wij organiseren al gedurende zes jaar wedstrijden in het zaaltje en nooit hebben we te horen gekregen dat de zaak niet deugde, Maar ik weet zeker dat de Boksbond hier achter zit. Dc Schiedamse bokswcreld heeft er weer een conflict bij, Door het gemeentelijk besluit wordt de bokssport flink benadeeld. Wim de Haan andermaal: „Mij pakken ze er niet mee, de jongend echter wel, die hebben nu geen mogelijkheid meer om „thuis" te boksen. Daarbij komt dat de financiële consequenties bijzorf. der groot zullen zijn". De Haan doelt daarmee op het geraö aan inkomsten voor zowel de Boksbond (contributie) als voot de boksvereniging De Haan, die daarmee zijn toekomst knap in de war ziet lopen- De enige mogelijkheid is het opbrengen van vierduizend gulden, die dan besteed moeten worden aan de verbouwing om wél' aan de veiligheidseisen te voldoen. Dat geld is niet aanwezig, Wim de Haan: „We mogen blij zijn dat we geen schuld hebben. Het boksen heeft altijd geld opgeleverd, waarvan dan weer het grootste gedeelte werd afgedragen aan de bond. Daarom kunnen \ve, in een tijd waar bijna iedere sportvereniging bij d« gemeente in het krijt staat, gelukkig zijn dat we in ieder geval quitte hebben kunnen spelen. 0 Dc Vlaardingse hockeyver- eniging Pollux stort op 9 sep tember met gratis recreatie hockey voor beginners en ge vorderden van achttien joar en ouder. Belangstellenden voor dit evenement, dot aIs o Her ou tlet geldt voor de familie-boe- keydag, kunnen zich opgeven bij Bert Kondel, Madridweg 293, Vlaardingen of bij Rob PetriPaul us Potterplein 3 in Maassluis. 0 Ook voor schakers zijn de mogelijkheden om sportief be zig te zijn weer in ruime mate aanwezig. De schaakvereniging Schiedam organiseert een cur sus in het clubgebouw op de werf van Wilton Fijenoord. Voor de cursus, die op 11 sep tember begint, kan men zich opgeven bij F. Groenewcg, Bachplein 23 in Schiedam. 0 Maandag verricht wethou der Uien Bovenberg een van zijn laatste officiële handelin gen als wethouder van sport zaken. Hij slaat de eerste paal in de grond voor het nieuwe clubhuis van de korfbalvereni ging Spirit aan de Geert de Grotelaan. 0 Voor wie het nog niet tvisfc dc liefhebberijen van Roel Jan Abbas (Excelsior M) zijn judo en wintersport. 0 De Kethelse b an dbaï vereni ging IIVK hoopt in het voor jaar van 1979 de nieuwe ac commodatie in gebruik te ne men. Omdat men voor de eer ste helft van de vetdcompeti* tic meer speelruimte nodig heeft kon men niet meer te recht bij ExeelsioFSO. Sponta ne medewerking van UVG zorgde ervoor dat HYK voor lopig op 11 ar ga terecht kan. 0 De handbalafdeling van De Hollandiaan gaat allerlei acties voeren om de clubkas te spek ken. Door middel van een lotg, rij, een balpen-actie en ee$ tombola hoopt de penning meester een beetje uit de zor gen te komen. Almelo Gebrek aan reali teitszin kan Heraeles-oefen- meester Hennie Hollink niet worden ontzegd. Na de scha mele vertoning waarin SW de thuisclub gisteravond op 0-0 hield erkende de Alme- loër volmondig dat zijn for matie er maar bitter weinig van had terecht gebracht: „We hadden een overwin ning dan ook zeker niet ver diend", gaf hij ruiterlijk toe. Dat de Heraclieden tot deze slechte vertoning kwamen was voor een deel te danken aan het niet onverdienstelijk tegenspel van de Schiedam mers. SW speelde het spel letje slim. Met in gedachten de 2-1 nederlaag kortgeleden op eigen terrein, trachtte SW in elk geval een tweede nederlaag te voorkomen. Dat hield in dat SW vanuit een sterk gegroepeerde ver dediging in. alle rust de aan vallen van Heracles opving en het wapen van de coun ter hanteerde om de pupil len van Hollink te bedwin gen. De thuisclub wist zeker in de beginfase nauwelijks met deze speelwijze raad. Het merendeel van de nogal slordig uitgevoerde aanval len verzandde halverwege de helft van SW. De keren dat er via de buitenspelers werd gespeeld waren zeker in de beginfase veel te ge ring. Na de hervatting ge bruikte de thuisclub dit con cept wat meer, maar ook toen konden de doorbraken de SW-verdediging nauwe lijks verontrusten. Heracles speelde duidelijk tegen zich zelf- Slechts zelden werden de combinaties goed doorge voerd en ook het positiespel was beneden niveau. Er zat veel te weinig lijn in de aan vallen. S W gunde de Alme- Joërs ook weinig ruimte- Op zichzelf een verdienste, want daaruit vloeide een mini mum aan handelen voort Heracles leed ook veelvuldig balverlies in tegenstelling tot SW. Eenmaal in balbezit gekomen verlieten de Schie dammers snel hun verdedi- gende stellingen en Bos en - Van Dijk moesten hun re- - serves aanspreken om De Zwart en Peitsman? te scha duwen. Dat gold ook voor Prijs die de De Haan echter niet kon bedwingen. Deze speler kwam herhaaldelijk naar voren en was de bezie lende figuur bij SW- Toen Haan halverwege de tweede helft werd vervangen door Zoetmulder, zakte het speel- peil bij de gasLen zichtbaar- Met name in het laatste kwartier toen Heracles zich opeens niet meer met de rol van prestigeverliezer wildew: vereenzelvigen. Onder aan- - voering van Van Oostrum gisteren de minst slechte - man bij Heracles, en in wat - mindere mate van Borssum en Waalkes werd gepro beerd om via enig pressie- voetbal de zaak te forceren. Ze ontvingen echter te wei nig steun om de Visser-bri gade tot capituleren te dwin gen. SW bouwde het nume rieke en fysieke overwicht in de verdediging goed uit, alhoewel twee gele kaarten, een voor Meerhof en een voor Pijsman, illustreerden dat de Schiedammers daar-_ bij niet schroomden een for-^ se dosis hardheid te gebrul- ken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4