Gr oenoor d heeft verlenging nodig SPORT Fouten van Schiedam 1 DWS stelt orde op zaken ©TIPS Droomstari 5Ë ,iï YFC scoort niet Opnieuw kalken 150e lid DINSDAG 5 SEPTEMBER 1978 Schiedam Bij Ursus-WRW wenste de scheidsrechter af gelopen zondag" niet verder te laten spelen, voordat de lij nen na een forse regenbui weer normaal waren te zien. Goede raad was duur. Daarom boden vrijwilligers zieh aan om de eerste compe titiewedstrijd niet in het wa ter te laten vallen. Handbal sc/VD/ww 4 BW"m"-<TW Schiedam Een sterk gehandicapt SK/Groe- noord heeft kans gezien in de verlenging de winst in de wedstrijd te gen het Eindhovense Black Lions niet 7-6 binnen te halen. Hier door heeft Groenoord de honkbal-competitie, als debutant in de Landelij ke tweede-klasse, afge sloten met een fraaie tweede plaats achter kampioen Alro-Jeka. Mede doordat de laatste wedstrijd verzet was van zondag naar zater dag, vanwege de start van de Voetbalcompeti tie op het Sportpark Ke- thel, waren uit het ba- sisteam slechts drie spe lers beschikbaar en moesten de opengeval len plaatsen opgevuld worden met spelers uit het tweede team, die zich voortreffelijk van hun moeilijke taak ge kweten hebben- Dit „alternatieve" Groenoord, met Ger Droog op de plaat, had een uitstekende start en kwam in de eerste mrnngs op 1 - 0 via Huub Meeder die kon scoren op honksiagen van Ger Droog en Jan Switser. De voor sprong werd vergroot tot 2 - 0 in de tweede innings, toen An ton Smit dankbaar gebruik maakte van gen communica tiestoornis tussen de pitcher en catcher van Black Lions. Tot aan de vierde innings had pitcher Ger Droog de gevaarlij ke siagploeg var de Eindhove- naren goed m bedwang kunnen houden, maar in die vierde in nings kwamen ze goed los. Gib- bes sloeg zich op de kussens, waarna Blomont volgde met een dnehonkslag waarop Gib- bes scoorde. Beeldsnijder bracht Blomont thuis en toen daarop Obispo de bal voor het volle rondje over het hek joeg. stonden de Schiedammers met 2 - achter. De achterstand werd een inning later door een homerun van Roozendaal opge voerd tot 2-5. De Groenoorders kwamen ech ter sterk terug m de zesde in nings en brachten de stand op 4-5 door Ger Droog en Jan Switsor, die beide konden sco ren op een honkslag van Anton Smit. De Eindhovense produk- tic viej geheel sliJ in de volgen de rnrungs en Groenoord kwam in de achtste innings langszij door Jan Switsw, wederom op een honkbalslag van Anton Smit. Aangezien de negende innings mets opleverde, werd een ver lenging noodzakelijk. Het duur de echter tot de elfde innings alvorens de knuppels opgebor gen konden worden. Weer een homerun voor Black Lions, nu van Mercelina, leek de Groe- noorders de das om te doen. maar de ploeg beschikte over voldoende veerkracht om terug te komen m de gelijkmakende slagbeurt. Peter Versluis kwam op do honken door een vcld- fbut, en werd naar het tweede honk gestoten door Erik Zorg drager, waarna een honkslag van Huub Meeder er voor zorg de dat hij het derde honk kon bereiken. Op een honkslag van Ger Droog kwam Peter Ver sluis over de thuisplaat waar door de score weer gelijk was gekomen. Een doorgeschoten bal bracht Huub Moeder op het derde en Ger Droog op het tweede honk met nog maar één man uit, en Jan Switser aan slag. I>e verwachte en noodzakelij ke „squeezepïay" om het win nende punt binnen te brengen bleef ">t en Jan Switser werd de tweede nul met een vang- bal. Toen vond Ger Droog op het tweede honk de tijd geko men om wat uit te proberen. Na een pitch ging hij doodge moedereerd richting derde honk, waar nog steeds Huub Meeder stond. Black Lions cat cher trapte er in en wierp de bal naar het tweede honk in een poging om Ger Droog uit te maken. Alsof Huub Meeder niets anders verwacht had, zo tijdig sprintte hij naar de thuisplaat, dat de geretour neerde bal vanaf het tweede honk te laat aankwam bij cat cher Gibbas en het probeersel van Ger Droog volledig gelukt was. Ger Droog was winnende wer per voor Groenoord met de cijfers 11 x 3 slag, l x 4 wijd en hij kreeg 13 honksiagen te gen. Zijn veld maakte 2 fouten. Voor Black Lions kwamen Obtspo cn Mercelina samen tot een score van 5x3 slag, 4 x 4 wijd en kregen 12 honksiagen tegen, terwijl het Eindhovense veld 6 fouten maakte. Ger Droog slimme zet.,.. Vlaardingen „Daar kun je alleen maar van dromen", merkte SateHiet-traïner Hans Voets op na afloop van het eerste competitieduel, dat een daverende S-l overwinning op het Rotterdamse Hillcgerberg is geworden. Al na een kwar tier spelen zaten de Viaardin- gers op rozen, toen ïlarrie Har- tog, die samen met de van Fortuna gekomen Gerrie Ha merslag uitblonk, en Sjaak Verhoeven (tweemaal) het net van dc tegenstander vonden. Na deze 3-0 voorsprong nam Satelliet logisch wat gas terug. wat resulteerde in een tegen treffer van Ilïllegersberg. De ruststand van dit duel was derhalve 3-1. Na de rust trok Satelliet me teen weer van leer. Eerst zorg de Dick van der Eist met een schitterende goal voor 4-1, waarna Sjaak Verhoeven zijn derde, en Satelliots vijfde doel punt, aantekende. Harne Har- tag wist, na goed doorzetten van Sam Hendriks, de laatste treffer op zijn naam te brengen en zodoende de eindstand op 6-1 te bepalen. Vlaardingen VTC had jn zijn eerste competitie-optreden tegen het Haagse HMSH het juiste ritme nog niet te pak ken: 0-0. De geelzwarten en de bezoekers deden er wel van ^[iHiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig Ursus op zoek naar de krijtlijn Öosterhoul De laatste com petitiewedstrijd is voor de honkballen van Schiedam op een nederlaag uitgedraaid. De oorzaak van het 5—3 verlies tegen Metimpo Twins was dat het Schiedamse veld maar liefst acht fouten maakte, ter wijl de aanval welgeteld één honkslag wist te produceren. Alleen door fouten van het Metimpo Twins-veld konden de Schiedammers de score nog een enigszins redelijk aanzien geven. In de derde mnings kwam Schiedam op achterstand, toen Ton Loonen, Ad Dijkers en Chris Lam-ijssen de plaat voor de thuisploeg konden passeren. Het eerste tegenpunt werd ge noteerd in de zesde innings, toen Jan Stijl, geholpen door een aantal Oosterhoutso fou ten, scoorde. In de achtste in nings werd de achterstand ech ter weer uitgebreid, doordat Koes van Heijkant en Ton Loonen de punten voor de Twms binnenhaalden. Schie dam kon in de laatste innings zowaar nog wat terugdoen. Zo wel Hans van Galen als Juf Blomsteel werden binnen ge loodst door oen honkslag van Pierre van de Marwe en een roet gering aantal veldfouten. De eindstand werd derhalve op 5-—3 bepaald. alles aan om er wat van te maken, maar de vloeiende lijn werd niet gevonden. Mede door het veelvuldig fluiten werden de aanvallen te veel onderbroken en werden in hel geheel voor beide partijen wei nig reële kansen geregistreerd. De uitslag werd dan ook de begins tand: 0-0. De beste moge lijkheden die er waren kwa men in de eerste helft tot stand. Vooral VFC's nieuwe doelman Brekclmans kon de schoten uit de tweede lijn goed de baas. Trainer Wolter Bos van VFC had in zijn selectie niet de be schikking over vier potentiële spelers: Benjert, Hendriks, Hans Jansen en Harrie Schui ten. Dc nieuwe aanwinsten wa ren Brekeknans, Jeup, de Bruijn, Theu nissen, van der Wulp en Gouweleeuw. Maassluis Aan het eind van die nationale korfbal- week heeft C&C Maassluis zijn 150-ste lid kunnen in schrijven. De gelukkige was de 14-jarige Jeroen Haring uit Maassluis. Voorzitter Si mon de Bes huldigde hem, omdat dit toch wel een mijlpaal was m dc bijna 50-jarige geschiedenis van de hSaassluise korfbalver eniging- Jeroen Haring kreeg van de vereniging een kompleet clubtenue met schoenen Vaama was het de beurt aan Jaap Kokje van de af de- hng Hotterdam, die er op wees, dat het groeien van de vereniging gekoppeld moet zijn aan het groeven van hef kader. „Want anders ben je je nieuwe leden 20 weer kwijt". Jeroen kreeg van hem een T-shirt en een pos ter als aandenken. Ook sponsor Hans de Jong was aanwezig en schonk het 150- ste bd een trainingspak voorzien van tekst. In zijn slotwoord sprak Sun on de Bes de hoop uit, dat CKC Maassluis binnen niet al te lange tijd nummer 200 kon inschrijven. Jeroen Haring toont een van de Vlaardingeix/Schiedam Op de tweede speeldag van de veldhandbal competitie waren de resultaten niet slecht- Het is nu al te ver wachten dat er verschillen de teams uit het Waterweg gebied volop mee gaan doen om het kampioenschap. Eén van die kanshebbers Is het heren team van DWS. Vorige week werd er een ongelukkig gelijkspel tegen het sterke Westlandia be haald, maar in de tweede wedstrijd tegen het Haagse Kwiek Sport werd er een ondubbelzinnige overwin ning behaald. De Schiedammers ajn nogal gehandicapt door schorsin gen, maar daardoor krijgt DWS-tramer Wim Schaap de kans om twee spelers, die van de junioren zijn overge komen, uit te testen. Na de eerste twee wedstrijden kan Wim Schaap tevreden terug kijken op het optreden van deze jeugdspelers. Wim Schaap hierover; „Deze wedstrijden zijn ideaal om deze jongens in te passen in het team. Het is niet zozeer de bedoeling dat ze nu vast m het eerste team zitten, maar hun optreden geeft ze het nodige zelfvertrouwen en doen ook de nodige erva ring op. In de komende periode heb ben we nogal wat oefenwed strijden en toernooien, en ook in die wedstrijden heb ik nog alle tijd om het team uit te balanceren. Een ander voordcel is natuurlijk dat de basis verbreed is, waardoor de onderlinge konkurrenüe ook vergroot is. Het is dui delijk dat daardoor de pres tatiedrang groter wordt". Het experimentele DWS bad m de eerste helft nogal wat moeite met Kwiek Sport Bij het rustsignaal van de goed- leidende scheidsrechters Bruinzeel en Nannenberg hadden dc Schiedammers een 86 voorsprong. Gevaarlijk. Na rust was het Haagse team echter nergens meer. In de aanval had het te weinig stootkracht 0111 de hechte DWS-verdediging te verontrusten. De weinige goede schoten, die door het blok heenkwamen, werden bovendien nog goed gestopt door doelman Henri van Geene. Aanvallend was het Schiedamse team vooral ge- vaarijk aan de cirkel met John Vendeloo en Kees Viergever. De einduitslag was tenslotte 2211- De dames van DWS hadden moeite met SCO. In de eer ste minuut namen de gasten de leiding en het was voor DWS daarna erg moeilijk om in de buurt van de cirkel te komen. Een afstandschot moest daarom dc* gelijkma ker brengen. In de negende minuut miste SCO een straf- worp, maar even later was het toch raak en weer moes ten de Schiedamse dames tegen een achterstand op boksen. Vlak voor rust kwa men ze toch weer gelijk. Na de thee nam DWS het initiatief en stootte door naar een 5—2 voorsprong. Het spel was intussen nogal rommelig' geworden met de nodige tijdelijke uitsluitin gen SCO kon daardoor te rugkomen, maar de DWS- dames gingen op tijd weer handballen en dat resulteer de uiteindelijk in een 7l zege. Ook dc heren van WIK zijn de nieuwe eompetitie uit stekend begonnen. Op de tweede speeldag was bet Fapendrcchtse DES de be langrijke tegenstander. DES is één van de grootste favo rieten voor de titel in deze klasse en WIK moest dus deze wedstrijd winnen. Dat is de Vlaardingen, gelukt en daarmee heeft het team van trainer Julio Ramos zichzelf in de favorietenrol ge speeld. De wedstrijd tegen DES was vrij hard, maar scheidsrechter Chrispijn hield de zaken goed strak en gaf nogal de nodige strafworpen. De gelijkop- gaandc wedstrijd eindigde tenslotte in een 16—14 over winning voor WIK. De dames van het Maasslui- se Unitas hebben wederom een monsteroverwinrung be haald. Het slachtoffer van deze dadendrang was het tweede team van het Schie damse Wilton. De einduit slag was na een snelle wed strijd 256. De heren van Unitas hebben het niet kun nen bolwerken tegen het Rotterdamse Actief. Tegen dit team moet men mentaal sterk staan, want zij probe ren voortdurend door pra len de tegenstander uit de concentratie te halen. Unitas is er vrij goed in geslaagd om daar weerstand aan te bieden. In het begin van de wedstrijd kon het aardig bij blijven, maar tegen rust kon Actief een gat van drie doel punten slaan. Na de rust, die ingmg met 9—6, bleef dit gat bestaan, en Unitas slaagde er met in om dit nog m te halen. Het einde kwam met 1915 hetgeen toch voor Unitas een verdienstelijk re sultaat is. De dames van HVK hebben de eerste overwinning be haald in de eerste klasse. In Dordrecht werd tegen MOK een 11—5 overwinning be haald, Na een snelle eerste helft, met veel break-outs, ging de rust in met een voor sprong van 93. De wed strijd werd verder met een goed gesloten verdediging uitgespeeld tot een eind stand van 15. Afdeling I11 de eerste klasse bij de heren behaalde Wilton ook nu weer een overwinning. In Gouda werd het sterke Vires met 17—16 verslagen, nadat de Schiedammers hal verwege de tweede helft een ruime voorsprong heb ben gehad. De dames moes ten met een sterk verzwakt team naar het Rotterdamse Spartaan. Vier vaste speel sters waren afwezig en het spel werd daardoor toch wel verzwakt. Spartaan kon dan ook via een 31 rust stand een 64 zege berei ken. De heren van UVG hadden m het begin nogal moeite met het spel van HEC uit Den Haag. Het eerste kwar tier moest UVG steeds tegen een achterstand >mboksen. en pas legen de rust kon men via een aantal snelle aanvallen voor komen. De snelheid bleef in de tweede helft, zodat men toch aan de positieve kant van de score bleef. HEC bleef vooral ge vaarlijk door hun vnje-worp combinaties. De eindstand was 20—15. De dames won nen ook en wel tegen Oliveo. Voor rust liep UVG regel matig uit tot 84, maar na rust werd de wedstrijd te hard. Van beide kanten greep de verdediging te hard in en van handballen kwam weinig. Desondanks won UVG met 1412. 0 De angst van DHS dat het terrein in de hoofd klasse uit de toon zal val.. Ion is ongegrond. Volgens de scheidsrechter Augus tijn, die de wedstrijd DHS- EiLnkwijk leidde, is de ac commodatie bij EDO nog slechter. 0 DHS is een echte ama teurclub. Trainer Rob Ja cobs liet na afloop van hot hoofdklasse-debuut de twee consumptiebon nen zien, die de DHS-spc- lers voor hun prestatie te gen Elinkwijk kregen. ^Onbekendheid met eer ste klasse-voetbal, non- cïialance en strubbelin gen (trainerswisselingen) zijn volgens het program mablad van Hermes oor zaken, dat de sprong naar de hoofdklasse niet ge lukt is. Voorzichtig zijn ze in ieder geval wel ge worden bij de blauwwit- ten. „Laten we er het be ste maar van hopen, ech ter in geen geval gaan wanhopen indien mocht blijken dat het ook dit seizoen niet zal lukken", aldus „Hennes DVS Thuis". 0 Dc wijze raad van Her mes DVS blijkt trouwens „wijze mannen" aan te trekken. Musschen-man Dirk Nijs, nog altijd ge tooid met een sneeuwwit te haardos, was present in de Schiedamse be stuurskamer, terwijl ook oud-RVB-voorzitter Jan Bijloo trek m een kop thee - in de speciale blauwwit-gestreepte kop jes geschonken - bleek te hebben. 0 De zaterdagvoetballers van Hoek van Holland moeten tot 1 oktober hun wedstrijden uit spelen. De eerste keer was dat het geval tegen GDA, waartegen 1-1 werd ge speeld. Voor De Hoek scoorde Hans Jonas uit een strafschop. De zon dagvoet bal Iers van De Hoek speelden onver wacht wel thuis tegen VCS. Na een 2-0 achter stand kon Henk Boon de achterstand verkleinen tot 1-2, en daar bleef het bij. Doelman Theo Hooi donk redde Hoekse Boys van een gelijkspel tegen Scheveningen. De enige Hoekse treffer kwam op naam van Louis Kneep- scheer uit een strafschop. 0 Bij de CKC Maassluis heeft voorzitter Sun on de Bes rijn functie neerge legd. Ook Maarten van Bergen stapte al op. Dc vervroegde bestuursver kiezingen gaan niet door, omdat de korfbalclub met voor de reglementaire da tum de kandidaatstelling rond kon krijgen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4