SPORT Uitdaging om het vol te honden19 Ed Wittekoek té snel Spirit heeft nieuw clubhuis hard nodig Wim Huigen: zijn 250ste Trainer/speler Hans Voets van Satelliet: 9? Van Zetten hengei- kampioen ff Avondcompetitie voorbij Waardig afscheid van Rien Bovenberg ODO tilt niet zwaar aan verlies WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1978 Sportstips Wielrennen iP Oefenen en fancy-fair 1 VD/SC/WW 5 Vlaardingen - In het rijtje van voetbaluitslagen valt de opmer kelijk grote uitslag van Satelliet tegen Hillegersberg (6-1) op. Vooral, omdat de naar de vierde klas van de KNVB gepromo veerde blauwwitte club, die pas vijftien jaar bestaat, dc compe titie moest beginnen zonder zijn „vaste" kern. Doelman Jan Kramer en laatste man Peter van der Hoek ontbraken (nog) op het appèl, vandaar dat het halve dozijn goals meer weg bad van een „droomstart". zoals trainer Hans Voets zich zo treffend uitdrukte. keer precies elf man. Zo zijn we dit seizoen onder andere door de blessures, ook weer begonnen. Maar ja, de jongens die gebles seerd zijn komen langzaam weer terug. Het zal verschillen de spelers dan wel moeilijk vallen dat ze ineens op de bank moeten zitten, terwijl zij het vorig seizoen constant in het eerste elftal hebben gestaan. Daar komt mentaliteit en ka rakter bij kijken". Satelliet blijft een merkwaar dige club. Met nauwelijks hon derd leden kan het zich geen mensen in een betaalde functie po imiteren. Hans Voets, die vóór hot Vlaardings „avon tuur" zijn geluk in Zeeland (in Zicrikzee) beproefde, wordt voor zijn trainersactiviteiten dan ook onderbetaald. Hij: „Die situatie is nu eenmaal zo gegroeid, omdat er destijds toen ik als speler bij Satelliet kwam, geen geld voor een trai- „Het is natuurlijk een geweldi ge opsteker, maar we moeten wel met onze benen op de grond blijven staan. Misschien gaan we er zaterdag wel met 6-1 in, en dan lacht iedereen zich rot. Kijk. afgelopen zater dag liep het gewoon ontzettend goed, omdat de jongens bereid waren alles voor elkaar te doen. En dat is precies het grote probleem bij Satelliet, want aan voetbaltalent ont breekt het niet. Maar juist de onderlinge verstandhouding in het veld geeft nogal eens wat wrijvingen, wat dan ten koste van de motivatie gaat. Want voetbal blijft een teamsport, ook al denken sommige spelers daar anders over". Het is niet het enige probleem waar de 37-jarige Hans Voets, dit- naast het voetballen ook met een café in Vlaardingen zijn leven slijt, mee worstelt. Hij: „Het vorig jaar hadden we en dat vindt je nergens - elke ner was. En dat is er nog steeds niet, dus in die tussen liggende periode heb ik me beschikbaar gesteld- Maar dat uil niet zeggen, dat, als ik van club verander, het geld wat er voor een D-trainer staat, niet vraag. Kijk eens, ik ben óók door Emile Schelvis ambitieus en wil graag nog een diploma halen, maar voor niets doet niemand het". In het gezellige café van Hans Voets, waar tegen de middag de klanten komen binnen wan delen, zijn uiteraard Satelliet- aanhangers te vinden. Toch spreekt Hans Voets tegen, dat het puur een clubeafé is. „Het zijn heus niet alleen „Satellie- ters" die hier komen. Ook men sen uit de buurt. Zo hebben we iedere zondag van de maand de klaverjaselub op bezoek en ook twee biljartverenigingen huisvesten hier. Mede hierdoor draait het café prima en, wat voor mij zéér belangrijk is. zonder moeilijkheden. Het blijft een moeilijke kwestie om het café, trainen en niet te vergeten het zelf voetballen te combineren. Hans Voets: „Ja, vooral zelf voetballen is na tuurlijk het mooiste wat er is. Daarom probeer ik, hoewel het eigenlijk niet kan, ook nog steeds in het tweede van Satel liet mee le komem Te moet wel oppassen dat je geen grote fou ten maakt, anders willen ze niets meer van je aannemen. „Doe het eerst zelf maar eens goed", zeggen ze dan. Daarbij komt nog eens, dat sommige spelers klanten van je zijn en gezien het feit dat ik zelf rüet tactisch ben ik zeg alles recht voor zijn raap is het snel verklaard dat er wel eens moei lijkheden ontstaan. Wat dat be treft, probeer ik altijd de mid denweg te bewandelen". Met het voetballen, wat voor Hans Voets nog steeds op het eerste plan staat, ligt het an ders. Hij: „Ik wil het hoogst mogelijke bereiken, wat er bij een club als Satelliet te berei ken valt. Kijk, de structuur van de vereniging is er één van gezelligheid. Het wordt hoog tijd dat daar de prestatie voor in de plaats komt Dat hangt natuurlijk wel af van de jon gens die erom bekend staan dat ze een moeilijk stel zijn, maar ook dat ze nooit behoe ven te worden opgepept. Dan gaat het wel, dal zie je de eerste competitiewedstrijd wel, maar je moet het wel volhou den". Hans Voets combineren". achter de tap: „Het valt niet mee het voetballen en de zaak te Schiedam Hoewel Van Zetten in het derde en laatste visconcours op de tweede plaats eindigde, werd hij glans rijk kampioen van Schiedam. De Schiedam mer werd dat met een vangst van 515 cm, ge volgd door Van Loenen die 403 cm vis ving. De zelfde visser won overi gens het derde concours met 184 cm. vis. De wisselbaker werd na afloop van het laatste concours uitge reikt door de heer Holthaus, eigenaar van het theehuis in het Beatrbcpark, waar ook alle prijzen werden uitgereikt. Ook de voorzitter van de hengel sportclub, B. Sleeuwenhoek, reikte prijzen uil. Uitslag derde concours: 1. H. van Loenen 184 cm, 2. H. G. van Zetten 163 cm, 3. A. van Dongen 150 cm, 4. H. van En den 136 cm, 5. IJ. Kiela 131 cm. Totale uitslag: 1. H. G. van Zetten 515 cm, 2. H. van Loe nen 403 cm, 3. H. van Es 341 cm, 4. G. Zuidgeesl 298 cm, 5. A. Brökling 285 cm. Schiedam Ursus blijft in het nieuws, nu weer met Wim Huigen, de aanvaller, die zijn 250ste wed- strijd speeP de. Eér» en ander ging gepaard met een - toe spraak van bestuurslid Herman Viegherl, dia de jubilaris een envelop pe met In houd over handigde en zijn echtge note bloe men, terwijl aanvoerder Cock Zey namens de selectie sprak on een cadeau bon gaf. Saillant de tail: de 31-ja- rlge Wim Huigen fs nog nooit geschorst geweest. De bloemen voor mevrouw Huigen O O Vlaardingen liet eerder donker worden noopt de Vlaariüngse Kennersclub De Coureur te stoppen met de avondcompetitie. Als het aan de belangstelling van de ren ners had gelegen, zou een voortzetting er beslist hebben ingezeten. Door het slechte weer kende de slotrit met 23 deelnemers een laagterecord, want gewoonlijk telde het deelnemersveld een vijftigtal coureurs. Door het ontbreken van diverse concurrenten, waaronder lijstaanvoerder Dik van Kesieren, slaagde Harry Kaptein erin de competitie te winnen. Daarmee bevestigde hij we! zijn goede vorm, die hem met name later in het seizoen menigmaal in de voorste linie bracht. Een eindzege had er echter nooit ingezeten als Dik van Kesieren, die de twee vori ge ritten winnend afsloot ook in do laatste rit van de partij was geweest. Nu maakte Kaptien een handig gebruik van de nieuwe per spectieven die hem op de eind zege werden geboden. Hij toog mei Martin Drop en Danny Orgers ten aanval en behield ook toen Johnny Meijer. Ruud Liebrechts, Ed Wittekoek en Ruud Christoffels aanklamp ten de beste pupieren voor de eindzege. Een poging van Freek van der Gaag en Peter Onck om ook nog in de kopgroep plaats te nemen mislukte zodat de zes overgebleven leiders elkaar de 2cge in de eindsprint moesten betwisten. Ed Wittekoek bleek de rapste, maar Kaptien had aan een derde plek genoeg voor de competitiezege. Uitslag laatste rit: 1. E. Witte koek, 2. M. Drop, 3. H. Kaptein. 4. R. Liebrechts, 5. R. Christof- fers, G. D. Orgers. 7. F. v.d. Gaag. 8. P. Onck, 9. R. Meel dijk, 10. P. Balvers. Totaal stand: 1. H. Kaptein. 2. D. van Kesieren, 3. M. Drop, 4. F. van der gaag, 5. E. van Dijk, 6. M. Meeldijk. 7. P' Heijster, 8. D. Orgers, 9. P. Onck-, 10. E. Wit tekoek. 0 Cor de Vries, secretaris van SVV, in een interview: „SVV is een gezonde vereniging, in die zin dat er geen schulden zijn. Wij hebben in de loop van de jaren een schitterende ac commodatie opgebouwdNa tuurlijk moeten wij eert zuinig beleid voeren, waardoor de- duurste contractspeler zesdui zend gulden kostIk ben er echter van overtuigd dat te rugkeer naar het amateurvoet- ba! voor ons pas echt onge zond zou zijn. Wanneer je er van uit gaat dat je hij de amateurs in de top speelt, zal ie ook de spelers moeten beta len." En verder: Een aantal van tweeduizend toeschouwers is niet veel, maar ik ben van mening dat er sprake is van passieve recreatie. De gemeen te Schiedam subsidieert liever een bioscoop, die al drie keer is gesloten. En de gemeente raad zegt: Wanneer men be taald voetbal wil zien, gaan ze maar naar Rotterdam. 0 Hans van Zelnu succen.nl trainer van hel Maassluise Lrm-^ las. heeft ook de heren van R'F onder zijn hoede genomen. H;.j gaat de ploeg trainen die aan de zaal com petitie mee doei. De Schiedammer, die 25 jaar in i het vak zit. begon zijn handbal- carrière als speler - bij IVF cn bc-gon er ook zijn trainer sloopbaan Q Bij L'GV zijn er inmiddels tien dames die willen trim men. Degenen die ook interes se hebben, kunnen zich opge ven bij Conny Schlarmamt. tci. 372384 of' Marian Dingenouts. tel. 711*52. Mantzka van der Linden, zwem pupil van Drie.; Pen ie. heeft tijdens ZEO-wcdsu ijden m bad West een nieuw na bo naal a spiranten record geves tigd. Op de 200 school, haar specialiteit, kwam zij tot 2.42.5. 0 Excelsior .11, dal op zoek is naar een elfde man in het be stuur, koos op de algemene ledenvergadering Leen van der Gang- en Mart/en van Gel deren inplaats van Hennie Breevaart, Piet de GrootJan van der Graaf en Joop JBruys- tens, die aftraden. De verho ging van de contributie bete kende, dat elk seniorlid per /aar 136 gulden moet gaan neertellen. 0 Hen me van der He ijken is lid van verdienste geworden van WK. Deze krant schreef er al over. Maar hij werd het ook van zijn „eigen" WF. Sa men met penningmeester Giel de Krom en Sjaak Maagden berg. O Vanavond spelen HT cn WK tegen elkaar om een gro te bokaal, die beschikbaar ge steld door dc zg. Raamgroep. Aanvang lil uur in bet nieuwe sportpark Bijdorp. Vlaardingren Rien Bovenberg zijn laatste hande ling als sportwethouder! Terwijl iedereen wachtte op het slaan van de eerste paal bij de korfbalclub Spirit, burgemeester Wim Kieboom stond te trappe len om het karwei over te nemen, daverde Boven berg in een exclusieve oude Ford het complex op. Om daarna, uitgedost in een scheidsrechterstenu, op fluitsignaal de eerste paal de grond in te stampen- Een waardig afscheid van een sportwethouder, die vier jaar iang door het georganiseerde sportleven kritisch werd beke ken, maar bij elkaar opgeteld er in slaagde de één na de andere sportclub een nieuw Jasje" te geven. Rien Boven berg deinsde in al die jaren met terug voor kritiek, ging er zelfs interne conflicten niet voor uit de weg, maar stelde zich ten doel het georganiseer de en het ongeorganiseerde sportleven in Vlaardingen van dienst te rijn. Hij slaagde daarin en daarom is het jammer, dat hij, terwijl door Bas van den Berg ic-dereen een beetje aan hem gewend is geraakt, weg moet. Hij is er thans een zonder por tefeuille en dat was met name Spirit, dat veel dank aan hem Verschuldigd is, een doom in het oog. Ter compensatie bood voorzitter Arie van der Krans daarom de scheidende wethou der een nieuwe portefeuille aan. Het mag ook wel. als men weet dat Vlaardüngs kleinste korf balclub, Spirit dus. maar liefst 350.000 gulden kreeg voor een rieuw clubhuis en vier kleed kamers. Inclusief CV, berghok en sch eidsrech terskamer. Alles m steen opgetrokken- Daarmee is weer een einde ■WV* - - - v 4 t A. té'* De bouwcommissie over de tekeningen gebogen. (1) geeft aanwijzingen. Voorzitter Arte van der Krans Sportwethouder Rien Bovenberg in scheidsrechterstenu met een oude Ford op het complex. gekomen aaui het systeem van tientallen jaren terug, om elke sportclub van een houten ge bouw te voorzien. Na Spirit komen CION, Vlaardingen, Oranje Nassau en Pollu* nog aan de beurt om nieuwe club huisaccommodaties te mogen ontvangen. Toen maandag de eerste paal de grond in ging, keek de bouwcommissie, bestaande uit: Snijders, Oppe, A. en F. van der Krans, trots om zich heen Aan vijf jaar plannen maken was een einde gekomen. Plan nen uit de nood geboren, om dat het houten gebouw, waar Spint erg gelukkig mee was, na tien jaar al tekenen van verval ging vertonen. Met een nieuw gebouw staat Spirit tevens voor een nieuwe ontwikkeling. Op prestatief ni veau is dat ook wel hard nodig, omdat de club zowel op het veld als in de micro aardig is weggezakt Enkele jaren terug telde de afdelingsclub nog maar 80 leden, thans schom melt het aantal rond de 120. Alleen al om de leden op te vangen had Spirit behoefte aan een grotere ruimte. Van belang is ook dat Spirit rijn neven-ac- tivitcitcn kan gaan uitbreiden. Daarnaast trok de korfbalclub Ton Sahli aan als trainer/coa ch, een speler uit de hoofdklas se, die zeker binnen de kortst mogelijke tijd Spirit wil laten promoveren. Schiedam - SVV, dat ko mende zondag vrij is, oe fent vanavond in Maas sluis tegen zondag vierde klasser VDL, Aanvang 18.30 uur, Jn het kader van het 75-jarig bestaan houdt de jubileumcommissie za terdag een fancy-fair op het plein voor het stede lijk museum. Er zijn onder meer een rommelmarkt, ballen gooien, schiettent en rad van avontuur als attracties. Maasland - Alles wat er maar tegen kon zitten, had de korf balformatie van ODO in de uitwedstrijd tegen Merwede ook tegen. Daarom tilden de Maaslanders ook niet zo zwaar aan de 6-1 nederlaag. Die op het oog fors lijkende neder laag, was geflatteerd. Want ODO speelde zelfs een goede wedstrijd en was zeker niet de mindere van de thuisclub. Echter, de JMaasIanders had den geen greintje geluk bij hun vele doelpogingen. Merwe de had dat beetje geluk net wel, met als gevolg dat ODO na 13 minuten al spelend tegen een 4-0 achterstand aankeek. ODO, met Marijke Noordam voor de geblesseerde Hetty Zegwaard, bleef niettemin goed doorgaan. De Ma a slan ders trokken zelfs het spel naar zich, maar het schieten was om moedeloos van te worden Steeds draaide de bal van of uit de korf, en tien minuten voor de rust liet Kees van der Kooy ook nog een straf worp onbenut Ook :n de tweede helft ander maal goed spel van ODO. Zo waar werd er nu een keer ges coord door Riet van der Bogert (4-1). Het betekende slechts een troostprijsje, want dichterbij mocht ODO gewoon niet ko men. Alles bleef tegen zitten om de wedstrijd een ander gezicht te kunnen geven. Merwede daar entegen had opnieuw niet zo- vee! kansen nodig om te sco ren. In plaats van 4-2 werd het 5-1 en tegen het eind zelfs nog 6-1. In de wetenschap dat er toch goed gespeeld was, tilde ODO niet al te zwaar aar» deze. nederlaag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5