Alle Maaslandse fracties in commissies vertegenwoordigd -MÊm Modelwoning Reinestraat Muziek in Maasland É6ft8 „T oerpuzzeltoer" niet in Schiedam Polle Kapitein Rob Gouden echtpaar VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1978 wier 6ELOUEA1. mm m was eau f HET ONGELUK HOEKS idaff Christelijk Koor zoekt mannen Ideale huwelijk in De Kweekbak Vrouwencafé opent met kledingfoeurs 1 Praten over structuurplan Schepen kijken in bibliotheek Verzamelaar in Concordia Uitstapje voor Hoekse ouderen VD/SC/WW2 PJ,J W WE? 70 V£E OPZ-J ALS IK Wit, GÜM& JE LASZLO GSVHMHL, YJAAgOF "15 JF MA/e ivctï, MT PITATcLvk W0ZD7 6£FJMMCI£*D PÖOP HEM f U XCP MUM M05PE2, LUCIA FAV. JJjm H£M5t PUS JEAN HEfFTU OVEEM'J V'EBTEIP MAAE IC WED- N!£T alles, ew peuk vooe- At «IET DAT «TOP2U GA VOCE EEM GCOTEMOMD.' rzou JE WIET ££N5 JE HUIS SCHILDEREN IN PtAATS VAM XmTÏÈ ZULLEN HET LEUK IDEE; 6AAT ZIJN HUIS SCHILDEREN.' kijken 3111 Toch weet Lucia Pirelli te overreden haar nog enkele maanden uitstel te geven. „Sandeman heeft ons uitgeno digd met hem mee te gaan naar het eiland San Antonio om daar..„Welk eiland zegt u"? vraagt Pirelli, plotseling geïnteresseerd. ..San Anto nio. U kent dat eiland toch? Het ligt ongeveer dertig mijl uit de kust". Het lijkt wel of Pirelli even is geschrokken, toen hij deze naam hoorde. Nu ja, de eigenaar van de villa wil het dan nog wel even aanzien wat dat wordt met die Amerikaan. En met een opgelucht gevoel ziet Lucia hem tenslotte ver trekken. „Die Amerikaan mag niet merken hoe wij er voor staan", zegt Lucia, wanneer ze weer alleen zijn. „We gooien het er maar op, dat je een lichte keelaandoening heht en dat je daarom niet in staat bent te zingen. En probeer je be- hoorlijk te gedragen als hij komt". Mario gelooft nog steeds niet in die vreemde Amerikaan. Hij weet niet, dat de „Havik" inmiddels al lig-, plaats heeft gevonden aan de kade en dat Sandeman popelt van ongeduld om zijn zanger te ontmoeten. Het kristal tinkelt en ze drinken met kennis van zaken; de zachte argma streelt tong en gehemelte en wordt met dichte ogen geno ten. Zelden verliet een gelukkiger mens ..De Herberg "dan thans de Pastoor met zijn vierhonderd ar- men-guldens. Wal zal hij daar 'n mensen mee kunnen helpen! De kens zal hij er voor kopen en hemden en sokken en... och, wat weet hij er eigenlijk allemaal van? Bmnen drie weken is het geld op; na zijn collectes is de toeloop van armen zo mogelijk nog toegeno men. Zijn huishoudster mort. als ze telkens met grote sneeuwkfui- ten onder de klompen, haar pro.- pere'gang vu 4 maken. Maar tfe pastoor glimlacht, omdat hij ge ven kan... geven geven van het aardse slijk, waarover hij rent meester is. Jan Tempelaar had gelijk; de ijzi ge winter van twaalf op dertien zal de mensen lang heugen. Als ze later vertellen dat er met paard en kar over de rivier werd gere den, dan zullen ze 't ook hebben over de oude pastoor, die bij zijn jubileum zelfs geen glas wijn had. maar dre voor de armen het geld uit zijn mouwen schudde. Kleine Jan Hoeks begon zijn aard se loopbaan als 'n Cherubijntje. Lekker jong; precies Z'n vader: placht Sjaantje te zeggen als ze hem. na z'n verzorging 'n minuu tje knuffelde. Toen hij ging lopen en z'n eerste woordjes begon te stamelen werd hij een hoopje ondeugd met n Engelengezichtje. En toen hij een week op de kleine school was. verachtte hij zijn mooie mouw- schortje. van echt Haarlemmer bont nog wel!, als een smakeloos meisjesding. Hij stampte met z'n voetjes als hij. pak op z'n broekje, er toch mgewurmd werd. Achtereenvolgens doorliep hij alle fasen die een klein jongetje als hij nu eenmaal te doorlopen krijgt. Op commando wiegde hij de kleinere 2usjes. Hij roerde de karnemelkse pap: grut-prut. grut- prut In het keldergat vond hij een glazen botervloot. Er» in vaders rieten zorgstoel zat hij zijn vele uren straf uit; eerst morrend, later berustend. Zijn gloriedag was het. Onafhanketijkheidsfeest -in '13, waarbij hij als matroosje op een praalwagen mocht zitten en 't hele dorp werd doorgereden. En nu Is het 1914. het rampjaar waar- rn de vreselijke wereldoorlog los barst. Op een ongewoon uur in de na middag beginnen de klokken te tuiden. De mensen feggen hun werk neer en hebben ernstige gezichten. Zenuwachtig staan mannen en vrouwen voor hun huisjes te praten en 's avonds spellen ze de extra-editie van hun wekelijks krantje. Vele oud-solda ten ontvangen een bevel tot op komst-met -spoed en ook moeder Sjaantje zit in duizend angsten over Dingemar», die niet alleen soldaat, maar zelfs sergeant ge weest is. Wat zou ze moeten beginner»? Haar angst blijkt voorbarig; Din- geman behoort tot de lichtingen, die voorlopig thuis kunnen blij ven. Dat klokgelui en die buitengewo ne drukte vindt kleine Jan wel aardig. Maar nóg mooier wordt het leven als hij op een morgen wakker wordt en er vijf vreemde soldaten in het keukentje 2itten. Dal is een heel gebeuren en hij moet direct de straat op, om het zijn vriendjes te vertellen. Hij vangt bot; ze hebben allemaal soldaten m kwartier. Alleen met het aantal kan hij bluffen; er zijn er overal maar één of twee en pij hem thuis lekker vijf... Druk geba rend staan ze tegen elkaar op te snijden. Dat Jantje Hoeks weer 't hardst kan stoeien maakt de an deren niet van streekt; ze zijn dat gewoon. Ze staan daar met z'n vijven; gezworen kameraadjes, die het op school met plezier tegen ieder klusje opnemen. Uitgave: SUTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (m Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTIE Chef: H. L. Lambregtse Redactie Schiedam:K. Kegel en W. J. van der Post. Redactie Vlaardingen: J. Hazejager. WAM. Visser en C. H. van Bremen. Sportredactie: B. v.d.Berg en M. Verwaaijen (Vlaardingen). De redaclie Schiedam is gevestigd aMi de Broersvest 3a, tel. 262566 en 266046 postbus 137. Schiedam. De redactie Vlaar dingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229 en 345209, postbus 110, Vlaardingen. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maasland: S. P. van Zuilen, Üiepenburchstraat 34. lel. 01899- 16143 Hoek van Holland: L. van Ooijen, Mahustraat 135. tel 01747- 2S04 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a. Schiedam, (tel. 013-258091) en Brede Havenstraat 6. Vlaardingen, (tel. 010-354525. b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTEN DIENST Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur en zaterdao tot 18,00 i Rotterdamsch Nieuwsblad, Haagsche Courant. Het Binnenhof, tel, 010-144144. tel. 070-624562, tel. 070-624562 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld lussen 14.30-15,30 uur. Tel, 010-144144, toestel 147. de hr. W. v.d. Knaap. ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 Vlaardingen Het Christelijk Gemengd Koor Vlaardingen roept alle zanglustige man nen op de muzikale ge lederen var» het koor te ■komen versterken. Het koor is in 1975 opge richt en kampt sinds dien met een tekort aan mannenstemmen. Het repertoire bestaat uit sluitend uit geestelijke liederen. Iedere maan dagavond tussen acht en tien repeteert het koor in het Holykerk- centrum aan de Reiger- laan. Wie een keer een echt optreden wil zien. kan 9 september om hall' acht 's avonds te recht in de Grote Kerk op de Markt. Hoek van Holland „Het idea le huwelijk". Dat is het thema, dat gekoppeld is aan het zoge naamde „publieksproject" in het Hoekse minitheatertje De Kweekbak, aanstaande woens dag. De bedoeling is - en dat even voor diegenen, die nog nooit naar het gebeuren v*n Paul Lensink zijn geweest - dat het publiek rond dit thema een eigen bijdrage levert op het gebied van proza, poëzie, een ümmerick, een voordracht of een lied. «Voor de beste bijdra ge is een uitstekende fles wijn beschikbaar. Afgezien van dit publiekspro ject is er een gevarieerd pro gramma in De Kweekbak. Mi chael Pugh voert met zijn groep een mime-act op, terwijl Cees Romers Zoon een ee- nacter voor het voetlicht bren gen. Een persiflage-act wordt gepresenteerd door Cecil Steh- lich, terwijl Paul Lensink weer een bizar-cynisch verhaal voor leest Het huisorkest Titoro is ook weer van de partij. Maasland Nu in Maasland nog maar drie partijen in de gemeenteraad zitten (CDA, Open Groeperingen en WD), zullen alle fracties in alle commissies vertegen woordigd zijn. Voorheen was dat niet het geval, waar door kleinere fracties vooraf geen informatie hadden over bepaalde zaken. CD A-fractievoorzitter Wout van Geest zei geen bezwa ren te hebben tegen zitting van alle fracties in alle commissies. Temeer daar de Open Groepering en WD geen wethouder leve ren. Die twee posten behiel den de christen-democraten voor zichzelf. Geen afspie gelingscollege derhalve in Maasland (CDA 6 zetels, Open Groepering 3 en VVD 2). Het CDA onkleedde haar machtspositie nu door te stellen vóór een afspiege lingscollege te zijn, maar er kan met de andere partijen géén overeenstemming wor den bereikt. De raadscommissies, waar van die voor de bedrijven en financiën en openbare werken en gemeente-eigen dommen nog besloten ver gaderen, werden als volgt samengesteld: Commissie bedrijven en fi nanciën: Wout van Geest (CDA), Dirk Oosterlee (VVD) en Johan de Wit (O.G.). Commissie openbare wer ken en gemeente-eigendom men: Cees Ammerlaan (CDA), EUen-Joy Groosman (WD) en Pieter Houtenbos (O.G.), Commissie ruimtelijke or- jderung: Teun Goudswaard "(CDA), Dirk Oosterlee en Toos van Kranenburg. Voor deze vier commissiele den benoemen burgemees ter en wethouders uit haar midden een voorzitter. Tevens werden ook de le den gekozen voor diverse andere commissies, ge meenschappelijke regefin- êen en stichtingen, 'ommissie Woonruimtewet: Ammerlaan, Groosman, Goud waard, Houtenbos en De Nie. Plaatsvervangers: Van Kranenburg, Oosterlee en De Wit. Commissie van advies voor de bezwaarschriften: Van Geest, Groosman en De Wit. Commissie voor de be roeps- en bezwaarschriften; Van Geest, Groosman en De Wit. Plaatsvervangers: Goudswaard, Van Kranen burg en Oosterlee. Algemene raad van het elektriciteitsbedrijf Delf land: De Nie en Oosterlee. Plaatsvervangers Gouds waard en Houtenbos. Spor traad: De Nie. Ten behoeve van de groep hoofdingelan den-waterkwaliteit; Keijzer. Vlaardingen!Maassluis/Hoek van Holland Drie van de vier VW's in dit gebied doen mee aan de Toerpuzzeltoer, die wordt georganiseerd door de AVRO en de KNAC. De Toerpuzzeltoer is een toeristisch/recreatieve actie, waaraan iedereen kan deelnemen in de periode tot en met 22 oktober. De bedoeling van de actie is het bezoek aan bezienswaardigheden, attracties en musea in het naseizoen te stimuleren. Bij de deelnemende VWs kan men alle informatie over de Toerpuzzeltoer krijgen. Tegen betaling van 12,50 per deelnemend gezelschap krijgt men uitgebreide documenta tie en een kaartje van het gebied, waarin men wil deelne men. Men kan gebruik maken van het openbaar vervoer, maar ook van de eigen auto, bromfiets of fiets. Ook kan men bepaalde trajecten te voet afleggen. De Toerpuzzeltoer kan men uitsmeren over meerdere dagen of weken. Aan de actie is een spelelement verbonden. Door het beantwoorden van twintig vragen kan men meedingen naar een fraai prijzenpakket. Wie mee wil doen kan terecht bij de VW in Hoek van Holland, Rietdijkstraat 130, tel. 01847-2456; in Maassluis. Zuiddijk 11, tel. 01899-13339 en de VW Vlaardingen in de Visbank, Westhavenplaats, tel. 34.66.66. Alleen de Schiedam- se VW neemt niet aan de actie deel. ■"7-, Cv Jp 5% woningen aan de Lijnstraat en omgeving worden binnenkort opgeleverd. Vlaardingen Het Vrouwen café in de West wijk gaat dins dag van start met een vrou wen- en kinderkledingbeurs. Dit gebeuren start om half ne gen 's avonds. De bedoeling is, dat alle vrou wen een aantal kledingstukken, Maassluis Eind deze maand zullen de eerste woningen wor den opgeleverd in het nieuw, bouwplan Lijnstraat en omge ving. De nieuwbouw omvat 122 wo ningwetwoningen en 23 pre- miekoopwoningen. Met het in- gebruiknemen van de wonin gen komt een definitief einde aan het beruchte „Gat van Maassluis", dat na de sloop van de oude wijk, enkele jaren te rug, geruime tijd braak heeft gelegen. Het merendeel van de woning wetwoningen zal straks be woond worden door vroegere bewoners van deze buurt, die door de sloop noodgedwongen moesten verhuizen. De wonin gen, die worden beheerd door de gemeentelijke Woningstich ting „Woningbeheer", 2ijn in middels al allemaal toegewe zen. De modelwoning is voor het publiek geopend op zaterdag van 18.30 tot 12.30 uur, op dins dag van 14 tot 16 uur en van 19 tot 21 uur en op donderdag van 14 tot 16 uur. Maasland In Maasland vindt van 1] tot en met 16 september een muziekweek plaats. De cultuurkring Masalant is de organisator met medewerking van het comité Rozenhof. De muziekweek bestaat uit demonstraties, school voorstellingen, exposities en voor iedereen bij te wonen voorstellingen. De harmonievereniging Ruterpe start met het gebeuren met een muzikale tocht door het dorp. De Slagwerkgroep Den Haag geeft dinsdag de 12e een demonstratie in de Rozenhof met een toelichting over de muziek en de instrumenten. Robert en Anja van Lint, twee volksmuziekbeoe fenaars, geven zaterdag in Rozenhof twee voor stellingen. Met behulp van middeleeuwse muzie kinstrumenten geven zij daarbij tekst en uitleg over de afkomst van de instrumenten en het gebruik ervan. De twee voorstellingen duren elk drie kwartier en beginnen om kwart voor elf en half één. De toegang is gratis. Hoek van Holland Drie commissies buigen zich dins dag over het ontwerp-stme- tuurplan voor Hoek van Hol land. De commissie voor Ruimtelijke Ordening, die het plan al eerder behandelde en de commissies voor sport en recreatie en voor verkeer en openbaar groen bespreken het plan vanaf half acht in De Hoekstee. Ook de bevolking van Hoek van Holland krijgt de gelegen heid, zich over de plannen te buigen. De deelgemeenteraad belegt een week later, op 19 september, een openbare hoor zitting, die ook in De Hoekstee wordt gehouden en die om acht uur zal beginnen. Het struc tuurplan ligt ter image op de gemeentesecretarie, zodat men zich vooraf kan oriënteren. Maassluis In de leeszaal van de openbare bibliotheek Maas sluis aan de Uiverlaan 20 staat voor iedere belangstellende een exemplaar van het Lloyd's re gister of Shipping ter inzage, Het boekwerk omvat een dikke vijfduizend bladzijden infor matie over alle bij Lloyd's ge registreerde schepen, zoals bouwjaar, rederij, netto en bru to tonnage, ladinggegevens en gegevens over de aandrijving en het motorvermogen. j Maassluis Burgemeesters- i vrouw C. van Dijke-van Dijk brengt dinsdag een bezoek aan de heer en mevrouw K. Ver hoef, die op die dag 50 jaar getrouwd zijn. Het gouden echtpaar woont in het bejaar dencentrum De Vloot in Maas sluis. De heer Kristiaan Verhoef werd geboren op 18 januari 1900 in Rotterdam. Johanna Jacoba Valkhof is eveneens Rotterdamse; zij werd geboren op 8 juni 1899. Hun huwelijk werd op 12 september 1928 vol trokken in de Maasstad. In fe bruari van het vorige jaar ver- huisde het echtpaar naar Maas sluis. die men mei meer gebruikt, meebrengen, kompleet'op han gertjes. De prijs die men er. voor wil hebben kan men zelf bepalen. Op deze eerste avond zal ook bepaald worden, hoe de pro-, grammering voor het nieuwe.', seizoen er uit gaat zien. Ei'..'; wordt gedacht aan film- en the- ma-avonden, maar ook de ge-': zellige café-avonden kunnen in het nieuwe seizoen terugkeren. Iedere tweede dinsdag van de maand is het Vrouwencafé open in het Qntmoetingscen- trum Westwijk, Floris de Vijf- delaan 2. Wie meer wil weten kan bellen via tel. 35.04.40. Vlaardingen Het bestuur van De Ver zamelaar heeft weer onderdak gevonden voor haar beurzen. De eerstkomene maanden zal men re gelmatig actief zijn in zaai Concordia aan de Rijkestraat. De eerste beurs wordt gehouden op maandag 11 septem ber. Vanaf zeven uur 's avonds kan men met alle mogelijke ruilmateriaal terecht Hoek van Holland Het dienstencentrum Hoek van Holland verzorgt vrijdag 22 september een bustocht voor ouderen. De reis gaat naar Zeeland en Noord-Brabant met ondermeer een be ock aan Dolfirodam. De EHBO-Hoek van Holland begint weer met de oefenavam den. Ook voor nieuwelingen is, er de gelegenheid vanaf vrij- dag in het Groene Kruis Ge- bouw eerste hulp kennis op te doen. De wereldwinkel in de caravan aan de Prins Hendrikstraat in de Hoek is zaterdag voor het laatst dit seizoen open. De me- dewerkers van de winkel gaan nu op zoek naar een pandje, waar in een meer geriefelijke omgeving kan worden voorge- licht over de derde wereld eo koffie, suiker en thee verkocht. kan worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 2