SPOgl Rugge- steun voor Sport- en spelfestijn van De Ooievaars Oranje Nassau 122522 HDVS ondanks blessures geen angst Handbaltrainer Hans van Zeim: De sportieve vijf VRIJDAG 8 SEPTEMBER 19*78 vo/scvw Voor inrichting nieuw gebouw Hengelen Dubbel Excelsior M verrassend sterk «x>sttsrx;a>,. .«r?, ^^^jaiB^TOmaraM«tsaB^aga^gEEaKMEnng,-«^a»B Succes steunt op karakter Schiedam pe Schiedam se in V2ii densportvereiiiging JDe Ooievaars", die eigen sportzalen en kantine krijgt aan de Korte Haven in een pand dat voorbeen door de dienst buisvesting werd ge bruikt» kan de centjes voor de verbouwing en inrichting van bei toekomstige „thuis" nog best gebruiken. Om het bouwfonds wat beter te vul len, organiseert „De Ooie vaars" in samenwerking met de Autocrossclub Schiedam een sport- en spelfestijn. Het evenement beslaat een week einde. De grote rommelmarkt, die van tien uur 's ochtends tot .vier uur 'S middags op de speelplaats aan de Marconi straat gehouden wordt, is de eerste activiteit die geld in het laatje moet brengen. Voor de markt op deze zaterdag {16 september) is „oude rommel" nog best te gebruiken, want hoe meer spulletjes er aanwe zig zijn, hoe groter de op brengst. Een ieder met een goed hart voor de Ooievaars en de nodige „rommeltjes" op zolder kan de organisatoren bereiken via de volgende tele foonnummers: 263575, 263071, 261341. Een dag later bruist het al vroeg van de activiteiten. De hengelaars bijten het spits af: van zeven tot tien uur wordt er op zondagochtend 17 september een visconcours gehouden in de Scbie (bij het clubhuis van OBK). Inge schreven kan worden bij bet geelzwarte busje van de Ooievaars voor een bedrag van drie gulden. En daar houdt het niet mee op. Vanaf tien uur draait er in de 's Gravelandsepolder een fancy-fair (pony rijden, ballen gooien, speerdoelwer- pen, enzovoort). Daar zal ook een show gehouden worden door een aantal buggy's, waarbij een jury het mooiste karretje zal kiezen. Het meest spectaculaire onderdeel, de autocross, begint in de 's Gra velandsepolder om 13.00 uur. Voor een alternatief tintje zorgen Kees Kroone, voorzit ter van de Ooievaars, en Luit van Drie, bestuurslid van de autocrossclub Schiedam. Al heeft Luit van Drie geen erva ring in een invalidenwagen, toch zal hij Kees Kroone voor proberen te blijven in de Jrzcs- tigmeter-invalid en wagen-ra ce". De verliezer stort in ieder geval honderd gulden in het bouwfonds. .Vlaardingen/Schiedam De perspectieven -voor Hermes DVS, dat in de eerste wedstrijd -tegen De Musschen met een overwinning is Jegonnen, zijn goed. Ondanks het feit dat de Schiedammers op bezoek gaan bij Olympia. is TWinst niet uitgesloten, ook al omdat de Goudse ploeg zijn competitiestart (tegen stadgenoot Gouda) met weinig succes zag aflopen. Hennes- trainer Wim Verhoorn, die op het ogenblik met blessures var» Frits de Nijs en Dick Schaap te kampen heeft kent geen angst voor Olympia. JKij: ga uit van onze eigen kracht, de tegenstander moet achter ons aanlopen en niet Andersom." Jn de derde klasse C staat opnieuw een derby ■op het programma. Nadat afgelopen zondag -Martinit-Excelsior'20 in het voordeel van de bezoekers was geëindigd, moeten de overwin naars opnieuw de strijd aanbinden met een Schiedams team en wel Schiedam. Martimt 4P_ee2t zijn eerste uitwedstrijd tegen Fort una. terwijl ook VFC, dat een doelpuntloze start Vlaardingen/Schiedam „Zonder de geweldige me dewerking van mijn vrouw had ik het deze lange periode nooit kunnen volhouden. In moeilijke tijden was zij altijd een geweldige steun voor mij, en dat gaf mij vaak de kracht om door te gaan". Het zijn be woorden van de plcma handbal oefenmeester, Schiedam se trainer Hans van Zeim naar aanleiding van zijn 25-jarig jubileum als handbal- trainer. In het handbal wereldje is dit een vrij uniek jubileum, -Wat aanleiding geeft om bij dit -feit uitgebreid stü te staan. De handballoopbaan van de ju bilaris begon bij het Schiedam- 5e Wilton, waarvan hij één van do oprichters was. Jarenlang bleef hij één van de steunpila ren van de werfbewoners, en daardoor kon het niet uitblij ven dat hij eens trainer zou „worden van die vereniging. Dat „gebeurde in 1952, toen hij als noodoplossing speler/trainer wat voor hem het startpunt was van een langdurige carriè re. Doordat er in de vijftiger jaren een gebrek aan trainers was, kreeg Hans van Zclm al snel de kans hogerop te komen. Dat gebeurde bij DWS, waar hij drie seizoenen bleef. Een hoogtepunt m zijn DWS-tijd was het behalen van de tweede plaats om het Nederlands kam pioenschap, achter het Amster damse NiJoc. Na deze periode kwam hij als trainer terecht bij het Rotterdamse Actief, waar hij slechts één seizoen bleef. Daarna werden achtereenvol- werd. Één jaar later behaaldegons De Meeuwen en Dynamo hij, na een herexamen, het di- onder handen genomen, het geen in beide gevallen van kor te duur was. De jaren daarna trainde hij vaak verschillende verenigin gen tegelijk, maar de langste verbintenis had hij toch met het damesteam van de Schut ters in Rotterdam. Daarnaast trainde hij ook nog UVG in Schiedam en Verburch in Poeldijk. „In Poeldijk heb ik het bijzonder goed naar mijn zin gehad. Toen ik daar als trainer begon was het team net gepromoveerd naar de hoofdklasse. Daarmee begon nen de problemen eigenlijk, want de speelsters, die daar voor gezorgd hadden, waren op een paar na niet meer be schikbaar. Ik moest dus met een geheel nieuw team begin nen, waarmee ik moest probe ren de plaats in de hoofdklasse te behouden. Door gebrek aan routine lukte dat niet, maar achteraf kijk ik toch met vol doening terug op die tijd". De volgende vereniging waar op Van Zeim zijn niet geringe krachten beproefde was het Schiedamse UVG, Hier bleef hij tot 1970, waarna hij over. stapte naar het Vlaardingse Hoilandiaan. Deze overstap deed het nodige stof opwaaien, want diverse spelers van de Schiedamse vereniging gingen mei hun trainer mee. Onder de leiding van Van Zeim werkten de Vlaardingers zich vanuit de afdeling op naar de landelijke klasse. Drie jaar geleden ging ook het Maassluise Unitas ge bruik maken van de diensten van deze vakman in hart en nieren, Dat betekende toen ook dat hij zijn loopbaan bij de Hoilandiaan afsloot, omdat hij al zijn aandacht op Maassluis wilde richten. Ook daar is de opbouw van een paar jaar suc cesvol, want vorig jaar promo. veerde het herenteam in de zaal naar de derde divisie. In zijn 25-jarige loopbaan als trainer heeft de nu 50-jarige trainer heel wat successen meegemaakt. Hij heeft de hele ontwikkeling van het handbal spel van zeer nabij meege maakt. Hans van Zeim daar over: „Handbal heeft mij altijd aangetrokken. In de eerste plaats komen alle facetten van het lichaam in het spel naar voren, en daarbij geeft het wedstrijdelement de speler alle gelegenheid om op basis van die lichamelijke capaciteiten strijd te leveren. Bovendien vind ik het als kijkspel uiterst attractief door de vele sensatio nele spelsituaties". „Als ik de ontwikkeling van het handbalspel in de afgelo- pen jaren bekijk, dan moet ik constateren dat het niveau zich op technisch en tacties gebied heeft aangepast, maar ik moet helaas constateren dat het atle tische element uit het spel ver dwenen js. Dat is dan vooral veroorzaakt door het verdwij nen van het elfhandbal, waarin immers veel meer de nadruk lag op loopvermogen en loop techniek. Desondanks meen ik dat we zeker wat het dames handbal betreft, op de goede weg zijn; de resultaten van het Nederlandse t damesteam wij zen dat wel uit". Andere sporten Behalve als handbaltrainer is Hans van Zeim ook werkzaam geweest als basketbaltrainer, zwem trainer en waterpolo trui- ner, maar dat waren eigenlijk alleen maar „uitstapjes". Ook op bestuursniveau is Van Zeim werkzaam. Op het ogen blik is hij lid van de scheids- rechtersconunissie van de af deling Rotterdam en is daar belast met de beslist niet ge makkelijke taak om de scheidsrechters in te delen. Hieruit blijkt al dat Van Zeim een man is die met handbal „getrouwd" is. Alom staat hij bekend als een prestatiegerich te trainer, die altijd doelgericht aan een opbouw bezig is. Daar bij komt hij altijd voor zijn mening uit, hetgeen niet bij iedereen goed overkomt. Mede doordat hij altijd probeert de regels tot het uiterste te bespe len, roept de persoon tegen strijdige reacties op. Deson danks staat zijn vakmanschap buiten kijf, en bij alles wat hij doet staat niet het persoonlijk belang voorop, maar de belan gen van de verenigingen, de bestuurders en de scheidsrech ters. Vlaardingen In het tweede korfbal weekeinde komen negen van de tien Waterwegclubs in aktie, Maassluis heeft vrij en Spirit komt ook nog woensdagavond in aktie. Oranje Nassau neemt het thuis op tegen DVS. Door de duidelijke 9—J op Hoekse SV is Nassau ge waarschuwd de tegenstan der niet te onderschatten. De overwinning, uit nog wel, op Sagitta moet een geweldige ruggesteun zijn en daarom lijkt Nassau, gewaarschuwd en wel, fa voriet. Hoekse SV kan zich her stellen tegen Stormvogels, dat vanuit West-Capelle op bezoek komt in Hoek van Holland. De Hoekse forma tie zal zich graag willen revancheren voor de eerste competitie-nederlaag, zo dat Stormvogels een gela- den Hoekse kan verwach ten. Daar Hoekse SV thuis meestal sterker speelt dan uit, lijkt een kleine over winning voor de thuisploeg mogelijk. Dijkvogels en Valto komen voor het eerst na lange tijd elkaar weer tegen in de competitie. Een interessant duel waarvoor Valto op pa pier favoriet lijkt ODQ kreeg in Stiedrecht duide lijk de pin op de neus. Merwede gaf de Maasland- se ploeg geen enkele kans. Daarom zal Piet Kersber gen in het thuisduel tegen SEV wel iets meer willen zien van zijn pupillen. Een gemotiveerd ODO kan kor te metten maken met SEV. ODI ontvangt KOAG 3 en dat is,een duel waarin bet jeugdige ODI, mede door de monsterzege op Succes, de beste kansen lijkt te hebben. Spirit gaat naar Rozenburg om Eurotop te bestrijden. Een tegenstan der die vaak heen en weer gaat tussen de eerste en tweede klasse. Een tegen stander ook die een gemo tiveerd Spirit moet kun nen overwinnen. Woens dagavond gaat Ton Sahü met zijn team naar Capel- le a/d Ijssel om het op te nemen tegen De Kapellen. Een bekende tegenstander, waar de meest taktische ploeg de meeste kans heeft op de eindoverwinning. Zondag komen drie ploe gen in aktie, te weten: Har- ga, Vlaardingen en Succes. Harga moet het opnemen tegen Phoenix in Den Haag. Phoenix hield de Bermen op eigen terrein op een gelijkspel, terwijl Harga ervaring en routine tekort kwam tegen Animo. Dat naast elkaar gezet be tekent dat de Schiedam mers het erg moeilijk zul len krijgen in Den Haag. Vooralsnog lijkt Phoenix favoriet voor de eindzege. Herstel Vlaardingen bleef na een goed gespeelde wedstrijd toch met lege handen ach ter. Maar misschien geeft dat Vlaardingen juist de moed om het goed te ma ken tegen Crescendo. Dat zal toch niet gemakkelijk gaan, want Crescendo won de eerste wedstrijd.' Maar onder de bezielende lei ding van Frans Vermeulen mag men van Vlaardingen meer verwachten dan ver lies na een goede en ener verende partij korfbal. Succes bleef steken op een teleurstellend gelijkspel, al moest het tweemaal terug komen van een achter stand. Zoiets is toch ook wel weer karakter. Zondag kan het in Gouda tegen Ter Gouw bewijzen, dat Succes wel degelijk tot de kampioenskandidaten be hoort. heeft gemaakt, op reis moet. Postaha, dat zijn eerste wedstrijd met verlies heeft moeten afslui ten, zal de Vlaardingers in Den Haag warm ontvangen. In de eerste klasse B ontvangt De Hoilandiaan het Waterïngse Velo. dat overigens net als de Vlaardingers zijn eerste wedstrijd m 1-] zag eindigen. De twee debutanten in de vierde klasse. SFC en DRZ, zullen het komende weekeinde gaan proberen de winnende lijn tegen respectievelijk Paraat en RCD voort te 2etten. Ursus moet op bezoek bij Meeuwenplaat, terwijl ook Hoek van Holland een uitwedstrijd moet afwerken (tegen DOSR). Dc overige twee vierdeklassers, VDL en RKWIK, hebben een thuiswedstrijd. De Maas- slmzers spelen tegen het Rotterdamse Steeds Volharden, terwijl het Vlaardingse RKWIK uit komt tegen FIQS De afdehngswedstrijden zijn: Abbenbroek-Demos, SVDPW-Hiilcsluis, FC- N 'G6-DOZ, Nestoro-Schiedamse Bovs, Voor- waarts-WF. MSV '71-DESV. Kwart eeuw Hans van Zé lm: naast Unitas ook de heren van WF onder zijn hoede. lang 'n glanzende carrière De vijf sportieve lieden uit Schiedam, vlak voor de opening van het clubgebouw van VVK en WF. ieder met een staat van dienst. Zoals de beide voorzitters (van VVK en WF) Hennie van der Reyken en Ruud Kooymans op de vleugels, Henk van der Veer (met ba! onder de arm), die burgemeester Arie Lems (terecht) de gele kaart gaf en tenslotte Arie Verlinde, die zelfs zijn commerciële trainingspak er voor had aangetrokken. Vlaardingen/Schiedam In het zaterdagvoetbal staat het komende weekeinde de streek- derby Excelsior Maassluis—'s- Gravenzandse SV centraal. De Maassluizers hebben een uit stekende start gemaakt door AZVV met 2—0 terug te wij zen, en aangezien de Westland- se tegenstander zijn eerste wedstrijd met I—1 besloot te gen WHS moet de tweede thuiswedstrijd voor Excelsior winst kunnen opleveren. In de zelfde klasse ontmoet PPSC, dat zijn eerste wedstrijd gelijk speelde tegen Amemuiden (1—1), het Dordtse Oranje Wit. De Dordtenaren, die sterk be gonnen zijn (0—1 overwinning op NEO' 25) zullen op eigen grond een moeilijk te bestrij den tegenstander zijn voor PPSC. Sunlight, dat in Boudewijn Groen een produktieve spits heeft, krijgt het morgen zwaar tegen Phoenix. De Rotterdam mers, met een indrukwekkende opmars naar de derde klasse achter de rug, hebben, net als de Vlaardingers, de eerste wed strijd gewonnen. HVO probeert de 0—3 thuisnederlaag tegen stadgenoot Sunlight te doen vergeten tegen Groot Ammers, dat niet onderschat mag wor den. In de vierde klasse staat er opnieuw een streekderby op Boudewijn Groen. produktief. het programma: MW '27— Naaldwijk. In dezelfde afdeling A ontvangt HBSS het Voor- burgse Devjo, terwijl Vlaardin gen op bezoek gaat bij Sche ven in gen. Hoekse Boys ten slotte, reist af naar Rijswijk om daar de strijd aan te bin den met Semper Altius. In de vierde klasse C gaat Sa telliet op bezoek bij Zwijnd- recht Gastheer is WGZ, dat in de eecste competitiewed strijd met 2—1 werd verslagen door TSB. De Vijfsluizenploeg is vrij. De wedstrijden in de afdeling zijn: DYO' 32—Lom- bardijen, GSSNTW, GT- B—NN, Cion—Puttershoek, Rockanj'e—VDL en CCO-WK.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6