SPORT 1 VS 1 /laar dingen weet niets va» Hoofddorp Keizerwaard niet fit HVO veertig jaar M DHS de aanval jm m Jeugd krijgt het moeilijk ASVION THUIS Blessures bij FC Vlaardingen 1 BEVOEGD... in Hoogste punt udo- instituut VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1978 li V r fl Matige „generale' The Hookers Unitas nog ongeslagen SC/VD/WW 7 Schiedam Terwijl de supporters de spanning van de eerste wedstrijd te» gen Elinkwijk nog maar net te boven zijn, staat de volgende krachtmeting al weer op hel programma. In Den Haag wacht DHS een ongetwijfeld sterk ge motiveerd VUC voor de kampioen van vorig sei zoen, die in Leen Admi raal, afkomstig van Excel sior Maassluis, een driftig spionerende trainer heb ben gevonden, betekent de confrontatie tegen DHS de eerste thuiswedstrijd. Ook Rob Jacobs, die weer over Cees van Kralingen en Ge rard Plyum kan beschik ken, is zich daar van be wust, Hij; „VUC is natuur- lijk een topploeg in die hoofdklasse, maar ik heb voor Leen Admiraal, die ik in de wedstrijd tegen Elinkwijk langs de kant heb zien staan, nog een verrassing in petto". De DHS-oefenmeester, die het wel nog zdnder Hans Schop (nog een wedstrijd schorsing) en Nol Roozen Jan Kerkhof .blakende vorm. (enkelblessure) moet stel len, gaat tegen VUC duide lijk niet op de verdediging, waarin vooral Jan Kerkhof van een blakende vorm ge tuigt, gokken. Hij: „Ik ben in de oefenwedstrijden on der de indruk van Cees van Kralingen gekomen, en ook met Piet Roozen zijn de zaken voor zondag goed doorgenomen. Want ik wil bovenal aanvallend goed voor de dag komen. Het is blijkbaar de ge woonte in de hoofdklasse om in uitwedstrijden slechts met twee spitsen te spelen, maar DHS heeft andere plannen". Het is nog niet duidelijk hqe de „suprise,, voor VUC er uit komt te zien. Wel is zeker dat Cees van Kralin gen zijn rentree in de DHS- hoofdmacht maakt ten koste van óf Ronald Dijk stra óf Herman van Gogh. Bij VUC, dat voor Rob Ja cobs een „bekende" ploeg is„ zal de China-reiziger Cees Mol, voor zover uitge rust, in de punt van de aanval zijn opwachting maken. De confrontatie van de kampioen van de eerste klasse en de hoofd klasse belooft er in ieder geval een aanvallende te worden. fjNiA jr.: Discussies over het on bekende Hoofddorp. Met in het midden werper Ab Bruinekooi, de stuwende kracht van de Viaardin- gers. Vlaardingen Het ko mende weekeinde wordt voor de honkballers van VS/Vlaardingen-Holy al les of niets. Dan zal in de beslissende tweek amp tegen Hoofddorp aangetoond moeten wor den of de Vlaardingers op eerste klas niveau honkbalsport blijft be drijven. Zaterdag staat eerst die uitwedstrijd in Hoofddorp op het pro- framrna en zondag om 1.3G uur wordt de re turn gespeeld aan de Zwaluwelaan. Reden om aan trainer/coach Ton Benningshof de vraag te stellen wat bij van de kracht van Hoofddorp weet. „Weinig eigenlijk, maar wat ik wel van Hoofddorp weet. bestaat uit een oefenwedstrijd voor de competitie, waar weinig waar de aan te hechten was". „Wie wel goed bij mij bekend is, is pitcher Rob Stegeman", vervolgt Ton Benningshof, - Deze speler heeft gespeeld voor ADO en Gouda, en is in de loop van de jaren vooral „be kend" geworden door zijn „on enigheden" met scheidsrech ters en het lange strafblad wat hij hieraan heeft overgehou- den. - „Belangrijk zal zijn wie de eerste wedstrijd in winst weet om te zetten, want die gaat volgens mij ook de tweede winnen", aldus Ton Bennings hof. „Maar de kansen liggen fifty- fifty dacht ik". Om de lange wachttijden te overbruggen tussen de laatste competitiewedstrijd, die een maand geleden gespeeld is, en de beslissingswedstrijden het komende weekeinde, hebben de Vlaardingers vorige week geoefend tegen Feijenoord en deze week tegen St. Lodewijk om het ritme weer te pakken te krijgen. Overigens heeft het nog veel voeten in de aarde gehad om tot vaststelling op 9 en 10 sep tember van de beslissingswed strijden te komen. De honkbal- bond, bij monde van de com petitieleider J. van der Horst, wilde eerst deze wedstrijden op 2 en 3 september vaststel len. Hiertegen heeft Vlaardin- gen-Holy, en met name Ton Benningshof, krachtig gepro testeerd, aangezien pitcher Ab Bruinekooi geboekt had voor een trip naar het wereldkam pioenschap honkbal in Italië. Gelukkig heeft het verzoek aan de honkbalbond succes ge had en kan Ton Benningshof praktisch over zijn complete selectie beschikken. De enige spelers die zaterdag en zondag niet op het giavel 2ullen aantreden, zijn Ca» Oo&- terveer, die net uit het zieken huis is en Jos Noordijk. Aanvoerder Wim Tilmans (36 jaar) sluit zijn 25-jange aktieve honkballoopbaan met de wed strijden tegen Hoofddorp defi nitief af. en zal zich daarna op een andeie wijze met de honk- ballenj blijven bezighouden, zij het niet meei aktief op het gravel. Ook bij hem beperkt de kennis zich tot pitcher Rob Stegeman, waai over hij zegt. „Hel is een wei per die von- nas goed te raken moet zijn. en voider een speler die snel uit zijn ritme te halen is door tegen hem aan te praten MogelijK liggen hierin onze winstkansen". Zowel Wim Tilmans als Ton Benningshof komen tot de slot som dat de ploeg, die het snelst zijn zenuwen in bedwang heeft de beste papieren heeft om eer steklasser te blijven. Vlaardingen „Het is voor ons een onbekende tegenstander". De woorden van Zwaluwen-trai ner Theo de Waard klinken wat ongelovig. „Maar", zo vervolgt hij, „ik denk dat Bennekom in de zelfde positie verkeert". De ploeg uit Bennekom, die morgen de gast van de jonge Zwaluwen is, vertoefde de afgelopen jaren meestal in de onderste regionen, maar ondanks dat zal de ploeg uit Gelderland er van alles aan gelegen in zijn eerste competitie-wedstrijd goed voor de dag te komen. Zwaluwen, dat bijzonder blij met het gelijke spel was tegen Spijkemsse is op Maarten Keizer- waard. die nog niet helemaal fit is, klaai voor de eerste thuiswedstrijd. Jan Molenaar, die in de oefenwedstrijd een betrouwbare kracht op het middenveld is gebleken, is weer van de partij Gezien het feil, dat Theo de Waard nog rekent een half jaar voor zijn verjongde elttal nodig te hebben. ligt een gelijkspel m de lijn der verwachtingen. Vlaardingen De mooiste herinnering in het veertig jarig' beslaan van de schaakvereniging 'IVO is nog altijd de promotie uit de RSB. Omdat verschillende spelers van de Vlaardingse club in tussen zijn verhuisd en daardoor het eerste team 'zwakker is geworden, speelt HVO thans nog steeds [een klasse lager. Maar het feit dat HVO nog steeds met vier teams deelneemt in de schaakcompetitie, bewijst haar levensvatbaarheid. Op de receptie gisteravond in de can tine van het havenbedrijf werden gisteravond door een groot aantal leden al 'dergelijke dierbare herinneringen weer eens opge haald. Het bestuur van het jubilerende HVO. Hoek van Holland De rugbyers van Hoek van Holland, die ingedeeld zijn in de eerste klasse Zuid, beginnen zondag de com petitie met een thuiswed strijd tegen Obelia uit I'd en. De „generale" bete kende voor The Hookers een 126 nederlaag tegen öemoemenos uit Middel burg, een club die uit de>.| promotieklasse degradeer- de. De indeling: The Du- kes uit Den Bosch, The ..s Elephants uit Eindhoven, FSV uit Eindhoven, REL - uit Etten-Leur, Obelix uit -Jg Uden, Öemoemenos uit Middelburg, RRC uit Rot- terdam en Te Wervc uit Rijswijk. =5 iiiiiiHiiiiiifiMiiiiHiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiriMiiiiiimiiiiiiiiiiHiiiiiiiiHiiiimiiiiiiiniiiiiiimriifiJim Hoek van Holland Ongeacht het aantal stemgerechtigde" leden, is het bestuur van Hoekse Boys op de ledenvergade- ring van maandag II septemcr tot het nemen van besluiten - bevoegd. Vorige week liep de eerste bijeenkomst op een" teleurstelling uit, omdat het voorgeschreven aantal leden niet toereikend was om beslissingen te nemen. De nieuwe bijeenkomst begint nu om 19.00 uur in het clubhuis en. omvat zestien agendapunten. Schiedam/Vlaardingen - Hel herenteam van DWS, dat een goede kanshebber voor de titel bij het veldhandbal is, krijgt het na de gemakkelijke over winning op Kwiek sport zon dag wel wat zwaarder voor de kiezen in de uitwedstrijd tegen IIEC. De dames van DWS, die zondag ook een zege konden boeken, moeten eveneens op reis en wel naar Rotterdam om daar de strijd aan te bin den met ADO. NVK speelt uit. De herenploeg uit Kethel moet naar Ancora, terwijl de dames- afdeling naar Pijnacker ver trekt. De tegenstander aldaar is Oliveo. Voor het Maassluise Urntas staan er thuiswedstrijden op hei programma. De dames, die een monsterscore (25-6) tegen het Schiedamse Wilton hebben behaald, spelen tegen Meeu wen. terwijl de heren, die éen nederlaag tegen het Rotter damse Actief moesten incasse ren, de strijd aanbinden tegen Hercules Ook het Vlaardingse De Hollandiaan heeft twee thuiswedstrijden De heren ont moeten Roda "71, de dames Hercules 2. De dames van WIK zullen proberen het knappe re sultaat van het herenteam WIK (heren) versloeg de titel kandidaat DES uit Papend- recht met 15-14 tegen Spar taan te herhalen. In de afdeling staan de volgen de \vedstniden genoteerd: Sa- tumus—WF (h>, UVGMeeu wen (h), Vires—UVG (d), WFAtomjum (d). Schiedam/Vlaardingen Het C-elftal van FC Vlaardingen krijgt morgen de gelegenheid zich te revancheren voor de 1—5 nederlaag in de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar. De tegenstander, die naar het terrein aan de' Marathonweg komt is FC Amsterdam, dat een I—0 neder laag tegen Feyenoord leed. De enige Vlaardingers die niet kunnen spelen zijn Cees Domeni (schorsing) en Frans Fiers (blessure). Bij hot SW-C team is trainer Jan van de Velden vlak voor de confrontatie met Haarlem, dat een 40 overwinning op Den Haag en 31 nederlaag tegen Ajax op de „eompetitie- rekenmg" heeft staan, alleen onzeker over Martin de Zwart (ziek) en Hame Kapel (militaire dienst). Ondanks de twee voorgaande nederlagen tegen Sparta en FC Amsterdam blijven de Schiedammers, die met hebben teleurgesteld, hopen op een goed resultaat tegen het sterker geachte Haarlem. Schiedam Het nieuwe Budo- instïtuut van Gerard Vroegh heeft zijn hoogste punt be reikt. Het ligt in de bedoeling dat het zaterdag 18 november officieel zal worden geopend. Behalve judo en jlu-jitsu, zul len er yoga-Iessen, onder lei ding van Pandoe Wertmuller, in worden gegeven en jazzgym- nastiek. Het nieuwe gebouw, dat aan de Peter van Anrooy- laan ligt in Groenoord en een half miljoen moet gaan kosten, krijgt een typische wijkfunc- tie. Schiedam/Vlaardingen De heren van Spirit gaan zondag op bezoek bij Groen/Geel, dat sterk tegen Leonidas acteerde (2—1 winst). Wellicht is dit een goede gelegenheid om de eerste thuisnederlaag tegen Asvion te doen vergeten. In dezelfde klasse ontmoet Pollux AMHC '65, dat een 20 nederlaag tegen Room burg heeft moeten incasseren. Asvion, dat dus een knappe 10 zege op stadgenoot Spirit heeft geboekt, komt thuis uit tegen VCL. Evergreen speelt thuis tegen Ring Pass. Bij de dames is het programma: AeolusSpirit, Evergreen—Dordrecht, AMH- CPollux, VictoriaAsvion. Vlaardingen De blessures bij FC Vlaardingen stapelen - zich op. Nu weer middenvelder René Duyster en laatste man Krsto Mitrovic, alsmede Frans Fiers die tegen Telstar een liesblessure opliep, daarom nog geen opstelling voor de belangrijke confrontatie tegen Eindhoven. Andere blessures zijn nog die van Joop van Dop, die intussen de training licht is begonnen en Ronnie de Vos van Steenwijk. die nog onder behandeling staat. Naar alle waarschijnlijkheid maakt Ronnie Schrier, geheel of gedeel telijk, zijn entree m het jonge team, na lange tijd met een voetblessure te hebben getobd. Joop Molendijk draaft nog met op, omdat hij nog steeds geen honderd procent is. Binnen enkele weken, verwacht Theo Laseroms krijgt hij de kans. Van tegenstander Eindhoven is niet meer te vertellen dan dat de formatie van Rmus Goossens nog maar twee duels m de benen heeft Uit die twee wedstrijden kwam het wel tot drie punten. Algelopen zaterdag oefende Eindhoven nog tegen JJsselmeer vogels waarvan het met 9-1 won. Het is te verwachten dat FC Vlaardingen met volledige inzet minstens tot een gelijkspel in staat moet zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7