Weekend in plaatjes Nog even terug naar Maas sluis: daar werd door de volkstuinders vereniging De Vluchtheuvel het afgelopen weekend een uiterst ge slaagde tentoonstelling ge houden van kweekpresta- ties, die de leden hebben geboekt. Men had een des kundige op het gebied van de bloemsierkunst in de arm genomen om het ge heel zo smaakvol mogelijk aan het publiek te kunnen tonen. Het standwerkersconcours, dat in Schiedam werd ge houden. trok heel wat be langstelling. Het is dan ook altijd een aardige belevenis, om te zien hoe die doorge winterde verkopers erin sla gen, hun produkten aan de man (of vrouw!) te brengen. Mevrouw Kassing uit Ut recht bijvoorbeeld, die haar potplanten trachtte kwijt te raken door de opmerking: „Mensen, wat sta je elkaar nou aan te kijken als siga- renkisjes. zeg toch ja en neem deze drie planten voor twaalfeneenhalve piek mee naar huis". Dat verko pen lukte best. maar de eer ste prijs was niet voor haar. Di»» ging naai- de Rotter dammer Bertus de Regt. Zeer druk was het tenslotte tijdens het 20ste drumband- festival, dat in de Schie- damse binnenstad werd go- houden. liet gebeuren ver liep bijzonder succesvol, on danks het feit dat het alle maal gewoon tussen het verkeer door moest. Omlei- dingsroulcs waren blijk baar niet noodzakelijk. Maar niemand, die er een minder plezierige middag door had! Op deze pagina is te zien, hoe onze fotograaf het weekend doorbracht. Touwtrek ken in Maas sluis: de strijd in volle gang. Schiedams standwerkers concours: géén eerste prijs. In Maasland werd onder tussen volop Nationale Brandweerdag gevierd. Vijftien ploegen uit de om geving bonden onderling de strijd aan. Maassluis, dat met twee ploegen aan de strijd deelnam, behaalde een 6e en een 14e plaats. Thuisploeg Maasland kon niet verder dan een twaalf de plaats komen. In Schie dam werden inmiddels de monstraties van de plaatse lijke brandweer gehouden. Belangstelling genoeg was er zeker, ook toen een ge deelte van het terrein vol met schuim werd gespoten om te demonstreren, wat een schuimblusser nou pre cies is.De Schiedam se jeugd bleek echter toch meer belangstelling voor de aanwezige brandweerauto te hebben: die werd soms door twintig kinderen tege lijk beklommen en bewon derd. Om in Maassluis te begin nen: daar moest het ge meentebestuur het zaterdag afleggen tegen de midden stand, afkomstig uit het ju bilerende winkelcentrum Koningshoek. Waarnemers vertelden dat dat hoofdza kelijk kwam, omdat het col lege van burgemeester en wethouders zo formeel aan trad: alleen de burgemees ter en de gemeentesecreta ris waren in passende kle ding aan de strijd begon nen. Het gebeuren werd verslagen door niemand minder dan Theo Koomen, die het enthousiaste publiek haarfijn vertelde hoe de strijd er aan toeging. Er was heel wat ie doen in deze omgeving, het afgelopen weekend. Vooral in Maassluis en Schiedam waren er evenementen genoeg die aardig wat belangstel lend publiek op de been brachten. Ook Maasland bood diegenen die wel eens iets anders wilden dan een dagje winkelen het nodige vertier. Brandweeractivi teiten in Schiedam en Maas land, touwtrekken en een expositie van volk stuinders in Maassluis, een drumbandfestival én een standwerkerscon- cours in Schiedam: onze fotograaf had het druk, met al die evenementen. Drumbandfestival: de dames in actie. Touwtrekken in Maassluis: een interview van Theo Drumbandfestival: ook Schots-aandoende types waren van met Thee. de (biaas-)partij. Drumbandfestiva): een échte serenade voor Arie Lems en zijn kameraden. Brandweerdag Schiedam: schuimende toestanden. Schiedams standwerkersconcours: overredingskracht is wel noodzakelijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3