SPORl Zwaluwen en iöennekoin delen de punten mmm mmmSm, «■M* I wmSÊÊSk' v; Gelijke spelen van DVO'32, CION en GTB VVGZ: moeite met Satelliet wSSam wm «iiiiisi Excelsior M Iaat naast 's-Gravenzandse SY M»9 MAANDAG 11 SEPTEMBER 197B Angst overheerst in duel van „onbekenden" Middenhands beentje Wedstrijd van gemiste kansen Sterke start van WK PPSC in opmars Herstel voor HBSS Boudewijn Groen mist strafschop Foutje van Peet Verhoef Gelijk Cees Bouman scoort... SC/VD/VVW i Vlaardingen Zoals voorspeld, eindigde de wedstrijd tussen de twee „onbekenden". Zwaluwen en Berrne- kom, onbeslist <0—0). Een terechte puntende- ling, want beide ploegen kregen nagenoeg even veel mogelijkheden om de strijd te beslissen. Vooral jn de tweede helft, waarin het spel op en neer golfde (trainer Theo de Waard: „Het was soms net een flip perkast"), dienden de kansen zich volop aan. Echter, de doelpunten, die het voetbal vaak zo aantrekkelijk maken, ontbraken. Wat overi gens niet gezegd kon worden van de publieke belangstelling (800 toe schouwers). De ar.gst om af le gaan over heerste. Want zowel de Vlaar- dingers ais de ploeg uit Gelder land kielden gedurende de ge- door Emile Schelvis hele wedstrijd de verdediging zwaar gesloten. Toch ontwik kelde Zwaluwen in de eerste fase een hcht overwicht, wat resulteerde in een aantal sco ringskansen. Maar een woud van benen en een uitstekende keeper Gerard Drost, die zo juist teruggekeerd uit China weinig vermoeidheidsver schijnselen toonde, stonden een vroege treffer in de weg. Aan de andere kant werd het eigen lijk alleen in de iaatste vijf minuten voor de rust gevaar- lijk. maar ook Wim van Zwam en Hans Zelior voor Bennekom konden niet de juiste richting vinden. •SS®» was dat Gerard Drost ai zijn talenten moest aanspreken om de inzet van de Zwaluwen-aan valler te keren. Via zijn handen ging de bal tegen de paal en vandaar weer terug in zijn han den. Geen geluk dus voor de Vlaardingers. maar datzelfde kon gezegd worden voor Ben nekom, dat in de slotfase een unieke mogelijkheid om alsnog de winst mee naar huis te ne men. onbenut liet. De algemene teneur na afloop van het vreedzame duel was er één van tevredenheid. In het Gelderse kamp waarschijnlijk naar aanleiding van het eerste competitiepunt en bij Zwalu wen vanwege het feit, dat de Vlaardingse ploeg toch het tweede puntje binnen had. Theo de Waard: „In het begin had ik wel op twee punten gerekend, maar zoals het spel zich verder ontwikkelde, ben ik toch wel blij met dat ene pun tje. Kijk, het was een wed strijd, waarbij degene die de eerste goal 2ou maken ook de winnaar zou zijn. Dick van der Bergh wordt ten val gebracht door een speler en de keeper van Bennekom. De tweede helft was, in tegen stelling tot de eerste, alles- zinds het aankijken waard. Hoewel het voetbal niet be paald van een hoog gehalte was, waren er talrijke spekta- kulaire situaties voor beide doelen te zien. Zo stelde al na vijf minuten Hans Zeiler Zwa- luwenkeepcr Ab Nijgh, die sterke momenten afwisselde met hele zwakke, op de proef. Via de vuisten van de jonge doelman verdween de bal over het doel. Hierna was het de beurt aan Zwaluwen, dat voor al in de lucht regelmatig ge vaarlijk doorkwam. Zo kwam Dick van de Bergh verscheide ne keren hoog boven zijn te genstander uit, maar ook hij kon niet de beslissende stoot geven. in de slotfase waren de beide ploegen opnieuw dicht bij een doelpunt Eerst vond Benne kom, middels Hans Zeiler, de paal als sta-in-de-weg naar de overwinning, en daarna was ook Zwaluwen hetzelfde lot be schoren. Bij een vrije trap van Leen Pijpers reikte Dick van der Bergh weer eens hoger dan zijn tegenstanders. Het gevolg Vlaardingen Ernest Ke gel, spits van Zwaluwen, heeft ten gevolge van een ongeluk met zijn brom fiets zijn middenhands- beentje gebroken. Zijn vervanger was 2aterdag Albert de Pce.Deze week zal worden getracht een kunststofspalk aan le brengen, zodat hij zater dag tegen IJsselmecrvo- gels kan spelen. Doelman Frans Leerdam mist, desondanks gaat het schot van Dick Verburgh naast. Maasslusi Spektakel om lijstte het treffen tussen Excel sior Maassluis en de Graven- zandse Sportvereniging, Met volle teugen konden de ruim duizend kijkers genieten van attractief, aanvallend en spor tief voetbal, dat uiteindelijk resulteerde in een 1—1 punten- deling. Vriend en vijand kon zich daarmee verenigen, alhoe wel dit resultaat geenszins weerspiegelde wat zich in ne gentig minuten sensationeel voetbal op de Maassluise gras mat had afgespeeld. Beide for maties hadden met grote cij fers kunnen winnen, want het duel tussen Excelsior en De Sport kon met recht gekwalifi ceerd worden als de wedstrijd met de (ontelbare) gemiste kansen. Direkt vanaf het begin werd dat aan beide zijden a! duide lijk toen na amper vier minu- Schiedam/viaardingen In de zaterdag RVB kwamen DVO '32, CION en GTB niet verder dan 1-1- GSS verloor van een sterker KTW en de enige winst kwam van WK. VDL verloor geflatteerd met 5-1 van Rockanje. CTIÏ-NN 1-1 De eerste wedstrijd heeft GTB één winstpunt opgeleverd. Een schot van Willem Janson werd door de NN-doelman losgelaten en door snel reageren van An ton Weber kon hij de bal in hei doel plaatsen: 1-0. Twee minu ien later kreeg GTB de kans om op 2-0 te komen, maar Sij- brand Sietnersma wist voor een leeg doeJ de bal tegen de 1st te plaatsen. Eén minuut voor tijd haalde Willem Janson de NN-spits onderuit net buiten het strafschopgebied. Door slecht organiseren, wat betreft het opstellen van de muur, kon NN aan de gelijkmaker komen. CSS-NTW 0-2 In het eerste halfuur kwamen de Schiedammers er niet aan te pas. In de 17e minuut zette Aad Vermaas de bal goed voor en Jaap Noteboom kon met een fraaie kopbal 0-1 aanteke nen. In het laatste kwartier kreeg GSS enkele kansjes. maar doelpunten bleven uit. In de tweede helft kwam GSS in het begin beter los, maar na een kwartier nam NTVV het initiatief weer over en in de 2Ge minuut was het Aad Vermaas die de voorsprong op 0-2 bracht. CCO-WK 1-4 In de eerste helft kwam WK op een 1-0 achterstand, omdat Frans Beun een terugspeelbal op zijn doelman verkeerd beoordeelde en deze tergend langzaam in het eigen doel ver dween. De tweede helft was nog geen minuut oud of de stand was weer gelijk door een hard schot van Peter van Mil in de kruising: 1-1. Tot een kwartier voor het einde bleef deze stand gehandhaafd, maar toen was het Peter van der Meer die de voorsprong op 1-2 bracht. Kort daarna werd het zelfs 1-3 door Gerrit van Mil op goed aangeven van Peter van der Meer. Vlak voor tijd om- Speelde Van der Meer de CCO- doelman en kon beheerst de eindstand op 1-4 brengen. D V O'32-Lom bardi jen 1.1 De Vlaardingers namen in de twaalfde minuut een 1-0 voor sprong. Een DV O-aanval werd hoog door het centrum ge plaatst, de doelman van Lom- bardijen moest ver zijn doel uit en tikte de bal buiten het strafschopgebied weg. De vrije trap die Peter Bergman daar voor mocht nemen nam hij zó perfect, dat de bal in het net verdween. Hierna werden de gasten iets sterker maar in het DVO-doel deed Jan Scheepma ker voortreffelijk werk. In de 20e minuut had hij echter wel hulp van Nico Kortlever no dig, toen deze de bal van de doellijn moest werken. Vijf minuten later moest DVO een corner weggeven en hieruit wist Van der Vaart schitte rend in te koppen en de stand oi) 1-1 te brengen. Na rust wo gen beide partijen tegen el kaar op. CION-Puttershoek J I Voor de rust zat CION min of meer helemaal vast. In de tweede helft kwam er wat meer vaart in het spel, maar toen in de tiende minuut een afgeslagen aanval opnieuw voor doel werd gebracht, was er niet één Cion-speler die wat deed en kon Puttershoek 0-1 scoren. CION moest daarna wat risico's gaan nemen en een kwartier voor het einde kwam Puttershoek letterlijk met de rug tegen de muur te staan. John Goudswaard ging met Jaap Eigenraad een combinatie aan die door Goudswaard werd voorgezet en hard werd ingeschoten door Koos van De venter: 1-1. Rockanje-VDL 5-1 Hoewel erg geflatteerd, kwam de 5-1 nederlaag hard aan. Hal verwege na rust was het nog steeds 1-1 door een doelpunt van Peter Schipper, maar na een blunder zakte VDL diep weg. Achter eikaar kon Roc kanje uitlopen naar 5-2, Dordrecht In een vooral ste vig duel had PPSC weinig moeite met Oranje Wit, dat er gezien de 3—1 nederlaag nog erg goed vanaf kwam. De Schiedammers beslisten het duel al kort na rust (0—2) en daarna liet Oranje Wit het he lemaal afweten. PPSC. dat vorige week nog oefende legen de jeugd van Excelsior C31), was vrijwel over alle linies Sterker. Niette min moest doelman John Ver- ingrneyer in het begin herhaal delijk in_ actie komen, maar toen "Pon' van der Linden uit èen pass van Ton Vorstenbos voor 0—1 zorgde, was het hek van de dam. Oranje Wit moest toen komen, maar maakte er aanvallend weinig van. Direct na de thee worgde Koen Scheffer voor 2, Uit een voorzet van Leo Albers scoorde R°n Carli num mer drie en bijna had dezelfde speler ook nog voor een vierde treffer gezorgd, wanneer hij niet onderuit was gehaald. Drie minuten voor tijd redde Oranje Wit via een kopbal de eer: 1—3. Schiedam HBSS heeft zater dag op eigen veld Devjo geen schijn vnï* kans gegeven. Bin nen tien minuten was het al 1—0 door Rob van Hemen, die een pass van Leen Rademaker keurig opving en scoorde. De Schiedammers bleven jagen en daarom baarde het geen op zien. dat het na een half uur 2—0 werd door Leen Radema ker uit een strafschop. Kort na rust werd het 2—1. Henny Pie roen strafte daarna een foutje af, wat 3l betekende, en het Werd 41 door Leen Radema ker. Vlaardingen In het treffen tussen Sunlight en Phoenix, ..oude bekenden" van elkaar, overheerste de tactiek. Zo werd het sterkste deel van Phoenix - het middenveld - goed ontregeld door de Vlaar dingers, terwijl de bezoekende ploeg Sunlights sterkste wa pen - Boudewijn Groen - met een consequente mandekking uitschakelde. Toch kwamen er, met name voor Sunlight, kansen genoeg. De afwerking liet te wensen over en de eindstand werd daardoor 0—0. „Vooraf had ik voor een puntendeling gete kend, want Phoenix hoort bij de sterkste elftallen in de afde ling", merkte trainer Gerard Flaes op- „Achteraf gezien had er meer ingezeten dan dat ene puntje. Ik ben wel tevreden over het vertoonde spel". Een kwartier voor tijd kreeg de thuisploeg de beste kans op de volle winst, toen Mar Verburgh een schot waagde. De baJ werd binnen de zestienmeter lijn door een Rotterdamse hand ge raakt. Boudewijn Groen knal de uit de strafschop op de bin nenkant van de paal. De bal belandde nogmaals voor de voelen van de spits, die het karwei niet af kon maken, om dat de bal nog door niemand anders aangeraakt was. Sun light zette gedurende de gehele tweede helft de Rotterdammers met de rug tegen de muur, wat nog meer kansen opleverde. Zo miste Mar Verburgh in een kansrijke positie. Zijn inzet verdween vijf centimeter naast het Phoenix-doel. Rini van den Boogaart (niet zichtbaar) scoort de gelijkmaker. Zwijndrecht Een geweidie bikkelend Satelliet heeft de winst niet kunnen pakken bij VVGZ. Het werd 2i voor de „Vogels", die zich daarmee her stelden van de nederlaag tegen TSB. „Toch was dit een lastige te genstander, die door inzet di verse punten zal binnenhalen dit seizoen", complimenteerde trainer Henk Schouten zijn Vlaardingse tegenstander. VVGZ-Satelliei werd een rom melige. keiharde wedstrijd zon der écht goed voetbal, waaraan scheidsrechter Henk van der Linden uit Benthuizen zijn handen vol had. Maar hij „klaarde" het uitstekend en liet de wedstrijd geen moment uit de hand lopen, hoewel zich le gio mogelijkheden daartoe voordeden. Vooral in de eerste helft werd er een wissel getrokken op zijn incasseringsvermogen. In de negende minuut kwam WGZ op achterstand toen Sjaak Ver steeg de bal met een lob terug speelde op doelman Hans 23 a- rends en hem kansloos pas seerde: 01. Schouten: „Alle concepten, die ik had meegege ven, lieten ze varen na die goal. Door de nederlaag vorige week waren ze te angstig om op nul te blijven staan. En tegen zo'n keiharde ploeg is het dan kwaad kersen eten". De uitblinkende Rini van den Boogaart scoorde echter na ruim een kwartier op identieke wij2e met een vrije trap (I1) en haalde daarmee de Vlaar dingers uit een opkomende overwinningsroes. Speler/trainer Hans Voets: „Dat was ook de stand, die wat meer de verhouding aangaf. VVGZ kreeg nu te veel. Onze buren (TSB red.) hadden ge zegd, dat dit een heel goede ploeg was, maar daar heb ik weinig van gezien. Als we geert vijf invallers hadden gehad, hadden we hier de winst mee kunnen nemen". Na de gelijkmaker werd het spel harder. Opbouwend voet bal verdween en het werd een pittige, rommelige wedstrijd. Eerste slachtoffer, na een over igens normale tackle, werd Henk Rombout, die met een enkelblessure naar de kant ging en vervangen werd door Jan Kramer. Voets: „Er zijn wat interne problemen geweest en het gevolg was, dat voorlo pig Aad van Tricht de kans krijgt zich als doelman waar te maken. Kramer heb ik achter de hand: zelfs als veldspel er". De blessure-koffer van WGZ- verzorger Henk van Horsen werd overigens behoorlijk aan gesproken. Na een half uur diende de volgende patiënt zich voor vervanging aan. Rini van den Boogaart was enkele keren zwaar gepakt, maar kon na een harde charge van Dik van der Eist niet meer op zijn benen staan en werd na de thee dan ook vervangen door Eldert Vroegop- Het spel werd er toen ook niet beter op. „Zeg maar keihard voetbal van de Vlaardingers", vond Henk Schouten na afloop. Hans Voets: „We spelen inderdaad erg stevig. Het is bij ons mou wen oprollen en er tegenaan. Maar een man in de rug pak ken is er niet bij". Na een klein kwartier pakte WGZ toch nog de winst, Jan Bakker was al enkele malen bij een comer de lucht ingegaan, tot de derde hoekschop van Eldert Vroegop op de juiste hoogte voor zijn donkere hoofd kwam 2—1. Tot stomme verba zing van het publiek betrad daarna de trainer van Satelliet" het veld om' in te vallen voor de geblesseerde Harry Hartog. Na de aantekening, dat het pu bliek door een hek zakte en dat de ingevallen Jan Kramer werd opgeschreven omdat hij verzorger Henk van Horsen had geduwd, was het een wed strijd om snel te vergeten Groot Ammers HVO-doel- man Peet Verhoef liet in de zeventiende minuut een voor zet uit zijn handen vallen, wat afgestraft werd door een ter plekke zijnde aanvaller van thuisploeg Groot Ammers. On danks een langdurig offensief in de tweede helft, slaagde HVO er niet in de 10 achter stand in een beter resultaat om te buigen. Het foutje van de Vlaardingse doelman was beslissend voor de eindstand: 1—0. Het spel van HVO in de eerste helft was matig, wat mede als oorzaak het ontbreken van Gert de Goede (militaire dienst), Jacob Storm (vakantie) en Henny Brouwer (schorsing) had. Alleen Kees Schilder was voor de rust dicht bij een doel punt, maar zijn schot verdween net over het doel heen. Het offensief na de rust leidde tot Vlaardingse kansen. Zo miste Anne de Jong alleen voor de doelman en bleef een inzet van Rinke Baaima op de doel lijn liggen. ten Arnold Voogt een vrije trap van Rten Dijkhuizen eerst op doelman Jan Abbas zag afstui ten, maar in tweede instantie toch raak schoot. Arbiter Van Ginneke besliste echter anders en oordeelde dat Gert Jan van dei* Wel bij de tweede poging buitenspel had gestaan. Variatie Voor de Gravenzandse Sport vormde deze actie in ieder ge val de inleiding voor een pe riode waarin een veelvuldig wisselend cn gevarieerd aan vallend front met gemak op een stroef draaiende MaasSlui- se verdediging neerstreek. Ex- celsior-trainer Hans Konstenze daarover: „Vooraf had ik nog gezegd dat ze achter niet te kort moesten spelen omdat het gras te lang was. Ze deden het toch waardoor Gravcnzande kon opdringen". Echter zonder het maken van doelpunten. „Want", stelde zijn collega Theo Cremers: „Wij speelden aanvallend toen wel goed, maar missen door de schorsing van Cees Westerhout nog steeds de spits om onze acties af te ronden". Excelsior kreeg daardoor mo gelijkheden om orde op zaken te stellen. Zeker in de defensie, waarin routinier Jan van Dijk al na twintig minuten gebles seerd („zweepslag") plaats maakte voor Ben Hoefsloot, die van Paul Husslage het werk als laatste man overnam. Na de hervatting leek Excelsior de opmars uit de vorige episo de door te zetten. De rust in de ploeg werd echter in de vijfde minuut wreed verstoord, door een fout van doelman Roel Jan Abbas, die door Mari Veltman gretig werd afgestraft. (0—1). Excelsior zette daarna, het volle gewicht op de aanval, maar verslikte zich volkomen in de eigen kansen. Rust en overleg ontbraken aan het op treden van de Konstenze-elf. die al jagend wel voor Frans Leerdam verscheen, maar toch niet kon doordrukken. Niet door Frank Vork (16e min.), die door Rob van Leeuwen werd gelanceerd, niet door de kopbal van Dick Verburgh (19de min. net naast), en ook niet toen de defensie van De Sport geslagen was, maar Frans Vork yoor open doel zijn schot zag afket sen op een muur van eigen spelers (21ste min.). Toch was De Sport niet dé ploeg die zich het spel door Excelsior liet dikteren. Mite*, gendeel. De G ra venzanders, sloegen ook met venijnige aan vallen terug, waardoor de strijd volledig open bleef. Met. in de laatste minuten de cl)*, max, toen Lies Kardol de onL moedigde Maassluise aanhang toch nog op de fel begeerde treffer kon trakteren, t'ü vermeende buitenspelsituaue ontsnapten Paul Husslage en Lies Kardol aan de Graven* zandse verdediging, waarna Kardol geen problemen meer had om de voorzet van Hussia* ge eindelijk te verzilveren- 1—1. Scheveningen Vlaardingen herstelde zich keurig bij Sche- venïngen (02), maar zag voor tijdig Cees Bouman het veld uit stappen met een enkelbles sure. De ex-semi-prof kan er op rekenen dat hij constant een speler bij zich heeft. Na HBSS, afgelopen zaterdag, nu weer in Scheveningen en dat liep, toen hij regelmatig tegen zijn enkel werd getrapt, ver keerd af. In de 35ste minuut liet hij over igens iedereen zijn hielen zien om een solo knap af te ronden. Nauwelijks een minuut later besliste Karei van der Mark de strijd door een actie van de defensie te onderscheppen, en ineens uit te halen: 0—2. Na rust zakte Vlaardingen weg. maar Scheveningen had te wei nig stootkracht om het ctè groenwitten lastig te maken. Kort na het begin zag Vlaar-* dingen overigens een doelpunt' van Ron Bongers door ver meend buitenspel afgekeU™- Ger van der Leek was tenslotte- de vervanger van Cees Bot1" man. ADVERTENTIE WjLKSWAGENBEITTES, EIJK Rótte'.dam"~010-773455

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4