SPOBT FC Ylaardingen nauwelijks inspiratie u DHS houdt lang vol 1 \buig smy^f% MS.WIK gelijk MVV-doelman houdt Naaldwijk op 0-0 mmm Excelsior '20 met geluk langs Schiedam Ursiis onderuit Defensie Martinit helpt For tuna MAANDAG 11 SEPTEMBER 1978 Té laat met vijf man in de aanval f m WÈP ;is Ebeling beslist Grote nederlaag SFC krijgt te weinig ms. «sas* ••'üS «SNfe. -sSl ïï^vSis joop Quel horst velt vonnis: 2-0 Nerveuze slotfase leidt tot waarschuwingen Harry Schuiten „gouden" wissel gfjr"-] is 0' -s mm SC/VD/WVV 5 Vlaardingen - FC Vlaardingen mag zich schamen! De wijze waarop het een vroeg opgelopen 1—0 achter stand trachtte op te hef fen, had niemands be wondering. Gebrek aan inzet, geen spelinzicht, kortom: een scala van tekortkomingen om Eindhoven in moeilijk- door Bas van den Berg heden te brengen. Het argument: last van wind, kon bij dit alles niet serieus worden ge nomen. Er was daarom na afloop één man die lachte, Rinus Goosens. Zijn tactiek: veel op baelbezit spelen en de Vlaardingers laten lo pen, had weer eens geze gevierd. De angst zat er bij de Vlaardin gers zo diep in, dat zij eenvou dig geen moed hadden aan te vallen. Wél toen zij met 2—0 achter kwam te staan en het té Iaat was. Toen dirigeerde Theo Laseroms vijf spitsen naar de frontlinie, maar nie mand die het af en toe aardige werk afmaakte. Eindhoven was, en dat nog tegen de wind in, zo mogelijk nog gevaarlij ker. Het gaat te ver om de nederlaag in de schoenen te schuiven van doelman Toon Wim Tijl wel veel aan de bal. Eggers, die al na een kwartier de bal eerst liet stuiten alvo rens het leer op te pakken, maar vergat dat er wel eens een schoen van Kees Schapen donk tussen zou kunnen zitten. In eerste instantie uit een pass van Jacobs, die Danny Molen dijk vergat af te stoppen, be landde de bal precies in de voeten van de topscorer. Rinus Goosens: „Dat is het gro te verschil met FC VI aard in- gen, dat ook vier routiniers mist Wij hebben er een grote dosis collectiviteit aan over ge houden. FC Vlaardingen was sterk in individuele acties, meer ook niet. Bij ons had iedereen wat voor elkaar over". Bij FC VLaardingen was met name de verdediging een ui terst zwakke schakel. Het re gende missers" en aangezien voorstoppcr Ted Hesseling zijn bewaking van de beweeglijke Kees Schapendonk nogal eens- verwaarloosde, bleef Eindho ven erg gevaarlijk. Aaneen Van Vlaardingse zijde ging er bitter weinig dreiging uit. We liswaar scheerde een vrije trap van Ted Hesseling rakelings over de lat en forceerde het enkele hoekschoppen, maar dat was dan ook alles. Ronnie Selirier, die zijn entree maak te, maar tussentijds werd ge wisseld voor Frans Stans, had een elegantere oplossing kun nen kiezen dan de bal onbe suisd langs de ver uitlopende doelman Adjanski te plaatsen. Maar na rust zou de ommekeer komen, althans dat dacht iede reen. Zelfs Theo Laseroms: „We gaan met z'n allen in de aanval". Wat er van terecht kwam. bij wind voordeel, is nauwelijks waard er over te schrijven. Terwijl Eindhoven, dat qua niveau zelfs minder was dan FC Vlaardingen, de bal parmantig rond speelde, weigerde de FC de bal bij laat ste man Leen Wamaar te gaan halen. Die afwachtende hou ding werd funest. AI na zeven minuten, toen Re- né Duister Sul kens op rechts moest laten gaan en uit zijn puntgave pass Kees Schapen donk de bal ongehinderd kon inschieten: 0—2. Het doek was gevallen! Dat FC Vlaardingen toen pas met vijf spitsen ging opereren was te prijzen, maar té laat om Eindhoven, dat zelfs nog een ideale kans voor 3—0 onbenut liet, klein te krijgen. FC Vlaardingen hield slechts een hoofdschuddende Theo La seroms over. „Wat moet ik daar nu van zeggen"! De argu menten: last van de wind en er zijn vier spelers weg, waren gisteren niet van toepassing. De jeugdige formatie heeft kwaliteit genoeg, alleen zal het veel „slimmer" moeten zijn. Misschien is dat een groeipro ces. Schiedam Schiedam bracht het in rie derby tegen Excel sior '20 niet ver. Het moest de eer aan de thuisclub laten dat de wedstrijd dan ook met 1—0 won. Toch geven deze cijfers geen werkelijk beeld van de strijd. Schiedam was zeker niet de mindere van Excelsior. Integendeel, het zag kans om na de rust de toon aan te geven en lieel wat keren meer gevaarlijk te zijn dan Excelsior. Het zat Schiedam niet mee, omdat de overigens uitsteken de scheidsrechter De Wit blijk baar een hekel aan strafschop pen had. Immers, tol drie maal toe zou hij de bal zonder gewe tensbezwaren op de stip heb ben gelegd ten gunste van Schiedam, Voor de rust werd Bram Scholte neergelegd in het strafschopgebied, na de rust was er een duidelijk geval van hands en een meer dan erge overtreding tegen Nico van Huët. Het begin was rommelig en nerveus aan beide kanten, en de straffe wind dwars over het veld deed aan het spel ook al geen goed. De eerste kansen kwamen voor Excelsior, maar Maassluis Het Maassluise VDL heeft in ieder geval nu al meer punten (31 dan het vorig jaar na twee wedstrij den. Dat was eigenlijk het eni ge positieve gegeven van het duel tegen Steeds Volharden, dat in een 10 overwinning voor de Maassluizers eindigde. In de eerste helft was VDL, mede gesteund door de sterke wind, constant in de aanval. In die eerste periode kon er slechts één doelpunt genoteerd worden en wel na een half uur spelen. Een knappe voorzet van Jan van Altena werd afge rond door Charles Ebeling. In de tweede helft zakte VDL ^eg, wat er toe leidde, dat het Rotterdamse Steeds Volharden tn de aanval kon gaan. Echter zonder resultaat zodat er geen verandering meer kwam in de stand: het bleef 1—0. Schiedam De jeugd van SVV heeft een forse thuisne derlaag moeten incasseren. Net als bij FC Vlaardingen C werd het 16 tegen de jeugd van Haarlem. Dc Haarlem mers, die bij de rust al een &-3 voorsprong hadden, wa ren gedurende de gehele wed strijd sterker dan SW, dat via Henk Salari de eer redde. Gudde strandde op buitenspel. Na een kwartier spelen zag Ni co van Huët, na goed werk van Warner Timmer, de bal uit zijn aktie net van de doellijn ge kopt, maar het was toch Excel sior dat middels de attente Van Zetten met een kopbal tot een 1—0 voorsprong kwam. Reddingen van de Excelsior- doelman voorkwamen daarna do gelijkmaker. In de twede helft was Excelsior eigenlijk maar twee maal gevaarlijk en dat was beide keren met scho ten van De Vette. Rob Beuker, die keer op keer Heijster uit speelde, zag een boogbal net naast gaan en toen Nico van Huët in een kansrijke positie werd neergelegd en scheids rechter De Wit weer geen straf schop wilde geven, dreigde even de vlam in de pan te slaan. Het liep allemaal met een sisser af, maar Schiedam moest met een onverdiende ne derlaag de wonden gaan lik ken. Den Haag SFC speelde in Den Haag tegen Paraat gelijk (1—1) en kreeg daarmee, gezien het spel in de tweede helft, wellicht wat te weinig. De eerste goede aanval van SFC kwam na een kwartier spelen. Rien Broere zag zijn kopstoot, na goed werk van Krien van Gerven en Lieken- diek, net naast gaan. Jim Kars zag zich, goed door Van Ger ven gelanceerd, net nog de kans ontnomen door een verde diger. maar aan de andere kant kwam SFC goed weg bij een vrije trap. Een minuut voor de rust was dé verdediging van SFC net niet voldoende attent bij een voorzet en moest toe zien hoe de thuisclub op 1—0 kwam. Na de thee speelde SFC beter en kwam dan ook tot veel goe de kansen. Rien Broere zag zijn inzet net van de doellijn weggekopt en zo gingen meer dere kansen verloren. Tien mi nuten voor tijd mocht Lieke- diek een vrije trap nemen op de rand van het strafschopge bied. De bal ging naar Jim Kars en deze lob te het leer tegen het nylon: 11. Tot het winnende doelpunt kon SFC niet meer komen. Sjaak Lemen in duel met VUC-aanvoerder Bob Rijp- sfra Den Haag Uiteindelijk geschiedde er dan toch gerech tigheid. Want ook al acteerde VUC gisteren tegen debu tant DHS niet groots, de Haagse formatie had wel het meeste recht op de punten. Voordat Wim Alkemade in de 22e minuut van de tweede helft zijn ploeg naar een 1-0 voorsprong tilde waren er immers al zoveel mogelijk heden geweest om afstand van de Schiedamse gasten te nemen dat het doelpunt van de lange aanvaller ais "terecht" moest worden gekwalificeerd. Dat hot later nog 2-0 werd lag in het verdere verloop van de strijd opgesloten. "Die één-nul betekende voor ons al de genadeslag", bekende DHS-trainer Rob Jacobs; ach teraf. "In de eerste heift heb ben we VUC redelijk partij kunnen bieden. Er was toen zelfs sprake van twee gelijk waardige ploegen. In de tweede helft begon het gebrek aan er varing en het missen van drie vaste eerste elftal-spelers ons op te breken". Toch hield DHS het lang vol. Reeds in de beginfase van de matig bezochte wedstrijd werd duidelijk dat VUC kwalitatief oen overwicht had. DHS gaf het middenveld zonder aarze len uit handen en posteerde zich massaal in de laatste linie. door Hans Koster Een linie echter waarin VUC nimmer verrassend opdook omdat de opbouw van de aan vallen en ook de afwerking er van in een te laag tempo ge schiedden. Er waren in dat eerste bedrijf voor VUC wel enkele kansen maar er werd rondom het doel van Jos Sparla nogal eens on- Rotterdam Meeuwenplaat heeft ook de tweede wedstrijd in winst omgezet. Ursus moest in Hoogvliet met 2—1 het onderspit delven na een van beide kanten goed gespeelde partij voetbal, waarbij het publiek 2ich allerminst verveeld heeft. Dg thuisclub was in de eerste helft iets meer gevaarlijker dan de Schiedammers. Dat resulteerde dan ook in een paar kansen, maar die werden niet uitgc-buil en de eerste helft werd dan ook afgesloten met 00. Na de twee leek het er aanvankelijk op dat Ursus de lakens zou gaan uitdelen. Helaas voor de Schiedammers kon geen succes worden geboekt. Meeuwenplaat kon het initiatief weer tot zich trekken, en toen De Jong attent reageerde op een treuzeling in de Schiedamse achterhoede, betekende dat wel 10. Kort daarop werd het zelfs 2—0. Uit een voorzet van De Jong kopte De Bruin goed in. Natuurlijk trachtte Ursus de bakens te verzetten, maar het kwam niet verder dan een treffen van Van der Tuyn, waardoor het met een 21 nederlaag naar huis moest. zuiver gemikt. Zo smoorde een schot van Gabri Winkels, die overigens knap door Sjaak Le men werd geschaduwd, in de handen van Jos Sparla en be landde een kopbal van Cees Mol in het Schiedamse zijnet. Nadat dezelfde Mol in de be ginfase van de tweede helft nog enkele mogelijkheden had vermorst viel in de 22e minuut dc- beslissing van het duel. Na dat de Schiedamse verdediging opnieuw eon VUC-aanvaJ had afgeslagen zette goed doordou wende Frank Bok wederom voor. En daaruit schoot Wim Alkemade hard raak: 1-0. DHS verruilde Pun Visser nog wel voor Henk van Gogh. Schiedammer Karei Doesburg werd nog door scheidsrechter H. van der Meulen (Leeuwar den) opgeschreven maar een wijziging in de score ten gunste van DHS zat er niet meer in. VUC kreeg, uiteraard, meer ruimte om aan tc vallen maar profiteerde er pas van toen Al kemade plaats voor Joop Quel- horst had gemaakt. De kleine Haagse aanwinst liet een knap pe solo in de 42e minuut met een schitterend schol 2-0 nole ren. Aan de andere kant liet Piet Roozen een kans liggen omde marge voor DHS le ver kleinen. Hans de Wilde (aan de bal) een groot gevaar voor Naaldwijk. Maasland MW '72-Naaldwijk, één uit de serie Westlandse derby's in de vierde klasse zaterdag (uitslag 0-fl), was aantrek kelijk, ondanks de schrikbarend veel ge miste kansen, redelijk qua niveau, maar onder de maat door de oiabesuisde char ges. Scheidsrechter Bot nit Vlaardingen zag zich zelfs na rust tweemaal genood zaakt potlood en papier voor de dag te halen om Kon Dijkshoorn (Naaldwijk) cn Koos Rodenrijs (MW'72) te noteren. Terechte vermaningen overigens, omdat beide ploegen door de onbegrijpelijke "missers" in een meer dan spannende slotfase nauwelijks hun zenuwen in bedwang konden houden. Dat het door Bas van den Berg tenslotte bij het scheiden van de markt nog 0-0 was, had MW '72 met name te danken aan het uitstekende keeperswerk van Rinus van der Wetering, die met zijn voeten, tot driemaal toe een zeker schijnend doelpunt voorkwam. Alles bij eikaar zou, gelet op de vele kansen, een 5-5 uitslag meer amusement hebben ge bracht. Naaldwijk, dat voor rust uitblonk in vaak knappe individuele acties van Toon Ver beek en Aad Otto, had een 3-0 voorsprong zeker niet misstaan, terwijl MW '72 zelf tweemaal Joop van Berkel zag falen alleen voor doelman Lievaart. Negentig minuten lang was er optimale inzet zonder enige vorm van tactiek, zonder slimme één-twee combinaties. Wel enkele malen pogin gen van Westlandse zijde, maar tot aan de zestien meterlijn. Daarna liep iedereen zich vast. MW '27-Naaldwijk, ook een duel van twee verschillende ploegen. Naaldwijk was weinig beweeglijk en steunde in hoge mate op het driemanschap Henk Boers, Aad Otto en Toon Verbeek, de noeste middenvelder, terwijl MW '27 veel collectiever speelde. De Maaslanders stonden wel regelmatig onder druk, maar met secure opbouw vanuit de defen sie, dat bij uitblinker Leo Jansen begon, kreeg op het middenveld Hans de Wilde veel bespeel bare ballen toegeschoven. Na rust zou hij zelfs enkele malen met snelle solo's diep in het Naaldwijkse verweer doordringen. Maar schie ten, ho maar! De beide trainers, Henk Denkers en Cor van Rooy, keken hun ogen uit. Terwijl de oud-MV- V'er rustig in de dug-out bleef zitten, telde Van Rooy, langs de lijn lopend, de minuten af. Ook na rust bleef Naaldwijk zich kansen scheppen. Zoals in de vijfde minuut, toen Wim van Aalst de bal aan Aad Otto verloor maar tenslotte, zoals in vele gevallen, op Leo Jansen stuitte. Toen dezelfde Jansen de Naaldwijkse spits van scoren af hield, bestond de straf slechts uit een indirecte vrije trap. Otto nam die zelf, maar het was geen geslaagde oplossing. Toen Walter Grit- ter even later John Buitelaar neerlegde, keek iedereen zelfs naar de stip, maar arbiter Bot besliste anders. Even buiten het strafschopge bied koos Toon Verbeek voor een listige fcoog- bai, die tenslotte hoekschop ging. De laatste tien minuten moesten van beide kanten hoge ballen voor het doel uitkomst bren gen. Maar in dat geval waren de beide doellie- den de uitblinkc-rs. Vooral Van der Wetering, hij redde MW '27 van een dreigende neder laag... Vlaardingen In een geïi> kopgaande wedstrijd hebben de ploegen van RK.WIK en FIOS elkaar in evenwicht ge houden: 00. Dc Vlaardingers, die na het lauwe begin het initiatief goed overnamen, probeerden de Achthuizers te verrassen. Maar de schoten van Koos Post, Peter Witte en Jos Looyschelder werden door dc FlOS-keeper goed ver werkt. In de tweede helft kreeg dezelf de Jos Looyschelder de kans om de wedstrijd in Vlaardings voordeel te beslissen. In plaats van in de goal ging de bal over. Geen doelpunt dus voor RKWIK, dat zich in de slotfase gelukkig kon prijzen met zijn keeper Kees van Haasteren. Hoewel de RKWIK-doebnan in feite gedurende de hele wed strijd niet veel had te doen. reageerde hij in dc slotfase van hot duel, toen FIOS sterk kwam opzetten, een paar maal attent op schoten van de ei- 1 and-bew oners Den Haag VFC heeft een verdiende overwinning be haald in de uitwedstrijd tegen Postalia. De Hagenaars heb ben in feite alleen maar in de eerste helft partij kunnen ge ven, omdat het toen niet liep bij dc Vlaardingers, Dat was dan ook de reden dat trainer Bas in de tweede helft Harry Schuiten op liet draven en Teunissen zijn plaats moest af staan. Hot bleek een goede ingreep te zijn. Het ging veel beter en de Hagenaars moesten in de ver dediging. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven, en uit een pass van Peter Jeup lukte het Kuiper de score te openen: 0—1. Vanaf dal moment speol- de VFC een gewonnen wed strijd. Definitief werd de winst pas toen Schuiten tol het twee de Vlaardingse doelpunt kon komen. VFC vond dit voldoen de en daarom kwam er in de stand ook geen verandering meer. Vlaardingen Fortuna heeft zich gerevancheerd voor de verleden week ge leden nederlaag en het Schiedamse Martinit werd daar het slachtoffer van. Het werd 4—0 voor de thuisclub en die overwin ning was geenszins geflat teerd. Fortuna had op het middenveld weer de be schikking over Visser en dat bleek een duidelijke versterking in de ploeg te zijn. Visser, voor woe Van der Lugt het veld had moeten mimen, bleek de motor van de Vlaardingse piueg en hij was het die op het midden veld domineerde. Meestal gingen aUe aanvallen over hem of werden door hem ingezet en ook verdedigend wist hij zijn mannetje te staan. Al valt aan de overwinning niets af te dingen, toch moet gezegd worden dat Martinit wel dom heeft ge speeld. Met name de verde diging bleek na het eerste doelpunt van Fortuna het hoofd kwijt geraakt te zijn. Het speelde in die verdedi ging op één lijn en trachtte met de buitenspelval doel punten te voorkomen. Voor de rust wogen de par tijen nog wel tegen elkaar ai..T.<w er i Discussies over de vierde goal van Fortuna, die volgens Martinit in buitenspelpositie zou zijn gemaakt. op, mede omdat Fortuna de sterke wind tegen had. Biesheuvel en Van Os ver prutsten in die periode goe de kansen en zo kon het gebeuren dat die eerste helft kon worden afgesloten met 00. Tien minuten na rust nam Fortuna een ver- diende voorsprong. Uit een pass van Van Os schoot Visser de bal laag in: 10. Vanaf dat moment ging de verdediging van Martinit met alle routiniers in de fout en kon Fortuna door doelpunten van Van Os, Biesheuvel en nogmaals Van Os tot een 4—0 over winning komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5