Hermes DVS maakt het spel, Olympia pakt de punten Werklust De Holiandiaan niet voldoende SPIRT ©TIPS Vlaardiogeïi en Hoofddorp aan elkaar gewaagd Éf (FCN '66) DRZ svdpw Hans Ctimpen de kluts kwijt spatie Hattrick van MAANDAG 11 SEPTEMBER 1978 Ar ie Riedijk matehwiimaar wmw%m$rn&T. tru VELO ongeïnspireerd naar winst Beslissing nog niet gevallen bij SC/VD/WW 8 ftr'liw-#" -btA. Dick Schaap werkt de bal weg voor de instormende Bart van Leeuw... Gouda Één moment slechts kon Arie Riedijk rich van zijn schaduw, Rermes-speler Piet Klepke, ontdoen. Dat ivas in de twintigste mi nuut van de tweede helft toen scheidsrechter Krouwel Olympia een vrije trap toekende. Een klein tikje van Herman den Haag en steenhard sloeg de bal van de voet van Arie Riedijk in de kruising: 10. Dat bleek het enige doelpunt te zijn in deze matige wed strijd, waarin de thuis club met het nodige ge luk twee punten pakte. Olympia-trainer Kerry Janse kwam er eerlijk voor uit. „We speelden twee klassen minder dan vorige week. Som mige spelers voetbalden als een kip zonder kop. Echt waar. Ik zal op fcak- tisch gebied heel wat moeten schaven. Maar in ieder geval kan ik stellen dat er keihard is gewerkt. En dat is een pluspunt". Maar ook Hermes DVS werkte hard voor een goed resultaat. De formatie van trainer Wim Verhoorn faalde echter volle dig in de afwerking. „We heb- door Pi eter van der Laan ben echt wel redelijk voetbal laten zien", vond Verhoorn. „Maar de 2aak werd niet afge rond. Dat kan gebeuren. Olym pia had net iets meer geluk en .pakte nu de punten. Een vol gende keer kan dat andersom zijn". Over geluk had Olympia zeker "niet te klagen. Doordat Arie Riedijk vrijwel uitgeschakeld werd door Piet Klepke ontbrak de fantasie »n de ploeg en speelden de rood-zwarten de bal vaak maar wat doelloos rond. Meer gevaar kwam er voort uit de Schiedam se acties, waarin de actieve aanvoerder Teun Komaat een groot aan deel had. Al in de achtste mi nuut had Hermes een penalty kunnen forceren toen Jeroen Hoovers m het strafschopge- Incd werd "geblokt" door Cor van Kooten. Roovers stond echter weer op en verprutste daarna de kans. Vlak daarna vuurde Arie Riedijk een schot van vijftig meter af, dat door keeper Tino Huiskes goed v/er d verwerkt. Het zou een van de weinige mogelijkheden zijn voor Olym pia in de eerste helft, want de snelle combinaties in de Her- r.ics-ploeg vroegen alle aan dacht. Bijvoorbeeld ook de \Tije trap van Dick Schaap, die ver rassend opstuiterde voor doelman Koos van Eliestvijk. Tien minuten later verscheen Hoovers voor Van EUeswijk, die fraai redde. Dankbaar Ook na de pauze bleef Hennes 'DVS m technisch opzicht de betere ploeg. Olympia echter knokte verbeten voor elke vier kante meter. Toch konden sco ringskansen niet voorkomen worden. Met name Teun Kor- naat kon zich de haren uit het hoofd rukken toen hij na aan geven van ploeggenoot Koy den Hartog de bal maar voor het intikken had. In plaats daarvan kogelde de Hermes- aanvoerder kogelhard op de lat. Na het juweeltje van Arie Riedijk wisselde trainer Wim Verhoorn twee keer. Hij ver ving Wim La grand („Wim kwam er helemaal niet aan") door Rob van Vooren en Cock Hoogevecn door Frans Bou rn an. Voor dat laatste was Olympia- trainer Berry Janse hem erg dankbaar. „Ik zal Verhoorn er persoonlijk voor bedanken", zei hij lachend. „Ik ken Frans goed, want vorig seizoen speel- 'de hij bij mij op het midden veld in RVC. Zo'n speler moet je er altijd bij hebben". Toch maakte Bouman's aanwezig heid met zoveel uit, want Her- mes bleef onzorgvuldig om springen met hun mogelijkhe den. Nadat Leo van Hagen en Teun Komaat twee schitteren de kansen onbenut heten ge loofde do ploeg het wel. Olym pia behield zijn magere voor sprong die goed was voor twee competitiepunten. En dat was voor trainer Berry Janse dit keer wel belangrijker dan het vertoonde spel. Schiedam DRZ is in de eer- ste thuiswedstrijd, die tegen RCD, met de neus op de feiten gedrukt. Het verloor het duel met niet minder dan 2—5 en deze uitslag was zeker niet geflatteerd. In de eerste helft konden de Schiedammers het nog wel bijbenen al moesten zij die periode afsluiten met een 1—0 achterstand. Al val lend had Cock Bruïnsel de bal tegen de schouder gekregen en dat vond de scheidsrechter voldoende voor een strafschop, die in een doelpunt werd om! gezet. Na de rust kon DRZ nog naast do tegenstanders komen. Ook uit een strafschop, omdat Landsberg onderuit werd ge haald. Grootveld liet zich die kans niet ontnemen en dat be- tekende 1—1. Een slecht door de verdediging van DRZ uitge speelde bal vormde de aanlei ding tot 1—2, en toen raakte de verdediging van de Schiedam mers het hoofd kwijt en heel normaal kon toen RCD uitlo pen naar 1—5. Kort voor tijd kon Piel van Os de achterstand verkleinen tot 2—5, maar daar bleef het dan ook bij. V laardicgen Normaal ge sproken is een 02 overwin ning in een uitwedstrijd een aansprakelijk resultaat. Trai ner John van der Lubbe was dan ook wel tevreden over zijn VELO, maar na afloop zei hij toch: „Het is een van de moei lijkste wedstrijden uit mijn loopbaan geweest." De^ Holiandiaan, tweede vorig jaar achter de Ooievaars in de derde klasse, had tegen de Wa teringers het onderspit moeten delven, maar van gebrek aan werklust kan zeker niet ge sproken worden. De Vlaardingers hadden hun dag gewoon niet; moesten moe deloos toezien hoe een weinig geïnspireerd VELO toch met door Jan Kleyberg de punten huiswaarts ging. Holiandiaan moest erkennen dat de Wateringers een betere techniek in huis hadden: dat laatste man Jan Gerritzen een ,,bere" wedstrijd speelde, en dat ook Gerard Meurs een pri ma vorm toonde. Dat was no dig ook want in de frontlinie deden de Wateringers het be duidend minder. Ton Lansber gen had een „off-day". Zeker vier doelrijpe kansen liet de spits onbenut. Reden om in de tweede helft Nol Halverhout met dat spits-karwei te belas ten. Niet veel beter, al scoorde Halverhout wel een „lucky" goaL Bij de Holiandiaan was het niet veel beter. Jack Riedijk liet het helemaal afweten. Aanvoerder Rob Maat moest veel werk ver zetten, deed dit ook met het nodige enthousiasme maar zon der resultaat. Doelman Bert Renè van Vliet zet een speler van De Holiandiaan de voet dwars. moest het opkomende gevaar keren met behulp van Gerrit van der Bend en Ger Kok. invaller voor Roel de Bmyn. Voor rust, eigenlijk m het eer ste kwartier, doelrijpe kansen voor de Holiandiaan. Peet van der Waal en Rob Maat misten echter. Daar tegenover stonden de mogelijkheden voor Ton Lansbergen en Jan de Niet. En r-1* toen VELO enige grip op het tot/el begon te krijgen, kon scheidsrechter N. Grip naar het midden wijzen nadat Jan d e Niet op een formidabele ma nier doelman Groen het nakij ken had gegeven 1). N a rust moest René van Vliet om tactische redenen Sjaak Nederpelt vervangen. „De scheidsrechter had hem op de korrel" was de reden van John van der Lubbe, die overigens de arbiter niets dan lof toe kon zwaaien. „Een gemakkelijke wedstrijd" was het oordeel van Grip die het aantal gemiste kansen niet bijgehouden zou kunnen hebben. Direct ging Nol Halverhout al leen op de doelman af, maar ook hij wist geen raad met de bal en schoot naast. Later, na dat Fred Moerman het veld had geruimd voor Ben Floridas had Halverhout wel succes. Hij schoot tegen de keeper aan die de bal net niet onder controle kon krijgen: dus toch een tref fer. VELO toonde zich tevreden- Van der Lubbe: „Het valt niet mee om een verdedigend inge steld team tot aanvallen te be wegen. Ik ben door de hel ge gaan. Maar we hebben drie punten uit twee wedstrijden en dat is natuurlijk een prettige bijkomstigheid. Dat geeft me de tijd om er met de jongens over te praten, om ze te doen geloven dat ze künnen voetbal len. Zij moeten het spel dicte ren." Na deze treffer toch nog moge lijkheden voor de Holiandiaan, dat echter een verdiende goal niet kon scoren. Kees Spruit was er dicht bij maar vond Geert van Dijk op zijn weg. En in de laatste minuut was er nog een mogelijkheid voor VELO om er 30 van te maken. Aad Winkels, hij had het verdiend, zag echter de lat als tegenspe ler. Het zou niet terecht zijn, want de werklust van De Hol iandiaan werd toch al niet be loond. Hoofddorp/Vlaardingen De beslissing in de degradatie duels tussen Hoofddorp en yS/Vlaardingen-HoIy is nog niet gevallen. Een derde en 'fevens beslissende wedstrijd is noodzakelijk geworden- Hoofd dorp won zaterdag in eigen buis met 7—1 en Vlaardinge- d—Holy presteerde het om aan de Zwaluwenlaan Hoofddorp In 6 1/2 innings met 12—2 te kloppen. „De nederlaag van zaterdag was toe te schrijven aan de vele veldfouten, terwijl de tweede keer praktisch een foutloze wedstrijd gespeeld is", aldus een tevreden coach Ton Benningshof, waarna hij vervolgt: „Ik geloof dat wij in die derde wedstrijd de beste papieren zullen hebben". De wedstrijd van zaterdag is een regelmatige overwinning voor Hoofddorp geworden. Door punten in de derde, zesde en zevende innings namen zij een 5—0 voorsprong, dit alles pp het werpen van Ab Bruine- kool. Wim Pijpers voor Vlaar- dingen/Holy wist het enige .Vlaardingse punt te noteren in ie achtste innings op honksla- gen van Cock Kriek en Cedric Pierre. In de gelijkmakende slagbeurt stelde HooWdoro de eindstand op 7—1 door nog twee punten aan hun totaal toe te voegen. Rob Stegeman voor Hoofddorp kwam tot een score van 9x3 slag, 1x4 wijd, hij kreeg 7 honkslagen tegen en zijn veld maakte 2 fouten. Ab Bruinekool kwam voor Vlaardingen-Holy tot de cijfers 13x3 Slag, 3x4 wijd, hij kreeg 8 honkslagen tegen en zijn veld maakte 7 fouten. Anders Hoe anders verliep de return aan de Zwaluwenlaan, Met Jan Bonis op de heuvel toon den de Vlaardingers geen en kel ontzag voor Hoofddorp werper Hank Bijlaar d. Al di- rekt in de eerste innings na men de Vlaardingers een 2—9 voorsprong. Piet van de Mark sloeg zich op de kussens, waar na een vangfout op de klap van Emïie Demuynck goed was voor het eerste punt. Ook Emiel Demuynck bereikte vei lig de thuisplaat door op een opofferingsslag van Wim Til- mans te scoren. Hoofddorp scoorde in de tweede innings tegen, toen Ed van Ti ja de thuidilastt paarde na een honkslag van Henk Poot. In de vierde innings viel de beslissing. Maar liefst elf Vlaardingse slagmensen betra den het slagperk en al na vier slagmensen werd werper Hank Bijl aard vervangen door Henk Poot. maar ook hij kon het ontketende Vlaardmgen-Holy met afstoppen. Nadat eindelijk de derde nul gevallen was, wa ren de Hoofddorpers op een uitzichtloze 9—1 achterstand gezet, en zag het ernaar uit dat de wedstrijd vroegtijdig beëindigd ging worden. De voorsprong werd in de vijfde innings uitgebouwd door een homerun van Emile Demuynck met Piet van de Mark op de honken naar 111, waarna Wim Tlimans het twaalfde punt liet aantekenen op een honkslag van Aad van de Bergh in de zesde innings. Dat Hoofddorp in de zevende en laatste innings wederom door Ed van Tijn nog op 12—2 kwam was alleen nog van be lang voor de statistiek. Jan Bonis werd winnende wer per met de cijfers 5x3 slag, 1x4 wijd, hij kreeg 7 honkslagen tegen en zijn veld liet hem slechts éénmaal in de steek. TTr»rk er> H*»nV Pon» Werper Jan Bonis had gisteren weinig moeite met de Hoofddorp-aanval... kwamen voor Hoofddorp tot een score van 1x3 slag, 5x4 wijd en kregen 8 honkslagen tegen, terwijl hun veld zesmaal mistastte. De derde en beslis sende wedstrijd zal naar alle waarschijnlijkheid op zaterdag gespeeld gaan worden op het terrain van ADO te TVn Schiedam/VIaardingen De sterke, tot herfststormen aan- bulderende wind heeft tijdens de tweede competitïedag het verblijf op de velden van de afdelingsclubs niet aantrekke lijk gemaakt Sensatie was er zeker wel, vooral bij de wed strijd SVDPW—Hillesluis, waarin de thuisclub binnen enkele minuten een voor sprong van 2—0 verloren zag gaan en zelfs achter kwam staan met 24. Een minuut daarna was het, ook uit een vrije trap, 21 en of dat niet voldoende was werd het binnen enkele minuten 2—2, 23 en zelfs 2—4. Met die stand werd de eerste helft afge sloten. De tweede helft gaf een fel aanvallend SVDPW te zien, en het lukte middels Karei van de Berg de achterstand te ver kleinen tot 34. Chris Verwieï had het genoegen de gelijkma ker 44 te scoren. Hillesluis kwam na dit doelpunt nog goed terug, SVDPW kwam nog in het nauw, maar aan de stand veranderde niets. FCNDOZ 4—0. Een bikkelhard spelend DOZ heeft een groot deel met tien man moeten spelen, omdat in de eerste helft Van Oorschot, na een aanval op de benen van De Lely, uit het veld werd ge stuurd. FCN had toen al mid dels Tuunteren do leiding kun nen nemen. Na de rust speelde FCN, oppassend voor blessures heel kalm en behaalde middels een hattrick van Hans Cam pen een 40 overwinning. Counter AbbenbroekDemos I0. Demos heeft in een periode dat het de toon aangaf toch een nederlaag te slikken gekre- gen. Immers, in de tv/eede helft was er voor Demos geen vuiltje aan de lucht Het speel de toen, tegen de storm in, veel beter dan in de eerste helft en een ieder dacht aan een goal van de Schiedam mers. Dat had er toen ook m oeten inzitten. Het werd ech ter Abbenbroek dat via een counter door Nieuwdorp op 1—9 kwam en deze overwin ning met man en macht verde digend, niet meer uit handen gaf. ÏVestoroSchiedamsche Boys I—L E'e puntendeling in de uitwed strijd tegen Nestoro kon bij Schiedamse Boys bevrediging scheppen. Beide teams wogen tegen elkaar op en het duurde dan ook tot vijf minuten voor de rust eer er een doelpunt viel. Het was de spits, die via een kopbal uit een hoekschop tot 1—0 kon komen. Na de thee was er twintig minuten ge- s.oeeld toen linksachter Jan van Hattem aan een solo be gon. Nestoro trachtte de bui tenspel val open te zetten, maar clat ging mis omdat Van Hat tem alleen doorging en de roos trof: 1—1. Vanaf dat moment heeft doelman Chris van Ger- ven heel dikwijls zijn talenten moeten tonen en bof |nW» horv. om zijn club toch met een winstpunt naar huis te laten gaan. MSVDESV 0—0. In de Steendijkpolder was de wind bar en boos, maar on danks dat speelde MSV toch een goede wedstrijd tegen DESV. Vooral in de verdedi ging bleken Nico de Lely en Carl Manz onpasseerbaar. DESV heeft dan ook geen en kele uitgespeelde kans gehad. De thuisclub schiep zich wel degelijk kansen, maar doelpun ten bleven uit en daarmee kreeg MSV, gezien het spel, minder dan het verdiende. Voorwaarts—YVF 2—2 Hoewel WF voor de rust ster ker was, lukte het toch Voor waarts via een counter de lei ding te nemen: 1—0. Twee mi nuten daarna was het weer ge lijk door De Gids na een com binatie tussen hem en Hartog. Na de rust werd het zelfs door De Gids met een kopbal 1—2. WF kreeg toen pech. Trainer Klein had al twee spelers uitge wisseld, toen er diverse blessu res kwamen en er verschillen- ie spelers maar bïjhuppelden tonder tot voetballen te komen. Het was dan ook niet verwon derlijk dat de thuisclub nop laast WF krt* 1-—- Op vrijdag 22 september wordt de eerste paal voor de Zwaluwen tribune in de grond geslagen. De handeling, die om 15.00 uur plaats heeft, wordt verricht door Mevrouw De Pee- 0 Ook de voetballers van Zwaluwen blijven actief. Mor gen oefent de ploeg van Theo de Waard tegen Excelsior R-C. Het duel in Rotterdam, dat tus sen de oude en de nieuwe ploeg van Dc Waard gaat, begint om kwart over zes. 0 Als voorbereiding op de zware uitwedstrijd zaterdag tegen IJsselmeervogels, ver trekt Zwaluwen al vrijdag richting Spakenburg. De over nachting is in Beekbergen, waar ook het plan de campag ne voor de wedstrijd zal wor den gemaakt. 0 MSV71 heeft strenge maat regelen genomen tegen leden die zonder kennisgeving weg blijven. Voorzitter Jan Middel burg heeft in overleg met de elftalcommissie bepaald, dat bij eenmaal niet opkomen de speler voor één wedstrijd wordt geschorst. Bij tweemaal niet opkomen drie wedstrijden schorsing en bij driemaal niet opkomen afvoering van de le denlijst 0 Bij dezelfde club is er 23 september een mix-toernooi voor de honk- en softballers. Iedereen kan meedoen vanaf 10 uur in de Steendijkpolder. 's Avonds is er feest- 0 Voor de achtste maal houdt de commissie sehoolkorfbal een micro-toernooi voor leerlin gen van het basisonderwijs in de Westwijkhal. En wel twee dagen lang, op 16 en 17 okto ber. Maximaal nemen er veer tig teams aan deel. FC Vlaardinscn, dit Jelfs niet meer op de zgn. groen strook tussen eerste en tweede veld mag trainen van For tuna („gemeente heeft geen bezwaar", red.), heeft ver zoeken aan SVV en TSB ge richt om daar eenmaal per week te mogen trainen. 0 Morgenavond oefent FC VI aardingen in Numansdorp tegen NSW (19.30 uur). Zater dagavond in Deume tegen BL Antwerp (20 uur). Wim Koever- mans en René Duyster hebben het aanbod van FC Vlaarom- gen om contractspeler te wor den, geweigerd. 0 Zestig meter in een rolstoel is nog een aardig stuk, tenmite ste als je het niet gewend bent De voorzitter van De Ooi* vaars, Kees Kroone, zal dit zondag bewijzen aan „uitda ger" Luit van Drie. De verlie zer van de zestig-me ter-rob stoel-race zal een briefje van honderd gulden in het bouw fonds van De Ooievaars stor ten. 0 Kees Kroone hoopt r"" meer

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6