Spirit en Oi) nog ongeslagen Hollaitdiaau slaat na rast toe SPORT „Eur opa-cup word spektakel De Hoek gelijk DINSDAG 12 SEPTEMBER 1978 Vlaardingen op de valreep gelijk UVG-dames aan de leiding Korenbeurs-voorzitter Jos Clazing: Strafschop redt Hoekse Boys scmrwi 4 Vlaardingen Twee korfbalverenigingen bleven ook in hun tweede competitieduel ongeslagen, terwijl Oranje Nassau weer jnct beide benen op de grond staat- Het Schiedamse ODI onderstreept duidelijk de bedoelingen van dit seizoen, nl. pro motie naar de top van het afdelingskorfbal. Tweede slachtoffer op weg daarheen was KQAG. In een gelijkopgaande strijd was ODI het meest schotvaardig en daarin werd een goede basis gelegd voor de zege. Door doelpunten van Kia Zeeuw, Ronald de Kruik» Ellyvan der Hoeven en Louis de Vries ging de rust in met 5—2. Na de thee bleef ODI doorgaan cn met doelpunten van Mariene Olivier en Dick van der Hoeven werd het tenslotte een keurige en verdiende 8—5 overwinning. In Rozenburg vocht Eurotop voor een beter resultaat, maar het kwam tekort om Spirit de zege te ontnemen. Spirit liet zelfs een grotere overwinning liggen, omdat Eurotop slechts één helft bij kon blijven. Door te nonchalant spel werden nog teveel kansen onbenut gelaten. Het werd door doelpunten van Frans van der Krans (3), Leo Venneij (2). Conny Onk, Jac queline Oppe, Geert Moerman en Jan en Visser toch een fraaie 9— 2 zege voor Spirit. Oranje Nassau is weer terug in de werkelijkheid. Na de fraaie overwinning op Sagitta moeSt DVS geen al te groot probleem zijn. De eerste minuten deden dat ook vermoeden toen Ton Sluimer zeer snel de score opende. DVS speelde erg ge makkelijk en met gevarieerd aanvalsspcl zotte het de defen sie van Nassau onder druk en middels strafworpen nam het een 1—3 voorsprong. Leo van der Bic maakte es* nog 2—3, van, maar toen DVS 2—4 scoorde zakte Nassau ver weg. Het speelde twee klassen min der dan tegen Sagitta en in de laatste tien minuten voor rust en de eerste tien minuten na rust walste DVS over Nassau heen en bouwde een 2—8 voor sprong op. Kansloos Nassau speelde in die fase zeer slecht, vooral verspeelde het zeer regelmatig de bal. Pas toen DVS terug nam, kon Leo van der Bie nog éénmaal tegen scoren. Al met al een zeer te leurstellend resultaat voor Nas sau. Het verloor met 83 van debutant DVS, dat opviel door gevarieerd aanvalsspel. Met recht een aanwinst voor de derde klasse. Van de zondagteams behaalde Vlaardingen een kostbaar punt weg uit Leiden. De andere twee teams, Harga en Succes, bleven met lege handen. Vooral zon dag hadden de teams erg veel last van de stormachtige wind, die zuiver schieten moeilijk maakte. KV VJaaringen had daar erg veel last van in het middenvak en zodoende moest het een voorsprong uit handen geven. Crescendo opende de score, maar Marieke Boshuizen trok de stand gelijk, Dick van Ekoïenburg deed hetzelfde bij 2—1. Kien Roosendaal gaf Vlaardingen een 2—4 voor sprong. Crescendo kwam terug en middels een treffer van Jan van Hoteren kon Vlaardingen met 4—5 gaan rusten. Gelijk Na rust bleet' Vlaardingen aan vallend en defensief goed spe^ Zen, maar de wind maakte vooral het middenvakspel on mogelijk. Crescendo deed dat beter en bleef daarom komen, In de tweede helft bleef het een gelijkopgaande strijd, Rien Roozendaal en Marijke Hcinsius zorgden voor 7—7. Met nog zo'n tien minuten te gaan maakte Crescendo 9— Maar fel vechtend kwam Vlaardingen terug via Rien Roozendaal en in de slotfase Rob Krabben» tot een 9—9. Succes moest in Gouda met vier invallers aantreden tegen Ter Gouw. De thuisploeg was sterker en liep in de tweede helft weg naar de eindzege. In de eerste helft scoorden Chris Alblas, Kees Jonkman, Coen van der Schalk en Paula de Geus evenvee! maal als Ter Gouw; 44. Na de hervatting scoorde Ter Gouw nog vier maal en Succes via Kees Jonk man en Chris Alblas slechts tweemaal. De eindstand was 8—6. Ondanks dat Harga in het veld sterker was. moest Het beide punten toch bij Phoenix laten. Vooral was Harga in de tweede helft veel sterker, maar doel punten bleven uit. Phoenix sloot de eerste helft winnend af: 4—2. Bert Karstel en Arie Jansen zorgden voor de tegen treffers. In de tweede helft ma nifesteerde zich de stijgende lijn binnen Harga duidelijk. Phoenix scoorde slechts"een- maal en Harga tweemaal (Ka- rel van der Linden en Bert Karstel). zodat de winst met. 51 toch nog not in Den Haag bij Phoenix bleef. Schiedam/VIaardingcn Zowel de handbal-dames als de heren van DWS be haalden bij uitwedstrijden de volle winst. De DWS-he- ren hadden weinig moeite met HEC en stonden al bij de rust op een ruime marge: 4—9. Met goed spel bouw den de Schiedammers de voorsprong uit en kwam HEC niet meer aan de bak. Het 3_-3 aanvalsconcept van DlV'S was erg effectief; een g_20 eindstand resul teerde. De dames van DWS hadden het in de eerste helft moeilij ker op het gevaarlijke kool- asveld van ADO. De dames kwamen in die openingsfase- niet aan het goede handbal toe en de schade bicef daar door tot 3-—3 voor ADO be perkt. Na de rust overheer ste de bezoekende ploeg en kon ADO niets tegenover de drie Schiedamse treffers zet ten. zodat een 3—6 zege voor DWS het gevolg was. Wilton ging het uit Saturnus slechter af- De eerste helft gaf de Schiedammers zeker hoop op een beter resultaat dan het 15-U verlies. Een gelijkopgaande strijd leidde tot een geringe achterstand bij de rust: 7—6. Wilton heeft na de rust zeker de kansen gehad een puntje weg te slepen, maar de Schiedammers faalden in de afwerking. Zelfs vier straf worpen werden gemist. De Wilton-dames deden het beter, waarbij tegen A to* mium vooral met de wind in de rug voor de rust) de basis voor de zege gelegd werd. Makkelijk liepen de Wilton-dames uit naar een 4—0 marge- Met een voor sprong van vier doelpunten zocht Wilton voor de eerste maal de kleedkamers op: G2. Wilton slaagde na de spelhervatting met de sterke wind tegen de voorsprong te consolideren: 85. De da mes Wik ging het slechter af, hetgeen als belangrijke oorzaak het ontbreken van keepstc-r Bep Hoogendijk had. WIK werd daardoor al snel met drie doelpunten overrompeld door Spartaan- Na ruststand van 1—4 was het nadelige resultaat. Na dc hervatting kroop WIK eer» doelpunt dichterbij: 3—5. Luduina Kalis had de on dankbare taak Bep Hoogen dijk in het doel te vervan- gen- De WIK heren waren vrij zodat zij twee punten uit twee wedstrijden gescoord hebben. STraf worpen Unitas heelt hel ondanks De Korenbeurs klaar voor de strijd. Roelofarendsveen Hoek van Holland heeft ïn een matige uitwedstrijd toch een punt» meegenomen bij DOSR; l_] DOSR nam na de rust de lejl ding, toen Martin Hogenboom in een onoverzichtelijke situa tie de bal op de borst opving en hard inschoot. De sterk sn^ lende Gerrie van Eijk hij verving doelman Erik Hoogen* boom was geslagen. Hoek van Holland schrok wakker door de achterstand en koos voor een aanvallender con cept. Hans van Ark, de vaak opkomende Hoekse verdedi ger, zorgde voor. de gelijkma ker na een combinatie met Tom Buijing. De stand werd niet meer gewijzigd: 1—1. Hoek van Holland Hoekse Boys is uit bij Semper Altius niet ver der gekomen dan een 1—1 gelijkspel, dat een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding gaf. In de eerste helft werden nauwelijks kansen ge creëerd en een 0—0 rust stand sloot de matige vertoning af. Na rust kwam er meer leven in de brouwerij. AI snel keek Hoekse Boys tegen een 1—0 achterstand aan, toen Lammert Omhof een strafschop veroor zaakte. Dc gelijkmaker ontstond, eveneens uit een strafschop, die Tom van der Pijl inschoot. Na de gelijkmaker kregen de Boys meer kansen. In de laatste minuut schoot Jan Plaizier op de bin nenkant van dc paal. zes strafworpen niet kun nen bolwerken tegen het ge routineerde Hercules. Als was de bezoekende ploeg ook in de eerste helft de betere ploeg toch resulteer de een 77 ruststand. Na de rust besliste Hercules met hard spel de wedstrijd: 1419. Voor de dames van Unitas was het in de eerste helft nog zoeken naar het ritme (ruststand 3—1) tegen de Meeuwen, zonder hoog staand spel lukte het de thuisploeg toch een puntje in eigen huis te houden: 88. UVG kwam tegen de Meeu wen tot een 5—5 ruststand. doelpunten. Een sterk terug komend de Meeuwen pakte toch de volle winst. Bij een achterstand van 14—15 kreeg de thuisploeg nog een serie kansen, maar de stand bleef onveranderd. De dames van UVG bleven bij een 1—6 voorsprong (ruststand 1—4) koelbloedig en lieten zich niet verlam men door een sterk opko mende Vires. UVG nam het wel iets te makkelijk op, doch verder dan 4-6 kwam de thuisploeg niet. zodat UVG de leiding heeft geno men in de eerste klasse af deling. Sterk De dames van De HolJand- iaan speelden tegen Hercu les vooral verdedigend erg sterk, terwijl ook aanval lend ten opzichte van de vorige wedstrijd verbeterin gen te zien waren. Een gelij ke ruststand (2—2) was een goede basis voor de dames om na de rust toe te slaan. Frieda Keijzer, Nel Voogd (tweemaal), Cora Vollcb- recht (twee strafworpen). Marge Muller en Marian Smits zorgden voor de 7—4 eindstand. Een domper op de vreugde was het met een gescheurde enkel uitvallen van Nel Voogd na een kwartier spelen in de twee de helft. De HolIand:aan-hcren doelen hot niet minder togen Rode. dat een oudere ploeg heeft. Rodu houdt de bal iang m rit' ploeg en bij nurmoieW.- standighecien is een 4—2- verdediging hier het ant woord op. zodat een goede voorwaarde voor de uit braak wordt gecreëerd. De harde wind vroeg ditmaal om een ander tactisch con cept: de 51-verdediging. Voor rust liep het vrij stroef: 6—6. Na de hervat ting raakte Roda vermoeid en wierp het concept einde lijk vruchten ai'. Een 12—7 eindstand was het resultaat. Vier doelpunten werden uit strafworpen gescoord. In een rommelige eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd- UVG ga» daarbij een 4—2 voorsprong uil handen. Na de rust de marreerden de Schiedam mers met een serie van vijf In de eerste thuiswed strijd in Holy-Noord re- - kende De Hollandiaan af met Hercules: 7—4. Schiedam De verwachtin gen hjj De Korenbeurs zijn hoog gespannen. Zowel voor de start van de competitie, alsmede de Europacup-wed strijd tegen het Hongaarse Va- siitas Ceglédl. Vooral deze wedstrijd leeft erg sterk, want die staat morgenavond (woens dag) al op het programma. In het kader van het Europacup jj-toernooi, lootte de Schiedam se ereklasser een thuiswed strijd tegen de Hongaren. Het geen betekent dat er voor het eerst na vijf jaar in de Schie damse Koopmansbeurs a de Lange Haven weer tafeltennis op Europees niveau te zien zal zijn. De Korenbeurs verwierf het recht tot rechtstreekse inschrij ving voor het Europacup 2-toemooi, dankzij de tweede plaats in de afgelopen competi tie. Wat de Europacup I be treft, daaraan is de deelname al jarenlang een uitgemaakte zaak voor Tempo Team. Overi gens nemen nu ook De Veluwe en Midstars deel aan het Euro pacup 2-toernooi; hun verzoe ken tot inschrijving zijn inmid dels geaccepteerd. Jos Clazing. voorzitter van De Korenbeurs, ziet de Europacup morgenavond al helemaal zit ten. ..De organisatie is rond, hel spektakel kan beginnen. Reken maar", aldus de enthou siaste Clazing. ..dat het een flink stuk propaganda voor de tafeltennissport van Schiedam on wijde omgeving wordt". Het bestuur van De Korenbeurs is blij. dat het met deze Europa cup-wedstrijd gehoor heeft kunnen geven aan de spelers. Want zij Hans Lingen, Hans van den Broek en Bert van den Ham wilden graag meedoen. Een uitstekende gelegenheid immers om hun eigen niveau te testen, want in de competitie vinden zij nagenoeg steeds de zelfde tegenstanders. Subsidie Het probleem voor het onge- sponsorde De Korenbeurs was echter de financiële zijde. Jos Clazing: „We hebben een be groting van 1600 gulden ge raamd. Dankzij gemeentelijke subsidie en de verenigingskas, waaronder ook de entreegel den, zijn we rond. Voor zo'n speciale gelegenheid mis je toch wel een sponsor". Waar aan De Korenbeurs-voorzitter snel toevoegt: „Als we verder gaan, moet er wel wat gebeu ren". Eu dan maakt het vol gens Clazing niet uit of er een uil- of thuiswedstrijd wordt geloot. „Het is financieel even kostbaar. Bij een thuiswed strijd ben je immers verplicht de tegenstanders drie dagen volledig pension aan te bie den." Dc Hongaarse tegenstanders van morgenavond, zijn gisteren al gearriveerd. Het zijn do vier spelers: Maty as Beleznai, Gcza Kudulich. György Nêmeth en F eren c Karsai en trainer'Lasz- lo Ungurean, alsmede een be geleider. De Korenbeurs heeft hen in een Rotterdams het ei ondergebracht, en van wat zak geld voorzien. De treinreis van en naar Ceglédi. een plaats op ptm 50 km van Budapest, was voor rekening van de Honga ren. Jos C'azing verwacht, dut het morgenavond best druk zal worden. Het spelen op die avond is overigens bewust ge daan om de competitie niet te beïnvloeden. De schietvereni ging stond dc beurs vlot af voor dit Europacup-gebeuren. ..Een prognose maken is erg moeilijk", aldus Clazing. „Hon garije is een sterk tafeitennis land. het levert ook veelal de Europese kampioen. Wat we van Vasutas te weten zijn geko men, is dat het tot de tien sterkste teams van het land behoort. Wij hebben echter ook een sterk team. dus wordt het ongetwijfeld een hele spannen de wedstrijd." De wedstrijd be gint om acht uur, en er volgt geen return. De winnaar guut rechtstreeks naar de volgende ronde. Door loting wordt be paald wie de volgende tegen stand er is en of er uit of thuis wordt gespeeld. Omdat er te gen Vasutas niet wordt gedub beld, zou de wedstrijd na vijf partijen beslist kunnen zijn. Hetgeen Jos Clazing, overigens niet verwacht. Wat de competitie betreft, die voor De Korenbeurs zondag met een uitwedstrijd tegen Dc Veluwe begint, zijn de ver wachtingen bijzonder hoopvol gestemd. Jos Clazing: „De competitie wordt voor ons erg belangrijk. Tempo Team is door het vertrek van Bert van der Helm naar Duitsland kwetsbaarder geworden. Er zijn voor ons nu meer kansen dan ooit om tic hegemonie tc bedreigen". Tempo Team her-taai: nu uit René Hi ine, nieuwkomer Han G ontzeil n n og at i j d Ni co va n Slobbe. De Schiedam raw be gint al aan zijn negende sei zoen bij de Amsterdammers, Va r» d e oven ge t ta na- verwacht voorzitter Cinzing geen al te gr ote bed rei gi ng„M iel stars blijft met Pitstra en de gebroe ders Vlieg natuurlijk lastig. En dan blijft rie vroitg wat Avanti nu-l Belt ine Vriesekoop zal kunnen doen." Van de kracht van De Veluwe en Rave.stijn is door de mutaties nog niet veel bekend. ..Dat merken we wei", aldus-Clazing. „Mijn verwitch- ting voor De Korenbeurs is een eerste of tweede plaats". Matyas Beleznai, sterkste speler van Hongaars team.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4