SPORT De Korenbeurs snel uit Etiropa-Ctip S portinsti iiiven in twaalf turnzalen SP RT ©TIPS Voorronde vijfde klasse fibre m Hans Lingen: Vasutas sterker dan verwacht99 „Slechte*' generale f [donderdag 14 SEPTEMBER 1973 Indeling waterpoloërs Zestig procent in Vlaardingen doet (nog) niets Demonstraties vechtsporten NEGEN LEDEN i Bridge drive in Margriet hal Snelle start VZC-jeugd VD/SC/WW 5 Schiedam Het optreden van De Koren* beurs in de Europa-Cup II, heeft slechts twee en een half uur geduurd. In de Schie- damse Koopmansbeurs was Vasutas uit Cegledi (Hongarije) veel te sterk. Het werd een 1-5 nederlaag voor de Korenbeurs, dat slechts in de beginfase van de wedstrijd het driehonderdkoppige publiek tot enthou siasme kon brengen. Van het Korenbeur strio Hans Lingen, Bert van den Ham en Hans van den Broek, slaagde slechts Lingen erin één partij te winnen en zodoende nog de eer te redden. De verwachtingen bij de Korenbeurs waren hoog gespannen, want aanvankelijk was er niet veel meer bekend van Vasutas dan dat het op de tiende of de elfde plaats van Hongarije stond. Dat was twee jaar terug ook inderdaad het geval, maar het afgelopen seizoen reikte het team al naar een vierde plaats. Tussen een vierde plaats in Hongarije en een tweede plaats in Nederland zoals de Korenbeurs hier recente lijk bereikte zit echter een groot verschil in klasse. Hans Lingen: „Die jongens hebben op ons een enorme voorsprong. Ze trainen dan ook vier uur per dag". Een weelde die de Korenbeurs niet kent, want het heeft geen sponsor en derhalve geen geld. „Uit onze informaties", aldus Hans Lingen weer. „is gebleken, dat er daar juist erg veel geld is. Achter Vasutas zit een supermarkt in levensmiddelen. Die kocht een heel ander team, vandaar dat onze informatie van twee jaar terug niet meer klopte. Ik denk wel, dat de spelers nu veel geld verdienen". In de eerste partij verloor Hans van den Broek in twee sets van Gyorgy Nemeth. Van den Broek volgde de Hongaar op afstand en kwam niet verder dan twee keer 17-21. Die 0-1 achterstand werd door Hans Lingen teniet gedaan, al zag het daar in zijn eerste game tegen Ferenc Karsai bepaald niet naar uit. Het publiek genoot in die eerste game dan wel van enkele fraaie rally's, Lingen verloor niettemin kansloos met 7-21. in de tweede game was Lingen echter aan het spel van zijn tegenstander gewend, en met een 21-18 wmst bracht hij het publiek tot enthousiasme. Toen hij vervolgens de derde game zonder al te veel proble men met 21-14 won, nog een aantrekkelijke wedstrijd in het verschiet. Dat idee bleef echter maar tot en met de derde partij, die tussen Bert van den Ham en Geza Kudelich. Van den Ham won de eerste game (21-18). maar verzuimde in de tweede game de winst te grijpen. Het werd nu een 19-21 nederlaag, en omdat hij de derde game regelmatig met 15-21 verloor, hadden de Hongaren een 1 -2 voorsp r ong Naar later zou blijken was toen het aantrekkelijkste deel van de wedstrijd voorbij. Want de Korenbeurs kwam er verder niet meer aan te pas. Alsof de Hongaren snel naar huis moesten, in zo'n snel tempo voltrok zich de nederlaag. Hans lingen moest 1-3 toestaan tegen de sterke Nemeth. „Een verschrikkelijk goede speler", aldus lingen. „Hij slaat alles net even gemakkelijker. Daarbij gaat het dan om de service en de tweede bal. De rally's zijn dan nog wel leuk om te zien. maar met meer van belang". Nemeth bleef met 17-21 en 14-21 dc baas over Lingen. waarna Hans van den Broek heel simpel verloor van Kudelich: 14-21 12-21En dat ging in een zeer snel tempo. De stand was toen al 1-4, en de aardigheid was er af. Bert van den Ham kon daaraan in de laatste partij tegen Karsai mets meer veranderen (15-21. 13-21). zodat het ten 1-5 nederlaag werd. Schiedam Het damesbasket bal team van Juventus heeft een niet al te beste generale gehad. In de laatste serieuze test voor dc competitie tegen BOB uit Oud-Bei jerland vielen de Schiedamse dames vooral na de rust flink terug. Bij de rust was de achterstand nog slechts beperkt tot 15punten f42—27), maar na de pauze kon de BOB-ploeg, die met twee internationals is uitgerust, uitlopen tot 10451. Detopscoor- sters van Juvenilis, dat duidelijk nog een conditionele achterstand had, waren: Marijke Klos 12 punten, Anja Peters 10, Ellen Stans 8, Mickc Daimeyer 7. Vlaardingen Voor de nieuwe ZRO-waterpoIocompetitie zijn de dames van Shell en VZC bij elkaar ingedeeld in de eerste klasse. Santen met: Zeehond, Rotterdam 2, Poseidon, SVH, ZPB/Unsco 3, Sparta, Merwedc 2, PCG en Lansingh 2. Viking is ondergebracht in de tweede klasse, bij: Wiekslag 2, Nautilus, Numansdorp, ZPC, RWV, RET 2, Spartaan, Merwede 3, RZ en PC en Kempvis. De reserve-heren van Viking spelen in de eerste klasse bij: Wiekslag 2,PCG 2, Devel, SVH 3, Rotterdam 3, Linge, Numansdorp, Hermandaden SVO, De heren van VZC komen uit in de tweede klasse, bij: Poseidon Lansingh 3, Sparta, Nautilus 2, ZPB/Unico 4, RET 2, Kempvis :n Oud-Beijerland. ^laardingen/Schicdant Het liljartdistrict Schiedam opent iet nieuwe seizoen met de voor- onde vijfde klasse libre, waar- zoor zeventien biljarters uit iet Waterweggebied hebben ïn- eschreven. Poule één speelt :ijn wedstrijden op de donder- iagen 21 en 28 september plus oktober in café De Kleine "onfiancein Schiedam. Deelne mers zijn: G. A. A rends (DKC), de Bloeme (DKC), G. Du- iheiuie <CW), A, Sorber (CW), 1, de Bruin, (Tonegido) en J. ie Groot (Tonegido). Dc wed strijden beginnen om 19.30 uur. 3oule twee speelt zijn wedstrij- len in café Jan van der Valk in Vlaardingen op de donderda gen 21 en 28 september plus 5 oktober; Deelnemers: S. Kul (Tonegido), J. van der Water (De Kroon), R. Tymes (Tonegido), F. Rauw (Apollo), A. Steenbakker (Flardinga) en P. Sieke (Sun light). De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Poule drie speelt zijn wedstrij den in café Rotterdam te Vlaar- dingen op de dinsdagen 19 en 26 september plus 3 oktober. Deelnemers: J. Pil (DKC), F. Poot (Apollo), H. J. Pil (DKC), C. van der Velden (Apollo) en J. Schollen (Dc Molenwiek). Dc wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Alle deelnemers spelen zes partijen en de partijlengte is 40 caram boles. Hans Lingen in actie die voor de enige winstpartij zorgde Vlaardingen In Vlaardingen doet nog steeds zestig procent van de bevolking vrijwel niets aan sport en recreatie. Het (té) hoge cijfer is voor de nieuw gevormde commissie sportieve recreatie, die de VRSK van advies dient, een stimulans daar verande ring in te brengen. Sinds in 1976 zictl daar een werkgroep heeft mee bezig ge houden, in aansluiting op de actie Sport real, is er al heel veel tot stand gekomen. Tussen vo rig jaar oktober en april van dit jaar waren al 5600 recrean ten, die zich niet clubgebonden wilden voelen, bereid de sport zalen in te stappen of in de parken takken van sport te beoefenen, In Vlaardingen 2elfs vanaf instuiven tot aan kanova ren in de vijvers van 't Nieuwe- lanttoe. Max van der Does, de nieuwe secretaris van deze commissie Waddinxveen Ter gelegen heid van het tien-jarig bestaan van de kempo-club „Waddinx veen" worden op 23 september in sporthal Treebord te Reeu- wijk clubkampioenschappen Kempo gehouden, waaraan on der andere de school Waddinx veen en politieschool Gouda loader leiding van sifu Scharff) en club Den Haag meedoen. Deze dubkampioenschappen zijn onderverdeeld in stijlwed strijden op het gebied van ver dediging, mes-verdediging, ?>tok-verdediging, sifats en wa pensets. Er zal gestreden wor den in categorieën van graden 'n drie gewichtsklassen. Om het geheel een afwisselend karakter te geven zullen er de monstraties van verschillende krijgskunsten woruen gegeven, zoals Wing-chung. Kung Fu. Pentjack-silat, Karate. Tae kwondo, Kendo. Kenjutsi. Judo, Ju-jutsi en Kempo. Behalve de ze unieke demonstratie 2ullen ook de spectaculaire breektest aanbod komen. zegt, dat de jeugd die er aan deelneemt, meestal wél lid is van een sportvereniging, maar het gaat juist om de volwasse nen, die nergens lid van zijn en echte drempelvrees kennen. „Wij, als commissie, hebben ook geen achterban, zoals de andere* secties in dc Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie die wel hebben. Wél hebben wij", aldus Max van der Does, „goede con tacten met de sportclubs en zoiets kan alleen maar uitge bouwd worden, zonder dal wij concurrenten van elkaar gaan worden". Bewegt Vlaardingen De commis sie sportieve recreatie, die de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie van ad vies zal gaan dienen, be staat uit neger leden. Voor zitter Ton de Bruin, vice- voorzilter Cees de Man, se cretaris Max van der Does, en verder Hans Scheffers, Tonny van Mil—Wolf, Koert Geus, Lydia de Brui- n—Nederpeit, Fred Lob man, Sonja Wijnands—Po lak en Hans Bi jloo. 'en In dit verband heeft de com missie al verschillende malen de secties voorgehouden, dat zij in geen enkel geval het georga niseerde sportleven in Vlaar dingen in de wielen willen rij den. „Wij", zegt ook voorzitter Ton de Bruin, „hebben alleen tot doel dat de mensen gaan bewegen. Vooral in deze maat schappij, waarin iedereen zo wat passief toekijkt, is dat hard nodigt. De cijfers landelijk liegen er niet om. Een kwart van de bevolking doet aan georgani seerde sport, een kwart doet niets en vijftig procent is gele genheidssporter. Men kan rus tig zeggen dat 75 procent van de bevolking weinig tot niets doeL Om een bijdrage aan het welzijn te leveren, is het winter seizoen bij de Vlaardingse com missie gevuld met een twaalftal instuiven, waarvan er tien wor den gehouden in gymnastieklo kalen en twee in dc evenemen tenhal van het complex „De Oude Lijnbaan". In de week van 18 september wordt er mee be gonnen tot aan eind april vol gend jaar. Het programma wordt zelfs ver meld in oen speciale folder, die door Bas van den Berg deze week huis aan huis zal worden bezorgd. Op maandag kan men de hele avond terecht in de turnzaal aan dc Wielewaal straat in de Holywijk. Eveneens in de Van Bleiswijkstraat en op donderdagavond in de turnzaal aan de Van der Spiegelstraat. Op dinsdagavond is dat de even ementenhal en op donderdag zelfs in de ochtenduren in de zelfde hal tussen 9.45 en 11.15 uur. Op dinsdagavond kan men ook terecht in de turnzaal aan de Claudius Civiluslaan, terwijl op donderdagavond in die turn zaal een speciale avond is voor gehandicapten. Op woensdag avond kan men terecht in de turnzaal aan de Cornells Hout* manslraal en op vrijdag in de turnzaal aan deHuygensstraat. Het hele sport- en spelprogram- ma is daarmee over de zes wijken in Vlaardingen verdeeld. De instuif voor gehandicapten wordt nog steeds als een experi ment gezien. Tot dusver gaven zo'n twintig lichamelijk en gees telijk gehandicapte mensen acte de presence. De commissie kreeg voor dit jaar al een budget van 54 mille, waar een bedrag van 26 mille aan inkomsten; tegenover staat. Vorig jaar was de begroting nog maar 15.000 gulden. Recrraiiehal De kans is groot dat er eind van dit jaar kan worden begon nen aan de renovatie van de sociale werkplaats in de Oos terstraat, dig moet worden om gebouwd tot recreatiehal. Dat zou dan de eerste recreatiehal in Nederland zijn. Besprekin genzijn op het ogenblik gaande 4/ 0 Ter voorbereiding op het duel tegen IJsland, speelt het Nederlands elftal 19 september in Zeist tegen VIIS. De licht- wedstrijd van de hoofdklasser tegen SVV is daardoor verscho ven naar de woensdaga vond (2d september) vanaf 19.45 uur. 0 Dc spreuk van de week van Hermes DVS: „Wie z'n voeten en z'n hoofd gebruikt, heeft z'n mond niet nodig' 0 Om de uitbouw van de kan tine te kunnen verwezenlijken, het:ft Excelsior'20 de actieMei- paal" in het leven geroepen. Een deel van zo'n paal is in de kantine opgesteld als finan ciële graadmeter. Voor de prijs van 300 gulden kan men 20 meier heipaal kopen. 0 De Hollandimm krijgt bin nenkort verlichting op huur nieuwe complex in Hoiy-Noord. De installatie bestaat uit twee masten, die de eerste negen jaar vrij van onderhoud zijn. Binnen twee maanden worden de lam pen in gebruik genomen- 0 Bij,.de Ooievaars"staat ten race over zestig meter in een rolstoel centraal. De verlieseer start honderd gulden in het bouwfonds. Het duet gaal tus sen voorzitter Cees Kroone en uitdager „Luit van Drie". Over- ige kandidaten kunnen zich nog opgeven voor de races, die zon dagmiddag in de 's-Gra veland- scpolder worden gehouden. 0 Bij de voetbalvereniging Vlaardingen staan op de leden vergadering op 20 september mededelingen over hei nieuwe project Broekpolder centraal De bijeenkomst begint om 20.30 uur. 0 De korfballers van Vlaar dingen moeten opnieuw op zoek naar een voorzitter. Frans Liderhorst, die tijdelijk de za ken waarnam van Harry Brou wer, treedt op 5 oktober af. De bijeenkomst in het clubgebouw aan de Willem de Zwijgerlaan begint om 20 uur. 0 De spelers van NAC-c kwa men dinsdagavond met glas in hun haar op het complex van DHS nun, omdat de voorruit van de spelersbus onderweg was versplinterd. De chauffeur vormde hel schrikbeeld van dar alles, hij zat onder dc pleister- Schiedam De bridgever- eniging heeft de organisa tie van een bridgedrive op vrijdag 13 oktober in de sporthal .Margriet, Eén en ander past in de viering van de opening van die hal, die een ingrijpende uitbrei ding heeft ondergaan. Voor een symbolisch bedrag van een rijksdaalder kan men inschrijven per paar, voor welk bedrag gratis een kop koffie is le verkrijgen. Er zal worden gespeeld in li> nen van aeht paren, 21 spel len en per lijn zijn voor de twee hoogst eindigende pa ren prijzen beschikbaar. Men kan zich opgeven bij de heer W. Seip, Sweelinck- straat 12 te Schiedam, Voorzitter Ton de Bruin overhandigt de eerste folder aan nieuwe sportwethouder Cees Bot. Vice-voorzitter Cees de Man (midden) en secretaris Max van der Does kijken toe. met CRM over subsidie. Exclu sief de vloer moet de hal 3 1/2 ton gaan kosten, een bedrag dat al door de gemeenteraad is goedgekeurd. Alleen Gedepu teerde Staten moeten nog hun paraaf zetten. Naaldwijk Dr jeugd ploeg van VZC, die voor het eerst mee doet aan de landelijke zwem competitie, is snel uit de start blokken gekomen. In bad „De Huge Bomen" in Naaldwijk be haalde hot met 208 punten een grote voorsprong op De Hoog werf. dat niet verder kwam dan 170 punten. SCöM uit Hoog vliet en Wiekslag uit Alblasscr- dam deelden de derde en vierde plaats. Hij de Vla ar dingers verbeter-' rien o-M aantal nun persoonlijke records. Bij de meisjes waren dat onder andere Mandie Dan se op de 100 vrij. van 1.35.1 naar 1.31.5. Esther de Koning van 20.3 naar 1.20.8. Marjam Hugv- stvin op de rugslag van 1.43 9 naar 1.33.6 en Kita Hoogwerf zwom op dc 50 vlinder van 42.4 naar 37.3. En bij de jongens: Jos Opschoor van 123.8 naar 1.18.7, Wouter Hoekstra van 1.24,5 naar 1.22 en Michel Neyssei van 1.30.6 naar 1.25.9. Pieter Kop, terugge keerd uit Japan, kwam op de 100 vrij tot een tweede plaats in 1.06 achter Pieter Wapenaar die er 1.02.9 voor nodig had. Joes Dijksman kwam tot een eerste plaats op de 100 school in 1.33.1. vorige beste tijd was 1.36.2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5