SPORT SVV mommelt maar wat aan PPSC maakt karwei niet af SFC houdt RKDEO Martinit pakt gehandicapt Schiedam aan niet op de nul Beslissing valt na rust PFC gemakkelijk langs RKWIK Knappe prestatie FC Viaardingen 4 BAANDAG 18 SEPTEMBER 1978 Cor Peitsman met borstblessure naar Piet de Wolf: „Onnodig een punt verspeeld" ZWAKKER Ir ziekenhuis OYEIITLICIKG Jeud SVV sterk DHS-Oranje SC WD/WW 3 i,'hardingen FC Viaar dingen heeft öe vriend schappelijke wedstrijd te ren FC Antwerp met fl—S gelijk gespeeld. Voor de formatie van Theo Lase- loras betekende dit resul- laat een opleving na het debacle tegen Eindhoven, ook al omdat Antwerp op liet ogenblik de tweede plaats op de Belgische ran glijst inneemt. Het waren ondanks dat twee gelijk waardige ploegen die el- laar in Antwerp tegemoet traden. Uitblinkers bij FC Viaardingen waren Peter Eikelenboom en eigenlijk de gehele verdediging. In de tweede helft waren er nog goede kansen voor FC Viaardingen, maar Jan Lohman en Ronnie Schrier, die geen last meer heeft ran blessures, konden het net niet vinden.' ...Dick Hoogmoedt redde de eer. Amersfoort Waar SVV niet in slaagde, wa ren bij SC Amersfoort de wapens om over de Schiedammers heen te walsen: mentaliteit en wilskracht. "Zo simpel lag dat", kwam Pim Vis ser er na de catastrofe (4-1) eerlijk voor uit. "Wat stelt SC Amers foort nu eigenlijk voor? Onder nieuwe leiding van Hans Alleman is Jaap van Pelt topscorer van de eerste divisie, dus zo'n man moet wor den aangepakt". Visser: "Maar er gebeurde mets! Wat ik de spelers ook heb voorgehouden, m het veld was de ploeg met name na rust onherkenbaar". Het ge volg ervan was dat dc 24-jange ClOS-leraai zijn positie op de ranglijst met twee doelpunten kon versterken, en er zelfs na rust een aantal liet liggen. Zo zwék was SW. en niet zo stérk was SC Amersfoort, Want zelfs bij een riante 3-0 voorsprong kon het de weelde nauwelijks verdragen, door toen veel ballen op de eigen doelman terug te plaatsen. Hans Alleman, die van SC Amersfoort tracht een tweede door Bas van den Berg PEC'Zwolle te maken- "Het ging ons verbazend gemakke lijk af. Ik ben al rond met doelman Hemz Stuy, en een sponsor heeft zich aangemeld om een sterke middenvelder te Schiedam Wil FPSC dit seizoen op nieuw een rol van betekenis gaan spelen, dan mag het 2ich geen misstappen meer veroorloven als zaterdagmiddag tegen AZVV. Want zo kan het gelijke spel (1—I) tegen de Zeeuwse gasten wel worden uit gelegd. Een timide trainer Piet de Wolf beaamde dat: „We hebben onnodig een punt verspeeld". Onnodig, omdat rPSC zeker aanvallend faalde. Verdedigend klopte het overigens ook niet altijd, wat prompt een tegengoal tot gevolg had. PPSC miste door dit teleurstel lende gelijke spel in ieder geval de aansluiting met de leiders Want de eerte twee wedstrij den leverier immers al drie punten op. letgeen voor het gewijzigde team (zonder Piet tn Meindert van Veen en Wout van ""'auren) niet tegen viel. tiaar. tegen AZW maakten de 'ichu'dammers die goede start toch niet waar. Piet de Wolf, na jaren weer terug op „Thurlede", meende dat er voor zijn ploeg meer in had gezeten. „Maar we hebben onder het niveau van de eerste wedstrijden gespeeld. Ander zijds", aldus Dc Wolf. heeft AZW toch een verdraaid knappe voetbalploeg". Dc trainer probeerde met deze uitleg het verliespunt wat te compenseren. Trainer George Pauwels van A2VV noemde het gelijke spel daarentegen een winstpunt, maar stelde te recht vast dat dit mogelijk was dankzij een falende Schiedam- se ploeg. En zelfs kroop PPSC enkele malen nog door het oog van dg naald, want de defensie liet nogal eens een steek vallen. Anderzijds had de PPSC-front- lijn het karwei voor de rust al kunnen beslissen. Het dicteer de wel de wedstrijd, maar de kansen werden vermorst. Voor een belangrijk deel was dat ook de verdienste van de Zeeuwse doelman Jan Roosen, die een inzet van Ton van der Linden en een kopbal van Rob de Nijs erg goed verwerkte. In de 36e minuut nam PPSC dan toch verdiend de leiding Even werd Van der Linden vrij gelaten en hij scoorde beheer st: 1—0. Het ijs leek gebroken, maar dat pakte even anders uit! Nauwelijks twee minuten later stond AZVV al weer op gelijke hoogte. Onnodig ver speelde Rob de Nijs de bal aan Nico Bouman, die hard en hoog John Veringmeier kan sloos liet: 11, Weg voorsprong, en PPSC mocht het opnieuw gaan pro beren. Maar tegen de door Heinz van Katwijk (ex-PPSC> goed geleide Zeeuwse defensie lukte dat niet erg meer. In de «McrJI y, Ton van der Linden opent de score.... tweede helft haalde PPSC ze ker het spel van voor de rust niet meer. Piet de Wolf zocht de oorzaak daarvan bij de Zeeuwse gelijk maker. „Die ongelukkige goal. Dan valt er toch een bepaald zelf ver trouwen weg, en dan lukt het niet meer". Niet dat FPSC het met meer probeerde. Want onder leiding van Captain Coen Winkelman werd AZW zeker in het laat ste kwartier onder druk gezet Al moest John Veringmeier nog enkele keren reddend op treden bij snelle uitvallen. In de slotminuten, waarin Dick Vos nog tegen een officiële waarschuwing opliep wegens tweemaal opzettelijk hands maken, hield AZVV echter stand. Kopballen van Winkel man, De Nijs en Van der Lin den gingen of over of werden door doelman Roosen bedwon gen. betalen. In de tijd dat ik bij PEC/Zwolle was, was Rinus Is rael ook de eerste aankoop". Dat Rinus Steenbergen (knie verdraaid) en Wim Mulder {ou de dijbeenblessure) aan de kant bleven, was misschien van té grote betekenis x-oor de Schiedamse ploeg. "Het zelf vertrouwen zal er misschien wel een klein beetje door on dermijnd zijn", aldus Pim Vis ser, "maar dan nog heb ik wei nig waardering hoe de eerste goa! tot stand kwam". Een klap die naar later bleek v»n beslissende invloed was. een vrije trap van Herman Scnreurs, nadat hij was neer gelegd door voorstopper Ruud van Dijk, was Jaap van Pelt "spoorloos". Drie SW'ers zochten de topscorer, die zij pas zagen toen de bal in het net lag: 1-0. Pim Visser verder: "Onbegrijpelijk, gewoon ge brek aan concentratie. Bas van Noortwijk had meer moeten organiseren en sneller moeten ingrijpen". Die vroege achterstand zette SVV aan het denken. SC Amersfoort verstond de kunst om met lange trappen (vijf man ïn de aanval) de Schie dammers onder druk te hou den. Maar geen goals, omdat enerzijds Bas van Noortwijk bij herhaling de situatie goed meester was, maar ook omdat laatste man Dick Hoogmoedt steeds beter ging organiseren. Maar de genadeklap kwam toch gauw. Twee minuten voor rust scoorde Leyenhorst uit een buitenspelpositie 2-0. Vreemd genoeg protesteerde niemand^. Toen Jan den Tuinder daarna Jaap van Pelt van scoren af hield, was er maar eén straf, de strafschop. Serry van Nieuwhof maakte toen aan alle onzekerheid een einde: 3-0. De Schiedammers zakten toen heel diep weg. Het middenveld (Aad van der Vïist, Bart Kreft en Wim de Haan) was een zeef. Geen enkele pass bereikte zijn doel meer. Dat Cor Peitsman een punt van een schoen in zijn borst kreeg en naar het zieken huis moest worden vervoerd ('waarschijnlijk gekneusde rib ben", red) maakte de formatie er met wissel Jos Zoetmulder niet sterker op. Enkele acties van de ijverige Corne Huigen ten spijt, bleef SVV erg onsamenhangend. In dat verband baarde het geen opzien, dat Jaap van Pelt ziin solo door niemand zag gestuit en keurig scoorde: 4-0. Dat Dick Hoogmoedt vlak voor tijd nog de eer redde, was alleen maar goed voor de statistiek. Pim Visser tot slot "Ik kan nu weer opnieuw beginnen. Ik heb er de hele week op gehamerd een betere mentaliteit te tonen (kritiek van elkaar kunnen ver dragen) plus een wat hardere training. Ook nu was SW weer veel te lief..." Schiedam Drie weken draait de competitie en voor de derde maal kreeg de Schiedamse voetballiefhebber een derby voorge schoteld. Nu weer Schiedam—Martinit, dat de aandacht vroeg. Het was een redelijk duel, alleen was het jammer dat Schiedam niet op volle oorlogssterkte kon uitkomen. Immers, doelman Schuurhui- zen, vervangen door Piet Bree- man in de eerste en door Jaap ter ♦BIJ. o Bert Goedendorp probeert tevergeefs de RKWIK-muur te verschalken.... Het beslissende moment. Dick den Hollander gaat voor RKDEO scoren. Nootdorp Dat het gevaar lijk, zells onverstandig is om op een gelijkspel te spelen, heeft SFC-trainer Jan Rotgcrs gistermiddag in Nootdorp on dervonden. Tot een kwartier voer tijd leek hij met zijn ploeg in die opzet te slagen toen maakte Dick den Hollan der een eind aan de Schiedam se droom door een blunder van Henk Offenberg af te straffen. Kotgers: „We hebben RKDEO de eerste helft uit laten razen en in de tweede helft lijn we terug gekomen. Helaas Wist RKDEO wel te scoren en lieten wij een paar mooie kan sen liggen". Zeker, ondanks het RKDEO-of- tensief tijdens de eerste helft, joegen de Schiedammers de beste kansen. Een ijverig DEO stoorde goed en vaak zagen de gasten zich dan ook genood zaakt de bal van grote afstand °P doelman Rob Korpel terug te leggen. De Nootdorpers lie- Pen steeds stuk op het vier man tellende Schiedamse mid denveld en echt gevaarlijk kon ten Henk Boon, Harrie* Rol- hnk en Wim Hooijmans dan <>ok niet worden. Wel was Kees van der Sande een keer dicht bij de treffer, toen de SFC-buitenspelval te laat dicht klapte en hij alleen voor Rob Korpel verscheen. De Schiedamse goalie redde ech ter bekwaam. Met name Henk Offenberg en Ed van Dillen ontzenuwden, de vaak krachtloze, Nootdorpse aanvallen. Doordat de thuis club zich vaak voor het doel van de gasten bevond deden zich ook. voor het Nootdorpse doel een paar gevaarlijke situa- door Alphons de Wit ties voor. Zo verschenen Bob Weda en Quirien van Gerven- samen voor Theo Jansen maar de kopbal verdween naast het doel. Na de hervattingsaccoorden van de uitstekend fluitende scheidsrechter Tilman, leken de gasten het initiatief te gaan nemen en ai in de eerste minu ten vloog een door Peter Feel- ders (die nog tegen de lat schoot) vallend ingekopte bal rakelings langs het doel van Theo Jansen. De Nootddrpse goalie onderscheidde zich kort daarna door de bal voor de voeten van Dick de Nijs weg te halen. Een kwartier voor tijd namen de Nootdorpers toch de lei ding. Martin Smit begin zijn zoveelste harde overtreding. De vrije trap leek een eenvou dig prooi te worden voor de tot dan toe vlekkeloos spelem de Henk Offenberg, maar deze liet de bal gaan in de veron derstelling dat een van zijn medespelers zich wel over het leer zou ontfermen. Dick den Hollander wist de bal te be machtigen en met een koel bloedig tikje scoorde hij 10. SFC moest na deze tegenvaller het behoudende concept laten varen en verscheen met vier spitsen voor het doel van Theo Jansen, maar dé verdediging met aan het hoofd Leo Sebel wist van geen wijken. Jan Rot- gers verving tien minuten voor tijd Peter Feelders en Quirien van Gerven door Frans Jonk man en André Kouwenhoven en bij RKDEO kwam Dick van Sehie in het veld voor Robert Jan Winkel maar gevolgen voor de stand had dit met Viaardingen Hoewel RKWIK de gehele wedstrijd in j het offensief was, kon tegenstander PFC toch de twee punten mee naar Geervliet meenemen. En ondanks dat de ploeg van Ger Robbemond vooral in de eerste helft de beste kansen kreeg, was dat nog verdiend ook. Nadat eerst Bert Goedendorp na de rust de score had geopend, stortte RKWIK als een kaartenhuis in elkaar. Het gevolg was, dat voordat het laatste fluitsignaal had geklonken, het doel van Piet Heineman nog driemaal doorboord werd en derhalve de eindstand van dit sportieve duel op 0—4 kwam te staan. In de eerste helft liep het nog alleszins redelijk bij RKWIK. Er werd driftig gecombineerd, en hoewel het tot de twintigste minuut duurde voordat de eer ste serieuze scoringskans zich voordeed, was er duidelijk sprake van een Vlaardings overwicht. Een overwicht dat evenwel niet in doelpunten tot uitdrukking kon worden ge bracht, omdat onnauwkeurig heid en keeper Ad van de Born een té groot obstakel voor de Blauw-Witten vormden. Zo ook op slag van rust toen Marien van 't Hoff een unieke mogelijkheid op een treffer om zeep zag worden geholpen door de PFC'doelman. Toch leek een Vlaardings doelpunt slechts een kwestie van tijd. Ger Robbemond. „Ik heb de jongens er in de rust op gewe zen dat we de partij m handen hadden Daarbij heb ik naai voren gebracht, dat de verdedi ging met verwaarloosd mocht worden". Dat laatste hadden de WIK- spelers toch niet helemaal be- Door Emile Schelvis grepen, want binnen een kwar tier in de tweede helft keek de Vlaardingse vierdeklasser te gen een 0—2 achterstand aan. Zo was Bert Goedendorp al na tien minuten succesvol, toen hij een vrije trap ineens in de kruising kogelde: 0—1. „Ik weet nog steeds niet of dat ->chot nu als voorzet was be doeld of inderdaad als schot", aldus Ger Robbemond, voor wie de druiven nog iets zuur der werden, toen PFC opnieuw scoorde. Ditmaal was het Teun Poldervaart, die zich knap vrijdraaide en hard inschoot: 0—2. De GeervJictse spits had hierbij overigens wel het ge luk dat de bal via de rug van een WIK-verdediger in het net plofte. Ondanks dat de overtuiging na de eerste treffer al ver te zoe ken was, betekende het de ge nadeslag. En het werd nog er ger ook. Een lange bal van aanvoerder Wim Ceilvoet kwam precies in de voeten van Jan Kruithof, die Piet Heine man geen schijn van kans gaf: 0—3. „Na het eerste doelpunt ging het bij ons draaien", al dus de dolgelukkige PFC-trai- ner Tinus Oostenholt, die kon terugzien op een uitgekiende wedstrijd van FFC-kant. „De angst, die ons de eerste wed strijden de das heeft omge daan, lieten we nu gelukkig op tijd varen. Want we hadden hier niets te zeggen gehad als we met de rust achter -hadden gestaan". De ploeg uit Geer vliet, die tot dan slechts één punt had vezamcld, had na de felle eerste helft waarschijn lijk meer moeilijkheden ver wacht. Het pakte anders uit. „Alles mochten ze doen, onze verdedi gers stonden gewoon op zes a zeven meter toe te kijken", ver telde de streng voor zich Uit kijkende Ger Robbemond na afloop. De RKWIK-oefenmees- ter had waarschijnlijk wel iets meer verwacht dan een 04 nederlaag Want in de laatste seconden maakte uitblinker Paul Meiningen de desillusie compleet, door op een aparte manier voor het vierde PFC- d oei punt te zorgen. Terwijl ie dereen een voorzet van de tech nische middenvelder verwacht te, liep hij zelf met andere ge dachten. Uiterst succesvolle ge dachten, want voor de vierde maal mocht Piet Heineman, die toch goed had staan keepen, naar het net. van der Nol in de tweede hellt, zat, evenais aanvoerder Woh* Ier, een schorsing uit. Daarom was het hele elftal wat door elkaar gegooid. Du had tot ge volg dat Schiedam de derby met 1—4 verloren zag gaan. De eerste helft wogen de partij en tegen elkaar op. Martmit 2ag kans om middels Hoogwerf aan de leiding te komen, maar een schitterende kopbal van W irner Timmer bracht de par tijen weer op gelijke voet. In dien een doelpunt van Nico van Huet niet wegens buiten spel was afgekeurd, had de ruststand 2—2 kunnen zun. Na de thee bleek er bij Martinit toch meer in te zitten. Het speelde toen heel wat beter dan Schiedam. Het spel was tech nisch ook beter verzorgd en dit alles resulteerde in een doel punt van Ruud van der Horst- 1—3. Schiedam trachtte wei door te drukken, maar dat luk te niet. Bekwaam werden de aanvallen van de thuisclub op gevangen door Martinit. om dan met zeer gevaarlijke coun ters uit te vallen Daaruit kwam dan ook het vierde doel punt, dat weer gescoord werd door Hoogwerf* 1—4. Een ver diende overwinning voor een toch wel beter spelend Marti nit. Schiedam Het C-team van SVV heeft tegen AZ'67 slechts met 2-1 verloren. De zege van de Alkmaarders kwam al voor de rust tot stand via doelpun ten van Ursem en Schouwe- naar, terwijl Frans Kline voor de tegentreffer zorgde. Uitblin kers bij de Schiedammers, die trouwens als ploeg een zeer sterke indruk achterliet, wa ren John Marrevee, die een strafschop stopte en Co van der Weiden die AZ-spits Jaan de Graaf voorbeeldig uitscha kelde. Schiedam Ter voorbereiding op het duel tegen IJsland, speelt het Nederlands Elftal morgenmiddag 115.45 uur) in Zeist tegen DHS. De Schie dammers spelen daardoor in het kader van de nederlaagse rie tegen SVV woensdagavond vanaf 19.45 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3