Zwaluwen hoeft niet te wanhopen Vlaardingen weinig last van Hoekse Boys Satelliet en TSB missen afmaker 1/ HVO geeft SC Voorne alle ruimte Eerste winst DVO '32 mËM Excelsior M. snel op achterstand Sunlight ..geluk" IJsselmeervogeïs grote moeite met ijverige Vlaardingers COLLECTIEF HBSS de mindere Sri -iV'T STERKER sc/vi)/ww Spakenburg Ondanks een terechte 3-1 neder laag hoeft Zwaluwen niet te wanhopen. Met een dosis collectiviteit als basis, had het even eens sterk verjongde IJsselmeervogels grote moeite. Slechts met fy sieke kracht bleef de formatie van Evert Mur overeind, met name na rust toen het in de Vlaardingers een gewil lig „slachtoffer" vond. Voor Zwaluwen duurt mtusser het groeiproces voort. De wtjzt waarop het voor rust enkele malen de thuisclub aan dc rand van de afgrond bracht, typeerde net beeld daarna Evert Mur „Behoudend voet bal was toen taboe Met eer consequente m&ndckkm? waarbij Van der Bergh er Schouten werden uitgescha ketd. moesten wij in acties vee' aan de bal zijn om weg tc lopen Vergeet overigens ver der niet, dat de nieuwe pl oer ziel) voor het eerst op eigcr grond het zien. en daarom was ?r vooral bij de jeugd sprak/ van overconcentratie Zwaluwen likte bij dat alles zijn wonden Theo de Waard ondanks het verlies. „Gelukkig zijn we niet weggespeeld, jk zag zelfs perspectief met dc oloeg Ik denk nog een hall jaar nodig te hebben om er een echte eenheid van te maken Iedereen is trouwens daarvan ivertuigcT. Belangrijk is dan ook. dat de fysieke kracht waarop IJsselmeervogels won niet wordt vergeten Techniek heeft de jeugdige VlaardingR oloeg voldoende, maar de oei ste klasse zaterdag vraagt meer Tegen IJsselmeervogels v;a< er vooral na rust. vrijwel niet één door Bas van den Berg die geen kennis maakte met het veld Ernest Kegel kreeg, met een kunststofspa!k om zijn- hand, regelmatig die twijfel, schtige eer te moeten valbre. ken Ook de reputatie van IJv selmeervogek was blijkbaai voorbij gesneld, getuige de angst om aan te va'ien Theo de Waard „Het gevaar 7tt er dan in, dat de ..counter" van ie thuisclub komt". Zwaluwen had echter beter de rood-wïtten op liet middenveld moeten aanpakken. Met zoals nu, in de laatste linies, waar uit ook drie duidelijke fouten even zoveel goals werden. Op dat middenveld zou dan wel een spelbepaler moeten staan. Jan Merrelaar of I-een Pijpers. Theo de Waard ziet die voor lopig] nog niet zitten. „Het col lectivisme heeft mijn priori teit. En iedereen heeft alles voor elkaar over". Maarten Keizer waard, laatste man- „Ik heb toch we] vertrou wen in een spelbepaler, dan kan ik de ballen tenminste kwijt" Leen Pijpers, die zo n rol ook wel ziet zitten, haalde voor rust uit een vlijmscherpe vrije trap het houtwerk, terwijl daarvoor Zwaluwen een straf schop was onthouder. Se he id slechter Bouwhuis ho noteeide alleen na tien minu ten de handsbal van Maai ten Keizerwaard - voordeel geven maar in die situatie weid Maltin van der Kooy zodanig tn moeilijkheden gebracht door Peter de Graaf, dat hij de ba! in eigen doei werkte. Van de labiele houding van de thuis club had Zwaluwen voor rust moeten profiteren. Bijvoor beeld met meer dieptepasPes op de snelle spitsen Gerard van dei Berg en Dick Schouten, dan nu iedereen uit de tweede linie aan solo's en combinaties hop te denken. Desondanks \verd het meer dan verdiend 1-1 door Dick van der Bergh, die uit een hoekschop en een doorgekopte hal van Jan .Merrelaar profi teerde: 1-1, Na rust opereerde IJsselmeervogels veelal via de vleugels. De ploeg trok toen pas massaal ten aanval en van die oi'ervtoed van aanvallen raakte Zwaluwen van de kook. In de twintigste minuut lan ceerde Ilenk de Graaf, na Dick Keizei waard te hebben uitge speeld. Piet Slechtende rst (ge heel vrij). 2-1. Angst om hard aangepakt te worden, verzuim de Zwaluwen volledig de aan val te kiezen. Toen het echter 3-1 werd na een solo van Peter de Gtaaf kwam er wel wat brutaliteit in het Vlaardmgsc spel, maar té laat Theo de Waatd tot slot: „We zullen m ledci getal veel moeten oefe nen om goed op elkaar inge speeld te raken. Conditioneel zit het wel goed, dacht ik". Vlaardingen—.Trainer Koos Lankester kon er niet om heen- „Vlaardingen heeft een goede ploeg en zal het beslist dit seizoen ver brengen." De oefenmeester van Hoekse Boys deed deze uitspraak na afloop van het duel tegen de groenwitten, nadat zijn mannen met de forse cijfers 4—i de triomf aan de thuisclub hadden moeten laten. Vlaardingen walste tenslotte over de Hoekenaren heen en plaatste zich aan de kop van de ranglijst van de vierde klasse A. Juist dit duel moest aangeven welke kracht beide formaties nu eigenlijk hadden. Eigenlijk was Lankester er aan het begin van de confrontatie al bang voor. In die eerste ont moeting was het immers nogal stroef gegaan. Lankester daar over: „De verdediging was no gal kwetsbaar en de aanvallers konden nog geen vuist maken." Toch was het juist Hoekse Boys dat na het eerste kwartier het initiatief m handen nam en in snel tempo koers zette rich ting doelman Dick Bos van de thuisclub. Tot tweemaal toe werden de gasten daarbij ge vaarlijk via de Hoekse spitsen Aad Moerman en Ron Sellers Vlaardingen vond een effectief wapen om grip te krijgen op het Hoekse spel en kon via de snelle frontlijn, bestaande uit Ron Bongers. Eddy Seymoer en Herman Hoogerboord. de Hoekse defensie onder druk zetten Kees Bouman, aanvoer der Karei van der Mark en Theo Jansen zorgden vanuit het middenveld voor de aan voer. Vooralsnog leverden de aanvallende acties van beide partijen geen treffers op. Kort voor^ de pauze was het toch nog Vlaardingen dat doel treffend toesloeg. Een voorge trokken bal kwam op de schou der van spits Eddy Seymoer en vervolgens m het doel' I—0. Eddy Seymoer over zijn tref fer: „Jk wist niet eens wat er gebeurde. De bal kwam op mijn schouder en tol mijn ver bazing lag hij in het net." Met deze psychologische tegenslag gmg Hoekse Boys rusten. De kracht van de bezoekers bleek in de tweede helft gebro ken. Zeker nadat Theo Jansen al na vier minuten er 2—0 voor Vlaardingen van had gemaakt Bij Hoekse Boys werd Daan van der Schild (blessure) door Jan Pleizier vervangen Vlaardingen ging door en kwam binnen een half uur op 3—0. Theo Jansen zette de bal in een moeihike nnsitie voor en Vlaardingen was tegen de Hoekse Boys constant in de aanval in één beweging knalde Eddy Seymoer de dei de Vlaardingse treffer m de touwen. Zeven minuten later een pracusch identieke situatie Samenwerk ing tussen Kees Bouman en Theo Jansen leidde wederom tot een voorzet van de rechter kant, waarna Ron Bongers wei nig moeite meer had: 4—0. Hoekse Boys was geslagen, al knalde Aad Moerman nog wel tegen de onderkant van de lat. De betrouwbare Vlaardingen- goalie Dtck Bos gmg tegen het einde te ver in zijn bedoeling zijn doel schoon te houden en bood de gasten een strafschop aan. Het geschenk werd door Ton van der Pij] jn dank aan vaard, zodat de einstand op 4—1 werd bepaald. Vlaardingen In de wedstrijd tussen Satelliet en TSB speel den de zenuwen een belangrij. ke rol. He koele afmaker werd node gemist, zodat een 0-0 ge lijkspel het eindresultaat was. Beide trainers vonden, dat de beste kansen voor hun eigen ploeg waren. „Na rust hebben we aardig v.-at mogelijkheden gehad", zei Sa- telliet-oefenmeester Hans Voets. ..Harry Hartog wilde in de eerste helft te veel doen. maar na de rust verdeelde hij zijn krachten beter Hij kwam daardoor vaak tot goede scho ten. Het was vooral jammer van het schot op de lat". Dirk Hoogenboom bea&mde „We zijn inderdaad twee keer goed weggekomen. De ene keer kopte Cor van der Beemt een schot van Satelliet op de lat. de andere keer twij felde doelman Peter Schaap en het hij de bal los". Doelman Peter Schaap, die vorig jaar Maassluis ondanks een veelvoud van kansen is Excel sior M. er Bfet in geslaagd de -winst naar zich toe te trekken bij NEO *25, De Brabanders maakten vlak voor rust uit een counter 1-0- en hadden het ge luk dit kort na bet begin daar na weer te doen. Voor de Maassluisers kwam toen de slag al hard aan. Voor al omdat zij voor rust ontstel lend veel kansen nodig hadden om te scoren. In de tweede helft kwam Excelsior M. via een strafschop van Dick Ver- burgh nog wel op 2-1, maar ondanks verwoede pogingen bleef het daarbij. Dezelfde Dick Yerburgh werd opgeschreven wegens aanmer kingen op de leiding. Excelsior M. speelde weer met Paul Vork in de aanval, terwijl zijn broer Frank als voorstopper was neergezet. Dat ging ten koste van Jan van Dijk, die vo week een zweepslag opliep'. nog als veldspeler ;n het zesde- elftal van TSB actief was. speelde verder een goede wed strijd. „Ik ben gelukkig met dat ge lijkspel. want het opent goede perspectieven Drie punten uit twee wedstrijden is niet gek Toch hebben we zeker zes kan sen gehad op de volle winst", vond Dirk Hoogenboom Hij doelde daarbij bijvoorbeeld op een voorzet, waarop Har.sje van Bommel een fractie van een seconde te laat was om in de twintigste minuut van de wedstrijd de score te openen. Na de rust was het wmstvoor- deel voor thuisploeg Satelliet De aanvallers Sjaak Verhoeve en Sam Hendriks hadden ech ter duidelijk hun dag niet „Gernt Hamerslag (komt van Fortuna) is wel een aanwinst in de aanval" Hans Voets ver volgde over dit pluspuntje in zijn niet o\'ertuigend optreden de aanval. „Hij werd alleen nog veel te weinig aangespeeld. Als die jongen aan de bal is, wordt het gevaarlijk Hij pas seert erg gemakkelijk". Het bleef in deze derby tot in de laatste minuut spannend. Wim Stoevelaar kwam in die laatste minuut na een combinatie in een goede sconngspositie. Stoe velaar handelde te gejaagd en de bal verdween naast het Sa- telhet-doel, zodat de stand 0-0 bleef. Schiedam Maasdijk heeft de hatelijke nul eindelijk kun nen wegwerken. In de wed strijd tegen HBSS werd het. na een 0-0 ruststand, uiteindelijk 1-0 in het voordeel van de Westlanders, die vooral in de eerste helft sterk acteerden. Toch kon liet bevrijdende doelpunt pas laat genoteerd worden. At. W«#liy-i vi/Cl DVO '32 behaalde zijn eerste winst in deze competitie. Sehiedam/Vlaardingen In de eerste klas van het saterdag: afdelings voetbal kwam DVO '32 verrassend aan een 4—2 uverwinning. In de eerste klas B verloor het Sehiedamse GSS met 2-—2 gelijk en ook de semi-derby tussen VDL cn CIOX eindigde »n een gelijk spel: 1—1- In de derde klas kwam WK niet verder dan een brilsland tegen NRC/Om- moord. SC BotlekDVO '32 2-4 Dc eerste ploeg van trainer Harry Bouquet kwam eindelijk aan de eerste winst. Bij de rust had DVO al een 02 voor sprong door doelpunten van Ad Mo rijn en Bert de Rauy. Als Wil VIleistra in deze eerste helft de toegekende strafschop, wegens handsbal, benut had, was de voorsprong nog com fortabeler geweest. In dc tweede helft werd het toch 0—3 door eon fraai doel punt van Willem Post. DVO bleef doorgaan, maar kon toch met verhinderen dat SC Botlek kon tegenscoren; 1—3. Toen nalvorwege de tweede helft Pe ter Bergman onderuit werd ge haald kreger. de Vlaardingers hun tweede strafschop en nu schoot Bert de Rooy wél raak: 11. Kort voor het emde kwam SC Botlek aan een 24 eind stand. VDLCION 1-1 In de semi-de: L>y tussen VDL en CI ON was VDL in de eerste helft iets sterker, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. In de tweede helft was het Peter Berkhout die VDL op een 1—0 voorsprong bracht. CION bleef verwoed tegen stand bieden en deze leuke wedstrijd eindigde toch nog in een puntenverdeling, daar CION kort voor tijd de eind stand op 1—1 bepaalde. Egelantier BoysGTB 2—2 De Schiedammers kwamen in de 18e minuut op 01 door een doelpunt van Willen Janson. Toen vijf minuten later Ge rard Hoogstad verkeerd terug speelde op zijn doelman, kon een speler van Egelantier Boys de bal oppikken en onhoud baar de stand op 1—1 brengen. Na een half uur werd een spe ler van de Boys naar de kleed kamer verwezen, toen hij voor de tweede maal een officiële waarschuwing kreeg. Nog voor rust verspeelde Joop Trouw borst de bal onnodig aan een tegenstander en toen was het 2—1. In de tweede helft werd het r>pel harder en werd GTB ster ker maar met gevaarlijk. Doel man Ton de Nijs moest gebles seerd vervangen worden door John Reinierse. GTB had het geluk dat de scheidsrechter acht minuten te lang liet spe- len, want in de zesde minuut van de blessuretijd kon Willem Janson een vrije schop direct inschieten en zodoende GTB nog aan een gelijkspel helpen. Berkel—GSS 4—0 GSS, dat nogal gehavend moest aantreden tegen Berkel (Wout Tims, Piet Kamper en Arnold Vollebregt waren ge- blesseerd) keek bij de rust al tegen een 3—0 achterstand aan. In de eerste vijf minuten kre gen Aad Kerkhof en Wil Broekhuizon een reele sco ringskans, maar wisten deze niet te benutten. Jan Treurniet kwam op l—0 en Piet Schendel maakte 2—0 toen GSS bloei staan wegens vermeend buiten spel. Aad Poot zorgde voor de derde treffer. In de tweede helft speelde Berkel de wed strijd gemakkelijk uit en één minuut voor tijd was het Van Zanten die de eindstand op een verdiende 40 voor Berkel bracht. WK-NRC/Ommoord 00 In de derde klas B speelde WK zijn eerste thuiswed strijd op het nieuwe complex Blijdorp. Dc Kctelse formatie was in de eerste helft duide lijk sterker, maar doelpunten kwamen er niet. Ook in het tweede bedrijf had VVK wel recht gehad op een doelpunt. Na een half uur in de tweede helft ontsnapte VVK maar net aan een nederlaag, toen Jos van der Meer de bal van de doellijn kon werken nadat doelman Willem Gieselbach al was gepasseerd. Vijr minuten voor tijd haalde trainer Jaap Klepke Fred Smits er uit en mocht de topscorer van vorig seizoen Leen Valk zijn plaats innemen. Ineens was er meer* stootkracht in de voorhoede.t- maar Klepke had Valk te laat ingezet om tot succes te ko men. De stand bleef 00 en daardoor kreeg NRC/Om- moord toch wel iets te veel. Rotterdam Sunlight heeft een zwaarbevochten overwin-, ning behaald op Excelsior Per nis: 1—2. „Het zat ons zeker niet tegen en ik was dan ook tevreden geweest met een ge lijk spel", aldus Sunlight-trai ner Gerard Flaes, „Vooral toen er bij ons in de tweede helft twee uitvielen - en (Sjaak Tuwanakotta op hel middenveld en Ronald Hass- feld in de achterhoede) kregen we het moeilijk" Sunlight stond, toen Excelsior een sterk 4 offensief, inzette, met l—I ge lijk. Tien minuten na rust waren de Vlaardingers onfortuinlijk op een achterstand gekomen, toen dc verder sterk spelende laat ste man Stanley Nooitmeer uit gleed. Boudewijn Groen lag aan de basis van de snelle ge lijkmaker. Na twee man gepas seerd te hebben, trok hij de bal haid en laag voor en Sjaak Tuwanakotta stond op de juis te plaats- 1—1. Human Brink man zorgde drie minuten voor tijd met een schuiver voor de volle winst. Ook Maarten Born kon de Voorne-verdedi- ging nauwelijks in moeilijkheden brengen Bas Preesman grote man bij Briellenaren Vlaardingen Iedereen was het er na afloop over eens, dat de winst bij de juiste ploeg terecht was gekomen. SC Voorne, dat in de eerste helft onverwacht weinig tegenstand van HVO ondervond, manifes teerde zich gedurende de gehe le wedstrijd als de betere ploeg. „Slaar", zei Voome-trai- ner Jan van de Voorm, „we hebben het ons onnodig .moei- lijk gemaakt". De met pijp uit geruste oefenmeester doelde op het laatste half uur in de tweede helft, toen IIVO, dat bij de rust al tegen een 0-2 achterstand aankeek, via een penalty tot 1-2 terugkwam en Voorne er zelf één miste. HVO-tramer Wim Visser, die ook moest erkennen dat Voor ne gewoon sterker was, slaakte een diepe zucht- „Ik weet niet wat de jongens mankeerden. het was in de eerste helft een chaos. Misschien hadden we in het laatste half uur nog naast Voome kunnen komen, maar dan hadden we wel iets over tuigender moeten spelen". Het was snel duidelijk met wat voor kwaliteiten Voorne naar Vlaardingen was gekomen. In de voorhoede hadden Bas Preesman, de soms iets te zelf zuchtige aanvoerder, Mike Naan en Henk Kampes, opval lend weinig moeite met hun directe tegenstanders. Zo was het al binnen twee minuten raak. Mike Naan sprintte aan voerder Pim van Rey er uit, waarna de voorzet, van de Voome-spits door Bas Prees man tegen het net werd ge drukt: 0-L Het initiatief werd na deze vroege openingstreffer bewust in handen van HVO geschoven. •naar de Vlaardingers wisten met verder te komen dan een schot van Henny Brouwer, dat rakelings naast ging. Voome had daarentegen nog wel iets meer ideeen m de richting van het vijandelijke doel. Nadat Bas Preesman nog net van een treffer kon worden afgehouden door Piet Vogel, was het hal- door Emtle Schelvis verwege de eerste helft op nieuw prijs. Alweer Bas Prees man zorgde na een knappe in dividuele actie voor de Voomse vreugdedansen: 0-2. Gelukkig voor de Vlaardingers bleef de ze marge tot de rust in tact, want Voome bleef aandringen en mogelijkheden op een uit breiding van de score waren er in ruime mate voorhanden. Na de rust viel er op voetbal- gebied weinig meer te genie ten. Jan van de Voorm, ver tolkte het algemene beeld van de wedstrijd dan ook juist Hij: „De eerste helft was Voor ne duidelijk sterker, de tweede helft echter zijn we gestopt met voetballen". Toch viel de Voomse ploeg nog niet eens zo gek veel te verwijten, want het was HVO, blijkbaar ge schrokken van het eigen slech te spel, dat de tweede helft geïrriteerd ten strijde trok. Die irritatie was overigens ook grotendeels ontstaan na de bei de strafschoppen, die overigens terecht waren toegekend. Hoe wel er over de eerste penalty geen discussie mogelijk was Kees van de Meyden kreeg de bal, zij het ongelukkig, op zijn hand, de tweede penalty, die- overigens knap werd gestopt door Peet Verhoef, vormde de aanleiding tot rommelig en soms gemeen spel. Waar Jan van de Voorm zijn angst voor uitsprak: „Er hoeft dan maar één bal verkeerd te" vallen en je gaat volkomen on verdiend met een gelijkspel weg", werd niet bewaarheid. HVO, dat al gedurende het ge hele duel niet had overtuigd, kwam met meer langszij. Wim Visser heeft dan ook heel wat meer problemen dan zijn colle ga. „Nu ging het wel erg slecht, er zat geen karakter en inzet in de ploeg", aldus de HVO- trainer, die met zijn team na' drie wedstrijden nog geen punt" heeft verzameld, en derhalve nu al in de moeilijkheden dreigt te raken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4