De Haven richt zich op de volwassenen Winkeliers gezocht Vijf jaar oversteken Gemeentebegroting weer ter discussie Valse sleutel-dief stallen nemen toe Maassluis blijft groeien Overleden na aanrijding Auto tegen trailer geduwd „Scating- board" blijft gevaarlijk Matroos bekneld: arm geamputeerd MÊÊ „De Doedelzak" zaterdag open Voor oude bakkerij aan Broersveld: Verlichting van Koningshoek kost ruim een ton Diensten verhuizen Ouderwachten Kohstammschool: Bromfietser schept vrouw Postzegels en geld gestolen Lunchconcert Radio zat vast Dames onwel Felle brand in slooppand Carnavals- bingo DINSDAG 19 SEPTEMBER 1978 SC/VD/WW 3 Maassluis De eerste stad aan de Waterweg, ofwel Maas sluis, telt sinds 1 september 32203 inwoners, 56 meer dan per 1 augustus het geval was. In de maand augustus werden 32 jongetjes en 30 meisjes ge boren. Er vestigden zich 159 personen, terwijl 154 personen Maassluis verlieten. In die maand werden vijftien huwelij ken voltrokken, lieten vier echtparen zich scheiden en kwamen elf Maassluizers te overlijden. Sinds i januari is de Maassluise bevolking met 692 zielen toegenomen. In to taal telt de stad nu 16143 man nen en 16060 vrouwen. Maassluis In het Rotterdam se Ziekenhuis Dijkzigt is de 61-jarige inwoner van Maas sluis J. van der End overleden aan verwondingen, die hij vo rige weck donderdag bij een aanrijding op de Westlandse- weg ter hoogte van de Oude Maasdijk had opgelopen. De aanrijding vond plaats, toen de man, rechtdoor rijdend op zijn bromfiets, geen voorrang kreeg van de bestuurder van een vrachtauto, die rechtsaf sloeg, Vlaardingen Onbekenden hebben in de nacht van vrij dag op zaterdag een op de Koningin Wilhelminahaven NZ geparkeerd staande perso nenauto, die niet was afgeslo ten, tegen een op de loswa! staande trailer geduwd. De auto liep hierdoor schade op aan de voorzijde en het dak. De wagen werd voor nader on derzoek naar het politiebureau gebracht. Vlaardingen Een veertienja rige jongen is vrijdagmiddag op dc Louise de Colignylaan ten va! gekomen tijdens zijn spel met een zogenaamd „sea ting-board". Hij moest met een rechterbeen fractuur naar het Holy-zieken- huis worden overgebracht. Vlaardingen De 23-jarige matroos B. H. V., afkomstig van de Kaapverdische Eilan den, raakte tijdens werkzaam heden aan boord van het mo torschip „Allegro" met zijn rechteronderarm bekneld tus sen de boeg van het schip en een ponton, die in de haven lag afgemeerd. De man werd naar het Holy- ziekenhuis gebracht, waar dc arm moest worden geampu teerd. Waar vroeger bakkerij Vlug was, zou straks een mini-Zuidplein kunnen ko men. Vlaardingen Buurtcentrum De Haven gaat ook het een en ander doen voor volwassenen. Tot nu toe is het zo, dat alle leeftijdsgroepen in het buurt huis uitgebreid aan de orde komen, behalve de groep van boven de 21 a 22 jaar. Toch is daar wel degelijk behoefte aan. Cocky van Dijk. een van de mensen van het werk bestuur: ..Wc horen het in De Haven regelmatig: er is in Vlaardin gen nooit eens iets te doen voor volwassenen, die er eens een avondje uit willen. Men voelt zich met zo thuis in oen kroeg, naar de Stadsgehoorzaal gaat ook niet iedereen, omdat je dan met z'n t-.v.-cen tóch weer gauw i een hoop gein kwijt bent. Toch i is et wel degelijk behoefte aan een gezellige avond, zo nu en I dan Dai zoekt men dan maar bij baren, want dat is zo lekker j dichtbij Met andere mensen kom je op die manier echte i niet in contact Hieraan wil De Haven iets gaan doen. Met ingang van ko mende zaterdag gaat het buurt centrum iedere maand een ge zellige avond, speciaal voor volwassenen uit het centrum, organiseren. Een zaterdag avondcafé. dat de naam ..De Doedelzak" heeft meegekregen. Gonny Toebes: „De bedoeling dat de bezoekers van dat café, dat uiteraard helemaal niet als kroeg wordt opgezet, zelf met aardige suggesties ko men die zouden kunnen wor den uitgevoerd. We willen re gelmatig iets leuks organiseren, maar voorop staat toch altijd de mogelijkheid, eens wat met andere mensen te praten." Viel hele avond De programmaatjes, die in „De Doedelzak" worden gebracht, zullen dan ook niet de gehele avond duren. Er moet tijd ge- Schiedam Vnni- het mini-Zuidplein in de oude panden van bakkerij Vlug, aan Broersveld en Herenpad, mekt. Hotam BV winkeliers. Nu er de uitspraak van dc Kroon is, dat Schiedam een nieuw bestemmingsplan voor de binnenstad moet gaan maken, ziet het projectontwikkelingsbureau voor middenstanders zijn kansen stijgen. gebruikt. Exploitatiemaatschappij Ho tam zat voorheen op het adres van Stuijts tn Strijen, maar is verhuisd naar Hilversum. Zo lang niet bekend is hoe de ani mo onder de Schiedamse mid denstanders is om een unit te openen in de voormalige Vlug panden en zolang onbekend is welke branches zich er vesti gen en hoe de ruimte verdeeld zal moeten worden, is volgens Stuijts ook geen indruk te ge ven van hoeveel het gaat kos ten. De gedachten gaan uit naar vestiging van een stomerij, sla gerij, kaashandel, poelier, war me bakker, boekwinkel, foto- shop, sigarenzaakje, reisbu reau. klein textiel, koffieshop, .notenbar, blocmenzaak. schoe nenzaak, radio- en tv-handel en een doe-het-zelver en dergelij ke. Maassluis Het wijzigen en uitbreiden van de openbare verlichting rond het bestaan de winkelcentrum Konings hoek, de nieuw gebouwde dagwinkels en de parkeerter reinen bij het nieuwe post kantoor en het stadskantoor, gaat 111.800 gulden kosten. De commissie financiën zal zich in haar vergadering van donderdag over deze kwest ie buigen. In februari was al oen bouw plan ingediend, waar de wel standscommissie geen bezwaar tegen had. Toen waren er ech ter nog gr me onzeker heden over de plannen voor het stads hart en daardoor is het bouw plan van Hotam BV nog niet aan de orde geweest in de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening. Zoals P. J. Sluijls, vertegen woordiger van Hotam. onze krant begin dit jaar onthulde, wordt er voor de oude bakke- rijpanden gedacht aan een tiental kleine winkeltjes, zelf standige units onder één kap: een soort Zuidplein zoals in Rotterdam maar dan in het klein. „Met een groot woord zou je het middenstandswaren- huis kunnen noemen" aldus Stuijts in februari. In de wer ving van kandidaat-winkeliers wordt dit grote woord nu ook Maassluis De gemeentesecretarie, de centrale boekhouding, de VW, de gemeentelijke sociale dienst en de dienst van gemeentewerken in Maassluis zullen vrijdag vanaf 15 uur één uur eerder dan gebruikelijk op vrijdag gesloten zijn. De eenmalige vervroegde sluiting houdt verband met de aan staande verhuizing van de genoemde diensten naar het nieuwe stadhuis in Koningshoek. De verhuizing vindt plaats op 18,19 en 20 oktober. Vlaardingen Weer zijn enkele inwoners het slachtoffer gewor den van inbraken, waarbij een valse sleutel werd gebruikt. De laatste tijd komt dit in Vlaardingen zeer regelmatig voor. De politie heelt vorige week al het advies aan de bevolking gegeven, .normale* deursloten te vervangen door cilinderslo; ten, zodat zogenaamde .lopers' niet meer passen. Een woning aan de Piet Hein- straat werd in de nacht van donderdag op vrijdag op der gelijke wijze bezocht. De dief richtte zijn aandacht ook hier op girobetaalkaarten en een giromapje. Verder werd ook contant geld gestolen. Totale waarde van het vermiste: 1500 gulden. Een loper of iets van dien aard werd ook gebruikt bij een in braak in een woning aan de Jacob van Heemskerkstraat, Hier werd 200 gulden ont vreemd. De Spoorsingel was een dank baar object voor de valse sleu tel-dief. Hier werden in totaal drie woningen bezocht In het eerste huis werd voor 3900 gul den aan girobetaalkaarten weggenomen, terwijl uit een andere woning voor 1150 gul den aan girobetaalkaarten werd buitgemaakt. De op- brengst in een derde pand was wat minder: 185 gulden aan contant geld. Schiedam Vijf jaar lang al helpen ouders van de Prof. Kohnstammschool de kinderen bij het oversteken van het levensgevaarlijke Lorentzplein, op hun weg naar de school in de Fahren- heitstraat. Om dit jubileum te vieren wordt er woensdag een klein feestje gevierd. Automobilisten worden 's ochtends tussen kwart over acht en half negen be dankt voor hun medewerk ing in die vijf jaar. Zij ont vangen dan een papieren bloem, die werd vervaardigd door kinderen van de Kohn stammschool. Een van de „wachtouders", mevrouw Brugman, vertelt: „Op dat tijdstip heb je onge veer je vaste klanten, die op weg naar hun werk elke keer netjes op ons teken stoppen, om de schoolkinderen te la ten oversteken. Om die auto- mobilisten voor hun mede werking te bedanken, delen wij woensdag die bloemen uit". Na het assisteren bij het oversteken, gaan de ouders kleuterschool De Zeven sprong in om met de kinde ren over het verkeer te pra ten. Ook de kinderen van de Kohnstammschool, die de bloemen voor de actie heb ben vervaardigd, worden niet vergeten. In een tocht langs de klassen zullen de ouders alle kinderen bedanken voor hun medewerking. Behalve de kinderen en de automobilisten worden ook alle medewerkende oud ets "morgen in het zonnetje gezet. Vanaf half acht woensdag avond, verzamelen ouders en andere genodigden zich in de aula van de Kohnstamm school voor een gezellige avond, met onder andere een diaserie en een bingo-dan- sani. Onder de aanwezigen bevindt zich, als hij tenmin ste aan de uitnodiging ge hoor geeft, de wethouder voor onderwijszaken, Her man Posthoorn. noeg overblijven om gezellig wat te drinken aan de bar. *-vn praatje maken of wat te dan sen. Toch zijn in De Doedelzak re gelmatig optredens van musici o 1 an der e a m a te u r - >a rt i es ten te verwachten. De eerste avond bijvoorbeeld, aanstaande zater dag. is er heel toepasselijk - een optreden van de Australi sche doedelzakspeler Tim Mar- Un, die muziek op zijn instru ment zal spelen die niemand uit zo'n apparaat zou verwach ten. De Ierse zanger-gitarist Patrick Calhnan is eveneens van de partij. Op 21 oktober, tijdens de twee de Doedelzakavond, wordt ge woon maar wat leuke muziek ten gehore gebracht. Op 18 no vember speelt toneelgroep De Fakkel twee eenakters. De Doedelzak is gevestigd in Buurthuis De Haven. Maas- sluisplein. De toegang is gratis. Schiedam Doordat zij plot seling het fietspad overstak is I de 17-jarige mevrouw >1. W. j uit Rotterdam geschept door I een bromfiets. Zij moest met I een hersenschudding en een I linkeronderbeenfractuur in het ziekenhuis worden opgeno men. De 16-jartge bromfietser. C. v. G. uit Schiedam, kon niet tijdig genoeg reageren op de plotse oversteek van de bejaarde da me op het fietspad op de Broers vest. Behalve mevrouw IV. is ook het 16-jarige meisje G. de G. bij de aanrijding ge wond geraakt. Zij zat achter op de bromfiets en vloog na de klap met een grote boog over de beide anderen hoen. Omdat zij gewoon weer op kon staan is zij met de bus naar huis gegaan. Later op de avond bleek, dat zij toch méér last van haar been had dan ze oor spronkelijk dacht, zodat ook zij zich bij het ziekenhuis vervoeg de. De bromfietser liep geen verwondingen op. Schiedam Twee maal heb ben inbrekers het afgelopen weekend toegeslagen. Een 'Snackbar en een woonhuis zijn daarbij bezocht. De eigenaar van snackbar Rex aan de Nieuwstraat heeft zater dagochtend om half zeven een dief op heterdaad betrapt. Voorkomen, dat de man de be nen nam, lukte de snackbarei genaar echter niet. Bij zijn vlucht nam de inbreker onge veer 900 gulden mee. Een aan tal uit de automaat ontvreemde sigaretten moest hij achterla ten. Vijf postzegelalbums metjeen totale waarde van zo'n 7500 gulden zijn ontvreemd uit het woonhuis van de 51-jarige di recteur C. L. aan de Francois Haverschmidtlaan. Tussen de avond van 15 en de avond van 17 september hebben inbrekers het huis via de keukendeur be treden. Hoewel bijna het hele huis is doorzocht, hebben de dieven alleen dc albums mee genomen. Vlaardingen Aad Zoutendijk verzorgt donderdag van 12.45 tot 13.15 uur weer het gebruikelijke lunchconcert op het orgel van de Grote Kerk te Vlaardingen aan de Markt. Op het programma staan werken van Johann P. Kcllner, Chris tian F. Ruppe en Franz Anion Maichelbeck. Schiedam Vijf cassettes vormen de totale buit na een diefstal uit de auto van de 43-jarige electrotechnicus G. K. G. Dc onbekende dief opende de auto, die geparkeerd stond aan de Parkweg achter het ANWB-kantoor, via het rechtervoorportier- raampje en probeerde, behalve de cassettes, ook een autoradio buit te maken. Vermoedelijk zat deze te vast want de radio heeft hij niet meegenomen. Wel wist hij een fikse schade aan te richten: in geld uitgedrukt bedroeg die ongeveer 100Ö gulden. Schiedam Twee mensen zijn afgelopen vrijdag plotseling onwel geworden op straat, Het zijn de 69-jarige mevrouw N. C. en de 80-jarige mevrouw G. II. R.-K., beiden afkomstig uit Schiedam. Mevrouw C. is ter observatie opgenomen in het gemeentezieken huis; mevrouw K- ligt op de afdeling hart be waking van het No le tzickenhu is. O Schiedam Een felle uitslaande brand heeft zondagochtend gewoed in een slooppand aan de Buitenhavenweg. Het vermoe den bestaat dat de brand is aangestoken. Om vijf voor zes zondagoch-' tend vroeg kwam de melding van de brand bij de brandweer binnen. Vier minuten later was de brandweer al ter plaatse en kon het bluswerk beginnen. Omdat het om een slooppand ging en er dus nogal wat tauten kapot waren, greep de brand bijzonder snel om zich heen. met als gevolg dat de eerste en de tweede etage snel uitge brand waren. Precies zeventien minuen na dc? komst bij het brandende pand kon de brandweer het sein: brand meester geven, een snel le bestrijding dus van wat toch wel een felle brand was ge weest.. Die snelheid had ver schillende oorzaken: het pand was van alle kanten goed te bereiken, de brandhaard kon snel worden gelokaliseerd (ach ter een gesloten deur) en de brandweer was snel ter plaatse met behoorlijk materieel; twaalf man, twee tankautospui ten, een ladderwagen en vijf brandweermannen met per- sluchtmaskers werkten mee aan de bestrijding. Schiedam Vermoedelijk om buiten het zeer seizoengebon den carnavalsgebeuren tóch iets om handen le hebben or ganiseert de Schiedamse car navalsvereniging De Rietzei- iers morgen een bingo-avond. Het batige saldo van deze ge beurtenis gaat, zoals elk jaar. naar de gehandicapten m Schiedam. Iedereen, ook niet- leden. is morgenavond vanaf zeven uur van harte welkom m de grote zaaJ van de Christelij ke Sociale Belangen aan de- Lange Haven nurnrr.et 73 Het bmgogebeuren zeil, waarbij volgens de organisatie zeer aantrekkelijke prijzen n- win nen zijn, begint om acht uur. Vlaardingen De komende weken zal politiek Vlaardin gen zicb uitgebreid gaan bui gen over de gemeentelijke be groting voor 1979. Het ontwerp voor die begroting is vandaag, de derde dinsdag in september gepresenteerd tijdens een persconferentie- Gisteren hebben de raadsleden hem ontvangen, In onze krant van morgen komen we op de- inhoud van de begroting uite raard uitgebreid terug. De behandeling van de begro ting zal op dezelfde wijze ge schieden ais vorig jaar. Vooraf gaande aan de mondelinge be handeling in de gemeenteraad zullen de diverse raadscommis sies zich over „hun" onderde len van de begroting kunnen buigen. Het complete schema van de commissievergaderin gen over dit onderwerp ziet er als volgt uit: 17 oktober: algemene zaken. 17 oktober: sociaal-culturele aktiviteiten. 18 oktober: economische aan gelegenheden. 18 oktober: inspraakbegelei ding en voorlichting. 19 oktober: maatschappelijke dien stverlening/woon ruimte- verdeling. 23 oktober: stadsontwikkeling en valkshuisvesting. 24 oktober: verkeer en vervoer 25 oktober: onderwijs en vor ming 25 oktober: volksgezondheid 26 oktober: financiën en bedrij ven 26 oktober: personeelszaken. De behandeling van de begro ting in de gemeenteraad wordt uitgesmeerd over vier, moge lijk zelfs vijf vergaderingen. Men begint op woensdag 15 november om 19.30 uur met de algemene beschouwingen. De diverse hoofdstukken uit het financiële plan worden behan deld op donderdag 16 novem ber om 14 uur. en om 19.30 uur en vrijdag 17 november om 14 uur. Is men er tijdens die laat ste vergadering nog niet uit. dan wordt de behandeling om 19.30 uur weer voortgezet Zoals gebruikelijk hebben de diverse fracties in de gemeen teraad een maximale spreek- duur toegewezen gekregen. Die spreektijdregeltng is ingedeeld aan de hand van de grootte van de fractie. Zo mag de Pv dA, de grootste partij in Vlaar dingen, in totaal twee en een half uur het woord voeren, ter wij! voor de combinatie PSP/SP, de kleinste fractie, slechts 40 minuten spreektijd ter beschikking is. Als iedereen zich aan de toege beten tijd houdt, kan men de behandeling tot vier zittingen beperken, zo heeft men op het stadhuis uitgerekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3