Vrouwen stuk in Stads gehoorzaal oud succes Woudi daagt kinderen uit Arno en Koos concerteren Smaakmaker voor toneelseizoen Dimitri van Toren slist toon beeld Frederik Aarjen te zien in expositie ruimte 'De krant' centraal in Kweekhak- project Muziekwedstrijd van de Culturele Raad Kooravond in Sionkerk Nog kaarten voor pop concert OJC Volgende week: Mounties Hinderlijk Weer films in Koningshof De Zeesterren zoekt leden Eenakterfestival. VD/$CM\H Ir de tentoonstellingsruimte van de artotheek aan de Oosthavenkade 8 in Vlaar- dingen is vanaf morgen tot en met 7 oktober een exposi tie te zien van werken van Frederik Aarjen uit Oost- Duitsland. In vele van zijn schilderijen zijn indrukken te vinden die hij op deed tijdens vele reizen naar Zuid-Amerika. Frederik A ar jen heeft zich door zijn schilderactiviteiten eigenlijk van zijn 'echte* vak afgekeerd. Hij volgde aan de Folkwangschule in Essen de opleiding tot danser, onder leiding van de pedagoog Kurt Joss. Tegenwoordig heeft hij zich helemaal gericht op de schilderkunst Vele van zijn werken zijn te vinden in par ticuliere verzamelingen in Zuid-Amerika, Londen, Pa rijs, Brussel en in Nederland. De tentoonstelling, die gratis te bezichtigen is, is van Een wekelijk se pagina vol informatie over exposi ties, theater, films, concer ten en ande re culturele zaken in het Nieuwe Wa terweg-ge- bied. Bijdragen moeten uiter lijk dinsda gochtend bin nen zijn. Wie bellen wil: 01D- 343229. maandag tot en met vrijdag van 12 lot 17 uur geopend. Op vrijdag kan men ook van 19 tot 21 uur terecht en op zaterdag van 10 tot 17 uur. Tijdens die openingstijden kan men ook in de artotheek terecht 0 Voor het popconcert, dat het Vlaardingse OJC morgenavond houdt in de Lijnbaanhallen, zijn nog kaarten te koop. Vanaf half acht kan men aan de zaal terecht. Wie naar binnen wil betaalt 10,-. Twee bekende for maties zorgen voor de bezetting van het OJC-po- dium: de Achterhoekse groep Normaal (foto) en Sweet d'Buster. René van Vooren en Piet Bamberger» alias de Mounties: volgende week in Vlaardingen. ..De krant" staal centraal tijdens het publieksproject in het Hoek van Holland se mini-theater De K weekbak, volgende week woensdag. Het publiek krijgt de gelegenheid, hierover iets zinnigs of on zinnigs te zeggen. Voorde beste bijdrage staat een fles wijn klaar. Ook voor het overige mag het program ma van de 27ste weer interessant ge noemd worden. De toneelgroep R'7I uit Rotterdam brengt een eenakter voor het voetlicht. René Derksen zingt liedjes van John Denver, Cloar Heemsterman draagt gedichten vooren Willy Neleman zingt eigen liedjes. Het huisorkest Titoro verzorgt weer de muzikale omlijsting, terwijl de gastpresentatic in handen is van Piet Ëeleveld van hel provinciaal toneeicentrum voor Zuid-Holland. De K weekbak, Harmoniestraat 17, gaat om 20,30 uur open. tamelijk ten onrechte ringt Van Toren: „Mijn woorden zijn nog nat, mijn woorden zijn nog aan het worden". Ronduit hinderlijk rijn de vertel linkjes tussen de liederen door. Niet in de laatste plaats komt dat door overmatig gebruik van stop woorden zoals weetjewei, of zo en eigenlijk. Ook een „avontuurtje", dat Dimitri van Toren vroeger schijnt te hebben beleefd met zijn oude speelmakker Pierre Kartner, ofwel Vader Abraham, is volstrekt oninteressant om te horen, en als er dan achteraan komt dat-bet-val- gende-keer-verder-gaat, is het ge leuter niet meer dan een flauw zoethoudertje geweest. Veel zang is onverstaanbaar door dat slissen. Dimitri van Toren komt nauwe lijks boven de non-poëzie uit van het niveau „een liedje, dat dartelt in de zon". Met verbijstering blijft een toeschouwer, die wel wat meer kleinkunst heeft gezien, achter na de slotwoorden „dan stem ik mijn gitaar en pas op het podium knal ik uit mekaar", want van dat knallen is niets, te merken geweest Tcch heeft Van Toren nog wel een aanhang, die morgenavond om negen uur voor een tientje per persoon in de Teerstoof terecht kan. K.K. jaarlijks Dimitri op het program ma zet, maar deze keer (och flink gedupeerd is door dubbele afspra ken van de zanger. Twee voorstellingen, vorige week zaterdag en overmorgen, had Di mitri van Toren moeten afzeggen, omdat hij ook in België verplich tingen heeft en al zitten de zalen dan lang niet meer vol; het scheelt de Teerstoof danig in het budget. „Heel vervelend", vindt het be stuur van zijn „stamgast". Of Dimitri van Toren ook volgend seizoen moet terugkomen wordt twijfelachtig. Zijn repertoire, zoals dat morgen weer te horen is (af gaande op vorige week vrijdag), is verouderd. Zijn hitje van een paar jaar terug, „Hé, kom aan", geldt nog steeds als toegift, en Het programma, zoals de Vlaardingse Stadsgehoorzaal dat volgende week aan het Hooggeacht Publiek aan biedt is weer bijzonder gevarieerd. Een typisch „vrou wenstuk" van de toneel werkgroep Proloog, een toneel spel met Anne-Wil Hl ankers en De Mounties; voor alle smaken is er weer wat bij. Volgende week donderdag worden de planken van de SGZ ingeruimd voor de dames. Toneelgroep Proloog brengt dan „Vrouwen, ais het aan ons ligt", een verhaal waarin de uitbuitings- en onderdrukkingspraktijken ten opzichte van de vrouw, zoals die ook tegenwoordig nog voorkomen duidelijk aan orde komen. Niet alleen femi nisten zijn welkom. Kaarten kosten 5,- en zijn vanaf morgen aan de kassa te koop. Van een heel ander kaliber is de voorstelling „Verdomde Lowietje", die volgende week vrijdag op de planken wordt gebracht. In deze produktie, mot onder andere Anne-Wil Blankers en Jeroen Krabbé wordt het leven van een echtpaar met een geestelijke gehandicapte dochter geschetst. Het stuk doet in eerste instantie aan als een blijspel, maar wordt aangrijpender naarmate de voorstelling vordert. Toegangsprijzen: van 17,50 tot 12,50. De kassa is vanaf aanstaande zaterdag geopend. Volgende week zaterdag tenslotte is de groots opgezette Mounties-revue „Hoe maller hoe mooier" in Vlaardingen te zien. Piet Bambergen en René van Vooren staan natuurlijk in de hoofdrol en zij worden terzijde gestaan door Joke Bruys, Donald Jones, Jaap Stobbe en Diana Floodgate. Ook de Robert Kaesen-dancers zijn van de partij. Wie kaarten wil kopen (van 22,50 tot 15,-) moet er snel bij zijn: er is belangstelling genoeg! Men kan vanaf 28 september aan de kassa terecht. CJP en Pas-65zijn bij deze voorstelling niet geldig. Clown Woudi: „Doen jullie zélf eens wat! Dimitri van Toren trekt zelfs In zijn thuistheater, waar hij een paar jaar geleden nog een langspe- ler opnam, geen volle zaal meer. Teveel teert hij op oude nummers, zo bleek vorige week vrijdag in het Zoldertheater in de Teerstoof. Morgenavond komt de troubadour met de zachte g de slissende en de verbasterde s, v, p en t weer in dat Schiedamse theatertje, dat Wal het clowntje Woudi doet is geen gewoon poppenspel, maar veeleer een uitdaging aan kinderen om 2élf bezig te zijn. 17Dat tv-kijken moet maar eens afgelopen zijn, laat liever jouw hersentjes eens werken", is zo ongeveer de strekking van wat Woudi te vertellen heeft. Dat bleek tijdens de première van Roodkapje, het sprookje dat door Woudi afgelopen zaterdag in het Zoldertheater in de Teerstoof werd verteld en dot tweemaal in dit Sehiedamsetheaterherhaald zal worden Aanstaande zaterdagmiddag omhaif drie kunnen kinde ren vanaf vier jaar in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, terecht voor drie gulden; volgende week komt Woudi ten derde male. Hij ontvangt de kinderen zelf, heel persoonlijk, omdat het tenslotte zijn kinderen zijn, zegt hij. Het is ook daarom, dat volwassenen die eventueel meekomen, mooi aan dekantmogen gaan zitten. Tijdens de première was het Zoldertheater uitverkocht op ritmiek, dynamiek, techniek en voordracht Met leeftijd en lesduur wordt rekening gehou den. Er zijn drie leeftijdsgroepen in gesteld. De winnaars uit iedere leeftijdsgroep ontvangen naast hun prijs een speciale ooTkonde, Per groep zijn drie prijzen be schikbaar. Voor elke deelnemer zal een gemotiveerd juryrap port beschikbaar zijn. De kos ten tot deelname bedragen 3,- per persoon. Groepen betalen 2,- per persoon. Inschrijving kan geschieden doormiddel van een aanmeldingsformulier, dat verkrijgbaar is bij het secreta riaat van de Culturele Raad Vlaardingen, Westnieuwland 6 (kamer 308) of bij de VW in cle Visbank. De inschrijvingster mijn sluit op 4 oktober. Iedere amateur-muziekbeoefe naar kan deelnemen aan een muziekwedstrijd, die wordt georganiseerd door dc Vlaar dingse Culturele Raad en die wordt gehouden op zaterdag 21 oktober in zaal De Harmonie. Schiedamseweg 51-a. Niet al leen solisten, maar ook groepen kunnen aan de. wedstrijd deel nemen. De prestaties van dc deelnemers zullen worden beoordeeld door een jury. die bestaal uit Lenie Beeht, Harrend Vlag en Leo de Vries. Lenie Becht zal zich hoofdzakelijk met het beoorde len van 2ang bezighouden; Har- rond Vlag is gespecialiseerd in blaasinstrumenten, terwijl Leo de Vries zich hoofdzakelijk richt op snaarinstrumenten. Bij de jurering zal worden gelet Volop muziek is er aanstaande zaterdag in de Vlaardingse Sionkerk, waar een koor- en samenzangavond wordt gehou den. Medewerking wordt verleend door het Chr. Gem. Koor „Om nia cum Deo", het Chr. Meisjes- koor „Bel Canto", de sopraan Riet den Hartog en de organist Frans van Tilburg. Nel Ben schop en Klaas van Elsacker zorgen voor de declamatie. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. In de Maassluise Immanuëlkerk geven vader en zoon Koos en Arno Bons aanstaande zaterdag een concert, dat zonder twijfel weer door vele muziekliefhebbers bezocht zal worden. De uit voeringen in de Immanuëlkerk plegen in de regel een zeer behoorlijke belangstelling bij het pu bliek te genieten. Arno, die momenteel voor het viool-solistendiplo ma aan het Conservatroium studeert, wordt tijdens dit concert door rijn vader Koos begeleid op piano en orgel. Het programma start met een fraai, maar technisch moeilijk stuk van Vltali. Dan zijn er twee stukken van Mozart, terwijl na de pauze werken van Paderewski, Tsjaïkowski en Saint-Saëns gespeeld worden. Ook vindt tijdens dit concert de première plaats van 'Exo dus', een compositie van de Maassluise muriek- kunstenaarMceuwis Rebel Het concert begint om kwart over acht *s avonds. De toegangsprijs bedraagt 4,-; jeugd betaalt de helft In het nieuwe seizoen worden er 1 2 keer per maand op donderdagavond voorstellingen gegeven, die telkens om 21 uur zullen beginnen- Enkele van de film-avonden beginnen een uur eerder, wanneer een extra lange film geprojecteerd is. De eerste voorstelling vindt van avond plaats. Vanaf 21 uur is men in De Koningshof welkom. Op het programma staat de film 'All the president's ment Toe gang 4.-, Ook in het nieuwe seizoen gaat de E venementencommïssie van Koningshof in Maassluis weer filmvoorstellingen verzorgen voor volwassenen. Dit initiatief bleek vorig jaar bijzonder goed aan te slaan. Men richt rich hiermee vooral op mensen, die niet meer een jongerencentrum willen bezoe ken, maar die toch wel graag dicht bij huis naar de film willen. Het oecumenisch jongenskoor De Zeesterren in Hoek van Holland kan nog best wat leden gebruiken. Jongens die 7 jaar of ouder zijn en in de tweede klas van de basisschool zitten kunnen zich opgeven. Het koor bestaat dit jaar 15 jaar en dat zal in november gevierd worden. De bedoeling is, ter 'gelegenheid van het derde lus trum een echte musical op te voeren. Het jongenskoor, dat zowel in de Hervormde als in de Gerefor meerde en de Katholieke kerk zingt, repeteert iedere donder dagavond in Het Schip in De Hoek. Naast ruime aandacht voor de schone zangkunst wordt er ook veel aan allerlei spelvor men gedaan. Wie meer wil we ten kan vanavond terecht De Maassluise Immanuëlkerk: weer vol concertklanken. festival zelf deelnamen, op de ze avond in het kort iets zou- den presenteren van hun plan nen, maar dat kwam niet ver der dan een versje van Inter mezzo. Ondanks dat gaf de avond een aardig beeld van het Schie damse amateurtoneel, dat vol gens Roelfsema op hoog ni- Het Schiedamse Passagethea- tering, die dezelfde avond zou ter was redelijk gevuld, afge- plaatsvinden. „Ondanks ver lopen zaterdagavond, hoewel woede pogingen zijn wij er er nog ruim honderd mensen niet in geslaagd de verduiste- hadden bijgekund. Hun afwe- ring uit te laten stellen tot zigheid was volgens Harm zondag", zei Roelfsma in zijn Roelfsema, voorzitter van de openingswoord van het Schie- afdelïng toneel van de SG, te dapi eenakterfestival. wijten aan de maansverduis; Ook vestigde hij de aandacht veau staat. De drie deelnemen- goed wisten of het laatste stuk de groepen had den het zichzelf van Groeton nou wél of niet met de stukkeuze niet makke-, was afgelopen, lijk gemaakt; dat in aanmer-' De avond was dan wel ten king genomen waren de resul- einde; het taneelseizoen begint taten niet slecht. Ook de vol- nog maar net Van oktober tot gorde verliep goed, van vrij april staan er nog een tiental simpele vrolijkheid naar zeer produkties op het programma bizar. Zó zelfs, dat velen in van de zes bij de SG aangeslo ket publiek uiteindelijk niet ten groepen. op het programmablad, waar- in ook een overzicht was opge nomen van alles wat de SG dit seizoen aan toneel gaat brengen- Het festival zelf moest dan ook een beetje die nen als smaakmaker voor de rest van het jaarprogramma. Het lag in de bedoeling, dat de groepen, die niet aan het

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4