SPORT Dertien nieuwe leden in vrsr k neern geen enkel risico meer' Tonny Vonk terug naar Hoekse Boys Schaak cursus VZC-B zesde m Sten RA Maandagavond nieuw dagelijks bestuur Juvenilis in het donker... Jos Sparla na zijn „gemiste" strafschop: SOFTBAL TOERNOOI Sportinstuif in Margriethal Sportdag For tuna Sunlight betaalt zelf PPSC ONDERUIT Groot meesters snel langs HVO'ers Administrateur Gouka weg bij FC Vlaardingen DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1978 PAGINA 8 Cees Bot de nieuwe voorzitter van het DB Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie is de eerste raad die volgende week maandag- in de nieuwe samenstelling bij elkaar komt. Van de dertig leden tellende raad, die intussen geïnstalleerd is door het college van B en W, zijn dertien nieuw. Op de eerste bijeenkomst in het Stadhuis zat tevens een nieuw dagelijks bestuur worden gekozen. Het is vrijwel 2eker dat Vlaardings nieuwe sportwet houder Cees Bot daarvan voorzitter wordt. Uit het huidige DB zijn intussen verdwenen Van IJperen, Groeneveld en Hoogerwaard. De nieuwe leden van de raad, die op hun beurt weer gekozen zijn door de secties, zijn: A. de Bruin (Sportieve recreatie), A. Leewis (adviseur VRSR), G. A. Verstege (medische sportkeuring), D. M. van Kampen (sectie recreatie), J. Kamaat (sectie recreatie), mevrouw G.W. de Stoppelaar-van Driest (sectie recreatie), mevrouw L. van der Most-Ekelaar (sectie recreatie), mejuffrouw M. J. K. Terhoeve (sectie binnensporten), A. Stout- handei (sectie binnensporten), R.Th. van Rossum (sectie binnensporten), A.M. Vink (sectie pluimvee en fokdieren), J. HoUenberg (sectie water- en hengel- sport), H. van Beek (sectie water- en hengelsport), C. Bogerman (sectie overige buitensporten), J. R. van Mansum (sectie overige buitensporten), P. Spek (sectie overige buitensporten), L. F. Oppe (sectie veldsporten), J. Wamsteker (sectie veldsporten), L. J. van Mil (sectie veldsporten), P. A, van Wilsem (sectie zwemmen), D. A. van der Snpek (sectie voetbal), J. P. Barendregt (sectie voetbal), mevrouw C. M. van Toor-Buschmann (raadslid), D. P. A. J, van Haren (raadslid), W. A. Kwakkelstein (raadslid), H. van der Meer (raadslid), E. D. Rodriges (raadslid), H. Schip pers (raadslid) en C. Bot (wethouder). Voor J. Dekker (sectie schoolsport), die intussen heeft bedankt, moet een opvolger worden gekozen. Schiedam Omdat de Margriethal nog niet tiaar is, moesten de da mes basketballers vaa In ventus uitwijken naar de Energiehal voor de thuis- ontmoeting tegen DAS. De eerste de hes te wed strijd kreeg gelijk af een staartje, omdat de leiding yas de Kotterdamse hal in de zestiende minuut van de tweede helft het licht uit deed. Tijd is tijd! De Schiedammers ston den op dat moment met 32-29 voor- Na veel discus sies werd vijf minuten res pijt gegeven, maar 45 se conden voor tijd, bij een voorsprong van Juventus van zeven punten, floepte opeens weer het licht vit. De scheidsrechter restte toen niets meer dan de strijd te staken. Wanneer °r voor beide ploegen geen oelangen meer op het spel staan, zal dit duel niet meer behoeven te worden uitgespeeld. Het zou ook te gek zijn voor 45 secon den..,. De Schiedamse formatie, onder leiding van Hans van Hoornhad een moei lijke start DAS stond na tien minuten aJ met 10-6 voor, maar wissels brach ten idaar verandering in. Binnen twee minuten was het 16-10 voorjuventus en bij de rust was het al 24-12. Dlf minuten ns rust kwam DAS dichterbij tot 32-29, toen het licht uitgingBij het scheiden van de markt was de stand 52-45. Schiedam De deelnemers aan de schaakcursus in Schiedam verschillen in leeftijd van ne gen tot zeventig jaar. Voor de Jeugd heeft de cursus een extra attractie; aan het eind van de cursus kan ze „opgaan" voor de diverse schaakdiploma's. Voor alle cursisten wordt er aan bet einde van de cursus een schaaksimultaan gegeven, zo dat het geleerde ook in de prak tijk gebracht Kan worden, De opkomst voor de cursus van 33 „leergierigen", gevorderden en beginners, is groter dan vorig jaar- Toch zijn er nog wat plaatsen over, waarvoor ingeschreven lia.n worden bij F- Groenewegen (telefoonnummer: 701215). Ver der wordt nog een drieronden toernooi door de Schaakvereni ging Schiedam gehouden op 30 september in zaal Irene. In schrijving bij P. Roggeveen, Van Beverenstraat 8a, Schie dam of aan de zaaL Vlaardingen In de vierde rwemontmoeting van de ZRO hebben de reserves van VZC hun zesde plaats kunnen hand haven. S tri jen zag kans als win naar van deze aflevering iets van rijn achterstand op de lei ders Poseidon en Merwede in te lopen. Het riet er overigens wél naar uit dat Poseidon ten koste van ScOM zal promoveren naar de A-klasse. In deze vierde ontmoe ting in bad West kwam Irene van der Laan op de 100 vlinder tot terwijl «los Opschoor het piet slecht deed op de 100 schooi, waarop hij ais eerste aantikte in 1.45.9. Ellen Albers werd achtste op de .100 vlinder voor meisjes onder de 24 jaar in 1.30-6, terwijl MarcvaiilJzer- lo zesde werd m 1-17,2. Monique ;Brugmans zwom een goede .vrije slag in 1.13X Gouda Het ongeschonden blazoen van DHS-keeper Jos Sparla heeft dan toch een deuk opgelopen. Na twintig jaar voetbal liep de in Gouda wonende doelman van de Schiedamse hoofdklasser DHS tegen zijn eerste officiële waarschuwing op. Het ge beurde in de tumulteus verlopen wedstrijd tegen DVS. Een wedstrijd waarin niet alleen Jos Sparla op de bon ging, maar met hem nog drie spelers. Een wedstrijd die ook nog tijdelijk werd gestaakt, maar tevens bewees dat Jos Sparla weer terug komt. „Be grole vorm nadert", zo legt de 26-)ange doelman uit. „De eerste twee wedstrijden was ik niet tevreden over mezelf. Maar nu voelde ik dat het weer beter gaat". Voor DHS uiteraard een gunstig teken, maar wellicht ook voor Sparla zelf. Hij is immers nog ambitieus genoeg om in het voetbal hogerop te komen. Sparla volgt daarin zijn trainer Rob Jacobs, al treedt hij zelf niet op de voorgrond. Zijn stelregel is eigenlijk heel eenvoudig: „Ais ik werkelijk goed ben, rien ze dit zelf wer, In ieder geval blijft Jos Sparla hopen in de woorden van Jan Zwartkruis: „Misschien zie ik je hier volgend jaar wel voor het Nederlands amateur-elftal terug". Jos Sparlageen risico Het betekende een duidelijke stimulans. Of Zwartkruis het bij die complimenterende woorden laat, zal nog moeten blijken. Maar ook het betaalde voetbal laat Sparla nog niet los. „Ik heb misschien nog de ouder wetse gedachte hogerop te willen. Komt er een. betaalde club'7, aldus Sparla, „dan ben ik zeker bereid tot praten". Jos Sparla stond overigens vijf seizoenen terug al op de loonlijst van SW, waar hij als tweede keeper echter niet de kans kreeg zich te bewijzen. Met als gevolg de overstap naar DGS, waarmee hij van de tweede naar de hoofdklasse promoveerde. Zesmaal In die hoofdklasse is Jos Sparla in drie wedstrijden al zesmaal gepasseerd. Begrijpelijk dan ook dat hij nog niet tevreden is over rijn optreden. DHS kan echter gerust rijn, nu Sparla zich weer sterk gaat voelen. Toch liep hij al tegen een officiële waarschu wing op, en moest tevens voor een strafschop buigen, waardoor bij een record verloor. Vorig seizoen immers werd er tien keer vanaf de stip op zijn doel gericht, maar Sparla was niet te passeren. Acht keer stopte hij de bal, twee keer werd er naast geschoten. „ïk zat er wel degelijk bij", aldus Sparla over de UVS- strafschop. „Ik ging voluit naar de goede hoek, maar kon er gewoon niet bij. De bal zat dan ook erg ver in de hoek, en verdween zelfs pas via binnenkant-paal het doel in". De wijze waarop UVS aan het eerste doelpunt kwam, zal Sparla zich zeker niet meer laten passeren. De doelman blijft trouwens van mening, dat het een indirecte vrije trap was. „Maar dat gebeurt een volgende keer niet meer. Al moet ik hem dan uit de kruising halen, ik neem geen risico meer". De DHS-doelman, die het nog te vroeg vindt om te zeggen of zijn ploeg zich zal kunnen handhaven, wil de wedstrijden van afgelopen zondag zo snel mogelijk vergeten. „Het was ook verschrikkelijk zoals die scheidsrechter zijn dag niet had. Hij dupeerde niet alleen de trainers, spelers en publiek, maar ook zichzelf". Ook de naam Jos Sparla verdween bij de Amsterdamse scheidsrechter Schonhage in het boek. „Voor de eerste keer in de twintig jaar dat ik voetbal", aldus Sparla, die dat voorval beslist niet lekker zit „Natuurlijk pleegde ik obstructie, maar van opzet was absoluut geen sprake. Als hij me opgeschreven had voor praten, had ik er nog vrede mee kunnen hebben". Het ziet er overigens naar uit, dat „de zaak UVS-DHS" pas op lange termijn behandeld zal worden. Alles wordt grondig uitgezocht, en van groot belang zal het rapport worden van de aanwezige rapporteur. „Misschien kom ik er af met voorwaardelijk of een proeftijd", aldus Sparla. „Maar ik had straks graag gestopt met een blanco lijst". Tonny Vonk (r) opgestapt Maassluis Ton ny Vonk, die bij zaterdag tweede klasser Excelsior Maassluis niet meer in de basis paste van trainer Hans Kostense, heeft overschrij ving aangevraagd naar Hoekse Boys, Hij is afkomstig van de Hoekse club, maar werd een aantal jaren terug getrans fa rcer d naar FC Vlaardingen. Rij speelde daar voor namelijk in het C-elftal, hoewel hij wel enkele ma len voor het TJE* FA-elftal uit kwam. Excelsior M. heeft nu ook een opvolger moe ten zoeken voor Tonny Vonk, die tevens de E-pupil- len trainde. Die taak is nu be stemd voor Benny Du chemie, assis tent begeleider van de selectie. Vlaardiagea— VS Vlaardingen houdt zondag 24 september een h eren sofbaltoem ooi aan de Zwaluwenlaan. Deelnemende clubs zijn: Eorostars, $K Groen oord. Schiedam en VS Vlaardingen zelf- De wedstrijden beginnen om 10 uur, 's middags zijn er lunchppketten beschikbaar en bet toernooi is afgelopen om 1 uur, Schiedam In navolging van andere gemeenten begint ook Schiedam aan sportinstuiven voor de bevolking. Vanaf 18 oktober kan men elke woensdagavond tussen 9 en 11 uur terecht in de vernieuwde Margriethal. Eén en ander gaat in samenwerking met de landelijke dienst van sport en spel, terwijl de organisatie in banden is van de sportraad. De medewerkers bestaan uit recreatieleiders- AI naar gelang de behoefte kan er van allerlei toestellen in de sporthal gebruik worden gemaakt. De sportinstuif is een uitvloeisel van de actie sportreal. Het ligt verder In de bedoeling dat er uit de sportreal een commissie zal worden gevormd, die zich met de sportieve recreatie zal gaan bezighouden. De eerste sportinstuif wordt overigens al op 14 oktober gehouden in de Margriethal, in het kader van het sport- en spelprogramma ter gelegenheid van de verbouwing van die haL Ook op 15 oktober is er zo'n instuif, waaraan alle Schiedamse gymnastiekverenigingen meedoen. Vlaardingen Ter gelegen heid van de opening van de nieuwe accommodatie, houdt de atletiekvereniging Fortuna zaterdag een sportfestijn aan de MamixJaan. Het program ma, dat om 11.00 uur van start gaat, omvat een prestatieloop over drie kilometer, rekreatie en atletiekonderdelen en bal en tikspelen. De prestatieloop, waarvoor het startsein zal wor den gegeven door de erevoorzit ter van Fortuna, Dick Kingle- ver, is het eerste programma onderdeel, waarna om 12.00 uur het rekreatie- en atletiekgebeu- ren begint» Onder leiding van sportleiders kan er worden deelgenomen aan eon aantal atletieknum- mers, bijvoorbeeld de 100 meter sprint, verspringen, 800 meter en een hmdemislocp over 400 meter. Na het atletiekgebeuren is er om 14,30 uur de gelegen heid om deel te nemen aan allerlei bal- en tikspelen. Zowel voor de prestatieloop als voor het rekreatie- en atletiekfestijn kan men inschrijven vanaf 9.30 uur in de kantine. Het inschrijf geld bedraagt 1,50, waarvoor aan alle onderdelen kan worden deelgenomen. Vlaardingen Het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie blijft van mening, dat de voetbalvereniging Sunlight zelf het onderhoud aan zijn velden dient te betalen. De sectie voetbal van de VRSR onderstreepte het verzoek met het argument, dat Sunlight, dat al vier jaar een open vereniging is, evenals de rest van de Vlaardingse voetbalclubs, meewerkt aan het welzijn. Terwijl de overige clubs wel in welke vorm dan ook subsidie ontvangen. Schiedam PPSC experimenteerde tegen zaterdag eersteklasser SHO Yolop, maar verloor desondanks met 31- Bij de rust was de stand 2—0 in het voordeel van de Beyerlanders. Nadat het ook nog 3—0 was geworden, redde Koen Winkelman de eer. Bij PPSC speelden de nieuwelingen Aad de Bruin, Jan van der Marei, Nico Hoo gendom en Ruud de Wit mee. Vlaardingen Bij het jubile rende HVO gaven 84 schakers gehoor aan de simultaanseance, die gegeven werden door groot meester Robert Hübner en de internationale meesters Hans Bouwmeester en Cor van Wijn gaarden. Hans Bouwmeester dwong 24 tegenstanders snel tot naden ken, terwijl Piet de Goede, ere lid van HVO, het eerste halve punt scoorde. Het laatste halve punt kwam op naam HVO's voorzitter Van Drie], nadat Hübner geheel op verlies had Hübner behaalde tegen 32 spe lers 87.5 procent (verlies tegen Smeekes sr., Van der Griend en Dopper, remise tegen Van Driel en Verschoor). Bouwmeester te gen 24 tegenstanders 85.5 pro cent (verlies tegen Aalders, Fat salias en Kolenbrander en remi se tegen De Goede). Van Wijn- gaarden kwam op een fraaie score van 92.8 procent tegen 28 spelers (verlies tegen Slagboom en remise tegen Van der Dool en-Westerdijk). Aan hetdrieron- dentoemooi namen 100 scha kers deel VlaardingenIn bet bestuur van de stichting FC Vlaardin gen zijn enkele mutaties doorgevoerd. In verband met de financiële mogelijkheden verlaat administrateur S, N. Gou ka per 1 oktober de eerste divisieclub. Bet a/gemeen secretariaat komt in handen van mevrouw J.P.B.RJo* chims-P&tijn. Wedstrijdsecretaris wordt J. van Dis, terwijl penningmeester C, van Bees zitting zal nemen in de sectie voetbal van de Vlaardingse Baad voor Sport eo Recreatie. Het bestuur is verder op zoek naar uitbreiding.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6