SCHIEDAMSCHE COURANT Ze sturen je van 't kastje naar de muur mmm 'Groenoord raakt al zijn groei i' kwijt9 Brutale overval op klaarlichte dag 26 1 Feest Ik neem de proef jurys Binnenbrand in meubelfabriek bij elkaar j Dakloos na mishandeling - t. I Werkgroep wil enkele velden niet bebouwen: -- - Hobbvheurs in Lijnbaanhal KUNST- EN ANTIEKBEURS LiJNBAANHAL VLAARDINGEN-CENTRUM Musici: slecht gestemd Vrijdag '22 september 197 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 103de jaargang no. 26179 _io pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht en dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen „Gelukkig zijn mijn kinderen al wat groter en ik ben nog jong, anders had ik het niet aange kund. Want ze sturen je van het kastje naar de muur en die ambtenaren zijn net Pon tius Pilatus, ze wassen hun handen allemaal in onschuld. Maar ondertussen zit ik nu al bijna twee maanden zon der woning. En wat je ook doet: ze zeggen gewoon, nou mevrouw, dan moet u bij een ander zijn. Ik heb zitten hui len, grienen, je wordt behan deld als een stuk vee". Mevrouw Slotboom is te neinde raad. Zoals het er nu uitziet kan het nog maanden duren voordat er een woning voor haar beschikbaar komt. Maanden van zenuwen in het verschiet, de kans om na alles wat ze meegemaakt heeft nu eindelijk eens tot rust te ko men iijkt voorlopig erg klein. Begin deze zomer werd ze door haar echtgenoot zo mis handeld dat zij niet langer thuis kon blijven. Onder de blauwe plekken verliet ze het huis, deed bij de politie aan gifte van mishandeling en ver trok zonder cent zonder ook maar schone kleren voor de volgende dag naar een cam ping, waar zij een paar weken met haar kinderen door-, bracht. Met twee gezinnen in één ca ravan, dan blijft er niet veel ruimte meer over. Maar het kon niet anders. „Gelijk toen ik gevlucht was ben ik bij de politie geweest. Die verwees mij naar m'n advocaat Toen heb ik me onmiddellijk daarna laten in schrijven bij het woningbu reau; daar geven ze me van die formulieren en die heb ik ingevuld". Toen mevrouw Slotboom met haar kinderen weer van haar onderduikadres terugkeerde en ze voor zolang het duurde bij haar zus in mocht trekken, kreeg zij tot haar grote verba zing te horen dat ze helemaal nog niet ingeschreven stond voor een woning. Ze ontving een briefje waarin stond dat het woningbureau eerst de hele echtscheidingsprocedure af wilde wachten. En men vertelde haar dat voordat ze ingeschreven kon worden de gemeentelijke sociale dienst eerst een rapport over haar moest schrijven. Dat rapport is er nog steeds niet. „Alles draait om dat zenuwe rapport. Zien ze niet dan niet- dat ik een urgent geval ben! Het gaat nog minstens twee weken duren en dan heb ik kans dat ik ingeschreven word. Alleen maar in-ge- schre-ven, dan heb ik nog niets. Terwijl ik nota-bene zelf een huis weet dat al meer dan drie weken leeg staat. Maar daar gaan ze niet op in. En op die echtscheiding kan ik niet wachten, 14 november pas moet ik weer voor de rechter komen. Terwijl ik* he lemaal niets heb'1. Een woordvoerder van het woningbureau: „We moeten eerst weten of haar man in middels dat oude huis heeft gekregen, ja of nee. In dat eerste geval ben ik best bereid om aan de officiële procedure van het rapport niet zo zwaar te tillen. Maar u moet wel bedenken dat wij met tiental len van dergelijke gevallen zitten in Vlaardingen. We kun nen niet iedereen zomaar on middellijk een huis geven, het moet eerst uitgezocht worden hoe urgent de zaak is". Mevrouw Slotboom: .Als vrouw ben je in feite rechte loos. Ik kan nergens heen. Voor geen goud meer zou ik mijn eigen woning in durven, ook al woonde mijn man er niet meer. Er 2ou eigenlijk een soort gelegenheid moeten zijn, waar je zolang terecht kunt, een beetje tot je zelf komen. Ik zeg het eigenlijk voor de vrouwen die na mij komen, want er zijn er echt een heleboel voor wie een opvangcentrum een uitkomst zou zijn. Maar er is hier in Vlaardingen helemaal niet zo'n nood opvangcentrum". 1 Mevrouw Slotboom noodopvang is er niet al!ll[llll]i!!lll!ltll!lillHli]|[!lim[tlll!ill!lil!lil[ltl[!im;illlllII!lll||!J!|!jj|iimm[[|||[|!||ji!j!l|||]|Jj||H &W. Schiedam Niet alle „voetbalveldjes" van Groe- noord moeten worden bebouwd, want de wijk raakt langzamerhand te vol. Dat vindt de werkgroep ruimtelijke ordening- van de stichting samenlevings opbouw Schiedam-Noord (SSSN). Aan burgemeester en wethouders zal gevraagd worden enkele een definitieve groenbestenrming te geven. veldjes gg, TFfg <lt, j g De kleuters van de Vlaard/ngse Louise de Colignyschool ver keerden gisteren in een echte feeststemming. Goed gemutst en gewapend met een spandoek verlieten zij iiun schooltje aan de Van Boïsotstraat op weg naar hun nieuwe adres; een klas in de Savornin Lohtimn- school aan de Kamerlingh On- nesstraat. Daar werden zij fees telijk ingehaald door de leerlin gen en het onderwijzend perso neel van die schooi. De reden van deze verhuizing? De kleu ter- en de basisschool gaan in verband met de nieuwe onder wijswet die op stapel staat, vanaf nu gezamenlijk verder. Integratie heet dat met een duur woord. Schiedam Op een wel bijzonder brutale manier heeft de 18-jarige hagenaar 1VI. W. E. acht gouden horloges gestolen uit de zaak van juwelier H. Th. van der Vlerk op de Broersvest. In een druk bezette winkel deed de Hagenaar een greep uit de voorraad van de juwelier, er geen rekening mee houdend dat er alarm op de spullen stond- Gealar meerd door de zoemtoon stelde Van der Vlerk op de jongeman af, die daarop zelf aanbood zich te laten fouilleren. De juwelier ver trouwde dit echter niet helemaal en draaide zich om om de winkeldeur op slot te draaien. „Op dat moment wierp hij me met een judotruc tegen de grond", vertelt de juwelier.- „Doordat hij de winkeldeur echter nog open moest trekken, wist ik hem nog bij zijn benen te grijpen. Helaas wist hij zich weer los te rukken en naar buiten te komen". Ondanks alle inspanningen gaf de juwelier het nog niet op en hij snelde achter de dief aan naar buiten. Een maat van de dief blokkeerde echter de weg. Na ook dat obsta kel overwonnen te hebben hernam Van der Vlerk de achtervolging. Doordat er meteen na de zoemtoom op het politiearlarm was gedrukt, was de politie bijzonder snel ter plekke en kon de achtervolging worden inge zet. Een kwartiertje na de overval was de hele binnenstad al afgezet en wist men de man te grijpen toen hij probeerde bij de glasfa briek aan de Buitenhavenweg over een muur tje te klimmen. Hij bleek acht gouden horloges met een totale waarde van 28.5G0 gulden bij zich te hebben. Vlaardingen In de Oude stenen, schelpen, fossielen en Lijnbaan wordt zondag 8 okta- koralen té zien. Men kan van ber een Internationale Hobby- 10 tot 1? uur terecht. Toegang- beurs gehouden. Op de beurs, sprijs: 1,50. Kinderen tot die wordt georganiseerd door twaalf jaar betalen twee kwart- „Veraan", zijn mineralen, edel- 3es- Dit nieuwsblad, waarin u at net nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt 2onder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdam sch Nieuws blad. Siuurmij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam- Adres: Woonpl ■- Tel Deze Den m open envelop, ronder postzegel sluren naar Antwoordnummer 034. Rotterdam. ADVERTENTIE Zaterdag 23 september van 10.00 tot 18.00 uur en zondag 24 september van 12.00 tot 18.00 uur Jos van der Lugt slingerde' de zaak deze week aan. Als opbouwwerker in dienst van de SSN heeft hij geregeld temaken met Groenaorders, die ervan opkijken dat er bouwplannen worden ge maakt voor een gebiedje waar het gras welig tierde. Daarbij gaat het om zogenaam- do bbbvw-vddjes. De afkorting is van: bestemming bijzondere bebouwing, voorlopig vrijge maakt voor voetbal. Daar blijkt dus uit, dat de komst van gebou wen zoals een bejaarden voor ziening of een gezinsvervan gend tehuis allang te voorspel len was. „Maar vaak weten bewoners dat niet, of zijn zij zo gewend ge raakt aan die groene vlakte voor hun raam, dat bebouwing toch hard aankomt", is de ervaring van Jos van der Lugt. Een goed voorbeeld is de Jo2ef Oreüosin- gel, voor velen een welkome onderbreking in de rij van flat gebouwen, waar echter in de toekomst wel een en ander wordt gebouwd. Onlangs kwam m de gemeenteraad nog een verzoek op tafel van de stichting Paus Johannes XXIII, die aan die singel een gezinsvervangend ehuis wil bouwen. Kt rjt. 'ïp.ïs; De Jozef Orelïosïn- gel is het groene hart van Groenoord waarin de nabije toekomst wel flink gebouwd gaat worden. Jan dor Lugt: „Groenoord heeft ilatistisch veel groen, maar laarvan gaat wel wat verloren". Sn de werkgroep vindt, dat de vijk zijn naam eer moet blijven i andoen. Vertegenwoordigers van 26 jury's bijeen onder lei ding van Nynke van der Molen. Vlaardingen In de meubelfa briek van de firma Ouwendijk aan de 4e Industriestraat brak gisteren laat in de middag brand uit in de afspuiterij, waar meubels de laatste ver flaag krijgen aangebracht. De brandweer hoefde nauwe!ijke meer in actie te komen: de sprinkler-installatie in bet be drijf werkte voortreffelijk. Toen de brandweer arriveerde was er alleen nog wat rookont wikkeling. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Ook kon gistermid dag de omvang van de schade niet worden vastgesteld Even voor die melding was de brandweer a! uitgerukt voor een brandje op de Markt. Veel werk hadden de brandweerlieden ook hier niet. Een loodgieter die op het dak aan het werk was, was met zijn gasvlam wat uitgescho ten. Het houtwerk begon wat te smeulen, maar de brandweer had aan een tuinslangachtig wa terstraaltje voldoende om de vlammetjes binnen anderhalve minuut meester te worden. Schiedam „Toen we de titel zagen leek het ons best een leuk boek, maar het bleek eigenlijk wel een klap in ons gezicht". Een van de vele reactieo tijdens de bijeenkomst van de kinder jury in het gebouwtje van de verenigde provinciale bibliotheekcentrales voor ZuidHolland, dat is gevestigd aan de West Frankélandsedijk, Zesentwintig kinderen, afgevaardig den van evenzo veie kmderjurys m de provincie hadden samen' met hun jeugdbïbliothecaressen de reis naar Schiedam ondernomen, om met elkaar te praten over vijf gelezen kinderboe ken. De boeken bleken veel gespreksstof op te leveren en ook veel meningsverschil len tussen kinderen uit te lokken. Omdat de organisatrice, jeugd biblio thecaresse Nynke van der Molen al van tevoren had gezegd dat er niet met zijn allen over hoefde te worden ge praat welk boek nou het beste was, kon alles tamelijk snel worden behan deld. De resultaten van de jury worden in de komende dagen opgeteld, waarna de uitslag op een grote feestdag op 14 oktober in De Doelen bekend zal worden gemaakt. Vlaardingen - Tien Vlaardingse musici hebben in een brief aan de Culturele Raad en de wethouder van Culturele Zaken hun ongenoegen geuit over de wijze, waarop de verkiezing van een vertegenwoordiger van de musici in dc Culturele Raad plaats heeft gevonden. Bij die verkiezing, die op 17 augustus plaatsvond en waarbij Ton Stolk werd gekozen waren slechts 6 stemgerechtigde personen aanwezig. Volgens de musici was het tijdstip van de verkiezingen erg ongelukkig gekozen, omdat velen met vakantie waren. Ook was het voor sommigen een bezwaar om aanwezig te zijn omdat ze 's avonds hadden moeten werken. Tevens is volgens de brief gebleken, dat niet alle musici in Vlaardingen voor de verkiezing benaderd zijn. „Om die redenen dringen wij met klem aan op herstemming waarbij tevens de mogelijkheid geschapen moet worden om die musici die niet op de bewuste stemmingstijd aanwezig kunnen zijn ook te laten stemmen", aldus de brief Een woordvoerder van de Culturele Raad over de klachten* „De uitnodiging is ruim vantevoren verzonden. Wij kunnen er ook mets aan doen, dat niet iedereen aanwezig kan ziin Het is erg moeilijk om met de vakanties rekening te houden"'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 1