SVV: Angst voor Veen dam ongegrond Vlaardingen: weer 2O verlies MVV '27 gelukkig langs 's-Gravenzande Full-Speed krijgt teveel, Excelsior}20 te weinig Hollandiaan geen geluk Wéér hattrick Hans Lingen :ISÊsÊÊÊBÊÊ MAANDAG 25 SEPTEMBER 1978 DOELPUNT Eerste winstpremie van 225 gulden Eerste winst De Korenbeurs-Midstars: 7-3 RKWIK ingehaald Eerste punt Schiedam tobt met blessures VD/SC/WW 3 KIS Schiedam SW's angst voor Veendam was (te recht) ongegrond. Zo onstuimig het de aanval koos, zo mentaal zwak keek heel Veendam toe. "Joop Oldejans, een prater van de eerste orde, keek er zelfs vol afschuw naar. „Ik herkende mijn ploeg niet meer terug. Een complete black-out, denk ik. fk miste wél Koolhof ('handoperatie'), maar dat mag normaliter de oorzaak niet zijn. Misschien omdat we nog nooit in Schiedam gewonnen hebben", vroeg hij zich veelbetekenend af. De slalom van de Veendammer zal uiteindelijk op Wim de Haan van SW stranden. Anderzijds glom Pim Visser (te- recht) van trots. Voor de eerste overwinning dit seizoen {premie 225 gulden) was iedereen weer gemotiveerd. Gelukkig maar! Ik heb echter wél de knuppel in het hoenderhok gegooid na de wanprestatie tegen Amersfoort Met name Johnnie Oorver en Jan den Tuinder moesten het ontgelden. In de geest van: „Een herhaling en de jeugd komt er bij". Heel SW trok zich trouwens de „gespierde" taal van de an ders heel rustige Visser aan. De ploeg werkte zó hard, dat Veen dam zelfs geen enkele uitge speelde kans voor zich mocht opeisen. Oldejans: „Zelfs na de 2—0 achterstand deden we nog VJ aard Inge n Na het 2—0 verlies op de Wagc- nïngse Berg is FC Vlaar dingen weer wat stevi ger op de voorlaatste plaats in de eerste divi sie vastgedrukt. Hoewel de Vlaardingers, die met twee spitsen van start gingen, alle mogelijkhe den op een overwinning om zeep hielpen, had een gelijkspel de verhoudin gen toch wel beter weer gegeven. Vooral de eer ste twintig minuten van de tweede helft waren er prima kansen voor Wim Tljl, Danny Molendijk en Ronny Schrier om de vroeg opgelopen achter stand van 1—0 ongedaan temaken. Wageningen begon, zoals traditie dat wil, furieus, maar het duurde toch nog tot de twintigste mi nuut voordat het over wicht beloond kon wor den met een treffer. Met een dertig meter schot was het Gerdo Hazelhek- ke die de bal met veel effect langs keeper Eike lenboom stuurde: 1—0. Vooral over de rechter kant werd Joop van Dop nogal eens verrast door de snelle Stanley Bish, die gemakkelijk met zijn mede-spelers Leushuis en Van Ossenbruggen kon combineren. En hoe wel VI aardingen nog voor de rust wanhopig probeerde langszij te ko men, gingen de spelers toch met een 1—0 achter stand rusten. De tweede helft trok Vlaardmgen fors van leer en de gelijkmaker leek slechts een kwestie van tijd. Precies op het moment dat het Vlaar- dings overwicht beloond scheen te gaan worden, had Wagemngen-trainer Frans Korver het gevaar zien aankomen. Hij ver ving twee van zijn spe lers, waardoor Vlaardin- gen zich opnieuw moest instellen op zijn tegen stander. De psychologi sche wissel leverde zelfs vijf minuten voor .tijd onverwacht een tweede treffer op, toen Leushuis invaller Eugène van Vij- feijken op maat bedien de. De Wageningse spits bedacht zich geen mo ment en knalde het twee de doelpunt in de tou wen: 2—0. Ondanks dat Vlaardin- gen ook in de slotfase bleef aandringen konden er geen wijzigingen in de stand meer worden geno teerd. Schoten van Ted Hessling en Jan Lohman hadden niet de juiste richting waardoor Wage ningen eigenlijk moeite loos de wedstrijd kon uitspelen. Trainer Theo Laseroms werd er moe deloos van. Hij: „Je bent de hele tweede helft in de aanval, maar toch lukt het weer niet. Het is te hopen dat vooral de jonge jongens in de ploeg het mentaal kunnen ver werken". Hoogstaande actie in een duel dat op de valreep werd beslist. ÖPFL Maasland De streekderhy tassen het nog ongeslagen MW *27 en 's-Gravenzande leverde de thuisclub een wat gelukkige 4—2 overwinning op. 's-Gravenzande-trainer Koos Grootsrholten duidelijk: „Ik ben erg teleurgesteld. Kom je zo goed terug, mede door enkele omzettin gen binr l team, dan denk je tot twee keer toe naast. MVV te komen, maar in plaats hiervan krijg je nog twee doelpunten tegen, waaraan wederom persoonlijke fouten in de verdediging ten grondslag lagen." MW-trainer Cor van Rooij was een gelukkig man na de eerste overwinning in dit seizoen en meende: „Onze doelpunten vie len op de juiste momenten, wanl het liep niet meer, en het leek een kwestie van tijd dat 's-Gra venzande terug zou komen." In de 35e minuut, toen de bal in de 's-Gravenzandse defensie slecht was weggewerkt en toen hieruit een scrimmage ontstond, was het verdediger Hans van Noorloos, die invaller-doelman Johan van Staalduinen kan sloos passeerde met een rake kopbal in eigen doel en MW stond goedkoop op een X—C voorsprong. Toen kort daarop Cees van Buuren voor de Maaslanders door de defensie van 's-Graven zande laveerde, leek het een doelpunt te gaan worden, maar zijn tikje langs de keeper ging echter ook langs de verkeerde kant van de paal. Toch werd het vijf minuten voor rust nog 20 door aanvoerder Leo Jan sen die keihard een voorzet van links verzilverde. Na de thee begonnen beide teams ongewijzigd aan de twee- de helft, waarbij 's-Gravenzan de door enkele omzettingen MW onder druk zette. Dit aandringen leverde in de tiende minuut na rust een doelpunt op van Rob Roel vink, die een vrije schietkans benutte na een misser van MW's laatste man Leo Jansen. 's-Gravenzande ging echter door, MW kwam onder zeer zware druk te staan, maar het vizier stond neg slecht gesteld, al scheerde een knal van Fred van Dam rake lings over. Een foutieve uitgooi van de onzekere keeper Johan van Staalduinen leverde MW een 3—1 voorsprong op. Linksbui ten Cees van Buuren reageerde alert, veroverde de bal op Wim Roseboom en scoorde met een beheerste lob via de onderkant van de lat. Langzaam kwam 's-Gravenzande ook deze klap weer te boven, stroopte de mou wen op voor een hernieuwd offensief en zette Ron van Oven in voor Geert van de Marei- Een doelpunt kon bijna niet uitblij ven en het was Henny Langen- berg, die goed doorgaan van Rob Roelvink afrondde en 3—2 liet aantekenen. De strijd was weer helemaal open. Ook MW bracht een verse kracht in en verving Hans van Tricht door Theo Denkers. MW ontworstelde zich daarna een beetje van de druk van 's-Gravenzande en tien minuten voor tijd viel de beslissing. Een vrije trap voor MW op de linkerrand van het strafschop gebied werd door Joop van Berkel subliem ingeschoten en via de binnenkant van de paal en de rug van de keeper ver dween de bal in het net en was 's-Gravenzande een geslagen Ploeg. niets. We waren - inderdaad - mentaal erg zwak. De acties liepen wél allemaal via zwoeger Korte, maar er werd verder niets mee gedaan. Iedereen", spaarde Oldejans niemand in 2ijn kritiek, „liep voor zichzelf te spelen". En Pim Visser ten overvloede: „We hebben Veendam tegen Heracles aan het werk gezien, en schrokken van de snelheid waarmee de aanvallen werden ingeluid. Vandaar die angst! In derdaad heb ik er nu mets meer van terug gezien". SW—Veen- door Bas van den Berg dam was daarom een erg eenzij dig duel, dat met wat meer „power" van de Schiedammers zeker in 4—0 had moeten eindi gen. Het eerste halfuur was er zelfs geen Veendammer in staat SW op te houden. Via een simpel gegeven: de bal „hoog voor de pot", stapelde met na me voorstopper Swart fout op fout De eerste treffer kon dan ook op zijn naam worden ge schreven, toen hij in de 27ste minuut verzuimde Dick Hoog- moedt aan te pakken uit een hoekschop. De lange Schiedam mer, die weer in de spits ope reerde ten koste van de ge schorste en geblesseerde Cor Pcitsman, kopte de bal goed door naar Jan den Tuinder, die het werk met zijn hoofd af maakte: 1—0. Daarvóór was Johan Krol enke le malen met succes in actie geweest op harde schoten van Wim de Haan en Cock de Zwart, waarbij de doelman van Veen dam zelfs het geluk van de paal had. Vreemd genoeg accepteer den daarna de Noordelingen het aanbod van SW niet om te mogen aanvallen. Slechts enke le voorzetten van Schoonebeek draaiden voor het Schiedam se doel weg. Na rust bleef Veendam volhar den in uitzichtloze acties. Olde jans: „Er kwam inderdaad geen eind aan". In plaats van de ballen hoog voor de pot te plaat sen, nam Veendam geen enkel risico. Zelfs niet na de tweede treffer van de Schiedammers uit een strafschop van Wim de Haan, nadat wederom Swart linkerspits Corrie Huigen tegen de grond had gewerkt: 2—0. Veendam, dat daarna Brink en Brinkman inzette voor Schoo nebeek enMeijer, had ontstel lend veel tijd nodig om een kans te creëren. ,,Bij voorbaat", aldus Joop Oldejans, „waren de acties al gedoemd te mislukken". SVV bewaakte zijn eerste winst erg secuur - zelfs Dick Hoogmoedt in de defensie - en kwam daar- door erg gemakkelijk aan zijn eerste winst. Nico Rogaar (links) in duel met een Excel- sior'20-verde- diger Delft Excelsior^D-trainer Aad Bierhuizen wist vooraf nog precies te vertellen, hoe zijn team twee seizoenen geleden verloor van Full-Speed. „Maar dat was volkomen ten onrechte. Eén doelpunt - het werd toen 21 - had de scheidsrechter nooit mogen goedkeuren". En al was het gisteren dan geen arbitrale dwaling, de 1—0 nederlaag die de Schiedammers leden was wederom niet volgens de krachtsverhoudingen. Een gelijkspel was na 90 minuten rommel voetbal veel beter geweest. „Maar voor ons zijn die twee punten toch mooi meegeno men", glunderde Full-Speed-oe- fenmeester Wim Tetteroo. „Als Eerste kans je jongens als Thijs Kwakker- naat (geblesseerd) en Euud Boer (droeve familie-omstan digheden) moet missen dan zeg je van tevoren: we zien wel wat het wordt. En als je dan tegen een ploeg als Excelsior - zij het met weinig fraai voetbal, wint, dan is dat toch goed voor het zelfvertrouwen". De Schiedammers, zonder ge schorste "Wim Tieman en met Peter van der Hoeven (herstel lende van een blessure) In de dug-out, konden niet impone- verdween de spirit bij de lijst aanvoerder. Full-Speed bleef hard werken en verworf via Wim Poortvliet de eerste echte kans. De lange spits knalde tegen doelman Jan van Veen op. Diezelfde keeper leidde tenslotte de nederlaag van Excelsior'20 in. Hij verkeek zich op een door de wind effect volle voorzet van Nico Rogaar. De bal verdween tegen de lat en Henk van der Flier - erg veel moeite met het tempo op het middenveld - behoefde slechts te knikken: 10. Waarna de thuisclub bijna uit liep maar de kopbal van Poort- vliet belandde op de kruising. Het zou te veel van het goede geweest zijn. Met de 1—0 zege kreeg de Delftse debutant eigen lijk al ruim voldoende. door Elbert van den Berg ren. Het door Aad Bierhuizen ongewijzigde elftal (nog geen puntenverlies) kon de kopposi tie niet waarmaken. Alhoewel Full-Speed het initiatief aan de gasten schonk, kwam er aanval lend te weinig uit bij Excel- sior'20. Fred Clarijs en Kees Schouwenburg probeerden het wel (windvoordeel) met af standsschoten maar hadden geen succes. Gehandicapt Full-Speed gaf goed partij maar creeeide geen kansen. Enigszins gevaarlijk werd het pas als Henk Herman of Koos Jansen het in individue le acties zochten, want de ge wenste combinaties eindigden bij gebrek aan balvaardigheid in een vroegtijdig stadium. Wel werkten Gerard van der Helm en Andries Gouw hard, maar zij konden geen lijn in het spel van Full-Speed brengen. Gezapig Hetzelfde gold eigenlijk voor het Schiedamse middenrif waar eveneens weinig sprake was van diepgang. Daardoor had het treffen voor rust een gezapig karakter. En erna een rommelig beeld. „Omdat", zo verklaarde Tetteroo: „Wij nu het spel moes ten maken, maar dat niet kon den". Het gevolg: erg matig voetbal aan beide zijden omdat Excel- sior'20 niet al te best raad wist met de Delftse lange trappen en de Schiedammers in de aan val weinig doortastend te werk gingen. Dat beeld leek enigszins te veranderen toen Van der Hoeven Erik Gudde kwam ver vangen,-maar nadat Martin de Vette een prima scoringsmoge- lijkheid met een rollertje afdeed Vlaardingen De Hollandiaan had weinig geluk tegen RFC, zodat een overwicht niet meer opleverde dan een 2—2 gelijk spel. De Hollandiaan begon erg sterk, wat in de prille fase van de wedstrijd tot een schot op de paal van Jack Riedijk leidde. Even later was het wèi raak. Hob Maat ging goed diep_ en zette zuiver voor. Ben Floridas hoefde alleen nog maar te knik ken: 10. De Hollandiaan viel na de tref fer iets terug. Na een kwartier spelen in de tweede helft maak te RFC gelijk. De Hollandiaan creeerde voldoende kansen weer een voorsprong te nemen. Drie maal werd een bal van de doellijn afgehaald en Peet van der Waal raakte de paal. De scheidsrechter zag niet, dat de Rotterdamse doelman (hij er kende dit na afloop zelf) een schot van Jack Riedijk meer dan twintig centimeter achter de doellijn vandaan haalde. De Rotterdammers kwamen zelfs aan een voorsprong. Henk Boomsma werd naar het front gedirigeerd en niet zonder suc ces. Met een afstandsschot zorg de hij tien minuten voor tijd voorde gelijkmaker: 2—2. Schiedam SVV C heeft het gepresteerd om in de thuiswed strijd tegen FC Den Haag C de eerste overwinning te boeken. Het werd na een 10 ruststand (doelpunt Fred Meerhof), ui teindelijk 3—2 in het voordeel van de Schiedammers, die hun inzet en enthousiasme eindelijk eens vruchten zagen afwerpen. In de tweede helft zorgden Jaap Allaard en Henk Salari voorde SVV-treffers, terwijl Aad Kila en Van de Heuvel voor de Haagse doelpunten tekenden. Schiedam Ook in de tweede competitiewedstrijd bleef Hans Lingen ongeslagen. Vori ge week een hattrick tegen De Vel uwe, en gistermiddag bond Lingen het Midstarstrio aan zijn zegekar. Met twee overwin ningen van Bert van den Ham, éénmaal winst van Hans van den Broek en het gewonnen dubbel wees De Korenbeurs de Groningers duidelijk met 7-3 terug. Ondanks de ongebruikelijke zondagmiddag was er toch een redelijke belangstelling voor dit erekl as se-duel. Waarin Hans Lingen zich weer eens van apar te klasse toonde. Hij legde met zijn hattrick de basis voor de overwinning, die overigens geen moment in gevaar is geweest Want halverwege de wedstrijd leidden de Schiedammers al met 5-0, waarbij het slechts in de eerste drie partijen wat span nend was. Na 5-0 werd het 5-1 en 6-1, waarmee de beslissing was gevallen. Het werd toen zelfs nog 7-1, eer Midstars de score nog een beetje draaglijker kon maken. De Korenbeurs is met het gelij ke spel tegen'De Veluwe en de winst op Midstars nog ongesla gen. Hoe hoog de kansen van de Schiedammers liggen op een hoge klassering, zal pas de ko mende weken duidelijk worden. Drie achtereenvolgende thuis wedstrijden tegen Avanti, Ra- vesteyn en Tempo Team zullen de Schiedamse verwachtingen moeten waarmaken. De uitslagen van de partijen tegen Midstars: Hans van den Broek-Jan Vlieg 21-23, 21-16, 21-11; Hans Lingexv-Ton Pitstra 2142, 22-20; Bert van den Ham- Anne Vlieg 23-21, 19-21, 2149; dubbel Lingen/Van den Broek- Jan en Anne Vlieg 16-21, 2149, 21-16; Lingen-Jan Vlieg 2144, 21-19; Van den Broek-Anne Vlieg 18-21,14-21; Van den Ham- Pitstra 21-12, 21-15; Lingen.An ne Vlieg 21-10,19-21,21-15; Van den Ham-Jan Vlieg 21-13,14-21, 17-21; Van den Broek-Pitstra 14-21,12-21. Hoek van Holland Vierde klasser Hoek van Holland kwam met SVLV een 2-2 gelijk spel overeen. De gasten uit Voorschoten namen een voor sprong, die door Henk Boon teniet werd gedaan. Na rust scoorde Ruud Muilwijk, niette* min kwam SVLV Rhoon Toen RKWIK In de uitwedstrijd tegen WCR al heel snel op 6—2 kwam te staan door doelpunten van Peter de Witte dacht iedereen aan een zeer grote overwinning van de Vlaardingers. Immers, zij be- heersten de wedstrijd volko- men- Het liep echer heel anders. Waarschijnlijk werd de tegen stander onderschat en dat Rep f falikant uit. Nog voor de rust stonden de partijen weer op gelijke voet. Na de thee bleek s dat de thuisclub toch heet wat in zijn mars had. RKWIK moest u terag om met hand en tand het winstpunt je te verdedigen. Dat lukte wonderbaarlijk en het mocht dan ook de handen dicht knijpen dat het met een winst- punt terug kon naar Vlaardin- gen. Vlaardingen De jeugd van t FC Vlaardingen heeft het eer ste puntje binnen, In de thuis- wedstrijd tegen Excelsior werd het, na een 0—1 ruststand, ui- teindelljk toch nog 1—1 via René Duystcr. FC Vlaardingen kreeg vooral voor de pauze de beste kansen, maar wist niet te scoren. Na de rust waren de betere mogelijkheden voor Ex- 1 celsior, maar vreemd genoeg was het jüist Vlaardingen, dat in de tweede helft voor de gelijkmaker zorgde. Rotterdam—Schiedam speelde de uitwedstrijd tegen EDS wat onfortuinlijk: 2—0. Zonder de geschorste Ton Vcrwey, vervan gen door zijn jongere broer Frank en de geblesseerde Nico van Huet en de niet getrainde Joop Kuiper, speelde het toch een goede wedstrijd. Voor de rust stonden paal en lat dikwijls een Schiedams doel punt in de weg, hoewel het zelf bij een aktie van Rob Weeda ook door het oog van de naald kroop. Een vrije trap voor EDS werd een doelpunt. Dutten, die dankbaar profiteerde van het slecht opstellen van de muur. Na de thee was het een alsmaar aanvallend Schiedam, dal toch maar niet lot een doelpunt kon komen. Als laatste redmiddel zette trainer Jan Burki toch de iets geblesseerde Van Huët in en ook nog Joop Kuiper, maar het mocht niet baten. Via Leen Korengevel kwam de bal voor de voeten van een EDS-aanval- ler en dat betekende, zeer tegen de verhouding in, 2—0,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3