VDL geeft FC Den Haag goed partij Knappe start van Eagles René de Boer slaat weer toe Juventus snel achter Vraagteken rond jj - I mÊmmm Sport agenda Charles Ebeling scoort tegen Schiedamse zaal- voetbalselectie Internationaal politie zaalvoetbaltoernooi lil SÉ®! „DE ALVER" WINNAAR Volleyballers winnen eigen toernooi Wil J ÉSSf m i Recreatie- tafeltennis De Vriendschap Hoekse renners sterk in laatste rit Wielrennen Start volleybal- competitie damesteam B en P WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 PAGINA5 H-mm Donderdag: Margriethal: Sportdag Schiedamse poli tie met internationaal zaal- voetbaltoernooi. 9 uur Voorronde vijfde klasse li- bre biljarten, café DKC, 19.30 uur. Voorronde vijfde klasse fi bre biljarten, café Van der Valk, 19.30 uur. Ledenvergadering MSV *71, Steendijkpolder, 20 uur Basket Boys-OG De Groot (lil, Westwijkhal, 21 uur Animo 3-MVCfll). Shell-Vovero 2 (h), Vijfslui zen, 21.15 uur. MSV '71-PolIux 2 <b), te Maassluis, 21.15 uur. Sunlight Vicrpolders <h), Lijnbaanhallen, 20.15 uur. Spivo4-IIoIy (h) Animo-B en P (d) MSV '71-Alexandria '66(d), te Maassluis, 20 uur, Sunlight-Hou Stand 4 (d). Lijnbaanhallen, 20.15 uur. Vrijdag: Margriethal: Sportdag Rijksambtenaei- ren van Rijkswaterstaat, verschillende sporten, 10 uur US-Juventus (d). Broleco-CW (h), West wijkhal, 20.30 uur. Broleco 2-SheIl (d), West wijkhal, 20.15 uur. Holy-Schip pers/B 3 (d), Vlaardingen, 20.15 uur. Ledenverg. Excelsior '20, Thurlede, 20 uur. VlaardingenHet trad itionele hengel con cours van Wout van Leeuwen is gewonnen door „De Alver", die maar liefst voor een waarde van 2500 gulden aan hengelsportartikelen in ont vangst mocht nemen. Uitsla gen: 1. De Alver, 2. WF, 3. De Alfer, 4. VDL, 5. Overschie, 6. Het Westen, 7. Maassluis, 8. Duba, 9. Het Dobbertje, 10. Het Westen 2. Slavenburg werd winnaar van het persoonlijk klassement en hij is van De Alver. Vlaardingen De volleeiybal- heren van Broleco zijn er in geslaagd het eigen jubileum- toernooi op hun naam te bren gen. ïn de eerste de beste wed strijd tegen de tweede divisie club Ovra hadden de Vlaardin gers veel moeite met het snelle re spel, waardoor de eerste set met 15-g naar de Haarlemmers ging. Via 15-5 en 15-7 kwam Broleco goed terug. Eveneens veel moei te hadden de Vlaardingers met Tonegido uit Den Haag (2-1), terwijl de laatste wedstrijd te gen Lekkerkerk weer winst op leverde in 15-11, 15-12 en 15-10. De dames van Broleco stuitten op pittige tegenstand van Ovra p waren met 3-0 kansloos. Het herstel kwam echter tegen Vïa- no en wel met 3-0, terwijl zij ook tegen Van Santen geen fout maakten: 3-0. Winnaar werd hier het Haarlemse Ovra. rnmm&M Maassluis VDL heeft in de oefenwedstrijd tegen de eredivisie vereniging: FC Den Haag tegenstand kunnen bieden. Hoewel FC Den Haag, dat ter ere van de ingebruikneming van de nieuwe lichtmasten was uitgenodigd, met een aantal C-spelers acte de presence gaf, betekende het toch een tegenstander voor VDL, die maar liefst een kleine duizend toeschouwers naar het veld aan de Sportlaan trok. Na een 0-2 ruststand kon het Maassluise publiek genieten van een tegentreffer van VDL, die op naam kwam van Charles Ebeling. Overigens zorgden de Haagse gasten ervoor dat ze hun gezicht niet helemaal verloren door naar 1-4 uit te lopen. In de eerste helft werd er al direkt fris en vlot gevoetbald, wat aan beide zijden meiogehjk- hedcn opleverde. Inderdaad ook voor VDL deden er zich in die eerste fase kansen op een doelpunt voor. Zo was de uit blinker van de avond. Jan van Alten a, met een solo bijna suc cesvol Na een kwartier was het raak voor Den Haag. toen Tre- ling na een mislukte buitunspel- val de bal in de touwen kon kegelen. Vlak voor de rust werd de score opgevoerd door dezelf de Treltng. die deze keer vanuit Hoogvliet Onder leiding van nieuwe trainer/coach Jaap Boon hebben de bas ketballers van The Green Eag/es hun eerste competi tiewedstrijd in winst om gezet. In en tegen Hoog vliet werd liet een 5160 overwinning, nadat hef bij de rust nog 31—34 was. In de tweede helft en vooral in de laatste vijf minuten beslisten de Eagles de wed strijd in hun voordeel. De wedstrijd begon wat rommelig, omdat er wat ge harrewar was over de te harde speelbal. Watlucht er uit. hielp weinig en de bal sprong alle kanten op. Het gevolg was, dat de score slechts heel langzaam op liep. Na tien minuten was de stand daar ook pas t4—15 Omdat beidt- partijen een zoneverdediging toepasten en er veel lange mensen onder de borden stonden, was het moeilijk om van dichtbij te scoren. Van af stand schieten lukte echter ook met al te best, en on danks de wissels die de beide coaches toepasten, werd het een slechte maar wel spannende wedstrijd, die bij rust nog niet was beslist (31—34). In de tweede helft waren beide ploegen nog nerveu zer, wat er toe leidde dat de eerste score pas in de vierde minuut kon worden genoteerd. In de achtste mi nuut kregen de Eagles uit zicht op een eventuele over winning, loen ei een gat geslagen werd van 8 punten (40—48). Hoogvliet gaf zich echter nog niet gewonnen en zes minuten later had het zelfs een voorsprong geno men: 5048. Er waren toen nog slechts vijf minuten te spelen, een reden waarom coach Jaap Boon zich van een lime-out bediende. Door het tempo enorm te drukken en zeer sterk ver dedigen van met name John van Dongen werd het spel van Hoogvliet ontregeld. Zodoende slaagden de Eag les er in om vlak voor tijd toch nog met 51—60 de overwinning naar zich loc le trekken. Naaldwijk In sporthal Over- bosch aan de Vlaskamp te Den Haag (wijk Mariahoeve) wordt zaterdag een recreatie-tafelten- nistoemooi voor jong en oud gehouden vanaf 9.00 uur op 32 tafels. Iedereen, die geen lid van enige lafeltennisbond cn de laatste drie jaar geen competitie heeft gespeeld, kan hieraan meedoen Er wordt naar gestreefd om m drie leeftijdsgroepen, dames en heren apart, in te delen, name lijk klasse A tol 17 jaar, klasse B van 17 lot 41 jaar en klasse C ouder dan 40 jaar. Eerst zijn er poules en daarna is er een afvalsysteem. Dit toernooi wordt de gehele dag gehouden en er zijn talrijke fraaie prijzen te winnen. Het inschrijfgeld be draagt/ 3,50 per persoon. Opgave kan vooraf bij het bondsbureau van de NTTB af deling Den Haag, Blaricumseei- plein 19, Den Haag (tel. 070- 4G6698) of op de dag zelf, voorz over de speelcapaciteit van het toernooi dit toelaat door Emile Schelvis een scrimmage succesvol was. Na de hervatting betekende de eerste Haagse aanval via Bert Blije 1-3, waarna VDL-spits Charles Ebeling nog geen twee minuten later voor Maassluise vreugdedansen kon zorgen. Op oen uitstekende voorzet van Marcel van de Vaart mocht de VDL-spelcr de bal eerst goed leggen, om daarna vernietigend uit te halen: 1-3. Na deze onver wachte tegentreffer achtte Den Haag-trainer Piet Visser de tijd rijp om te wieisselen. Naai" de kant verdwenen Lex Schoen maker, die toch al met teveel interesse toonde, en Joop Koo reva ar Hun plaatsen werden ingenomen door twee C-spelers. Door het wegvallen van de twee geroutineerde krachten bleef er van FC Den Haag wei mg meer over dan een middelmatige ploeg, die overigens nog wei nuddels Bert Blije de stand naar 1-4 tilde. Ook legen het einde waren er voor VDL nog schitte rende kansen op een tweede tegentreffer maar zowel Marcel van de Vaart als Ron Verstraa- ten waren te veel op persoonlijk succes uit Vlaardingen De Trekvliet was het strijdperk \'oor het twaalfde concours van de Vlaardingse hengelsportver eniging de Vriendschap. K. Hoogwerf haalde in de hoogste klasse de meeste vis boven water, terwijl dc beker in B door C. Bcmijnse gewonnen werd. W.J. van Neck won in C. De eerste tien: I. K. Hoog werf 3415 gram, 2. C. Bemijnse 2595 gram, 3. II. v. Neck 2120 gram, 4. C. Vink 2000 gram, 5. WJ, van Neck 1655 gram, 6. H. Vink 1560 gram, 7. S.J. Bouw 1440 gram, 8. B. Penning 1015 gram, 9. F. Koudstaal 855 gram en 10. J. de Ligt 845 gram. Vlaardingen Of René de Boer wist dat zijn kansen op de eindzege in de laatste regionale wieiercompeti- tie levensgroot aanwezig waren, mag worden betwij feld. Hij beoefent de wielersport nu eenmaal vanuit; de losse pols, waarhij speelsheid het nog vaak wint van een bekeken koers rijden. Zo kan het bijvoor beeld gebeuren dat De Boer de competitie begint: met een hopeloze negende plaats om in de twee daaropvolgende ritten terug te slaan met een tweede, en eerste plek. Aangenomen mag worden dat.de aanval, die de veelbelovende Vlaardinger halverwe-' ge de laatste rit plaatste, voortsproot uit een speelse' uithaal. Dat het nog bijna tot competitiewinst zou leiden zal hij zélf zeker niet hebben verwacht. Solo De laatste ritei, die ïn de Vlaar dingse Vergulde Hand Polder werd verreden, stond na een turbulent begin na haïfkoers geheel in het teken van de solo die René de Boer uitvoerde. Weliswaar poogden steeds weer renners dc koppositie van de Vlaardingse coureur aan het wankelen te brengen, maar de ze ging zo sterk door dat de achtervolgers geen schijn van kans kregen. Ook de winnaar van de eerste ril. schaatser/wielrenner Rien de Raon.zag zijn solo-achtervol ging al snel mislukken. Drie ronden voor het einde trachtte Peter Onck in zijn eentje nog een duit in het zakje te doen, maar meer dan een eervolle vermelding in het wedstrijdver slag bereikte hij er niet mee. uilslagen Uitslag laatste rit: 1. R. de Boer (C), 2. C. Solleveld (CL 3. N. Keth (HR). 4. R. de Roon (HR), 5. A. Kcizerswaard (HR), 6. C. Sebrechts (HR). 7. C.EI v.d. Linden (HR), 8. M. Drop (C), 9. N, Moerman (C), 10. F. v.d. Gaag (C), 11. B. Bosua (HR), 12, A. Moerman (C), 13. R. Chrïstof- fers (C), 14. F. v.d. Touw (C), 15. P. v.d. Feest (HR). Einduitslag competitie. I. N Koth (11 pnt), 2. R. de Boer (12), 3- A. Keizerswaard (18), 4, C. Sebrechts (19), 5. B. Bosua (24), 6. H. Kaptem (27), 7. C. v.d; Linden (28), 8. R. Christoffers (29). 9. N. Moerman (30), 10. C. Solleveld (31). Schiedam Zaterdagavond staat in de Margriethal het zaalvoetbal centraal. Om 20 uur speelt een damesselectie van Rotterdam tegen Den Haag en daarna komt een Schiedamse (heren) selectie in het veld tegen Rotterdam. De Schiedamse selectie bestaat uit: F Brand en Ruud de With van PPSC, Henk Schmermannie en Piet van Gulik van GSS, Aad Putters en Maarten van Beek van SW. en Piot Romeijn, Aad Noorcbtij en Barend Buijtenhek van Groenoord. Coach is Aad Koppers van Groenoord. De Rotterdamse selectie bestaat uit: H. van Oeveren (Rotter damse Studenten), A- Don (Phoenix), M. Polderman (De Rozet), R. de Haan (De Rozet), J. Bruys (De Stappers). A. Riedijk, P. de Vries en F. Bouman van VI. Coach is J. Verkamman van de Rotterdamse Studenten. 1 Jan Start probeersels.. Schiedam Het eerste heren- team van Juventus heeft het niet gered tegen het Amster damse Waterloo. In Sporthal Charlois werd het 88-102 voor de bezoekers. Grote man in de Amsterdamse ploeg was Bernard van der Mo- Eerste evenement in Margriethal Schiedam Het eerste evenement, in het kader van de heropening van de Margriethal, is morgen een interna tionaal zaal voetbal toernooi van politiekorpsen. Daaraan doen negen clubs mee. Dat zijn naast de twee teams die de Schiedamse politie op de been brengt, Maassluis, Voorburg, Dordrecht. Spijkenïsse, Spoorwegpolitie, Kaps (Antwerpen). Rijkswacht (Antwerpen). Het programma, dat om 9 uur begint: Schiedam 1-Maas sluis. Schiedam 2-Voorburg, Dordrecht-Spijkenisse, Spoorwegpolitie-Sliedrgcht, Schiedam 1-Kaps, "Schiedam 2-Rijkswacht, Maassluis-Dordrecht, Voorburg-Spoorweg- politie, Spijkenisse-Kaps, Sliedrecht-Rijkswacht, Schie dam 1-Dordrecbt, Sliedrecht 2-Spoorwegpolitie, Maas- sluis-Spijkenisse, Voorburg-Sliedrecht, Kaps-Dordrecht, Spoorwegpolitie-Rijkswacht, Schiedam 1-Spijkenisse, Schiedam 2-Sliedrecht, Maassluis-Kaps en Voorburg- Rijkswacht Deze wedstrijden duren tot 15 uur. Daarna zijn er vijf finales om de eerste tot en met de tiende plaats. Burgemeester Arie Lems reikt rond 16-40 uur de prijzen uit Schiedam Voor de volleybal teams uit het Waterweggebied be gint morgenavond weer de compe titie- Omdat de herenteams van het Vlaardingse Broleco/Volley en het Schiedamse Both Partners (het vroegere Passage/VJC) zater dag pas in actie komen, gaat de aandacht vooral uit naar het da mesteam van de Schiedamse club. Dit team degradeerde vorig sei zoen uit de landelijke 3e divisie en begint tegen het Rotterdamse Animo met een drastisch gewij zigd team aan de competitie in de Promotieklasse. Of de Schiedamse dames in staat zullen zijn komend seizoen een hoofdrol tc ven/ui len mag worden betijfeld Vooral door het vertrek van aanvalster Jonny Soeters naar het eredivisieteam van het Haagse Veian Sanlen/Leyland, heeft de aanval aan kracht ingeboet. Toch hebben de jeugdspeelsters Sylvia Oosterman en Jeanette de Jong zich snel aangepast, terwijl de van het Zoeter- meerso Zovoe overgekomen Bianca Leu- sink een belangrijke rol in het team kan gaan vervullen Doordat de Schiedamse sporthal Margriet later klaar is dan aanvankelijk stond ge pland is de oefencampagne van het dames team wat aan de magere kant geweest Tegen het eveneens uit de derde divisie gedegradeerde Haagse Tonegido gingen alle sets verloren, terwijl tegen Otte VC uit Capelle a/d IJssel en het 3e divisie-team van Van Santen/L beide keren met 3-2 -werd gewonnen. De wedstrijd in de Alex ander- sporthal in Rotterdam begint om 20.30 uur. Het volledige programma voor de stan- "daardteams uit het Waterweggebied, die morgenavond m actie komen luidt: (daei- mesteams) Anuno-B&P 20.30 uur Alexan- derpolder; Surdight-Hou Stand 4 20.15 uur Vlaardingen enMSV-Alexandria 2 20.00uur Maassluis. (Heren) Shell-Vovero 21.15 uur Vlaardingen; MSV-Pollux 2 21.14 uur Maas sluis; Sunlight-Vierpolders 20.15 uur Vlaar dingen en Animo 3-MVC 21.30 uur Alexan- derpolder. Ien, die zijn ervaring goed over bracht op de rest van zijn ploeg. Keer op keer werd de man-to; manverdedigmg van Juventus- geklopt en na tien minuten keek- het dan ook tegen een 12-2$ achterstand aan. De Amster-J damse ploeg kwam steeds weer; vrij onder dc basket te staan.; zodat de score gemakkelijk op-; gevoerd kon worden Coach Jan- Start probeerde nog een zone- press, maai ook deze kon del geroutineerde tegenstander met, van de wijt, brengen Bij het; rustsignaal was de stand al 32-; 64 voor de Amsterdammers en; een fikse afstraffing voor JuJ ven Lus met moer te ontgaan. IK de tweede helft tapte Juventus. uit een ander vaatje. Er werd. beter gecombineerd en ook het schieten was veel beter ver' zorgd. Waterloo vatte het everv te makkelijk op en de Schiet damse ploeg begon snel in té: lopen. Tijdig ingrijpen van d<* eoach van de Amsterdammers- voorkwam echter dat Juventu» gevaarlijk kon worden zodat het verschil rond de achttien punC ten bleef zweven. Een laatste offensief van Juven tus bracht de ploeg nog iets dichterbij, maar ook Waterloo deed er nog een schepje boven op en toen bleek het verschil, dat in de eerste helft was ont staan, toch té groot. Topscorers: Harry Sluimer 26. Roel Pieper 24, Peter van dér Waal 16 en Ernst Meinders 12 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5