SPORT Harga De Coureur veel last van wind m .Leen i .ademaker net een opgevoerde motor bij HBSS" Schiedam glansrijk winnaar mm m Onderhoud lichtmasten rekening club Wiebe Pannekoek beste coach Feyenoord komt niet opdagen IEDERE ZATERDAG 5. ï»9 DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1978 OP NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Uit ritme X3 Trainer Van Graafeiland over zijn topscorer: Kritiek JEUGDTRAINING HUISVROUWENBOWLING LUNCHBQWLEN BOWLINGCENTRUM „DE WALVIS" SC/VD/WW6 Dronten Op de Nederlandse clubkampioenschap pen voor ploegen hebben de wielrenners van Helga (Schiedam) en De Coureur (Vlaardingen) beneden de verwachtingen gereden- De schema's werden in de ploegentijdrit over 67 kilometer niet gerealiseerd, waar de harde wind een belangrijke oorzaak van was. Vooral op de tien kilometer lange dijk hadden de renners veel last van de pal op hun hoofd staande wind. De ploeg van De Coureur be stond uit René de Boer, Wun Librechls, Piet Heijster enHen- ny van der Vaart. De ploeg reed zonder tegenslag, maar doordat de natuurkrachten onderschat waren, lag de tijd (1 uur en 43 30 minuten) oen minuut hoger dan het schema. De Harga-ploeg (Aad Brons, Perry Balvers, Bert Rietveld en Ton Steens) reed een minder gelukkige nt. Harga begon met een handicap, doordat de ploeg, die twee mi nuten voor Harga zou starten, het liet afweten. Het gat (vier minuten) tussen Harga en de voorganger was daardoor té groot om een goed mikpunt voor ogen te hebben Na twintig kilometer sloeg het noodlot toe, toen And Brons plat reed. Perry Balvers bleef achter om Aad Brons terug te halen en de ploeg te komple teren. De Harga-ploeg was door de lekke band uit het ritme ge haald en moest twee ploegen laten passeren (Kamper Wieler club en De Kampioen Haar lem)- Het ritzne kwam toch weer terug bij de Schiedam mers, hetgeen resulteerde in een snelheid van 55 tot 60 kilo meter. De gerealiseerde tijd van 1 uur 47.39 minuten was 3.39 minuten slechter dan de tijd waarop weggegaan was. Zowel De Coureur als Harga bleven buiten de prijzen. Win naar werd „De Zwaluw" uit Almelo die een scherpe tijd van 1 uur 30.10 minuten op de klok ken bracht. Vóór de tijdritten van start gingen, werden indivi duele wegwedstrijden gereden. Harga-renners Aad Sprong en Aud van der Zalm hadden bij de liefhebbers in de rit over 43 kilometer weinig geluk. Aad van der Zalm belandde na vijf. tien kilometer koers met een groep andere renners, die ook aan de buitenkant van het pelo ton reden, in de modder. Deze groep renners had niet op tijd in de gaten, dat de weg zich versmalde. Een niet op het pro gramma staande cycle-cross was de „beloning". Het gat van 250 meter bleek niet te over bruggen. Aad Sprong, die goed in de kop van het peloton mee draaide, raakte ook in het ach tervolgende groepje door een lekke band op 23 kilometer voor de meet. De Schiedammers eindigden 3.05 seconden na winnaar G. Plieger (Ameide) die net geen uur nodig had: 59.50 minuten. Ook de dames moesten hetzelde traject afleggen. De Schiedam se Dinphy Wesdorp bleef tot de finish vooraan rijden. Als zes tiende kwam ze over de streep in dezelfde tijd als winnares Anne Riemersma. De tijd was 1 uur en 4.46 seconden. Leen Rademaker, gesteund door trainer Leo van Graafeiland: „Samen ervoor werken". Vlaardingen Het dagelijks bestuur van de VRSR is niet van plan de kosten voor onderhoud aan lichtmasten op trainingsvel den voor haar rekening te nemen. Zoals uit het beleid blijkt, komen deze kosten voor rekening van de betreffende clubs- Het verzoek van de sectie voetbal werd daarmee afgewezen. Schiedam Met een gemiddel de van één doelpunt per duel, waarmee hij hoog op de topsco rers lijst van deze krant (RN) staat, is de terugkeer van Leen Rademaker bij HBSS, na twee jaar Zwart Wit *28, met gejuich begroet Zijn scoringsdrift beeft er in de nieuwe competi tie al toe geleid, dat de Schie- Schiedam De softbalsters van Schiedam kunnen terug zien op een uitstekend ge slaagde Italiaanse reis. Niet alleen door bet feit dat zij glansrijk winnaar werden van het toemooi, maar "omdat zij uitstekend zijn ontvangen. In het toernooi had Schiedam weinig moeite met de tegen standers- In de voorronde werd Olympic uit Frankrijk met 2(H) versla gen, terwijl ook Lucca, de stad waar het toernooi zich afspeel de er aan ging met 14-4. In de halve finale wonnen de Schie dammers met 18-6 van het Nationale softbal team van Zweden en in de finale bleef de ploeg van Wiebe Pannekoek m et 7-4 baas over Pisa. Dat leverde de Schiedamse ploeg een grote beker op, ter wijl een tweede beschikbaar was voor Dini de Gids als beste buitenveldster en de derde 9 Wiebe Pannekoek, ter zijde gestaan door José Bergmans, ondervond veel waardering. voor Wiebe Pannekoek zelf als beste coach. Het ligt in de bedoeling dat het internationa le toernooi volgend jaar in Schiedam wordt gehouden. damse zaterdagclub, die naar de vierde klasse afzak te» samen met Vlaardingen de dienst uit maakt. Vanzelfsprekend is men in Schiedamse kringen realistisch genoeg te erkennen, dat zo vroeg in de competitie de resul taten min of meer gezien moe ten worden als een prognose. Maar met de terugkeer van de 24-jarige middenvelder, in het dagelijks leven sportleraar op een technische school in Zwijndrecht, is het probleem van moeilijk te kunnen scoren, voorbij. Leen Rademaker speelde in zijn jeugd al bij HBSS, totdat hij besloot een gok te wagen op een hoger plan. Onder trainer Jan Nieuwstraten speelde hij zich bij Zwart Wit '28 in het eerste elftal, vooral omdat hij regelma tig scoorde. „Evenals bij HBSS", aldus de linksbenige middenvelder, „was ik in die linie de meest aanvallende spe ler, maar na de trainerswisse ling („Piet van Miert", red.) kwam ik niet meer in het stuk voor. Ik werd gedwongen de spits in te gaan en dat lag mij niet erg". Mede door zijn opleiding voor sportleraar staat hij nogal kri tisch tegenover mensen die hem iets over sport willen ver tellen. „Dat wil zeker niet zeg gen", aldus de Schiedammer zelf, „dat ik van trainers niets neem, maar juist met Van Miert kon ik het niet best vinden. Het stukje noodzakelijke spel vreugde ontbrak daarvoor. Toen ik van plan was op te stappen, gingen mijn gedachten in eerste instantie uit naar clubs als Zwaluwen en Excel sior Maassluis". „Eerlijk gezegd stond de vierde klasse, waarin HBSS speelt, mij niet zo erg aan. Totdat ik HBSS op een keer zag spelen en mede op aandrang van de bestuursle den Wim van den Berg en Kien Klink, hakte ik tenslotte toch de knoop door". Het is een overgang die hem tot op heden goed bevalt. Leen Rademaker wil echter wél kwijt, dat hij blij is in de zg. Haagse afdeling te spelen. Het tempo ligt niet zo hoog en men speelt minder hard", vindt hij. Ook nieuwe trainer Leo van Graafeiland is erg positief over zijn aanwinst ,Na een moeilijk begin in oefenwedstrijden leek het wel of met de komst van Leen Rademakers een opge voerde motor in het elftal was neergezet." Van Graafeiland heeft, voordat Rademakers in het eerste speelde, wel enkele gesprekken met hem gehad. ,Jk," aldus Leen zelf, „moest de spelbepaler worden, de man die de ballen krijgt toegeschoven, maar ik. moest dat wél verdie nen. Daarom ben ik nu blij, dat er een speler als Tom Guntcr naast mij staat, die bij het wat slechter gaan, deze taak van mij kan overnemen". „We hebben", dacht ik, „op dit moment een goed op elkaar afgestemd elftal dat veel werk lust bezit. De bedoeling is dan ook dat we zo snel mogelijk uit de vierde klasse komen". De „nieuweling" is duidelijk con tent met de,aanpak van Leo Graafeiland. „Naast zijn vak bekwaamheid, weet hij lastige spelers op hun plaats te zetten, waarbij de sfeer en de geest in de ploeg blijft gehandhaafd." AI met al factoren om van HBSS in de vierde klasse een hoogvlieger te maken. De basis ligt al in het feit dal er vijf punten zijn behaald uit vier ontmoetingen, twee minder dan leider Vlaardingen die er zeven heeft Aan Leen Radema ker zal het zeker niet liggen. Hij: „We moeten met z'n allen voor het resultaat werken. Een instel ling die lang bij HBSS heeft ontbroken. In de Nationale dames judop loeg, die zaterdag aan een inter, nationaal toernooi in Wenen meedoet, zitten drie Maasslui zen». Dat zijn: Liesbeth Reek*, Yolanda van Meggelen en Jo^ Ham. Alle drie van Mahorok&n. Mevrouw De Pee zou niet de vrouw zijn van Bas, die al meer dan 26 jaar één van de werkers van Zwaluwen is, om het zg paalslaanloon over te maken aan het bouwfonds. Dat gebeur, de dan ook, nadat zij van het bedrijf honderd piek had ont vangen voor de eerste van de dertig palen de grond m te stampen voor een overdekte tri bune. Hoewel hij zelf niet aan het woord kwam, was hij er al werd zijn naam niet genoemd. Dick Haddeman, erevoorzitter van Fortuna VI, die de opricb- ter is van de atletiekdub met dezelfde naam. De opening van het clubhuis werd echter zo druk bezocht, dat men wel ie mand over het hoofd kan zien. Satelliet is in het gelukkige bezit gekomen van F-pupilien. Een advertentie deed wonderen, want op de bewuste middag zat de kantine aan de Kethelweg barstensvol. De vreugde werd nog groter voor het bestuur, toen er zich iemand beschik- baar stelde om elk jeugdlid een complete uitrustig aan le bie den. VDL waarschuwt de ouders van de jeugdleden er voor te zorgen dat de kinderen niet beïnvloed worden door het &1 dan niet ontvangen van pre mies na wedstrijden. Bij de Maasslulse club, dat daancee de hand in eigen boezem steekt, gebeurt het dat pupillen bij winst een flesje limonade kun nen verdienen tot aan zes gul den toe. O Onder leiding van KNZB-ge- delegeerde mevrouw Den Otter slaagden er bij de VZC weer twaalf zwemmers voor het eer ste diploma. Hiermee kwam voor dit jaar het aantal op 37L De geslaagden: D, Abom, R Alleblas, I. Herweijer, M. van der Hoeven, S. de Jonge,. R Kuiper, F. Peters, M« du Pon, R. Pronk, I. Rubesa, B. van Saus enM.de Wit. Het eerste taf e 1 tennis team van TP, dat tweede klasse speelt, bestaat uit: H- Krek scher, H. Meyer en A. Verdoes. Het team is voor de competitie ingedeeld bij: Ta ven u, Tab to, Amroba, 21-Lp en FVT. De VRSR vraagt de sport clubs in Vlaardingen hun mede- werking te verlenen aan de col lecte voor het nationale fonds gehandicapten, die tussen 13 en 19 november wordt gehouden. Men kan rich aanmelden bij het secretariaat van de VRSR: 010- 355888. Zaterdag is er voor de Schie dammers weer een groot hen- gelconcours in de -rijvers van het Beatrirpark. Het gaat dit maal om de meeste maatkar- pers. De hengels worden uitge gooid om 7.39 uur en om 12 uur is de prijsuitreiking u* het Theebuis. De gevangen vis kan op zes plaatsen worden geme ten. Schiedam Feyenoord schit terde door afwezigheid. De winnaar van de nederlaagserie van DHS (dankzij een 6-2 over winning en bet beter nemen van strafschoppen dan de Spar ta-jeugd) liet bet afweten op bet moment dat het bestuur van de hoofdklasser met de wisselbo- kaal klaar zat Als excuus werd aangevoerd dat het A-team in Kaiserslautera speelde en de jeugd in Oud-Beijerlaod tegen SHO speelde. De laatste wedstrijd in deze omvangrijke serie tegen Spijke- nisse leverde voor het matig opgekomen publiek een aan trekkelijke wedstrijd op die eindigde in een 0-0 gelijkspel. Aantrekkelijk, omdat beide par. tijen bereid waren de aanval op tf 7oékpn maar daarentegen erg slordig waren in het benut ten van de geboden kansen. Voor DHS gold als excuus dat Piet Roozen door werkzaamhe den niet aanwezig was. Toch moest trainer Rob Jacobs een tegenslag incasseren. Want vlak voor rust moest Ferry Hol- ster geblesseerd het veld verla ten. Hij werd overigens uitste kend vervangen door Herman van Gogh. Ook Sjaak Lemen kwam na rust niet meer terug. Voor hem kwam Steve Crom well opdraven. Doelman Jos Spar la vervulde een hoofdrol door tot drie keer toe een zekere treffer te voorkomen. De uitsla gen van de nederlaagserie wa ren: DHS-Feyenoord-C 2-6, DHS-Sparta-C 04, DHS-Excel- sior-C 3-3, DHS-NAC-C 2-2, DHS-SW-C 0-0, DHS-SpijkA. nisse 0-0 WEKELIJKSE v.a.9jaar (ook ouderen die zich verder willen bekwamen in de bowlmgsport zijn van harte welkom) Detraining is iedere zaterdag fi mm van 12.00-14.00 uur 9lS DlDl van maandag t/m vrijdag v.a. 1000 uur per persoon voor 2 uur bowlen. tussen 12-2 uur uitsmijter ham sneetje salade UH9IIIIJIDI HOIfl sneetje sslaae 7 BA kopje koffie 1/2 uur bowlen tezamen I i3v Opening, tilden: Maandag ï/m donderdag 10.00-24.00 uur 10.00- 2.00 uur 12 00- 2.00 uur 14.00-24.Q0 uur zondag DIT ALLES NATUURLIJK IN: NIEUWE HAVEN 23S boven garage Kalfsbeek SCHIEDAM Tel. 010- 268462

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6