Toch 9n tweede opbouw werker in oude wijken? SG wil raadslid Ton de Vos kwijt 1 Motilities in Vlaardingen: korting voor Amateurfilms in Stads gehoorzaal Dierendag Koningshof onze lezers Kortingbon Gestolen: 110 zemen ICI wil uitbreiden Auto total loss VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 Vijf rijbewijzen uit één auto Beeldjes gestolen Armand van Puyvelde genoemd voor Zuid Spreekuur van PvdA Met brommer tegen auto Tegen en over de vangrail Inspecteur opent geluid-expositie SC/VD/WW, Schiedam Twee personenauto's zijn de afgelopen dagen opengebroken en gedeellelijk van hun inhoud ontdaan. Uit de wagen van de 67-jarige A.V.N- uit de GaJvanistraat, xS een cassetterecorder gestolen compleet met luidsprekerboxen en cassettebandjes. Het voer tuig stond bij de eigenaar voor dè deur geparkeerd en is open gebroken door de stuiting van het rechter portier op te heffen Voor de algemene begraaf plaats stond de auto van de q5-jarige H,I*A. geparkeerd. HU rechterportier werd ver- rueld. waarna een polstasje werd gestolen, waarin vijf rijbe wijzen en een Nederlands pas poort zaten. Vlaardingen In een winkel aan de VI aandingse Westhaven- kade is dinsdagnacht ingebro ken. Men vermist twee spekstenen- beeldjes, voorstellende een man er» een vrouw, alsmede een Boeddhabeeldje var» kunsthars. Schiedam Mensen met pro blemen kunnen aanstaande maandag terecht op het spree kuur van de PvdA Schiedam. Dat spreekuur, of liever spree- kanderhalfuur, wordt elke eer ste maandag van de maand gehouden van zeven uur tot half negen. Het is dan de bedoeling dat elke bezoeker binnen een week be richt thuis krijgt, over de ma nier waarop het probleem kan worden aangepakt of over wat reeds is ondernomen. De adressen, waar men maan dag 2 oktober en alle verdere eerste maandagen in de maand terecht kan, zijn; Wijkcentrum Oost, Dr. Zamenhofstraat 153; Wijkcentrum Nieuwland, Mr. Wibautplem 22S; Groenoord, boerden; Langvreugd, Swoel- incksmgel 7; Centrum, Gedemp te Baansloot 32 bij Hans van Kleef; Zuid, Goereesestraat 1 bij Nico Booy; West. Frans Hals- plein 41 b bij Hans Konings. Schiedam Alsnog zou er een tweede voor een oplossing bedacht, die verge- opbouwwerkcr voor dc oude wijken lijkbaar is met de manier waarop de kunnen komen. De stichting Schie- komst van één opbouwwerker moge- dams Werkgeversinstituut ten behoeve lijk werd gemaakt, van opbouwwerk (SSWO) heeft daar- Ook in Maassluis wordt 4 oktober niet vergeten. Maassluis Werelddierendag, 4 ok tober dus, zal in Maassluis zeker niet ongemerkt voorbijgaan. De evene- mentencommissie van het ontmoe tingscentrum Koningshof aan de Ui- verlaan 20 heeft een dierenmiddag- programma samengesteld waar veel kinderen plezier aan zullen beieven. Vanaf 2 uur zijn alle kinderen welkom in het ontmoetingscentrum. Overbodig te zeggen dat ieder kind met minstens één huisdier wordt verwacht. De dieren zullen door Lies v.d. Hout, dierenartsas sistente van de dierenkliniek Maassluis, worden beoordeeld. Van de aanwezige dieren wordt een rapportje opgemaakt dat de baas of bazin mee naar huis kan nemen. Tijdens deze middag zijn niet alleen huisdieren te bewonderen maar ook de dieren uit de Maasslui- se dierenhoek. Verder worden er dierenfilms ver toond en zullen de twee Maassluise poppenspelers Wim Verhey en André Groot een voorstelling verzorgen, waarin hoe kan het anders het dier in het middelpunt van de belangstelling staat. Toegang is gratis. Ton de Vos zit sinds begin deze maand in de Schiedamse gemeente raad. Moet hij daarom de SG uit? Schiedam Door een verandering in de statuten wordt PvdA- raadslid Ton de Vos de stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap uitgewerkt. Hoewel bekend is dat veel andere SG-leden zich aan de kritische opstelling van De Vos storen (ook in de museum commissie is dat het geval), zou het met die statutenwijziging niet gaan om de persoon Ton de Vos. Het gaat orn het principe dat er niet te v^el gemeenteraadsle den in de SG-raad zitting hoe ven te hebben, zo legt directeur Ruud PiUard de handelwijze van zij" dagelijkse bestuur uit. Dat Ton de Vos na de statuten verandering tijt de boot zou vallen, komt dan gewoon omdat de gemeenteraad twee andere leden heeft aangewezen om in de SG de vinger aan de pols te houden. Het zou dus stom toevallig zijn, dat juist Ton de Vos eruit moet, juist één van de twee SG-leden die enkele maanden geleden Bram Uil steunden in diens kandidatuur. De meerderheid in de SG wei gerde echter Uil toe te laten treden tot de culturele stichting, omdat de ideeën van deze bezige bij te veel zouden afwijken. "In de statuten is opgenomen, dat twee gemeenteraadsleden automatisch zitting hebben in de stichtingsraad", aldus Pil- lard. "Daarujt is af te lezen, dat het er dus niet drie moeten zijn, tfou is de heer De Vos destijds vel als burgerüd erin gekomen, maar inmiddels is hij in de gemeenteraad terecht gekomen. Als nu blijkt dat de statuten ook zo te interpreteren zijn dat hij desondanks in de stichtingsraad Kan blijven zitten, zou een en ander wat duidelijker in de statuten vastgelegd moeten worden. De bedoeling was uite raard aitijd al duidelijk: twee leden van de gemeenteraad vol- staat". Omdat de statuten toch al bij de notaris liggen, vanwege een aanpassing op de nieuwe wetge ving, kon de affaire-De Vos meteen worden meegenomen. Overigens zal de gemeenteraad die wijziging nog wel moeten goedkeuren, Of Ton de Vos tegen 2al stemmen als pvdA- raadslid, kon hem gisteren niet gevraagd worden omdat hij "in den lande" aan het werk was. Schiedam - Vier pakken met zemen zijn ontvreemd bij een inbraak in het bedrijfspand van kistenfabriek Breeman aan de Nieuw ItfaUienesserstraat De in totaal 1J0 zemen vertegenwoordigen een \vaarde van ongeveer 750 gulden- De functie voor een opbouw werker, waarvoor momenteel een sollicitatieprocedure loopt in Schiedam-Zuid, werd gescha pen doordat de gemeente be sloot de vacature voor een op- bouwconsulent stadsvernieu wing om te zetten in een vacatu re voor een opbouwwerker. Dat was bittere noodzaak (al vond niet iedereen dot zo'n consulent nodig is), omdat het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk had laten we ten dat cr geen geld was. De enige manier om aan een op bouwwerker te komen was voor Schiedam het omzetten van die vacature. Iets dergelijks kan volgens Wim van Meenen van de SSWO op nieuw gebeuren. Bij de katholie ke stichting voor sociaal-cultu rele arbeid (KSCA) bestaan ern stige bestuursprob lemen, en daarmee hangt samen dat het jongerencentrum De Tempel aan de Overschiesestraat al ge ruime tijd is gesloten. De opvol ger van Leo van der Hoeven was daar Mattheus Bakker, ie mand die bij een dee] van de medewerkers niet in goede aar de viel en nu dan ook vertrok ken is. De vacante functie kan, zo oppert de SSWO, net zoals bij die vacature voor een op- bouweonsuJenl stadsvernieu wing gebeurde, worden omgezet waardoor de oude wijken van Schiedam kans maken op een tweede opbouwwerker, Van Meenen heeft al gepolst, hoe het bureau landelijk contact van het ministerie van erm staat tegenover een tweede opbouw werker: „In het beginsel niet onwelwillend. Men ziet de harde noodzaak ervan. Het bureau vindt het nogal sneu, dat de financiële mogelijkheden van het ministerie uitgeput zijn". Aan burgemeester en wethou ders van Schiedam heeft de SSWO een brief doen uitgaan, waarin de vacature bij de geslo ten sociëteit wordt geclaimd, „Als er snel uitsluitsel komt, hoeft er niet met een tweede sollicitatieprocedure te worden gestart, maar dan kunnen wij met die procedure in de Gorzen meteen twee vliegen inéén klap slaan", aldus Wim van Meenen. In dat geval zou er een kleine verandering moeten komen m de sollicitatiecommissie in de Gonzen. De afspraak was, dat Schiedam-Zuid deze zelf mocht gaan vormen. Wordt een tweede opbouwwerker al snel mogelijk, dan zullen het centrum en de twee andere oude wijken, het Westen en Oost, een dikkere vinger in de pap moeten krijgen. Voor de Gorzen zijn er weinig problemen. Als meest serieuze kandidaat wordt tot nog toe Armand van Puyvelde gezien. Deze activist is al enkele jaren de motor achter bewonersver eniging Schiedam-Zuid en heeft van VVD-fractieleider Gerard Verhulsdonk de titel meegekre gen van „onderkoning van de Gorzen". Verhulsdonk: „Want koning is natuurlijk Arie Lems". Vlaardingen De 55-jarige bromfietser Ph. K. uit Vlaar dingen en zijn echtgenote zijn woensdagavond met verwon dingen in bet Holy-zïekenhuis opgenomen. Het echtpaar kwam op de krui sing van de Samuel Esmeijer- straat/Professor Teldersstraat in botsing met een personenau to, bestuurd door de 19-jarige H. de G. uit Vlaardingen. De bromfietser had de auto te laat bemerkt. Tegen inlevering van deze bon krijgen lezers van Nieuwe Waterweg Courant, Vlaardings Dagblad en Schiedamse Courant een korting van 2,50 op de normale toegangsprijzen voor de Mounties-revue 'Hoe maller hoe mooier', op woensdag en donderdag 4 en 5 oktober in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Vlaardingen Dé nieuwste show van dö Mounties, "Hoe maller hoe mooier", is vol gende week woensdag en donderdag in Vlaardingen. Beide dagen vanaf 20 uur kunnen de liefhebbers van een avondje onvervalst amu sement terecht in de Stadsge hoorzaal met de nieuwe re vue, waarin naast Piet Ham bergen en René van Vooren ook Joke Bruys, Donald Jo nes, Jaap Slobbe en Diana Floodgate een belangrijke rol vervullen. Natuurlijk zijn ook de Robert Kaesen Dan cers en het orkest onder lei ding van Coen van Orsouw van de partij. Tegen inlevering van de bon die bij dit artikel is afge drukt, krijgen lezers van dit blad ƒ2,50 korting op dc toegangsprijzen. Zonder kor ting bedragen die prijzen ƒ22,50, ƒ20,- en 15,-. Men kan dagelijks (behalve zater dag en zondag) van 10 tot 13 en van 19 tot 21 uur aan de kassa's terecht. ICI Holland te Rozenburg heeft vergunningen inzake hinderlij. ke luchtverontreiniging aange vraagd voor de wijziging en uitbreiding van een gasturbine- installatie. De inrichting is be stemd voor het vervaardigen, bewerken, verwerken en bewa ren van chemische produkten. De aanvragen liggen vanat he den ondermeer in de bibliothe ken van Vlaardingen (Fransen straat 6), Schiedam (Lange Ha ven 131) cn Maassluis (Uiver- laan 20) ter inzage. Schrijftelij- kc bezwaren kunnen in twee voud tot en mot 23 oktober worden ingediend bij burge meester cn wethouders van Rot terdam. Bezwaarschriften tegen de aanvraag krachtens de wet inzake de luchtverontreiniging moeten wol bij b en w Rotter dam worden ingediend, maar worden gericht aan gedeputeer de staten van Zuid-Holland. Op 13 oktober zal in het stadhuis van Rotterdam aan de Coolsin- gel om 16 uur een hoorzitting worden gehouden waar men mondeling bezwaren naar vo ren kan brengen. Vlaardingen Op rijksweg 20 botste woensdag een personenau to, bestuurd door de 37-jarige mevrouw M. de L. uit Maasland, rijdende op de meest rechtse rijstrook richting Schiedam, tegen de vangrail. Het bleef bij materiele schade. De bestuurster moest op een gegeven moment uitwijken voor een personenauto, die wenste in te voegen. Door deze manoeuvre vloog haai- wagen tegen en over de vangrail tussen de uitvoegstrook naar rijksweg 19 en de zuidelijke rijbaan van rijksweg 20. De wagen kwam tenslotte tegen een ANWB-bord tot stilstand. De veroorzaker van het ongeluk is doorgeleden en npg niet door de politie achterhaald. Vlaardingen Bijde splitsing Prinses Juli anabrug-Oosthavenka- de- le van Leyden Gaeistraat kwamen gistermorgen twee perso nenauto's mei elkaar in botsing. Bij de botsing raakte niemand gewond. De ene wagen, bestuurd door dc 27-jarige J.R. uit Vlaardingen, reed op de brug in de richting le Van Leyden Gaelstraat en verleende geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door de 30-jarige A.M.v.d.L. uit Vlaardingen, die over de Oosthavertkade richting Hoflaan reed. Deze laatste wagen is total loss. F 68 bestaat 10 jaar Vlaardingen Onder auspi- rien van de VJaardingse smal- filmgroep F 68 wordt morgen in de Stadsgehoorzaal een festi val gehouden van amateur films. In totaal zijn er, over de gehele middag en avond ver deeld, een kleine dertig smal films te zien. Dat zijn dan de beste producten, ingestuurd door filmclubs in deze omge ving. De organisatie van het festival, dat eenmaal per jaar wordt gehouden, is nu m handen van P 68. omdat die vereniging dit jaar tien jaar bestaat. Via dit festival wordt aan dit jubileum een feestelijk tintje gegeven. Secretaris Van Leeuwen: „Op deze festivals, die in alle distric ten in Nederland worden gehou den, vindt de selectie plaats van films die meedoen aan de grote jaarlijkse arnateurfilmwed- stnjd die door de NOVA, de overkoepelende organisatie van filmclubs wordt gehouden. De prijswinnaars an zaterdag doer, voor ons district aan de landelijke wedstrijd mee". Echte hobby De belangstelling voor de smal film groeit nog steeds. Steeds meer smalfdmers, die in hun vakantie leuke opnamen maken van de familie, komen op een gegeven moment tot de ontdek king, dat ze wel iets méér willen. Op die manier groeit het smal- filmen uit lot een echte hobby. De filmclubs, die m bijna iedere stad te vinden zijn, kennen een behoorlijke belangstelling. Op die verenigingen, waar F 68 er ook een van is, wordt het werk van de leden onderling kritisch bekeken. „Je kunt vaak erg veel ideeen opdoen op' de clubavonden. Men helpt elkaar en dat is erg plezierig. Er be staat bij smaifiimamateurs soms wel wat drempelvrees, om zich bij zo'n vereniging aan te sluiten. Men denkt vaak, dat mensen die cp zo'n vereniging zitten, ontzettend goede filmers zijn. Ach, er zitten natuurlijk altijd uitschieters tussen, maar de meeste leden kunnen nog heel wat leren. Een elitaire toe stand is het dus zeker niet". Geluidsdoorbraak De laatste jaren is er heel wat veranderd w het smalfilmwe reldje, De apparatuur is dusda nig verbeterd, dat de resultaten van het gebruikelijke formaat van 8 millimeter nauwelijks meer hoeven onder te doen voor „professionele" film op 16 milli meter. Daarnaast is er ook de doorbraak van het geluid bij de smalfilm. Ook amateurs rijn volledig „geluidsminded" ge worden: stomme films komen steeds minder voor. Die laatste ontwikkeling is tij- duns het filmfestival van zater dag ook te zien: nagenoeg iedere film die vertoond wordt is voor zien van geluid. Niet alleen leden van filmclubs zijn welkom tijdens het gebeu ren in de Stadsgehoorzaal. Ook met-georganiseerde smalfilm- ers of mensen die er gewoon maar eens iels van willen zien kunnen tijdens het festival bin nenwandelen. Men is dan niet verplicht, aiit dertig films te bekijken: een keuze miken is ook mogelijk. Het festival wordt om haff twee geopend door burgemeester Wim Kie- boom. Met een onderbreking tussen 18.30 en 19.20 uur gaat het gebeuren door tot 's avonds half elf. Wie het wil meemaken betaalt 6,50. Vlaardingen De expositie „Geluid, wat doe je er mee", d^e van 6 tot en met 14 oktobej* wordt gehouden in de muziek zaal van de scholengemeen schap Groen vanPrinsterer.zal niet worden geopend door mi nister Ginjaar van Volksge zondheid en Milieuhygiëne, zoals in de bedoeling lag. De minister, die verhinderd is» stuurt in rijn plaats drs. W. E. M. C. Krul, regionaal inspecteur van de Volksgezondheid. De opening vindt om 15.30 uur plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4