Maaslan ;lse water tarieven stijgen Handbal selecties tegen Ancora en Hermes Ruud Pillard heeft het zo druk als een klein baasje Hondeweer deert hun niet Open Groepering tegen vastrecht- verhoging UVG en Unitas volop in de race Schaak- kampioen schap Maassluis en ON samen in micro Juventus uit Begroting ter inzage Betonnen poef in de straat Kritiek: Door Passage ijninder tijd voor de SC Prijzen in loterij Afsluiting wielerseizoen Bestelwagen opengebroken Opspuitingen gaan nog gewoon door Klaverjassen voor drie gulden VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 Schiedam "Ik heb geen tijd om mij af te vragen, hoelang s jk dit nog zal doen", zegt Ruud Pillard, de directeur van de Schiedamse Gemeenschap/VVV die er tegenwoordig nog een tweede baantje op na houdt: sinds het vertrek van Henk Berg is hij waarnemend directeur van het Passagetheater, En daarmee heeft hij nog aanzienlijk drukker dan het al s was op het SG/VW-kantoortje in het Proveniershuis, maar, - aldus Pillard. "ik vind niet dat er door die dubbele job ■jverk blijft liggen. Het loopt lekker". s «Daarmee wuift Ruud Pillard vrolijk alle kritiek weg, die i -vurige week is gerezen in een vergadering van de stichtings- s - raad van de SG. "Dat kan zo niet langer met die dubbelfunc- =j -tie", vonden met name Piet Smit en Hans Leyte. "Doordat Passage erbij is gekomen, kan van de stapels werk bij de S SG natuurlijk minder gedaan worden". s - Gisteren zie Pillard: "Nou, ik heb inderdaad genoeg te doen, - zowel op organisatorisch gebied als op het beleidsvlak. Straks s - komt er nog bij, dat wij die anderhalve ton uit de 700-pot moeten gaan bestemmen, dus, het is inderdaad druk. Maar ik hou het best vol, en per slot van rekening heeft ook s - de gemeente nog geen andere oplossing". S - Piet Smit: "Die man zal er wei van 's ochtends vroeg tot -*s avonds laat moeten zijn. Dat lijkt mij 20 geen ideale 5 -situatie". §j k. Hans Leyte: "Als je Pillard nodig hebt, moet ja naar Passage e bellen, en dat betekent in mijn ogen dat de dubbelfunctie ten koste gaat van het SG-werk. Pillard zal moeten kiezen. Het een of het ander". S Toch zit Pillard ook nog wel op zijn oude "stekkie". Toen - s gisterochtend naar het Passagetheater werd gebeld, was het s antwoord: "Nee, hij zit vandaag wel bij de SG". r.: Voor Pillard is er op het ogenblik maar een probleempje: jf "Het lijkt wel of iedereen denkt, dat Passage en cinema 3 Bio gesloten 2ijn". Niets is minder waar, de film draait s nog steeds gewoon door, maar Pillard wijt de verwarring S aan alle ophef over het geschil, dat bestond tussen de gemeente Schiedam en de opgestapte directeur Henk Berg. 3 Wel zijn de openingstijden van de kassa veranderd. Met ingang van aanstaande maandag zijn deze afgestemd op de tijden, dat gebleken is dat het publiek het meest komt: op alle dagen van de week tussen half een 's middags en half elf'savonds. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiitnraiiniEummuiiuuiiiiuiiuiiiiimuiiiniuiiiiiuiiaiuiinRUitinnimii^ Schiedam De winnende lotnum mers van de (tijdens de voetbalwedstrijd tussen de padvin ders van de Tdize- groep en Veronica gehouden) Taiz'e-lo- terij, zijn bekend. Hieronder staan de winnende nummers met de bijbehoren de prijzen: 0512- een hobby lamp; 2418-een dis colamp; 2748 een platenbon; 2720-een platenbon; 2115-dia- viewer; 0218-diavie- wer; 0548-brood- rooster; 0599-horlo- ge; 1548-horJoge 1868-horloge; 2674- horloge; 2877-mi- xer; 1993-klokradio; 0193-fiets; 0709-tv- toestel. De prijzen zijn op te halen bij P. van der Knaap, Mozartlaan 39 telefoon 705363. ges en andere tegenvallers raamden. Van den Brink: "Het leidingnet is niet ingrijpend ver beterd, het dateert grotendeels nog uit 1928. Alleen de signale ringsapparatuur voor lekkages is verbeterd. We hopen, dat het verlies zodoende minder is dan 8 procent". Een zomer met veel „honde weer" wil nog niet zeggen - of eigenlijk allerminst 2eggen - dat onze trouwe viervoeter méér on der de klimatologische omstan digheden gebukt zou gaan dan zijn metgezel-op-twee-benen. In tegendeel, de hond maakt zich daar in feite allerminst druk om, weet precies dat plekje zon uit te zoeken om zich eens lekker neer te vlijen en vergezelt de baas in, de auto, wanneer die inkopen voor het weekeinde doet. Zelfs het feit dat hij ..ver keerd geparkeerd" wordt laat hij zich aanleunen.Eigenlijk een inschikkelijke diersoort, juist wanneer wij mensen ofwel door regen, ofwel door een te veel aan warmte, door koopdrukte of wat dan ook nogal eens snel geïrriteerd raken. Maasland De gemeenteraad van Maasland is akkoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethouders, de watertarieven met 7 procent te verhogen. De verhoging gaat op 1 januari in. Tevens komt er een andere opbouw van de tarieven van de waterlevering voor vele. Het voorstel van b. en w- werd"met 8 stemmen voor en 3 tegen aangenomen. De tegenstanders waren de le den van de Open Groepering. Zij hadden bezwaar tegen de wijze van het verbogen. Herziening van de watertarie- ven was noodzakelijk, omdat het exploitatieresultaat voor de begroting van '79 een nadelig bedrag van ƒ29227,- aangeeft Ook de Open Groepering zei voor een sluitende begroting te zijn. maar kwam met een tegen voorstel om dat te bereiken. Fractievoorzitter mr. Johan de Wit zei geen bezwaar te hebben tegen een procentuele verho ging. Wel echter tegen de verho ging van het vastrecht, van S4 naar 57,60 gulden per jaar. "Het vastrecht verhogen is niet billijk tegenovr de zuinige gebruikers van water". Daar hij meende, dat ook de agrariërs onevenre dig worden belast ten aanzien van de gewone gebruikers, wil de mr. De Wit zelfs dat b en w. maar met een nieuw voorstel moeten komen. Burgemeester J. van den Brink had een geheel andere visie over de verhogingen. "De agrariërs worden nu juist gelijksteld met particuliere gebruikers", zo ver dedigde hij het voorstel. "En het vastrecht moet regelmatig wor den aangepast, daar zit ook arbeidsloon in verwerkt Trou wens", aldus Van den Brink. "die verhoging is ook maar 7 procent". De bewering van mr. De Wit, dat het Maaslandse waterlei dingnet grondig verbeterd zou zijn, veegde Van den Brink van tafel. De Wit had dit gezegd, omdat hij meende, dat b. en w, een erg ruim verlies aan lekka- Mevrouw Ellen Joy Groosman (WD) kwam met een tussen voorstel, het vastrecht niet met 7 maar met 3 1'2 procent te verhogen. "Dat gaat dan om 1,80 per jaar", zo merkte CDA- fractievoorzitter Wout van Geest op. "Dat bedrag wijzigen in de computer kost meer". Een voorstel van de Open Groe pering om het vastrecht niet te verhogen, maar de kubieke- me- terprijs van 174 tot 176 1/2 cent te verhogen, werd slechts ge steund door mevrouw Groos man. Toen het uiteindelijke voorstel van b. en w. ter stem ming kwam, viel ook mevrouw Groosman dat niet af en stemde slechts de O-G.tegen. Vlaardingen/Schiedam In de veldbandbalcompeti- tie beginnen de eerste af scheidingen tot stand te ko- Vlaardingen Het regionale wielerseizoen wordt zondag afgesloten met een koppeltijdrit van Vlaardingen naar Maassluis en terug. De tijdrit, waarvoor vele gerenommeerde koppels hebben ingeschreven, wordt georganiseerd door de Vlaardingse rennersclub De Coureur. 1 Opvallend is, dat bij de amateurs het winnende duo van vorig jaar, Wïra Liebrechts-René de Boer, nu in een andere samenstelling heeft ingeschreven. Wira Liebrechts reed ditmaal samen met Hennie van de Vaart, terwijl René de Boer Joop Meijer als koppelgenoot heeft getroffen. Bij de junioren bevinden zich onder de deelnemers de coureurs van de Westlandse rennersvereniging WWV. "die onlangs bij de Nederlandse kampioenschappen in Dronten de eerste plaats op het onderdeel Ploegentijdrit veroverden. Van de vier kampioenen vormen de Westlandse renners Ammerlaan en Solleveld een koppel, terwijl Van der Burg een 'duo vormt met de Vlaardingse coureur Aad van Asten. Voor het sluitstuk van het wielerseizoen wordt in ieder geval De Vlaardingse/Maassluise- dijk afgesloten. Overigens komen behalve de .amateurs en de junioren ook nog de liefhebbers en veteranen aan de start De starttijden rijn als volgt: nieuwelingen en dames 9.30 uur; junioreh 10 uur; liefhebbers en veteranen .10.30 uur; amateurs en profs 11 uur. Voor de jeugd rijn er in de middaguren wedstrijden i» de vorm van een criterium. men. Zondag is de voorlaat ste ronde, waarin een aantal belangrijke beslissingen gaan vallen. De dames van het Schiedamse UVG probe ren in Rotterdam tegen Ro- da de leidende positie te behouden. Ook de heren hebben een lasti ge tegenstander. Op Harga ont vangen zij Indus uit Rozenburg. Deiê ploeg, die in de zaal lager speelt, maakt in deze regionale klasse veel verrassende uitsla gen. Toch moet UVG klasse genoeg in huis hebben om de beide punten te pakken. De heren van Unitas krijgen in Maassluis het Rotterdamse An- cora 2 op bezoek. De Rotter dammers brengen geroutineer de spelers mee die een grote ervaring hebben in de eerste divisie. De dames van Unitas hebben de lastige opgave om in Krimpen aan de IJssel het ster ke Treffers te bestrijden. Tref fers heeft een erg jonge ploeg die het goed doet in deze compe titie. Bij winst blijft Unitas vo lop in de race. De heren van WIK moeten tegen het derde team van Ancora proberen de halve misstap van afgelopen zondag te herstellen. Dat moet zonder problemen kunnen ver lopen. Ook de dames moeten zonder al te veel problemen twee punten aan hun totaal kunnen toevoegen. De dames van de Hollandïaan zullen waarschijnlijk niet opge wassen rijn tegen het Rotter damse Actief. De heren krijgen het in Ridderkerk moeilijk om ongeslagen te blijven. De krachtverschillen in de eerste klasse zijn gering en Saturnus loert ook op de titel. De heren van Wilton spelen een thuiswed strijd tegen het tweede team van stadgenoot DWS. Bij winst blij ven de Schiedammers mee draaien in de top en een week later volgt dan de belangrijke wedstrijd tegen Hollandïaan. De dames ontvangen Ancora 2 en dat moet voor Wilton niet al te moeilijk zijn, zeker omdat zij rich kunnen revancheren voor de nederlaag tegen WIK.. Zowel de dames als de heren van HVK krijgen het moeilijk De heren moeten opboksen te gen de ervaring van Unitas 2 en de dames krijgen Vires uit Gouda op bezoek. Marijke Barth de be kendste Schiedam/Vlaardïngen Bij de opening van de ver bouwde sporthal Margriet wordt volop aandacht be steed aan de handbalsport. Grote trekpleister is de Ne derlandse herenkampioen Hermes uit Den Haag. Daar naast kan de Rotterdamse dames eredivisieonist Ge- wa-Ancora voor het nodige spektakel zorgen. De organisatie, die in han den ligt van de Schiedamse handbalverenigingen Wil ton, HVK, DWS en UVG, is erin geslaagd een attractief programma in elkaar te draaien. Centraal hierin staat, dat de Schiedamse handballers en handbalsters zelf ook in aktie komen Er zijn maar liefst twee avon den gewijd aan handbal. Maandag valt er in de Mar- f riethal te genieten van top- andbal. Om 19.30 uur speelt een Schiedamse selec tie te gen Ancora. De bekendste De bekendste speelster is Marijke Barth, die meerdere malen uitkwam voor het Ne derlandse team. De Schie damse damesploeg, waar van de samenstelling nog niet bekend is, wordt gecoa- ched door Loes Schaap, trainster van DWS. Om 21 uur speelt een Schiedamse herenselectie tegen de Ne derlandse kampioen Her mes uit Den Haag. Deze ploeg wist vorig jaar de he gemonie van het Limburgse Sittardia te doorbreken en komt dit jaar uit in de Euro pa Cup. Ook deze ploeg brengt de nodige internatio nals mee, waaronder doel man Ron de Jonge, Hans Beugel en Arie Pottuyt. De toegang op deze avond met absoluut tophandbal is gra tis. Dinsdag is het de beurt aan de jongere handballers. Van 19.00 tot 20.00 uur spelen de jongste hand bal welpen uit Schiedam onderlinge wed strijden. Daarna speelt een dames jeugdselectie uit Schiedam tegen de jeugdse lectie van de afdeling Rot terdam. Een uur later zijn de heren aan de beurt. In de afdelingsselecties zijn verschillende speelsters uit het Waterweggebied geko- Vlaardingen Het Vlaar dingse Dienstencentrum „Ho- 1>" gaat volgende week dinsdag van start om Vlaardings schaakkampioenschap. De wedstrijden, waarbij de win naar zich Vlaardings schaak kampioen van de dinsdagmid dag mag noemen, worden ge houden in het Dienstencen trum. De aanvang is 1.30 uur en de toegang is gratis. Vlaardingen/Schiedam ïn de komende micro-competitie korfbal zijn Maassluis en Oran je Nassau bij elkaar ingedeeld in de eerste klasse. De overige tegenstanders, allemaal zater dagclubs. zijn: Nieuwerkerk, Sagitta, Vriendenschaar, 't Wa terschip, Weidevogels en IJssel- vogels. Het Schiedamse Succes is inge deeld in de eerste klasse B, samen met: Hoogvliet, HHV, De Spartaan, Ter Gouw, Unicum, USV en Velox, In de derde klasse zaterdag speelt het Schie damse ODI zijn competitie-wed strijden tegen: De Kapellen, Vriendenschaar, Weidevogels, Jodan Boys, NIO en Sagitta. Spirit is ingedeeld in de derde klasse D en ontmoet onder meer; De Spartaan, Eureka, HPV, NIO, HION en Vlaardin gen 5. Schiedam Juven- tus, dat het tegen B-Waterloo niet kon bolwerken, heeft te gen Germaan volop de kans de schade in te halen. Gezien de positie van de Amsterdamse bas ketballers aan het eind van de vorige competitie (onder in de middenmoot) en het ontbreken van duidelijke ver sterkingen zit er ze ker winst in voor de Schiedammers, De wedstrijd wordt zaterdag in de Am sterdamse Apollo- hal gespeeld. Ook het eerste dames team moet voor een uitbeurt (vrijdag) naar Amsterdam, De tegenstander is US, dat vorig jaar vlak achter Juven tus op de vierde plaats eindigde. De jongensjunioren hebben ook een aar dig reisje voor de boeg. In Spaken burg moet dit junio renteam de degens kruisen met het op papier niet sterke Anquilla. Vlaardingen Uit een Volks wagenbusje dat geparkeerd stond aan de Vlaardingse Flo- ris de Vijfdelaan heeft men acht mantels, vier japonnen en twee bi 0uses gestolen. De waarde bedraagt rond de 700 gulden. De breskschade be draagt vijftig gulden. burgerlijke stand Schiedam Geboren: Myriam d.v. Vincent- Steekolenburg; Laurens D. z.v, Eikenbroek-Van de Graaf; Geertrui) D.B. d.v. Harmsen- Taale; Eva ctv. Leeman-1van Me- gen; Anneke d v. Metske-Groe- nendijk; Gërard P.H. z.v. Hilver- sum-van Beurden; Sebastian P. z.v. van Stcensel-Haring, Mela- me d.v. Keesmaat-Kros; Stefa- me C d.v. Cobben-Papamko- laou; Hendrikus J. z.v. Spoor- Teerhng; Barbcra d.v. van Vliet- Specker; Martijn G.A. z.v. van de Velde-Schoovers; Jeoffrey z.v. Schaeffer-Mol; Cindy d.v. Tmtel-Sandee; Serge C. z.v. de Chatenier-CIemenkowff; Ah met 2.v. Gencer-Özkaraaslan; Minire d.v. Kaplan-Ayhasn; Ma ria J.W. d.v. Ekel-Loch. Ondertrouw: F. C, G. van den Berg 21 en J. L. M. 20. J. L. L. van Eeten 26 en C. J. Nabben 22. J H. Meier 20 en J. de Boer 18. P. Noorlander 23 en O. M. E. van Sehijndel 26. P. Romein 23 en M. op ten Berg 21. H, Werker 24 en M. H. A. Mastwijk 22. H. Zijderhand 30 en F. J. Vorste veld 25. J. van Wattum 65 en A. M. T. van Uitert 66. Gehuwd: J. J. de Koning 29 en A. M. J. Stoffels 25, P. H. Peek 26 en M. M. Hahn 24. J. N, van der Helm 42 en K. van der Meulen 39. P.J. B. Wessels 30 en W. van Splunter 24. J. B. de Jong 23 en A. J. H. Polak 21. A. J. H, Bos 26 en V. Barkalifa 23. L. J. Groenewegen van der Weiden 29 en C. Winkel 27. G. F. Wiegel 22 en S. Apon 21. J. T. M. Slid dendorp 25 en M. L. Volk 22. J. J. de Regt 26 en J. T. Mak 19- J. Schneider 23 en Y. van der Heide 21 Overleden: J. M. Tuinder vr. geh. gew. met U. Elgers 78, P. A- de Rijk, man 77, C. Veenen- daal man 82, J. G. M. Vis man 28, H. Lamers vr. geh. gew. met A. Hoppel 67, T. de Werk vr. geh. gew. met L, L. M. de Kok 80, H. Wigt vr. geh. gew. met F. E. v. der Veen 69, A. C. Hartkamp man 66. J. A. Pompe man 65. H. M. Veldt vr. geh met P. Jagt 77. J. P. Zwaan vr. geh. gew. met J. van Meurs 73, A. Trouwborst man 62. J. Pons man 89. M. J. C. W. Gerlach vr. geh. gew. met J. J. Reinarz 94. De opspuitingen van giftig ha- venslib in het Watergebied gaan voorlopig door. Ondanks de er varingen in de Vlaardingse Broekpolder hangt stopzetten van de opspuitingen af van een beleidskeuze, die de regering waarschijnlijk volgend jaar nog niet eens kan doen. Jn zee, op land of in plassen, waar laten we dat slib?" is de vraag. Gistermiddag maakte de stuur groep berging baggerspecie in het Provinciehuis in Den Haag duidelijk, dat de verontreinigde baggerspecie voorlopig ergens moet blijven en dat opspuiten alleen al daarom door moet gaan. En wat ten noorden van de Nieuwe Waterweg wordt ge stort, maakt nog maar een klein deel uit van wat in de Noordzee ten noordwesten van Hoek van Holland belandt of op de delen van de Zuidhollandse eilanden wordt opgespoten. Jaarlijks gaat het in de Rijn mond om 20,6 miljoen kubieke meter havenslib. Het door op spuiting bedreigde gebied bo ven de Waterweg is vooral de Lickebaert tussen Vlaardingen en Maassluis. In de Schiedamse woonwijk-in-wording Woud- hoek-Noord gaan de opspuitin gen in elk geval tot 1980 verder, ondanks een bezwaarschrift van de stuwgroep Midden-Delf land Schiedam aan de provin cie. Daarover berichtte onze krant al op 9 januari; de stuw groep kreeg op het bezwaar schrift tot nog toe geen ant woord. Schiedam Donderdagmiddag 5 oktober wordt een klaverjas- concours gehouden in diensten centrum "De 4 molens". De aanvang van het concours is 13.30 uur; inschrijfgeld bed raag 3 gulden, een bedrag waarvoor men dan tevens één consumptie kan nuttigen- Kaarten voor deelname aan het concours rijn verkrijgbaar bij de heer Suisse en de heer Steenhorst of 's middags aan de zaal. Informatie kan worden ingewonnen bij het dienstencentrum aan de Nieuwe Damlaan 760; telefoon 705500. Vlaardingen Het college van j. b. en w. deelt mede dat de j begroting van inkomsten en uit- gaven van de gemeente Vlaar dingen ter inzage ligt van 4 tot i| en met 18 oktober. Iedereen die geïnteresseerd is in de cijfers kan daarvoor terecht op de gemeentesecretarie om het uit zijn krachten gegroeide huis houdboekje eens door te kijken. Kopen is ook mogelijk. De ge meentesecretarie is gelegen aan het Westnieu wland 6. Schiedam Een betonnen poef, een speelbeest, bokspringpalen, een evenwichtsbalk en een driedelig duikelrek. Vijf speelvoorzieningen waar de kinderen van de Vlaardingerdijk binnenkort hun lust op kunnen botvieren, getuige de definitieve tekeningen voor de herinrichting van de straat die bewoners vorige week hebben ontvangen. Behalve speelvoorzieningen staan er in de tekening 41 parkeerplaatsen gepland, denkt men aan rijwielbeugels en bestaat er een mogelijkheid tot het aanleggen van straattegeltuintjes. De bewoners moeten deze tuintjes vlak langs de voorkant van het huis zelf aanleggen en onderhouden. De tekeningen zijn het resultaat van langdurig >11 overleg tussen bewoners en de gemeente, overleg dat met deze tekening is afgerond. De 1 werkzaamheden, zo wordt in de bijgaande brief 'j vermeld, zullen zo 1? spoedig mogelijk ter hand worden genomen, in ieder geval na het voltooien van het parkeerpleintje ter hoogte van de Burgemeester van Haarenlaan- Jan Steenstraat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5