PC UT PPSC toch langs NEO'25 Zwaluwen na een kwartier weer binnen Wissel Lies Kardol voert opdracht uit: 1-0 Ursus onderuit Harry Hartog redt Satelliet mmm SFC: verstand gebruiken MW '27 rukt op naar tweede plaats WSSSsr. ■Mfm MAANDAG 2 OKTOBER 1978 Veld onbespeelbaar. De weg duurt nog lang Mmw ..JM1 '4 mm Cor van Rooy: „Elftal heeft meer zelfvertrouwen" SC/VD/WW4 Vlaardingen Met twee schit- terende doelpunten heeft Harry Hartog zijn ploeg voor een ne- derlaag bij Stellendam behoed. Trainer Hans Voets: „Dat had helemaal erg geweest, als we hier hadden verloren, ik heb nog öOoit zoveel kansen voor ons bij elkaar in één wedstrijd gezien". Nadat in de eerste helft de beide ploegen elkaar in evenwicht hielden (Q-{})r was het Satelliet dat in het tweede gedeelte al snel succesvol was. De opgeruk te Harry Hartog kreeg alle ruim te om aan te leggen, waarna de Stellendam-doelman kansioos was: O-l. Nadat enkele Vlaardingers zich bij een Stellendamse aanval meer met de grensrechter dan met voetballen hadden bezigge houden, was het onmiddellijk daarna gelijk: 1-1. Tien minuten voor tijd kreeg Satelliet het ineens zeer benauwd, toen Stel lendam opnieuw scoorde: 2-1. Gelukkig voor de formatie van Hans Voets, die weinig plezier van de wedstrijd had ondervon den, wist luttele seconden voor tijd opnieuw Harry Hartog het net te vinden. Na een knappe actie van Sjaak Verhoeven bij de cornervlag kon de Satelliet- middenvelder inkoppen; 2-2. Schiedam Naarmate de wedstrijd PFSC NEO'25 vorderde, werd de herinnering- aan Bas- tia—PSV steeds sterker. Immers, ook bet eiland Corsica was door de aan houdende regen een moe ras geworden, waardoor goed voetbal eigenlijk onmogelijk werd. Maar net als de scheidsrechter bij de belangrijke UEFA- cupfinaie vond ook de Haagse scheidsrechter Tetro het voetballen ver antwoord. Na afloop bleek vooral PPSC zeer gelukkig met deze beslis sing, want doordat de Schiedammers (na een 0—2 achterstand) tot 3—2 terug kwamen, waren zij de enige in de kopgroep die tot de maximale winst van twee punten waren gekomen. In ieder geval begonnen de Schiedammers zeer aanvallend. VanaE de eerste omwenteling van de bal ontwikkelde PPSC een overwicht, dat in eerste instantie nog niet in doelpunten kon worden uitgedrukt. Sterker nog. nadat Hans Vorstenbos en And Goedendorp vlak bij een treffer waren geweest, was het aan de andere kant ineens raak. Uit een vrije trap van Bert Paulides kon Anton Bosch, ter wijl de gehele FPSC-verdedi- ging belangstellend toekeek, ge makkelijk 01 aantekenen. PPSC liet zich door deze vroege tegenslag echter niet ontmoedi gen en groepeerde zich opnieuw voor het NEO-doel. Rob de Nijs torent hoog boven de NEO-spelers uit. Later zou de PPSC-voor- stopper voor de winnende treffer zorgen. Nadat Koen Scheffer in de 15e minuut dc bal net voorlangs had gekopt, was de druk op het Brabantse „heiligdom" zo groot geworden, dat de gelijkmaker niet meer dan een kwestie van tijd leek. Groot was dan ook de teleurstelling bij de FPSC- aanhang, toen de bal opnieuw aan de andere kant in het doel verdween. En hoe! Want uit een vrije trap van opnieuw Bert Paulides vond de Schiedamse goalie John Vering- meyer het blijkbaar niet nood zakelijk in actie te komen. Zon der dat iemand de bal aanraak te, verdween deze in de touwen: 0—2. De misgreep van Vering- meyer werd hem trouwens door zijn trainer Piet de Visser niet in dank afgenomen, want in de tweede helft stond Ben de Berg onder de lat bij PPSC. doorEmile Schelvis Na de tweede tegentreffer moesten de Schiedammers op nieuw de rug krommen. En precies op het moment dat PPSC aan zichzelf begon te twijfelen schoten van Rob de Nijs en Koen Winkelman misten rakelings hun doel kwam het bevrijdende doel punt. Een vrije trap van Hans Vorstenbos werd hoog het strafschopgebied ingestuurd, waar Rob de Nijs de bal voor de voeten van Aad Goedendorp kopte: 1—2. Na deze opsteker probeerde PPSC nog vdér rust de gelijkmaker te forceren maar wonder boven wonder bleef de stand ongewijzigd* Hoewel het door de voortduren de regenval vaststond dat de wedstrijd zou worden afgelast en dus overgespeeld zou moeten worden verbaasde scheidsrech ter Tetro door ook de tweede helft te laten verspelen. Zijn uitleg: „We zijn er aan begon nen, dus laten we de wedstrijd ook maar afmaken". Vooral de NEO-aanhang uit Sprang Ca- pelle haalde opgelucht adem om daarna met een brede grijns de tribune weer op te zoeken. Een grijns overigens, die naarmate de tweede helft vorderde, plaats maakte voor een nors en soms kwaad voor zich uitkijken. De reden hiervoor lag in het feit, dat de Brabanders er in het waterballet van Thurlede totaal niet meer aan te pas kwamen. Net als voor de rust was er eigenlijk maar een ploeg, die echt aanviel. Het enige verschil was dat ditmaal PPSC na tien minuten succesvol was en niet NEO. De zoveelste vrije trap van Hans Vorstenbos kwam op het hoofd van Ron Carli, die notabene als kleinste speler van het veld tussen alle lange spe lers door de gelijkmaker inkop te: 2—2. Onmiddellijk ging PPSC dóór en NEO mocht van geluk spreken dat het goochel werk in de verdediging voorals nog niet meer ellende opleverde. PPSC-linksback Leo Alders ty peerde het beeld: „Het Is eigen lijk niet te geloven, je kan geen bal aan je voet houden". Aange. zien de Brabanders, in tegen stelling tot PPSC, veelal de lan ge bal als doeltreffend wapen gebruikten, om toch te proberen te combineren, kregen de Sprang-Capellenaren zeven mi nuten voor tijd toch nog de kous op de kop. Een vrije trap van opnieuw Hans Vorstenbos werd door doelman Hans Hey losgela ten, waarna de meegekomen Rob de Nijs ter plaatse was om de 3—2 overwinning binnen te glijden. Verdiend „Een verdiende overwinning", sprak Piet de Wolf na afloop. „We hebben duidelijk karakter getoond. Kijk, natuurlijk heb je op een veld waar de bal la de plassen blijft steken, juist een beetje geluk nodig. Aan de andere kant ging de conditie van het veld juist ten koste van technische voetballers als Ron Carli en Koen Winkelman. Daarom ben ik ook zeer tevre den dat we de wedstrijd waarin het voor ons pompen of verzui pen was, toch in ons voordeel hebben kunnen beslissen". VI a ar dingen Tweemaal had consul Jan de Wilt het veld van Zwaluwen zaterdag morgen gekeurd. Beide ma len achtte hij het veld be speelbaar. Omdat de laatste keuring tegen elf uur was, kwam WHC vanuit het dicht bij Zwolle gelegen Wezep naar Vlaardingen. Het was meteen de eerste keer dat de nieuwe keuringsregeling van toepassing was, in die zin dat de keuring nu geheel aan de consul werd overgelaten. Tussen dc laatste keuring en de wedstrijd Zwaluwe- n—WHC was het veld echter door de waterhoos aanmerke lijk verslechterd. Zo erg zelfs, dat het om half drie onbe speelbaar was. "Want het veld ziet er na een gunstige zomer dan wel goed uit, de boven laag was nog te hard om het water snel door te laten- Desondanks liet scheidsrech ter Keijzeruit Alphen aan den Rijn aftrappen. Om na 13 1/2 minuut de strijd te staken omdat verder spelen onmoge lijk was. Een terechte beslis sing, al rees bij veel spelers '»n het publiek de vraag of het veld al voor de wedstrijd niet onbespeelbaar was. Veiligheid „Ik ben jullie terwille ge weest om het toch te probe ren", legde arbiter Kei jzer de spelers na het staken uit. „WHC komt uiteindelijk hele maal uit Zwolle, wat ook hoge reiskosten met zich brengt. Het bleek echter al. snel dat het onmogelijk was op dit veld te voetballen. In het belang van de veiligheid van de spelers heb ik daarom de wedstrijd moeten staken". Het veld was echter ook om twee uur al onbespeelbaar en de wedstrijd had nooit mogen beginnen. Zelfs arbiter Keij- zer erkende dat, zij het zijde lings: „Was het nou een tegen stander uit de omgeving van Rotterdam geweest, dan had ik niet laten beginnen". Maar omdat WHC uit Wezep kwam, begon hij wel. Alsof dat ver schil maakt voor onbespeel baarheid en veiligheid. In die 13 1/2 minuut bleef de stand overigens Cl—0, en de wedstrijd zal later in zijn ge heel over gespeeld worden. Beide ploegen waren in die korte periode één keer ge vaarlijk. Een schot van Leen Pijpers verdween rakelings over de lat, en anderzijds moest Ab Nijgh een gevaar lijk vleugelschot op zijn vuis ten nemen. Toen Zwaluwen—WHC een- maat was gestaakt, werd dat voorbeeld meteen overgeno men bij Zwaluwen 2-HWH 2. Die wedstrijd was 15 minu ten aan de gang en ook daar was het nog 0—0. door Bas van den Berg Krabbendijke 'Voor de we lichting v^n Excelsior Maassluis is de weg nog erg lang- Aan inzet en techniek geen gebrek, maar het kan alle maal (nog) niet vertaald wor den in een echt „plan de cam pagne". Zaterdag betrof dat weer Krabbendijke, een bij ver rassing behoorlijke voetbal ploeg, waarvan - terecht - met l_-0 werd gewonnen, maar de nare smaak bleef. Zeker bij trainer Hans Kostense, die te recht roept tijd nodig te heb ben. ..De ploeg, die erg jong is, moet nog groeien". Duidelijk is dat de Maassluizers dobberen tussen eb en vloed. Stevig door elkaar geslingerd kunnen worden, zonder overi gens. zoals tegen Krabbendijke, veel averij op te lopea Voor het eerst kon zelfs de formatie vlak voor tijd een voorsprong verde digen. „Dal is dus weer posi tief", onderstreepte Hans Kos tense. Tien minuten voor tijd was ingezette pinchhiuer Lies Kardol hoogstpersoonlijk ver antwoordelijk voor de enige en beslissende treffer. Weliswaar had hij de steun nodig van de Zeeuwse doelman, maar scoor de toch maar.... Hans Kostense: „Dat is nu al de tweede maal. eerder gebeur de dat met de gelijkmaker tegen de 's-Gravenzandse SV. Overi gens ben ik er nog steeds niet uit of Kardol een hele wedstrijd mee kan doen. Hij speelt nog niet erg constant, typisch ook een speler die een aangepaste begeleiding nodig heeft, waar mee ik dan ook bezig ben. Lies Kardol heeft tijd nodig zoals vrijwel het hele elftal Verwacht daarom dit seizoen nog niet al teveel". Leider Al heeft Excelsior M. al wat punten moeten inleveren, de nieuwe trainer zag positieve punten. Waar hij nog erg vreemd tegenover staat is bet ontbreken aan et*1 echte leider. In de laatste linie of op het middenveld. Juist tegen Krab bendijke was daar grote be hoefte aan. „IJt speculeerde", komt hij er voor alt, „op Eric Scbeffers, maar omdat dexe met een acbiUespeesblessore tobt, blijft zip „vakmanschap is meesterschap" onder ni- Niemand die de plaats kan op vullen of het zou Ferry Groene- weg moeten zijn. Hans Kosten se: „Het gaat mij op dit moment té ver om hem nu al in te passen, buiten de vraag of hij tijd heeft, moet de nood wei erg hoog zijn". Het huidige middenveld van de Maassluizers was, met uitzon dering van „zwoeger" Mart van der Pol, erg wankel. Hans Kos tense: „Toen we éénmaal had den gescoord, werd het gewoon onder de voet gelopen". Daar door kon de thuisclub regelma tig dicht in de buurt komen bij doelman Roeijan Abbas, die alle schoten goed verwerkte, en zelfs - bescheiden als hij is - zijn makkers tot de orde riep. Van bewaking was er in het meest spannende deel van de wed strijd. een kwartier voor tijd. nauwelijks sprake. Vooral het centrum, met Paul Husslage en Wim Klein, was nogal snel m paniek te brengen, terwijl - te recht - Cor van 't Hoff vervan gen werd door Ben Hoefsloot. Hans Kostense: „Aan de lin kerkant. het trio van achteren naar voren: Wout van Vuuren, Rob van Leeuwen en Frank Vork, zit het goed in eikaar, stuit iedereen goed aan, maar het manco zit juist rechts. Trou wens. bij verrassing combineer de Krabbendijke heel erg knap. Ik keek er tenminste mijn ogen op uit". Groeiproces Excelsior M. behoeft aan de andere kant ook weer niet te wanhopen wanneer het a- weer compleet is met Jan van Dijk en Dick Verburgh, maar ook wanneer de aanvallers de bal beter in de ploeg kunnen hou den. Paul Vork, die nauwelijks in de combinatie past» wekt irritatie op wanneer bij aan zijn solo's begint, terwijl zijn jongere broer Frank nog té jong is om de ballen goed te kunnen afschermen. Is ddt achterhaald, dan kan Excelsior M. aanval lend best eens een vuist gaan maken. Voeg daarbij nog een constante vorm van Lies Kar dol en er zal nog worden ges coord ook— Juist tegen Krabbendijke was het verbazend om te zien hoe snel de Zeeuwen zelf in de aanval konden gaan. Overigens had het duel al na een kwartier t''* ':-'vVv ir UU. v-*? .««np» i 3 fr. gebroeders Vork hun kopballen nog preciezer hadden afgewerkt dan nu naast de verkeerde kant van de paal. Voor de rest wogen beide partijen goed tegen elkaar op. In de tweede helft verspeel de Paul Husslage vlot de bal aan de spits van de Zeeuwse ploeg, maar deze schoot naast. Veel balverlies leidde er daarna toe, dat de Zeeuwen steeds weer konden oprukken. Maar de be slissende treffer viel aan Maas- sluise zijde. Dankzij wissel Lies Kardol, terwijl hij vlak daarna alleen voor een leeg doel kwam te staan na een uitgespeelde actie met Paul Vork. Gemist Lies Kardol ..beslissing,. Schiedam SFC heeft de thuis wedstrijd tegen ODB met 1—0 verloren. De Schiedammers hadden dit duel zeker niet be hoeven te verliezen, indien zij in de voorhoede een speler had den gehad die zijn verstand had gebruikt. Het ontbrak gisteren aan zo'n man in de voorhoede, want kansen zijn er ruim vol doende geweest voor een aan- QDB trok vanaf het begin in de schulp. Het speelde sterk verdedigend met twee eenzame spitsen, die dan bij een toevalli ge counter aan het werk werden gezet, In de eerste helft gebeur de dat niet zo vaak, want de bezoekers hadden de handen vol aan het aanvallend SFC,dat ook weinig geluk kende. Na de thee hetzelfde spelbeeld. doelpunt gemaakt, Bij één van de spaarzame aanvallen van ODB was het Hendrik Offen- berg die de bal te nonchalant verwerkte. Het gevolg was dat Emmerik zich meester kon ma ken van het leer en tegen het daarna volgende schot had de Schiedamse doelman geen ver weer. SFC bleef wel aanvallen om tot de gelijkmaker te komen. Maasland Het verschil mag gezien worden. Vorig jaar stond MW *27 na vier wedstrij den nog op nul punten. Dit seizoen met nagenoeg hetzelfde elftal, staan de Maaslanders na vier wedstrijden al op zes. Waarmee MW ook nog onge slagen is» en inmiddels opge rukt is naar een tweede plaats achter het leidende duo Vlaar- dlngen en Hoekse Boys. Semper Altius, dat zaterdag in Maas land op bezoek was, werd met een ruime 3-0 nederlaag naar Rijswijk gestuurd. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat MW zo'n ruime zege zou behalen. Op een goed bespeelbaar veld, slechts rond de middencirkel lagen wat plas sen, had Semper Altius het eer ste kwartier het initiatief. Ver der dan een schot van Jaap Gros, dat door Rinus van de Wetering bekwaam werd ge keerd, kwamen de gasten echter niet Het laatste half uur voor de rust was MW sterker, zonder voor alsnog tot uitgesproken kansen te komen. Gezien de bizarre weersomstandigheden werd er nog redelijk gevoetbald ook, maar pas kort voor rust buitte MW het veld overwicht uit Eerst tilde SA-doelman Hen- driksen een schot van Hans van Trigt over de lat maar vijf minuten voor de thee was hij kansloos. De Rijswijkse defen sie faalde, en de vlak voor de doellijn staande Joop van Ber- kel kreeg onverwacht een niet te missen kans: 1-0. Een stand die de verhouding goed aangaf, al nam Semper Altius meteen na de hervatting het initiatief. Het liep maar net goed af en zette MW aan het denken. Trainer Van Rooy: „Er werd achter en op het midden veld teveel risico genomen door de bal door het centrum uit te verdedigen". Het was voor de trainer ook aanleiding om Wim Bo5Schaert in te ruilen voor Jan Poot MW leidde toen al ir.et 2-0 en in de elfde minuut na de thee viel de beslissing. SA- verdediger Rik de Joode pakte Hans de Wilde naar de mening van de driftig, maar kordaat fluitende arbiter Leijdsman té stevig aan, en honoreerde dat met een strafschop. „Een te zware straf', zou ook Van Rooy na afloop zeggen. Strafschop Grote woede bij Semper Altlus, maar al werd hij nog met mod der begooid, doelman Rinus van de Wetering faalde niet: 2-0. Van de Wetering nam dc strafschop bij afwezigheid van Dick Lagerwey (geblesseerd), terwijl Hans de Wilde het niet aan durfde. „Ik wist zeker dat ïk zou scoren", aldus Van de Wetering, daarmee zijn zelfver trouwen onderstrepend. Ondanks de 2-0 voorsprong was MW nog niet helemaal zeker van zijn zaak, want SA kreeg volop kansen. Eerst bofte MW dat arbiter Leijdsman een handsbal van leo Jansen als aangeschoten beschouwde, ter wijl Koos Vellekoop de bal van heel dichtbij tegen Van de Wete ring schoot Tien minuten voor tijd werd het toch nog 3-0. Invaller Ruud Poot was de maker, nadat Cees van Buuren op links mocht door gaan. Daarna kreeg SA nog wel een paar kansen wat terug te doen, maar dat stond Rinus van de Wetering niet toe. Achthuizen Fios draait bij zonder goed en dat moest het op bezoek zijnde Ursus aan den lijve oudervinden. In een bij zonder sportief en goed vcet- balduel leden de Schiedammers een 2—0 nederlaag. Fios was wellicht een tikkeltje beter dan Ursus, maar het duurde toch neg tot een kwartier voor de rust eer dit In een doelpunt kon worden uitgedrukt Een kopbal van Jacobs werd door de wind gepakt Er ont stond een misverstand in de verdediging van Ursus en het baar van profiteerde om met een hard schot zijn club op 1—0 te brengen. Ook na de rust bleek dat dé thuisclub toch iets meer in zijn. mars had dan Ursus, dat echter zeer knap verdedigde en met uitvallen toch gevaarlijk bleef. Kort voor tijd kon Joop Ver- .vloed alleen maar van een doel' "punt worden afgehouden mid dels een overtreding. Het kostte Ursus een strafschop en daaruit scoorde Vervloed het tweede* doelpunt voor zijn club. Ursus moest het daar dan maar mee

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4